Tolna Megyei Népújság, 1971. augusztus (21. évfolyam, 180-204. szám)

1971-08-23 / 197. szám

i Bajnoki táblázatok NB t. 1. FTC 3 2 1 — 9-4 5 2. SBTC 3 2 1 — 6-4 5 3. u. Dózsa 2 2 — — 8-1 4 4. Vasas 3 2 — 1 6-1 4 5. DVTK 3 2 — 1 6-5 4 6. Tatabánya 3 1 1 1 5-5 3 7. Egyetértés 3 1 1 1 2-3 3 8. Komló 3 1 1 1 4-8 :< 9—10. Csepel 2 — 2 — 2-2 2 9—10. Haladás 2 1 — 1 2-2 2 ll—12. Honvéd 3 — 2 1 2-3 2 11—12. R. ETO 3 — 2 1 4-5 2 13. Eger 3 — 2 1 3-5 2 14. Videoton 3 1 — 2 4-8 2 15. Pécs 3 — 1 2 0-4 1 I£. MTK 2 NB I. B» 2 0-3 7. SZEOL 3 3 — — 10-3 6 2. Kecskemét 3 2 1 — 9-3 5 3. Dorog 3 2 1 — 6-2 5 4. Dunaújváros 3 2 1 — 4-1 5 5. Várpalota 3 2 — 1 3-2 4 6. ZTE 3 1 1 1 9-5 3 ‘7. Debrecen 3 1 1 1 5-4 3 8—10. Békéscs. 3 1 1 1 5-5 3 8—10. Oroszlány 3 1 1 l 7-7 3 8—10. Pénzügyőr 3 — 3 — 3-3 3 ll. MÁV DAC 3 1 1 1 5-6 3 12. Bp. spart. 3 1 1 1 6-9 3 13. Volán 3 1 — 2 4-5 2 14. FOSPED 3 1 — 2 6-9 2 15. Ózd 3 — 2 1 4-8 2 16. Ganz-MAVAG 3 — 1 2 1-4 1 17. Pécsi B. 3 — 1 2 2-6 1 i%, Szolnok 8 — NB U. 2 2-9 1. PVSK 2 2 — — 8-0 4 2—3. Pápa 2 1 1 — 5-2 3 2—3. Szekszárd 2 1 1 —* 4-1 3 4—6. Ajka 2 1 1 — 4-3 3 4—6. Bakony V. 2 1 1 — 2-1 3 4—6. KOMÉP 2 1 1 — 1-0 3 7. Nagykanizsa 2 1 •*** 1 3-1 2 8. Savaria 2 1 — 1 4-3 2 9—10. Táncsics 2 1 1 3-3 2 9—10. Fűzfő 2 1 — 1 3-3 2 11. Pécsi Ercb. 2 — 1 1 1-2 1 12—14. Győri D. 2 — 1 1 1-4 1 12—14. Bauxitb. 2 — 1 1 2-5 1 12—14. Szív. MÁV 2 — 1 1 1-4 1 15. Z. Dózsa 2 — 1 1 1-6 1 *6. Almásfüzitő 2 — NB in. 2 1-6 1. K. Rákóczi 2 2 — — 8-2 4 2. Mohács 2 2 — — 4-1 4 3. Nagymányok 2 2 — — 3-1 4 4. Lábod 2 1 1 —• 5-1 3 5. P. Helyiipar 2 1 1 — 1-0 3 6. Pécsi BTC 2 1 — 1 4-1 2 7. Barcs 2 1 — 1 4-2 2 8. P. Porcelán 2 — 2 — 0-0 \ 2 9. Szigetvár 2 1 — 1 2-4 2 10. M.-Szászvár 2 — 1 1 0-1 1 11—12. PEAC 2 — 1 1 1-3 1 11—12. Steinmetz 2 — 1 1 0-2 1 13. Bonyhád 2 — 1 1 1-4 1 14—15. Sz. Vasas 2 — 1 1 1-5 1 14—15. Dombóvár 2 — 1 1 0-4 1 16. K. Vasas 2 — — 2 3-6 Megyebajnokság: Felnőttek: 1. Dombóvár 2 2 — — 9-2 4 2. Fornád 2 2 — — 5-3 4 3. Szedres 2 1 1 — 7-3 3 4—5. Bölcske 2 1 1 — 4-2 3 4—5. Dózsa II. 2 1 1 — 3-1 3 6. Kisdorog 2 1 1 — 5-4 3 7. Simontornya 2 1 — 1 4-2 2 8. Bátaszék 2 1 — 1 4-4 2 9. Tolna 2 1 — 1 1-5 2 10. Hőgyész 1 — 1 — 1-1 1 11. Dunaföldvár 2 — 1 1 2-3 1 12. Tamási 2 — 1 1 4-6 1 13. Gyönk 2 — 1 1 1-5 1 14. Tengelic 1 — 1 2-3 — 15. Alpári SE 2------­2 2-5 — 16. Fadd 2 — 2 0-5 — Ifjúságiak* l. Bátaszék 2 2 — — 8-0 4 2. Dombóvár 2 1 1 — 8-2 3 3. Simontornya 2 1 1 — 5-3 3 4. Dunaföldvár 2 1 — 1 12-2 2 5. Tengelic 1 1 — — 9-2 2 6. Dózsa IL 1 1 — — 5-2 2 7—-8. Gyönk 2 1 — 1 5-6 2 7—8. Bölcske 2 1 — 1 2-3 2 9—10. Kisdorog 2 1 — 1 3-8 2 9—10. Tolna 2 1 — 1 2-7 2 11—12. Fadd 2 — 1 1 3-4 1 11—12. Tamási 2 — 1 1 4-5 1 13. Szedres 2 — 2 1-4 — 14. Fornád 1 — 1 2-9 15. Hőgyész 1 — 1 0-12-r A Szekszárdi Dózsa 3:0-ra nyert Almásfüzitőn Nagymányok Szászváron nyert liO-ra a rivális ellen NB-s csapataink közül a Szek­szárdi Dózsa, a Nagymányoki Brikett, valamint a Paksi Kini­zsi játékát kell dicsérni. A bel­ügyi csapat Almásfüzitőn 1:0-s félidő után 3:0-ra nyert. Ezút­tal a szekszárdi védelem jól ját­szott, de a csatárok is kihasznál­ták a kínálkozó helyzeteket. A Nagymányoki Brikett csapa­tát közel 800 szurkoló kísérte el Szászvárra a Bányász-rangadó­ra. A mérkőzés esélyese a hazai gárda volt, de a nagymányoki- ak kitűnő taktikával 1:0 arány­ban nyerték az izgalmakban bő­velkedő találkozót. Az egész nagymányoki csapat mindvégig lelkesen küzdött, és ennek kö­szönheti az idegenben szerzett, rendkívül értékes két pontot. Pakson, a volt NB I-es játé­kosokkal megerősített. Dunaújvá­rosi Építők a második félidő kö­zepéig 2:í-re vezettek, de a lel­kes hazai csapat nem adta fel a küzdelmet és sikerült a döntet­lent kiharcolni. Befejezés előtt néhány perccel Bányai lövése jelentett veszélyt a dunaújvárosi kapura, de azt nagy szerencsé­vel sikerült hárítani a vendég­csapat kapuvédőjének. A Szekszárdi Vasas nagyon megszenvedett az egy pontért, melyet a PEAC-tól szerzett. A második félidő nagy részében a PEAC emberhátránnyal játszott, de a Vasas ezt nem tudta ki­használni. Dombóvári tudósítónk, Halmai László, elkeseredetten panaszko­dott: tizenöt éve jár a Dombó­vári Vasút labdarúgó-mérkőzései­re, de kedvenc csapatát ez alatt a hosszú idő alatt egyszer sem NB II látta, hogy ilyen alárendelt sze­repet játszott volna. A súlyos vereséghez, és hogy a játékosok kedvüket vesztették, hozzájárult az is, hogy nem sikerült a biztos helyzeteket értékesíteni, majd sorsdöntő helyzetben a játékve­zető nem ítélt 11-est, melyért minden körülmények között azt kellett volna adni. A Bonyhádi Vasas idegenben, Barcson szerepelt, ahol a hazai­ak mindvégig fölényben voltak, így B'onyhád 3:0-s vereséggel volt kénytelen elhagyni a pá­lyát. A bajnoki táblázaton Nagymá­nyok a harmadik helyen áll ve­retlenül, 3:l-es gólaránnyal. Bonyhád a 13., Szekszárd és Dombóvár a 14—15. helyen áll. A hátralevő hetekben bizony lesz mit javítani csapatainknak, Sz. Dózsa—Almásfüzitő 3:0 (1:0) Almásfüzitő, 300 néző. Vezette: Borsos: Sz. Dózsa: Lipovszky — Szántó, Simon, Korner, Kalász, Csordás, Hegedűs, Micskó (Frep- pán), Váüjí-ó (Túrós), Zielbauer, Török. Edző: Nagy János. Al­másfüzitő : Svelik — Nagy M.. Simon I., Vízkeleti, Paulik (Sting), Simon II., Nagy Gy., Lázár, Fekete. Hiba, Tóth B. Ed­ző : PaulíR Ferenc. Az első tíz percben Többet és veszélyeseb­ben támadott a hazai csapat. A 10. percben a védők gyűrűjében kapura törő Zielbauer elől a kö­zéphátvéd az utolsó pillanatban hazaadott. Néhány perc múlva a hazai jobbszélső lövése a ka­pufán csattant. A 16. percben mintaszerű akciógólt rúgott a Dózsa. Torok labdáját Zielbauer kapta, aki az alapvonalról be­adott és a jókor érkező Vábró nem hibázott, l :0. A gól után nagy mezőnyfölényben játszott a Dózsa. A 29. percben a megsé­rült Micskó helyett Freppán ment be. A 42. percben a kapura tö­rő Törököt felvágták. A szabad­rúgást 20 méterről Csordás lőt­te, de a labda elkerülte a kaput. A n. félidő 10. percében ismét gólt ért el a Dózsa. Kalász—Frep­pán—Zielbauer-akció után Zielbau­er lövése a kapufát érintve jutott az alsó sarokba. 2:0. A hazaiak még mindig nem adták fel a küz­delmet és a 14. percben óriási hely­zetet hagytak ki, majd két perc múlva Freppán nagy lövése a ha­zai kapu felső sarka mellett ment el. A 19. percben a kezén megsé­rült Vábró helyett Túrós állt be. Továbbra is a Dózsa maradt tá­madásban, a középpályát gyorsan átjátszva állandóan gólveszélyben tartották a hazaiak kapuját. A 40. percben Zielbauer nagyerejű sza­badrúgása került léc fölé, majd Csordás lövését védte a kapufa segítségével a kapus. A 43. perc­ben tovább növelte előnyét a bel­ügyi csapat. Freppán Török elé játszott, aki hatalmas lövést kül­dött kapura, amit a meglepett ka­pus nem tudott védeni. Biztos győzelmet aratott a Dózsa az eddig „mumusnak” tartott Al­másfüzitő ellen. A játékosok vala­mennyien nagy akarással, a tak­tikai utasításokat betartva, nagyon fegyelmezett csapatjátékkal arat­ták sikerüket. Átlagon felüli tel­jesítményt nyújtott: Simon, Kor­ner, Kalász, Zielbauer, Török. NB III Szekszárdi Vasas—Pécsi EAC 1:1 (1:1) Szekszárd 100 néző, vezette Sze- recz. Sz. Vasas: Bodnár — Tóth, Fiáth, Soós, Turgonyi, Tam, Le- lovics, Bognár. Huth, Hegyi, Maj- sai. Csere: Rózsa. Az első öt percben egy-egy helyzet maradt ki mindkét kapu előtt. Ezután 20 perces küzdelem folyt enyhe PEAC fölénnyel. A 24. percben Hegyi a kapu torkában nagy helyzetben hibázott. Hullámzó já­ték után a 30. percben a vendég­csapat középhátvédje a gólvonal­ról rúgta ki a labdát. Kapkodott a Vasas védelme és a 34. perc­ben többszöri rövid felszabadítás után a pécsi balszélső lövése Bod­nárról kipattant, az üresen ha­gyott Füle lecsapott a labdára és hálóba lőtte. 0:1. A gól felrázta a szekszárdi csapatot, átvették a játék irányítását, támadásaikat azonban középen erőltették ame­lyek a vendégek jól záró védel­mén sorra elakadtak. A 41. perc­ben egyenlített a Vasas. Kunos kezezése miatt megítélt 11-est Soós értékesítette 1:1. A második félidő első 10 perce határozott szekszárdi fölényt ho­zott, a csatársor játékából azon­ban hiányzott az átütőerő. A 12. percben Kunos csúnyán leterítet­te Lelovicsot, a játékvezető a pé­csi játékost kiállította. Emberhát­ránya ellenére a vendégek ját­szottak veszélyesebben. A 22. perc­ben Füle lefutotta a Vasas védő­ket, & kifutó Bodnár mellett nagy helyzetben mellé lőtt. A követke­ző percben a hazai védők a 16- oson belül buktatták a pécsiek csatárát, a 11-est Füle kapu mel­lé lőtte. A 24. percben Huth köze­li lövése kivágódott a kapusról, a védők felszabadítottak. A hátra­lévő percekben a nagy hibaszá­zalékkal játszó Vasas csatársora néhány szórványos támadást ve­zetett, igazi helyzetet azonban nem tudtak teremteni az ember- hátránnyal is lelkesen küzdő pé­csiek ellen. Jók: Soós, Lelovics, Majsai. Nagymányoki Brikeít-Máza-Szászvár 1:0 (1:0) Szászvár 1500 néző, vezette Lu­kács. Nagymányok a következő összeállításban szerepelt: Szulics — Kozma, Széles, Steib, Kóka, Csimma, Bareith I., Németh, Ba­lázs, Farkas, Hucker. Csere: Sár­közi és Fazekas. Szép számú szurkolósereg kísérte el a szom­szédos rangadóra a Brikett együt­tesét. Jó iramú, változatos mérkő­zést láthattak, mert hol az egyik, hol a másik kapu került veszély­be a védelmek azonban mindkét oldalon jeleskedtek. Nagymányok a győztes gólt a 30. percben sze­rezte meg. Balázs kapta a lab­dát, tisztára játszotta magát és a kifutó Süveges mellett a hálóba gurított. 1:0. A 39. percben to­vább növelhette volna előnyét Nagymányok, Steib egyedül tört kapura, a kifutó Süveges ezút­tal lábbal menteni tudott. A második félidőben továbbra is változatos, jóiramú mérkőzés folyt, gólt azonban már egyik csa­patnak sem sikerült elérnie. Határtalan lelkesedésének kö­szönheti a vendég Nagymányok egygólos győzelmét, melyet ke­mény, de mindvégig sportszerű találkozón harcolt ki. Jók: Far­kas, Csimma, Kóka, Steib — de a csapat többi játékosát is dicséret illeti a fegyelmezett és lelkes já­tékáért. — Orbán -• Barcs—Bonyhád 3:0 (1:0) Barcs 500 néző. Vezette: Szőke. A Bonyhádi Vasas a következő játékosokat szerepeltette: Tóth II. — Forrai, Plesz, Péter, Fazekas^ Vajda, Horváth, Kuhl, Palkó, Var­ga, Bulla, Csere: Fláding és Tóth. I. A bonyhádi csapat a második percben gólt szerezhetett vorna* de Varga, csak a kapussal állt szemben és a kapufát találta elv a visszapattanó labdát viszont az oldalhálóba lőtte. A hazaiak a nyolcadik percben a kaputól 18 méterre szabadrúgáshoz jutottak. A jól eltalált lövés védhetetlenül vágódott Tóth II. kapujába. 1:0« Négy perc múlva Horváth egyen­líthetett volna, de fejéről a labda a kapufára jutott. Csökkent az iram, esett a színvonal. A 38. percben Varga fejelt kapura, cTe ismét a kapufa mentett. A második félidő is lanyha ira­mú küzdelmet hozott. Esemény­telen játék után a 24. percben Bulla lövését a kapus szögletre tisztázta. A barcsi támadásokat a bonyhádi védelem még néhány percig hárítani tudta, de miután Kuhl megsérült, zavarba jött a Vasas védelme és 15 perc alatt két gólt lőttek, így alakult ki a 3:0-s végeredmény. Az eredmény túlzott, mert Bony*4 hád nem játszott alárendelt sze­repet. ennek ellenére Barcs rá­szolgált a győzelemre, mert jóf tudta kihasználni a kínálkozó helyzeteket. Jók: Tóth II., Vajda, és Varga. Rákóczi—Dombóvári. YSE 4:0 (2:0) Kaposvár 1000 néző, vezette Szloboda. A Dombóvári VSE a kö­vetkező csapattal szerepelt: Hil­bert — Havasi, Tapaszt!, Barta, Beke, Végvári, Mikolics, Kunj Varga, Szőcs, Sonkoly. Csere: Ko­vács és Köbli. A vendég vasutas! együttes már a 2. percben veze­tést szerezhetett volna, de Kun nagy helyzetből mellé lőtt. Ez­után Beke majd Varga lövése ke­rülte el a kaposváriak kapuját. Negyedóra elteltével jött fel a hazai csapat és a 20. percben a vezetést is megszerezte. Pintér el­húzta a labdát Tapaszti elől és közelről a kapu közepébe lőtt. 1:0. Egy perc múlva Kunt a 16- oson belül két védő közrefogta, majd felvágta, a játékvezető azon­ban nem ítélt ll-est. Óriási hely­zet maradt ki a 24. percben is* amikor Kun az üres kapura rúg­ta a labdát, de az egyik védő­nek sikerült a gólvonalról felsza­badítani. A 34. percben Végvári a 16-oson belül előrevetődve kézzel ütött a labdába, a megítélt bün­tetőből Laczkovics lőtt a hálóba. 2:0. Ettől kezdve a DVSE teljesen összeroppant, a hazaiak tetszés szerint játszottak. A második félidő 26. percében Márton beadását Szabó kapásból lőtte Hilbert kapujába. 3:0. A be­fejezés előtt 5 perccel Laczkovics éles szögből leadott lövésével ál-' lította be a végeredményt. 4:0. A dombóvári csapat az első félJ órában egyenlő ellenfélnek bizo­nyult, sőt a vezetést is megsze­rezhette volna. A kihagyott hely«; zetek és a meg nem ítélt bünte­tő után a Vasutas-csapat aláren­delt szerepet játszott és a hazai­ak akár nagyobb arányban iá győzhettek volna. A DVSE együt­teséből csak Sonkoly és Tapaszt! lelkesedése dicsérendő. — Halmai — Paksi Kinizsi—Dunaújvárosi Építők 2:2 (1:2) Szekszárdon került lejátszásra az Sz. Bőrdíszmű—Paksi r inizsi női kézilabda-mérkőzés, melyet a szekszárdi csapat nyert. Képünkön: gólt dob az egyik szekszárdi lány. Paks 1000 néző, vezettfe Darula. Paksi Kinizsi: Árki — Kővári, Vilmányi. Haaz, Váczi, Kródi, Ke­resztes, Bányai, Kiss, Csorna, Ba­gó. A vendégek már a 2. perc­ben megszerezték a vezetést Tar révén. 0:1. Az 5. percben egyen­lített a Kinizsi. Bagó baloldali szögletét az elalvó Horváth mel­Ki fizeti meg ? Ezt kérdezte Csilléri Gyula, a nagydorogi sportkör vezetője teg­nap reggel, amikor a Decs elleni mérkőzés eredményeit közölte. El­keseredése érthető, hiszen augusz­tus 20-án van a nagydorogi búcsú és ezen a napon hosszú évek óta a bevételük elérte az 1500—2000 fo­rintot. A nagydorogiak a Decs el­leni mérkőzést augusztus 20-ára hirdették, de a JT jóvoltából azt 2l-én kellett lejátszani. Bevételük mindössze annyi volt, hogy a já­tékvezetőket ki tudták fizetni. Félő, hogy Nagydorogon kívül még néhány helyen hasonló mó­don vélekednek a szövetség mun­kájáról, és ez semmi esetre sem növeli a Tolna megyei Labdarúgó Szövetség tekintélyét. Az elkövet­kező időben lelkiismeretesebb és pontosabb munkát kell végezni, hogy az elvesztett tekintélyt visz- szüszerezhessék* lett Váczi a bal sarokga fejelte 1:1. A 10. percben Bagó beadását Ke­resztes a kapufa mellé lőtte. Vál­tozatos játék után egy ellentáma­dás végén Tar fejesét védte Árki. A 30. percben Kiss kapura húzott, előle a kifutó Horváth lábbal tisz­tázott. A 45. percben a lest rek­lamáló hazai védők mellett Tar ismét az Építőknek szerzett ve­zetést. 1:2. A második félidő első percében Bányai tisztára játszotta magát, de lövése a felső lécről vágódott a mezőnybe. A 8. percben Van- csura lövését Árki a léc alól bra­vúrral ütötte szögletre. A 20. perc meghozta a hazaiak számára az egyenlítést. Egy lepattanó labdát a szemfüles Bagó megszerzett és védhetetlenül vágta a bal felső sa­rokba. 2:2. A 28. percben Bányai 16 méterről váratlanul kapura bombázott, a nagyerejű lövését Horváth bravúrral hárította. A mindvégig izgalmas, változa­tos mérkőzésen a hazai csapat közelebb állt a győzelemhez. Jók: Kiss. Vilmányi, Kródi illetve Aj­tony, Bátai és Tar. — Zerza — NB-S CSAPATAINK LEGJOBBJAI: Szekszárdi Dózsa: Simon. Pak­si Kinizsi: Kiss. Nagymányok: Farkas, Dombóvári VSE: nem volt, Borv^ádi Vasas: Vajda® Szekszárdi Vasas: Majsai.