Tolna Megyei Népújság, 1972. május (22. évfolyam, 102-126. szám)

1972-05-14 / 112. szám

Nehezen kiharcolt győzelem Szekszárdi Dózsa — Székesfehérvári MÁV Előre 1:0 (0:0) Góllövőlista SzeSkszárd, 1200 néző. Vezette: Jaczina. Szekszárdi Dózsa: Li­po vszki— Szántó, Simon, Komer, Csordás, Hegedűs, Zielbauer (Kál­mán), Kalász, Micskó (Vábró), Freppán, Török. Edző: Kotrmos Mihály. Székesfehérvár : Paulusz— Jelinek, Bátor, Lercliner, Mester, Karsai, Monoki, Ldpnitzky, Pataki (Bernáth), Horváth, Böke. ötperces tapogatózó játék után feljött a Dózsa. A nyolcadik perc­ben hazai támadás után Zielbauer beadását Csordás fejelte kapura, a kapus jól védett. Ezután két Tö­rök-akció lesen akadt el. A 12. percben a felfutó Korner 18 méte­res lövése alig kerülte el a ka­put. A 15. percben Monoki jobb­oldalon becselezte magát az ötö­sig, beadását Lipniztky közelről mellélőtte. A 18. percben Török beadását Kalász ügyesen lefejelte Freppán elé, aki kivárt a lövéssel és a védők szögletre hárítottak. A 25. percben Freppán baloldali erős beadása nyomán a labda az egyik védőről az üres kapu mellé per­dült. Néhány kemény belemenéssel igyekeztek a vendégek megtörni a Dózsa lendületét. Középpályán hosszú percekig uralták a mezőnyt, ennek következtében több gyors támadást is vezettek. A Dózsa'ak­cióiból hiányzott az átütőerő, a szervezetten és lelkesen védekező MÁV Előre védelme szilárdan rom­bolt. Szünet után óriási erővel kez­dett a szekszárdi együttes. A 2. percben 18 méterről közvetett sza­badrúgáshoz jutott a Dózsa. Ziel­bauer a sorfal mellett Törökhöz továbbított, akinek lövése elsuhant a jobb sarok mellett. Az 5. perc­ben Törököt buktatták a 16-os sar­kánál. A szabadrúgást Freppán a felfutó Korner elé csúsztatta, aki futtából óriási erővel vágta a lab­dát a jobb sarokba. 1:0. A 12. percben Zielbauer kiugrott a Vé­dők között, már csak a kapussal állt szemben, de elhamarkodottan fölélőtt. A 14. és a 15. percben Vábró lövései veszélyeztették Pau­lusz kapuját. A 18. percben Ka­lász kiugratta Vábrót, aki elől me­rész előrevetődéssel mentett a MÁV Előre kapusa. A 20. percben nagy helyzetben hibázott a vendég­csapat Lipovszky kapuja előtt. A 28. percben Karsai lefutotta a Dó­zsa védelmét, Lipovszky kifutással hárított. Három perccel később Szántó tört kapura, lövése a felső sarok mellett zúgott el. Bátran tá­madott a fehérvári együttes és kiegyenlített küzdelerp folyt. A 40. percben Horváth csúsztatott feje­sét Lipovszky a bal sarokból tor­nászta ki. A 43. percben Török lö­vését védte Paulusz, kidobását Váb­ró megszerezte, lövése azonban el­kerülte a kaput. Mint várható volt, a kiesés ellen harcoló Székesfehérvári MÁV Elő­re elsősorban a védelmét igyeke­zett megerősíteni. Változatos, küz­delmes mérkőzést láthatott a kö­zönség. A határtalan lelkesedéssel küzdő fehérváriak elveszett labdát nem ismerve, 50 percig szervezet­ten és jól védekeztek. Korner gól­ja után a vendégek bátran kitá­madtak és mindvégig szorossá tet­ték a találkozó végeredményét. A listavezető Szekszárdi Dózsa csa­társorának támadásszövéseiből hi­ányzott a korábban megszokott lendület és átütőerő. Annak ellenére, hogy a szek­szárdi együttes több helyzetben hibázott, győzelme így is megérde­melt. Jók: Korner (a mezőny leg­jobbja), Csordás, Lipovszky, Ka­lász, illetve Monoki, Horváth, Kar­sai és Mester. — Fekete —> Máza-Szászvár — Steinmetz SE 2:0 (G:ö) Szombaton délután Pécsett ke­rült sor a találkozóra, amelyen a bányászok Szabó és Németh gól­jával megérdemelten nyertek. Részletes tudósítás lapunk keddi számában. Asztalitenisz Serdülő- és újonc-seregszemle megyei döntő Közepes színvonal ■— nagy küzdelmek — meglepetéssel Az asztaliteniszezők 1972. évi ser­dülő- és újonc-seregszemle verse­nyeire Szekszárdon, a megyei TS sportcsarnokában került sor. A megyei döntőt megelőző járási és városi versenyeken népes mező­nyök vettek részt, és közülük csak a győztes csapatok, és az egyéni versenyek I—IV. helyezett ver­senyzői jutottak a megyei döntő­be. A szövetség ezúttal több ver­senyzőt még külön is meghívott, akik nem szerezték meg a tovább­jutás jogát, de tudásuk alapján feltétlenül indokolt volt a verse­nyen való részvételük. Sajnos tá­volmaradók ezúttal is voltak. A dombóvári járás és város verseny­zői ezúttal sem vettek részt a ver­senyen. Távolmaradásukat már több ízben szóvá tettük, sajnos eredmény nélkül. Itt az ideje, hogy az egyesületi vezetők is meg- ^ vizsgálják a távolmaradások okát.' Fiú csapatverseny: (6 csapat). Már a selejtező mérkőzések során is nagyon szoros eredmények szü­lettek. A Nagylcónyi—Sz. Vasas találkozón csak az utolsó mérkő­zés döntő játszmájában dőlt el a továbbjutás sorsa 5:4 arányban, Nagykónyi javára. Teljesen azo­nos eredmény született a Tolnai VL—Kölesd mérkőzésen is, a tol­naiak javára. A döntőben is hűek voltak a csapatok előző eredmé­nyeikhez, hiszen 4:4-es mérkőzés- állás után csak a döntő játszmá­ban sikerült a tolnai Sáthnak csa­pata számára biztosítani a győ­zelmet. és ezzel a területi dön­tőn való részvétel jogát is megsze­rezni. Régen láttunk ilyen sok azonos képességű csapatot megyei versenyen. Végeredmény: 1. Tolnai VL (Koncz—Sáth—Kaiser), 2. Nagykó­nyi (Feliinger—Öaép—Neumajer>4 3. Kölesd (fjtíii—Baksai—Torok).7 Leány csapatverseny: (4 csapat). Ezúttal is megantiaikozou, hogy megyénkben milyen kevés szak­osztály foglalkozik leány verseny­zőkkel. A Lukéval ellentétben a Szekszárdi KSE A és • B csapatai az elődöntő mérkőzéseken óriási fölénnyel győztek 5:0, illetve 5:2 arányban. A döntő mérkőzésen is biztos győzelmet aratott a KSE A csapata a B csapat ellen, 5:0 arányban. Végeredmény: 1. Szekszárdi KSE A (Hahn—Pintér M.—Dicső), 2. Szekszárdi KSE B (Dudás—Pin­tér K.—Révész), 3. Tolnai VL . (Werline—Csö'gléi—Bán). Serdülő fiú egyéni (30 induló) : A szépszámú mezőny résztvevői már az első fordulóban szolgáltat­tak meglepetést. A harmadik hé- lyen kiemelt Hovorka (Sz. Vasas) mindjárt az első mérkőzésen si­ma vereséget szenvedett a kölesdi Delitől. A későbbiek során is jól játszott Deli, az elődöntőben is győzni tudott, ezúttal a bátaszéki Vicze ellen. A mezőny egészére általában a küzdőképesség volt a jellemző. Közepes színvonalú mér­kőzéseken, nagy küzdelemben nyertek a továbbjutó versenyzők. A döntő is inkább küzdelmet, mint jó játékot hozott és ebben a nagykónyi Feliinger volt a jobb, 2:l arányban győzött Deli ellen. Sajnos a korosztályra jellemző * korszerű — pörgető, kontrázó já­tékstílusból vajmi keveset lát­hattunk. Ez pedig az egyesületi oktató munka rendkívüli gyenge­ségét mutatja. Végeredmény: 1. Feliinger Zol­tán (Nagykónyi), 2. Deli Tibor (Kölesd), 3. Koncz Péter (Tolnai Röplabda jövőre területi bajnokságot terveznek A megyei röplabda-bajnokság különösebb esemény nélkül zajlik. Érdekesség viszont, hogy a napok­ban a Magyar Röplabda Szövetség Budapesten megbeszélést tartott, melyre a megyék képviselőit is meghívták. Itt szóba került, hogy 1973-tól bevezetik röplabdában az NB I B-t, és az NB Ill-mal azo­nos értékű területi bajnokságot. A tervek szerint Somogy, Bara­nya, Zala, Tolna megye, valamint Baja város és járás csapataiból állna a délnyugati-csoport. A szö­vetség vezetői elmondták, hogy ezen nem kötelező az indulás, tehát a megyebajnokságot nyert csapatnak nem kötelező a területi bajnokság­ban részt venni. A terv szerint leg­alább 8 csapat kell ahhoz, hogy a bajnokságot beindítsák, és 16 csa­pat a maximum, mely részt vehet a nőknél, illetve a férfiaknál. Az még egyelőre tisztázatlan, hogy a bajnokságot melyik megyei szö­vetség irányítja. Az országos szö­vetség azt javasolta. a megyék egymás között mérjék fel. melyik szövetség a legérettebb, legalkal­masabb erre, és majd az irányít­sa a bajnokságot. Érdekességnek számít az tf terv is, hogy ebben a sportágban áttér­nek az őszi-tavaszi bajnokságra. Az még tisztázatlan, hogy jövő tavasszal csonka forduló lesz-e, vagy 3 fordulós bajnokságot ren­dez a szövetség. Mindezekre a ter­vekbe a rövidesen sorra kerülő röplabda-szövetség elnökségi ülés, illetve az azt követő MTS-határo- zat tesz pontot. végül közöljük. a ság elmúlt fordulójának eredmé­nyeit: Nők: Báta—Sióagárd 3:0, serdülők 0:3, Ocsény—Medina 3:1, serdülők 3:0, Férfiak: Báta—Sió­agárd 3:0, serdülők 3:p, ITSK— Ocsény 3rÓ, serdülők 3:1. „ A bajnokság állása: Nők: Felnőttek; VL) és Vicze János (Bátaszéki VSK). Serdülő leány egyéni (16 indu­ló) : A viszonylag szépszámú me­zőny meglepetés nélkül — a KSE-s lányok nagy fölényével jutott a legjobb négyig. Itt született az el­ső meglepetés a Dudás—Pintér elődöntőn. A 11 éves Dudás Ibolya már az április 4-i versenyen is be­bizonyította, hogy képes jó telje­sítményre. Ezúttal is kitűnően ját­szott. Az idei évi serdülőbajnok ellen biztos 2:0 arányú győzelmet szerzett. Igaz, hogy a megye el­ső számú, reménysége — Pintér — ezúttal igen gyengén játszott. A döntő mérkőzésen is majdnem meglepetés, született, mert Hahn, ‘csak'igén nagy küzdelemben 2:1 .arányban tudott győzni Dúdás« él­len. Egyébként a lányok mezőnyé­ben ezúttal Hahn játszott kiegye.n- . súlyozottan'."" Végeredmény: 1. Hahn Margit, 2. Dudás Ibolya, 3. Pintér Mária, és Dicsó Csilla (valamennyi Szek­szárdi KSE). Újonc fiú egyéni (12 induló) : A legfiatalabbak versenyén igen lát­ványos szép mérkőzéseket láthat­tunk. A serdülőkkel' ellentétben a gyerekek igyekeztek korszerű, mo­dern játékot játszani. Ez elsősor­ban a dunaföldvári fiúkra, vala­mint a nagykónyi Szépre és a szekszárdi Pohlonra vonatkozik. A döntőt a két legjobb játékos játszotta, ahol a támadó játékot játszó Miszlai győzött. Végeredmény: l. Miszlai Attila (Dunaföldvár), 2. Szép László (Nagykónyi), 3. Pohlon Attila (Szekszárdi KSE) és Kaiser József (Tolnai VL). Újonc leány egyéni (10 induló) : Az elődöntők során ismét talál­kozott a serdülő versenyen meg­lepetést okozó Dudás, Pintér Má­riával. Ezúttal elmaradt a megle­petés. A lényegében nagyobb tu­dású Pintér ezúttal már jobb já­tékkal biztos 2:0 arányú győzel­met aratott, korábbi legyőzője el­len. A másik ágon Dicső Csilla vette biztosan — jó játékkal — az akadályokat, és könnyedén került a döntőbe. A döntőben Pintér biz­tosan győzött 2:0 arányban Dicső ellen. Végeredmény: 1. Pintér Mária, 2. Dicső Csilla, 3. Dudás Ibolya és Pintér Katalin (valamennyi Szek­szárdi KSE). NB II, nyugati csoport.; 14 gólos: Krasnyánszky (Pápa). 13 gjios: Hegedűs (Bauxitbá­nyász) . ll gólos : Loke (MaV Elő­re). iu góios : Nagy (Savaria). 9 goios : ivoiesánszxy (Bauxitbá­nyász), Major (Nagykanizsa). 8 goios: Freppán (Sz. Dózsa), Ko­rom (Táncsics Se), Kovács (B. Vegyész), Keresztes (Pápa), Gá­bori Gy. Dózsa), Lubastyik (P. Ércbányász). ? gólos: Török (Sz. Dózsa), Baumann (Gy. Dózsa), Tóth (Fűzfő). 6 gólos: Kecskés (Savária), Molnár, Megyeri (Fűz­fő), Rácz (Z. Dózsa), Mihály, So- mogyvári (PVSK), Király (Ajka). 5 gólos: Vábró, Zielbauer (Sz. Dózsa), Baumgartner (Savária), Lang, Pető (Z. Dózsa), Farkas II. (P. Ércbányász), Zaharovics (Fűz­fő), Varga (PVSK), Sárii (KOM­ÉP), Lázár (Almásfüzitő), An­gyal (Táncsics SE), Minárcsik (Z. Dózsa). 4 gólos: Kalász, Micskó (Sz. Dózsa), Bogáti, Bieber (B. Vegyész), Szűcs (Pápa), Nagy (P V SKj), Tullok (Bauxitbányász), Szabó (P. Ércbányász), Rácz I. (KOMÉP), Szabó ,Tas nádi (Gy. Dózsa), Fekete (Almásfüzitő), Bo­kán (Nagykanizsa). 3 gólos: Né­meth Il*> Soós (Nagykanizsa), Vígh (Gy. Dózsa), Iszak (B. Ve­gyész), Hiszékeny, Horváth II. KOMÉP), Ur (Táncsics SE), Bo­gár (Almásfüzitő), László (Ba­uxitbányász), Borovácz, Csőre (P. Ércbányász), Grünwald, Viola (PVSK), Bátor, Lechner (MAV Előre), Saller (Fűzfő), Haász (Aj­ka). NB III. délnyugati csoport: 19 gólos: Füle (PEAC). 18 gólos: Laczkovics (K. Rákóczi). 13 gólos: Fülöp (Lábod), Gyurkovics (PBTC). 12 gólos: Telek (Sziget­vár), Pintér (K. Rákóczi). 11 gó­los: Fülöp (K. Vasas). 10 gólos: Palotai (PBTC). 9 gólos: Varga (Bonyhád), Bura (Mohács), Szől- lősi (K. Rákóczi), Radó (P. Helyi­ipar), Bálint (PEAC). 7 gólos far­kas (Nagymányok), Novák (Lá­bod). 6 gólos: Majsai (Sz. Vasas), Szőts (DVSE). Huszti (PBTC). Szi­geti (P. Helyiipar), Köves (Stein­metz SE),. Farkas. Nagy (K. Rá­kóczi), Oláh (Mohács). 5 gólos: Sonkoly, Varga (DVSE), Balázs (Nagymányok), Perényi (M.-Szász- vár), Szabó (K. Rákóczi). Ha- rasztia (PEAC), Bagó (Szigetvár), Dárdai (Mohács), Szokol (Barcs). 4 gólos: Tóth I. (Bonyhád). Feny­vesi (Sz. Vasas). Borzas (Lábod), Göncz, Márton • (K. Rákóczi), Dár­dai, Fullér (Steinmetz SE), Miko- •lics (Szigetvár), Gyergyák (Barcs), Csipke (P. Porcelán) Czebei (M.- ..&.7é$Tvá r). Kovács. Pichler. Szi­getvári (PEAC), Bodnár, Vincze Helybnpr). 3 gólos: Barabás, Fláoing, Szász (Bonyhád), Dobos (Sr. Vasas). Szőcs (Nagymányok), Karsai (Barcs). Klárit?, Patőcs (Mohács). Demeter, Nádasdi. Né­meth, S zalai (M.-Szászvár), Andzil, Hein, Milkovícs (P. Por­celán), Pártényi (Steinmetz SE), Filiszár. Luczek, Molnár (Lábod), Csór (Szigetvár), Burcsa, Herbei, Molnár, Pándi (K. Vasas), Görgé- nyi (PBTC). NB III. középcsoport: 13 gólos: Szabó (D. Építők), 12 góios: Kiss (Paks). 11 goios: Vén II (Kiskörös), Simon (III. kér.), Horvath (Ganz-Villamosság), Tarr D. Építők). 10 gólos: Bányai, Cso­rna (Paks;, 9 goios: Csik (Április 4.), Nagy I. (MOM), Bekő (Hl. ke­rület), Fenyvesi (Jánoshalma), 8 gólos : Fazekas (Ganz-Villamos­ság), Horváth (Elektromos), An­tal, Gellei (TFSE), Tóth (MOM), 7 góios: Markó (Ercsi), Riechtscheid (Április 4.), 6 gólos : Ra*ppai (Ganz-Villamosság), Marázz (Já­noshalma), Erdős (MAVAUT), Bartek (Kiskőrös), Szombati (MOM), Korozmán (Április 4.), Kiss, Krausz (Vecsés), 5 gólos; Bagó (Paks), Kuharszki, Nagy (Vecsés), Simon (D. Papír), Adám I. (Jánoshalma), 4 gólos: Földi (D. Építők), Hamuth. Nagy Z. (Ganz-Villamosság), Csermák (Já­noshalma), Nyári (III. kerület)^ Simon (MOM), Fehér (Vecsés), Pálmai. (Baja), Herczeg (Ercsi), 3 gólos: Király, Muhorai (Ercsi), Borkovics, Kemény (Baja), Bozai, Farkas (Április 4). Kovács (MOM).- Ferenczi. Kovacsevics, Vaczlavik (III. kerület) Toponáry, Tóth (TFSE). Császár, Kóbor (MÁV- AUT), Für (D. Papír), Jánka, Pó- csai (Elektromos). Török (D. Épí­tők). Frida, Friedrich, Korona I« (ÉGSZÖV). Megyebaj nokság: 24 gólos: Loboda (Szedres). 22 gólos: Kurek (Simontomya). 21 gólos: Németh II. (Fomád). 18 gó­los: Holacsek (Bátaszék). 16 gó­los: Jilling (Tengelic). 15 gólos: Farkas (Fadd). 13 gólos: Huj bér (Tengelic). 12 gólos : Rivnyák (D.- földvár), Tóth II. (Dombóvár). 10 gólos: Cseke (Kisdorog), Stemler (Fornád). 9 gólos: Szauer (Bölcs­ke), Gulyás (Dózsa II), Geruszi (Simontomya), Schäffler (Tolna)* Fazekas (Kisdorog). 8 gólos : Mol­nár (Simontomya), Péter (Gyönk), Kálmán (Dózsa H),_ Gáncs II. (Tengelic), Kiss I. (Tamási), Sza­bó (Dombóvár). 7 gólos: Tóth IL (Bátaszék), Bus, Lizák (Dózsa II); Jónás (D.földvár), Tóth I. (Dom­bóvár), Délczeg (Fornád), Hirth (Tamási). 6 gólos: Ferkelt, Szabó­kovács (Szedres), Asztalos, Fo- nyódi II., Pintér (Hogy ész), Zá- gonyi (Bátaszék), Horváth (Alpári SE), Kocsis, Vábró (Dózsa II), Ká­ló (Fornád), Hidvégi I. (Bölcske)* 5 gólos: Sipos, Varga (Bölcske); Zsebeházi (D.földvár), Müller (Dó­zsa II), Hepp, Takler (Alpári SE); Lódri (Dombóvár), Nagy, Szelei (Simontomya). Rácz (Fadd), Jura- sics (Tamási), 4 gólos: Acsádi,- Boros (Szedres), Lakner (Alpári SE), Ettig, Turps (Dózsa II), Ba­ranyai (Simontomya), Herczig (Tolna), Nagy, Vidées II. (D.föld­vár), Penes (Fornád), Domokos, Forrai. Szőcs (Kisdorog), Hos- nyánszky. Tóth I. (Bátaszék), Gaál (Dombóvár). 3 gólos: Lonpz, Zielbauer (Dózsa II). Bogár, Bé- ry. Varró rD.földvár), Pölöskei, Tóth (Tamási), Fazekas. Somor- jai (Tolna). An+al. Illés (Kisdo­rog), Gáncs I. Gáncs IJT. Kasz- pari. Molnár (Tengelic), Mairák, Pásti (Bölcske), Jancski (Simon­tomya). Atlétika: úttörőolimpia járási döntő Tamásiban 9 órától. Tolnán ■8.30-tóL Kosárlabda : a Szekszárdi Vasas NB Il-es női csapata az eddig még veretlen Csepelt fogadja ll órakor, a 2-es számú általános iskola tor- . natermében. NB III. : a Paksi Ki­nizsi női csapata 10.30-kor a Pécsi Tanárképzőt fogadja. Dombóvárott a Szekszárdi Vasas női csapata 9, míg a férficsapata 10.30-kor ját­szik a Vasutasok ellen. Bonyhá- don Mohács lesz az ellenfél. A női 'mérkőzés 10, míg a férfi 11.30-kor kezdődik. A Bátaszéki VSK férfi­csapata Kaposvárott a Çazdàsz el­len veszi fel a küzdelmet, 11 óra­kor. 1. Báta 3 3 _ 9-2 6 2. öcsény 3 2 1 8-4 5 3. Kakasd 3 2 1 ■6-4 5 4. Medina 3 1 2 5-6 4 5. Sióagárd 4 íl 0-2 4 Serdülőké •i; 1. Sióagárd 4 f 32-1 8 2. Öcsény 3 2 1 7-3 5 3. Medina 3 1 2 3-6 4 4. Kakasd 3 1 2 3-6 4 5. Báta 3 1 2 3-6 3 Férfiak? Felnőttek* 1. Sz. ITSK 4 3 1 11-5 7 2. Sióagárd 4 1 3 3-11 9 3. Sz. Építők 2 2 6-2 4 4. öcsény 3 1 2 6-6 4 5. Báta 3 1 2 4-6 3 Serdülők-; t. Sz. ITSK , 4 3 1 11-3 7 2. öcsény 3 2 1 6-4 5 3. Sz. Építők 2 2 — 6-2 4 4. Báta 3 1 2 6-6 4 5. SiJagéPg * 1 feJS 4 4 v / A közelmúlt hetekben alakult meg a Pálfai Termelőszövetkezeti Sportkörben ?. női lcéziiab-la-szakosztály. A csapat már részt vesz a paksi járási bajnokságban« Kézilabda: a Szekszárdi Bőr­díszmű NB II-es női csapata Pé­csett a Tanárképző ellen mérkő­zik 11 órakor. Megyebajnokság: nők: Dombóvári Kesztyű—Gyönk 9 és 10. V : Kinczli. Bonyhád—Bo- gyiszló 9 és 10. V: Török. Paks- Kocsola 15 és 16. V: Sudár. Sz, Bőrdíszmű II.—Ozora 9 és 10. V: Kerekes. Mözs—Sz. Eü. Szakisko­la 8.30 és 9.30. V: Király. Simon- tornya—Sz. Vasas 9 és 10. V: Szi­li. Férfiak: Dombóvár—Gyönk $ és 10. V: Szabó. Dunaföldvár—Fade 9.30: és 10.30: V: Somogyvári, Paks —Hőgyész 10 és 11. V: Barna. Tol­na—Iregszemcse 10 és 11. V: Kop- pendorfer. Simontomya—Alpári SE 11 és 12. V: Szili. Labdarúgó NB III.: a Nagymá- nyoki Brikett a Pécsi BTC-t fo­gadja 10 órakor. Bonyhádra a Szekszárdi Vasas látogat. Kezdés 13.45. A Dombóvári VSE ellenfe­le a Pécsi Egyetem csapata lesz. Labdarúgó megyebajnokság: Tengelic—Fadd 13.30. V: Streer. Kisdorog—Gyönk 14. V: Takács Gy. Dunaföldvár—Alpári SE 14. V: Varga F. Hőgyész—Fornád 14. V: Kiss II. Bátaszék—Sz. Dózsa II. 10.30. V: Lugosi. Tamási—Szedres 14. V: Sipőcz. Tolna—Simontomya 14.. V: Pethő. Labdarúgó megyei B: Naeydo- rog—Kölesd 14. V: Király. Cikd- Pmcehely 14.30. V: Váradi. Ma­íos—Győré 10.30. V: Csordás. R.’ó- agárd—Decs 14. V: Altvator. POlfa —Zomba 14. V: Takács J. Sz. Pof- tők—Ozora 10.30. V: Korvtrrka. Döbrököz—Bogyiszló 14. V: Klei­ber. labdarúgó megyei IX. osztály: Kajmád—Báta 14. V: Mérges. Ma- docsa—Kocsola 14. V: Pogány. Kajdacs—Dalmand 14. V: Horváth •T. Harc—Kurd 14. V: Bakonyi. Szakos—Aparhant 14. V: Krőmer. Ocsény—1revei 14. V: Imre. Duna- szentgyörgy—Izmény 14. V: Wei- dinger. Szakály—Tolnaaémedi 14. V: Fritsi.