Tolna Megyei Népújság, 1972. február (22. évfolyam, 26-50. szám)

1972-02-08 / 32. szám

KISZ Kupa Szekszárdi Dózsa—Szekszárdi Vasas 6:0 (3:0) Ez a felvételünk Szekszár tfon, a KISZ Kupa-mérkőzé­sen készült. Fehérben a Dózsa játékosai, balról Túrós, kö­zépen Korner, míg jobbról a Vasas játékosa Beck, Atlétika Szekszárdiak az áj fedett pályán Szombaton délután ünnepélyes Keretek között nyitották meg Bu­dapesten az új fedettpályás csarnokot. A megnyitó versenyre a legjobbakat hívták meg, és öröm számunkra, hogy., J . Szekszárdi Dózsa versenyző is részt vehetett. KözülükJet en ér­mesek lettek. Az ötvanméteres tavon Deé Márta . 1500 méteren Heppné (Szuprics Magda) szintén a harmadik helyet szerezte meg. Magasugrásban Kovács Éva 166 centiméteres eredmé­nyével a negyedik helyen tudta befejezni a versenyt. Röplabda Az Sz. Építők csapata nyerte a kupa második fordalóját feaékszárd, :H)0 néző. Vezette : Gabi. Sz. Dózsa : Lipovszki — Szántó, Simon, Nagy, Komer, Csordás, Zielbauer, Lizák, Kalász, Freppáai, Török-. Csere: Kálmán, Túrós. Vábró. Miklós. Sz. Vasas: Molnár — Hegyi, Tárnok, Huth, Turgonyi, Fiath, Majsai, Rostás!, Gitt. Dobos, Bognár. Csere : Ko­vács, Tóth, Papp, Lelövios, Béck. A csípős hideg ellenére nagy­számú közönség előtt került sor a találkozóra. Az 5. percben- Va­sas-támadás végén Dobos lövése a kapufa tövéről vágód ott vissza a mezőnybe. Három perccel ké­sőbb egy ellentámadást Zieübawer fölélövéss-el fejezett be. A 14. percben jobboldali Dózsa-akció révén Zielbauer kapu elé ívelt, Molnár rosszul futott ki, Lizák átlépte a labdát és Török közel­ről nem hibázott. 1:0. A 19. perc­ben ZieLbauer a baloldalon szó- lózott, a beadás pillanatában a labda kicsúszott az alapvonalon. Egy perc múlva Kalász indította Freppánt, aki a védőktől szoron­gatva kapura húzott, lövése Mol­nár kezéről vágódott a hálóba. 2:0. A gól után a Vasas erőnléti­leg visszaesett, védőire nagy nyo­más nehezedett. A 23. percben Torok—Lizák akció végén Lizák balra kisodródva Molnár mellett elhúzta a .labdát és éles szögből lőtt az üres kapuba. 3:0. A 37. percben Rostás! 10 méteres fél­magas lövését Lipovszki jó ér­zékkel ütötte szögletre. Szünetben mindkét csapatban több cserét határoztak el az ed­zők. A 4. percben formás Dózsa- t ámad ás futott a jobboldalon, Vábró beadását Török futtából a kapusba lőtte. A 6. percben sza­badrúgáshoz jutott a Vasas. Le- .iovics az ötösre ívelt, Lipovszki kezéből kicsúszott a labda, Gitt nagy helyzetben az üres kapu mellé emelt. Nyolc perccel ké­sőbb a Vasas kapuja előtt Vábró nagy gólhelyzetben, két , lépésről fölélőtt. Ezután teljesen beszorult az NB iH-as együttes, szinte egy kapura folyt a játék. A Va­sas legtöbbször kilenc játékossal védekezett, dicséretükre mondva félórán keresztül sikerrel. A 27. percben Molnár röviden rúgta ki a labdát. Török elcsípte és a vé­dők között nagy erővel lőtt ka­pura, Molnár azonban bravúrral hárított. A 30. percben Csordás A Simontornyaî BTC férfi Icézilabda- csapdta vasárnap Keszthelyen a Heli­kon Kupa második fordulóján . vett részt. A simontornyaidk első mérkőzé­sükön a Fonyódi Petőfi ellen 20:16 (7:8) arányban nyertek. Az SBTC játé­kosai csak közepes teljesítményt nyúj­tottak, de ez is elég volt a biztos győ­zelemhez. Góldobók: Gora 7, Cserna 4, Mészáros 3, Ferencit, Szűts és Szabó mintegy 25 méteres erős lövése a bal felső sarokba vágódott. 4:0. Két perc múlva újabb Dózsa-gól következett. A sokat mozgó Si­mon indította Freppánt, akinek a beadásából Vábró ^olt eredmé­nyes. 5:0. A felkészülés közepén tartó Dózsa játékosainak kitűnő erőnléte máris szembetűnő volt. Sokat kezdeményeztek, mindenki nagy akarással küzdött. A 38. percben Freppán lövése a felső lécről pattant kapu fölé. A 42. percben Csordás beadását Kor­ner 20 méterről lőtte a hálóba. 6:0. Annak ellenére, hogy mindkét csapat a felkészülés közepénél tart a nagyszámú közönség jó mérkőzést láthatott. Az NB Il-es csapat sok mozgásos, gólerős já­tékkal eredményesen rajtolt a kupaküzdelemben. A Dózsa vala­mennyi játékosát dicséret illeti, a Vasasban Majsai, Tárnok, Fiath és Molnár tűnt ki. — F. — Második mérkőzésén a simontornyaî csapat az NB ll-es Bakony Vegyésztől 6:6-os félidő után 12:11 arányban ve­reséget szenvedett. Ezen a találkozón — a vereség ellenére is — a simon- tornyaiak kitűnően játszottak. Gólszer­zők: Szili 4, Cserna 3, Szabó és Vin- czellér II. 2—2. Az SBTC a Helikon Kupa B cso­portjában a két vasárnap összesített eredményei alapján a harmadik he­lyen végzett. lőtte kapura, de a védőknek si­került közbelépni. Ezután egy újabb támadás végén Bér tők tá­voli lövését védte Bessenyei bra­vúrral. A Szövetkezeti SK vette át a játék irányítását és a 12. percben a vezetést is megszerez­te. Hertelendi átadását a bizony­talanul vetődő Hilbert mellett Tóth I. értékesítette. 1:0. A 30. percben Sonkoly elől Vida I. a 16-oson belül kézzel ütötte el a labdát. A büntetőt Sonkoly érté­kesítette. 1 :l. Továbbra is a szö­vetkezetiek irányították a játé­kot és a 36. percben Gaál tisztá­ra játszotta magát a 16-oson be­lül, de nagy helyzetből mellélőtt. Két perc múlva Pintér lövését védte Hilbert. A második félidő 4. percében egy távoli lövés Bertókról Tóth I. elé _ pattant, aki éles szögből úgy lőtt a hálóba, hogy a labda közben Bancsi kezét is érintette. 2:1. A 16. percben Gaál elhúzott a baloldalon, beadását Tóth II. lőt­te közelről a bal sarokba. 3:1. Egy perccel később Szabó 25 mé­teres távoli lövése akadt meg Bancsi kapujában. 4:1. Szabó nagyerejű lövésére Bancsi még mozdulni sem tudott. A hátralévő időben js a szövetkezeti csapat irányított és többett kezdeménye­zett. A megyebajnokság őszi lista­vezetője nemcsak lelkesebben, ha­nem végig jobban is játszott NB Hl-as ellenfelénél. Győzelme ilyen irányban is megérdemelt. Jók- Hertelendi, Pintér, Gaál, Lódri és Tóth I., illetve Tapaszd és Son­koly első félidei játéka dicsérhe­tő. — Halmai — hírek •Á megyei kézilabda-szövetség közölte, hogy a február 13-ára tervezett kézilabda-bajnokság, me­lyet Szekszárdon a 2. számú ál­talános iskola tornatermében ren­deznek, csak egy héttel később, február 20-án kezdődik. A szövet­ségben elmondták azt is. hogy ti­zenöl csapat nevezett, ebből n^olc férfi es hét női. s A nagydorogi labdarúgók va­sárnap Cecén játszottak edzőmér- kőzésí. Az ifjúságiak találkozód l:l-es eredménnyel ért véaet. A felnöttmérkőzés befejezés előtt 15 perccel 3:2-es cecei vezetésnél fél­beszakadt. * A Tolna megyei ladarúgó-játék- vezetők február 19-én fél négykor fártják taggyűlésüket. Ezt követő­en 19 órától a BM-klubban közös vacsorán vesznek részt, melyet hajnalig tartó tánc követ. így kellelt volna 1. Cagliari—Atalanta 2:0 1 2. Fiorentina—Milan 2:0 1 3. Inter—Catanzaro 1:0 1 4. Juventus—Verona 4:0 1 5. Lanerossi—Torino 0:0 x 6. Mantova—Napoli 0:0 x 1. Sampdoria—Róma 1:0 1 8. Varese—Bologna 0:0 x 9. Lecco—Cremonese 2:0 1 10. Treviso—UdineSe 0:1 2 11. Empoli—Viterbese 2:0 1 12. Maceratese—Ascoli 0:3 2 13. Pisa—Parma 1:1 x •ft 14. samt ehed. »Masses <■ 1:1 x Vasárnap folytatódott Szekszár­dim a Szemelrsi Béla röplabda- vámdorküpa terembajnokság. Ez­úttal a második csoport négy férficsapata — Szekszárdi' Építők, Dombóvári ITSK, Sióagárd és Öcsény — küzdött a továbbjutást jelentő 1—2. helyezésért. A köz- gazdasági .szakközépiskolában, hi­deg tornaterem várta a csapato­kat, mint a szövetség vezetői el­mondták. a korábban megállapí­tott terembérbe a fűtés költsége nem tartozik bele. A reggel 9-től sorra került hat mérkőzést így aztán akár szabadtéren is játsz­hatták volna. A csoportgyőzelmet a Szekszár­di Építők csapata veretlenül sze­rezte meg. Magabiztos, egységes csapatjáték jellemezte a szekszár­diak játékát. Második helyen végzett és ezzel ugyancsak tovább­jutott az öcsény együttese is. A legnagyobb meglepetést a Dom­bóvári ITSK enervált, sok hibá­val tarkított játéka és 3. -helye­zése okozta. A dombóváriak egyet­len győzelmüket Sióagárd ellen, szerezték. Sióagárd gyenge telje­sítménye mellett szembetűnő volt, hogy a játékosok egy része sport- öltözékben, a többiek „civil ruhá­ban” léptek pályára. A terembajnokság második cso­portjának részletes eredményei: szekszárdi építők— ÖCSÉNY 51:22 (29:7) Az Építők 18,8 éves kor átlagú; fiatal csapata mindvégig maga­biztosan, nagy fölényben, játszott, öcsény szünet utáni játéka volt ponterősebb. Jók: Komjáthy, Kaj- sza, Veres, illetve Farkas és Ép­pel. DOMBÓVÁRI ITSK— SIÓAGÁRD 52:1« (32:7) A siótagárdi csapat az első fél­időben kevés ellenállást tanúsí­A komlói városi kéziíaba"a terembaj­nokság küzdelemsorozata vasárnap folytatódott. Ezúttal a befejezés előt­ti, ötödik forduló mérkőzéseire került sor a Keleti általános iskola tornater­mében. Az egésznapos, monstre ké- zilabdamusor keretében a Szekszárdi Vasas női együttese délelőtt lépett pá­lyára a helyi 501-es számú Iparitanuló Iskola csapata ellen. A szekszárdi gár­da újabb győzelmet szerzett, de a csa­pat játéka ezúttal akadozott, lénye­gesen elmarodt az egy héttel korábbi teljesítménytől. ‘ SZEKSZÁRDI VASAS—KOMLÓI ITSK 26:18 (14:6) A két csapat találkozóját Salamon és Papp vezette. Gyors szekszárdi táma­dások vezették be c mérkőzést, orni azt eredményezte, hogy a Vasas öt perces játék után 6:0 as vezetést tott, játéka széteső volt. Az ITSK háló előtti kombinatív játékával nagyobb arányban is győzhetett volna. Jók: Galambos, László, Vörös, illetve Páli, Nagy, Hor­váth. ÖCSÉNY—SIÓAGÁRD 37:18 (18:9) A játék első felében mindkét csapat sok hibával játszott. Az őcsényiek szünet után feljavul­tak, győzelmük, megérdemelt. Jók: Lehőcz, Farkas, Éppel* illet»* ve Horváth és Páli. SZEKSZÁRDI ÉPÍTŐK-* DOMBÓVÁRI ITSK 54:9 (23:4) A számszerű .eredménytől füg­getlenül ez a találkozó bizonyult a forduló legszebb mérkőzésének. Az Építők nagyerejű leütései sor­ra pontot eredményeztek. Jók: Körösztös, Csizmazia, Izsó, illetve*. Molnár, Balogh és László. ÖCSÉNY—DOMBÓVÁRI ITSK 44:22 (25:10) Az őcsényiek győzelme meg­lepetésnek számít, de az első fél- idei játékuk alapján teljesen meg­érdemelt. Jók : Éppel, Szloboda F., Farkas, illetve Galambos, Vörös* Balogh. SZEKSZÁRDI ÉPÍTŐK— SIÓAGÁRD 54:14 (38:2) Mindkét félidőben nagy fölény­ben játszott az Építők. Szünet után a nyitásokból szerzett poén-: tokkal sikerült szépíteni a sió- agárdiaknak. Jók: Izsó, Kajsza, Körösztös, illetve Lambert, Peka- ji és Páli. A február 13-i négyes döntőbe tehát a Dombóvári Szövetkezeti SK, a GyÖnki MEZŐGÉP, a Szek­szárdi Építők és Öcsény férfi-, csapatai kerültek. szerzett. Ezután erősített az ITSK és a félidő közepéig 8:3-ra szépített. A Va­sas irányított többet, támadásaiba azonban sok átadási hiba csúszott, lö­véseik sorra elkerülték a kaput. 11 :4- es állásnál ismét változott a játék ké­pe, a szekszárdi együttes az első fél­idő végéig tovább növelte előnyét. A második félidő elején rákapcsoltak a komlóiak, az eredmény I6:14-re ala­kult. Ekkor a Vasas lecserélte kapusát és az első félidőben védő Vida állt a kapuba. Változatos küzdelem alakult kf, a Vasas védekezése feljavult, tá­madásaik befejezését is több szeren­cse kísérte. A találkozó utolsó percé­ben a Vasas 10 gólos előnyét két újabb komlói gól nyolcra csökkentette. A győzelem megérdemelt, a Vasas csapatában érződött Orbán Mária ka­pus hiánya. A szekszárdi együttes gól- c’erzői : Feketéné 9, Szabján 8, Tam 4, P^kos 3, Műnk 2. 2—2. A Szekszárdi Dózsa atlétái tervszerffen ős szorgalmasan készül­nek az idényre. Vasárnap három atlétával találkoztunk, amikor 23 kilométert hagytak már maguk (A képen balról Schmidt László, középen Kovács Klára, jobbról Lugossy György.) Kovács Klára, — a magyar válogatott tagja — elmondta; eddig az alapozás során több mint ezer egyszáz kilométert futott. Novem­berben kétszázhatvan, decemberbe h háromszáznyolcvan, januárban négyszázhatvan kilométert telt meg* Dombóvári Szöv. SK—Dombóvári VSE 4:1 (1:1) BKMbóvár, 20# nfzű. Vezettet csovics. Végvári, Mikolies, Son­Baráth. Szöv. SK: Bessenyei — koly, Varga, Szőts, Barta. Cse­Hertelendi, Vida X., Szóka, Vida re: Bancsi, Kovács M., Kovács TI., Nagy, Tóth I., Pintér, Szabó, F. és Kakas. A pályaválasztó LócLri. Gaál. Csere: Tárnái, Szűcs, VSE csapata kezdett jobban. Tóth II., Kasnyik. DVSE: Hilbert Szőts szépen tört ki a bal olda­— Berták, Tapaszt!, Szíjártó, Bi- lan, beadását Sonkoly kapásból Az SBTC kézilabdázói Keszthelyen A második fordulót veretlenül nyerte a Szekszárdi Építők csa­pata, és ezzel jogot szerzett a február 13-án megrendezésre kerülő négyes döntőre. Kézilabda A Szekszárdi Vasas újabb győzelme Komlón