Tolna Megyei Népújság, 1972. október (22. évfolyam, 232-257. szám)

1972-10-24 / 251. szám

A tJptiho A Szekszárdi Dózsa ismét az 1MB I-ben Nem bíztak túlságosan a Dózsa ve­zetői a sikerben, de a lányok a kel­lemetlen hideg, esős időben felborí­tották a papírformát és harmadízben harcolták ki az NB/l-be jutást. He­lyenként izgalmas és szép versenyt láthatott az a kis létszámú hazai kö­zönség, aki kíváncsi volt a kétnapos atlétikai viadalra. Az első napon nagyjából a papír­forma érvényesült: a Dózsa 4x100-as váltója győzött és ezzel 8 pontos előny­nyel zárult az első nap. A második napon hallatlanul izgclmasan alakult a verseny és Kiss Eszter győzelme diszkoszvetésben, valamint a 4x100 mé­teres váltó nagyon szép küzdelemben kiharcolt győzelme, a vártnál nagyobb arányúvá tette a szekszárdi lányok győzelmét. Gratulálunk a Szekszárdi Dózsa lányainak az NB/l-be jutáshoz. Külön dicséret illeti Mozolai János testnevelőt, a csapat edzőjét, aki­nek egész éves fáradságot nem is­merő, nagy szakmai felkészültségét igazoló eredmény a magasabb osz­tályba jutás. További sikeres helyt­állást kívánunk. EREDMÉNYEK: 100 m: 1. Deé Márta (Szekszárd) 12.2, 2. Velancsics Katalin (Videoton) 12,4, 3. Balogh Katalin (ZTE) 12,5, 4. Tóth Teréz (Szombathely) 12,9, 5. Né­meth Ilona (Bakony V.) 13,2, 6. Hor­váth Etelka (Győri D.) 13,6. 200 m : 1. Deé Márta (Szekszárd) 25.2, 2. Velancsics Katalin (Videoton) 26.2, 3. Tóth Zsuzsa (ZTE) 26,5, 4. Németh Anna (Bakony V.) 27, 5. Raáb Károlyné (Szombathely) 27,3, 6. Balázs Edit (Győri D.) 27,4. 400 m: 1. Horváth Judit (ZTE) 59,2, 2. Balázs Edit (Győri D.) 60,5, 3. Csaba Györgyi (Szekszárd) 60,6, 4. Hódi Mariann (Bakony V.) 63,6, 5. Raáb Károlyné (Szombathely) 65, ó. Pál Zsuzsa (Videoton) 65,2. 800 m: 1. Jakab Erzsébet (Győri D.) 2:16,8, 2.' Farkas Magdolna (Bakony V.) 2:21,6, 3. Horváth Judit (ZTE) 2:24,0, 4. Horváth Janka (Szombat­hely) 2:26,2, 5. Vida Borbála (Szek­szárd) 2:29,9, 6. Döbrentei Zsuzsa (Videoton) 2:53.7. 1500 m: 1. Jakab Erzsébet (Győri D.) 4:46,4, 2. Farkas Magdolna (Ba­kony V.) 4:53,7, 3. Horváth Janka (Szombathely) 4:59,2, 4. Vida Borbála (Szekszárd) 5:16,3, 5. Horváth Emma (ZTE) 5:37,6, 6. Békési Erzsébet (Vi­deoton) 6:12,3. 1C0 m gátfutás: 1. Éger Zsuzsa (Győri D.) 15,4, 2. Selmeczi Ildikó (ZTE) 15,6, 3. Kovács Kamilla (Szom­bathely) 16,9, 4. Petrits Judit (Szek­szárd) 17,2, 5. Nagy Erzsébet (Bakony V.) 17,5, 6. Kovács Margit (Videoton) 17,9. 4x100 méteres váltó: 1. Szekszárd (Borbély—Csaba—Kovács—Deé) 50,4, 2. Bakony V. ^Ékes—Németh—Csornai— Nagy) 51,2, 3. Videoton (Velancsics— Cserjés—Kormos—Mózer) 51,4, 4. Szom­bathely (Tóth—Cida—Tóth E.—Raáb) 51,6, 5. Győri D. (Éger—Balázs—Hor­váth—Kocsis) 52,5, 6. ZTE (Tóth—Hor­váth—Selmeczi—Balogh) 73,4. 4x400 méteres váltó: 1. Szekszárd (Vida—Fehér—Csaba—Deé) 4:09,2, 2. Győri D. (Kontó—Gede—Balázs—Jakab) 4:09,4, 3. Bakony V. (Jankó—Hódi— Harlai—Csornai) 4:13,2, 4. Szombat­hely (Raáb—Meiszner—Horváth— Schütz) 4:15,8, 5. ZTE (Horváth—Tóth— Márovit5—Péter) 4:10,0, 6. Videoton (Kormos—Móxer—Pál—Velancsics) 4:18,5. Magasugrás: 1. Schütz Katalin (Szombathely) 165, 2. Kovács Éva (Szekszárd) 160, 3. Kovács Margit (Vi­deoton) 158, 4. Éger Zsuzsa (Győri D.) 155. 5. Selmeczi Ildikó (ZTE) 152, 6. Nyárádi Zita (Bakony V.) 140. Távolugrós: 1. Csornai Éva (Bakony V.) 5,54, 2. Kovács Éva (Szekszárd) 5,47. 3. Tóth Edit (Szombathely) 5.16, 4. Mózer Edit (Videoton) 5,13, 5. He- mela Ágnes (ZTE) 4,97, 6. Marton Er­zsébet (Győri D.) 4,58. Gerelyhajítás: 1. Jóxsa Zuzsa (Győ- ' ri D.) 39,48, 2. Torma Ibolya (Szek­szárd) 36,84, 3. Hemita Erzsébet (Szom­bathely) 34,44, 4. Károly Györgyi (ZTE) 27,92, 5. Budai Mária (Bakony V.) 25,52, 6. Cserni Mariann (Videoton) 24.82. Súlylökés: 1. Balogh Katalin (ZTE) 12.09, 2. Józsa Zsuzsa (Győri D.) 11,50, 3. Horváth Viktória (Szombathely) 11,58, 4. Búzás Erzsébet (Szekszárd) 11,24, 5. Izmindi Gizella (Bakony V.) 10,96, 6. Beiali Éva (Videoton) 10,86. Diszkoszvetés: 1. Kiss Eszter (Szek­szárd) 40,72, 2. Göttl Erika (Győr) 40.10, 3. Montág Ágnes (ZTE) 32,94, 4. Csernai Mariann (Videoton) 31,34, 5. Csik Zsuzsa (Szombathely) 30,94, 6. Budai Mária (Bakony V.) 25,78. A pontverseny végeredménye: 1. Szekszárdi Dózsa 65. 2. Győri Dózsa 56, 3. ZTE 47, 4. Szombathely 45, 5. Ba­kony Vegyész 42, 6. Videoton 31 pont­tal. Az NB/I. B. pontversenyének vég­eredménye: 1. Szekszárdi Dózsa 124, 2. Győri Dózsa 115, 3. Zalaegerszegi TÉ 95, 4. Szombathelyi Haladás 87, 5. Bakony Vegyész 84, 6. Videoton 67 ponttal. Nagy küzdelem Bátaszék és Tolna között a megyebaj nokságban Bátaszék Duna földvár, Tolna Bölcske ellen nyert — Kisdorog — Szedres 9:0 — Simontornya Tamásiból vitte el a két pontot A megyei labdarúgó-bajnokság 11. fordulója nem hozott nagy meglepe­tést. Bár váratlan Simontornya Tamásiban aratott győzelme, de ha figyelem­be vesszük, hogy a bőröscsapat az elmúlt hetekben fokozatosan javuit, nem számit meglepetésnek győzelmük. Bátaszéken Dunafölávár játszott. A vendégcsapat 10 emberrel lépett pá­lyára, mivel a játékvezető egy játékost nem engedett szerepelni, aki előző­leg az ifjúsági mérkőzésen már játszott. 4:0-ás bátaszéki vezetésnél Duna- földvár létszáma kilencre apadt, mivel Nagy megsértette a partjelzőt, amién a játékvezető kiállította. Az 5:0 ellenére is csak részben volt elégedett a bátaszéki közönség a vasutasok játékával. A tolnai csapat ezúttal otthon játszott, Bölcskét fogadta. A hazaiak még mindig gyengélkedtek és csak közepes teljesítményt nyújtva, nagy küzdelem után tudták megszerezni 2:0-ás győzelmüket. Kisdorogon a tartalékos Szedres csak negyedórán keresztül tudott ellen­állni a hazai rohamoknak. Utána megindult a gólzápor és 5:0 ás félidő után 9:0~ra nyert a hazai csapat. Érdekesség: Cseke a kilenc gólból hatot szerzett. A Dombóvári VSE Szekszárdon rendkívül mérsékelt teljesítményt nyújtott. A mérkőzés egyetlen gólja úgy esett, hogy a különben mezőnyjátékos Földi a labda mellé ütött és ezzel a góWal nyert a Dombóvári Vasutas csapat. A másik dombóvári csapatunk, a Szövetkezeti SK Hőgyész ellen közepes teljesítmény után is biztosan győzött. A találkozó 13. percében a játékvezető 11-est ítélt Hőgyész ellen, de Dobos lövését Balaskó kivédte. A 28. percben Hőgyészből Barabás II. a kiállítás sorsára jutott. A Vasas játékára kétszázan voltak kíváncsiak Bonyhádon. A hazai csa­pat 2:1-es félidő után 4:1 arányban nyert Tengeliccej szemben. A Szekszásdi Dózsa tartalékcsapata Majoson vendégszerepeit. A lelkes hazaiak az első félidőben vezettek Gáspár II. góljával, de a második fél­időben a technikásabb szekszárdi csapat Kálmán és Bús góljával 2:1 arány­ban nyert. A bajnoki táblázaton Bátaszék áll az élen, az azonos pontszámú Tolna gólkülönbséggel szorul a második helyre. Kisdorog 2, Simontornya és o Dombóvári VSE 3 ponttal szakadt le Bátaszéktől. DUNAFÖLDVÁR CSAK 10 JÁTÉKOSSAL KEZDETT Bátaszék — Dunaföldvár 5:0 (3:0) Bátaszék, 200 néző. Vezette: Streer. Bátaszék: lVIicski — Pom- sar, Makk, Hollósi, Hurtony, Fá­bián, Csiesó, Zágonyi, Holacsek, Aradi. Tóth II. Csere : Pénzes. Dunaföld vár: Lukács — Berényi I. Nagy, Novák, Németh, Rivnyák, Beréhyi II., Hosszú, Bencsik, Kern. A vendégcsapat az ifjúsági já­tékosát, Rihát akarta szerepeltet­ni, de ezt a játékvezető nem en­gedélyezte, mivel előzőleg az ifis- ták mérkőzésén már játszott. így a dunaföldváriak végig 10 ember­rel játszottak. Alacsony színvona­lú mérkőzésen a hazaiak kezdtek jobban és az első percekben há­rom nagy helyzetet hagytak ki. A 20. percben Zágonyi 15 méteres jól eltalált lövése vágódott Lukács kapujába. 1:0. A 23. percben Hola­csek volt eredményes. 2:0. A 26. GYŐZELME ELLENÉRE IS GYENGÉN JÁTSZOTT TOLNA Tolna - Bölcske 2:0 (1:0) Tolna, 300 néző. Vezette: Ritzel. Tolna: Imre — Vincze, Havasi II., Csendes. Fazekas, Strich, Scheffer, Pintér, Schäffler, Herczig, Markos. Csere : Kugler. Bölcske : Márma- rosi — Bereczki, Hidvégi, Papp, Majrák, Fercs, Varga I., Sipos, Szauer, Kiss, Varga II. Tolna lé­pett fel támadólag és a 4. perc­ben Pintér lövését a kapus bra­vúrral védte. A bölcskeiek véde­keztek, teljesen beszorultak kapu­juk elé. A 20. percben Pintér 18 méterről lőtt. Mármarosi kiütötte és Pintér másodszorra nem hibá­zott. 1:0. A 32. percben Pintér lö­KISDOROG 9 GÖLJÁBÖL CSEKE 6-OT LŐTT Kisdorog—Szedres 9:0 (5:0) Kisdorog, 300 néző. Vezette: Csó­kás. Kisdorog: Kiss — Márton, Brunner, Antal I., Boda, Győrfi, Cseke, Domokos, Fazekas, Illés, Kerekes. Csere: Antal II. Szedres: Pfeiffer — Merk, Tornai, Szabó, Lökös, Dán, Koleszár, Körösi, Szabján. Boros, Simon. Csere: Csiesó, Siklósi. A sáros, mély talajú pályán a hazaiak jobb erőn­léttel rendelkeztek. A 15. percben Cseke szerezte meg a vezetést, majd öt perc múlva ismét Cseke volt eredményes. 2:0. A hazaiak előnyét a 30, percben Fazekas nö­totta be a mérkőzés végeredmé­nyét. 9:0. Az erősen tartalékos Szedres já­tékosai nem tudtak alkalmazkodni a rossz talajú pályához, a hazaiak ilyen arányban is rászolgáltak a győzelemre. Jók: Cseke, Antal I., Domokos, Kerekes, illetve Szabján, Boros, — DOMOKOSNÄ — CSAK KAPUSHIBÁBÖL NYERT A DVSE Dombóvári YSE—Alpári SE 1:0 (1:0) velte. 3:0. Ezután a 35. és a 4d. percben a kitűnően játszó Cseke újabb két gólt szerzett. 5:0. Szünet után feljött Szedres, azonban a nehéz talajon nem tud­tak kibontakozni. Ebben az idő­szakban Szabjánnak volt három szabadrúgása, ezeket nem tudta gólra váltani. A 20. percben Antal II. közelről szerzett gólt. 6:0 A 25. percben Cseke lövése a kapu­fáról vágódott a gólvonal mögé. 7:0. A 30. percben Cseke a védő­ket kicselezve lőtte hatodik gólját. 8:0. A 35, percben Fazekas áiií­Szekszárd, 50 néző. Vezette: Krómer. Dombóvár: Bancsi —Ber- tók, Potó, Szijártó II., Poór, Mol­nár, Sonkoly, Mike, Varga, Vég-' váríj Bíró. Csere: Hilbert, Szíjártó. Alpafi SÉ: Földi — Lázár, Hepp, Czikli, Szabó, Túrós, Turbók, Ma­ros^ Kovacsevics, Fehérvári, Ro- zog^. Hideg, szeles időben, sze- rnerkélő esőben kezdődött a mér­kőzés. A 9. percben dombóvári támadás végén Bíró kiugrott a szekszárdi védők között és nehéz szögből Földi keze mellett a jobb sarokba lőtte a labdát. 1:0. A 25. percben Szabó két lépésről a ka­pufára fejelte a labdát. A 42u percben Alpári SE támadás futott a bal oldalon, Rozoga lövése a fel­ső kapufáról vágódott vissza & mezőnybe. A második félidő' első negyed­órája unalmas játékot hozott. A 17. percben Fehérvári 7 méterről Bancsiba lőtte a labdát. Nyolc perccel később Molnárt a játék­vezető reklamálásért kiállította. A befejezés előtt három perccel Tú­rós beadását Bancsi nehezen há­rította a berobbanó csatárok elől. A játék képe alapján a döntet­len igazságosabb eredmény lett volna. A vendégcsapat igen mér­sékelt teljesítményt nyújtott és csak kapushibából tudta megsze­rezni a két pontot. Jók: Bíró, Szíjártó n.# illetve Maros és Turbók, — BENCZE — MÉRSÉKELT TELJESÍTMÉNY IS ELÉG VOLT A SZÖVETKEZETIEKNEK Dombóvári Szöv. SK—Hőgyész 3:0 (1:0) percben Tóth II. a 16-os sarká­ról nehéz szögből, kapásból lőtt a hálóba. 3:0. Szünet után a 7. percben ismét Holacsek volt eredményes. 4:0. Egy perccel később Nagy megsér­tette a partjelzőt, ezért a kiállítás sorsára került. Miután nem akarta elhagyni a pályát, így a játék két percig szünetelt. A 35. percig Bá­taszék volt támadásban, a vendé­gek szórványos ellenakciói nem jelentettek veszélyt Micski kapu­jára. A 36. percben Aradi állítot­ta be a végeredményt. 5:0. Az emberelőnyt jól használta ki a pályaválasztó együttes, bár já­téka elmaradt a várakozástól. Jók: Makk, Holacsek, Hurtony, illetve Lukács, Hosszú. — KÁNTOP — Dombóvár, 100 néző. Vezette: Kleiber. Dombóvár: Dobos — Tár­nái, Hertelendi, Szóka, Lakos, Nagy, Gaál, Illés, Loboda, Tóth II., Lódri. Csere: Vida II., Sziber. Hő­gyész: Balaskó — Törő, Barabás 1., Manhaldt, Lakatos L, Barabás 11., Óberitter, Lakatos II., Kovács, Pintér, Pilács. A 2. percben Lo­boda jobb oldali beadását Tóth II. közelről lőtte a hálóba. i:0. A 13. percben Dobos ll-esét Balaskó ki­védte. Továbbra is a hazaiak tá­madtak, szinte egy kapura ját­szottak, de a csatárok a kínál­kozó lehetőségeket elügyetlenked- ték. A második félidő elején sem vál­tozott a játék képe, nagy fölényt harcolt ki a Szövetkezeti SK. A 18. percben a vendégek védelmé­nek hibáját Illés ügyesen hasz­nálta ki és közelről gurított a hálóba. 2:0. A 27. percben Illés közeli lövése nyomán védhetetle- nül vágódott a hálóba a labda. 3:0. A gól után Barabás II. sport­szerűtlen magatartásért a kiállítás sorsára jutott. Közepes színvonalú találkozón a dombóvári csapat mérsékelt tel­jesítményt nyújtva is biztosain győ­zött. Jók: Loboda, Lakos, Herte­lendi, Vida ZI* illetve Balaskó. Manhaldt GAÁL — SIMONTORNYA MAR A 4. HELYRE VEREKEDTE FEL MAGÁT Simontornya—Tamási Szöv. SK 2.-0 (1:0) vése a kapufán csattant. Ezután a hazaiak nagy mezőnyfölényt har­coltak ki, de a csatárok lövései célt tévesztettek. Szünet után az 5. percben Faze­kas kavarodás végén újabb gólt szerzett. 2:0. A 40. percben bölcs­kei támadás végén Kiss mély be­adása a kapufáról vágódott vissza. A tolnai együttes győzelme elle­nére még mindig közepes teljesít­ményt nyújtott. Jók: Fazekas, Scheffer, Vincze, Csendes, illet­ve MármaroSl, Hidvégi, Majrák, Fercs. — SCHUSZTER — Tamási, 150 néző. Vezette: Der- ner. Simontornya: Horváth — Andriskó, Geruszl, Ihász, Nagy, Kőműves Havel, Molnár, Bara­nyai, Szelei, Rabóczkl. Csere: Pé­ter. Tamási : Németh — Béres, Háti, Péti, Tóth I., Horgos, Noé, Juraslcs, Hirth, Wittmaim, Fö­löskei. Csere: Hohner. A mérkő­zés hazai támadásokkal indult Hirth lövését védte Horváth. A 1L, percben Szelei 35 méteres lövése nyomán a rosszul helyezkedő Né­meth fölött a hálóba hullott a labda. 1:0. A gólt változatos, hul­lámzó játék követte, de a csatán rok mindkét oldalon adósak ma­radtak a befejezésekkel, A 4». percben Pölöskeit » iS-oeoa belül BIZTOS HAZAI GYŐZELEM fOR buktatták a simontomyal védők, a játékvezető azonban továbbot Intett. * A második félidőben mindkét kapu előtt adódott gólhelyzet, de a védők jól romboltak. A befe­jezés előtt 10 perccel egy kapu előtti tömörülést a Lesipuskás Mol­nár ügyesen kihasznált és közel­ről lőtt a kapuba. 2:0. A két együttes összecsapásából a gólhelyzeteit jobban kihasználó Stmontomya került ki győztesen. Mezőnyjáték alapján a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna. Jók: Geruszl, Horváth. Molnár, Andriskó. Illetve a hazaiaknál csak Háti Igyekezete érdemel dicséretet. — NAGY — Bonyhádi Vasas—Tengelic 4:1 (2:1) BcmyMd, 2öfl tl&z&v VézeHeg Pethő. Bonyhádi Fries! — Bara-=> bás, Ambrus, Fazekas, Pécsi, Hei- decker, Horváth, Varga, Khul« Szegedi, Bulla. Csere: Eizenche^> Tóth. Tengelic: S allai — Világi*; Gáncs I., Bölcsföldi, Rxidolf, Hor­váth. Jilling. Gáncs Hl., Baranyai* Hujtoert, Molnár. A 8. perobec. Szegedi egy bal oldali támadás vé­gén csúsztatott fejessel juttatta hálóba a labdát. 1:0. A 10. perc­ben P ’ 'v‘ löv ’ »''Ütötte a ka­" i'bon bal al­só sarokba vágta a labdát. 2:0. A «• percben Hujbert kőzett lővéje akadt meg a hálóban, la, Szünet után a U. percben Varga egyéni aludó végén növelte a ha­zaiak előnyét. 11. A a. percben tentât Varga, »olt eredményes, isi, '• R vígig aportszerű és Jő Iramú mérkőzésen a mezőnyfölényben játszó Vasas Ilyen arányban is megérdemeltén győzött. Jók : Ambrus, Beidecker, Szegedi. Fa­zekas, Illetve juilns, Gáncs r. Gáncs HX. . - -.t-iJÍ-. ____ f esr*t6s­Kosárlahda Dlfí II Sz. Vasas— Szolgáltató 65:40 (37:18) Vezette: Verbőczi, Bacsfai. A Szekszárdi Vasas csapata az aláb­bi összeállításban vett részt: Sko­da (14), Sáfrán (18). Binder (10). Jankovics (4), Eszterbauer (2). Csere : Götz (4), Vecsési (5), Marth (4), Csepreghy (2). Kutas (1). Hal­mos (1), Csuka (—). A hazaiak emberfogással, a vendégek zóna­védekezéssel játszottak. Tartaléko­sán játszott a hazai csapat, mivel Mechtl és Falvai még mindig sérült, Budavári a pénteki edzé­sen nem jelent meg és ezért ma­radt kL a csapatból. Mindjárt, a Vasas volt a kezdeményező és a 3. percben már 6:0-ra vezetett. Tetszés szerint érték el pontjaikat és jobbnál jobb helyzeteket dol­goztak ki az ellenfél palánkja alatt. Már az első félidőben a cseréknek is játéklehetőséget biz­tosítottak, akik meglepően jól helytálltak, amit jól bizonyít, hogy Csuka kivételével mindenki szerzett pontot. A félidő közepé­től az ellenfél is fokozatosan len­dült játékba. Ez főleg támadásban mutatkozott meg, védekezésük to­vábbra is gyenge volt. A második félidő is a hazaiak fölénye jegyében zajlott, de a tá­madások befejezése már nem min­dig volt olyan eredményes. Ennek ellenére biztos hazai győzelem született, a papírformának megfe­lelően. A győzelem értékét növe­li, hogy a fiatal játékosok is megfelelően helytálltak, örvende­tes Sáfrán dobóforrnája. mely a következő nagyobb tudású ellenfe­lek ellen fontos lesz. HÍREK A megyei középiskolás labda­rúgó-bajnokság első fordulójában a Palánk! Mezőgazdasági Szakiskola 2:©-s félidő után 7:0 arányban győzött a Tolnai Gimnázium ellen, a tolnai pályán. Góllövők: Stercz (2), Odor (2)j Szigeti, Boros és Szabadi. ♦ A paksi járási labdarúgó szö­vetség Szabó Lászlót (Dunaszent- györgy) október 30-ig, Szuhai Györgyöt (Iregszemcse) szintén olctóbér 30-ig, míg csele Józsefet (Kajdacs) november 13-ig tiltotta el a játéktól. A szövetség elnök­sége Kajdacs fellebbezését eluta­sító tU, és az első fokon hozott határozatot hagyta érvényben. En­nek alapján október 29-én a kaj- dacsiaknak Izményt idegen pályán (Nagydörög) kell fogadni, « A megye! kézilabda-szövetség ma, kedden 17 órakor ligaérte­kezletet tart. Két fontos kérdés szerepel napirenden. Az MNK és az osztályozó. Mint ismeretes, az MNK selejtezőjét 29-én játsszák csapataink a megyében, és ennek a sorsolását készítik el. illetve a kezdési időpontban kell megálla­podni a vezetőknek. A másik té­ma: a járási bajnokságot nyert női és férficsapatok vezetőinek kell megjelenni, hogy megbeszél­jék a megyebajnokságba jutásért sorra kerülő osztályozó részleteit, A szövetség a hét végén, szomba­ton és vasárnap Szekszárdon ren­dezi az osztályozót. Sz. Dózsa II.— Majos 2:1 (0:1) Majos, 50 néző. Vezette: Kiss B. A lelkesen Játszó majosi csapat az első félidőben fölényt harcolt ki amelyet a 20. percben Gáspár II.’ góllá értékesített, 0:1. A második félidőben a technikásabb Dózsa II. csapata Kálmán és Bús góljaival a maga Javára fordította a mér­kőzést. A második félidő 20. per­cében Polák (Dózsa II.) kiállítva. Jók: Kéri, Lizák, Bús. Illetve Gás­pár I., Lőrinez, Lőbel. . — Lőrinc* —'