Tolna Megyei Népújság, 1971. szeptember (21. évfolyam, 205-230. szám)

1971-09-14 / 216. szám

Bajnoki táblázatok NB I. 1. U. Dózsa 5 5 — — 17-2 10 2. FTC 5 3 1 1 12-7 7 3. DVTK 5 3 — 2 11-9 6 4. Honvéd 5 2 2 1 6-5 6 5. SBTC 5 2 2 1 6-6 6 6. Komló 5 2 2 1 8-10 6 7. Vasas 5 2 1 2 8-5 5 8. Haladás 5 2 1 2 7-5 5 9. Rába ETO 5 1 3 1 7-6 5 10. Tatabánya 5 2 1 2 7-7 5 11. Csepel 5 1 3 1 6-8 5 12. Egyetértés 5 1 2 2 4-6 4 13. Eger 5 — 3 2 5-9 3 14. Videoton 5 1 1 3 5-12 3 13. FÓCS 5 — 2 3 0-5 2 16. MTK 5 1 4 3-10 . 2 NB I. B. T. Dunaújv. 6 4 2 ­8-2 10 2. ZTE 6 4 1 1 17-6 9 3. SZEOL 6 4 1 1 15-9 9 6 3 2 6 3 2 6 3 2 6 3 2 6 2 3 6 3 1 6 2 2 6 2 1 6 12 6—4 13—14. Szol. MTE 6 2 — 6 12 6 11 4. Dorog 5—6. Békéscs. •5—6. Kecském. 7. MÁV DAC 8. Debrecen 9. Várpalota 10. Bp. Spart. . 11. Oroszlány 12. Volán 13—14. Pénzügy. 15. Pécsi B. 16. FÖSPED 17. Oanz-M. 18. ózd 1 10-4 1 10-5 1 13-8 6 — 10-7 8-4 5- 5 7-10 15-12 6- 10 4-9 7-12 7-15 7-15 3- 10 4- 13 NB H. 1. Szekszárd 5 4 1 — 8-2 9 2. Pápa 5 3 2 — 8-3 8 3. Bakony V. 5 3 1 1 9-4 7 4. PVSK 5 3 — 2 9-4 6 5. Savaria 5 3 — 2 8-7 6 6—7. Gy. Dózsa 5 2 1 2 10-7 5 6—7. N.-kanizsa 5 2 1 2 8-5 5 8—9—10. Fűzfő 5 *) 1 2 6-6 5 8—9—10. Aj Ica 5 1 3 1 5-5 5 8—9—10. KOIIÉP 5 2 1 2 3-3 5 11. P. Ercb. 5 1 2 2 4-4 4 12. Táncsics 5 1 2 2 6-7 4 13. Szív. MÁV 5 1 o 2 5-8 4 14. Z. Dózsa 5 1 2 2 3-10 4 15. Aim ásf. 5 1 — 4 4-12 2 16. Bauxltb. 5 — 1 4 2-11 1 NB in. 1. K. Rákóczi 5 4 _ i 1 9-4 8 2. Nagym. 5 4 ■— 1 7-6 8 3. Mohács 5 3 1 1 8-3 7 4. P. Helyiipar 5 2 3 — 8-6 7 5. Lábod 5 2 2 1 12-5 6 6—7. PBTC 5 .3 — 2 9-7 6 6—7. M.-Szászv. 5 2 2 1 5-3 6 8. Dombóvár 5 2 1 2 6-6 5 9. Barcs 5 2 1 2 6-7 5 W. Pécsi EAC 5 1 2 2 9-9 4 11—12. P. Porc. 5 1 2 2 3-4 4 11—12. K. Vasas 5 2 — 3 6-7 4 13. Szigetvár 5 2 — 3 6-10 4 14. Bonyhád 5 — 3 2 3-13 3 15. Steinm. SE 5 — 2 3 2-9 2 16. Sz. Vasas 5 — 1 4 3-13 1 Megyebajnokság 1. Fonnád 5 4 _ 1 13-7 8 2 . Dombóvár 5 3 1 1 13-5 7 3. Sz. Dózsa II. 5 3 1 1 12-5 7 4, Szedres 5 3 1 1 12-6 7 , 5—6. Bölcske 5 3 1 1 12-12 7 5—6. Tolna 5 3 1 1 5-5 7 7. S.-tornya 5 2 1 2 9-4 5 3. Bátaszék 5 1 3 1 9-9 5 9. Tengelic 5 1 3 1 9-10 5 10. Kisdorog 5 2 1 2 7-9 5 11. Hőgyész 5 1 2 2 9-7 4 12. Tamási 5 1 2 2 11-13 4 13. Alpári SE 5 1 1 3 9-13 3 14. Gyönk 5 — 2 3 5-11 2 15. D.-földvár 5 — 2 3 3-12 2 16. Fadd 5 1 — 4 3-13 2 Ifjúsági bajnokság 1. Bátaszék 5 3 2 _ 20-7 8 2. S.-tornya 5 3 2 — 12-7 8 3. Tengelic 4 3 1 — 21-5 7 4. Sz. Dózsa 4 3 1 — 13-5 7 5. Tamási 5 2 2 1 14-U 6 6. Tolna 5 3 — 2 8-12 6 7. Dombóvár 5 2 1 2 18-7 5 8. Kisdorog 5 2 1 2 7-14 5 9. D.-földvár 5 2 — 3 19-10 4 10. Bölcske 4 2 — 2 5-9 4 11. Fornád 4 1 1 2 9-13 3 12. Gyönk 4 1 1 2 5-15 3 13. Fadd 5 — 2 3 6-14 2 14. Szedres 5 1 — 4 5-14 2 IS. Högyész 5 5 5-24 NB-S CSAPATAINK LEGJOBBJAI: Szekszárdi Dózsa: Simon, Dom­bóvári VSE: Tapaszt!, Bony tv'” Máté, Nagymányok: Csima, S/. Vasas: Huth, Paks: Márkus A Szekszárdi Dózsa az NB II. nyugati csoportjának élén Nagymányok legyőzte az Sz. Vasast — A paksiak bravúrja Jánoshalmán A Szekszárdi Dózsa, az NB II nyugati csoportjában a Nagyka­nizsai Olajbányász felett aratott győzelmével a bajnoki táblázat élére került. A szekszárdiak egy ponttal vezetnek a második he­lyezett Pápa, és két ponttal a harmadik helyezett Bakony Vegyész előtt. A belügyi csapat az első félidőben kitűnő játékot nyújtott, és ebben az időszakban akár 3—4 gólt is lőhetett volna. A második félidőben a szekszárdiak visszaestek, és a nagykanizsaiak bizony közel álltak az egyenlítéshez. NB ni-as csapataink közül elsőnek a Paksi Kinizsi bravúrja kívánkozik tollvégre: Jánoshalmán, 1200 néző előtt értékes döntet­lent harcoltak ki a még veretlen hazaiakkal szemben. Az első fél­időben Paks, a másodikban Jánoshalma játszott jobban. Befejezés előtt három perccel Márkus kivédte a hazaiak büntetőrúgását. A Nr.gvmányóki Brikett a Szekszárdi Vasast fogadta. Durvasá­gokkal tarkított mérkőzésen a hazaiak biztosan nyertek. A Bony­hádi Vasas Mohács ellen végig fölényben játszott, de csatársorának tehetetlensége miatt meg kellett elégedni, gól nélküli döntetlen után, az egyik ponttal. A Dombóvári VSE otthonában játszott, de itt sem sikerült győzniük, 1:0 arányban alulmaradtak a Pécsi BTC együttesével szemben. NB II. Szekszárdi Dózsa—Olajbányász SE 2:1 (1:0) Szekszárd, 1200 néző, vezette Dr. Kamarás. Sz. Dózsa: Lipovszky — Szántó, Simon, Korner, Kalász, Csoraás (Bus), Hegedűs, (Vábró), JVIicskó, Froppán, Zielbauer, Tö­rök. Edző: Nagy János. Nagyka­nizsa: Tóth — Takács II., Simon, Süjtör, Hartz II., Németh II., Soós. Kománovics, Major, Hull­mann. Sulyok I.. (Papp), Edző: Németh Lajos. Nagy iramban kez­dett a Dózsa; Kalász és Freppán, majd Török lövése veszélyeztette az ellenfél kapuját. A 0. percben Korner vezette fel a labdát, kö­zépre adott. Mieskó lövése a ka­pusról vágódott szögletre. A 15. percben Sulyok I. lesről elfutott, a kivetődött Lipovszkyn átesett és a csatár már nem tért vissza. A 18. percben Hegedűs lövése az esvik védőn irányt változta+ itt, Tóth azonban merített. A Dózsa szellem esen szőtte támadásait, fö­lénybe került és a játéka magával ragadta a nagyszámú közönséget. A 22. percben Török kapu elé ívelt. Kalász csúsztatott fejesét védm a vendégek kanusa. A kö­vetkező percben Török elhúzott a baloldalon, nehéz szögből közénre játszott és Tóth a kapufa segít­ségével hárított. A 26. percben 7iolba*mr vezette fel a labdát, úcv tűnt. hr.gv beadásra készül] helvotte azonban karúra íveit és a kifutó karnis fölött a bosszú sa­rokba hullott a labda, i :0. A 34. ncrr*v,r»n minfr» a kein futott a pályán. Hegedűs—Freooán maid Kalász volt a labda úttá. az utób­bi lövését nagy bravúrral ütötte szögletre Tóth. A 37. percben Ma­lőr pörgetett lövése kerülte el a Dózsa ka ónját, majd Hegedűs és Mleskó jó lövései kerülték el a ka out. Szünet után a vendégcsapat kez­dett jobban. A 3. percben várat­lanul egyenlített az Olatbánvász SE. Hullman kitört a védők kö­zött és a kifutó Lipovszkv mel­lett a sarokba lőtt. 1:1. Két perc múlva ismét Hullmann veszé- iveztetett. Fellőtt n Dózsa és a in. percben megszerezte a veze­tést. Török—Zielbauer—Freppán volt a labda űtla. aki iobbra ki­sodródva nagyszerű lövéssel ta­lált a hálóba. 2:1. Két perccel ké­sőbb Freppán előreadását Micskó futtából fölélőtte. A 21. percben a csereként beállt Vábró Török szöktetéséből kapura lőtt a labeia a kapust érintve vágódott szöglet­re. Ezután ki?ámadtak a vendégek és hosszú előreadásokkal, gyors megugrásokkal próbálkoztak — Símonék azonban jól romboltak. A 32. percben Vábró kapu elé ívelt, Bus Török elé fejelte a lab­dát. aki nagy helyzetben a kapust találta el. A 40. percben szöglet után Korner közelről a védőkbe lőtt. A Dózsa első fé’idei látókéval nagy fölényt harcolt ki. Ekkor akár többgólos vezetést is szerez­hetett volna. Szünet után a ven­dégcsapat, különösen ez eevenlí- tés után, jól tartotta a labdát, Freppán ve^e+ő gólja után azon­ban visszaesett az újonc vendég­csapat. Jók: Simon. Komer. Tö­rök. Hegedős, illetve. Kománo­vics, Simon. Söltör és Hullmann. NB 111. Jánoshalma —Pakßi Kinizsi 1:1 (0:0) Jánoshalma, 1200 néző. Vezette: Molnár Gy. Peresztegi edző ezút­tal a következő játékosokat sze­repeltette: Márkus — Kővári. Vil- mányi, Franczkó, Váczi. Kródi, Ke­resztes, Bányai, Kiss, Somod!, Ba­gó. Csere: Pukli. Változatos játék után az első gólhelyzet Bányai előtt adódott. A felezővonaltól in­dult, átcselezett néhány védőt, és a kifutó kapus mellett elhúzta a labdát, de a lendülettől az alap­vonalon túl futott. Négy perc múl­va Fenyvesi fejesét védte Márkus. Pales nyugodtabban, kulturáltabban játszott, mint a hazaiak. A 24. percben Kródi távoli lövését védte a kapus, majd ellentámadás után Ádám lövését a kapufa mentette. A következő percben Kiss elől szögletre szerelt a hazai védelem. A 30. percben a kaputól 15 méter­re közvetett szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat, de a labda kapu mellé ment. A második, félidőben a hazaiak kezeitek jobban és a paksi véde­lemnek sok munkája akadt. A 14. percben Bagó lövése az oldalháló­ban kötött ki, majd hazai táma­dások következtek, Márkusnak többször kellett közbelépni. A 16. percben Bagó labdájával Kiss fu­tott el a balszélen, és majdnem az alapvonalról, nehéz szögből ta­lált a kapuba. 1:0. A gólra a ha­zaiak veszélyes támadásokkal vá­laszoltak és határozott fölénybe kerültek. A 30. pergben a hazai csapat egy percen belül három szögletet rúgott és a labda két fejen irányt változtatva a felső léc alatt csúszott a hálóba. 1:1. A ha­zai csapat még tovább fokozta az iramot, hogy a győzelmet jelentő gólt megszerezze. A paksi véde­lemre nagy nyohiás hárult és mindössze négy perc volt vissza a mérkőzésből, amikor Vilmányi kezét érintette a labda a 16-oson belül. A játékvezető 11-est ítélt, de a lövést Márkus védte, a kipattanó labdára rávetődött, közben kezét rúgás érte, az ujja eltörött. Helyé­re Pukli állt. A paksi csapat lelkesen és fe­gyelmezetten küzdött. Valamennyi játékos dicséretet érdemel, külö­nösen Vilmányi, Márkus, Kródi és Kiss játéka emelkedett az átlag fölé. Nagymányok —Sz. Vasas 2:1 (1:1) Nagymányok, 500 néző, vezette: öze. Nagymányok: Szullcs — Koz­ma, Széles, Csima, Hucker, Pa­taki, Bareith I., Balázs, Steib, Far­kas, Németh. Csere: Antal. Sz. Vasas: Molnár — Tóth. Tárnok, Fíath, Soós, Lelovics, Huth, Tur- gonyi, Gómann, Májsai, Dobos. Csere: Rostási. Ideges hangulatban kezdődött a mérkőzés. A 4. perc­ben Szekszárd szerzett vezetést. Egy jobboldali beadást Dobos öt lépésről fejelt a hálóba, 0:1. A gól kissé megzavarta a hazaiakat, de a 10. percben sikerült az egyenlítés. Steibet buktatták a 16-oson belül, a megítélt ll-est Széles értékesítette. i:l. Az egyen­lítés után eldurvult a mérkőzés, melyben a Vasas néhány játékosa volt á kezdeményező, A 25. perc­ben Kozma távoli lövése alig ke­rülte el a kaput, majd egy ellentá­madás végép a 20. percben Dobos lőtt jó helyzetből mellé. A második félidőben fokozódott az iram és a durvaság is. A 20. percbén a már többször figyelmez­tetett Soós csúnyán leterítette Pa­takit, amiért a Vasas játékosát a játékvezető kiállította. Soós nem akarta elhagyni a pályát, ekkor durva rugdosások borzolták a ke­délyeket. A játékvezetőknek és a rendezőknek a legnagyobb erőfe­szítés után sikerült helyreállítani a rendet. A kiállítás után meg­nyugodtak a kedélyek, megszűnt a durvaság, ettől kezdve láthatott labdarúgást a közönség. A 38. percben Antal egy Jobboldali be­adást két lépésről küldött a há­SC Padovani nyerte a Mecsek Kupát Egyéniben Takács (BKV Előre) győzött Szombat délután került sor a Mecsek Kupa legizgalmasabb sza­kaszára, a 162 km-es körverseny­re. A mezőny azonnal a rajt után, erős iramot diktált, megkezdődtek a leszakadások. A szekszárdi ver­senyzők Mohácsig az élmezőnyben helyezkedtek el. Bár és Bátaszék között kellemetlen, nyálkás út, szemerkélő eső fogadta a verseny­zőket, ezen a szakaszon néhány bukás is történt. Szekszárdon, a posta épülete előtt volt az első részhajrá, melyet Magyar, a V. Dózsa versenyzője nyert meg. Négy versenyzőnek, Szekszárd és Kird között sikerült több mint kétperces előnyre szert tenni. Komlónál azonban ismét együtt volt a mezőny. A Mecsek emelke­dői alaposan próbára tették a versenyzőket, a szekszárdiak ek­kor kezdtek visszaesni. Pécsett, a Széchenyi téren több­ezres tömeg fogadta a befutókat és nagy tapssal Jutalmazta az el­sőnek befutó Gérát, a Miskolci VSC versenyzőjét, akit Takács és a dózsás Pettermann követett. Csapatban az Újpest vette át a vezetést. Schneider és Vanitsek (Szekszárd) 85 induló közül a 39. és a 45. helyet szerezték meg. Vasárnap délelőtt a 72 km-es hegyi versenyre került sor. Jóné- hány Tolna megyei néző volt kí­váncsi. ki lesz az idei győztes. Az esélyes U. Dózsa sajnos nem tud­ta megőrizni elsőségét, legjobb emberük, Pettermann ^bukott, és bár folytatta a versenyt, ideje ke­vés volt ahhoz, hogy csapatát győzelemhez segítse. Az olaszok viszont a szombati nap mérsékelt teljesítménye után erőre kaptak, bár hat versenyzőjükből négyen feladták a versenyt — egyik csa­patuk tehát kiesett — két ver­senyzőjük azonban végig vezetve, óriási iramot diktálva az élen végzett, sőt egyikük megnyerte a hegyi versenyt is. Vanitsek 33., Schneider 33. helyen futott célba. Eredmények: Csapatban: l. SC Padovani II, 2. Tyóográfia I, 3. Dypamó Berlin, . . .12. Szekszárd. Egyénibei: 1. Takács (BKV Elő­re),, 2. Géra (MVSC), 3. Brauer (Dynamó Berlin) .. .35. Schneider (Szekszárd), 36. Vanitsek (Szek- szárd. Kosárlabda NB II. Győzelemmel kezdte az őszi szezont a Vasas Sz. Vasas — Zalaegerszegi Volán 81:72 (33:26) Szekszárd: Falvai (3), Schmidt (25), Skoda (14), Ulrik (18), Sáf- rán (14). Csere: Faragó (4), Esz- terbauer (3), Jankovics, Csep- reghy, Halmas, Kutas. A Zala­egerszegen lejátszott mérkőzésre a vasas női csapata tartalékosán állt ki, mert Mechtl tanulmányai miatt nem tudott a csapattal utaz­ni. míg Bindert rendszertelen ed­zésre járás miatt hagyták ki. A koskenv terem nem ízlett a szek- ""•'rdiaknak. mert nem tudták a kmozeásos és gyors játékot ját- xani. A szekszárdiak egészpályás * emberfogással, míg a helyiek is emberfogással kezdték a játékot. A 3. percben a helyi csapat 4:0-ra vezetett, majd a Vasas vette át a vezetést 8:4-re. A 11. percben 16:l5-re feljött a Volán. A követ­kező percben Skoda a 4. büntető­jét szedte össze, ebben az idő­szakban a szekszárdiak figyelmet­lenek voltak a védekezésben, és ezt a hazaiak jól kihasználták. A 17. percben Faragónak is négy személyi hibája volt. A Volán csapata a zóna védekezésre tért át. közben Sáfrán és Schmidt tá­voli kosarai újból a szekszárdiak vezetését eredményezte. A második félidőben mindkét csapat zónázott, A sok szabály­talanság miatt kellett e taktikai elgondolást alkalmazni. Ebben a játékrészben már jól védekeztek a Vasas-lányok. Ulrik jól szerdte le a palánkról lepattanó labdá­kat és sorra érte el az értékes pontokat. Ulrik, Schmidt és Sko­da eredményessége révén a 10. percben, már 53:41, a 17. percben 74:63 volt az eredmény. A csapat legjobbja Schmidt volt, rajta kívül Ulrik és Sáfrán ját­szott JÓL lóba. 2:1. Jók: Csima, Farkas, Pa* taki, illetve Huth, Dobos és Mai­sai. «:» — Orbán Bonyhádi Vasas — Mohács 0:0 Bonyhád, 300 néző, vezette: Zsa- lakó. A Bonyhádi Vasas következő csapatával szerepelt: Kovács1. ■ — Ambrus I., Ambrus II., Fandák, Khul, Horváth, Vajda, Máté, Wág- ner, Varga, SzászAcsere: Fláding és Palkó. Váltakozó játék után a 7. percben nagy helyzet alakult ki a mohácsi kapu előtt, de a védők két esetben is tisztázni tudtak. .A 13. percben Varga jól eltalált lö­vését szögletre ütötte a vendégek kapusa. A 23. percben Vajda ke­rült jó helyzetbe, de gyengén mel­lélőtt. A 30. percben a vert ..po­zícióban levő mohácsi védők fő­zött Szász ravaszul csúsztatott ké­jese a kapufát érintve hagyta el a pályát. Nagy fölényben játszot­tak a hazaiak, még a védők is,' az ellenfél térfelén tartózkodtak, tíe a gólhelyzetek kihasználásával a csatárok adósak maradtak. Szünet után ismét Bonyhád kez­dett jobban és a 6. percben Szász lövését a kapus csak másodszorra védte. A 14. percben Vajda erős lövése a kapufán csattant. A 16. percben a kapura törő Palkó elől a védők csak kézzel tudtak tisz­tázni, a játékvezető azonban to- vábbot intett. A sok kihagyott ha­zai helyzet fellelkesítette az ellen­felet, többet kezdeményeztek, de komoly veszélyt nem Jelentettek Kovács kapujára. Végig a hazaiak játszottak 'fö­lényben, de a helyzeteket kihagy­ták, így meg kellett elégedni fíz 1 ponttal. Jók: Ambrus I., Máté, Wágner és Szász. — Veszprémi *— Pécsi BTC —Dombóvári VSE' 1:0 (1:0) Dombóvár, 500 néző, vezette: S?.£- recz. Dombóvári VSE a következő összeállításban szerepelt: Bancsí — Bőzsöny, Tapaszti, Potó, Be);e, Végvári, Mikolics, Sonkoly, ÍKo-r vács, Szőts, Barta. Csere: Kun és Ricsovics. A széllel szemben ját­szó Dombóvár kezdett jobban. Ko^ vács lövése mellé ment, majd Son­koly remek cselsorozat után 'lé- adott lövése foglalkoztatta a Ven­dégek kapusát. Negyedóra eltelté­vel kiegyenlítettebbé vált a játék, a 16. percben a kapu torkából Bő- zsönynek kellett menteni. Két -perc múlva Szőts jobb alsó sarokba tar­tó lövését védte a pécsiek kapusa. A győztes gól a 35. percben szü­letett. A vendégcsapat szabadrú­gáshoz jutott és az oldalvonal mel-, lől beívelt labdát Gyurkovics óz elmélázó védelem mellett a jobb alsó sarokba fejelte. 1:0. A második félidő 6. percében Görgényi közeli lövését Bancsi bravúrral ütötte szögletre. A vas- utascsápat támadott, de a csatá­rok csak a 16-os vonaláig jutat­tak. A 37. percben Tapaszti csavart lövése a bal felső sarkot súrolva hagyta el a játékteret. A mérkőzés nagy részében a hazai csapat támadott, de csatá­raik nem boldogultak a szervezet-1 ten és keményen védekező pécsi védőkkel. Jók: Tapaszti és Son« koly. — Halmai — Eredmények NB I.: Újpesti Dózsa—Videptoh 3:0, Ferencváros—Tatabánya 2:1, Eger—Csepel 2:2, Bp. Honvéd—VM Egyetértés 2:1, Vasas—Sz. Haladás 2:2, Pécs—Salgótarján 0:0. Rába ETO—Komló 1:1, Diósgyőr—MTK 4:1. NB I. B.: Bp. Spartacus—Orosz« lányi Bányász 1:0, MÁV DAC (Győr)—Pénzügyőr SE 3:0, Békés­csabai Előre Spartacus—FÖSPED Szállítók 2:0, Dunaújvárosi Ko­hász—Ózdi Kohász 1:0, Szolnoki MTE—Ganz MAVAG 2:0, Debre­cent VSC—Dorogi Bányász 0:0, Volán SC—Pécsi Bányász 1:1, Za­laegerszegi TE—Szegedi EOL 4:0, Kecskeméti Dózsa—Várpalotai Bá­nyász 1:1. NB II.: Savaria Cipőgyár (Szombathely) —Székesfehérvári MÁV Előre 2:1, Győri Dózsa— Bauxitbányász SE 4:0, Táncsics SE—Pécsi Ércbányász 0:0, Ajkai Bányász—Zalaegerszegi Dózsa 0:0. Almásfüzitői Timföld—KOMÉP (Tatabánya) 2:1, NIKE Fűzfői ,AK —Pápai Textiles 1:1, Bakony Ve­gyész (Veszprém)—Pécsi VSK 3:0. NB III.: P. Porcelán—Máza- Szászvár 0:1, Szigetvár—K. Rákó­czi 0:4, K. Vasas—PEAC 1:0, Steinmetz SE—Barcs 0:0, P. He­lyiipar— Lábod 2:2. Megyei ifjúsági bajnokság: For- nád—Fadd 5:1, Gyönk—Tengelic 0:9, Sz. Dózsa—Dombóvár 2:1, Szedres—Kisdorog l :2, Simontor- nya—Dunaföldvár 2:1, Tolna—HŐ- gyész 2:1, Tamási—Bátaszék 2:2. Megyei B: Majos—Nagydorog' 9:1, ifi: 5:2. Cikó—Sióagárd 0:4. ifi: 3:1. Kölesd—Pálfa 1:2, ifi: 2:4. Győré—Döbrököz 2:1. ifi: 8:0. Decs—Bogyiszló 0:2, ifi: 0:1. Pin­cehely—Sz. Építők 2:2, ifi: 4:2. Zomba—Ozora 0:0, ifi: 3:0.