Tolna Megyei Népújság, 1971. szeptember (21. évfolyam, 205-230. szám)

1971-09-07 / 210. szám

8 7 7 7 6 6 6 G 5 4 4 3 3 3 2 2 2 7 , 7 6 5 5 5 4 4 4 4 3 3 3 3 1 6 6 6 6 5 5 4 4 4 4 4 4 2 2 1 1 7 6 5 5 5 5 4 4 4 3 3 3 3 2 2 1 7 6 5 5 5 5 4 4 4 3 3 2 1 Tapolcán győzött a Szekszárdi Dózsa llj csúcs: 192 cm NB Ill-asaink közül csak Paks és Dombóvár nyert A Szekszárdi Dózsa NB Il-es csapata vasárnap Tapolcán jó já­ték után megérdemelt győzelmet aratott a Bauxitbányász felett. A szekszárdi együttes ezzel a bajnoki táblázat 1—2. helyét foglalta el, azonos a gólaránya Pápáéval. Az NB Ill-asaink Paks és Dombóvár kivételével rendkívül gyengén szerepeltek. A Paksi Kinizsi folytatta jó szereplését és 1300 néző előtt az el­ső félidőben kitűnő játék után már 2:0-s vezetésre tett szert. A második félidőre a paksiak átvették az Elektromos csapkodó játé­kát, és ez majdnem megbosszulta magát, mert 2:l-es mérkőzésállás­nál a vendégeknek több gólhelyzetük is akadt. A Dombóvári VSE Szekszárdon, a Vasas ellen megérdemelt, biztos győzelmet szerzett. A szekszárdi csapat rendkívül enervál­tan játszott, bár a dombóváriak sem nyújtották a tőlük megszokott teljesítményt. A mérkőzést a két csatársor közti különbség döntötte el Dombóvár javára. A Nagymányoki Brikett Mohácson súlyos, 4:0-s vereséget szen­vedett. Ami az érdekesség, és jellemző a nagymányoki csapat gyenge napjára, hogy eddig három mérkőzésen összesen egy gólt kapott, míg vasárnap 90 perc alatt négyszer találtak Szulies háló­jába. A Bonyhádi Vasas még Nagymányoknál is gyászosabb ered­ményt ért el: Kaposvárott a jó napot kifogó Rákóczitól súlyos 7:0-s vereséget szenvedett. m n. Sz. Dózsa—Bauxitbányász 1:0 (1:0) Tapolca, 1200 néző. V.: Kocsis. Sze-kszárd: Lipovszky — Szántó, Simon, Korner, Kalász, Csordás, Hegedűs (Vábró), Micskó, Frep­pán, Zielbauer (Bus), Török. Ed­ző: Nagy János. Bauxitbányász: Pétervári — Tulok (Varga), Dal­noki, Csábi, Famtal, Turcsi, Fül (Mészáros), László, Kolesánszky, Kutasi, Hegedűs. Edző: Kemény Tibor. Erős széllel szemben kez­dett a Dózsa, és már az első perc­ben kapura lőtt Zielbauer, de Freppán lesen felejtkezett. A ha­zaiak ellentámadása gólveszélyt jelenteit, de az oldalhálóba lőt­tek. A 8. percben a kapusról ki­pattanó labdát Kalász nagyon ru­tinosan gurította Freppán elé, aki­nek erős lövése a védők lábal között is utat talált a kapuba. 1:0. Továbbra is támadásban ma­radt a Dózsa, többet birtokolta a labdá.t mint ellenfele. A 26. perc­ben a lábról-lábra szálló labdát Kalász a bal felső sarok mellett lőtte el. A 30. percben Kolesánsz­ky nagy lövése a léc felett zúgott el, majd László II. játszotta ma­gát tisztára, de mellélőtt. A 37. percben Kalász a kapus mellett kapura fejelt, de a gólvonalról kivágták a labdát. Az első félidő utolsó ötpercében feljött a hazai csapat, László II. jó beadásából Kutasi nagy gólhelyzetben kapu fölé fej élt. A második félidőt nagy iram-t ban kezdi a hazai csapat, az első tíz percben többet is támadtak, de a Dózsa védelme jól zárt. A tapolcai Hegedűs került gólhely­zetbe, de Lipovszky lábbal men­tett, majd Freppán verekedle be magát a l*5-oson belülre, de fölé­lett. A 6. percben Varga lőtt éle­sen mellé, két perc múlva az egyedül kapura törő Zielbauer a bal kapufa mellé lőtt. A hazaiak vezettek még egy-két támadást, de eredménytelenül. A sokkal ruti­nosabb Dózsa-játékosok irányítot­ták a játékot, ügyes labdaadoga­tásokkal lassították le a hazai ro­hamokat. A 20. percben Bus a Micskótól kapott labdát ügyesen tette maga elé, lőtt. de, a labda a felső léc fölött mént ki. A 27. percben Török beadáífa után az egyik védő majdnem a saját ka­pujába fejelte a labdát. A 30. percben szép összjáték után Tö­rök centiméterekkel lőtt a jobb f ' ő sarok mellé, majd Micskó lé i; ugyanoda. Az utolsó tizenöt percben mindent megpróbált a hazai csaphat, a kiegyenlítés érde­kében, mindkét kapu előtt ma­radtak ki helyzetek, de az ered­mény már nem változott. Közepes 'színvonalú mérkőzésen a jobban és okosabban játszó Dó­zsa biztos és megérdemelt győ­zelmet aratott a Bauxit ellen. Jók: Csordás, Simon. Korner, Kalász, Török. NB in. megadta a gólt. 3:0. Játék helyett ezután adok-kapok rúgdosás folyt a pályán, a játékvezetői erélyle- leruség szerencsére nem eredmé­nyezett súlyos sérülést. A 28. perc­ben Vasas-támadás végén Rózsa az ötösről visszagurltott. Tam lö­vése a kapufa tövéről vágódott ki. Feljött a szekszárdi csapat, de meddő támadásaiból hiányzott az átütőerő. A 38. percben Gitt be­lőtt, Fiath jó ütemben érkezett, lövését Bancsi szögletre ütötte. Szünet után az első 5 percben mindkét kapunál egy-egy helyzet maradt ki. A 6. percben a DVSE védőinek hibájából Rózsa a ki­futó Bancsi mellett a hálóba gu­rított. 3:1. A 14. percben Szőts lesről a kapuba lőtt, a partjelző jelezte a lesállást, de a játékveze­tő megítélte a gólt. 4 :l, Alacsony színvonalú, igen mérsékelt iramú találkozón a közönség kevés lab­darúgást láthatott. A helyenként túl kemény összecsapások és a játékvezető nagyon gyenge bírás­kodása nem az NB Ill-at igazolta. Jók: Szőts, Barta, Mikolics, illet­ve Majsai, Lelövics. Paksi Kinizsi— Elektromos 2:1 (2:0) Paks, 1300 néző, vezette Csizma­dia. Paksi Kinizsi: Márkus — Kő­vári, Vilmányi, Németh, Váczi, Kródi, Keresztes, Bányai, Kiss, Csorna, Bagó. Csere: Pukli és Haaz. Gyors paksi támadások már a 6. percben gólt eredményeztek. Váczi szabadrúgását Bányai Kiss elé fejelte, aki az ötösről nem hibázott. 1:0. A 10. percben a vendégek 18 méteres szabadrúgása a felső lécen csattant. A 20. perc­ben Bagó balszélen indította Kisst, aki lefutotta a védelmet és nehéz szögből újabb gólt szerzett. 2:0. A gól után tovább támadott Paks, előbb Csorna és Kiss, majd Bá­nyai előtt adódott gólszerzési le­hetőség, de a helyzetek kihaszná­latlanul maradtak. A második félidő 10. percében a vendégek védelme hibázott, de Kiss elöl a kifutó kapus lábbal az utolsó pillanatban menteni tudott. Egy ellentámadás után Pukli szép védésének tapsolt a közönség. Hosszú mezőnyjáték következett, majd ismét Pukli tisztázott egy nagy lövést. A 28. percben egy ártalmatlan vendégtámadás végén Horváth I. közelről szépített. 2:1. A gól után feljöttek a vendégek, több támadást vezettek, de Puk­li két esetben is bravúrral hárí­tott. Úgy indult a mérkőzés, hogy nagyarányú hazai győzelem szü­letik, de a második félidőben a hazaiak átvették az Elektromos csapkodó játékstílusát, mely a fő­városi csapatnak kedvezett. Alá-. csony színvonal, izgalmas mérkő­zésen megérdemelt paksi siker született. Jók: Kródi (a mezőny legjobbja), Vilmányi és Kiss. pillanatban sikerült tisztázni. Eb­ben az időszakban a hazaiak tá­madtak többet, de az első húsz percben nem sikerült bevenni Szulies kapuját. Később kiegyen­súlyozott lett a küzdelem és a 29. percben a védelem jóvoltából Mo­hács gólt ért el: egy#hazaadásnál Szulies és Széles nem avatkozott közbe, és a hazaiak megszerezték a vezetést. 1:0. Nagymányok né­hány ellentámadást vezetett, de ezekben nem volt átütőerő, a mohácsi védelem könnyedén há­rított. A második félidőt Nagymányok kezdte jobban, és az első negyed­órában mezőnyben sikerült fö­lényt kiharcolni, de kapura kevés veszélyt jelentettek a nagymányo­ki csatárok. A meddő fölény megbosszulta magát, mert a 13., majd a 27. percben elért góllal Mohács már 3 :U-ra vezetett. A 40. percben a teljesen szétesően játszó nagymányoki védelem mel­lett a mohácsi középcsatár beállí­totta a végeredményt: 4:0. Nagymányok nem tudta megis­mételni eddigi jó játékát, átvet­ték a hazaiak csapkodását. Úgy­szólván mindenki mélyen tudása alatt játszott. — ORBÁN — K. Rákóczi — Bonvhád 7:0 (3:0) Kaposvár, 1500 néző. Vezette: Burai. Bonyhád a következő ösz- szeállításban szerepelt: Tóth II. — Forrai, Ambrus I. Ambrus II. Plesz, Horváth, Vajda. Varga, Khul, Tóth I, Wágner. Csere: Szőts. A hazai csapat már a má­sodik percben, védhetetlen góllal megszerezte a vezetést. 1:0. öt perc múlva Tóth II bizonytalan­sága miatt Kaposvár már 2:0-ra vezetett. A hazai csapat kitűnően játszott és Bonyhád védekezésre kényszerült, így úgyszólván nem is jelentettek veszélyt a hazai ka­pura. Egyedül Tóth I. előtt adó­dott kínálkozó helyzet, de nehéz szögből a kapusba lőtte a labdát. A 10. percben, kihasználva a bonyhádi védelem megingását. Ka­posvár már 3:0-ra vezetett. A félidő hátralévő részében Bony­hád szervezett védekezése még meg tudta akadályozni a hazaia­kat. hogy további gólokat szerez­zenek, de a második félidő elején ismét uralta a hazai csapat a me­zőnyt. A második félidő 25. percéig, a nagy fölény ellenére is, sikerült további góloktól menteni a kaput, de 10 percen belül négyszer ta­láltak a kaposváriak Tóth II ka­pujába és nyerték 7:0 arányban a mérkőzést. Kitűnő ellenféltől szenvedett Bonyhád súlyos vereséget. A ka­posváriak végig irányították a játékot és az eredmény nem túl­zott. Bonyhádból a játékosok mindent elkövettek, a súlyos ve­reség elkerülése érdekében, de a nagyobb tudás előtt meg kellett hajolniuk. NB-S CSAPATAINK LEGJOBBJAI Szekszárdi Dózsa: Csordás, Szek­szárdi Vasas: Majsai, Dombóvári VSE: Szőts, Paksi Kinizsi: Kródi, Nagymányok: nem volt, Bony­hád : Horváth. TARTALÉKBA JNOKSÄG: Szeptember 12-én: Paks n— Nagymányok II., Bonyhád II—■ Dombóvár II., M.-Szászvár II.—Sz. Vasas II. A szombat—vasárnap rendezett megyei jellegű altétikai verseny egyik legkellemesebb meglepetését Tóth János (Szekszárdi Dózsa) sze­rezte, magasugrásban új megyei csúcsot állított fel. 192 centiméte­res ugrásával. Tóth János 1954-ben született,' Pakson az általános iskolában kezdte az atlétizálást. Amikor a Szekszárdi Garay Gimnáziumba került, — ahol jelenleg a harma­dik osztály tanulója — 150 cm-t ugrott. Egy év után már 165 cm volt a legjobb eredménye. Telje­sítménye fokozatosan javult és 1970 őszén már 175 cm volt egyé­ni csúcsa. Az idén tavasszal Pé­cset a területi középiskolás atlé­tikai bajnokságon már 188 cm-t is átvitt. A szombati atlétikai versenyen először a 185, majd a 190 cm-t ug­rotta elsőre. Két centivel került feljebb a léc, de Tóth Jánosnak a 192 sem jelentett akadályt, elsőre vitte. Határtalan volt az öröm, hiszen nemcsak Tóth Jánosnak je­lentett egyéni csúcsot, hanem ez­zel megdőlt a megyei csúcs is. Néhány perces * szünet után 194 centiméterre tették a lécet. Elsőre leverte, de a második ugrása any- nyira biztató volt, hogy a jelen­levő edzők szerint Tóth kétméteres magasságot ugrott, sarkával azon­ban érintette a lécet, és ez elég volt ahhoz, hogy azt leverje. — Már elfáradtam, nem megy. Talán legközelebb — mondta a kísérlet után. — Legközelebb sikerül. — ez volt a szakemberek véleménye. így kellett volna 1. Vasas—U. Dózsa 0:2 2 2. SBTC—ETO 0:2 2 3. Videoton—Egyetértés 1:1 X 4. Komló—DVTK 3:1 1 5. MTK—Eger 2:0 1 6. Pénzügyőr—DVSC 0:0 X 7. Bp. Spartacus—Békéscsaba 0:0 X 8. SZMTE—Volán 3:0 1 9. KKFSE—BVSC 0:0 X 10. Rakamaz—Sátorai j aújhely 3:2 1 11. Postás—Szolnoki MÁV 3:1 3 12. Gyula—Budafok 2:2 X 13. Almásfüzitő—Pápa + 1 0:1 2 14. Fűzfő—Győri D. 2:1 1 A Szekszárdi Dózsa NB II-es labdarúgó-csapata szeptember 8- án, szerdán a Dunaújvárosi Ko­hász NB I. B-s csapatát látja ven­dégül edzőmérkőzésen. Kezdés: 15.30. Dombóvári VSE— Sz. Vasas 4:1 (3:0) Szekszárd, 300 néző, vezette Ig- nácz. Dombóvár: Bancsi — Bő- zsöny, Tapaszt!, Potó, Havasi, Be- ke. Mikolics, Kovács, Sonkoly, Szőts, Barta. Csere: Ricsovics és Kun. Sz. Vasas: Bodnár — Tóth, Soós, Beck, Turgonyi, Tam, Fiath, Eíuth, Gitt, Majsai, Rózsa. Csere: Lelovics és Bognár. Kezdés után vendégcsapat kezdett lendülete­sebben és a 3. percben a Vasas /édőine.k hibájából Szőts szöktet- je Kovácsot, akinek lábáról a há­lóba perdült a labda. 1:0. Két oerccel később Soós kivárt, el­pattant tőle a labda, de Sonkoly *lől mentettek a védők. A 7. percben Mikolics jobboldalon ve­zette fel a labdát, középre adott ?s Szőts a tétovázó hazai védők között a hálóba lőtt. 2:0. Csapko- ió,' elgondolás nélküli 10 perc itán a vendégcsapat érdekes gól- al növelte előnyét. A 17. percben Soós kézzel lehúzott egy előre- idást a ltoson kívül. Szőts a 'abadrúgált mozgó labdából az ires kapuba lőtte, a játékvezető — ZERZA — Mo hács—Nagymányok 4:0 (1:0) Mohács, 200 néző. Vezette: Bó- na. A nagymányoki csapatban ez­úttal a következők kaptak helyet: Szulies — Kozma, Széles, Csima, Kóka, Pataki, Bareith I.. Balázs, Steib, Farkas, Hucker. Csere: Né­meth és Antal. A mohácsi csa­pat nagy lendülettel kezdett, és már a második percben meleg helyzet adódott a nagymányoki kapunál, de Szulicsnak az utolsó Népújság () 1971. szeptember 7, Ered menyek Nb I.: Újpesti Dózsa—Vasas 2:0. Rába ETO—Salgótarján 2:0, MTK —Eger 2:0, Videoton—VM Egyet­értés 1:1, Tatabánya—Pécs 1:0, Komló—Diósgyőr 3:1, Bp. Honvéd —Ferencváros 2:1, Csepel—Sz. Ha­ladás 1:0. NB I. B: Pénzügyőr SE—Debre­ceni VSC 0:0, Bp. Spartacus—Bé­késcsabai Előre Spartacus 0:0, Sze­gedi EOL—Özdi Kohász 3:0, MÁV DAC (Győr)—FÖSPED Szállítók 1:1, Oroszlányi Bányász—Péesi Bá­nyász 8:1, Szolnoki MTE—Volán SC 3:0, Dunaújvárosi Kohász— Ganz-MAVAG 2:0, Zalaegerszegi TE—Várpalotai Bányász 2:0, Dorog —Kecskemét 3:0 NB II.: KOMÉP (Tatabánya) — Pécsi VSK 1:0, NIKE Fűzfői AK —Győri Dózsa 2:1, Pécsi Ércbá­nyász—Bakony Vegyész (Veszprém) 3:1, Olajbányász SE (Nagykanizsa) —Savaria Cipőgyár (Szombathely) 3:1, Zalaegerszegi Dózsa—Táncsics SE 2:1, Szekszárdi Dózsa—Bauxit­bányász SE 1:0, Pápai Textiles— Almásfüzitői Timföld 1:0, Székes- fehérvári MÁV Előre—Ajkai Bá­nyász 1:0. NB III.: PEAC—P. Helyiipar 2:2, PBTC—K. Vasas 1:0, Máza-Szász- vár—Szigetvár 2:0, Barcs—P. Por­celán 2:1, Lábod—Steinmetz SE 4:0. Megyei ifjúsági bajnokság: Du- naföldvár—Tolna 4:1, 'Kisdorog— Simontornya 2:2, Dombóvár—Szed­res 8:0, Fadd—Sz. Dózsa 2:2, Bölcske—Fornád 3:2, Hőgyész—Ta­mási 2:3, Tengelic—Bátaszék 3:3. Megyei B.: Nagydorog—Zomba 0:4, ifi: 2:3. Ozora—Decs 4:1, ifi: 5:1, Bogyiszló—Győré 1:0, ifi: 1:3, Döbrököz—Pincehely 2:1. ifi: 3:3, Sz. Építők—Kölesd 0:1, ifi: 0:3. Pálfa—Cikó 2:2, ifi: 3:1, Sióagárd —Majos 1:2, ifi: 3:2. Megyei II. osztály: Kurd—Ráí­rnád 0:0, ifi: 5:0, Aparhant—Dal- mand 9:0, ifi: 4:1, Tevel—Kocsola 3:1, ifi: 2:3, Izmény—Báta 2:0, ifi: 3:1, Tolnanémedi—Madocsa 0:0. ifi; 2:0, Szakály—Kajdacs 0:3, ifi: 0:4; Dunaszentgyörgy—Harc 13:0, ifi: 19:0, öcsény—Szakcs 4:2, ifi: 2:2.