Tolna Megyei Népújság, 1972. augusztus (22. évfolyam, 179-205. szám)

1972-08-08 / 185. szám

î \ Háromszáz versenyző az ÉDOSZ paksi sportünnepélyén Pontversenyben a konzervgyár a% első Sok a sérült a Dózsánál Az NB/I. ' B-s Szekszárdi Dózsa csapatának sok a sérültje. Ezzel kapcsolatban Kormos Mihály ed­ző a következő tájékoztatót adta: — Játékosaink közül a legsú­lyosabb sérülése Hegedűsnek van, aki a múlt heti előkészületi mér­kőzés során bal térdében szalag- szakadást szenvedett. Török Bálint sérülése miatt idáig pihent, úgy tűnik azonban, hogy vasárnap Debrecenben már számíthatunk já­tékára. Komer most épült fél, azonban a komolyabb sérülés nyo­mait még érzi. Simon ugyancsak fájlalja még a lábát, azonban mindkét védőjátékos esetében a bajnoki rajt közelsége szükségessé teszi a játékot. Bús a legutóbbi hétközi edzőmérkőzésen sérült meg, amikor összecsapás során lábfejére rúgást kapott. Vasárna­pig várhatóan Bús sérülése is ja­vulni fog. Barcs helyett Paks Az MLSZ döntést hozott az NB/Ill CJoportbaoBitás módosításával kapcso­latban. Mint ismeretes, eredetileg a Paksi Kinizsi az NB/Ill középcsoport- jában kapott helyet. A délnyugati csoportban viszont Barcs nevezését nem fogadták el (a barcsi csapat kiesett, Lábod visszalépett és a két egyesület fúziójával akarták a barcsi csapatot megmenteni, de éhhé/* az MLSZ nem járult hozzá.) Ilyen előzmények Után hozta az MLSZ a döntést, hogy a Paksi Kinizsi együttesét a délnyugati csoportba, Barcs helyett osztják be. _ Az egész ügynek azonban fan szép­séghibája: Baja hosszú éveken át az NB/Ill délnyugati csoportjában játszott és most a középcsoportban kapott he« lyet, melynek legtöbb együttese buda­pesti. Paks közel 100 kilométerrel kö~ zelebb fekszik Budapesthez, őket még­is arra köteiezik, hogy lényegesen nagyobb távolságra utazzanak. Az MLSZ döntése tehát nemcsak a pak­siakra és a bajaiakra, de az NB/llt , középcsoportjában szereplő budapesti csapatokra nézve is hátrányos. A je­lekből ítélve, az MLSZ-nél nem isme* . rik Magyarország térképét, neon tu db ' ják, hol fekszik Paks és Baja. j í Női labdarúgás Szekszárdi Szöy.—Tolnai YL 15:0 (4:0) Az Élelmezési Dolgozók Szak- szervezetének Tolna megyei Bi­zottsága vasárnap délelőtt, Pak­son, a Kinizsi sporttelepén ren­dezte megyei sportünnepélyét, melyen 300 versenyző vett részt az egyéni és csapatjátékokban. Az ünnepélyen megjelent Kozma Pál, az ÉDOSZ kulturális osztá­lyának Helyettes vezetője, Lépő László, az MTS Tolna megyei Ta­nácsának elnöke is. A sportünne­pélyt a nagy lelkesedés, és a szo­ros küzdelmek jellemezték. Több sportágban éles küzdelem alakult ki. így például labdarúgásban az 1—2., valamint a 3—4. helyért folytatott küzdelem a hosszabbítás után is döntetlennel ért véget, emiatt 11-es rúgásokkal döntötték el a végső sorrendét, és ezzel a tavalyi győztes Gabonafelvásárló csapata csak a 4. helyre került. A megnyitóra felsorakozott sportolókat Kontos András az ÉDOSZ Tolna megyei Bizottságá­nak titkár? köszöntötte, majd rövid beszédet tartott. Ebben töb­bek között a következőket mon­dotta : — A SZOT elnökségének hatá­rozata a szakszervezetek hatéko­nyabb részvételét írja elő a test­nevelés és sportmozgalom további fejlesztésében. E határozat értel­mében minden esztendőben Immár 4. éve rendezzük meg megyénk­ben az élelmezési dolgozók sport- ünnepélyét. A sport iránt érdek­lődés kedvezően alakult, különö­sen a fiatalabb dolgozóink között. Ha a feltételeket biztosítjuk, még jobb eredményeket tudunk elérni. Az előző évekhez viszonyítva, nőtt a sportolni vágyók száma, emel­kedett a tömegsport színvonala, vagyis magasabb az a mérce, ör­vendetes, hogy nemcsak a Paksi Konzervgyár fiataljai sportolnak rendszeresen, hanem a Tamási Fütőibari Vállalatnál is jelentős a sportban részt vevők száma. Ta­másiban a Szakmaközi Bizottság szervezésében a község tömeg­sportjában a sütőipar az élvonal­ban áll, — Felvetődött sportünnepélyünk megrendezésének időpont-meg­változtatása is. Amennyiben a többségnek jobb, úgy jövőre már májusban tartjuk a megyei ver­senyt. Annak a kérésnek azonban nem tudunk eleget tenni, hogy ne Pakson, hanem másutt ren­dezzük, mert ilyen kedvező fel­tételeket, mint itt, sehol nem ta­lálunk. Köszönjük a Paksi Kon­zervgyár vezetőinek, hogy immár 4-szer teszik lehetővé azt, hogy a szakszervezetünkhöz tartozó, sportolni vágyó fiatalok a legjobb körülmények között vetélkedje­nek. A megnyitó beszéd után elkez­dődött a verseny, mely a kora délutáni órákban ért véget. Nők: 100 m: 1. Madács Magdolna (P. Konzerv), 2. Czobor Margit (Ga- bonafelvésárló), 3. Wehmann Ka­talin (P. Konzerv), 4. Sárközi Jú­lia (P. Konzerv), 5. Fritz Rozália (P. Konzerv), 6. Gombos Erzsé­bet (Tejipar). 200 m: 1. Madács Magdolna (P. Konzerv), 2. Kocsándi Agnes (P. Konzerv), 3. Fritz Rozália (P. Konzerv), 4. Horváth Katalin (P. Konzerv). 5. Lénárd Zsófia (Ta­mási sütőloar), 6. Tensze Mag­dolna (P. Konzerv). Magasugrás: 1. Wehmann Kata­lin (P. Konzerv), 2. Köthe Anna (P. Konzerv), 3. Vajer Katalin (P. Konzerv), 4. Czobor Margit (Ga­bonafelvásárló), 5. Gombos And- rásné (P. Konzerv), 6. Púp Kata­lin. (P. Konzerv). Távolugrás: 1. Vajer Katalin (P. Konzerv), 2. Wehmann Katalin (P. Konzerv), 3. Czobor Margit (Gabonafelvásárló), 4. Gombos Andrásné (P. Konzerv), 5. Púp Katalin (P. Konzerv), 6. Köthe Anna (P. Konzerv). Súlylökés: 1. Vajer Katalin (P. Konzerv), 2. Lukács Margit (P. Konzerv), 3. Müller Ferencné (Tejipar), 4. Falusi Erzsébet (P. Konzerv). 5. Erdősi Éva (Tejipar), 6. Gombos Andrásné (P. Kon­zerv). Gránátdobás: 1. Gombos And­rásné (P. Konzerv), 2. Lőrincz Mária (Tejipar). 3. Lukács Mar­git (P. Konzerv), 4. Feil Rozália (P. Konzerv), 5. Szabó Erzsébet (P. Konzerv), 6. Péri Julianna (P. Konzerv). 4x100 m váltó: t. P. Konzerv. (Ma­dács—Lukács—Falusi—Fritz), 2. Tejipar (Legyei L—Lőrtnez—Sza­bó—Lengyel II). Férfiak: 100 m: 1. Nagy Gvőrgv (Ga- bonsf elvé sárló), 2. Hajnál Ferenc (Gabon? fel vásári ól. 3. Fiáth Mik­lós (Gabonafelvásárlő). 4. Kun Ferenc (P. Konzerv). 5. Katona István (Tamást Sütőinari. fi. Csá- nvt László (bonyhádi Sütőjnar). 200 m: 1. Nagv Gvörgv (Gabo­nafelvásárló). 3. Hajnal Ferenc ÍGabonafelvásárló). 3. Fiáth Mik­lós (Gabnnafelvásárló). 4. Hemerle Tamás (Tejfnar). 5. Forró László (TeHoarl. fi. Hirt Károly (Szek­szárdi Sütőloar). Maeasnerás: 1. Somodi Béla (Gabonafelvásárló), 2. Hajnal Fe­renc (GabonaíUvásárló), 3. Nagy György (Gabonafelvásárló), 4. La- sza György (Tamási Sütőipar), 5. Koszpárf Károly (Szekszárdi Sü­tőipar), 6. Fiáth Miklós (Gabona- felvásárló). Távolugrás: 1. Marosi Csaba (Tamási Sütőipar), 2. Kovács Jó­zsef (Gabonaíelvásárló), 3. Somo­di Béla (Gabonafelvásárló), 4. Nagy György (Gabonafelvásárló), 5. Hajnal Ferenc (Gabonafelvásár­ló), 6. Fiáth Miklós (Gabonafel­vásárló). Súlylökés: 1. Fiáth Miklós (Ga­bonafelvásárló), 2. Harsányi Jó­zsef (Tejipar), 3. Kern János (P. Konzerv), 4. Gallai Sándor (Gabo­nafelvásárló), 5. Henkei János (Tamási Sütőipar), 6. Simon Já­nos (Gabonafelvásárló). Gránátdobás: 1. Marosi Csaba (Tamási Sütőipar), 2. Gallai Sán­dor (Gabonafelvásárló), 3. Teisz János (Gabonafelvásárló), 4. Ve- lenczei János (P. Konzerv), 5. Kun Ferenc (P. Konzerv), 6. Kovács József (Gabonafelvásárló). Sakk: 1. Vörös Sándor (P. Konzerv), 2. ülés Gyula (Gabona­felvásárló), 3. Sinkovics Béla (Ta­mási Sütőipar). Asztalitenisz: 1. Mlszlai Gábor (Gabonafelvásárló), 2. Vida Sán­dor (Gabonafelvásárló), 3. Szabó József (Tamási Sütőipar), 4. Liszt- mayer János (Tamási Sütőipar), S. Márton János (Gabonafelvásárló). Labdarúgás: í. p. Konzerv, 2 Tejipar. 3. Tamási Sütőipar, 4. Ga­bonafelvásárló. így kellett volna 1. MÁV DAC—MVSC 1:0 1 2. Szol. MÁV—BVSC 2:0 1 3. CVSE—SZVSE 5:1 1 4. Sx f. MÁV—PVSK 0:1 2 5. Esztergom—KISTEXT 4:2 1 6. KOMÉP—III. kér. 1 :0 1 7. Táncsics—Rákóczi 1:2 2 8. Körmend—Z. Dózsa 0:2 2 9. Kk.-fálegyh.—Sz. Dózsa 2:1 1 10. KKFSE—Vác 2:1 1 11. Pápa—Gy. Dózsa 0:2 2 12. Gy. Elektr.—Ajka 2:1 1 13. MGM—BVTSK 0:0 X +1 14. KELTEK—Almást­2:0 1 Kézilabda: 1. P. Konzerv., 2. Tej­ipar, 3. Gabonafelvásárló.. Pontversenyben a Paksi Kon­zervgyár bizonyult legjobbnak. További sorrend : 2. Gabonafelvá­sárló Vállalat, míg a 3.-4. helyen holtversenyben a Tejipar és a Ta­mási Sütőipar végzett. 5. Szek­szárdi Sütőipar, 6. Bonyhádi Sü­tőipar. Az asszonyok-lónyok női labdarúgó­kupa 8 közé jutásáért játszott a két csapat Szekszárdon. A tolnaiak csak 9 játékossal érkeztek a mérkőzésre, ami nagy előnyt jelentett a hazai együttesnek. Mindvégig a szekszárdi csapat támadott, de az első gólra negyedórát kellett várni. Az állandó szekszárdi fölény ellenére is az első félidőben csak 4 gólnak örülhetett a közönség, mert 3 tizenegyest a szek­szárdi lányok kihasználatlanul hagytak A második félidőben már jobban ment a hazaiaknak a játék és a gól* lövés is. Különösen Vecsei volt ered­ményes. Góllövők: Vecsei 9, Liszbauer 3, Metzger 2 és Horváth. A hazai csapatból Vecseb Frei és Horváth játéka érdemel dicséretet. A vissza­vágó mérkőzésre vasárnap délelőtt kerül sor« Tolnám, , j Előkészületi mérkőzések Szekszárdi Dózsa—Máza-SzászYári Bányász 7:3 (4:1) Szekszárd, 500 néző. Vezette: Vá- radi. Szekszárdi Dózsa: Lipovszky — Szántó, Simon, Korner, Micskó, Csordás, Zielbauer, Németh, Ka­lász, Freppán, Vábró. Csere: Mucs- ka, Hadi. Máza-Szászvár : Besenyei — Róth, Németh, Nagy L., Botz, Széles, Nagy I., Fülek!, Kólya, Farkas, Czepei. Csere: Katona, Csábrák, Bakó, Demeter, Hergert, Jónás. A 2. percben Dózsa-táma- dásnál Besenyei hibázott, a róla kipattanó labdát Kalász elől a lö­vés pillanatában mentették a vé­dők. Hat perc múlva Németh hosz- szan indította Zielbauert, aki be­adott, a védők röviden fejelték ki a labdát, Kalász futtából leadott erős lövése elkerülte a felső lécet. Ezekben a percekben a vendégcsa­pat többet kezdeményezett, ami a 12. percben góllá érett. Baloldali Bányász-akciónál Simon kitáma­dott, mellette pontosan szöktette Czebei a felfutó Fülekit, aki a ki­mozduló Lipovszky mellett lőtt a jobb alsó sarokba. 0:1. Változatos mezőnyjáték folyt, majd a 20. percben Freppán fordulásból le­adott nagy lövését Besenyei a fel­ső sarokból húzta le. Négy perccel később egyenlített a Dózsa; Frep­pán 18 méteres lapos lövése nyo­mán a hálótartó vasról vágódott vissza a labda. 1:1. Egy perc múl­va Csordás indította Némethet, aki az előtte lepattanó labdát védhetet- lenül vágta a felső sarokba. 2:1. A látványos gól után állandósult a szekszárdi együttes fölénye, so­rozatos támadásaik közben nagy nyomás nehezedett a vendégek vé­delmére. A 28. percben baloldali Dózsa-akció gördült, Besenyei ki­futott, mellette Németh elhúzta a labdát és Freppán kisodródva kö­zelről gurított a kapuba. 3:1. Saj­nálatos módon ezután néhány ke­mény belemenés tarkította a játé­kot. A 39. percben formás hazai támadás végén Vábró—Kalász, majd ismét Vábró volt a labda útja és a balszélső közelről nem hibázott. 4:1. Szünetben mindkét csapat edzője cseréket hajtott végre, az NB/I B-s együttes kapuját a második fél­időben Mucska védte és Hadi já­tékára is sor került. Kezdés után a 3. percben egy ellentámadás vé­gén Korner mellel vette le a kapu elé ívelt magas labdát, a szemfüles Füleki rácsapott és lövése a jobb sarokba vágódott. 4:2. A 12. perc­ben Vábró lefutotta a védőket, ügyesen lőtte a íl-es pontra a lab­dát és a jó ütemben érkező Né­meth futtából ismét védhetetlenül lőtte a hálóba. 5:2. A 17. percben Vábró kiugrott a védők gyűrűjé­ből, a 16-oson belül buktatták. A 11-est Freppán értékesítette. 6:2. Miután Besenyei kapus az első rú­gásnál elmozdult, így a játékve­zető megismételtette a büntető­rúgás végrehajtását. Freppán mindkét esetben biztosan lőtt a hálóba. Zielbauer húzódása miatt Kormos edző átcsoportosítást vég­zett csapatában. A 25. percben Hadi—Csordás adogatás végén Csordás pattogós lövését Besenyei ösak másodszorra tisztázta. Három perccel később Micskó buktatásá­ért ítélt ll-est Németh értékesí­tette. 7:2. A bányászcsapatban újonnan beállt cserejátékosok len­dületet vittek a vendégek táma­dásaiba, azonban a Dózsa védelme jól rombolt. A 33. percben szépí­tettek a vendégek. A 16-oson be­lül a felugró Mucskát Csábrák a levegőben ellökte, majd a lepatta­nó labdát közelről emelte az üres kapuba. 7:3. Egy héttel a bajnoki rajt előtt Összességében jó benyomást keltett a szekszárdiak játéka. Hélyenként ügyes és gyors támadásszövéseket, formás csatárjátékot nyújtottak. A találkozó jól szolgálta a felkészü­lést, kár, hogy a helyenként túl­zottan kemény rugdosások leron­tották a mérkőzés színvonalát. GANZ-MÁVAG—SIMONTORNYA * 8:1 (2 .*0) Simontornya, 400 néző. Vezette: Kleiber. MAVAG: Mayer — Stam- ler, Monostori, Marczel, Balogh, Kvassai, Végh, Vaskor, Kecskés, Fister, Ananiádisz. Csere: Palánik, Horváth, Burai, Zsákái. Simontor­nya: Horváth — Péter, Geruszi, Ihász, Havel, Csepregi, Molnár, Ba­ranyai, Nagy, Szelei, Rabóczki. Csere: Halbax, Tóth, Jancski. Az első negyedóra mezőnyjátékkal telt el. A 18. percben Kecskés szabad­rúgásból szerezte meg a vezetést. 1:0. A 26. percben Molnár a jobb­oldalon elfutott, beadását Nagy fö- lélőtte. A 38. percben Stamler egyéni játék után növelte az NB/L B-s csapat előnyét. 2:0. Szünet után a 3. percben Fister szögletét Kecskés a jobb alsó sa­rokba fejelte. 3:0. A 10. percben Fister erős lövését Horváth jó ér­zékkel hárította. A 14. percben Kecskés beadását Ananiádész kö­zelről a hálóba lőtte. 4:0. A 24. percben Ananiádész .beadását Bu­rai értékesítette. 5:0. A 26. percben Palánik volt eredményes. 6:0. Két perccel később Szelei távoli lö­vése Mayer előtt felpattant és a hálóba vágódott. 6:i. A 37. perc­ben Stamler a jobboldalon elfu­tott, beadását Zsákai közelről vág­ta a hálóba. 7:1. Egy perc múlva Monostori fejesgóllal állította be a végeredményt. 8:1. Mindvégig sportszerű találkozón, színvonalas játékot nyújtott a fő­városi együttes. Jók: Monostori, Kecskés, Végh, Fister, illetve Hor­váth, Geruszi, Szelei, Csepregi és Ihász. — Róth — BATASZÉK—ALPÁRI SE 6:1 (5:1) Bátaszék, 200 néző. Vezette- Pe­tő. Bátaszék : Pénzes — Péter, Pom- sár, Fábián, Hurtony, Zágonyi Ho- lacsek, Aradi, Tóth I., Tóth H., Hosnyánszki. Csere: Sárközi, Mik- lósics, Tóth m. Alpári SE: Kiss — Szabó I., Sárai, Szabó n., Kova- csevics, Csurgó, Maros, Miklós, Hepp, ' Túrós, Földi. Csere : Rupi pert, Csikk. Közepes színvonalú mérkőzésen a hazaiak kezdtek job« ban és az első félidőben már négyi gólos előnyt szereztek. A második félidőben a vendég­csapat egy büntetőt hibázott. Ez­után a hazaiak 11-esből állították be a végeredményt. Góllövők; Tóth I. 2, Aradi 2, Holaesek, ZÄ» gonyi (U-esböl), illetve Földi. ^ „ : n'x —■ Kántor «à \ SZEDRES—SZEKSZÁRDI ' DÖZSA II. 4:3 (2:0) Szedres, 150 néző. Vezette: Var­ga. Szedres: Lukács — Merk, To-, mai, Hajdú, Koleszár, Lőkös, Fer­kelt, Gagyi, Szabj án, Boros, Sza­bó. Csere : Pfeffer, Dán, Balogh, Hostyánszky. A tartalékosán felálló vendégcsapat ellen a megfiatalí­tott szedresiek az eredménytől íügu getlenül lelkesen és magabiztosan játszottak. Góllövők: Szabján 2. Szabó 2, illetve Lelovics 2, Szabó­kovács. Jók: Szabján, Szabó, Bo­ros, Koleszár, Tornai, illetve Lelő-; vies és Kálmán. , — Tóth — PAKSI KINIZSI—PALFA 3:1 (2:0) Pálfán, 200 néző előtt, az NB in­as paksi csapatban a következő játékosok szerepeltek: Márkus Bagó, Vilmányi, Kővári, Váczi, So­modi, Kajári, Koltai, Keresztes, Kiss, Besse. Csere: Pukli, Patkós, Percsi, Horváth, Hajdók. A hazai csapat lelkesen játszott, és ez szo­rossá tette a küzdelmet. A paksi csapat részére jó edzőpartnernek bizonyult Pálía. Paks góljait Kiss (2), Kajári és Koltai lőtte. Rövidesen beinduló hús­feldolgozó üzemünkhöz szakképzett vezetőt és férfi szakmunkásokat felveszünk Fizetés megegyezés sze­rint. ÁFÉSZ Enying, Te­lefon: 15. (92)