Tolna Megyei Népújság, 1970. október (20. évfolyam, 230-256. szám)

1970-10-23 / 249. szám

A Szövetkezeti SK kézilabdázói Jugoszláviában Az 1970. évi NB IT-es bajnokság befejezése után a Szöv. SK kézi­labdacsapata Jugoszláviába utazott, ahol két barátságos nemzetközi mérkőzésen vett részt. A mérkő­zéseken a következő játékosok vettek részt: Hepp — Vadász, dr. Rosta, Prandóczki, Kinczli, Csirzó, Szilágyi, Szűcs, Csűrös és Rácz. A csápattal — egyéb elfoglaltság miatt — nem tudott utazni: Cseh, Guld, Kovács, Gyimóti és Révai, így a cserelehetőség kevés volt. Az első mérkőzésre Feketicsen, a helyi csapat ellen került sor. A szokatlanul kis méretű pályán a szekszárdi csapat nem találta a helyét, s így a gyors indítások és kombinatív játékok egyaránt nem a szokott mértékben sikerül­tek, azonban így is sikerült a vajdasági első ligás, eddig a baj­nokságban veretlen csapatot 19:18- ra kétvállra fektetni, amit a hazai közönség végül is tapssal jutalma­zott. A második mérkőzését a csapat a Bácska Topolya ellen játszotta. Az első félidőben a hazai csapat irányította a játékot és a váloga­tott kerettag vendégjátékosuk ve­zetésével 12:8-ra vezettek. A má­sodik félidőben taktikát változta­tott a szekszárdi csapat, s Csűrös irányításával felzárkóztak, sőt a vezetést is megszerezték. A mér­kőzés végén, egy időn túli szabad- dobás-góllal sikerült a hazaiaknak az egyenlítés, ami révén 20:20-as végeredménnyel zárult a mérkő­zés. Ezen eredményekkel a szekszár­diak elégedettek lehetnek, annál is inkább, mert a csütörtöki bajnoki mérkőzés után fáradtan és tarta­lékosán utaztak el a külföldi ven­dégszereplésre. Jelenleg a szek­szárdi csapat az MNK megyei se lejtező mérkőzéseire készül, amely után 2 hét pihenőt kapnak a já­tékosok, s megkezdik a jövő évre a felkészülést. Zomba került a második helyre a meggyei B-ben A nagydorogi ifik 20:0-ra győztek Dalmandon Csonka forduló volt vasárnap a megyei B-ben. Sióagárdon hiába váriák Győrét — nem érkezett meg. A szövetség már hétfőn meg­hozta a döntést, a 2—2 pontot Sióagárd kapta, és Győré felnőtt­csapatának összeredményéből 2 büntetőpont levonást rendelt el. Máj oson Bogyiszló volt az el­lenfél. A vendégcsapat az I. fél­időben kitűnően helytállt, de a II. félidőben a hazaiak csatársora jobbnak bizonyult, és 3:0-ra nyer­tek Bogyiszlóval szemben, Áz if- júsági mérkőzésen szintén Majos győzött, 8:Q-ra. A listavezető Bá- taszék. Szakoson lépett pályára, ahol a hazaiak az I. félidőben 1:0- ra vezettek. Szakcsi tudósítónk szerint érdekes körülmények kö­zött sikerült Bátaszéknek a 2 gólt lőni. mellyel az egyik pontot ha­zavihette. A hazai csapat kapuvé­dőiét, Gyengéi főtörzsőrmestert felkeresték, azonnali intézkedést kértek tőle, mert súlyos baleset történt a községben. A kapuvédő nem tudta mitévő legyen, hiszen, ha a kapuját otthagyja, a hazai csapat nem tud helyette mást ál­lítani, ugyanakkor a kötelessége is hívta. Hamar felismerte azon­ban a helyzetet, szólt a játékve­zetőnek, aki néhány percre szü­neteltette a játékot. Ezalatt a je­lenlévő két önkéntes rendőrnek szólt, hogy menjenek a helyszín­re és miután ez megtörtént-, foly^ tatódott a játék. Idegességében azonban 2 olyan gólt kapott, me­lyet rendes körülmények között, nem ér el az ellenfél. így történt a két csapat közt 2:2-es véeered- iripnv után a pontosztozkodás. ^ Az ifjúsági mérkőzésen a bátaszéki- ek bizonyultak jobbnak, 7:0 arányban. Dunaszentgyörgyön Kölesd volt az ellenfél. A felnőttmérkőzés I. félidejében Kölesd vezetett 2 :l-re, de a végeredmény 2:2 lett. Az if­júsági találkozót Dunaszentgyörgy nyerte, 11:1-.re. Decsen a hazai­ak Döbrököz felnőttcsapata ellen l:0-ra, míg az ifjúságiak ellen 4:1- re nyertek. Cikón az ozoraiak késve léptek pályára. A felnőtt­mérkőzést a II. félidő 15. percé­ben a játékvezető lefújta, l.T-es mérkőzésállásnál. Az ifjúsági ta­lálkozót Cikó nyerte 9:0-ra. Az ozoraiak szerint nem a sötétedés miatt kellett a játékot beszüntet­ni, hanem azért, mert a játékve­zető nem volt hajlandó a későb­bi vonattal hazautazni. A megyei szövetség az ügyben megindítot­ta a vizsgálatot. Pálfán 0:0-ás félidő után a ha­zaiak 2:0-ra nyertek Zombával szemben. Az ifjúsági mérkőzésen is Pálfa bizonyult jobbnak 3:2-re. Dalmandon 1:0-ás félidő után a II. félidő 37. percében 2:0-s nagy­dorogi vezetésnél a játékvezető beszüntette a további küzdelmet, mert a bírót egy néző kővel meg­dobta. Az ifjúsági mérkőzésen Nagydorog hengerelt, 20:0-ra nyert. Mivel a szövetség Zomba óvásá­nak helyt adott Nagydoroggal szemben. így a tabellán a 2. hely­re Zomba került, míg Nagydo­rog 3. lett. A szövetség döntése alapján a táblázat összeállításánál figye’embe vettük a különböző határozatokat. így Dunaszent­györgy csapatától levontunk 2 pontot, (ifjúsági csapatát nem vit­te el Győrére), de ugyanerre a sorsra jutott Győré is. 2 büntető­pontot kellett tőle levonni vasár­napi távolmaradása miatt. Duna­Kosárlabda NB III Sz. Vasas—Dombóvári VSE 67:52 (25:29) (Férfi mérkőzés) Szekszárdon került sor a talál­kozóra. Sz. Vasas: Herr — El­mauer, Zsoldos, Hargitai, Simon. Csere: Németh, Posta, Papp, Som­lai, Varga. Dombóvári VSE : Krasz- nai — Wiesner, Horváth, Bogdán, Czétány. Csere: Tóth, Radícs, Se­bők. A hazaiak átvették a játék irányítását és állandóan vezettek. Szünet előtt két perccel egyenlí­tett Dombóvár, majd 4 ponttal megnyerte az I. félidőt. Szünet után hosszú időn keresztül a DVSE csapata vezetett, de 5 perc­cel a befejezés előtt rákapcsolt a hazai csapat, a DVSE visszaesett és meglepően biztosan tartotta ott­hon a két bajnoki pontot. Legjobb dobók: Herr és Zsoldos (15—15), Elmauer és Simon (10—10), illetve Horváth (13), Czétány (12), Bogdán és Krasznai (8—8). Kitűntek: Herr, Zsoldos, Elmauer, illetve Czétány, Bogdán és Hor­váth. Sz. Vasas II—Dombóvári VSE 51:39 (20:20) (Női mérkőzés) Sz. Vasas II: Ringenbach — Jan- kovics, Budavári, Géczi, Hegedűs. Csere: Hegedűs, Lépő, Molnár. Dombóvári .VSE: Sárosi — Herke, Gyimesi. Tóth, Vali. Cs»re• Fehér és Klambauer. Az I. félidőben a vend eg dombóvári csapi-,. .ó^cn- rangú ellenfele volt a hazai csa­patnak, sőt egy alkalommal 17:13- as vezetésre is szert tettek. A ha­zai csapat ezután erősített és a félidő végéig sikerült a hátrányt ledolgoznia és döntetlennel zárni a félidőt. Szünet után elfáradt a DVSE csapata, a szabadtéri pá­lyához szokott hazai csapat egyre jobban belelendült és végered­ményben megérdemelt győzelmet aratott az időnként lelkes játékot mutató DVSE csapata felett. Legjobb dobók: Sárosi (16), Her­ke (13), Tóth (10), illetve Buda­vári (20). Ringenbach (16). Kitűntek: Budavári, Jankovics, Ringenbach, illetve Sárosi, Herke, Gyimesi. — Gaál — Kapushiány? A jelekből Ítélve megyénkben több helyen kapushiány van. Két ismert kapus, a fornádi Kovács a paksi Márkus vasárnap ismét nem védett. Kovács egyéb akadá­lyoztatása miatt nem állhatott csa­pata rendelkezésére, míg Márkus beteg. Kovács helyett Csik védte a fornádi kaput, és simontornyai tudósítónk szerint, egészen jól. Paks kapuját 3 év kihagyás után Ismét Árki védte. Nagy része van Árkinak abban, hogy vasárnap Tolnától a paksi pályán nem szen­vedtek vereséget. Simontornya is kapusgondokkal küzd. Kgyúttal egy volt kézilabdás, — Csik — védte Simontornya ka­puját. Az ő teljesítményével is elé­gedettek a simontornyaiak. A vé­letlen folytán vasárnap a simon­tornyai pályán három Csik volt egyszerre. A hazai és a fornádi kapuban egyaránt Csik állt, míg Fornádban mezőnyjátékosként is szerepelt Csik nevezetű. Vasárnap Szedres színeiben .,új” kapus mutatkozott be. Greifenstein, aki hosszú évekig az Sz. Vasasban, azt megelőzően Pakson védett, — két év kihagyás után — ismét vállalta a játékot. A bemutatko­zása nem jók sikerrel járt. 7 gólt kapott Tengelicen. A szedresi ve­zetők ennek ellenére elégedettek a védésével, hiszen úgyszólván egyik gólról sem tehetett. szentgyörgy így az utolsó helyre került, míg Győré a 7. helyről a 9.-re csúszott vissza. A bajnokság állása: Felnőttek: 1. B.szék (4) 11 9 2 — 30:8 24 2. Zomba (2) 11 7 3 1 35:18 19 3. N.dörög (5) ll 6 14 26:24 18 4. Pálfa (5) 10 5 2 3 28:19 17 5. Bogy. (4) 11 5 3 3 16:14 17 6. Majos (4) 11 5 2 4 36:20 16 7. Ozora (4) 11 5 2 4 24:26 16 8. Cikó (1) 11 5 2 4 18:22 13 9. Győré (2) 11 4 4 3 32:18 I2x 10. Sióagárd (2) 10 4 2 4 21.18 12 11. Kölesd (3) 11 3 2 6 23:32 11 12. Szakcs (—) 11 3 3 5 23:25 9 13. Decs (1) 11 2 3 6 10:28 7x 14. Döbr. (—) 11 2 2 7 16:29 6 15. D.mand (1) 11 2 2 7 16:34 5x 16. Dszent. (2) 11-56 10:29 5x Ifjúságiak: 1. N. dörög 11 9—2 78:19 18 2. Bogyiszló 11 6 2 3 30:23 14 3. Győré 11 7—4 21:19 14 4. D.szentgy. 11 6 14 47:17 13 5. Zomba 11 6 14 39:17 13 6. Cikó 11 6 14 43:28 13 7. Pálfa 10 G 1 3 30 :16 13 8. Sióagárd 10 6 13 20:22 13 9. Bátaszék 11 6—5 28:17 12 10. Majos 11 5 2 4 37:38 12 11. Decs 11 5—6 22 :26 10 12. Kölesd 11 2 3 6 21:44 7 13. Döbrököz 11 2 3 6 21:45 7 14. Ozora 11 2 2 7 14:37 6 15. Dalmand 11 2 2 7 13:54 6 16. Szakcs 11 119 12:55 3 HÍREK A megyei röplabda-bajnokság eredményei. Lányok: Tamási—Sió­agárd 0:3, Tamási—öcsény 0:3, Sióagárd—öcsény 3:1, Kakasd— Bátaszék 3:0, Kakasd—Dombóvár 3:2, Dombóvár—Bátaszék 3:0. Fiúk: Sióagárd—öcsény 3:0, Bátaszék— Gerjen 3:0, Bátaszék—Dombóvár 3:0, Gerjen—Dombóvár 0:3. * Vasárnap kerül lejátszásra a szekszárdi összevont járási női kézilabda-bajnokság két utolsó mérkőzése: Bogyiszló a Szekszárdi Vasast fogadja 10 órakor, míg Paks Szekszárdon, az Óra-ékszer ellen lép pályára, ll órakor. *■ November 5-én rendezik Szek­szárdon a városi teke tizek baj­nokságát. A résztvevők: Gulyás (Sz. Vasas), Lelovics (Alpári SE). Streer (Sz. Vasas), Balaton (Sz. Vasas). Leipold (Sz. Szöv.). Szabó (Sz. Szöv), Horváth (Alpári SE), Radó (Sz. Szöv.), Adorján (Alpári SE), Herr (Sz. Szöv.). * A Dombóvári Járási Labdarúgó Szövetség felhívással fordult a eportkörökhöz. Kérik: minél több jelentkezőt küldjenek a labda­rúgó-játékvezetői tanfolyamra, mi­vel a sportköröknek sem közöm bős, milyen játékvezetők vezetik mérkőzéseiket. * Szekszárdon, a városi sakkszövet­ség és a városi általános iskolai sporttanács úttörőolimpiát rendez, sakk- és asztalitenisz-sportágban. A sakkversenyre november 15-én 9 órakor kerül sor, a megyei mű­velődési központban. Az asztali­tenisz-versenyt november 22-én, a sportszékházban rendezik, 9 órai kezdettel. * A megyei kézilabda-szövetség a vasárnap sorra kerülő Kocsola— Nagydorog női és az Iregszem- cse—Hőgyész férfimérkőzésre szö­vetségi ellenőrt küld. * Megrendezték Dombóvárott a vá­rosi üzemi tekebajnokság első fordulóját. Csapatban: l. Univer- zál II 911 fa. 2. Kesztyűgyár 90° 3. Faipari Ktsz I 898, 4. Gazd. Vasút 782, 5. Városi Tanács 1 769. 6. Faipari Ktsz II 767, 7. Honvéd­ség 764. 8. Sütőipari V. II 744, 9. Városi Tanács II 685, 10. Afész 611. 11. Pártbizottság 475 fával. Egyéni­ben: 1. Sárközi Lajos (Kesztyű­gyár) 326, 2. Fábián Mihály (Fa­ipari) 323, 3. Bözsöny László (Uni- verzál II) 316, 4. Tóth József (Kesz­tyűgyár) 313, 5. Tóth József (Uni- verzál II) 310. 6. Kovács Lajos (Honvédség) 300, 7. Agg Károly (Faipari I) 290, 8. dr. Németh J< zsef (Tanács I) 286. 9. Bódogh Jó­zsef (Faipari I.) 285, 10. Németh Ernő (Univerzál II) 285 fával. Atlétika Jó eredmények az ifjúsági CSB rangadóján A 600 méteres síkfutás mezőnye. Elöl Nagy Katalin (az Sz. Dózsa versenyzője). Ideje: 1:45,6. A Tolna megyei Atlétikai Szö­vetség versenykiírása alapján va­sárnap Szekszárdon, Bátaszéken és Tolnán került sor a megyei ifjú­sági CSB utolsó fordulójára. Szek­szárdon találkozott a 3 veretlen csapat: Bonyhád, Dombóvár és Szekszárd, de a veretleneken kí­vül részt vett a mérsékelten sze­replő Lengyel is. A legjobb ered­mények a veretlenek ^összecsapá- sán születtek, de először nézzük a Tolnán és Bátaszéken szereplők közül a legjobban szereplőket: Tolnán a paksi Szentesi István 55.5-tel nyerte a 400 métert, míg a tolnai Link Klára 100 méteren 13,7-et ért el. Bátaszéken Szebé- nyi Géza 56.7-et futott 400-on. Csa­ba Györgyi ideje 13,4 volt 100 mé­teren. (Mindkettő a Bátaszéki VSK versenyzője). A szekszárdi verseny néhány jobb eredménye: Lányok: 100 m: 1. Witzl Anna (Sz. Dózsa) 13,4 2. Pető Rozália (Sz. Dózsa) 13.5. 300 m: 1. Nagy Katalin (Sz. Dózsa) 45.5, 2. Pető Rozália (Sz. Dózsa) 45.6. 600 m: 1. Nagy Katalin (Sz. Dózsa) 1:45,6, Magas: 1. Sebes Margit (Bonyhád) 148, 2. Győrfy Katalin (Sz. Dózsa) 148. Súly: 1. Búzás Erzsébet (Sz. Dó­zsa) 10,60. Diszkosz: 1. Búzás Er­zsébet (Sz. Dózsa) 29,10. Gerely: 1. Sotkó Anikó (Sz. Dózsa) 31,20, 2. Koppány Gabi (Bonyhád) 30,42. Fiúk: 100 m: 1. Szatmári László (Sz. Dózsa) 11,5., 400 m: 1. Páli József (Bonyhád) 55,6, 2. Gelen­csér Sándor (Dombóvár) 55,8. Ma­gas: 1—2. Tóth János és Kovács Miklós (Sz. Dózsa) 175, 3. Varga Ferenc (Dombóvár) 175. Távol: 1. Szatmári László (Sz. Dózsa) 639, 2. Németh János (Dombóvár) 619. Súly 6 kg: 1. Fazekas Gáspár (Dombóvár) 12,58, 2. Heil Zoltán (Bonyhád) 12.35: Diszkosz: 1. Steib László (Sz. Dózsa) 38,52, 2. Faze­kas Gáspár (Dombóvár) 37,70. Gerely: 1. Pogány Zoltán (Bony­hád) 48.82. A 800 méteres síkfutásban hosszú ideig a bonyhádi Pa- luska vezetett, de a mögötte futó Rácz Sándor (Sz. Dózsa) az utolsó 100 méteren meg­előzte és megszerezte az első helyet. Szatmári László a 100 méteres síkfutásban szerzett első he­lyet, de utána távolugrásban is első lett, ahol egyéni csúccsal, 639-cel győzött. A hét ll-e Árki (Paks) Baumann Magyar Tamás Vida I (Bonyhád) tHőgyész) (Dombóvár) (Dombóvár) Jilling Götz (Tengelic) (Kisdorog) Keresztes Király Gáncs II Hídvégi II (Paks) (Simontornya) (Tengelic) (Bölcske) A tartalékcsapat: Schneider (A’pári SE), Balogh (Tengelic), Zsi­linszki (Gyönk). Szabó I., (Alpári SE) VáC7i (Paks), Völgyesl (Dombóvá' ). Gáncs II. (Tengelic), Asztalos (Hőgyész). Délczeg (Fornád), Klein (Kisdorog), Molnár (Gyönk).