Tolna Megyei Népújság, 1971. április (21. évfolyam, 77-101. szám)

1971-04-15 / 88. szám

L Máza-Szászrár, 2. Sz. Dézsa, Szerdán délután a Paks— Nagymányok találkozóval be­fejeződött a KISZ Kupa küz- cjélémsorozata, amely jó fel­készülési lehetőséget biztosí­tott az NB-s csapatok és Paks számára. Az utolsó találkozón á Paksi Kinizsi—Nagymányok összecsapáson váratlanul nagy. arányú győzelmet ara­tott a paksi csapat a bajnok­ságban jól rajtolt Nagymá- njtofe Brikettgyár csapata el­len. A küpát megbízhatóbb át­lagteljesítménnyel a máza- szászvári bányászcsapat gár­dája nyerte el aSzekszárdi Dózsa és a Dombóvári VSE legénysége előtt. .Paks naffy arányú győzelmével az elő­kelő negyedik helyen végzett. Az 5—6. helyen a Bonyhádi és a Szekszárdi Vasas osztoz­kodott, míg az utolsó helyen a1 brikettgyári csapat végzett: A KISZ Kupa végeredménye: 1, M.-Szászv. 12 7 4 1 22:10 18 2. Sz. Dózsa 12 7 2 3 29:14 16 3* *,DVSK 12 4 7 1 17:14 15 4. Paksi K. 12 4 3 5 23:22 11 ST6.Bbnyh. V.. 12 2 5 5 21:26 9 5—6. Sz, Vasas 12 1 7 4 14:19 9 2. Na-gym. B. 12 2 2 8 8:29 « PAKSI KINIZSI— JfAGYMÁNVOKI BRIKETT 8:1 (3:1) Paks, 300 néző. Vezette: Dravetz. Paks: Árki — Franczkó, Vilmá'nvi, Németh, Váczi, Kővári, Keresztes, Bá­nyai, Kródi, Csorna, Bagó. Csere: Resch, Haaz, Lőrincz. Nagymányok: Szüli cs • — Hucker, -Széles, Csimma, Kó­Mégyebajnokság: A TARTALÉKCSAPATOK EREDMÉNYEI: TENGéLIC—M.-SZASZVAR 1L 3:2 (3:1) Tengelic, 450 néző. Vezette: Szabó II. A jól játszó bányász­csapatot nehezen győzte le a formájában kissé visszaesett Ten- gelic. A hazai csapat mezőnyfölényét nem tudta gólokra váltani. Gól­lövők : Gáncs II. 2, Jilling, illet­ve Róth (ll-esből) és Balázs. Jók: Bölcsföldi, Molnár, Zsiros, Jilling, illetve Gyimesi, Fenyő­vári, Hollós! és Róth III. — Juszt — TAMÁSI—SZ. DÓZSA H. 1:1 (1:0) Tamási, 250 néző. Vezette: Kel­ler. Tamási a 25. percben Né­meth fejesével szerezte meg & vezetést. 1:0. Tamási támadott többet, de újabb gól nem esett. A II. félidő 30. percében egyen­lített Szekszárd Balázs góljával. 1:1., A játék képe alapján Tamási győzelmet érdemelt volna. Jók; Demkó, Egerszegi és Kocsis, il­letve a Dózsa védelme. — Kurdi — hírek Németh Istvánt (Németkér) áp­rilis 19-ig, Biczó Lázárt (Kéty) áp­rilis 2G~ig tiltotta el a labdarúgó­szövetség a játéktól. 8 A Kakasd—Medina megyei női röplabdamérkőzés nagy küzdelmet hozott. A medinai lányok kitű­nően helytálltak és a kakasdiak- nak meg kellett küzdeni a 3:l-es győzelemért. Az ifjúsági mérkőzés­hez hasonlóan a serdülőmérkő­zést is Kakasd nyerte ugyanilyen arányban. 8 A Szekszárdi Járási Atlétikai Szövetség április 18-án, vasárnap 9 órakqr rendezi Tolnán a szek­szárdi ' járás serdülő atlétikai se­regszemléjét. Ugyanezen a napon Bátaszéken 9 órától az Ifjúsági atlétikai bajnokságot rendezik. • A csapatok többségének kérése alapján az április 25-re kisorsolt megyei II. osztályú labdarúgó- mérkőzéseket június 20-án játsz- szók le. * A Szekszárdi Dózsa NB IT-es ökölvívócsapata április 18-án vív­ja soron következő mérkőzését, amikor az Oroszlányi Bányászt fogadja ^?ekszárdon. a KISZ Kupában Páka a negyedik ka, Bareith I., Bareith II., Kozma, Molnár, Farkas, Pa­taki. Csere: Márkus,, Guth, Petz és Németh. Az első ve­szélyes támadást a hazaiak vezették. Kródi hosszan in­dította Keresztest a jobb szé­len, aki ügyesen elment Csimma mellett és beadását Bányai 8 méterről a sarokba fejelte. 1:0. öt perc múlva Bányai fejesét Széles a gól­vonalról mentette. A 25. percben Váczt óriási kapufát lőtt. A következő percben szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat. A szabadrúgást Né­meth 22 méterről védhetetle- nül vágta a jobb felső, sa­rokba. 2:0. A 35. percben szépítettek a vendégek. Ba­reith II. hatalmas bombát küldött a bal felső sarokba. 2:1. A 40. percben Bányai el­ment a jobb szélen, eihúzott Szulics mellett is és vissza- gurítását Kródi a hálóba ko­torta. 3:1. Az 56. percben Szabó szög­letét Váczi 14 méterről a léc alá vágta. 4:1. A 65. percbén Bányai hosszan indította Ba­gót, aki kapura tört és nagy gólt,lőtt. 5:1. Két perc múl­va Kródi elcsípett egy haza­adást elhúzott Márkus mel­lett és az üres kapuba gurí­tott. 6:1. A 79. percben Lő- rincz jobbról begurított és Siklóson, 400 néző előtt került lejátszásra a mérkőzés. A szek­szárdi csapatban a következő já­tékosok szerepeltek: Hepp, Szilá­gyi, Budai, Kinczli, Guld, Szűcs, Csirzó, Varga, Cserháti, Cseh, Koppendorfer, Vadász. A szek­szárdiak első két támadásukat nem tudták góllá értékesíteni, a labda mindkét esetben a kapufán csattant. A siklósiak első NB li­es mérkőzésüket nagy lelkesedés­sel vívták és ehhez a közönség nagy buzdítást adott. Addig, míg a szekszárdiaknak nem sikerült ? ólt dobni, a hazaiak egymás után rték el góljaikat. A 10. percben Siklós már 7 :l-re vezetett. A szek­szárdiak lassú támadásaikkal nem tudtak eredményesek lenni, vi­szont a hazaiak nemcs’ak szépen, Bogyiszlón, 50 néző előtt került lejátszásra a mérkőzés. A szek­szárdi csapatban a következők kaptak helyet: Kocsis, Simon J., Simon I., Poliermann K., Foller- mann J., Illés, Török, Labore. Bogyiszló: Komóczi. Illés, Szabó, Patkós, Hangya, Pilisiné, Tóth, Simonné. A szekszárdi csapat tet­szés szerint érte el góljait a tel­jesen kezdő hazaiakkal szemben. Góllövők: Illés (14). Török (5), Labore (5), Simon T. (3), Poller- mann, illetve Tóth. Jók: Tőrük, 3. DVSE Kródi ezúttal sem hibázott. 7:1. A 85. percben Bányai ál­lította be 4 végeredményt. 8:1. A mérkőzésen a hazai csa­pat végig irányította a játé­kot, minden csapatrészben fe­lülmúlta ellenfelét. A vendé­gek játéka csalódást keltett. Jók: az egész paksi csapat, illetve Széles, Kozma és Né­meth. — Zerza — Barátságos mérkőzés SZEKSZÁRDI DÖZSA— DUNAÜJVÁROSI PAPÍR 2:0 (2:0) Szekszárd, 100 néző Vezet­te: Pető. Sz. Dózsa: Licker — Szántó, Gellér, Jerabek, Kor­ner, Csordás, Micskó, Vábró, Kalász, Freppán, Török. Hű­vös, szeles időben az első fél­időben Freppán két góljával alakult ki a félidő eredménye, örvendetes volt Freppán ja­vuló formája. Szünet után széllel hátban már sokkal több hiba csúszott a hazaiak játékába. Ekkor Micskó hely­zete és Kalász parádés lövé­se érdemelt dicséretet. A Dózsában a lábát fájlaló Li- povszky és Lizák nem ját­szott. de gyorsan és eredményesen is játszottak. A félidő végén inár 11:3 volt az eredmény. A második félidőben már vál­tozatosabb volt a játék, Szek- szárdnak Is jobban ment a góldo­bás. A 15. percben Koppendorfer, majd Csirzó kiálLttásra került, a hazaiak azonban emberelőnyüket nem tudták kihasználni. Az utolsó 10 perc izgalommentes volt. Az újonc siklósi csapat végül meg­érdemelten győzött 25:16 arány­ban is. A szekszárdiak gólját Klnczii (7), Cserháti (3), Kop­pendorfer (2). Szilágyi, SzUcs, Csirzó és Cseh szerezte. A szek­szárdi csapatból csak Hepp és Cseh teljesítménye érte el a kí­vánt’ színvonalát. Labogc. Illés, (a mezőny legjobb­ja), Illetve Tóth. A Szekszárdi Bőrdíszmű női if­júsági csapata 11 :l-es félidő után 24:2-re győzött Bogyiszlón. Gól­dobók: Klézli (8). Kajári (7). Éber- ling (3), Andréka (3), Jakab (3), illetve Tolnai és Paksi. Ozorán Kocsola volt a vendég­csapat. ahol a hazaiak az első fél­időben 7:4 arányban vezettek. A második félidőben Kocsola bizo­nyult jobbnak és T3:9 arányban győzött. Az ifjúsági találkozón Ozora nyert 3:l-es félidő után 7:2- re. Késilabda AB If Siklósi Kesztyű—Szekszárdi Szőr. SK 25:16 (11:3) Megyebajnokaág Sz. Bőrdíszmű—Bogyiszló 28:1 (16:1) Szekszáidon az újonc Ora-Ékszer a nagydorogi csapatot fogad­ta és meglepetésre a szekszárdiak 11:6-os vereséggel küldték haza a nagvdurogi lányokat. Képünkön feketében a nagydorogi együttes. PROGRAM MÚZEUMOK: A Balogh Ad ám Múzeum Szekszárdon naponta 9—13 és 14—18 óráig látogatható. Ál­landó tárlatai: Szekszárd és Tolna, megye a magyarországi munkás-' mozgalomban, valamint régészeti és néprajzi anyagok. Időszakos: a régi harci és díszfegyverek . Euró­pától a Távol-Keletig és a Zsol- nay-kerámia kiállítások. A Babifs- emlékház 9—13 és 14—17 óráig van nyitva. Állandó kiállítása: Babits­KÖNYVTARAK: A megyei könyv­tár- csütörtöki nyitva tartása: fel­nőtteknek kölcsönzés 13—19 óra. Tájékoztató szolgálat. Ifjúsági könyvtár 14—18 . óráig. Bonyhádi Járási Könyvtár: 10—12- ig és 13.30—18, óráig kölcsönöz. MOZI DOMBÓVÁR: Rómeó és Júlia. I—n. (Olasz film). DUNAFÖLDVAR: A bostoni foj­togató. (Amerikai film. 18). PAKS: Vihar délen. (Amerikai film). SZEKSZÁRD: Spartacus. I—II. (Amerikai film). TAMÁSI: Tájkép csata után. (Lengyel film. T4). . TOLNA: Isadora. (Angol film. Uh A rádió és a KOSSUTH RADIO 8.20: Népdaljáték. 9.00: Koz­mosz. 9.25: Francia szerzők mű­veiből. ló.05: Rádióegyetem. ,10.35: Zenekari muzsika. 12.30: Melódia- koktél. 13:,40: A korszerű mező- gazdaságról. 14.00: Mozart: D-dúr divertimento.. 14.25: Kóruspódiúm. 14.51: Csongor éfi Tünde. 17.15: Uj felvételeinkből. 17.31: Elfogad­juk-e a yálaszt? 17.56: Népdalok. 18.18: ‘ Bészélg'étés Acker Bük­kel. 20.15: Verdi: Simone Bocca- negra. Közben: 20.48: Szondi két apródja. 23.24: Verbunkosok, nép­dalok. 0.10: Opcr^tfelyételekoőL PETŐFI RADIO 8.05: Zenekari muzsika. 8..45; Külpolitikai figyelő. 9.00‘: Kálmán Imre operettjeiből.- 11.50: Magán- vélemény közügyekben; 12.00: Könnyűzenei híradó. 12.32: Hang- fizerszólók 12.45:' Győri Stúdió. 13.03: Rettegett Iván. Részletek. 14.00: Kettőtől—-hatig... 18.10: Rá­dióegyetem. Arany János. 18.40: Kórusművek. 18.50: A politikai irodalom új könyvei. 19.00: Könnyűzenei újdonságok. 19.20: Rádióhangversenyekről. 19.50: Uj könyvek. 20.15: Népi zene. 21.15: A műsort szerkésztette: Rákos Sándor. 22.15: Ritmus es melódia. 23U3: Lendvay Kamillo előadása. URH Paksi Járási Könyvtár: felnőt­teknek 13—19, ifjúságiaknak 13—19 óráig látogatható. Tamási Járási Könyvtár: 9—11 és 13—17 óráig van nyitva. SZEKSZÁRD, Babits Mihály me­gyei művelődési központ: Az ol­vasóterem 10—18 óráig látogatható»­17 órától rejtvény kedvelők klubja» 18 órától pedig várostörténed klub. DOMBÓVÁR: A vasutas kultúr- házban 18 órától eszperantó- és filmklubok. TAMÁSI: A művelődési köz­pontban 8—22 óráig olvasó- és já* téklerem látogatható. DECS: 19 órától TIT-előadás: dr, Anghi Csaba beszél a háztáji nyűi« tenyésztésről. . . V*.' IREGSZEMCSE: 19 órától az örer . gek klubjában műkedvelő együt­tesek műsora: kamárakórus, klub- dalok, cigány tánc/..ürögj kanász- tánc. SIMONTORNYA: A feketeszakáll szelleme címmel amerikai ’ 'filmet - vetítenek TENGELIC: 19 órától képviselő* jelölő gyűlés. Mozielőadás. • .. TOLNA: 13—19 óráig könyvtárt kölcsönzés. Az ifjúsági • klubban vidám est a textilgyár szervezésé-4 ben. Az áfész szervezésében is­meretterjesztő előadás, Hogyan te­hetjük szebbé egymás élétét cím­mel. (A programban szereplő műso­rok meg változtatásának jogát sa> illetékesek fenntartják). televízió műsora HÁGTÁK TV 9.00: Élővilág (AH. Isk. 7. oszt.) • 9.55: Számtan-mértan. (Alt. isk. 6.' oszt.) 11.05: Magyar nyelvtan- (Alt. isk. 6. oszt.) 11.55; Film­esztétika (Közepisk. L. oszt.^ 14.00: Élővilág. 14.55: Számtan-' mértan. 15.50: Magyar nyelvtan. 17.23: Hírek. 17.30: Kukkantó. 18.15: Jó estét, Magyarország... fc Közben: Esti mese. 19.30: Tv, híradó. 20.10: Minden kilométer­kőnél.. 2. A gitár Kb. 21.10: Jó estét. Magyarország... IU. 22.206J' Tv-híradó. — a. kiadás, JUGOSZLÁV TV V 16.45: Magyar nyelvű tv-krónika, 17.00: Beszélgetéshez és elgondol», kodáshoz. 17140: A kék sirály csa­pata. Gyermekműsor. 18.30: NépJ muzsika. 19.00: Enciklopédia: Épí­tészet. 19.20: Egy egész élet egy év alatt. 20.35: Fényszórók. 21.35: Törhetetlenek. 22.45: Nemzetköz» kosáriaódatoma (nőik). Döntő, OSZTBAK TV *, ú L program: 18.00: Olasz nyelvlecke. 18.20: Jó éjszakát, gyerekek! 18.25: Sport­mozaik. 18.50: Brown páter. 19.16: Az ORF ma este. 19.30: Tv-híradó. 20.06: Sporthírek. 20.15: Az Apos­tol. (4. rész). 21.15: Civilizáció, »4. rész) 22.05: Tv-hirdaó. 18.18: Hanglemezparádé. 19.05: Holnap közvetítjük... 19.35 .-Hang­verseny. Közben: Kb. 20.23: Ver­sek az anyáról. Kb. 21.20: Opera­áriák. Kb. 21.40: A dzsessz ked­velőinek. 21.56: Uj felvételek. XX. program: 18.30: Iskolatelevízió. 19.00: Kon­takt. 19.30: Tv-híradó. 20.00: Az ORF ma este. 20.06: Sporthírek. 20.10: Aktuális események képek­ben. 2015: A kandidátus. Film, 21.55: Sportmozaik. 22.15: Tv-hír­adó. A Minden kilométerkőnél című bolgár filmsorozat II. részét a Magyar Televízió csütörtökön sugározza. Á mezőny legjobbjai Dunaíüldvár—Szedres: Rivnyák (Dunaföldvár) Gyönk—Alpári SE: Petri (Gyönk) Tolna—Dombóvár: Horváth II. (Tolna) Paks—Fornád: Csorna (Paks) Kisdorog—Hogy ész s Illés (Kisdorog) Bölcske—Fadd: Végh (Bölcske) Simontornya—Bonyhád: Geruszi (Simontornya)