Tolna Megyei Népújság, 1972. szeptember (22. évfolyam, 206-231. szám)

1972-09-26 / 227. szám

f Bajnoki táblázatok NB/I 1. FTC 2. Honvéd 3. MTK 4. Tatabánya 5. U. Dózsa 6—8. Csepel 6—8. Vasas 6—8. Videoton 9. Kába ETO 10—11. Diósgyőr 10—11. Pécs 2 2----­2 2----­2 11 — 2 11 — 2 1—1 2 1—1 2 1—1 2 1—1 2 1—1 2 — 2 — 2 — 2 — 8-3 4-1 4- 1 1-0 5- 3 4-3 1-3 4- 3 5- 5 0-0 0-0 12. Komló 2 1 __ 1 . 2-3 2 13. SZEOL 2 1 — 1 . 3-5 2 14. ZTE 2 — 2 ! 0-2 _ 15. SBTC 2 — — 2 ! 1-6 __ L6. Egyetért, 2 — — 2 1 2-9 — NB/I I l l’á 1. M. DAC 7 5 1 1 14-7 11 2. Haladás 7 3 4 • 16-8 10 3—4. MA VÁG 7 4 2 1 15-8 10 3—4. Dunaújv. 7 4 2 1 11-4 10 5. Pénzügyőr 7 4 2 1 12-9 10 6. Szolnok 7 4 1 2 13-17 9 7. Bp. Spart. 7 3 3 1 11-8 9 8. Kecskemét 7 2 4 1 9-9 8 9. Debrecen 7 2 3 2 7-6 7 10. B.-csaba 7 2 3 2 6-6 7 11. Dorog 7 2 2 3 12-10 6 12. Eger 7 1 3 3 11-13 5 13. BKV Előre 7 1 3 3 5-9 5 14. Volán 7 2 1 4 9-14 5 15. Oroszlány 7 1 2 4 5-9 4 16. Miskolc 7 1 2 4 5-16 4 17. Várpalota 7 1 1 5 6-13 3 18. Szekszárd 7 1 1 5 9-20 3 Megyebajnokság (Dózsa II. eredményeivel) 1. Tolna 7 6 — 1 16-5 12 2. Kisdorog 7 4 3 — 21-5 11 3—4. Tamási 1 5 — 2 16-11 10 3—4. Szedres 7 4 2 1 14-9 10 5—6. Tengelic 7 3 3 1 23-12 9 5—6. Domb. VSE 7 3 3 1 18-7 9 7. Domb. SZSK 7 4 1 2 20-10 9 3. Bátaszék 7 3 3 1 16-12 9 9. Bölcske 7 3 3 1 17-17 9 10. Bonyhád 7 4 — 3 28-6 8 11. Simontornya 7 3 1 3 14-10 7 12. Dózsa II. 7 — 4 3 8-13 4 13. Alpári SE 7 1 1 5 7-30 3 14. D.földvár 7 1 — 6 3-29 2 15. Majos 7 — — 7 7-19 — 16. Hőgyész 7 — — 7 3-36 — (Dózsa n. eredményei nélkül) 1. Tolna 7 6 — 1 16-5 12 2. Kisdorog 6 4 2 — 20-4 10 3. Domb. SZSK 7 4 1 2 20-10 9 4. Szedres 6 4 1 1 13-8 9 5. Bátaszék 7 3 3 1 16-12 9 6. Bonyhád 7 4 — 3 28-6 8 7. Tengelic 6 3 2 1 21-10 8 8. Tamási 6 4 — 2 11-10 8 9. Bölcske 6 3 2 1 14-14 8 30. Domb. VSE 6 2 3 1 15-7 7 11. S.tomya 6 2 1 3 13-10 5 12. Alpári SE 7 1 1 5 7-30 3 13. D. földvár 7 1 — 6 3-29 2 14. Majos 7 — — 7 7-19 —■ 85. Hőgyész 7 — — 7 3-36 Ifjúságiak Î. Domb. SZSK 6 4 1 1 30-13 9 2. Sz. Dózsa 7 4 1 2 26-14 9 3. Bölcske 7 4 1 2 29-18 9 4. Tolna 6 4 1 1 24-14 9 5. Tamási 6 4 1 1 21-13 9 6. Bátaszék 6 4 — 2 28-10 8 7. Tengelic 7 4 — 3 31-18 8 8. Bonyhád 6 4 — 2 23-11 8 9. Kisdorog 6 3 1 2 21-12 7 ÍŐ. S.tomya 7 3 — 4 21-21 6 11. Domb. VSE 7 3 — 4 20-24 6 12. Majos 6 1 2 3 17-33 4 13. Szedres 7 1 1 5 9-37 3 14. D.földvár 7 1 — 6 H-42 2 15. Hóuvész 7 — 1 6 6-37 1. Öregfiúk labdarúgó-mérkőzés Szombaton délután Szekszárdon ta­lálkozott a nagymányoki—bonyhádi öregfiúk és a szekszárdi öregfiúk labdarúgócsapata. A két együttesben a következők kaptak helyet: Szek­szárdi Licker — Cser, Tárnok, Garam- völgyi, Kocsányi, Bosnyák, Hómann, Kormos, Ihász, Becze, Unyatinszki. Csere: Terebesi és Vass. Nagymányok —Bonyhád vegyes csapat: Volár — Kozma, Wágner, Borsodi, Mező, Mol­nár, Wusing, Palatinusz, Fláding, Wéber, Hucker. Csere: Teleki, Bareith I. és Guth. A szekszárdi csapat szerezte meg a Vezetést a 10. percben Kormos góljá­val, majd Bareith a 35. percben ki­egyenlített. A félidő utolsó percében ismét Kormos volt eredményes. 2:1. A második félidő 14. percében a ven­dégek Teleki góljával kiegyenlítettek. Változatos játék után a 30. percben egy kapu előtti tömörülésnél Borsodi lábáról került a labda Volár kapujá­ba. (Öngól). 3:2. A visszavágó mérkőzésre szombaton kerül sor a nagymányoki pályán. Népújság 6 1872. szeptember 26. Kitűnő játék után egygélos vereség Dunaújvárosban A Szekszárdi Vasas „lelépte” Paksot — Gól nélküli döntetlen Pornódon. Nagymányok ellen — Máza-Szászvár Szigetvárott nyert NB-s csapataink közül a Szekszárdi Dózsa Dunaújvá­rosban a Kohász ellen vette fel a küzdelmet. Az elmúlt hetek gyenge játéka után — nem beszélve a szerdai paksi MNK-mérkőzésrői, aggódva várták a szurkolók és játékosok egyaránt a vasárnapi mérkőzést. A Szekszárdi Dózsa játékosai azonban alaposan kitettek magukért, és kitűnő játékot nyújtva minimális, egygólos vereséget szen­vedtek. Tudósítónk szerint a játék képe alapján a Dó­zsa döntetlent érdemelt volna. NB/lll-as csapataink közül a Szekszárdi Vasas a Paksi Kinizsi együttesét fogadta. A paksiak nem tudták meg­ismételni a Szekszárdi Dózsa ellen nyújtott szerdai jó játékukat, ugyanakkor a Vasas lelkesen és gólratörően játszott. A találkozó a vártnál nagyobb, 5:2-es hazai győzelmet hozott. Â szekszárdi csapatból különösen Maj- sai, míg a vendégeknél a középhátvéd poszton Vilmányi játszott JÓL A Tamps« MEDOSZ Nagymányokot fogadta. A fornádi közönség ezúttal nem látott gólt, mivel a ha­zai csatársor, csakúgy, mint a nagymányokiak, nem ta­láltak a hálába. Nagymányok szempontjából kedvező a 9*» nélküli döntetlen, de a fornádiak szempontjából már kevésbé. A Máza-Szászvári Bányász idegenben, Sziget­váron lépett pályára a Volán SC ellen. A bányász­csapat jó játék után 2:0-ás győzelmet szerzett. A bajnoki táblázaton a Szekszárdi Dózsa változatlanul az utolsó helyen áll, azonban nincs leszakadva Vár­palotától, illetve Miskolctól és Oroszlánytól. A 12. helyen állá Egernek is mindössze két pont az előnye Szekszárd- dal szemben. Az NB/lll-ban a Szekszárdi Vasas tartja az első helyet, a 9 pontos Helyiipar és a Pécsi BTC előtt. Az utóbbi csapat vasárnap szabadnapos volt, igy egy mérkőzéssel kevesebbet játszott, mint az első és máso­dik helyezett. A Tamási MEDOSZ három ponttal a 14. helyen áll, az ugyancsak hárompontos Lobodat megelőzve« Egyenrangú ellenfél volt Szekszárd NBA B Dunaújváros Sz. Dózsa 2:1 (1:1) Dunaújváros. 1000 néző. V: Somlai. Dunaújváros : Papp—For­rni aggini, Fajt, Ruppert, Somogy vá­ri (Kerekes). Somogyi, Bárányos, Vessző. Szabó, Boromissza, Si­mon. Edző: Németh Gyula. Szek­szárdi Mucska — Szántó, Komer, Hadi (Vábró), Csordás, Lelovics, Micskó, Zielbauer (Bús), Freppán, Kalász, Török. Edző: Kiss János. A hazaiak: erős széllel hátban, kezdték a játékot és azonnal tá­madólag léptek fel. A 4. percben a Dózsa kapujába kerülj a labda, de a játékvezető szabadrúgást ítélt a Dózsa javára, mivel Mucskát zavarták a védésben. A 12. percben igazán szép gólt lát­hatott a közönség. Csordás remek labdát tálalt Kalász elé, akit So- mogyvári megelőzött a labda át­vételében, azonban Kalász megza­varta Somogyvárit, aki hosszút szöktetett és a jókor érkező Török futtából a bal felső sarokba lőtt. 0:1. Meglepetésként hatott a Dó­zsa jó játéka és gyorsan elért ve­zető gólja. A 23. perc azonban ha­zai gólt hozott. Vessző 16 méterről lőtt kapura, Mucska az erős nap­sütéstől nem látta jól a labdát, amely kezéről a felső kapufára, onnan a hálóba hullott. 1:1. A 25. percben ismét gólszerzési alkalom kínálkozott, de Zielbauer bal olda­li beadását Török és Freppán is elvétette. Továbbra is többet tá­madott a Dózsa, de az eredmény az első félidőben már nem válto­zott. A szünet után ismét nagy erő­vel rohamoztak a hazaiak, de a Dózsa is teremtett gólszerzési le­hetőséget. A 8. percben Freppán 25 méteres hatalmas szabadrúgását Papp kapus csak nehezen védte. A 13. percben ugyancsak Freppán lőtt a 16-osról kapura, lövése nagy erővel vágódott a felső kapufára. A 16. percben Csordás 40 méterről lőtt, Papp a felső léc fölé tornáz­ta a labdát, majd Török szögletét hárította bravúrosan. A 20. perc­ben ismét balszerencsés gólt kapott a szekszárdi csapat. A kapu előtti nagy kavarodásban Boromisszához pattant a labda — közben Pócsi partjelző lest jelzett — Boromissza lövésébe Komer tette bele a lábát, ahonnan a labda erejét vesztve ju­tott a kapu jobb sarkába. 2:1. (Somlai játékvezető felülbírálta partjelzőjét.) Kiss János edző a 25. és 36. percben Hadi helyett Vábrót, Zielbauer helyett Búst küldte be, ennek ellenére a Dó­zsa beszorult, de gólhelyzete a, hazaiaknak már nem akadt. A Dózsa idegenben is egyenran­gú ellenfele volt a rutinosabb Du­naújvárosi Kohásznak. Különösen az első félidőben nyújtott jó tel­jesítményt a szekszárdi csapat. A második félidőben valamivel töb­bet támadtak a hazaiak. A muta­tott játék alapján a Dózsa dön­tetlent érdemelt volna. Jók: Kor­ner, Csordás, Freppán, Törők. rokba vágódott. 2:1. A 44. percben Kajári kecsegtető helyzetben csú­nyán kapu fölé lőtt. Szünet után a 2. percben Tóth elhúzott a jobb oldalon, de beadását Fehér fordulásból fölé emelte. A 4. percben Bagó lő méteres sza­badrúgása a kapu előtt keresztben elsuhant. A 15. percben Fonyód! jobb oldali beívelését Tóth megsze­rezte és a védők kíséretében a ll-es pontról nem hibázott. 3:1. Teljesen átvette az irányítást a Vasas, nagy fölényben játszott. A 20. percben Fonyódi kiugrott a védők közül, a 16-osnál Somod! visszarántotta, ezért sárga cédulát kapott. A 24. percben Dobos szög­letet ívelt kapu elé, a tehetetlen, védők között Majsai fordulásból, ritkán látható nagy gólt ragasztott Pukli kapujába. 4:1. A gól után is a Vasas támadott többet, a Kini­zsi védelme azonban jól alkal­mazta a lestaktikát. A 35. percben Kiss nagy helyzetben, két lépésről a bal sarok mellé gurította a lab­dát. Ezután több kihagyott paksi helyzet következett, majd a 42„ percben Kiss szögletét Vilmányi a hálóba fejelte. 4:2. Egy perc múlva Fonyódi elhúzott, beadását Tóth lekezelte, majd laposan a hálóba lőtte. 5:2. A második félidei játéka alapján a Vasas ilyen arányban is rászol­gált a győzelemre. A vendégcsapat mélyen tudása alatt szerepelt, en­nek ellenére több helyzetet el­ügyetlenkedtek csatárai. Jók: Maj­sai, Dobos, Tóth, Lengyel, Fonyódi* illetve Vilmányi, Kővári, Kiss.- F. - J TEHETETLEN CSATÁRSOROK, — VAGY JÖ VÉDELMEK? Tamási MEDOSZ—Nagymányok 0:0 ' Fornád, 150 néző. Vezette : Kö- Vesi. Tamási MEDOSZ: Kovács II. — Buczkó, Káló, Demkó, Priger, Hadobás. Bóta, Sándor, Penes, Délczeg, Stemler. Csere: Kiss, Nagy. Nagymányok: Szulics — Antal, KÓka, Nádasi, Lemle, Bíró, Pataki, Sárközi, Frank, Bayer, Tóth. Csere: Gyöngyösi. Salamon. Fornád a szél támogatásával kez­dett. A 14. percben Stemler egye­dül tört kapura, a ll-es pontról nagy helyzetben fölélőtt. A kö­zepes színvonalú mezőnyjátékban csak a két 16-os között pattogott a labda, a kapuk nem kerültek veszélybe. Szünet után változott a játék ké­pe. A vendégcsapat technikailag Jobbnak bizonyult mint Fornád, sk hazaiak viszont kapura voltak ve­szélyesebbek. A 22. percben Dél­czeg tiszta helyzetből a felső ka­pufára lőtte a labdát. Ezután még három abszolút gólhelyzete adódott a hazaiaknak, de a csatárok sor­ra elügyetlenkedték azokat. A hétközi edzésen bordatörést szenvedett Kovács I. kapus poszt­ját ezúttal a mezőnyjátékos test­vére foglalta el. A közepes szín­vonalú mérkőzésen Fornád köze­lebb állt a győzelemhez. A ven­dégcsapat tetszetős mezőnyjátéká­ért érdemel dicséretet. Jók: Káló, Buczkó, Demkó, Stemler, illetve Pataki* Szulics, Nádasi, Lemle. » u « I.! ».I, ....... — Samu -= M áza-Szászvári Bányász—Szigetvár 2:0 (2:0) NB/III KITŰNŐ n. FÉLIDŐ UTÁN: Szekszárdi Vasas—Paksi Kinizsi 5:2 (2:1) Szekszárd, 300 néző. Vezette: Bartók. Szekszárd: Resch — Bog­nár, Lengyel, Fiath, Gyémánt, Teszler, Dobos, Vezsenyi, Fehér, Fonyódi. Majsai. Csere: Tóth, Pa- róczai. Paks: Pukli — Bagó, Vil­mányi, Percsi, Somodi, Kővári, Kajári, Koltai, Kródi, Csorna, Kiss. Csere: Keresztes, Bese. A szek­szárdi együttes kezdett jobban és a 8. percben a vezetést is megsze­rezte. Dobos mintaszerű átadásával Majsai tört kapura, 20 méterről futtából védhetetlenül lőtt a háló­ba. 1:0. Négy perccel később egy ártatlannak látszó ellentámadás végén egyenlített a vendégcsapat: Kródi gyengén lőtt kapura, Resch rá vetődött a labdára, de fölötte bevánszorgott a hálóba a meg­perdült labda. 1:1. Negyedórás csapkodó mezőnyjáték követke­zett ezután, mindkét csapat táma­dásaiból hiányzott az átütőerő. A 27. percben Majsai, majd két perccel később a másik oldalon Csorna lövése veszélyeztette a ka­put. A 37. percben egy hazai tá­madás végén a jobb oldalról be­ívelt labda mellé rúgott Bagó, Majsai lekezelte, és ballábas, nagy erejű bombája a jobb sa­Szigetvár, 200 néző. Vezette: Bó- na. A bányászcsapat a következő játékosokkal harcolta ki idegen­ben győzelmét: Süveges — Róth, Német, Botz, Nádasi, Széles, Nagy II., Horony, Kólya, Farkas, Czebei. Csere: Füleki. Az első tíz percben Szigetvár gyors lefutá­sokkal kísérletezett, azonban a bányászvédelem jól állt a lábán. Negyedóra eltelte után már a vendégcsapat irányította a küzdel­met, a hazaiak beszorultak. A18. percben esett az első góL For­más támadás után a rendkívül sokat mozgó és szemfüles Horony talált a hálóba. 1:0. A gól után tovább élénkült az iram, de vál­tozatlanul a bányászcsapat irá­nyította a küzdelmet. A 38. perc­ben jól ismerte fel a kínálkozó helyzetet Horony és lövésével szemben a hazai kapus tehetetlen volt. 2:0. A második félidőben Máza- Szászvár megerősített védelemmel játszott, főként az eredmény tar­tására törekedett. Ennek ellenére a három előretolt csatár időnként villámgyors támadásokat vezetett, és ezek mindig zavart okoztak a hazai kapu előtt. A szigetvári tá­madások csak a vendégek 16-osáig jutottak el, mert ott a bányász­védők mindig időben közbeavat­koztak. A kitűnő taktikát alkalmazó Máza-Szászvári Bányász győzelme minden szempontból megérdemelt. Kitűnt : Horony, Németh, Nagy II, és Széles. NB-s csapataink legjobbjai : Szekszárdi Dózsa: Török, Szek­szárdi Vasas: Majsai, Nagymá­nyoki Brikett SK: Pataki, Paksi Ökölvívás Jó helyezések a „Debrecen Város” bajnokságon Az MTS Debrecen városi Taná­csa szeptember 22—24 között ren­dezte Debrecen város 1972. évi ökölvívó bajnokságát. A három korcsoportban 19 sportegyesület 136 versenyzője vett részt a ver­senyen. Megyénket a Szekszárd Városi Sportiskola négy ifjúsági versenyzővel képviselte. Részletes eredmények: Könnyűsúlyban : Kalcsú (SZVSI- Dózsa) pontozással legyőzte Atyit (MGM Debrecen). Másfél menet után Kalcsú fokozatosan feljött, és győzelmével bejutott a döntőbe, ahol mérkőzését Buraival (Egri ITSK) vívta. Kemény hajrában jól helytállt, a finisben viszont alulmaradt, igy második lett. Zsemberi (SZVSI-Dózsa) egyhan­gú pontozással győzött Pincés (Debereceni Dózsa) ellen. A szek­szárdi ökölvívó már az első me­netben átvette az irányítást, a közönség kedvence lett. A leve­gőben ».lógott” a döntő fölény, a harmadik menet végét jelentő gongszó ezt azonban megelőzte. Az elődöntőben Buraival (Egri ITSK) mérkőzött. Ismét kemény hajrát erőszakolt a Jónevű egri ökölvívóra, aki 2:1 arányú pon­tozással győzött. Burai bajnoksá­got nyert, így Zsemberi harma­dik lett. Félnehézsúlyban: Hosszú (SZVSI- Dózsa) döntő fölénnyel győzött Csekcsányi (Özd) ellen. A máso­dik és harmadik menetben Hosz- szú padlóra küldte ellenfelét, és a vezetőbíró döntő fölény címén leléptette Csekcsányit A döntőben Szálkáivá! (PVSK) találkozott, a rutinos pécsi versenyző ügyesen mozgatta ki Hosszút, közelharc­ban szerezte segédpontjait és pon­tozással győzött. Második lett Hosszú, mely eredmény kezdő lé­tére dicséretes. Középsúlyban Zámbő (SZVSI- Dózsa) harmadik lett. Mindkét el­lenfél legyőzése szinte hihetetlen­nek tűnt. Edzője feladta a mér­kőzéseit. Elismerésre méltó a deb­receniek határtalan vendégszere­tete, melyben részesítették a csa­patokat. Érdekességnek tűnt, hogy a versenyen kizárólag debreceni versenybírók működtek és az ál­talános elfogultságnak jelét sem észleltük. Tehát így is lehet bí­ráskodni! 11 &r~ Küzdelmes mérkőzések a megyei körversenyen A Tolna megyei ökölvívó-szak­szövetség vasárnap Pakson ren­dezte meg az utánpótlás részére a megyei körverseny negyedik fordulóját. A versenyen a Szek­szárdi VSI, a Tolnai Vörös Lo­bogó, a Bonyhádi Spartacus és a Dombóvári Szöv. SE 52 verseny­zője indult. Hiányzott nagy meg­lepetésre a helyi Szöv. SE. Vajon miért nem indultak a paksiak? Ugyan miért mondott le az edző, Takács Gyula? Miért csak mint társadalmi munkás segített Ta­kács Gyula a versenyen? A me­gyei szövetség vezetői vasárnap délelőtt erre nem tudtak választ kapni.. A verseny keretében 24 fiatal tett sikeresen technikai minimum­vizsgát. A színvonal közepesnek felelt meg és inkább a küzdő jel­leg domborodott ki. A versenyen közreműködő bírók: Mestyán Adám, Leposa Béla, Tóparti Jó­zsef és Zádori István (MÖSZ). Részletes eredmények (elöl állók a győzt^ek). Horváth L. (Tolna)—Bandzi (Szekszárd), Bakó I. (Szekszárd)— Lakatos I. (Bonyhád), Miklós P. (Bonyhád)—Merkli J. (Tolna), Kövecses L. (Szekszárd)—Székely J. (Bonyhád), Fleisz Z. (Bony­hád)—Tóth S# (Szekszárd), Kecs­keméti B. (Szekszárd)—Nyirő S. (Tolna), Csoboth Z. (Bonyhád)— Szűcs I. (Szekszárd), Szabó I. (Bonyhád)—Kiss ö. (Bonyhád), Lipinka L. (Bonyhád)—Bitter J. (Tolna), Gazsi F. (Bonyhád) — Szujó L. (Bonyhád), Petro vies F. (Tolna>—Böte L. (Bonyhád), Tar­ján! Z. (Szekszárd)—Miklós P# (Bonyhád), Kertész J„ (Tolna) — Baráth K. (Bonyhád), Feri J. (Szekszárd)—Bogdán P. (Tolna), Horváth T. (Szekszárd)—Lóki J. (Dombóvár), Papp L. (Szekszárd) —Kovács F. (Bonyhád), Felkert J. (Tolna)—Lakatos I. (Bonyhád), Béki I. , (Dombóvár) —Pesti B. (Bonyhád), Berecz J (Bonyhád) — Csap Z. (Tolna). A' Kovács J. (Szekszárd)—Miklós I. (Bonyhád és a Kovács I. (Szekszárd)—Ba­lázs Z. (Tolna) mérkőzések dön­tetlenül végződtek. Kinizsi: Vilmányi, Tamási ME DOSZ: Káló, Máza-Szászvári Bá nyász : Horony Eredmények NBÏ.: Újpesti Dózsa—VM Egyet értés 5:0, Bp. Honvéd—Salgótarjá 2:0, Komló—Zalaegerszeg 1:0, Cs< pel—Vasas 3:1, FTC—Bába ETO 4: Diósgyőr—MTK 0:0, SZEOL—V deoton 2:1, Tatabánya—Pécsi D< zsa 0:0. NB/I B: Szolnok—Miskolci VS 4:0, Eger—Volán SC 4:0, Pénzügj őr SE—BKV Előre 2:2, Halad: VSE—Oroszlány 2:0, MÄV DA (Győr)—Békéscsaba 0:0, Kecsk< mét—Dorog 3:1, Dunaújváros- Szekszárd 2:1, Bp. Spartacus- Debrecen 1:0, Ganz-MAVAG- Várpalota 1:0. NB/III : Lábod—Nagyatád 0:0, Ví sasi Bányász—Kaposvár 5:1. Mc hács—Pécsi Porcelán 2:0, Stelj metz SE—Pécsi Helyiipar 1:2, M< zőfalva—Pécsi EAC 1:3. Megyei iíjúsági bajnokság: To' na—Dunaföldvár 5:3, Tamási—s £*í?a . 4:2> Kisdorog—Dombóvá: VSE 3:1, Szedres—Tengelic 1- Simontornya—Bölcske 5 :l, Bőm hádi Vasas—Högyész 4:1, Dombi vári SZSK—Majos 15:1. Megyei B: Pálfa—Fadd 2:3, i£ 3:3. Bogyiszló—Kölesei 1:2, ifi: 2: Gyönk—Sióagárd 2:1, ifi: 0:4 Győré—Sz. Építők 1:1, ifi: 0: Zomba—Nagydorog 9:0. ifi: 6: Cikó—Pincehely 0:1, ifi: 2'1. Bat —Ozora 3:0, Ifi: 1:4. Megyei II. osztály: Gerjen—Döt rököz 3:3, ifi: 5:1. Iregszemcse- Kocsola 2:3, ifi: 1:8. Tolnanémec —Tevel 1:2, ifi; l:0. Decs-Kajdac 1:0, ifi: 3:4. Madocsa—Szakes 0:i ifi: 3:1. Dombóvári Tsz—Dun: szentgyörgy 1:3, ifi: 8:0. Aparhar —Mucsfa 2:2, 1«: 1:3. Az Izménv- Ocsény mérkőzés a vendégcsapi távolmaradása miatt elmaradt. Járási bajnokság: Pusztahencse- Alsótengelic 4:2, Ifi: 7:1, Kajmád- Németkér 4:1, ifi: 0:0. Alsópél- Dunakömlöd 1:1, Ifi: 1:6. Paks I —Harc 6:0, ifi; u:o.