Tolna Megyei Népújság, 1970. október (20. évfolyam, 230-256. szám)

1970-10-13 / 240. szám

Kosárlabda Ragyogó I. félidő után biztos győzelem Sz. Vasas—DVSC 68:53 (41:23) A ragyogó őszi napsütés, a korai kezdés ellenére is ki­csalogatta a nézőket Szfkszár- don a Vasas—DVSC kosár­labda-rangadóra. A mérkőzé­sen biztos hazai győzelem született. Az I. félidőben nagyszerűen játszottak a szek­szárdi lányok. Jól védekez­tek és az első 3 perctől el­tekintve, eredményesen és szellemesen is támadtak. Szü­net Után túlságosan „kienge­dett” a csapat. Nem volt lendület a játékban. Sokat egyénieskedtek a szekszárdi lányok. Szekszárdi Skoda (1£), Har­sány! (21), Mechtl (4), Ulrik (6), Schmidt I. (9). Csere: Csepreghy, Rózsa (2), Falvai (2), Sáfrány (4), Pettermann, Buttásné (2), Binder. Debre­cen; Szilágyiné '21, Szűcs (10), Dobrosi (6), Tamás (7), Kele (8), Sonkoly (14). Csere: Nagyházi (6), Szatmári. Mindkét csapat lanyhán kezdett. Sok tiszta helyzet maradt kihasználatlanul — főleg a szekszárdiak részéről. A 3. percben a vendégek dobták az első pontot, bün­tetőből. 0:1 után 8:l-re, majd előbb 12:3-ra, a 6. percben pedig 16:5-re húzott el a Va­sas. Fokozatosan lendült já­tékba a hazai együttes. A 10. percben ugyan feljött a DVSC 20:13-ra, utána azon­ban 31:15-re, majd 39:19-re ugrott meg Szekszard, végül is 41:23-as eredménnyel for­dultak a csapatok. Az I. fél­idő biztos vezetése mellett a hazaiak nagyon is jól játszot­tak. Magabiztos, jó védekezé­sük . mellett eredményesen szőtték támadásaikat is. Szünet után is folytatódott a szekszárdiak fölénye: 3. perc: 49:25, 7. perc: 55:31. Ekkor még jól játszott a Vasas gár­dája. A 15. percig még nem volt hiba, bár nem az I. fél­idei játékot produkálták. A 20 pontos előny nem csök­kent. 64:44 után a pressing- zónára áttért Vasas játékosai nem tudták a kapott taktikai feladatot végrehajtani, s így történhetett meg, hogy a vég­hajrában a vendégek feljöt­tek, s csökkentették hátrá­nyukat, bár a hazai biztos győzelmet nem veszélyeztet­ték. Kitűnt: Skoda, Mechtl, Ró­zsa illetve Sonkoly, Szűcs. Paks nyerte a rangadót Események képekben a megyei bajnokságban A Szekszárdi Dózsa—Ajka mérkőzésen készült felvéte­lünk. Kalász (fehér mezben) igyekszik kapura fejelni —, de kevés eredménnyel. A megyei bajnokság vasárnapi fordulója is gyér érdeklődés mel­lett zajlott. Csak a Gyönk—Paks rangadón voltak négyszázan, a • többi mérkőzés szinte a teljes érdektelenség jegyében zajlott le. A legnagyobb figyelem a gyönki rangadót kísérte, amelyen Paks harcolta ki a győzelmet a vele egyenrangú Gyönk ellen. Akadt egy érdekesség is. Márkus betegsége miatt Árki hároméves ki­hagyás után állt a paksi kapuba és kitűnő védéseivel egyik része­se lett- a rangadón aratott győzelemnek. Jól szerepelt a többi ven­dégcsapat is: Tengelic 5:2-re verte a gyengélkedő Alpárit, Bony- hád a máza-szászvári, Fadd pedig a szekszárdi NB n-es tartalékok ellen nyert. A tolnai mérkőzésen a hazaiak megosztozkodtak Duna- földvárral a bajnoki pontokon. Szedres legyőzte Kisdorogot, Dombóvár pedig Tamási ellen győzött. Hőgyész Simontornya ellen tartotta otthon mind a két bajnoki pontot. ^ A forduló másik leg­érdekesebb eredménye a rangadó mellett kétségkívül az, hogy az újonc Bölcske csak a 10. fordulóban vesztette el eddigi veretlen­ségét. Fornádon hagyták a bölcskeiék mind a két bajnoki pontot. PAKS-GYÖNK 1:0 (0:0) Gyönk, 400 néző. Vezette: Köő. Gyünk: Zsiga — Balázs, Zsilinszki, Laszk, Horváth, Stefán, Kiss, Pé­ter, Molnár, Tamás, Császár. Cse­re : Csudái és Borsányi. Paks: Árki — Fraczkó, Vilmányi, Né­meth, Váczi, Kővári, Keresztes, Bányai, Kródi, Csorna, Szabadi. Csere: Bodahelyi és Wayer. Egyenlő erők küzdelmét hozta a mérkőzés. Az első félidőben Gyönk és Paks is több helyzetet kihasználatlanul hagyott. Szünet után is kiegyensúlyozott volt a játék, de a 35. percben Bányai ártatlannak .látszó lövése vágódott a gyönki kapuba. A gól után a hazaiak elkeseredett tá­madásokat vezettek, de az ered­mény már nem változott. A rangadó csak közepes szín­vonalú játékot hozott. Paks sze­rencsés góllal nyert. Jók: Vilmá­nyi, Váczi. Kővári illetve Zsilinsz­ki, Stefán és Péter. — Horváth — TOLNA—DUNAFÖLDVAR 2:2 (1:1) To.!na, 200 néző. Vezette: Rózsa II. Tolna: Imre — Horváth II., Beck, Oláh, Vincze, Schäffler, Schäffer, Somorjai, Horváth I., Wiedemann, Trich. Csere: Guld és Garbacz. Dunaföldvár: Vidék — Ludányi, Nagy, Lukács, Bencsik, Tóth, Gál, Bogár, Gallai, Rivnyák, Hosszú. Csere: Lipták, Vidáts. A nyárias melegben unalmas, csap­kodó játék alakult ki. A játéko­sok sokat hibáztak, a kapuk alig kerültek veszélybe. A 20. percben ártatlan helyzetből Rivnyák lőtt gólt. 0:1. Ezután a játék meg­élénkült. Elsősorban a hazaiak kezdeményeztek többet. Sok ki­hagyott gólhelyzet után a 28. perc­ben Horvátit fejesgóllal egyenlí­tett. rrn A II. félidő 4. percében Somor­jai kiugrott és biztosan lőtt a há­lóba. 2:1. A vendégek nagy lelke*- gedéssel játszottak, többet is tá­madtak. A 35. percben Hosszú tá­volról nagy gólt lőtt. 2:2. A hát«» ratlevő 10 percben a hazai csapat­nak volt több helyzete, de az eredmény már nem változott, így igazságos döntetlen született. Jók': Oláh, Schäffer, Horváth II., illetve Hosszú, Bencsik és Bogár. — Saramó — SZEDRES—KISDOROG 2:1 (2:0) Szedres, 200 néző. Vezette: Ki­rály. Szedres: Hájas — Tóth, To­rnai. Böcskei. Szabj án, Stróbl, Ferkelt, Nagy, Loboda, Acsádi, Si- Csere: Boros. Kisdorog: Stölkler — Fazekas I., Sárkány. Boda, Götz, Kerekes, Antal, Faze­kas II., Domokos, Fazekas III.. Fazekas IV. Csere: Klein és For- rai. Az első félidő 10. percéig lanyha játék folyt. Ekkor a kis- dorogi védők Lobodát szabadon hagyták, aki meg . is szerezte a vezetést. 1:0. A 16. percoen szép szedres! támadás után Ferkelt 2:0-ra javította az eredményt. A H. félidő 18. percéig Kisdorog erősen rohamozott. Egy ellentá­madás után Ferkelt már csak a kapussal állt szemben, de a ka­pus védett. Kisdorog tovább tá­madott és a 41. percben Sárkány révén sikerült szépíteniük. A mérkőzés I. félidejének szép játéka után a második félidőben sokat esett a színvonal. Jók: Böcskei, Szabján, Loboda, Tóth. illetve Stölkler, Sárkány és Faze­kas IV. — Tibay — HŐGYÉSZ—SIMONTORNYA 3:1 (0:0) Hőgyész, 100 néző. Vezette: Szin- ger. Hőgyész: Balaskó — Bara­bás I., Magyar, Erdős I., Vitzl. Barabás II., Aszmann, Asztalos. Penes, Piláts, Pintér. Csere: Er­dős II., Cseh. Simontornya: Nagy — Szabó, Geruszi, Molnár, Havel, Kardos, Csóka, Csepregi, Balogh, Kurek, Ihász. Csere: Péter, Misch. Alacsony színvonalú mérkőzésen sok hibával játszott mind a két csapat. A II. félidőben gólratörőbb volt a hőgyészi csatársor és a hazai együttes megérdemelten győzött. A gólokat a következő sorrendben rúgták. 17. perc: Asz­talos 1:0, 22. perc: Aszmann 2:0. 29. perc: Asztalos 3:0. 44. perc: Erdős I. 3:1 (öngól). Jók: Aszta­los, Aszmann, Magyar, illetve Nagy és Molnár. — Thuma — DOMBÓVÁR—TAMÁSI 2 :1 (1:0) Dombóvár, 200 néző. Vezette: Bihari. Dombóvár: Kadur — Szó­ka, Tamás, Korpádi, Völgyesi, La­kos. Vida. Dubovánszky, Pintér, Pál, Gaál. Csere: Kovács. Tamási: Kurdi — Borbás, Mészáros. Gyar­mati, Egerszegi, Tóth II- Németh, Dobján, Noé, Demkó, Schneider. Csere: Savanyó. Az első rélidőben a hazai csapat birtokolta ti'l'-tet a labdát. Helyzetek is adódtak, de a csatárok rr.indén esetben hibáz­tak. A 30. percben jobboldali be­adás után Gaáí 1G méterről a bal sarokba lőtt. 1:0. A II. félidőben Szinte egy ka­pura folyt a játék és a 10. perc­ben Pintér révén növelte a hazai csapat előnyét. Továbbra is Dom­bóvár támadott többet. A helyze­tek sorozatát azonban kihagyták a csatárok. A befejezés előtt 5 perccel viszont Dobján révén szé­pített a vendégcsapat, l u. Közepes iramú, gyenge színvo­nalú találkozón a helyzetek alap­ján a hazai csapat győzelme meg­érdemelt. Jók: Mészáros és Tóth II., míg Dombóvárból senki sem érdemel dicséretet. • TENGELIC—ALPÁRI SE 5:2 (1:1) Szekszárd, 100 néző. Vezette: Baráth. Tengelic: Káspari — Ba-' logh, Bölcsföldi, Hosnyánszki (Dombi) — Jilling. Pámer, ZsíroS ' (Gáncs II.), Sallai, Hujber, ^ol- ; * riár, Gáncs j^. Alpári SE: Schnei­der — Tóth, Szabó, Gyurik, Tur­csik, Havasi, Blahó, Szabó II.. Györgye, Lakner, Takler. A tar­talékos hazai csapat ellen már. az első félidőben a vendégek kul­turáltabb játékot nyújtottak és meg is szerezték a vezetést. 1:0. Az Alpári az utolsó percben egyenlített. Szünet után úgy látszott, hogy az Alpári ragadja macához a kezdeményezést. Negyedóra után azonban újra Tengelic vette át a játék irányítását és végül is nagyarányúvá vált győzelmük. Góllövők: Hujber és Jilling 2—2. Gáncs II., illetve Lakner és Bölcs­földi (öngól). Jók: Jilling, Pámer, Dombi, míg a hazai együttesből senkit sem lehet dicsérni. FORNÁD—BÖLCSKE 2:0 (1:0) Fornád, 150 néző. Vezette: Teier- ling. Az I. félidő első 10 percében a vendégcsapat kezdeményezett többet, amelyet 3—4 lövés jelzett. Ezután mind jobban feljött For­nád és néhány formás, lendületes támadást vezetett. A 20. percben Délczeg két’ ember között kiugrott és a kimozduló kapus mellett a kapuba gurította a labdát. 1:0. Az első félidő veszélyes for nádi támadásokkal zárult. A II. félidőben a 15. percig Bölcske támadott többet, majd is­mét feljött Fornád és kiegyenlí­tődött játék folyt. Befejezés előtt 10 perccel Tsemmler elfutott a balszélen és beadását Németh ér­tékesítette. 2:0. Ezután több ke­mény bölemenés tarkította a játé­kot, a mérkőzés eredménye azon­ban már nem változott. A hazai csapat rászolgált a győzelemre. Jók: Kovács I., Káló, Délczeg, il­letve Kővári, Sipos! —* Németh — BONYHÁD—MÁZA-SZÁSZVAR II. 4:0 (2:0) Szászvár, 200 néző. Vezette: At- kári. Az NB Il-es tartalékok gyen­ge teljesítményt nyújtottak. Bony- hád megérdemelten győzött. Gól­lövők : Szász 2. Eizenczer és Do- mány. Jók: Az egész bonyhádi csapat, különösen Eizenczer, míg a hazaiak közül senkit sem lehet dicáérni. FADD—SZEKSZÁRDI DÓZSA IL 2:1 (0:1)-Szekszárd. Vezette: Kiss I. A vendégek a ÍI. félidőben megfor­dították a vesztésre álló mérkőzés sorsát. Reggel 8-kor kezdődött az NB Il-es női kosárlabda­mérkőzés. A korai kezdési idő ellenére is, aránylag szép számmal jelentek meg a lelkes szurkolók, és nem is bánták meg, mert kitűnő játékot láthattak a szekszárdi lányoktól. c ­Ez a felvétel a kosárlabda-mérkőzés szünetében készi A két játékvezető az asztalnál, tlr. Matits (Budapest) cs a i oldalon álló Kapusi ellenőrzi a mérkőzés jegyzőkönyv jobbról Turányi László, a szekszárdi kézilabda-szakoszt: vezetője.