Tolna Megyei Népújság, 1970. október (20. évfolyam, 230-256. szám)

1970-10-06 / 234. szám

Bajnoki táblázatok NB T. B 1. Egyetértés 9 6 3 _ 15:4 23 2. Kecskemét 9 4 3 2 12:6 18 3. MÁV DAC 9 5 1 3 10:5 17 4. Eger 9 4 3 2 13:7 16 3. G.-MAVÁG 9 5 2 o 14:11 16 6. Oroszlány 9 4 1 4 13:11 16 7. Bp. Spart. 9 2 4 3 7:9 16 8. FÖSPED 9 3 1 5 7:12 U 9. Pécsi B. 9 2 3 4 10:17 16 10. ZTE 9 3 3 3 14:il 14 li. Debrecen 9 3 4 2 9:7 12 12. Békéscsaba 9 2 2 5 11:12 12 13. Ózd 9 4 1 4 12:14 12 14. SSfv. MÁV 9 4 2 3 8:12 12 15. Szolnok 9 2 2 5 7:16 10 3 6. Várpalota 9 2 4 3 11:9 9 17. Előre 9 2 2 5 4:10 9 18. BVSC 9 3 1 5 17:21 8 NB II. I. Dorog 8 5 2 1 12:3 .12 3. Győri D. 8 5 2 1 15:8 12 3. Pécsi Ércb. 8 5 I 2 22:10 11 4. Bakony V. 8 3 1 2 8:S 11 3. Zaiaeg, D. 8 5 — 3 13:6 10 6. Pápa 8 4 2 2 5:6 10 7. Szekszárd 8 4 1 3 10:5 9 8. Állta 8 4 1 3 10:8 9 9. Táncsics 8 4 — 4 7:9 8 10. Bauxitb. 8 3 1 \ 10:13 7 ll. K. Rákóczi 8 2 2 4 6:14 6 12. Savaria 7 2 1 4 15:13 5 33. Almásfüzitő 8 1 3 4 5:12 3 14. M.-Szás7,vár 8 1 3 4 3:12 5 13. PBTC 7 1 1 5 4:9 3 I6. Fűzfő 8 1 I 6 3:17 3 NB TIT. i 1. Pécsi VSK 8 6 1 1 13:6 13 3—3. B. Vasas 8 4 3 .1 12:8 11 2—3. Domb. VSE 8 4 3 1 6:2 11 4. P. Helyiipar 8 3 4 1 11:8 10 5. Sz. Vasas 8 3 3 2 12:5 9 6. Pécsi EAC 8 3 3 2 16:10 9 7. Barcs 8 3 3 2 15:11 9 8. K. Vasas 8 3 3 2 8:5 9 9. Marcali 8 3 2 3 10:12 8 10. Baja 8 2 3 3 10:10 7 11. Steinmetz 8 1 5 2 8:9 7 13. Mohács 8 3 1 4 11:13 7 13. Nagymányok 8 2 2 4 7:10 6 34. LAbod 8 2 2 4 11:38 6 15. Latinka SE 8 1 2 5 8 *.22 4 W. P. Volán 8—2 6 3:14 2 Megye'oejnokság: 1. Paks (5} 9 7 1 1 313 20 2. Gyönk (t) 9 5 3 1 19:16 37 S. Kisdorog (3) 9 6 1 2 24 :8 16 A Tengelic (3) 9 4 4 1 23:15 15 5. Bölcs ke (1) 9 4 5 — 20:7 14 6. Fornád (2) 9 5 1 3 10:15 i3 7. Szedres (4) 8 4 1 3 18:20 13 *. Dózsa II. (2) 9 8 4 2 19:15 18 9. Tolna (4) 9 3 1 5 19:23 11 10. Alpári SE (S) 8 2 2 3 9:10 10 11. Bonyhád (3) 9 3 1 5 13:17 10 12. Högyész (3) 9 3 1 5 12:28 10 13. Dombóvár (—) 9 3 3 3 15:16 9 14. Fadd (—) 9 o 3 4 10:12 7 15. Tamási (3) 9 1 2 6 8:18 7 16. Dunaföldv. (1) 9 2 2 5 12:15 7 17. S.-tomya (1) 9 1 4 4 13:28 7 1«, M.-Sz. H. (2) 9 2 7 14Í34 6 Ifjúsági bajnokság: 1. Tengelic 9 8 — 1 38:11 16 2. Sz. Dózsa 9 7 — 2 37:7 14 3. Fadd 9 4 5 — 24:13 13 4. Dunaföldvár 8 4 3 1 30:10 11 5. Pate 8 5 1 2 26:14 11 6. M.-Szászvár 8 5 1 3 25:17 11 7. Kisdorog 8 4 2 2 32:10 10 8. Tolna 8 4 2 2 24:15 10 9. Bonyhád 9 3 4 2 20:14 10 10. Dombóvár 8 4 — 4 13:15 8 U. Gyönlc 8 3 2 3 12:17 8 12. Tamási 9 3 2 4 19:36 8 13. Bölcslte 9 2 2 5 17:27 6 14. Szedres 8 1 2 5 16:15 4 15. SirÄbntornya 9 1 1 7 7:46 3 16. Hőgyész 8 — 1 7 5:51 1 17. Fornád 8 — — 8 7:34 — két Egyetlen gól döntetlen az ]\B II-ben A tiél ilka A Szekszárdi Vasas legyőzte a listavezetőt az NB III-bari A labdarúgó-bajnokság vasárnapi fordulója fél sikert hozott az NB Il-esek részére. Máza-Szász­vár az eddig: gyengén szerepelt Kaposvári Rákóczi ellenében csak az egyik bajnoki pontot tudta meg­szerezni. A szekszárdi belügyi együttes a Veszpré­mi Vegyész ellen értékes döntetlent harcolt ki ide­genben. örömmel regisztráljuk ismét: jól szerepeltek az NB lü-asok. A három győzelem értékéből nem von le semmit az sem, hogy a három győztes ott­honában szerepelhetett. Ezúttal a Szekszárdi Va­sasnak a listavezető Pécsi VSK ellen elért 2:0-as győzelme áll a teljesítmények élén, Es tegyük hoz­zá, akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. A Dombóvári VSfc a nagymányokialc által erősen vi­tatott ll-essel nyerte meg a Tolna megyei rang­odét. Konyhád pedig meglepően nehezen győzött a sereghajtó Pécsi Volán ellen. A bajnoki táblázaton a ,,félidőben” előkelő he­lyen állnak a ’yoina megyei VB Ilí-a.sok. Bonyhád és Dombóvár a második-harmadik helyen van és kettejük között a következő vasárnapi Bonyhád— Dombóvár találkozó döntő tehet. Az Sz. Vasas a PVSK ellen aratott győzelmével felment az ötödik helyre. NB II Bakony Vegyész—Szekszárdi Dózsa 1:1 (0:0) Veszprém, 800 néző. Vezette-: Hévízi. Bakony Vegyész: Miko­lasek — Puskás, Kiss, Búza, Mészöly, Németh, Lipp, Egyházi, Kaki, Gazsó, Ködmön. Edző: Kú­ti Herbert.. Szekszárdi Lipovsz- ky —■ Szántó, Gellér, Je rabéit, Korner, Lelovics, Micskó, Lizák (Kocsis), Kalász, Freppán (Lód- ri), Török. Zuhogó esőben, hű­vös. szeles időben, csúszós pá­lyán játszották a mérkőzést. Az . első negyedórában többet táma­dott a Dózsa. A 11. percben Tö­rök ;ió helyzetben gyengén lőtt, majd Freppán lövését védte a kapus. Ezután kér. hazai táma­dást. kellett tisztázni Kornerrak, majd Jerabek ünfelá cl ózó bele- vetődése mentett. A 32. percben a sérült Freppán helyett Lódri állt be. A TI. félidő eleién nagy nyo­más hárult a Dózsa védelmére, de ők teljes erőbedobással, lel­kesen küzdöttek. A 15. percben Korner 51 16-osnó.l lökött, a csa­tár elesett; és a játékvezető el­hamarkodottan ll-est ítélt, amit a hazaiak értékesítettek. 1:0. A gól után nem sokkal a kedvet­lenül játszó Lizákot az edző Ko­csissal cserélte íe!. Lipovszkynak továbbra is sok munkája volt, mivel a tartalékos Dózsa-csatár- sor nem tudta a labdát tartani. Ennek ellenére a 38. percben egyenlített a Dózsa: Lódri jobb oldalról küldött szögletét Micskó fejjel csúsztatta a hálóba. 1:1. A látottak, alapján a döntetlen igazságos» A Dózsa egész védel­me kiválóan harcolt, szinte em­berfeletti munkát végzett. (Li- povszky. Szántó. Gallér, Jerabek, Koraer.) .Ilá2l“8zá$zvár—K. Rákóczi 0:0 Szászvár, 400 néző. Vezette; Vadas. Máza-Szászvár: Hadfik — Jónás, Róth, Nagy I., Szalai 13.. Németh, Kővári (Nagy II.) Tú­rós, OgUzán, Demeter (Bakó), Szabó. Edző: Bodony János. Kaposvár: Kovács — Balogh L, Horváth, Balogh II. (Németh), Márton. Savftnyó, Pálfpat, Szabó, Göncz,' Tüske, Laczkovics. Edző: Zag József. A Máza- Szá sz vári Bányász támadólag lépett fél és úgyszólván a mérkőzésen végig mezőnyfölényben játszott. Már az I. félidőben több biztos gólhely­zetet dolgoztak ki a csatárok, de a befejezés elmaradt. A vendé­gek- cssk időnkért vezettek egy- egy támadást, de ezeket a hazai védelem könnyedén visszaverte, A II. félidőben sem változott lényegesen a játék képe. A ha­zai csapat irányította a küzdel­met, üé a helyzeteket, a csatá­rok nem tudták góllá értékesíte­ni. A hazai csapatból * Hadrik, Jónás, Róth, Túrós, míg a ven­dégek közül Kovács, Márton és J. aczkovlcs játéka érdemel em­lítést, NB Hl. BONYHÁDI VASAS—PÉCSI VOLÁN l:f (*rf>) Bonyhád, 200 néző. Vezette: Bálint. Bonyhád: Mücska — Wagner, Szabó, Fazekas, Ambrus, Horváth, Szegedi, Szász, Vajda. Varga, Barabás. Csere: Bareith. Bonyhád kezdett jobban, sorra vezette veszélyes támadásait, a pécsi csatársor csak ritkán ke­rült a bonyhádi kapu elé. A 15. percben a kapufa mentett a pé­csi kapus helyett. A 17. percben Sólymos a gólvonalról szabadí­tott fel. Támadott Bonyhád. A 32. percben Wágner fordulásból alig lőtt mellé. A II. félidőben a 3. percben Szász közeli lövését a pécsi kapus bravúrral védte. Ettől kezdve feljött a pécsi csapat és többször is zavarba hozta a bony­hádi védelmet, de gólt ők sem tudtak elérni. A 29. percben dőlt el a mérkőzés sorsa. Barabás jó labdával szöktette Szászt, aki éles szögből nagy erővel a há­lóba vágta a labdát. 1:0. Tovább­ra is a két 16-os között folyt a játék, gól nélkül. Bonyhád az első félidőben nagy fölényben játszott, sok helyzetet dolgoztak ki a csatá­rok, de azokat nem tudták ér- fékesíteni. Az eredmény igazsá­gos. Jók: Wágner, Ambrus, Sze­gedi és Szász. — Veszprémi — dombóvári vse— NAGYMÁNYOK 1:« (0:0) Dombóvár. 300 néző. Vezette: Ignácz. DYSE: Bancsi — Bözsöny, Ta.paszi, Potó, Szabó, Beke, Son­koly, László, Varga, Szőts, Bar- ta. Csere: Horváth. Nagymá­nyok': Szulics — Szekeres, Szé­les, Kozma, Kóka, Steib, Molnár, Tresch, Pataki. Farkas, Hauk. Csere: Bareith. Szemerkélő eső­ben a vendégek kezdtek jobban. A 3. percben Bancsi, a 16-oson kívül fogta meg a labdát. A szabadrúgást Széles óriási erő­vel küldte a jobb sarokba, de Bancsi a helyén volt. Ezt köve­tően jobbára a két iő-os között folyt « játék. A kapuk ritkán kerültek veszélybe. A 25. percben Varga lőtt mellé. A 30. percben Szőts lövését fogta Szulics. A 40. percben Beke fejelt a vendég­csapat kapujába, de a partjelző lest jelzett. A II. félidő a dombóvári csa­pat támadásaival kezdődött. A 7. percben László ugrott ki. Ket­ten közrefogták. A csatár elesett, a játékvezető szögletet ítélt. A 10. percben László lőtt a vendég­csapat kapujába, de ez alkalom­mal sem ítélt gólt les miatt a játékvezető. A 15. percben Son­koly ugrott ki. A 16-oson belül járt, amikor a nagy lendülettel érkező Széles a dombóvári já­tékost a labdával együtt felrúg­ta. A ll-est Sonkoly értékesítet­te. 1:0. Ezt követően a ^ játék­vezető sorozatos tévedései miatt keményebb lett a játék. A 36. percben Kozma felvágta Lászlót. Figyelmeztetésben részesült. A 40. percben László már csak a kapussal állt szemben, de Szu- lics nagyszerűen belevetődött a lövésbe. Az utolsó 5 percben Nagymányolc elkeseredetten tá­madott. közben Farkas nagy lö­vése alig kerülte el a bal also sarkot. Az I. félidő kiegyensúlyozott játékot hozott. A II. félidőben a hazái csapat lényegesen többet támadott. Jók: Szabó, Potó, Hor­váth illetve Szulics. Kozma és Farkas, Halmai — SZEKSZÁRDI vasas- pécsi VSK 2:0 (1:0) Szekszárd. 250 néző. Vezette: Vajda. Sz. Vasas: Molnár — Hegyi II. Tárnok, Kiss, Buth, Majsai, Paiaki, Fehér, Hegyi I. (Müller), Dobos, Fiaíh. Pécsi VSK: Bimbó — Gáspár, Szabó, Hamar, Nagy (Pecze), Soós, Balázs II, Varga (Fodor). Viola, Mihály, Mester. Paiaki fejese és Dobos lövése volt az első esemény. A Vasas játszott enyhe mezőnyfölényben. A 18. perc­ben maradi ki az első nagy gól­helyzet. Fehér tisztán törhetett .kapura, de a kifutó kapusba vágta a labdái. A túlsó oldalon Kiss hazaadását csípte el Molnár. A 35. percben vezetést szerzett a Vasas. Hegyi L, Fehér elé játszott, ő a kapus felett a‘ bal sarokba emelt. 1:0. A túlsó oldalon Mi­hály fejese kerülte el a kaput. A II. félidőben a Vasas játszott .széllel hátban. A félidő elején há­lóra nagy helyzet maradt kihasz­nálatlanul. Dobos a 6. percben önzetlenül Fehér elé játszott, a csatár azonban bár csak a kapus­sal állt szemben, fölélőtt. Nem sokkal később Fehér ismét, gól­helyzetben hibá/.oit, majd Dobos lőtt fölé. Ezután kiegyenlített lett a játék, de a pályán jobbára csak küzdelmet láttunk. A 38. percben szabadrtigáshoz jutott a Vosas. Tárnok szabadrúgását kiütötte Bimbó., kavarodás keletkezett a pécsi kapu előtt és a szemfüles Pataki a hálóba emelt. 2:0. A Vasas sem nyújtón kiemel­kedő teljesítményt, ennek dienere helyzetei alapján akár nagyarányú győzelmet is szerezhetett volna. Jók: a hátvédhármas, Majsai, míg a pécsi csapatból senkit nem lehet dicsérni. A7. NB-S CSAPATOK LEGJOBBJAI Szekszárdi Dózsa: Gellér, Máza-Szászvári Bányász: Jónás, Bonyhádi Vasas: Wágner. Dombóvári VSE: nem volt, Szekszárdi Vasas: Hegyi IL, Nagymányoki Brikett: Kozma. A leg jobbtik nélkül az országos ifjúsági bajnokságon Szombaton és vasárnap Buda'* pesten rendezte a Magyar Atlé­tikai Szövetség az országos if­júsági bajnokságot. A Szekszárdi Dózsa versenyzői közül König Katalin és Kovács Éva Szocsi- ban. a szocialista országok bel­ügyi spartakiádján vesz részi, míg Steib László sérülése miau maradt távol az országos baj­nokságról. Legjobb eredményt megyénkből a két magasugró ért el: a bá- taszéki Simon János és a paksi Szentesi István, akik holtver- senyben a 3—4. helyen végeztek. 174 centiméteres ugrásukkaL Ugyancsak 4. helyen végzett, a szekszárdi Perecsi Ilona 100 méteres gátfutásban 17,5-es idő­vel. Az 5. helyet szerezte meg az ugyancsak szekszárdi Nagy Ka­talin az' 1500 méteres síkfutás­ban. Ideje 5:09,7. A Dózsa má­sik versenyzője, Greif Erika súlylökésben 10,70 méteres ered­ményével 5. lett. Perecsi Hona gerelyhajításban 28.56-tai a 6. he­lyen végzett. A következő forduló párosítása NB TI. Bauxitbányász—Z. Dózsa. Győ­ri Dózsa—Máza-Szászvár, K. Rá­kóczi— Fűzfő, Pápa—Pécsi BTC. Savaria—Almásfüzitő, Dorog— Táncsics. Ércbányász—Bak oxi v Vegyész, Szekszárd—Ajka. NB m. Bonyhád—Dombóvár. P. Vo­lán—Szekszárd. Pécsi VSK—La­tinka SE, Steinmetz—Lábod, P. Helyiipar—Baja, Pécsi EAC-Ka­posvár. Marcali—Mohács. Barcs-« Nagyin ányok. $r-. Megyebaj n ok sá g Tolna—Dunaföldvár. Gyönk—• Paks, Szedres—Kisdorog, Alpári SE—Tengelic, Dombóvár—Tamási, Fornád—Bölcske, HŐgyész—Simon - tornya, Máza-Szászvár n—Bony- hád. Sz. Dózsa II.—I'add. Megyei B. Győré—Dunaszentgyörgy. Báta- szék—Sióagárd, Majos—Szakos, .Zomba—Dalmand. Ozora—Pálfa, Döbrököz—Cikó, Kölesu—Decs. Bo- gyiszló—Nagydorog. így kellett volna 1. Ózd—Pécsi B. 4:1 T 2. Várpalota—Ganz-M. 1:2 2 3. Szolnoki MTE—Eger 1:1 x ‘4. Békéscsaba—OroszJ. 0:0 x 5. Szegedi D.—Pénzügy. 0:3 2 6. Lehel—Szolnoki MÁV 0:0% 7. Vecsés—KISTEXT 2:1 1 8. Esztergom—Nyíregyh. 4:0 I 9. Nagybát.—Kazincb, 3:1 1 10. Foggia—Milan 1:1 y! 11. Lazio—Cagliari 2:4 2 12. Sampdoria—Napoli 0:1 2 13. Varese—Torino 0:0 X + 1 14. Bari—Atalanta 0:0 x EREDMÉNYEK Szék szard nyerte a kézilabda I\TB 11 rangadóját Szekszárdi Szőv. SK— Simontornyai BTC 19:17 (10:7) NB T. B. BKV Előre—Debrece­ni VSC 0:1, Szállítók—Budapesti Spartacus 0:1, özd—Pécsi Bá­nyász 4:1. Kecskemét—Zalaeger­szegi TE 0:0, Várpalota—Ganz­ul ÁV A G 1:2, Egyetértés—MÁV DAC 1:0, Szolnoki MTE—Eger 1:1, Békéscsaba—Oroszlány 0:0, .Székesfehérvári MÁV Előre— B VSC 1:0. NB II: Bauxitbányász—Győri Dózsa 0:2, Táncsics SE—Pécsi Ércbányász 0:5, Almásfüzitő— Dorog 0:0, Zalaegerszegi Dózsa— Ajka 0:1, Fűzfő—Pápa 0:0. NB ni: Lábod—Pécsi Helyi­ipar 2:4, Latinka SE—Steinmetz. 2:2, Mohács—Barcs 1:4, Kaposvár —Marcali 0:0, Baja—Pécsi EAC 3:1. Megyei Ifjúsági bajnokság: Ta- SO, Vea^ei io­Dombóvár 3:2, Paks—Szedres 2:1, Tolna—Gyönk 1:1, Dunaföldvár— Fadd 0:i, Bonyhád—Szekszárdi Dózsa 1:0, Simontomya—Máza- Szászvár 1:1, Bölcske—Hőgyész 4:0. Megyei B: Szakcs—Bogyiszjó 1:2, ifi 0:7, Sióagárd—Majos 2:2, ifi 3:1, Decs—Győré 3:4, ifi 0:1, Cikó—Kölesd 7:1, ifi 6:2, Dal­mand—Ozora 0:1, ifi 1:2, Nagy­dorog—Zomba 5:3. ifi 4 :t. Pálfa— Döbrököz 3:1, ifi 2:3. A Duna- sz en tgyö rgy—Bátasz ók mérkőzés eredményét nem közölték. Megyei II. osztály: Sz. Építők— Madocsa 2:1, ifi 1:0, Sz. Vasas— Németkér 5:0, ifi elmaradt, Harc— Aisópél 4.0, ifi 0:3, Gerjen—Du- nakömlőd 5:0. Ifi 4:1, Öcsény— Kajdacs 4:0, ifi 2:2, Kakasd— Kéty 2:2, ifi 4:f, Fekőnána— Báta 2:1, ifi 0:2. szekszúrdon, 500 néző előtt ke­rült sor a megyei rangadóra, ahol a két csapat így állt fel: Szekszárd: Hepp, Prandóczki, * Kinczli, Csirzó. Szilágyi, Szűcs, Csűrös, Cseh, Guid, Rácz, Ko­vács, Vadász. SBTC: Várni, Sza­bó, Vinczellér I.. Vinczellér II.. Szebeni, Déghy, Temesvári, Ko­lik, Cserháti, Németh, Hamar. A mérkőzés első percében Szilágyi szép bevetődéses lövése kapu­fán csattant, majd Prandóczki lövése a hálóba jutott. A simon- tornyai támadások sorra el­akadtak a jól szervezett szek­szárdi védelemben, az ellentáma­dásokat viszont Cseh, Csűrös és Szűcs révén a hazaiak értékesí­tették, és így már 4:0-ra vezet­tek. Szabó irányításával Simon- tornya percei következtek és 5:4-re a vendégcsapat, felzárkó­zott. Ezután a hazaiak gyors ellentámadásokat vezettek és rö­vid időn belül már 9:4-et muta­tott az eredményjelző tábla. Az utolsó . 5 percben Simontornva lassította a játékot, és sikerült 10:7-re. felzárkózniuk, ami egy­ben a félidő végeredményét is jelentette. A II. félidőben ismét Szekszárd irányított, és Prandóczki majd Kinczli révén 12:7-re vezetett a szövetkezeti egyf.tt.es. a simon- tornyaiaknak sikerült I4:l2-re szépíteni, de a hazaiak gyorsí­tották a játékot és Prandóczki góljaival megugrott, a szekszárdi együttes. A mérkőzés utolsó 10 percében a simontornyaiak las­sították a játékot és Vinczellér I.. majd Szabó ért el gólt. (17:15) Az utolsó 4 percben Szekszárd is abbahagyta a gyors lefutáso­kat, inkább a védekezésre. afc eredmény tartására fordított na­gyobb gondot. Az utolsó perc­ben Hepp bravúrral védeti egy alsó sarokba tartó lövési, ezzel Simontornya reménye teljesen szertefoszlott. A mérkőzésen végig kemény, de sportszerű játék folyt. a szekszárdi csapat nyugodtabb és gyorsabb játékával szerezte meg a győzelmet. A szekszárdiaknál Prandóczki (a mezőny legjobbja) * Szűcs és Hepp mellett a többi, játékos is dicséretet érdemel, míg az SBTC'-nél Szabó és Vin­czellér I. játéka emelkedett ki. A gólokat.: Prandóczki (6). Kincz­li (4). Szűcs (3), Csűrös (3). Cseh (3), illetve Szabó (8). Vin­czellér I. (6), Vinczellér II., Te­mesvári és Hólik szerezték. T