Tolna Megyei Népújság, 1971. június (21. évfolyam, 127-152. szám)

1971-06-10 / 135. szám

hírek A megyei labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága Szőnyi Mihályt (Bonyhádi Petőfi) és Apaceler Fe­rencet (Szakcs), június 14-ig, Mik­lós Istvánt (Ozora) június 21-ig, Lukács Lászlót (Ozora) június 28- .ig tiltotta el a játéktól. * A tolnai labdarúgócsapat kitűnő csatára Schfiffer, vasárnap Tamá­siban, a mérkőzés első percében lábát törte és a pincehelyi kór­házba szállították. A Szekszár *• Vasas női kézi- iabdacsapata vasárnap Tolna ellen játszott és 8:l-es félidő után 17:2 arányban győzött. A Vasas góljait Szabj án (9). Horváth (3). Bakos (3), Munch (2) dobta. A Szedres! Termelőszövetkezeti Sportkör beadvánnyal fordult a megyei labdarúgó-szövetséghez, melyben leíria, hogy Máza-Szász- vár a június 3-i hétközi mérkő­zésen NB II-es csapattal játszott ellenük. A sportkör szerint az ilyen irreálissá teszi a megyebaj­nokságot. kérik a szövetséget, hogy foglalkozzon az üggyel. Az Alpári SF.—Fadd megyebaj­noki labdarúgó-mérkőzést vasár­nap. közös megegyezéssel Faddon játssza le a két csapat. Vasárnap kilenc játékvezetőnk működik idegenben. Hatan Pé­csett: a Helyi ipar—Marcali mér­kőzést a Gabi, Teierling, Takács Gy., míg a Steinmetz—Barcs ta­lálkozót a Barát, Rózsa A, Takács J. vezeti. Bács megyében a Dus- nok—Bátya mérkőzést a Szinger, Kiss n, Kern hármas vezeti. Me­gyénkben két mérkőzésen lesznek idegenből játékvezetők. A Paks— Tamási mérkőzést kalocsai, a Kis- dorog—Tengelic találkozót pedig Baranya megyei hármas vezeti. Vasárnap kerül sor a megyék közötti atlétikai Béke Kupa első fordulójára. A nők Székesfehér­várott, a férfiak Kecskeméten ve­szik fel a küzdelmet. A női csa­pat tartalékos lesz (Szuprics sé­rült), de talán sikerül így is ki­harcolni az „A” döntőbe jutást. A férficsapat erősebb, mint ta­valy volt, de így sincs sok esély különösen jó eredmény elérésére. Schmidt Éva, a Szekszárdi Va­sas kosárlabda-játékosa bejelen­tette, hogy nem kíván tovább a Vasasban szerepelni, mert egy fő­városi csapatban szeretne játszani. A megyei labdarúgó-szövetség közölte, hogy a március 7-én el­maradt, megyei B osztályú labda­rúgó-mérkőzéseket június 20-án, az április 25-én elmaradtakat pe­dig június 27-én kell lejátszani. * Az elmaradt Szekszárdi Vasas- Dombóvári VSE férfi kosárlabda- mérkőzést június 10-én. csütörtö­kön játsszák le Szekszárdon. Mint ismeretes. Gerecs János, a ma­gyar vasutas válogatottban szere­pelt, mely a Vasutas EB-n vett részt Burgasban, ezért nem ját­szották le a mérkőzést az eredeti időpontban. A D. Szövetkezeti SK tartalék teke­csapata az Sz. Vasas csapatát fo­gadta Dombóváron, s jó játékkal biztosan fektette kétvállra ellen­felét. Figyelemreméltó a szövet­kezeti csapat eredménye: 2469 fát dobtak, amennyit a területig baj­nokságban szereplő Kesztyűgyár csapatának még egyszer sikerült dobni. D. Szöv. SK II—Sz. Va­sas 7:1 (2469:2213). Legjobb do­bók: Kálózdi 445, Tarsoly 426, ifj. Horváth 418, illetve Steer 405, Gu- -Urác; 3R6, Varga 380 fával. Kosárlabda VB 111 Bátaszéki VSK—Marcali 84:60 (28:24) (Férfimérkőzés) FF A Marcaliban lejátszott mérkő­zésen a bátaszéki csapat az alábbi játékosokat szerepeltette: Horváth (20), Gyimesi (9), Ilyés (4), Tirin- ger (14), Zágonyi (9). Csere: Sza­bó (26). Gaszner (2), Farkas (2). A bátaszéki csapat emberfogást, míg a helyiek zónavédekezést al­kalmaztak a mérkőzésen. Az első félidőben végig fej-fej melletti küzdelem volt, ahol a helyiek fő­leg betörésekkel, a bátaszéki csa­pat gyors indítással kísérletezett. Sok biztos helyzetet hagytak ki a vendégek. A szoros eredményre jellemző, hogy 5. perc: 5:5, 10. Sz. Vasas II—Dombóvári VSE 68:38 (31:20) (Női mérkőzés) Sz. Vasas II: Major (14), Hal­mos (17), Budavári (20). Csötönyi (2). Pálíl (7). Csere: Géezi (4), Leipola (2). Hegedűs (2). Dombó­vári VSE: Tóth (8), Gyimesi (8). Herke (4), Sárosi (10), Bájt (6). Csere; Fehér, Berta, Győri, Vau (2). A DVSE csapata kevés esély- lyel lépett pályára. A hazaiak kezdtek jobban, 9:0-ra, majd 23:10- re vezettek. A 15. percben 15 . ponttal vezetett a Vasas II, ekkor TEKE Horváth a megyei ifjúsági bajnok A megyei tekeszövetség Szek­szárdim rendezte a megyei ifjú­sági egyéni tekebajnokságot. A Szekszárdi Vasas, az Alpári SE, valamint a Szekszárdi Szövetke­zeti SK versenyzőin kívül nyolc fiatal képviselte a Dombóvári Szö­vetkezeti Sportkört. Mivel az el­múlt időszakban a dombóvári fia­talok jó eredményekkel hívták fel magukra a figyelmet, így nem tűnt meglepetésnek, hogy az első három helyet a dombóváriak sze­rezték meg. A verseny egyik esé­lyese Árvái Ödön' volt,1 aki a Dom­bóvári Szövetkezeti SK területi bajnokságban szereplő csapatának állandó tagja. Mégsem Árvái sze­rezte meg a bajnoki címet, mert ifj. Horváth László egyenletes tel­jesítményt nyújtva, megérdemel­ten szerezte meg a megyei elsősé­get.----------1 I fj. Horváth László, a Dombó­vári Vasipari Ktsz lakatos ipari­tanulója. A sportkörnél az édes­apja az edzője, aki elégedett fia eredményeivel. Mint mondotta; sok múlik azon, hogy az el­következő időben milyen szorgal­masan dolgozik a fia, mert ameny­nyiben a szorgalom, lelkesedés meglesz, még sok szép eredményt érhet el. A megyei ifjúsági bajnokság végeredménye: 1. ifj. Horváth László (D. Szöv. SK) 416, 2. Ár­vái Ödön (D. Szöv. SK) 413, 3. Tarsoly Péter (D. Szöv. SK) 398, 4. ifj. Radó G. (Sz. Szöv. SK) 397. 5. Senkel (D. Szöv. SK) 395, 6. Szabó (Sz. Vasas) 380, 7. Stark A. (D. Szöv. SK) 379, Radó A. (Sz. Szöv. SK) 371. 9. ifj. Koncz (Al­pári) 36G, 10. Elekes (D. Szöv. SK) 365. 11. Keese (D. Szöv. SK) 362, 12. Mándll J. (D. Szöv. SK) 352 fával. Területi bajnokság KAPOSVÁRI VASÚT— DOMBÓVÁRI SZÖV. SK 6:2 (2574:2563) Balszerencsés mérkőzésen vesz­tett a dombóvári együttes, a nagy­szerű napot kifogó hazai csapat­ai szemben. Végig a dombóváriak -Zeitek, két utolsó dobójuk, a -rtnál gyengébb teljesiunenyt j ujtott, s ez a vendégek két n.jába került. Legjobb dobók: m-i 442, Bán 440, Eacza 431, il- .✓e Topa 459, Árvái ö. 447, Kol- --r 419 fával. D. KESZTYŰ—P. VOLÁN 5:3 (2375 :2374) A Dombóváron lejátszott talál­kozón végig nagy harc folyt a Két csapat között, mindössze 1 fá­val bizonyult jobbnak a hazai együttes, de ez egyben azt is je­lentette, az utolso fordulóban si­került az eddig nyeretlen ha­zaiaknak első győzelmüket meg­szerezni. A Kesztyűgyár csapatá­ból Horváth L 406, Kiss 411 fát dobott. Két kép Ocsényből Az MHSZ Gyulai György Re- hácson át érkezett vissza öcsény- pülöklubja megkezdte 10 hetes tá- be. Ezt az utat 50 perc alatt tette borozását az őcsényi repülőtéren. meg, ami rendkívül jó eredmény. Már az első napokban néhány si- Gyimesi Attila az ezüstkoszorú perc: 13:13, 16. perc: 19:19 volt az eredmény és a 19. percben a he­lyiek vették át a vezetést 23:21-re. Ekkor Horváth kosaraival a vas­utascsapat megfordította az ered­ményt. 28:24. A második félidőben a báta­széki csapat Szabó kosaraival a 10. percben már 54:42-re, a 15. perc­ben 72:52-re elhúzott a Vasutas együttese. Ennek az eredmény ki­alakulásában döntő volt, hogy Szabó Zoltán, a BVSK játékosa a második félidőben egymaga 22 pontot szerzett csapatának. felzárkózott a DVSE és 7 pontra megközelítette ellenfelét. Szünet után a Vasas továbbra is fölényben játszott és Budavári vezérletével, aki öt perc leforgása alatt 10 pontot szerzett, jelentős előnyre tett szert. A mérkőzés vége felé teljesen egyoldalúvá vált a játék, a hazaiak tetszés szerint érték el kosaraikat és ilyen arányban is megérdemelten győztek. Kitűntek: Budavári, Hal­mos, Major, illetve Sárosi és Tóth. keres repülést hajtottak .végre. Amennyibén az időjárás is ked­vez. további magassági és táv­repüléseknél szeretnének eredmé­nyesek lenni. megszerzésére készül. A táborozás első napján az ezüstkoszorú meg­szerzéséhez szükséges alapfelté­telnek tett eleget: öt óra tíz per­cet volt gépével a levegőben. Más« Tóth Lajos a Szekszárd—Pécs hurokrepülést kapta feladatként. Pécsig simán elért, ahol a ked­vezőtlen időjárás miatt le kellett szállnia, de másnap a pécsiek csőrlővel „útnak indították” de mi­vel zivatarzónába került, így Mo­nap újabb követelménynek felelt meg: ötven kilométeres cél­távrepülést kellett végezni, ami szintén sikerült, öcsényben szállt fel és Dunaújvárosban, mely 63 kilométerre, van, ereszkedett le gépével. Szakszervezeti sportverseny A simontornyaiak sikere a bonyhádi versenyen A Bőripari Dolgozók Szakszer­vezete Bonyhádon rendezte Tolna megyei üzemeinek sportvetélkedő­jét. Ezen a Bonyhádi Cipő, Dom­bóvári Kesztyű, a Szekszárdi Bőr­díszmű, valamint a Simontomyai Bőrgyár dolgozói vettek részt. A vetélkedő* ünnepélyes meg­nyitó előzte meg, majd öt sport­ágban kezdődött meg a csapat­verseny. Egyedül kézilabdában született Bőrdíszmű-győzelem, a többi négy sportágban a Simon­tomyai Bőrgyár szerezte meg az első helyet. Pontversenyben is a Simontomyai Bőrgyár végzett az első helyen, megelőzve a Szek­szárdi Bőrdíszműt, a Bonyhádi Cipőgyárat és a Dombóvári Kesz­tyűgyárat. Eredmények: Női asztalitenisz: 1. Simontor- nyai Bőrgyár, 2. Szekszárdi Bőr­díszmű, 3. Bonyhádi Cipő. Női kézilabda: 1. Szekszárdi Bőrdísz­mű, 2. Simontomyai Bőrgyár, 3. Dombóvári Kesztyűgyár. Férfi sakkcsapat: 1. Simontomyai Bőr­gyár, 2. Bonyhádi Cipőgyár, 3. Szekszárdi Bőrdíszmű. Férfi asz­talitenisz: 1. Simontomyai Bőr­gyár, 2. Szekszárdi Bőrdíszmű, 3. Bonyhádi Cipőgyár. Kispályás labdarúgás, férfi: 1. Simontomyai Bőrgyár, 2. Bonyhádi Cipőgyár, 3. Szekszárdi Bőrdíszmű. Ccfezírdon találkozott a Szekszárdi ITSK SárplHs térti r5p­Változatos kfcrtslSP 1'“ * ;yft*USe jtyfStg JäISfcT' Ez a sportszerű A Bonyhádi Cipő—Szekszárdi Vasas n. NB m-as női kosárlabda-mérkőzés a középiskolás országos bajnokság döntője miatt elmarad. A két sportkör vezetősége megegyezett, hogy június 4- én játsszák le a mérkőzést. A szekszárdi játé­kosok megérkeztek Bonyhádra, azonban az edző­jük, akinél az igazolások voltak, nem. A szek­szárdiak kérték, hogy játsszák le a mérkőzést, majd az igazolást utólag bemutatják. Abrahám János, a Bonyhádi Cipőgyár Sportkörének elnö­ke ehhez hozzájárult. Meglepetésre a fiatal szek­szárdi csapat nyert. A bonj’hádiak elnöke ekkor nem azzal állt elő, hogy megóvják a mérkőzést, mert nem volt igazolás, hanem sportszerűen gratulált a szekszárdiaknak. Sportszerűségből je­lesre vizsgázott Abrahám János. EZ VISZONT SPORTSZERŰTLEN Vasárnap a Tolnanémedi—Aparhant megyei II. osztályú labdarúgó rangadóra Horváth és Lcndvai nevű játékvezetőket küldte a JT. Az if­júsági mérkőzés kezdetére nem érkezett meg Lendvai játékvezető, ezért szükség játékvezető bíráskodott. A felnőttmérkőzés kezdetén hiába keresték a dombóvári Horváth Istvánt, nem volt ott. Ekkor gépkocsival a Dombóvár felől érkező vonathoz kimentek a vasútállomásra, hátha az­zal jön, de hiába. Horváth nem érkezett meg. így szükség játékvezetők bíráskodtak, a mérkő­zés 45 perc késéssel kezdődött. Horváth és Lendvai magatartása enyhén szól­va sportszerű:un, mert még arra sem méltatták a JT-t, hogy távolmaradásukról értesítsék, he­lyettük mások menjenek.