Tolna Megyei Népújság, 1972. április (22. évfolyam, 78-101. szám)

1972-04-20 / 92. szám

« \ V Garay Gimnázium vezet Az MTS Tolna megyei tanácsa mellett működő középfokú Iskolai sportbizottság elkészítette 6-os számú körlevelét, melyben a kö­zépiskolai sportkörök közötti pontversenyről ad tájékoztatóit. A verseny állása: Lányok: 1. Szekszárdi Garay Gimnázium 62, 2. Szekszárdi Be­zerédj Szakköz épiskola 10, 3. Bonyhádi Petőfi Gimnázium 9, 4. Bátaszéki Gimnázium 9, 5. Bonyhádi - Perczel Szakközépisko­la 8, 6. Dunaföldvári Gimnázium 8, 7. Dombóvári Gőgös Gimnázium 6 8. Szekszárdi Kereskedelmi Szakközépiskola 6, 9. Szekszárdi Rózsa Szakközépiskola 6, 10. Paksi Gimnázium 4, 11. Tolnai Gimnázi­um 3, 12. Dombóvári Apáczai Szakközépiskola 2, 13. Szekszárdi 505. Szakmunkásképző 2, 14. Si- montornyai Gimnázium 1, 15. Paksi Konzervipari Szakmunkás­képző 1. Fiúk: 1. Szekszárdi Garay Gim­názium 33, 2. Szekszárdi Rózsa Szakközépiskola 25, 3. Szekszárdi 505. Szakmunkásképző 18, 4. Szek- szárd-Palánk Szakközépiskola 15, 5. Bonyhádi Petőfi Gimnázium 9 6. Dombóvári Apáczai Szakközép­iskola 8. 7. Szekszárdi Bezerédj Szakközépiskola 8, 8. Dombóvári Gőgös Gimnázium 7, 9. Bátaszéki Gimnázium 7, 10. Tolnai Gimnázi­um G, 11. Gyönki Gimnázium 4, 12. Dombóvári 516. Szakmunkás- képző 2, 13. Dunaföldvári Gimná­zium 2, 14. Paksi Gimnázium 1, 15. Tamási Gimnázium 1, 16. Si- montornyai Gimnázium 1, 17. Bonyhádi Perczel Szakközépiskola 1 ponttal. Megyei tekebajnokság A megyei tekeszövetség elkészí­tette a megyei tekebajnokság sor­solását. Ebben három tartalékcsa­pat, a Szekszárdi Szövetkezet. a Dombóvári Szövetkezet és Máza- Szászvár is szerepel. Szekszárdon az Építők csapata szervezés alatt áll, a szövetség azonban a sorso­lásnál már figyelembe vette őket, annak reményében, hogy a rajtig mindent elintéznek, mely a baj­nokságban való részvétel feltéte­le. A bajnokság sorsolása: Április 24—30 : Sz. Szövetkezet—Sz. Épí­tők, D. Szövetkezet—Máza-Szász- vár, Sz. Vasas—Baja. Május 1—7: Baja—D. Szövetkezet, Máza- Szászvár—Sz. Szövetkezet, Sz. Építők—Sz. Vasas. Május 8—14: D. Szövetkezet—Sz. Szövetkezet, Sz. Építők—Baja, Sz. Vasas—Má- za-Szászvár. Május 15—21: Sz. Építők—D. Szövetkezet. Sz. Vasas —Sz. Szövetkezet, Baja—Máza­Szászvár. Május 22—28: D. Szö­vetkezet—Sz. Vasas, Sz. Szövetke­zet—Baja, Sz. Építők—Máza-Szász- vár. Május 29—június 4: Máza­Bzászvár—D. Szövetkezet, SZ. Építők—Sz. Szövetkezet, Baja— Sz. Vasas. Június 5—11: D. Szövet­kezet-Baja, Sz. Szövetkezet—Má- za-Szászvár, Sz. Vasas—Sz. Épí­tők. Június 12—18: Sz. Szövetke­zet—D. Szövetkezet, Baja—Sz. Építők, Máza-Szászvár—Sz. Va­sas. Június 19—25: D. Szövetkezet —Sz. Építők, Sz. Szövetkezet—Sz. Vasas, Máza-Szászvár—Baja. Jú­nius 26—július 2: Sz. Vasas—D. Szövetkezet. Baja—Sz. Szövetkezet, Máza-Szászvár—Sz. építők. Területi tekebajnokság Szckszárd 3., Dombóvár 4. 1. K. Spartacus 7 6 1 — 20:16 13 2. K. Volán 7 5 2 — 30:12 12 3.* Sz. Szöv. 7 3 3 1 25 :17 9 f, D. Szöv. 7 2 3 1 22:20 9 5. Komló 7 4 —­3 24:18 8 6. P. Volán 7 4 — 3 20:«2 8 7. K. Fáklya 7 2 3 2 22:20 7 8. P. Bányász 7 3 1 3 21:21 7 9. PBTC 7 1 3 3 17:25 5 10. Szászvár 7 2 1 4 19:23 5 11. K. H. Vasút 7 2 1 4 18:24 5 12. P. Ércbányász 7 1 3 3 18:24 5 13. K. Vasas 7 1 1 5 17:25 3 U. K. Közút % 3 5 15v87 ő Olimpiai KISZ-Kupa Jelenet a Szekszárdi Garay G imnázium—Simontomyai Gimná­zium kézilabda-mérkőzésről, melyet a szekszárdi csapat 13:3 arány­ban nyert. A KISZ Tolna Megyei Bizottsá­ga Szekszárdon rendezte meg a középfokú oktatási intézmények tanulói számára kiírt Olimpiai KISZ-Kupa döntőit. Három sport­ágban, női és férfi kategóriában a helyi versenyekről tovább jutott 13 iskola 23 csapata vett részt a megyei döntőkön. A városi sporttelepen női kézi­labdában a Garay János Gimná­zium csapata Török Mária rendkí­vül gólerős játékával könnyen győzte le ellenfeleit. Jilling és Varga játékvezetése mellett a kö­vetkező eredmények születtek:’ D. Gőgös Gimnázium—Lengyeli Szak­iskola 17:0 (8:0), Sz. Garay Gim­názium—505. Mü. M. Szakmunkás- képző Intézet 8:3 (5:2). Simontor- nya ellenfél nélkül jutott a hár­mas döntőbe. A döntő eredmé­nyei : Simontomya—Sz. Garay Gimnázium 3:13 (1:7), Sz. Garay Gimnázium—Gőgös Gimnázium 16:6 (9:2), D. Gőgös Gimnázium— Simontomya 7:2 (1:2). Végeredmény: l. Sz. Garay Gim­názium, 2. D. Gőgös Gimnázium, 3. Simontomya. Férfiaknál a selejtezőből sorso­lással döntőbe jutott 505. Mü, M. Szakmunkásképző csapata a kör­mérkőzésen mindkét ellenfelénél szervezettebben, gólerősebben ját­szott: Duhaföldvár—Lengyel 8:4 (3:4), Tolna—Palánk 16:11 (6:2). A döntő eredményei : Tolna—Duna­földvár 13:14 (7:6), 505. sz. Mü. M. —Dunaföldvár 10:6 (7:3), 505. sz. Mü. M.—Tolna 10:7 (4:3). Végeredmény: 1. 505 sz. Mü. M. Szakmunkásképző intézet Szek- szárd, 2. Dunaföldvári Gimnázi­um, 3. Tolnai Gimnázium, 4. Len­gyeli Mezőgazdasági Szakiskola, 5. Palánki Mg. Szakközépiskola. Kispályás labdarúgás: A közel azonos képességű csapatok csak egy-egy gólkülönbséggel tudták egymást legyőzni. Meglepetés a lelkes bátaszéki gárda győzelme, és az. hogy a palánki csapat még a megyei hatos döntőbe sem tudta magát beverekedni. A csoport: Rózsa F. Szakközép- iskola—Dunaföldvár 3:2 (1:1). Gő­gös Gimnázium—Rózsa F. Szakkö­zépiskola 2:1 (2:1), Gőgös I. Gim­názium—Dunaföldvár 1:0 (1:0). B csoport: Kereskedelmi Szak- középiskola—Petőfi Gimnázium 1:0 (0:0), Bátaszék—Petőfi Gimnázium 1:2 (0:2), Bálaszék—Kereskedelmi Szakközépiskola 1:0 (1:0). A cso­port első helyezettje 11-es ' rúgá­sokkal a Bátaszék lett. Döntők az 1.—2. helyért: Báta­széki Gimnázium—D. Gőgös I. Gimnázium 0:0. Hosszabbítás: 0:0. 11-esekkel 2:1. 3.-4. helyért: Bonyhádi Petőfi Gimnázium—Sz. Rózsa Ferenc Szakközépiskola 3:2 (1:0). 5.-6. helyért: Kereskedelmi Szakközépiskola—Dunaföldvári Gimnázium 2:2 (1:0). Hosszabbí­tás 2:2, 11-esekkel 4:3. Kosárlabda: A Garay János Gimnázium bitumenes pályáján lejátszott mérkőzéseken a Garay férfi- és női csapata erőlködés nélkül győzte le ellenfeleit. Játék­vezetők : Krasznai—Kardos. Ered­mények : Nők: Sz. Garay Gimná­zium—Bonyhádi Petőfi G. 27:6 (11:1), Sz. Garay Gimnázium— Dombóvári Apáczai Szakközépis­kola 39:16 (15:6), D. Apáczai Szak­középiskola—Petőfi Gimnázium 20:15 (10:6). Végeredmény: 1. Szekszárdi Ga­ray János Gimnázium, 2. Dombó­vári Apáczai Csere János Szak- középiskola, 3. Bonyhádi Petőfi Sándor Gimnázium. Férfiak: Sz. Garay I.—Sz. Ga­ray II. 56:23 (18:13), Palánk—D. Apáczai 29:32 (14 :17), Garay I.—D. Apáczai 36:23 (24:11), Palánk—Sz. Garay II. 26:25 (14:10), Sz. Garay I.—Palánk 43:20 (28:12), Sz. Ga­ray II.—D. Apáczai 18:7 (6:4). Végeredmény: 1. Sz. Garay Já­nos Gimnázium I.. 2. Sz. Garay János Gimnázium II. (Az egymás ellen elért jobb eredmény alapján előzte meg a 3.—4. helyezettet). 3. Palánki Csapó Dániel Szakközép- iskola, 4. Dombóvári Apáczai Cse­re János Szakközépiskola. A mérkőzést követő eredményhirde­tésnél az oklevél mellé a győz­tes csapat egy kosár-, kézi-, il­letve futball-labdát kapott. hírek A dombóvári járási TS kimu­tatása szerint, 1971-ben a járásban 1 057 900 forint volt a sportkörök tényleges költségvetése. Ebből az MTS 103 ezer forintot adott, a bá­zisszervek támogatása 568 ezer fo­rint volt. örvendetes, hogy 16 ezer forinttal több volt a tagdíjbevétel* mint 1970-ben. • A paksi járási labdarúgó-szövet­rég szombaton délután 14 órától rendezi Pakson, a Kinizsi sportte­lepén a járás labdarúgó úttörő­olimpiáját. * A KISZ bonyhádi járási bizott­sága az MTS bonyhádi járási ta­nácsa, az MHSZ járási vezetősége, valamint a járási tanácsi hivatal művelődési osztálya tömegsport-bi­zottságot szervezett. Tagjai Sas- vári Ernő, Fátrai Jakab, Tóth Ist­ván és Kovács László. A bizottság kiadta első tájékoztatóját, melyet a KISZ-alapszdrvezeti titkárok-« nak, a sport egyesületek elnökei nek, az MHSZ-alapszervezeti tit-í károknak és az általános iskolái«, testnevelőinek küldtek meg. Et>* ben a különböző tömegverseny©4 két ismertetik. « A Máza-Szászvári Bányász tertM leti bajnokságban szereplő teke-i" csapata a Pécsi Ércbányász ellen mérkőzött és 4:2 arányban nyertei Az első két versenyző dobásai- után könnyű győzelem ígérkezett* és az ebből adódó könnyelműség majdnem megbosszulta magát- Leb jobb dobók: Sziklai 432, Szab* 417, Dittrich 416 fa. « sámap a Dravecz (Szabó A.. Kiss* E). míg a PEAC—Szigetvári Vo* Ián találkozót a Baráth (Patakit Ritzel) hármas vezeti. . Járási labdarúgás Mérkőzés-félbeszakadások a II. osztályban Újra kell játszani a Báta—Á par hant mérkőzést A megyei labdarúgó-bajnokság H. osztályában vasárnap több "mérkőzés-félbeszakadás történt. A teljes játékidőt mindössze három mérkőzésen tudták végigküzdeni. A Kajmád—Dalmand találkozón a hazaiak győztek 4:2-re, míg az ifi végeredménye 1 :l lett: Kajdacs —Izmény 3:0, ifi: 1:1. Szakcs— Szakály 5:3, ifi: 4:1. Az Ócsény— Dunaszentgyörgy mérkőzés' a má­sodik félidő 32. percében 4:2-es őcsényi vezetésnél szakadt félbe. Ifi: 1:1. A Madocsa—Tevel mérkő­zést befejezés előtt 10 perccel fúj­ta le a játékvezető — a zivatar miatt, ekkor Madocsa vezetett 2:0- ra. Ifi : 1:2. A Kocsola—Kurd ta­lálkozó 6:2-es kocsólai vezetésűéi 17 perccel a befejezés előtt sza­kadt félbe. Ifi: 5:2. A Harc—Tol- ■nanémedi felnőtt- és ifjúsági mér­kőzés eddig még ismeretlen okok miatt elmaradt. Az eddig felso­rolt mérkőzések nem okoznak kü­lönösebb gondot a szövetségnek, mivel az eredmények úgy alakul­tak, hogy — a szabálykönyv sze­rint — valamennyit a pályán elért eredménnyel lehet igazolni. Más a helyzet azonban a Báta—Apar- hant mérkőzéssel. Az aparhanti ifjúsági csapat 6:0-ra nyert. A fel­nőttmérkőzésen a második félidő • 15. percében Báta vezetett 2:l-re. és elekor következett be a felhő­szakadás, ami egyben a mérkőzés végét is jelentette. Mivel a talál­kozóból még 30 perc hátra volt, így Aparhantnak alkalma lett volna az egyenlítésre, esetleg a győzelem megszerzésére is, ezért Kik vezetnek vasárnap ? Megyei I. osztály: Szedres—Du­naföldvár: Rózsa E., Sz. Dózsa II. —Kisdorog: Kiss B., Fornád— Dombóvár : Láng, Gyönk—Bölcs ­ke :’ Eretnek, Tolna—Bátaszék : Nemes. Simontomya—Hőgyész : Köő, Tamási—Tengelic: Takács J. Az Alpári SE—Fadd mérkőzést szombaton 16 órakor játsszák. V; Mérges. Megyei B osztály: O^ora—Nagy- dorog: Takács Gy., Zomba—Bo­gyiszlói Varga E., Decs—Döbrö- köz: Lugosi, Győré—Sz. Építők: Pozsonyi. Pincehely—Pálfa : Schmidt, Kölesd—Sióagárd : Schneider, Cikó—Majos: Berta F. Megyei II. osztály : Izmény— Harc : Króm er, Tevel—Kajdacs : Haáz, Aparhant—Madocsa : Kisz­ler, Kurd—Báta: Imre, Dalmand— Kocsola: Tolnai, Szakály—Ócsény: Paulai, Tolnanémedi—Szakcs : Ba­konyi, Dunaszentgyörgy—Kajmád : Beosa© <2s itt a mérkőzés újrajátszását kell elrendelni az’ illetékes szüvetség­Ifjúságíak; nek. 1. Aparhant 21 16 2 3 90—30 34 i 2. Kajdacs 21 13 3 5 49—3J. 29 A bajnokság állásai 3. ócsény ; 21 11 6 4 65—43 28 Felnőttek : 4. Szakcs 21 12 3 6 54—27 27 5. Izmény 21 12 3 6 53—36 27 1. Öcsény 21 12 6 3 52—22 30 6. Tevel 21 12 2 7 64—32 26 2. Aparhant 20 12 4 4 52—22 28 7. Dozent. 21 12 1 8 136—24 23XX 3. Báta 20 13 1 6 45—27 27 8. Dalmand' 21 10 3 8 57—40 23 4. Kajdacs 21 11 5 5 49—29 27 9. Kocsola 21 9 3 9 55-45 21 5. Tevel 21 10 4 7 42—31 24 10. Kajmád 21 10 2 9 39—73 21 6. Madocsa 21 8 5 8 25—35 21 11. Kurd ±L 10 — 11 49—61 21 7. Tolnanéiri. 21 8 4 9 32—37 20 12. Tolnán. 21 6 3 12 42—61 15 8. Kajmád 21 7 6 8 29—35 20 13. Madocsa 21 4 5 12 2Ä—80 13 9. Diáim and 21 7 6 8 29—39 20 14. Báta 21 5 1 15 33—97 11 10. Izmény 21 7 5 9 32—28 19 15. Szakály 21 5 — 15 31—61 10 11. Szakcs 21 8 3 10 51—49 19 16. Harc 21 2 2 17­17—118 6 ,12. Kocsola 21 9 3 9 43—43 19xx Megjegyzés : a félbeszakadt Bá­13. D.szentgy. 21 8 4 9 47—48 19 ta—Aparhant eredményét nem 14. Szakály 21 7 1 13 37—53 15 vettük figyelembe a bajnoki táb­15. Kurd 21 5 2 14 32—50 11X lázat összeállításánál, x «= büa­16. Harc 21 4 3 14 24—75 11 tetőpont-levonás. A bonyhádi járási ikbdarúgiM bajnokság eredményei: Kakasd-é Bonyhád-Börzsüny 8:0 ifi : 3;0j Kéty—Závod 2U, ifi: IU. Mucsfá —Bonyhádvarasd 4:2, ifi; 5:1. JW bajnokság állása: felnőttek: 1» Mucsfa 28, 2. Závod 24, 3. Két*) 16, 4. Kajtasd 15, 5. B.varasd 13, & B.-Börzsöny 1, 7. Felsőnána S ponttal. Ifjúságiak: 1. Mucsfa 2Sd 2. Závod a, 3. Kéty IS 4. KaJ kasd 15, 5. Felsőnána ló, 6. B.a várasd 7, 1 B.-Börzsöny 7 pent* tad. A tamási járási bajnokság eredé rruinyei : Iregszemcse—Nagyszo. kody 2 ro, na. ; 4:1, Ujlreg—Medgyes 4:1, ifi: 2:0. Nagyszékely—AlsópéS 1:2, ifi: 5:4. Magyarkeszi—Értény 2:4, ifi : 5 d). A bajnokság áldási Felnőtted!:: 1. Iregszemcse 15, M Alsópél 16. S. Ujireg 16, 4. Ett) gyarkeszi 13, 5. Medgyes 10, «! Nagyszokoly 8, 7. Párl 6, ». NagyH székely 4, 9. Értény • pondtsS. If-i júságiak: U Iregszemcse IS, 31 Uijreg 16, 1 Magyarkeszi IS, %■ Alsópéd 12, 5. Medgyes 10, 01 Nagyszékely t. 7. Nagyszokoly Ü 8. Értény 4, 8. Párt 3 ponttal. Megjegyzések A Szekszárdi Dózsa labdarúgóit vagy kétszázan kisérték el a PVSK elleni mérkőzésre, szombaton délután. Volt aki személygépkocsival, motorkerék­páron, de volt, aki autóbusszal érkezett, vagy te­herautóval. Néhány fiatalnál Kereplő és hasonló „szerszám” volt, sőt a tülök sem hiányzott. A szur­kolók — a játékosokhoz hasonlóan jelesre vizsgáz­tak, mert az első perctől az utolsóig biztatták a szekszárdiakat. A csapat játékáról röviden: az l:0-s eredmény nem -tükrözi a játék képét, mert a Dó­zsa az első félidőben akár 5-6 gólt is lőhetett volna. A PVSK a 90 percből mindössze tíz percen át volt — a második félidő közepén — egyenrangú ellen­fele a Dózsának. A szekszárdi játékosok egymást múlták felül lelkesedésben, küzdeniakarásban. A pécsi közönség is felismerte, hogy Szekszárdi lénye­gesen jobb, mint a Vasutas. * A labdarúgó-szövetség1 hiába ad ki bármilyen hasznos és ésszerű rendelkezést, ha azt nem hajt­ják végre. Es ezen a téren a végrehajtás ellenőr­zése elsősorban a játékvezetőkre tartozik. Igaz, hogy nem a legnépszerűbb feladat különböző hi­bákra felhívni a rendezők figyelmét, de ha ezt a játékvezető megteszi, sok kellemetlenségtől kímél­heti meg magát. Vasárnap például a Dunaföldvár— Simontomya ifjúsági mérkőzésen láttuk, hogy a játékvezető megengedte azt, hogy a kispadon 7-8 illetéktelen üljön, 20 méterrel odébb, az oldalvonal közelében tíz-tizenöt simontomyai tartózkodjon. A kapuk mögött — mindkét oldalon — illetéktelenek tartózkodtak és jelenlétükkel zavarták a kapust, * A Paksi Kinizsi NB Ill-as labdarúgó-csapata folytatja jó szereplését. Vasárnap délután NB III-as nézöcsúcs született Pakson: ezernégy százan tekin­tették meg a küzdelmet (ennél többen a paksi pár- lyán csak a Ferencváros elleni MNK-mérkőzésen voltak).. A Kinizsi ezúttal is jól játszott és egy kis szerencsével győzelmük nagyobb arányú is lehetett volna. 2:0-s paksi vezetésnél a második félidő 40. * percében a különben tárgyilagos és nyugodt kö­zönség idegei felborzolódtak. A játékvezető lefújt egy szabálytalanságot^ mely a 16-os vonal előtt fél Valterrel történt. (Pukli megfogta a kapura törő kiskőrösi csatár lábát.) A játékvezető a szabály* talanság színhelyére futott, hágy onnan rúgatja a szabadrúgást, de ekkor kinézett a partjelzőre, aki zászlajával jelezte, hogy a szabálytalanság (szerin­te) a 16-oson belül történt. Ekkor a játékvezető a ll-es pontra mutatott. Így szépített Kiskőrös 2 ri­re, sőt a gól után olyan fergeteges támadásba kezdtek, hogy félni kellett kiegyenlítéstől. A mér­kőzés tanulságul szolgálhat a paksiaknak: 2:0-s ve­zetésnél sem szabad megelégedni az eredménnyel} csak így lehet elkerülni a meglepetést. • A Szekszárdi Bőrdíszmű NB II-as női kézilabda* csapata a Testvériségtől egy gólos gólkülönbséggel vereséget szenvedett. 1970. őszén a Testvériség csa­pata volt az, mely a Szekszárdi Bőrdíszmű gár­dáját — akkor is egy gólkülönbséggel elütötte a3 NB II-be jutástól. A fővárosi csapat tehát második éve szerepel az NB II-ben, míg a szekszárdiaknak ez volt a második mérkőzésük ebben az osztályban* Ha mindezt fiegylembe vesszük (és azt, hogy a mérkőzés Budapesten volt) az egygólos vereség em tragikus. A kapuban Topolszki a kezdeti zavar után jól védett, de a csapat erényét, a gyors indí­tást nem akalmazhatta a pontatlan labdatovábbí- táSok miatt. Itt még lesz az edzőnek csiszolnivaló- ja. Török változatlanul mozgékony volt, de töbl9 biztos helyzetet kihagyott. Baborcz nagyon meg­ijedt ellenfelétől, ezért nem mert kapura tömií Fazekasné most is sokat vállalt magára, gólokat i* dobott, de még mindig nem jászotta ki igazi for­máját. Pettermann J. az indításúkkal adós maradt} de ha volt is ilyen, azt is kihagyták társai. Iru^ kább védekezésben jeleskedett, viszont az a dobásai ami a kapufán csattant, bemegy, egy pontot j&\ lentett volna a csapatnak. Pollermann K. csak né* hány átlövéssel hívta fel magára a figyelmet, bő* tortalan és határozatlan volt a támadásoknál. Mini védő, jól látta el feladatát. Verhás a tőle megszo­kott technikai bravúrjait nem mutatta be, bátorta*, lan volt. Sajnos lövésekre sem vállalkozott, vasár-, napi teljesítményénél sokkal többre képes. A csere* játékosok keveset szerepeltek, de a kemény védő* fal nekik is nagy gondot okozott*