Tolna Megyei Népújság, 1972. május (22. évfolyam, 102-126. szám)

1972-05-09 / 107. szám

T * Ä vendégcsapatok közül csak Kisdorog győzött Sima forduló a megyei labdarúgó-bajnokságban Már szombaton megkezdődött bajnokságban. Szekszárdon az A1 a faddiakat fogadta. Szekszárdon gólratörőbb játékával megérdemel Bölcskén Fadd 2:l-es vereséget- sz rint a faddiak egyenrangú ellen deniük a győzelemért. A vasárnapi mérkőzések közül után 5:2 arányban alulmaradt a lassan ismét visszapártol, Tolnán száma. A simontornyai csapat is a tavalyi százról háromszázra em rezte meg a két pontot Simontor sen sportszerű küzdelem után a len 3:1 arányban. A Dombóvár— ri győzelem született. Zsiga a gy csapatának legjobbja volt. Fornád különösen nagy akadályt Dunaföl is igazol. A Szekszárdi Dózsa tar arányban győzött Hőgyész ellen. A bajnoki táblázaton változat lanul Fornád vezet. Pontjainak száma 33. Második helyen a 29 p ontos Simontornya áll, míg a 28 pontos Dombóvár a 3. helyet fog lalja el. a küzdelem a megyei labdarúgó- pári SE Kisdorogot, míg Bülcske a kisdorogi csapat lelkesebb és ten nyert a hazaiak ellen, míg envedett. Bölcskei tudósítónk sze- felek voltak és meg kellett küz­Tolnán Tengelic 3:l-es félidő hazaiakkal szemben. A közönség vasárnap hatszáz volt a nézők jól szerepelt. Itt a nézők száma elkedett. Ezúttal Tamási ellen sze- nya, 4:l-es győzelemmel. Szedre- hazai csapat nyert Bátaszék el- Gyönk találkozón 6:0-s dombóvá- önkiek kapusa a 6 gól ellenére is on a hazaiaknak nem jelentett dvár, melyet a 4:l-es eredmény talékcsapata 3:2-s félidő után 5:2 BÖLCSKE—F ADD 2:1 (Irt) Bölcske, 200 néző. Vezette: Var­ga E. Bölcske, Mármarosi — Hor­váth, Papp I., Hídvégi II., Fülöp, Gárdái, Hídvégi I., Majrák, Si­pos, Varga, Papp II. Csere: Be- reczki. Fadd: Soponyai — Oláh, Kovács, Fenyvesi, Gálfi, Kugli, Aradi II.. Papp, Farkas, Aradi !.. Bors. Csere: Szabadi. Hazai ro­hamokkal indult a mérkőzés. A 26. percben Varga átadásából Hídvégi I. szerezte meg a vezetést. 1:0. Az első 45 percben Bölcské­nek volt még több gólhelyzete, de csatárai ezeket sorra kihagy­ták. A második félidő is hazai táma­dásokkal kezdődött, mely a 9. percben Majrák révén újabb gólt eredményezett. 2:0. Ezután feljöt­tek a vendégek és több veszélyes támadást vezettek. A 32. percben Farkas révén sikerült a szépítés. 2:1. Az utolsó negyedóra ismét a fnddi csapaté volt, levegőben ló­gott az egyenlítés, de a vendé­gek csatárai pontatlanul lőttek. Jóiramú mérkőzésen az első félidőben nyújtott jobb játéka alapján Bölcske megérdemelten nyert az egyenrangú, jó képessé­gű faddiak ellen. Jók : Hidvégi I, Hídvégi II., Fülöp. Horváth, il­letve Farkas. Kovács és Bors. — Kovács — TOLNA—TENGELIC 3:2 (3:1) Tolna, 600 néző. Vezette: Pech. Tolna: Rajos — Csöndes, Havasi II., Pásti, Kugler, Havasi I., Scheffer, Schäffler, Fazekas, Pauli, Markos. Csere: Herczig. Tengelic: Borda — Világh, Pámer, Gáncs I., Rudolf, Öberlender, Ri- kerSi Gáncs III., Kaszpari, Hujber, Molnár. Csere: Nyúl, Dombi. Már a kezdés után kitűnt, hogy a ven­dégek védelme a lestaktikát vá­lasztotta. A 3. percben Schäffler 20 méteres lövése vágódott a há­lóba. 1:0. Sorozatos hazai támadások után Markos beadását a 32. perc­ben Fazekas értékesítette. 2:0. A 40. percben Schäffler lefutotta a védőket és biztosan lőtt a háló­ba. 3:0. A 42. percben Gáncs ül. 20 méteres szabadrúgása a jobb felső sarokba vágódott. 3:1. A második félidő 8. percében tengelici támadás végén Nyúl szép góllal mutatkozott be. 3:2. A 21. percben jobboldali tolnai támadás végén v ismét Schäffler volt ered­ményes. 4:2. A 40. nercben Faze­kas kiugrott a védők közül a kanus lába között gurította hálóba a lAbdát. 5:2. Idei nézőcsúcs előtt a lelkesen és jól játszó Tolna biztosan győ­zött. Jók: Pauli, Schäffler, Hava­si TI., Havasi I., Fazekas, illetve Gáncs III., Nyúl és Pámer. — Saramó — SIMONTORNYA—TAMÁSI 4:1 (2:1) Simontornya. 300 néző. Vezette: Bihari. Simontornya : Halbax — Csepregi. Csóka, Ihász, Havel, Nagy, Molnár. Baranyai, Szelei, Juhász, Jancski. Csere: Péter, Reinhardt. Tamási: Kiss II.. — Pé­ti, Tóth. Háti. Jurasics, Sándor, Nóé, Hirth, Wittmann. Pölöskei, Kiss I. Csere: Sebestyén. Tóth II. Kezdés után a 3. percben Molnár átcselezte magát a védőkön, az alapvonalról visszajátszott a a lab­dát és Jancski megszerezte a ve­zetést, 1:0. A 24. percben a ven­dégcsapat Jurasics baloldali sza­badrúgásából egyenlített. A gólnál Halbax a labda mellé ütött. 1:1. A 26. percben a védőkről lepattant labdát Jancski értékesítette. 2:1. Szünet után a 4. percben a ki- ftaló Kiss II. mellett Molnár az üres kapu mellé lőtt. A 7. percben Kiss I. baloldali beadását Jura­sics jó helyzetből mellé lőtte. Me­zőnyjáték után a 36. percben Sze­lei egyéni akcióból a kifutó ka­pus mellett újabb gólt szerzett. 3:1. A 43. percben Molnár a fe­lezővonalról vezette fel a labdát, beadását a szemfülés Jancski ér­tékesítette. 4:1. Jóiramú mérkőzésen a BTC helyzetei alapján nagyobb arány­ban is győzhetett volna. Jók Sze­let. Havel. Nagy. Baranyai. Jancs­ki. illetve Tóth, Háti, Pölöskei, Kiss I. — Rótfa — SZEDRES—BÁTASZÉK 3:1 (0:0) Szedres, 300 néző. Vezette: Far­kas. Szedres: Bálint — Simon, Szabján, Szabó, Koleszár, Tóth, Fejős, Boros, Loboda, Szabóko­vács, Lőkös. Csere: Biró. Báta­szék: Pénzes — Monigl, Pomsár, Lukács, Zágonyi, Hurtony, Tóth I., Kovács, Holacsek, Hosnyánsz- ky, Tóth II. A vendégcsapat kez­dett jobban, Szedres csak az 5. percben vezette első támadását. A 10. és a 12. percben Loboda nagy helyzetben hibázott. A 25. percben Tóth II. 20 méteres nagy erejű lövését Bálint a felső léc alól ök­lözte ki. A 30. percben Holacsek egyedül tört kapura, de a 11-es pontnál a lövés pillanatában el­esett. A 38. percben Zágonyi a 16-osról leadott lövését védte Bá­lint. Szünet után a 4. percben Lobo­da révén vezetést szerzett Szed­res. 1:0. A vendégcsapat erősített és Tóth I. lövését Szabján a gól­vonalról fejelte ki. A 12. percben ismét Loboda volt eredményes. 2:0. Két perccel később a 16-osról Holacsek szépített. 2:1. A vég­eredményt Szabókovács 11-esből, a 42. percben állította be. 3:1. Sportszerű találkozón a második félidőben színvonalas játék alakult ki. Jók: Szabján. Loboda, Szabó­kovács. illetve Pomsár, Zágonyi és Hurtony. — Németh — KISDOROG—ALPÁRI SE 5:2 (2:1) Szekszárd, 50 néző. Vezette: Ki­rály. Kisdorog: Boda — Genzler, BrUnner, Antal I., Szőcs, Győrfi, Cseke, Illés, Fazekas, Kerekes, Forral. Csere: Domokos, Antal II. Alpári SE: Vass — Kamba, Sipos, Bildhéber, Ruppert, Kovacsevics, Miklós, Bozorádi, Hepp, Horváth, Földi. Csere : Rozoga. Az 5. perc­ben formás hazai támadás végén Bozorádi beadását Horváth jó helyzetben a kapus kezébe fejel­te. A 22. percben a menteni akaró Győrfi kezére pattant a labda a 16-oson belül, a ll-est Hepp ér­tékesítette. 0:1. A 32. percben az egymásra váró szekszárdi védők között Fazekas kiugrott és a ki­futó Vass mellett lőtt a hálóba. 1:1. A 35. percben Forrai ugyan­csak védelmi hibából szerzett újabb gólt. 2:1. A második félidő Horváth, majd Földi hagyott ki nagy gólszerzési lehetőséget. A 23. percben Hepp ügyesen fejelte le a labdát Földi elé, aki közelről nem hibázott. 2:2. A 32. percben Szőcs 11-esből is­mét a vendégcsapatot juttatta ve­zetéshez. 3:2. A 36. percben Faze­kas szorongatott helyzetben a ki­futó Vass mellett gurította hálóba a labdát. 4:2. A végeredményt az utolsó percben Szőcs 11-esből lőtt góllal állította be. 5:2. Jók: Cseke, Kerekes, Szőcs, il­letne Hepp, Sipos, Bildhéber. DOMBÓVÁR—G YÖNK 6:0 (2:0) Dombóvár, 300 néző. Vezette. Bencze. Dombóvár: Besenyei — Hertelendi, Vida I., Szóka. Lakos, Korpád!, Szabó, Pintér, Tóth II., Lódri, Gaál. Csere: Tóth I., G. Kiss. Gyönk: Zsiga — Kabianecz 1., Balázs, Gaál, Brandt I., Brandt 11., Dúsa, Császár, Habjanecz 11., Szabó. Jakab. Csere: Kocsis. Annak ellenére, hogy nagy fö­lényben játszott Dombóvár csak nehezen tudta megtörni a vendé­gek szoros védekezését. A 20. percben Tóth II., szerzett vezetést. 1:0. Ezután három esetben hibá­zott Tóth II. A 45. percben Gaál lövése vágódott a hálóba. 2:0. Szünet után a 4, percben Tóth I. óriási gólt ragasztott a felső sa­rokba. 3:0. Nagy fölényben ját­szott a hazai csapat és a 25. perc­ben Szóka átadását Gaál értékesí­tette. 4:0. A 37. percben Tóth I. volt eredményes. 5:0. Egy perccel később Szabó állította be a vég­eredményt. 6:0. A dombóvári együttes félgőzzel is biztosan győzött a mezőnyben .lelkesen játszó Gyönk ellen. Jók: Lakos. Szóka. Tóth I., Szabó, il­letve Zsiga. Balázs. Brandt I.. — Gaál — FORNÁD—DUNAFÖLDVÁR 4:1 (2:0) Fornád, 100 néző. Vezette : Eret­nek. Fornád: Kovács I. — Bucz- kó, Priger, Káló, Kovács III., Ha- dobás, Stemler, Penes, Németh II., Délczeg, Kovács II. Csere: Németh 1., Csuta. Dunaföldvár: Princz — Brünyi, Nagy, Kern, Bagó, Tóth, Varró, Hosszú, Jónás, Rivnyák, Beéry. Csere: Lipták. Fornád kez­dés után támadólag lépett fel és a 19. percben Hadobás 20 méteres lövését Princz elnézte, a labda a kapuba vágódott. 1:0. Ezután For­nád visszaesett, átvették a vendé­gek csapkodó játékát. A 40. perc­ben Stemler egy előrevágott lab­dára rárajtolt és a kapus fölött a hálóba emelt. 2:0. Szünet után a vendégcsapat kez­dett jobban. A 10. percben Beéry szépített. 2:1. A 20. percben Stem­ler lapos lövése vágódott a háló­ba. 3:1. A 40. percben Délczeg lö­vése állította be a végeredményt. 4:1. Alacsony színvonalú mérkőzésen Fornád csak a jobb helyzet ki­használásával győzött. Jók : Dél­czeg, Priger. Kovács III., illetve Nagy, Rivnyák és Beéry. — Samu — SZ. DÓZSA n.—HÖGYÉSZ 5:2 (3:0) Szekszárd, 200 néző. Vezette : Berta. Változatos mérkőzésen kü­lönösen az első félidőben játszott tetszetősen és gólerősen a Dózsa tartalékegyüttese. Gólszerzők : Ko­csis. Bús 2—2. Túrós, illetve Asz­talos, Pilács. Jók: Lizák. Túrós, Bús. Kocsis. Vezsenyi. illetve Fo­nyód! I.. Pilács. Fonyód! II. A mezőny legjobbjai Fornád—Dunaföldvár : Alpári SE—Kisdorog : Dombóvár—Gyönk : Bölcske—Fadd : Simontornya—Tamási : Szedres—Bátaszék : Tolna—Tengelic : Délczeg (Fornád) Kerekes (Kisdorog) Lakos (Dombóvár) Hidvégi I. (Bölcske) Szelei (Simontornya) Pomsár (Bátaszék) Pauli (Tolna) Pályaavató Mözsön Vasárnap délelőtt közel 200 néző előtt került sor Mözsön az új bi­tumenes kézilabdapálya átadására. Kurucz Zoltán a Mözsi Tsz Sport­kör elnöke nyitotta meg a rövid ünnepséget. A sportköri elnök el­mondotta, hogy a bitumenes kézi- labdapálya építési költsége 120 ezer forint volt, melyből 50 ezer forin­tot az MTS Tolna megyei Tanácsa biztosított az egyesület részére. Társadalmi munkában a helyi Üj Élet Terme’őszövetkezet segítségé­vel került felépítésre az új pálya. Az elnöki megnyitó után érdekes mérkőzésekkel avatták fel az új létesítményt. Először a megyebaj­nokságban szereplő női csapat az aktív játéktól visszavonult, alapító csapat ellen játszott barátságos mérkőzést. Az egykori játékosok csapatában kapott helyet Balogh- né, Rlkkerné, Szalainé, Rovacsek- né, Polánné, Somogyiné, Keller és Soponyai. A mérkőzést 2;2-es fél­idő után a bajnokságban szereplő együttes 7:4 arányban nyerte. Ez­után izgalmas, helyenként színvo­nalas küzdelemre került sor a me­gyebajnokságban szereplő férficsa- pat és a régi játékosokból verbu­vált kézilabdások között. Olyan jól képzett kézilabda-csapattársak találkoztak az öregek csapatában, mint Rikker, Kneller, Schwarcz, Varga L., Varga Gy., Atkári, Ma­yer, Barna, Tóth. Fekete és Pru- zsina. A mérkőzést 30:23 (13 :C) arányban az „öregek” nyerték. Népújság 13 1972, májú« 9, A Szekszárdi Bőrdíszmű NB II-es kézilabda csapata a Pécsi Vö­rös Meteort fogadta és nagy küzdelem után hazai győzelem szü­letett. Szombaton és vasárnap Szék szárdon rendezték a megyék kö­zötti Béka-kupa atlétikai versen yt, Borsod, Szolnok és Tolna me­gye között. Képünkön az 1500 tné teres síkfutás élmezőnye. Elöl a győztes Heppné, mögötte a 2. szol noki Pásztor Zsuzsa, majd Takács Dóra. Negyedik helyen fut a versenyen kívül indult Vida Borbála. A ; karika—öt verseny tömeg sport sikerét bizonyítja, hogy spo; iőszeiben Pakson öt órán keresztül 12 puskával lőttek, a versenyben részt vevők száma eb ben a sportágban elérte a 400-at. Nagyszabású tömegsportverse nyt rendezett a KISZ Pakson, a Kinizsi-sporttelepen. A paksi já rásból közel ötszázan indultak kü­lönböző számokban. Képünkön a női százmétercs síkfutás rajtja.