Tolna Megyei Népújság, 1971. augusztus (21. évfolyam, 180-204. szám)

1971-08-19 / 195. szám

Szomorú vasárnap... A KÖZÖNSÉG BELESZÖLT Rakasd—Závod felnőttmeccsen csaknem botrány tört ki. Rakasd egyik népszerű játékosa a II. fél­idő 35. percében egy összecsapás­nál megsérült, letámogatták a pá­lyáról, mire a közönség berohant, hogy ..igazságot” szolgáltasson. A forró helyzetben Weidinger János játékvezető lefújta a meccset. Az ügyet a járási labdarúgó-szövet­ség tárgyalja. TSZ-KUPA 71 A tsz-kupa mérkőzései sem sok­kal voltak szerencsésebbek. Tabód —Bátaapáti mérkőzés Bátaapáti távolmaradása miatt nem került sorra, a Bonyhádbörzsöny—Grá- bóc mérkőzésen viszont játékve­zető nem jelent meg: Szükségjá­tékvezető lépett pályára Józsa Já­nos személyében. A mérkőzés végeredménye Bonyhádbörzsöny javára 15:1. JÁTÉK NÉLKÜL MARADTAK Az augusztus 15-i bajnoki mér­kőzésekből négy helyett csak egy játszódott le. (Rakasd—Závod). Kalaznó—Kéty mérkőzés Ralaznó visszaléDése miatt maradt el, a játékosok nagy része bevonult, mások elköltöztek a faluból. így a sportgyesület kénytelen szüne­teltetni labdarúgó-szakosztályát. A kétyi csapat így vasárnap játék nélkül maradt. Mucsfán is hiába várták az ellenfelet, Felsőnána nem jelent meg. A Lengyel—Bony­hádbörzsöny mérkőzést Lengyel kérésére elhalasztották. — K. E — NB III. középcsoport 1. Soroksár 1 1-------2-0 2 2 —7. Dunaújv. Ép. 1 1-------3-2 2 2 —7. Ganz. Vili. 1 1-------2-1 2 2 —7. Elektromos 1 1-------2-1 2 2 —7. Jánoshalma 1 1-------2-1 2 2 —7. Paks 1 1-------2-1 2 2 —7. Dunaújv. P. 1 1-------1-0 2 8—15. MA VAUT „SZERETETTEL KÖSZÖNTJÜK A SIÓ KUPA RÉSZTVEVŐIT“ „WIR BEGRÜSSEN HERZLICHST DIE TEILNEHMER DES POKALS SIÓ“ „SERDECZNIE WITAMY UCZESTNIKOW PUCHARA SIÓ“ „VYTÄME SPORTOYCOV KTORY ZÁVODIA ZA POHÁR SIO“ „POZDRAVLJAMO UCESTVOVAOCE SIO PEHARA“ a Sió Kupa nemzetközi torna Ma kezdődik Immár második alkalommal gyü­lekeznek városunkban a Sió Kupa nemzetközi torna résztvevői, hogy megküzdjenek egymással a díszes serlegért, népszerűsítsék a sport­ágat, és e versenysorozattal is hoz­zájáruljanak alkotmányunk ünne­pének méltó megünnepléséhez, örülünk, hogy négy nemzet hat klubcsapata eljött városunkba és számot adnak tudásukról, akarat­erejükről és tehetségükről. Biztosak vagyunk abban, hogy nagy érdeklődés kíséri a mérkő­zéssorozatot és az előző évihez ha­sonlóan jó propagandája lesz a sportágnak. A vendégek megis­merkednek Szekszárd, valamint a megye nevezetességeivel, láthatják városunk fejlődését. Kívánjuk valamennyi résztvevő­nek, hogy maradandó emlékkel gondoljanak városunkra és a kö­vetkező évben ismét vegyenek részt a Sió Kupa küzdelmein. Megyei kézilabda-bajnokság A Bőrdíszmű nyerte a női rangadót — Paks újabb bravúros győzelme — Ötvennégy gól Dunaföldváron A megyei kézilabda-bajnokság vasárnapi mérkőzései közül a legnagyobb érdeklődés a Szek­szárdi Bőrdíszmű—Simontornya női rangadót kísérte. A simon- tornyai csapatot' szépszámú szur­kolósereg kísérte el Szekszárdra, ahol Vinczellér edző csak tarta­lékos csapatot tudott pályára küldeni, miután négy játékosa nem érkezett meg. A rangadó izgalmas, változatos és jóiramú küzdelmet hozott. A szekszárdi csapat 5:3-as félidő után 14:10 arányú győzelmet szerzett a két hétméterest és több biztos gól­helyzetet kihagyó vendégek ellen. A hazai győzelem fő részese Il­lés Anna volt. aki ezúttal is bi­zonyította: játéktudásával való­ban NB.S osztályba léphet. Szoros küzdelem alakult ki a Bogyiszló—Ozora találkozón is. A hazaiak játéka sokat javult az utóbbi időben, amely Szaba­di József és Pilisiné lelkes mun­káját dicséri. Félidőben egy gól­lal Bogyiszló vezetett, szünet utá­ni erőnléti megingásukat Ozora használta ki és nehéz mérkőzé­sen szerezték meg egygólos győzelmüket a vendégek. A ha­zai csapatban Simonné, Ozora együttesében pedig Nagy Györ­gyi gólerőssége tűnt ki. Nehezen nyert otthonában az Egészségügyi Szakiskola a Bony­hádi Cipőgyár ellen. A találkozó során a szekszárdi csapat egy­gólos előnyét hatszor ledolgozta a vendégcsapat, a befejezés előtti percekben lőtt góllal 7:ő-ra nyert a Szakiskola. Az ifjúsági mér­kőzés nem került iejátszásra, mivel a hazaiak ifjúsági csapa­tukat nem tudták kiállítani. A férficsapatok mezőnyében ezúttal is Paks szolgáltatta a forduló meglepetését a Dombó­vári VSE legyőzésével. Az első félidő 12:l2-es döntetlennel zá­rult. A játék második leiében kezdés után a DVSE két góllal elhúzott, melyet hamar kiegyen­lített a Kinizsi. A hazaiak lelke­sedése döntött 20:20-as állásnál és helyenként színvonalas akci­ók után kétgólos paksi győze­lem született a tavalyi bajnok ellen. A találkozó krónikájához tartozik, hogy a győztes együt­tesből Kernt a játékvezető végleg kiállította. ötvennégy gólt láthattak a né­zők a Dunaföldvár—Mözs mér­kőzésen. Továbbra is gyengél­kedik a mözsi gárda és a nagy­arányú vereségük révén egyre inkább leszakadnak az élmezőny­től. Dunaföldvár 35 góljából Pál- fi 14-et szerzett. Kiegyenlített első félidő után 10 gólos hazai győzelem született a Fadd—iregszemcse összecsapá­son. A nagy meleg elleriére nagy küzdelem, helyenként kemény játék jellemezte a mérkőzést. A győztes faddi csapatban Mácsik 11 góljával a mezőny legjobbja volt. A Gyönki Gimnázium csapata Szekszárdon szerepelt az Alpári SÉ ellen. Kétgólos előnnyel kezdte a második félidőt a ven­dégcsapat, később azonban visz- szaestek és az Alpári SE erősí­tése végül is szekszárdi győzelmet eredményezett. A hazaiaknál Vígh és Szabó, a vendégeknél Kiss gólerős játéka emelkedett ki. A listavezető Simontornyai BTC közepes színvonalú mérkő­zésen győzte le Szekszárdon a Szövetkezeti SK II. csapatát. A mindvégig sportszerű találkozón a nagyobb rutin döntött. A Tolna—Hőgyész találkozón nagy harc után egygólos ha­zai győzelem született. A máso­dik félidőben időnként túlfűtött hangulat uralkodott a pályán. Részletes eredmények: Nők: Sz. EÜ. Szakiskola—Bonyhád 7:6 (4:3), ifi: a szekszárdi csapat nem állt ki, Bogyiszló—Ozora 9:10 (3:2), ifi: 8:13 (4:8), Bőr­díszmű—Simontornya 14:10 (5:3), ifi: 9:3 (6:2). Férfiak: Tolna— Hőgyész 24:23 (11:8), ifi: 8:24 (4:11), Fadd—Irgszemcse 31:21 (13:13), iff: 21:12 (9:6), Paks— Dombóvár 23:21 (12:12), ifi: 5:4 (2:1), Szöv. SE II.—Simontornya 15:19 (7:10), ifi; 17:13 (13:6), Du­naföldvár—Mözs 35:19 (10:5), ifi: 17:12 (6:5), Alpári SE—Gyönk 25:18 (7:9). Nemzetközi barátságos mérkőzés 8—15. TFSE 8—15. III. k. TTVE 1------­1 2-3 — 8—15. Kiskőrös 1------­1 1-2 — 8—15. MOM 1------­1 1-2 — .8—15. Április 4. V. 1------­1 1-2 — 8—15. Vecsés 1------­1 1-2 — 8—15. Baja 1------­1 0-1 — 16. Ercsi 1------­1 0-2 — Szekszárd, 300 néző, vezette: An- dorka. Slovén FC: Vukovics— Ka­ran, Varicsak, Szremac, Jelics, Jo­vanovics, Lázics, Nebrigics, Jánics, Spirics, Dzsordzsevics. Edző: Ma­jor György. Szekszárd: Bugyik — Szántó (Kálmán), Simon, Korner (Kiss), Kalász, Csordás (Miklós I.), Hegedűs, Micskó (Müller), Vábró (Freppán), Zielbauer (Túrós), Tö­rök. Edző: Nagy János. Zászló- csere vezette be a mérkőzést. Ta­pogatózó játékot hozott az első 10 perc, mindkét kapunál alakult ki egy-egy helyzet. A 13. percben gyors jugoszláv támadást vezetett Dzsordzsevics, a védőktől zavarva balra kisodródott, a lövés pillana­tában lecsúszott lábáról a labda, de így is a megtorpant Bugyik fölött a hálóba hullott. 1:0. Kezdés után Kalász lövése az egyik védő­ről a kapus kezébe perdült. A 17. percben Zielbauer nagy lövése a kapusról a mezőnybe vágódott. A Slovén FC gyors mozgásos, pontos adogatásokra épült támadásai sok zavart okoztak a Dózsa védelmé-j ben. A 21. percben Hegedűs szök­tette Törököt, aki elől az ötösön belül a lövés pillanatában mentett szögletre Varicsak. A szögletből be­ívelt labdát Szántó centikkel lőtte kapu fölé. Négy perc múlva a Dó­zsa szögletet harcolt ki. Török ka­pu elé emelt, a felugró Vábró nagy helyzetben a léc mellé fejelt. A következő percek ismét a ven­dégcsapat fölényét hozták. A 29. percben Spirics előretört, nagy lö­vését Bugyik a kapufa segítségé­vel hárította, majd a 35. percben jobboldali Dózsa-támadás végén Micskó lőtt fölé. Szünet után az 5. percben Ziel­bauer húzott kapura, lövését Vukovics kitűnő érzékkel men­tette. A Dózsában végrehajtott cserék frissebb, lendületesebb küzdelmet eredményeztek. Soro­zatos támadások futottak, de a jól záró jugoszláv védelem há­rított. A 27. percben Freppán szabadrúgását, majd Török lövé­sét védte Vukovics. A 30. perc­ben Müller lövése vágódott ka­pufára, egy perccel később a felfutó Simon 20 méteres erős lövését tisztázta a vendégek ka­pusa. A 36. percben Dzsor­Rtimai Sloven FC—Szekszárdi Dózsa 2:0 (1:0) dzsevics kevert az ötösön belül, a meglepett védők nehezen men­tettek előle. A 40. percben Mül­ler ívelését Vukovics kiejtette, majd a következő percben Frep­pán óriási gólhelyzetben hibá­zott. A 43. percben Spirics le­futotta a védőket, ejtett lövése Bugyik fölött jutott a hálóba. 2:0. Lendületes, jó mérkőzést ho­zott a két csapat találkozója, melyből a technikásabb és hely­zeteit jobban kihasználó jugosz- lávok kerültek ki győztesen. Jók: Vukovics, Jovanovics, Dzsordzsevics, Jelics, illetve Si­mon, Korner és Csordás. Kerékpár A HVDSZ Tolna megyei bizott­sága az egyre növekvő tömeg­sport igény kielégítésére túra- kerékpár-versenyt szervezett. A nagyszámú — főként fiatal — ver­senyző nagy lelkesedéssel hajtot- '.a végig a távot, mely a férfiak­nál 24, a nőknél 12 kilométer volt. A verseny végeredménye: férfiak: 1. Farkas Károly (Sz. Vasipari). 2. Gaáabach György (Öra-Ékszerip. V.). 3. Szegedi István (Sz. Költ­ségvetési Üzem). Nők: 1. Faddi Magdolna (Sz. Költségvetési Üzem). 2. Odor Mária (Simontornyai Bőr- Szőrmefeld. V.), 3. Bereczky Ka- •alln ^Simontornyai Bőr-Szorme- ' Vi. V.). ‘ Röplabda A Pajtás Kupa területi döntőin a Bátaszéki I. számú Iskola kép­viselte megyénket a Keszthelyen rendezett röplabda területi dön­tőn. a második helyezést érte el a Németh, Wéner, Prisecki, Rókus. Kappelmayer. Skordai és Istenes összeállítású csapat. A Bátaszéki I. számú Iskola röplabdáé-apatának egyúttal ez volt az utolsó szeren- lése, mert a végzett fiúk közül számosán másutt i^nuln-l: to\-;’-U. ] és új csapatot kell szervezniük, i Trupp (Dom­bóvár) a Kom­lón rendezett országos vidéki atlétikai baj­nokságon ge­relyhajításban rendkívül mezőny- az előkelő ötödik helyet szerezte meg. a erős ben Sportműsor Augusztus 19 Kosárlabda: Szekszárdon, a Ga­ray Gimnázium udvarán 16.45-kor kezdődik a Sió Kupa ünnepélyes megnyitója. 17 órakor Bratislava! Vasutas válogatott—Znicz Prusz- kov, 18.30-kor Szekszárdi Vasas— AH i860 Hagen. Atlétika: Szegeden, a vidéki ser- ^ dülőbajnokságon a Szekszárdi Dó­zsa a Bonyhádi Gimnázium, Ta­mási, Bátaszék, Tolna és a Szek­szárdi ITSK versenyzői állnak rajthoz. Kézilabda: A Szekszárdi Szövet*» kezeli SK NB Il-es csapata a Bu­dapesti Volánt fogadja 17 órakor, a Szakmunkásképző Intézet pá­lyáján. Megyebajnokság: Mözs— Alpári SE 17. V: Jilling. Labdarúgó NB III: a Szekszárdi Vasas a PEAC együttesét fogadja 16.30- kor. Augusztus 20 Kosárlabda: folytatódik a Sió Kupa küzdelemsorozat. 9.30-kor Testnevelési Főiskola—Bratislava! Vasutas válogatott, ll-kor Backa Topola Topolcanka—Szekszárdi Va­sas, 17-kor Znicz Pruszkov—Test- nevelési Főiskola, 18.30-kor AH 1860 Hagen—Backa Topola Topol­canka. Lovasverseny: Tamásiban Bóra­kor kezdődik a háromnapos nem­zetközi területi lovasbajnokság. Szakszervezeti sportünnepély: a KPVDSZ Tolnán, a sporttelepen 8.30- kor rendezi egésznapos sport- ünnepélyét. Atlétika: atlétáink folytatják Sze-í geden az augusztus 19-én kezdő­dött versenyen szereplésüket. Kézilabda megyebajnokság: NŐkí Simontornya—Ozora 9. V: Szili. Bonyhád—Bogyiszló 11. V: Róth, Gyönk—Sz. EÜ. Szakiskola 10. V: Kiss, Sz. Bőrdíszmű—Paks 11. Vs Király. Férfiak: Simontornya— Iregszemcse 11. V: Szili, Hőgyész —Fadd 9.30. V: Horváth. Gyönk— Tolna 12. V: Kiss. Szöv. SE II.-* Paks 9. V: Király. Dombóvár—» Dunaföldvár 11. V: Szabó—Takso­nyi. Teke: a Szekszárdi Szövetkezeti SE csapata a Komlói Bányászt fo­gadja 9 órakor Szekszárdon. Labdarúgó NB III.: a Paksi KiJ nizsi a Dunaújvárosi Építők csa­patát fogadja 17 órakor. A Nagy- mányoki Brikett a Baranya me­gyei Szászváron mérkőzik 16.30- kor. Ä Bonyhádi Vasas Barcson lép pályára 17 órakor. A Dombó­vári VSE Kaposvárott mérkőzik a Rákóczi ellen 17 órakor. Labdarúgó megyebajnokságrs Bölcske—Szedres 16.30. V: Ben» cze. Labdarúgó B osztály: Pálfa— Sióagárd V16.30. V: Berta, Sz. Épí­tők—Majos 16.30. V: Hopp. Ozora —Pincehely 16.30. V: Eretnek. Labdarúgó II. osztály: Tevel— Kurd 16.30. V: Kiszler, Izmény— Dalmand 16.30, V: Lendvai, Tolna- némedi—Kocsola 16.30. V: Pech. Szakály—Báta 16.30. V: Teierling. Dunaszentgyörgy—Madocsa 16.30. V: Nemes, öcsény—Kajdacs 16.30. V: Derner, Szakcs—Harc 16.30, V: Szabó I. Kajmád—Aparhant 16JÄ, V: Ritzl. Augusztus 2L Kosárlabda: a Sió Kupa nem­zetközi torna döntő mérkőzéseit játsszák Szekszárdon a gimnázi­um udvarán. 15 órától az 5—6.? 16.30 kor a 3—4., 18 órakor az 1—2. helyért mérkőznek. 19.30 :-kor ke­rül sor az ünnepélyes eredmény- hirdetésre. Lovasverseny: Tamásiban foly­tatódik a nemzetközi, egyben te­rületi lovasbaj nokság. Kezdés 0 óra. Kézilabda ÓIK selejtező: Nők: Bogyiszló—Simontornya 9. V: Tak­sonyi, Sz. EÜ. Szakiskola—Kocso­la 9. V: Szabó, Paks—Bonyhád 10. V: Link. Gyönk—Ozora 17. V: Pék. Férfiak: iregszemcse—Du?ia- füldvár 10.30. V: Róth. Mözs— Gyönk 9. V: Kiss, Tolna—Dombó­vár 11. V: Barna. Fadd—Simon­tornya 9. V: Király, Paks—Hő­gyész 9 V: Link. Atlétika: atlétáink közül Gyulán a magyar—román ifjúsági viada­lon, valamint Budapesten, a nem­zetközi belügyi spartakiádon sze­repelnek. Teke: a Szekszárdi Szövetkezeti csapat 9 órakor a jugoszláviai Be­csei Munkás Sportegyesület csa­patával mérkőzik Szekszárdon. Labdarúgó NB II: a Szekszárdi Dózsa Almásfüzitőn mérkőzik lG.30-kor. Labdarúgó megyebajnokság: Du­naföldvár—Bátaszék 16.30. V: Csó­kás. Kisdorog—Tamási 16.30. V: Takács. Dombóvár—Tolna 16.30. V: Láng. Fadd—Simont ornva 16.30: V: Rózsa E. Gyönk—Dózsa II. 16.30. V: Sebestyén. Alnári—For- nád 16.30. V: Szinger. Tengelic— Hőgyész 16.30. V: Andorka. Labdarúgó megyei B: Nagvdo­rog—Decs 16.30. V: Burányi. Zom­ba—Győré in..30. V: Farkas A. Bogyiszló—Kölesd 16.30. V: Aknai. Döbrököz—Cikó 16.30. V: Baráth. Labdarúgó járási bajnokság! Kéty—Mucsfa 16.30. V: Weidin­ger. Börzsöny—Rakasd 16.30. V: Krall. Lengyel—Závod 16.30. Vz Paplauer.