Tolna Megyei Népújság, 1972. augusztus (22. évfolyam, 179-205. szám)

1972-08-15 / 191. szám

i MB; I B Debreceni YSC—Szekszárdi Dózsa 3:0 (1:0) Az első félidőben Szekszárd egyenlő ellenfélnek bizonyult T>efcrécen, 3500 néző. Vezette Szk&cáií DVSC : Szabó II. — Ku chta',. (S®..yágó, a 48. percben) Vachter, Lipők, Tóth, Nagykaposi Nag^, ' Erz&e, Vásárhelyi, Vaczla vik, f Sántha. Edző: Nagy János SzekszáÉdLipovszky — Szántó Simop., jKarner <Hadi), Micskó Csordás;';. Zielbauer, Németh (Váb ró)., Kalász, Freppán, Török. Ed­ző: íCormps Mihály. A DVSC kezdet,Ç-^pagyobb lendülettel. A 3. perqbep^'^Ëtzse lövéséből lett szög­let. amit /Lipovszky tisztázott. A Dózsa/;.eíléntámadása után Török szögleté' v‘Titán Szabó II. Kalász fejérét Sied te le a labdát. A 6. perc­ben szép hazai támadás után Vá­sárhelyi .sálig, lőtt mellé, majd Nagykapibsi hatalmas lövése a bal­ka púfáírcú' vágódott vissza. Az el­ső pegyédóra eltelte után meg­nyugodtak a Dózsa-játékosok és több szén támadást vezettek. Előbb yKßldsz szólózott el a jobb oldalon, beadását a jókor érkező Németh elől vetődéssel tisztázta Szabó II. A 19. percben kis sze­rencsével a vezetést is megszerez­hette, .volna a Dózsa. Török tisz­tára játszotta Némethet, akinek lövését nagy szerencsével tisztáz­ta szögletre a hazaiak kapusa. A 22. percben Sánta baloldali szöglete után a labda á lábak kö­zött Vásárhelyi elé került, ' áki közben közelről a hálóba kotorta a labdát. 1:0. A gól után erősen feljött a Dózsa, a félidő befejezé­séig jobb volt ellenfelénél és a kiegyenlítő gól a levegőben ló* gott. A 40. percben szinte biztos gólhelyzetben hibáztak a Dózsa- csatárok. Egy jobboldali cseles szabadrúgás után ' Ziélbaue.r : adta be a labdát, Török ! egyből- lőtt; de a felső kapufáról vágódott vissza a labda, amit Freppán.igye­kezett a hálóba gurítani.,de a ha­zaiak kapusa ismét Védett. A második félidő elején ismét a hazaiak támadtak többet és" négy perc leforgása alatt eldön­tötték a mérkőzés sorsát. A 3. percben Tóth 40 méteres pontos labdával indította Nagyot, akit egy védő sem zavart, Lipovszky a kelleténél hamarabb indult ki kapujából és Nagy 18 méterről, futtából nagy erővel, lőtt az üres kapu jobb felső sarkába, 2:0. Négy perc múlva Nagy beadása után Lipovszkyt zavarták a védés­ben, aki Vaczlavik elé ütötte a labdát. A csatár egyből lőtt és ‘ a labda a ka,pu jobboldalába, vágó-, dótt. 3 :ŐÍ A Dézsát teljesén letör­te a hamar bekapott két gól. A 1.2. percben Némethet Vábró , vál- . tóttá fel/ a“' 19. percben Kölner sérülése után Hadi jött be. Ezután Csordás kapott sárga t / qédulát Vi$szarántásért. Megpróbált a Dósza legalább szé­píteni, de a hazfii védők minden ellentámadást nagy rutinnal ,ver­tek vissza. Vábró erős lövését előbb kiej­tette a kapus, majd Tisztázott. A 25. percben. Simon tört előre, de a 16-os előtt felvágták, A 27. és 23. percben ismét^ a 'hazaiak 'veszé- ■ lyeztették, de- Lipovszky mindkét alkalommal tisztázni tudott, előbb Vaczlavik lövését védte vetődésó-eí, majd Sánta lábáról szedte le á labdát. A 32. percben növelhette volna előnyét a DVSC. Vásárhelyi futott el a balszélen, az eléje futó Lipovszky elől begurított Nagy elé, aki biztos gólhelyzetben Ha­di önfeláldozóan szerelt szögletre. A 41. percben Freppán, Török, Kalász akció után Kalász futtá­ból a jobboldali léc mellé lőtt. Az első félidő egyenlő erők küz­delmét hozta, a Dózsa közel állt az egyenlítéshez, szevhrë' is' tétéiető- sen játszott, _ v . , Azonban a szünet után be Kapott két gyors gól hamar eldöntötte a mérkőzés sorsát. A gólarány túl­zott, a Debrecen , ;gyo.rsáság-ban nőtt a Dózsa; fölé és játékán meg­látszott a több éVfes. NB/I • ,B-s rutin. Jók: Szántó, Simon' (csapat legjobbja), . Csordás, Kalász, Tö­rök. AZ NB/I B Állasa 1— 2. Debrecen 1 1 -77-----. 3-0 2 1 — 2. Dunaújv. 1 1 — — 3-0 2 3. Oroszlány, 1 I — — 3-1 2 4— 7. Haladás . 1 1 — -r- 2^1 ? 4— 7. Pénzügyőr Szolnok i 1 — — 2-1 2 4— 7. 1 1 — — 2-1 2 4— 7. Miskolc 1 1 — — 2-1 2 8—U. -Dp. ' 8—11. BKV 1 8—11. Eger 8—ll. Kecskemét őre* ■K- 1 1 — 1 — 1-1 1 1 — l-l-l 1 .1 - V - 1-1 1-15. Békéscsaba ,1 '1 1-2 —-15. Dorog 1-------11-2 — 1 2—L5. G.-MÀ-V^a ,. A — — *1 1-2 — 12—15/ Vártfalótá 16. Volán 17—18. MÂV-DAC 1 — 17—18. Szekszá.rd 1 — 1 — — 1 1-3 — — ’ 1 0-3 — —/ T‘ 0-3 ^ Megkezdődött a megyei labdarúgó-bajnokság Bátaszék Simontornyán győzött 3:1 -re, Tolna l:0-ra verte Dombóvári Megkezdődött a megyei labdarúgó-bajnokság mérkőzéssorozata. Már az első forduló érdekességeket hozott. Ezek között elsőként kell említeni Bátaszék bravúrját: Simontornyán jó játékkal megér­demelt győzelmet aratott a különösebb lelkesedés nélkül játszó ha­zaiak ellen. Meglepetések közé kell sorolni az újonc Majos kitűnő helytállását, melyet Szedresen tanúsított. A tolnai csapat is kitett magáért, mert kitűnő játék után l:0-ra győzte le a Dombóvári é Szövetkezet együttesét. Tengelicen gólszüret volt: 2:l-es félidő után 9:l-es hazai győze­lem született. Tengelici tudósítónk szerint a dunaföldváriak csak rö­vid Ideig bírták a maguk által diktált nagy iramot. Bölcskén Hő­gyész várakozáson feltil helytállt, így a hazaiak mindössze 2:0 arányban tudtak győzni. Kisdorog szombaton délután az Alpári SE elleti 5:0 arányban nyert. A Szekszárdi Dózsa tartalékcsapata Dóm- bóvárött a vasutasok ellen lépett pályára. A több gólhelyzetet kidol­gozó Dombóvár 3:0-ra győzött. BÁTASZÉK—SIMONTORNYA 3:1 (1:0) Sirhontornya, 150 néző. Vezette: Draúécz. Bátaszék: Péhzes' ny^sAki. Tóth IL, Tóth I., Aradi, Csicsó, Zágonyi, Hurtony, Pomsár, Fábián,’ Sárközi. Çsere: Micski, • Péter. ‘ Simontornya : Halba;* — Pétep, Havel, Ihász, Nagy, Csep- regi;' Molnár, Baranyai, Szelei, Jancski, Rábóczki. Csere : Geruszi, Beidek. Az 5. percben Bátaszék tá­madása után Csicsó jó helyzetben mellé lőtt. A 15. percben Szelei nagy erejű fejese után a labda el­kerülte a felső lécet. Ezután me­zőnyjáték alakult ki. A 22. perc­ben a BTC szabadrúgáshoz jutott a vendégek kapuja előtt, de Rá­bóczki gyengén lőtt. A 30. percben Tóth I. kicselezte Geruszit és ha­talmas gólt lőtt. 1:0. Szünet után a 8. percben Tóth I. fejesgóllal növelte a bátaszékiek előnyét. 2:0. A 22. percben egy el­lentámadás végén Molnár egyéni akcióból szépített. 2:1. Ismét vál­tozatos mezőnyjáték folyt, majd a végeredményt a 30. percben Tóth I. állította be. 3:1. Bátaszék végig irányította a já­tékot, » győzelme teljesen megérde­melt. Jók: Tóth I., Pomsár, Pén­zes, Aradi, míg a hazaiaknál senki sem érdemei dicséretet. — ROTH — BÖLCSKE—HÖGYÉSZ 2:0 (1:0) Bölcske, 300 néző. Vezette: Varga E. feölcske: Mármarosi — Bereczki, Gárdái, Hidvégi II., Majrák, Papp 11., Szauer, Varga II., ,Sipos, Varga 1., jFercs. Csere: Pásti; ’ Hőgyész: Balaskó — Manhaldt, Asztalos, Ba­rabás I., Pilács, Trick I., .Dörörp- böző, Oberitter, Trick II., Witzl, Barabás II. Már az első percben gólt érhetett volna el a hazai együttes, de Varga II. éles szög­ből mellélőtt. Továbbra is Bölcske marad támadásban, de a befejezé­sek nem sikerültek. A sok táma­dás és a jó helyzet a 37. percben hozta meg eredményét: Varga II. kiugrott és védhetetlenül "lőtt Ba­laskó mellett a kapuba. 1:0. A második félidőt a vendégcsa­pat támadásai vezették be, de 15 perc eltelte után ismét .a bölcs- keiek vették át a játék irányítását. A 17. percben Fercs átadásából Szauer szép gólt szerzett.* 2i0. Ez­után Bölcske többet veszélyezte­tett, de Balaskó remekül védett. A nagy hőség miatt közepes színvonalú mérkőzésen Bölcske rá­szolgált a győzelemre. Jók : Be­reczki, Majrák, vargá II., illetve Asztalos, Barabás I., Barabás II. — KOVÁCS — Előkészületi mérkőzések komlöi bányász—kisdorog 2:1 (1:0) Kisdorog, 1000 néző. Vezette: Se­bestyén. Komlói Bányász: Búus— Kótai, Kovács, Makray, Tihanyi, Tallpsi, Solymosi, Pál, Bordács, Juhász, Bencsik. A második fél­időben az NB/I-es csapat a kö­vetkező összeállításban szerepelt: Erdősi — Gőcsei, Kovács, Pál, Csordás, Bordács, Tallósi, Keller, Kárász, Solymosi, Bencsik. Kisdo­rog : Kiss — Antal II, Boda, Antal I, Győrfí, Márton (Hollendunder), Cseke TVarga), Kerekes, Fazekas, Domokos, Illés (Berling). A Komlói Bányászhoz igazolták a tehetséges kisdprogi Szócsőt, ebből az alka­lomból alakult ki a kapcsolat a két egyesület között. A találkozót nagy érdeklődés mellett rendez­ték. Nagyon érdekesen alakult a találkozó, rpert a házigazdák „nem tisztelték” ellenfelüket, bátor já­tékkal rukkoltak ki. Sokáig ki­egyensúlyozott volt a küzdelem : 35 pe-cot kellett várni az első gól­ra. Ekkor Bordács—Juhász—Soly­mosi, majd ismét Juhász volt a labda útja. aki néhány csel után biztosan lőtt a hálóba. 1:0. Szünet után az NBT-es csapat tel­jesen átszervezett összeállításban lépett pályára. Ebben a játékrész­ben, is élvezetes volt a küzdelem. A komlóiak gyorsaságuk és jobb erőnlétük révén fölényt harcoltak ki. A 16. percben Bordács lőtt újabb gólt. 2:0. A 26. percben Berling szépített 2:1. Két perccel később a kisdorogl gólszerző már csak Erdősivei állt szemben, de mellélő tL PAKSI KINIZSI-SZEKSZÁRDI VASAS 2:2 (2:1) Paks, 500 néző. Vezette: Kern. Paks: Márkus — Bagó, Vilmányi, Kővári, Somodi, Kródi, Kajári, Koltai, Kiss, Csorna, Keresztes. Csere : Patkós, Percsi, Bese; Hor­váth. Szekszárd: Harsányi — Paró- czai, Papp, Gyémánt, Bognár, Fiath, Dobos, Vezsenyi, Fehér, Fo- nyódi, Tóth. Csere: Resch, Len­gyel, Tarr. Kezdés után Dobos lö­vését védte Márkus, majd Kajári lövését Harsányi. A 15. percben Kajári elfutott az alapvonalig, pontos beadását Csorna a hálóba vágta 1:0. A 22. percben a lest vitató Vasas-védők közül Kiss kiugrott és a tehetetlen kapus mellett a háló­ba lőtt. 2:0. A 34. percben Tóth beadásából Fonyódi a kapufát ta­lálta el. A 42. percben egy rossz hazaadás Dobos elé pattant, aki a jobb alsó sarokba lőtt. 2:1. Hazai rohamokkal kezdődött a második félidő, de Resch kétszer is bravúrral hárított. A 10. nerc­ben Márkus elhúzta Fonvódi lá­bát, a ll-est Tóth értékesítette. 2:2. Ezután Resch és Márkus szén védései nyújtottak élményt a kö­zönségnek. Az előkészületi találkozón igaz­ságos eredmény született. Az első félidőben a Kinizsi, szünet után a vasas látszott iobban. Jók: Már­kus. Kővári. Tajári. illetve Fonyó- di, Fehér, Dobos, Resch^ SZEDRES—MAJOS 3:2 (2:0) Szedres, 300 néző. Vezette: Szin- •ger. Szedres: Bálint — Tornai, Tóth, Merk, Boros, Koleszár., Lö- kös, Simon', Szabján, Ferkelt, Sza­bó. Csere: Nagy, Pfeffer. Majos: László — Szőcs I., Lőrincz, György 1., Csalat I., Szentes, György II., Gáspár, SzÖcs II., Csalat IL, Sán­ta. Csere : Molnár, Pallósi. A ha­zaiak virágcsokorral köszöntötték a megyebajnokság újonc csapatát. Köleszár szögletből érintés nélküli gólt ért el, a ' játékvezető azonban valami szabálytalanságot látott. A 17; percben Boros fejesgóllal sze- • rezte meg Szedres vezető gólját. 1:0. A 23. percben Boros a 16- osról védhetetlenül vágta a lab­, dát László- kapujába. 2.:0. Az első - félidő hátralévő perceiben a ha- * zaiak sok helyzetet hagytak ki. Szünet után 20 percig mezőny- játék folyt, A 22. percben az elmé­lázó hazat védők között Szentes kiugrott és közelről szépített. 2:1. A 24. percben Ferkelt fejesgóllal növelte a * -pályaválasztó előnyét. 3:1. A befejezés előtt to perccel Szőcs I. egyéni akció végén lőtt a hálóba. 3:2’. Mindkét csapat játékán kiütkö­zött az idény-eleji játék, a felkészü­lés hiányosságai. Jók: Boros, Lö- kös, Bálint, illetve László, Szentes, Szőcs L — TIBAI — KISDOROG—ALPÁRI SE 5:0 (2:0) Kisdorog, 300 néző. Vezette: Se­bestyén, Kisdorog:' Kiss — Antal 11., Boda, Antal I., Győrfi, Márton, Cseke, Domokos, Fazekas, Kere­kes, Illés. Csere: Varga, Berling. Alpári SE: Kiss — Szabó I., Lá­zár, Läufer, Turbók, Szabó II., Ko- vaesevics, Miklós, Hepp, Túrós, Földi. A rekkenő hőség rányomta bélyegét a mérkőzés színvonalára. A Jobb erőnléttel rendelkező ha­zaiak kezdtek jobban, fölényük a 15. percben érett góllá, amikor Illés lövését nem tudta védeni Kiss. 1:0. A 25. percben Fazekas növelte Kisdorog előnyét. 2:0. A második félidő ugyancsak ha­zai fölénnyel kezdődött, az 5. perc­ben Fazekas lőtt újabb gólt. 3:0. A 15. percben Túrós nagy helyzet­ben hibázott. A 20. percben Do­mokos volt eredményes. 4:0. A végeredményt Antal I. állította be a 35. percben. 5:0. Az összeszokottabb és jobb erőn-_ létű Kisdorog győzelme ilyen arányban is megérdemelt. Jók: Győrfi, Antal I., Cseke, Fazekas, illetve Kiss, Lázár, Läufer. — DOMOKOSNE — TAMASI—BONYHÂD 3:2 (1:0) Tamási, 500 néző. Vezette: An- dorka. Tamási: Németh — péti, Tóth I., Háti, Tóth III., Jurasics, Tóth II., Nóé, Hirth, Wittmann, Pölöskei. Csere: Horgos, Bérdi. Bonyhád: Pék — Tóth, Ambrus, Fazekas, Khul, Barabás, Fizenczer, Varga, Bulla, Szegedi, Csordás. Csere: Heidekker, Váncsa. Már az első perc végén megszerezték ve­zető góljukat a hazaiak Pölöskei révén. 1:0. Az első félidőben ez­után változatos játék folyt, mind­két oldalon jól rombolt a védelem. A második félidőben mindkét részről kemény belemenések tar­kították a játékot. A 11. percben Nóé góljával 2:0-ra alakult az eredmény. Ezt követően Barabás és Heidekker figyelmeztetést ka­pott a Játékvezetőtől. A 18. perc­ben Szegedi U-esbői szépített, 2:L Eredmények NBT B: Szolnoki 1ITE—Békés­csaba 2:1 (1:0), Kecs cemét—BKV Előre 1:1 (0:0). Bp. Spartacus— Eger- 1:1 (1:0), Haladá. VSE—Vár­palota 2:1 (1:1), Gros lány—Volán SC 3:1- (1:0j, Pénzügyőr SE—Ganz- MÁVAG 2 :1 (1:0), Mû kolci VSC— Dorog 2:l (0:0), D maúj város— MÁV DAC 3:0 (3:0). Megyei ifjúsági bajt okság ; Tol­na-Dombóvári Szöv. >K 1:3, Ta­mási—Bonyhád 3:1, í zed rés—Ma­jos’1:5. Simontornya—Bátaszék 0:4, Bölcske—Hőgyész 7:1, Tengelic— Dunáföldvár 12:0, Dombóvári VSE —Sz. Dózsa 1:5. Megyei B: Pálfa—Báta 3:3, ifi: 14:0. Bogyiszló—Cikó 3:0. ifi: 3:2, Gyönk—ZoniLa 3:1, ifi: 0:12 Győré —Ozpra 8:1, ifi : 2:3. Sz. Építők— Nagydorog 3:2, ifi.: elmaradt. Sió- agárd—Pincehely 2:1, ifi: 2:0, Kö- lesd—Fadd mérkőzés eredményét Kő lesd nem közölte. Megyei II. osztály : Gerjen—Apar- hant 5:3, ifi': 6:1, Iregszemcse— Dombóvári Tsz 4:1, ifi: 3:5, Tol- nanémedi—Izmény 3:1, 'ifi: 7;1, Decs—Mucsfa 5:2, ifi: 2:6, Mado- csa^-őcsény 1:2, ifi : 6:2. Szakcs— Dunaszentgyörgy 5:3, ifi: 3:1, Kaj- dacs—Döbrököz 6:1, ifi: 3:0, Tevel —Kocsola 6:0, ifi: 4:0. így kellett volna A 57.. percben \egy ■ ellentámadás végén Varga” lövés'évét; egyenlített Bonyhád. 2:2. A győztes‘gólt a 30. percben Tóth II. szerezte. 3:2. Kemény küzdelemben. Tamási lelkesedése révén meglepetés szü letett, a hazaiak 90 perces teljesít­ménye àlàpjân mé'géràemçlte'ft; tar­tották otthoh an bajnoki pontokat. Jók: Németh, Tóth I., Pölöskei, Nóé, illetve Szegedi és Barabás. ,. . .. y y.r v4nagy -— • r* .- - ... "• t-.-v *‘ TENGELIC—DUNÁFÖLDVÁR (2:1) V*./'; Tengelic. 200 néző/ VeZéttè : Bo­gos. Tengette-: Bojté — Világh, P.á,-r mer, Bölcsföldi, Rudolf, Ddhibí, Motorát, -Wüf. * “Hbrvátli," : ' iftlliïïg, HujberL* Dunasfölűvár,: Bognár L. — Bognár Z.‘, Prirtcz Lr / Kern, ' Rivnyák Lukács, NemeUwi^agy, Prtncz IÎ., ázfgeSi, - Berênyl. A 2. percben Hujbert egy :csel üiárCkö- zelről megszerezte . à - vezèïésf. .1:0. A 25. peVcbfen ismét Huj bért '.volt eredményes; • 2 ífc • A 3Í.' * percben Rivnyák szögletrúgásból érintés nélküli, ritka gólt lőtt.. 2:1. , ' Szünet után a 2. pércberi Bölcs­földi 15 méteres lövése yágódott a hálóba, múlva Horváth mintaszerű átadásából Ru­dolf nagy gólt lőtt. 4:i. A 13. perc­ben Horváth egyéni .alakítás növelte a hazaiak előnyét. 5 :i. A 18. percben Bölcsföldi 18 méteres erős lövése védhetetlenül vágódott a felső sarokba. 6:1. A 29. perc­ben Dombi kapásból lőtt Bognár hálójába.. 7 :lC A. 43.percben Jilling szögietrúgasá 1 után Bölcsföldi fe­jelte a hálóba á labdát. 8:1. Az utolsó percben Horváth állította be a találkozó végeredményét 9:1. A vendégcsapat kézdés útán nagy iramot diktált, de rövid idő után elfáradt és Tengelic végig nagy fölényben. játszott ezután. Jók: az. egész -Kázái csapat, míg a vendégeknél senki sem érdemel dicséretet. . 1-4 MAJÖR V TOLNA—DOMBÓVÁRI SZÖV. SK. 4» (0:0) Tolna, 600 néző. Vezette: Láng. Tolna: Rajos.— Vincze, Havasi II., Beck, Fazekas, Havasi’ !., Somor- jai, Pintér, Schalfler, Striçh, Mar-, kos. Csere: Fazèkàs II., Herczig. Dombóvár: Dobos — Hertelendi, Taksonyi, Szóka, Vida, Lakos, Sza­bó, • Szuker, .‘*LódrL 'Loboda. Gaál. Csere :' Tóth/ Tárnái. Mindkét együttes nagy akarással kezdett, Tnindyégig jojramú,. ^élvezetes küz­delem folyt.»-A hazaiak és a ven­dégek is megerősített védelemmel játszottak. Az első félidőben egyik csapat sem tudta értékesíteni hely- zcteit. . A második féíidő elején Tolna kezdett jobban, sorozatosan táma­dásokat - vezetett, melynek 'ered­ményeként a 17. percben büntető­höz jutott. A ll-est Strich érté­kesítette: 15Ö-. Ezután fél jött a vendégcsapat, Lobodénak volt egy biztos gólhelyzete, de Rajos jól védett. A 3i.. percben Schäffler szabadrúgásába «felső lécen csat­tant.'' ■ ’ " / 'í: ' f. 1. Bp. Spartacus—Eger 1:1 X 2. Dunaújváros—MÁV DAC 3:0 1 3. Előre—Kecskemét 1:1 X 4. Szolnok—Békéscsaba 2:1 1 5. Miskolc—Dorog 2:1 1 6. Pénzügyőr—MÁVAG 2:1 1 7. Oroszlány—Volán 3:1 1 8. Győri E.—Győri D. 0:2 2 9. Ajka—Pápa 2:1 1 10. Vác—Szegedi Dózsa 3:1 1 11. Kk. félegyh.—KKFSE 1:5 2 12. Körmend—K. Táncsics 1:3 2 13. K. Rákóczi—Zal. Dózsa 8:0 1 + 14. BVTSK—Gyula 5:3 1 Kiegyensúlyozott, élvezetes küz­delmet hozott a két csapat találko­zója. Jók: Rajos, Vincze, Strich, Fazekas, illetve Vida IL, Lódri, Gaál, Hertelendi. — TÓTH — DOMBÓVÁRI VSE—SZ. DÓZSA IL 3 :0 (1:0)-viv.ú.eYfe ü Dombóvár, 300 néző. Vezette : Ta­kács. A DVSE lényegesen több gólhelyzetet tçjeoUett - és ilyen aranyban is megérném élten győ­zött. Góllövők: Poór, Polák (ön­gól), Varga. Jók: Beke, Molnár, Varga, illetve Szabó, Kovács, Ko­csis, Lelovics. — Halmai — Megyebajnokság : Felnőttek : I. Tengelic 1 1 — — 9-1 i 2. Kisdorog 1 1 — — 5-0 2 3. Domb. VSE 1 1 — — 3-0 2 4—5. Bölcske 1 1 — — 2-0 2 4—5. Bátaszék l l — — 3-1 2 6—8. Tolna 1 l — — 1-0 2 6—8. Tamási l 1 — — 3-2 2 6—8. Szedres l 1 — — 3-2 2 9—11. Majos 1 — — 1 2-3 — 9—11. Bonyhád 1 — — 1 2-3 — 9—11. D. Szöv. 1 — — 1 0-3 — 12—13. S.tornva 1 — — 1 1-3 — 12—13. Hőgvész 1 — — 1 0-2 — 14. Dózsa 11. 1 — — 1 0-3 — 15. Alpári SE 1 — — 1 0-5 — 16. D.földvár 1 — — 1 1-9 — Ifjúságiak : 1. T'MlO'fÜic 1 1 12-0 t 2. Bölcske 1 1 — — 7-1 2 3—5. Bátaszék 1 1 — — 4-0 2 3—5. Sr. Dózsa 1 1 — — 5-1 2 3—5. Maios 1 1 — — 5-1 2 6—7. Tamási 1 1 — — 3-1 2 6—7. Domb. Szöv. 1 1 — — 3-1 2 8. Kisdorog 9—10. Tolna 1 1 1-3 9—10. Bonyhád 1 — — 1 1-3 — 11—13. Szedres 1 — — 1 1-5 — 11—13. Domb. VSE 1 — — 1 1-5 — 11—13. S.tornya 1 — — 1 0-4 — 14. Hőgyész 1 — — 1 1-7 — 15. D.földvár 1 — — 1 0 -12 — Dolgozókat felvesz A Lőrinci Fonó felvételt hirdet 15 éven felüli lányok részére! A betanulási idő 1 hónap. Kereset: 1700—2100 Ft a betanu­lás után. Vidéki lányok részé­re szállást biztosítunk. Cim: PIV. Lőrinci Gyár Budapest, XVIII. Gyömrői út 85—91. (17) A MEZŐNY LEGJOBBJAI Tolna—Dombóvári Szöv.f Tamási—‘Bonyhád : Kisdorog—Alpári SE: Szedres—Majos : Simontornyar-Bátaszék : Bölcske—Hőgyész : Tengelic—punaföl^vár : Rajos (Tolna) Németh (Tamási) Győri (Kisdorog) Boros (Szedres) Tóth I. (BVSK) Bereczki (Bölcske) Hujbcrt (Tengelic)