Tolna Megyei Népújság, 1972. február (22. évfolyam, 26-50. szám)

1972-02-15 / 38. szám

A KISS Kupáért Röplabda Szekszárdi Vasas—Paksi Kinizsi 5:1 (2:1) Szekszárd, 200 néző. Sz. Vasas: Molnár — Kovács, Huth, Tárnok, Turgonyi, Fiath, Lelovics, Gitt, Fehér, Maisai, Dobos. Csere: He­gyi, Bognár, Papp, Lerch és La­clos. Paks: Márkus — Lassingleit- ner, Vilmányi, Németh, Váczi, Kővári, Bányai, Keresztes, Kródi, Csorna, Bagó. Csere: Haaz, So- modi, Lörincz, Franczkó. A 3. percben paksi támadás végén Bá­nyai a Vasas védőinek hibájá­ból még Molnár mellett is elhúz­ta a labdát, lövése azonban a kapufán csattant. A következő percben Kródi elől kifutással mentett Molnár. Formás szek­szárdi támadás futott a 7. perc­ben a jobb oldalon. Lelövics— Kovács akció végén a jobbhátvéd az ötösre ívelte a labdát, Dobos egy csel után a sarokba lőtt. 1:0. A Vasas maradt támadásban, de a Kinizsi védelme jól zárt. A 14. percben Fehér átadását Dobos öt méterről kapásból fölélőtte. Hat perccel később Bagó 20 méteres ejtett lövését Molnár a kapufára ütötte, a lepattanó labdát másod­szorra mentette. Kinizsi-támadás a 25. percben, a jobb oldalról be­adott labdára Bányai ugrott fel fejelni, de Fiath kézzel ellökte a paksi játékost. A játékvezető li­est ítélt, melyet Keresztes érté­kesített. 1:1. Változatos, jó jnamú küzdelem alakult ki ezután. A 36. percben Fehér közelről mellé- lőtt. A 40. percben keze zés miatt 11-eshez jutott a Vasas, Tárnok azonban mellélőtte a labdát. A következő percben ritkán látható gólt ért el a szekszárdi együttes. Dobos két csel után, lehetetlen szögből Márkus feje fölött élesen küldte hálóiba a labdát. 20. Szünet után a 3. percben Bá­nyai közelről a kapusba lőtt, majd három perccel később Fehér kicselezte a paksi védőket, lövése Márkusról kivágódott. A 9. perc­ben Dobos ügyesen pörgetett Fe­hér elé, aki az elmozduló Márkus mellett az ellenkező sarokba lőtt, 3:1. Középkezdés titán Huth sze­rezte meg a labdát, egyből indí­totta Máj sait, aki a rátámadó négy védőt kicselezve lőtte a Vasas negyedik gólját. 40. A Vasas Dombóvári Szöv, Fehér (Sz. Vasas) a paksi kapustól* Márkustól »ellő 10, a képen balról Vilmányio középpályásai jobbnál-jobb indí­tásokkal hozták helyzetbe a csa­tárokat és a Kinizsi védelmére nagy nyomás nehezedett. A 31. percben a baloldalról belőtt lab­da Bi&gó elé pattant, aki a 11-es pontról a kapufát találta el. To­vábbra is a szekszárdi csapat irá­nyította a játékot, a közben be­állt ifjúsági játékosok azonban több helyzetet elhibáztak. A be­fejezés előtt két perccel Hutb szabadrúgása után Bognárhoz ke­rült a labda, aki a felfutó Fiath eaé csúsztatta és Fiath lövése a Jobb sarokba vágódott. S O. —Máza-Szászvár így kellett volna 1. Atalanta—Juventus 0:0 x 2. Bologna—Mantova 1:1 x 3. CaTanzaro—1Cagliari 2:2 x 4. Róma—Fiorentina 0:0 x 5. Sampdoria—Napoli 1:2 2 6. Torino—Varese 2:0 1 7. Verona—Inter 2:0 1 8. Arezzo—Catania 2:0 1 9. Brescia—Lazio törölve 10. Novara—Perugia 1:0 1 11. Reggiana—Bari 0:0 x 12. Sorrento—Foggia 0:1 2 13. Palermo—Reggina ,1:0 1 14. Cesena— Genoa 2t2 x 0:0 15. +1 Como—Livorno 1* 1 Dombóvár, 200 néző. Vezette* Takács. Dombóvár: Bessenyei — Hertelendi, Vida I., Szóka, Vida II., Nagy, Tóth I., Pintér, Szabó, Lódri, Gaál. Csere : Taksonyi, Lakos, Szűcs. Máza-Szászvár: Gyimesi — Jónás, Róth, Bocz, Németh, Nagy I., Berényl, Szalai, Nádasdi, Scmidt, Czebei. Csere: Kővári, Demeter, Nagy n., Fe­nyővári, Balázs. A 10. percben Schmidt kapáslövése alig ment mellé. A 15. percben Szabó ki­ugratta Tóth I-et, akiinek lövését szépen védte Gyimesi. A 19. perc­ben Schmidt hagyott ki nagy helyzetet. A 25. percben Lódri elől .Róth az Utolsó pillanatban mentett. A második félidő 8. percében Pintér nagy lövését bravúrral há­rította a vendégek kapusa. A 15. percben Róth 25 méteres szabad­rúgását Bessenyei szögletre há­Bonyhódí Vasas: Kovács — Váncw^ Plesz, Dégi, Fondák. Horváth, Khul, Máté, Palkó, Tóth, Varga. Csere: Szász, Bulla. A várakozásnak meg­felelően nagy akarással, lendülettel kezdtek a csapatok, később a fáradt­ság jelei mutatkoztak a játékosoknál. A szünet után a nagyobb erőben lé­vő NB lll-as csapat került fölénybe és nagy gólkülönbséggel győzött. A fiatal és tehetséges játékosokból álló cifcóü csapat jó ellenfélnek bizonyult. Az ifjúsági mérkőzésen 4:Q-ás bony­hádi győzelem született. A visszavágó vasárnap lesz Cikón, ahol a Vasas if­júsági és tartalékegyüttese játszik. Az NB lll-as csapat Máza-Szászvár NB lll-as csapatát fogadja Bonyhádon. SIMONTORNYAI BTC—ENYING í:« (1:1> Símontornyán, mintegy 100 néző előtt került sor a mérkőzésre, ahol a ven­dég enyingiek már az ötödik percben megszerezték a vezetést. 0:1. A ha­zaiak gyors ellentámadásokkal vála­szoltak a gólra, de az egyenlítés csők a 30. percben sikerült, amikor Rabócz- ki lövése nyomán jutott a labda a hálóba. 1:1. A második félidőben It a sfmontor- nyai csapat játszott fölényben, de gól mindössze egy esett, amikor Jancsid — a 7. percben — az enyingi kapuba talált. A hátralévő időben az enyin­giek jól védekeztek és így a ftiraon- tornyaiak nem tudták növelni előnyü­ket A mérk&és œeafafôJt a eélasft» a rítottia. Az utolsó negyedórában fergetegesen támadott a hazai csapat, de neon sikerült meg­szerezni a győzelmet jelentő gólt. A 38. percben Czebelt reklaméulá- sért kiállították. Az alapozó időszaknak megfele­lő célt szolgáló mérkőzésen a ha­zai együttes helytállt a bányász- csapattal szemben. Jók: Herte- ütendi, Pintér, Lódri, Gaál, illet­ve Németh, Szalai, Róth és Bocz. KISZ KUPA ALLA&A L csoport: 1. Ss. Dózsa 2 1 — 1 4-1 2 2. Sz. Vasas 2 1 — 1 5-7 2 &. Paks S 1 — & 2-5 2 0. csoporti L D. Szöv. SK. 2 11 4-1 3 2. M.-Szászvár 2 1 1 — 3-1 s & Domb. VOM » == 2 2-7 felkészülést jőf szolgálta. Stmontornyá- ban Horváth, Geruszi és Szelei játé- Iks érdemel dicséretet. A női csapatok mezőnyében vasár­nap befejeződött Komlón a kézilabda terembajnokság küzdelemsorozata. Ez­úttal két olyan találkozóra került sor, amelyen a bajnoki cím sorsa dőlt el. A Komlói Bányász—Komlói Szakközép- iskola mérkőzés heves iramú 50 per­céből a Bányász került ki győztesen. Ekkor már biztos volt a komlói csapat első helye. A Szekszárdi Vasas délután lépett pályára és utolsó mérkőzésén is gólzáporos győzelmet szerzett, ami egyúttal a második helyezést jelentet­te a Vasas számára. Az 1972. évi megyebajnokság újonc női csapatának komlói szereplése jól sikerült. Az elő­kelő helyezésen túl ez a torna kitű­nő lehetőséget nyújtott a csapatépítés­re, melyet Takács Józsefné edző igye­kezett kihasználni. SZEKSZÁRDI VASAS--* KOMLÓI GIMNÁZIUM 42:15 (17:4) Annak ellenére, hogy a Játékosok előtt Ismert volt a Bányász győzelmes Q végső helyezés nem góiküiöab» hírek A Bonyhádi Vasas vezetősége az NB III-as labdarúgócsapat hazaj mérkőzéseire bérletet bocsát ki. Az árusítást március l-től kezdik. Tegnap délelőtt Pakson játék­vezetői vizsgára került sor. A ti­zenhárom vizsgázott közül mind­össze hárman kívánnak a tavasz- szal működni, mert a többi még jelenleg aktív labdarúgó. A vizs­gáztató bizottság szerint Haaz Fe­renc felelt meg legjobban a kö­vetelményeknek. « A dombóvári járási-városi asz­talitenisz-szövetség február 20-án délelőtt Dombóvárott a vasutas- sportcsarnokban rendezi a szezon^ nyitó kupaversenyét. « A simontomyai labdarúgó-szak­osztály felkérésére Kleiber György labdarúgó-játékvezető tartott a s5- montornyai labdarúgóknak sza­bálymagyarázatot, ismertette a FIFA új döntvényeit. ségen dőlt el — nagy iramban kezd­tek. Támadásaikat sorra eredményesen fejezték be és 9:0-as vezetést szerez­tek. Ezután szépített a komlói együt­tes, de az első félidő végéig a Vasas 13 gólos előnyét nem tudták megaka dályoznL Szünet után 17:7-re feljött a Gimná­zium, majd ismét a Vasas gyors táma­dásai következtek és a 13. perc végén 28:10-re alakult az eredmény. A helyi csapat ettől kezdve visszaesett és bár a Vasasban kapuscserére került sor, a szekszárdi együttes nagyarányú győ­zelmet szerzett. A Vasas góllövői: Fe- keténé 17, Műnk 8, Szabjon és Bakos 5—5, Tam 4, Orbán Zs., Deli és Pálfi. Végeredmény; 1. Komlói B. 5 5 — _. 1 89:83 10 2. Sz. Vasas 5 4 — 1 177:90 8 3. IC Szakközép 5 3 — 2 169:82 6 4. Komlói ITSK 5 2 — 3 96:107 4 5. K. Gimnázium 5 1 — 4 54:149 2 6* Otagtob s 4 4i£l5 eä Előkészületi mérkőzéseh Bonyhádi Vasas—Cikó 8:2 (2:1) Kézilabda Második helyen végzett a Szekszárdi Vasas Komlón Kakasd veretlenül nyerte a női csapatok selejtezőjét A Ssendrei Béla röplabda terem­bajnokságban vasárnap a női csa­patok selejtezőjére került sor Szekszárdon, öcsény Kakasd, Sió- agárd és a Gyönki Mezőgép együt­tesei körmérkőzéseken, 2x15 per­ces játékidővel döntötték el a he­lyezések sorrendjét. A versenybí­róság munkáját megnehezítette, az előzetes programot alaposan meg­változtatta Báta csapatának sport­szerűtlen viselkedése. Mint a szö­vetség vezetői elmondták a bátai-- ak a nevezési határidő után kér­ték, hogy csapatukat engedjék in­dulni a terembajnokságon. A ver­senybíróság a kérésüket teljesítet­te, az előzetes sorsolást megvál­toztatta és besorolta a résztvevők közé. Bátát is. Ennek következté­ben minden csapatnak korábban kellett beutazni Szekszárdra, vé- gülis Báta távolmaradásával ..kö­szönje” meg a szövetség segíteni akarását. A két legjobb a kakasdi csapat­ból. Fent: Zsók Agnes, lent: Haj­dú Márta. v A női csapatok selejtezőjén egyébként alacsony színvonalú, sok hibával tarkított mérkőzéseket lát­tunk. igazán jó küzdelem csak a Kakasd—öcsény találkozón alakult ki. A kakasdi csapat veretlenül szerezte meg a csoportgyőzelmet, mögötte öcsény végzett a máso­dik helyen. A további sorrend: s. Sióagárd, 4. Gyönki Mezőgép. A. Kakasdi Sportkör nem nevezte a tehetséges csapatot, csak úgy tud­tak indulni a bajnokságban, hogy a szekszárdi Kereskedelmi és Ven- déglátóiipari -Szakmunkásképző Is­kola befizette részvételi költségei­ket. A női csapatok selejtezőjének részletes eredményei : KAKASD—ÖCSÉN Y 31:21 (15:12, Küzdelmes mérkőzésen an egyenlő erők összecsapásából a második félidőben jobb labdakeze­lést bemutató Kakasd került kJ győztesen. Jók: Zsók, Hajdú, Elziccer, illetve Kiss B- Guttue Kiss É. ÖCSÉNY—SIÔAGARD 37:22 (22:10$ A minden tekintetben jobb éa nyitásaiból ponterős öcsény meg­érdemelt, fölényes biztonsággal nyert. Jók: Katona, Kiss É„ VidK Illetve Páll A, Mayer és Páli E» KAKASD—GYÖNKI MEZŐ GÉP ; SS a (23 ki) 4j|. Ezúttal Játszottak először méri kozést a teljesen kezdő gyönkiefc. Ennek Következtében mindvégig egyoldalú játék alakult kl. J6E5 Zsók, Kovács E„ Hajdú: Illetve a vesztes csapatból Niedermayer éa Szita lelkesedése dicsérhető. OCSENY—GYÖNKI MEZŐGÉP ' Sál* (32S) V A kezdő gyönkiefc ellen fölé-: nyes őcsényi győzelem született. A győztes csapat szinte valamennyi pontját nyitásból szerezte. Jók a Paprika, Kun és Kiss H, flletsa Szita és Niedermayec. KAKASD—SIOAGARD SS dg (11:14 Mindkét csapat csapkodó, seria hibával tarkított játékot produkált a mérkőzés első félidejében. Szűr* net után a mezőnyjátékban felja­vult Kakasd pontjait nyitásból áss te el. Jók: Kovács I-, zsók, Ko­vács E. illetve Gáncs, Szűcs én Kovács. SIOAGABD—GYÖNKI MEZŐGÉP 41:1« (203) A megyebájfliTkságban szereplő Sióagárd egységesebb csapatjátéka ellen kevés ellenállást tadtak nyúj­tani a gyönkiek. Jók: Benke, PfiH E.. Mayec, illetve Miedennayer ée Szita. Atlétika Szombaton Budapesten a tedetí' pályán a Szekszárdi Dózsa két középtávfutója szerepelt. A fel­készülés jelenlegi szakaszában m 800 méter kissé rövidnek bizo­nyult és időeredményük a vára­kozás alatt maradt. Elért helye­zésükkel elégedettek: lehetünk, mert ott a papírformának meg­felelő teljesítményt nyújtottak. Eredményük: 800 m síkfutás: —6. Hepp Gyöngyné 2d6A, Kovács Kiár« SM. Tavasz várás Öcsény ben Az MHSZ Gyulai György repülűklubjának tagjai szombat dél­után és vasárnaponként Ocsényben, a repülőtéren a gépeket javít» iák, készítik elő az idéuyuyiiásra. ____„