Tolna Megyei Népújság, 1973. április (23. évfolyam, 77-100. szám)

1973-04-15 / 88. szám

Megérdemelt győzelmet aratott a Dózsa Dunaújváros felett M.-Szássvári Bányász—Szigetvár 1:1 (1:0) Szombaton délután Szekszárdon, 2500 néző előtt a hazai csap- rendkívül izga! ■ :s, változatos mérkőzésen, jó játék­kal l:l-es félidő után 2:1-re győzte le a Dunaújvárosi Ko­hász együttesét. A vezetést a hazai csapat szerezte meg, de három perc múlva Dunaújváros szerencsés körülmények kö­zött kiegyenlített: Csordásról pattant a labda Lipovszky há­lójába. A győzelmet jelentő gólt a szekszárdi csapatnak a második félidő 35. percében Pusztai szerezte. Ezzel a szek­szárdi csapat a bajnoki táblázaton a 12. helyre került. Az NB/III-ban a listavezető Máza-Szászvári Bányász otthonában pontot vesztett Szigetvárral szemben. Pakson a Szekszárdi Vasas volt az ellenfél, ahol igazságos pontosztoz­kodásra került sor. Nagymányokon a hazai csapat 0:0-ás fél­idő után 2:0 arányban győzte le a Tamási MEDOSZ együt­teséi. (A mérkőzések néhány érdekes mozzanatára, epizódjára hétközben még visszatérünk.) Szekszárdi Dózsa—Dunaújvárosi Kohász 2:1 (1:1) Szekszárri, 2500 néző. Vezet­te: Emsberger. Szekszárdi: Li­povszky — Szántó, Komer, Pusztai, Simon, Csordás, Mics- kó. Kalász, Korom, Hadi, Tö­rök. Csere: Németh, Vágó. Ed­ző: Kiss János. Dunaújváros: Papp — Formaggini, Bárá­nyos, Kerekes, Somogyi, Hrych, Székely, Szabó, Mártha, Vesz- sző, Dombóvári. Csere: Tatár. Edző: Németh Gyula. Mindkét csapat ideges, hangulatban kez­dett, sok volt az átadási hiba. A G. és 9. percben a vendég­csapat két durva szabálytalan­ságot vétett. A 10. percben Bá­rányos elhúzta a labdát a ki­futó Papp elől, a vizes füvön megcsúszott a labda és centi­méterekkel kerülte el a jobb sarkot. A 14. percben Török pörgetett Kalász elé, aki 20 méterről lövésre szánta el ma­gát, Papp csak nehezen hárí­tott. A 25. percben Kohász­szabadrúgásnál Szabó legurí­totta a labdát Kerekes elé, akinek a lövésé' a DóZsa-Sbr- falról szögletre perdült. Fel­jött a Dózsa és a 33. percben Korom lövése alig csúszott el a bal oldali alsó sarok mellett. A 36. percben vezetés^ szerzett a Dózsa: Micskó vezette fel a labdát, átadását Simon közép­re ívelte. Török fejjel Pusztai elé csúsztatta a labdát. Pusztai hatalmas erejű lövése nyomán védhetetlenül * vágódott Papp hálójába a labda. 1:0. A 38, percben Csordás szabadrúgása kerülte el a felső sarkot. A kö­vetkező percben Simon távoli pattogós lövését Papp elvetőd­ve szögletre ütötte. A 42. perc­ben egyenlített a Kohász: Sza­bó bal oldali szögletére Li­povszky kivetődött, de nem ér­te el a labdát, a tömörülésben a . menteni akaró Csordás combjáról a hálóba pattant a labda. 1:1. (öngól). Szünet után fergeteges roha­mokkal kezdett a hazai csa­pat és már az első percben Korom átadását Kalász leke­zelte, a kifutó Papa estében szögletre mentett. A beívelt labdát a berobbanó Csordás alig fejelte a jobb oldali kapu­fa mellé. A 6. nercben Mártha hátulról belerúgott Simonba, a játékvezető sárga lapot muta­tott fel a Kohász csatárának, Egv perccel kesébb Török ki­ugrott a védők közül, lövése elsuhant a léc mellett. A 9. p'"--ben Dózsa-szabndrúgás végén Török a kifutó Pappon átemelte a labdát, de az a felső léc fölött hullott le. A 15. percben Kalász került helyzetbe, de a kapusba lőtte a labdát, majd Török gólját a játékvezető lökés címén nem íté’te meg. A 25. percben du­naújvárosi támadásnál Mártha ollózva az ötösre ívelte a lab­dát, Dombóvári közeli lövését Lioovszky bravúrral hárította. A 29. percben verve volt a vendég-k ka« óa. de Kalász lapos lövése lecsúszott a sa­rok mellett. Továbbra is nagv lelkesedéssel játszott a Dóz<*\ a 31. percben Csordás 20 mé­teres szabadrúgása után a láb- da -T7- 0£Vik vMŐ ípónvt változtatott, de végül kicsú­szott a jobb saroknál. A 35. percben góllá érett a Dózsa fölénye: Simon vezette fel a labdát, beadása nyomán az egyik védőről Pusztai elé per­dült a labda, aki ritkán látható nagy gólt ragasztóit Papp ka­pujába. 2:1. A 41. percben Né­meth becselezte magát a 18- oson belülre, előle az ötösnél Papp előrevetődve szögletre ütötte a labdát. A 45. percben Csordás sárga lapos figyelmez­tetést kapott. A végig szemerkélő esőben, csúszós talajú pályán inkább csak a küzdelem dominált. Az első negyedórában ideges han­gulat, sok hiba jellemezte a játékot. Ezután feljött a Dó­zsa, a 36. percben a vezetést is megszerezte. Csordás öngól­ja a vendégeket hozta fel, több veszélyes ellentámadást vezettek. A második 45 perc­ben változatos játék folyt, a határtalan lelkesedéssel küz­dő Dózsa, helyzetei alapján megérdemelt győzelmet szer­zett. Jók: Pusztai, Simon, Csordás, Szántó, Korner, Ka­lász, illetve Szabó, Kerekes, Formaggíni, Mártha. — Fekete — Szászvár, 200 néző. V.: Sze- rercz. M.-Szászvár: Besenyei — Csábrák, Németh, Széles, Bocz, Nádasdi, Nagy II., Ho­rony, Demeter, Farkas, Kólya. A vendégcsapatnak adódott az első nagy helyzet, de Beséhyei kifutással tisztázott., A . 3. perc­ben Kólya egyéni játék után lőtt kapura, de eredménytele­nül. A hazai csapat volt táma­dásban, de kevés lövés ment kapura. A csatársorban nem volt lendület, átütőerő. A med­dő hazai támadásokat a 25. percben Németh megunta, elő­rement, de lövését a kapus üggyel-bajjal védte. Három perc múlva ismét a szigetvári kapunál adódott helyzet, de a védők fölszabadítottak. A 37. percben Kólya egyéni akciója után a kapus védett, majd három perc múlva a szigetvá­ri középcsatár hagyott ki hely­zetet. A 41. percben Farkas átadásából Horony ért el gólt. 1:0. A második félidő első 15 per­ce meddő hazai fölénnyel telt el. A 17. percben Bocz alig fejelt fölé. A 21. percben — hazai szöglet után — nagy tömörülés az ellenfél kapuja előtt, de Bemáth II. lövése új­ra szögletre pattan. A 28. perc­ben a vendégek jobb oldali támadása után a belőtt labdát a balösszekötő a hálóba vágja. 1:1. 3 perc múlva újra a ven­dégek középcsatára. Telek ke­rül jó helyzetbe, de lövését Besenyei védi. Az utolsó 15 percben a hazaiak görcsösen próbálkoznak, de a Volán vé­delme, Kollár kapussal az élen mindent hárít. Nagymányok—Tamási MEDOSZ 2:0 (0:0) Nagymányok, 100 néző. Ve­zette: Futó. Nagymányok: Szu- lics — Bíró I., Kóka, Lemle, Gyöngyösi, Pataki, Bíró II., Guth, Tóth, Franck, Hauck. Tamási: Kovács I. — Káló, Buczkó, Németh I.. Iladobás, Priger, Kovács ÍVJ, Bóta, Stemler, Délczeg, Penes. A 3. percben Tóth 8 méterről már csak Kovács I-gyel állt szem­ben de mellélőtt. Két perc múl­va a tamásiak próbálkoztak, de eredménytelenül. A 13. perc­ben Bíró II. lövése adott, mun­kát Kovácsnak. Később Pencs lövését védte Szulics. Változa­tos, jó iramú volt a mérkőzés. A 24. percben Guth beadását Tóth 4 méterről se tudta a há­lóba lőni. Két perc múlva Ko­vács I. önfeláldozó vetődéssel tisztázott. A 41. percben Stem­ler került jó helyzetbe, de Lemle becsúszva szerelt. A II. félidőt Pataki nagy lö­vése vezette be. öt perc múl­va ismét Pataki lőtt és 25 mé­terről küldött lövése után a labda a léc alatt Kovács I. keze között jutott a hálóba. (1:0). A 13. percben Pataki 18 mé­teres szabadrúgása a kapufáról vágódott a hálóba. 2:0. Szám­talan gólhelyzet, de az ered­mény marad. Jók: Pataki, Hauck, Franck, Kóka, illetve Priger, Stemler és Káló. Orbán Lajos percben Kajári mellélőtt,’ majd öt perc múlva Kiss sza­badrúgását ütötte ki a felső sarokból Reseh. A 24. percben Kiss szöglete után Kródi 10 méterről fejelt a hálóba. 1:0. Változatos mezőnyjáték után a 40. percben Fehér átadását Majsai kapta, de elhamarkod­ta a helyzetet. A második félidő 8. percé­ben Kiss, majd Kródi éles lö­vése ado'.t munkát Reschnek. A 10. nercben Kcjjcri lefutotta a védőket és Gyémánt a 16- oson belül felvágta Kai árit. Meglepetésre a játékvezető to- vábbot intett. A 26. percben Majsai kapott jó labdát, élesen lőtt, a labda a kapufáról pat­tant a hálóba. 1:1. öt perc múlva ismét vezetett a hazai csapat. Keresztes szabadrúgá­sa után Somogyi elé került a labda, aki nem hibázott. 2:1. Befejezés előtt két perccel egy ártatlan Vasas-támadás után Fonyódi lőtt a hálóba és ezzel megszerezte csapatának az egyik pontot. Két egyforma képességű csapat küzdött, ahol a hazaiak enyhe fölényben játszottak, de pl vendégek lelkesedésből job­bak voltak, így a döntetlen igazságos. A hazai csapatból csak Kródi és Somodi játszott időnként jól, míg a Vasasból Majsai, Reseh, Pa no. Gyé­mánt és Fiáth II. játékát kell dicsérni. — Zerza — Paks—Szekszárdi. Vasas 2:2 (1:0) Paks, 500 néző. Vezette: Ig- nácz. Paks: Márkus — Bagó, Kiss II., Kővári. Váczi, Somo­di, Kajári. Kródi, Kiss I., Cso­rna, Bese. Csere: Keresztes. Szekszárd: Reseh — Bognár, Papp, Fiáth II., Gyémánt, Fe­hér. Fiáth I., Fonyódi, Dobos, Majsai, Tóth. Hazai támadások vezették a mérkőzést. A 15. NB/I. B 1. Haladás 24 12 9 3 49-23 33 2. MÁV DAC M 11 7 6 27-18 29 3. Dorog 24 12 5 7 42-34 29 4. Szolnoki MTE 24 u 2 9 39-24 28 5. Kecskemét 24 10 6 8 38-27 26 6. Dunaújv. 24 9 6 9 27-24 24 7. Oroszlány 24 8 8 8 26-26 24 8. Pénzügyőr 24 8 8 8 25-26 24 9. Békéscsaba 24 9 6 9 24-27 24 10. Debrecen 24 9 6 9 23-27 24 11. Bp. Spartacus 24 8 6 10 37-44 22 12. Szekszárd 24 6 10 8 27-36 22 13. Ganz MA VÁG 23 6 9 8 31-26 21 14. Várpalota 23 9 3 11 21-26 21 15. Eger 24 6 9 9 25-31 21 16. Volán 24 8 4 12 32-41 20 17. Miskolc 24 5 9 10 17-32 19 18. BKV Előre 24 5 9 10 16-34 19 Sok gól a megyebajnokság tegnapi fordulójában Bölcske—Simontornya 3:0 (2:0) A megyei labdarúgó-bajnokság tegnap lejátszott mérkő­zésein várakozáson jelül sok gól esett. A Bátaszék—Alpári SE találkozón *13, Tengelicen 10, Majoson 9 gól esett. Az utóbbi helyen azonban nem a hazaiak, hanem a rendég dombóváriak voltak ilyen eredményesek. A Dunaföldvár— Tolna találkozó l:l-es döntetlennel ért véget. A rutinos Bonyhád Hőgyészen 2:0-ra nyert. Bölcske Simontornyát 3:0- ra, a Dombóvári Vasút Kisdorogot 2:0-ra győzte le. .4 Szekszárdi Dózsa tartalékcsapata Tamásit 7:0 arányban győz­te le. Bátaszék—Alpári SE 12:1 (7:0) Bölcske, 200 néző. Vezette: Bihari. Bölcske: Mármarosi — Hídvégi I., Papp I., Hídvégi II.. Majrák, Sipos, Horváth, Szauer, Varga II., Pásti Be- reczki. Csere: Frigy er. Simon­tornya: Horváth — Andráskó, Havel, Ihász, Juhász, Szabó, Kardos. Baranyai, Szelei, Ko­vács Csabai. Varga II. mesterhármasával kitűnő játékvezetés mellett megérdemelten nyert Bölcske ilyen arányban Is a lelkes Si­montornya ellen. Jók: Berecz- ki. Varga II., Szauer, Pásti, illetve Horváth, Baranyai, Szelei. Kovács Bátaszék, 500 néző. Vezette: Bence I. Bátaszék: Pénzes — Pomsár. Makk, Hurtony, Hol- lósi, Fábián, Csicsó, Zágonyi, Holacsek, Tóth I„ Tóth II. Csere: Mezei. Mozsár. Alpári SE: Kosta — Gárdos, Havasi, Tóth I., Túrós, Turbók, Csík, Szabó, Kurek, Fehérvári, Tóth II. Csere: Kiss, Fritz. Végig a bátaszéki csapat irá­nyította a küzdelmet és az Alpári SE ezúttal alárendelt szerepet játszott. A vendégek a becsületgóljukat a második félidő közepén szerezték. Gól­lövők: Tóth I. 6, Holacsek 3, Tóth II. 2, Csicsó, illetve Tóth II. Jók: Tóth I., Makk. Zágo­nyi, Holacsek, illetve Fehér­vári. Kántor Dombóvári VSE—Kisdorog 2:0 (0:0) Dombóvár, 250 néző. Vezet­te: Rózsa. Dombóvár: Bancsi — Szíjártó, Tüske, Kakas, Be- ke, Végvári, Sonkoly, Pór, Varga, Szentgyörgyi, Bíró. Cse­re: Nedeliczky. Kisdorog: Kiss — Berning, Kerekes, Antal I., Boda. Brunner, Cseke, Domo­kos, Győrfi, Varga, Stölker, Csere: Antal II. Kisdorog az első félidőben jól játszott, egyenlő ellenfele volt a vas­utasoknak. A második félidő 10. percében esett az első gól és ettől kezdve a Vasút irányi, tóttá a küzdelmet. Góllövők: Szentgyörgyi, Varga. Jók: Be- ke, Kakas, Sonkoly, illetve Kiss, Domokos és Creke. Hilbert Bonyhád—Hőgyész 2:0 (0:0) Tengelic—Szedres 9:1 (3:0) Hőgyész, 200 néző. Vezette: Csordás. Bonyhád: Fricsi — Eizencher, Haideeker. Váncsa, Bulla, Varga, Baumann, Amb­rus, Fazekas, Barabás, Hor­váth. Csere: Khull, Szegedi. Hőgyész: Balaskó, — Pech, Barabás, Manhall, Witzl, Magyar, Trich, Hopp, Bús, Pintér, Pilács. Csere: Asztalos, Banai. A csúszós ta­lajhoz jobban alkalmazkodó bonyhád, ha szerencsével is, de megérdemelten győzött. Góllövők: Eizenczer, Khul. Jók: Bulla. Varga, Ambrus, il­letve: Barabás, Trich és Hopp. Trich Dombóvári Spartacus—Majos 9:0 (2:0) Tengelic, 300 néző. Vezette: Derner. A tengelici csapat a következő felállításban harcol­ta ki a szomszédos Szedres el­len az értékes győzelmet: Bö­te — Szűcs, Rudolf, Wilheim, Dombi, Nyúl, Gáncs III., Bor­nemissza, Jilling, Hujbert, Muck. Csere: öberlender. A tengelici csapat végig irányí­totta a játékot és a szedresiek a 7:0-ás házai vezetés után lőtték egyetlen góljukat. Gól­lövő: Muck 3, Hujbert 3, Bor­nemissza 2, Jilling, illetve Si­mon II. Jók: Muck, Hujbert. Jilling, illetve Szabján és Lö- kös. Rudolf Majos, 100 néző. Vezette: Schneider. Dombóvár: Dobás — Hertelendi, Fenyvesi, G. Kiss, Vida II., Vida I., Gaál, Lakos, Loboda, Völgyesi, Lód- ri. Majos: Pallósi — Sánta, László, Lőrincz, György, Flá- ding, Gecző, Gáspár I., Szen­tes II., Molnár. Majos téljesen egyenrangú ellenfél volt, de a 0:0-ás mérkőzésáliásnál Flá_ ding megsérült, ettől kezdve a hazaiak tíz emberrel játszot­tak. Az első gól a 40. percben esett. Góllövők: Loboda 4, (egyet 11-esből), Vida I. 2, Lód. ri 2 és Dobos (11-esből). Jók: Lódri, Loboda, Vida I., illetve Szentes II., Lőrincz és Gáspár I. dicsérhető a hazaiak közül lelkesedésükért. Lőrincz Dunaföldvár—Tolna 1:1 (0:1) Dunaföldvár, 200 néző. Ve­zette: Haaz. Dunaföldvár: Zse- beházi — Ludányi, Nagy, Haj­nal, Princz I., Puskás, Beré- nyi, Tóth, Rivnyák, Vidács II., Princz II. Csere: Lukács, Bo­ros. Tolna: Straubinger — Fa­zekas II,. Fazekas I., Strich, Oláh, Havasi, Somorjai, Pin­tér, Scheffer, Safler, Fazekas III. Csere: Máté. A két csapat közepes színvonalú mérkőzé­sen nagy küzdelmet vívott, ahol végig igazságos pont- osztozkodásra került sor. Gól­lövő: Rivnyák, illetve Schef­fer. Jók: Nagy, Rivnyák. illet­ve Strich és Schafler. Vidács