Tolna Megyei Népújság, 1970. szeptember (20. évfolyam, 204-229. szám)

1970-09-08 / 210. szám

Atlétika Kovács Éva új megyei csúcsa (165 cm) magasugrásban Szombaton és vasárnap atlétá­ink ismét rajthoz álltak. Székes­fehérvárott és Budapesten ren­dezték az országos vidéki év jára­tos ifjúsági bajnokságot. Atlétá­ink kitűnően szerepeltek és a Szekszárdi Dózsa fölényesen nyer­te Székesfehérvárott a női pont­versenyt. Kovács Éva magasug­rásban 165 centivel új megyei csúcsot állított fel (a régit is ő tartotta 162 centivel). A kétnapos székesfehérvári verseny eredmé­nyei : 100 m: 18 évesek: ...4. Bártfai Mária 13,6 (előfutamban 13,4). 17 évesek: ...2. König Katalin 12,5. 200 m: 18 évesek: ...3. Bártfai Mária 27,9, ...5. Perecsi Ilona 28,9 (előfutamban 28,8.) 17 évesek: ...2. König Katalin 26,2. 400 m: 18 évesek: ...7. Perecsi Ilona 66,5. 17 évesek: ...6. Pető Rozália 65. 1500 m: 17 évesek: ...3. Nagy Katalin 5:13,7. 100 gát: 18 évesek: 1. Perecsi Ilona 17. 17 évesek: 1. König Ka­talin 15,4. Magas: 18 évesek: 1. Kovács Éva 165 (új megyei csúcs). Régi: 162, Kovács 1970.) Távol: 18 évesek: ...2. Kovács Éva 522. 17 évesek: ...2. König Katalin 552. Súly: 17 évesek: 1. Greif Erika 10,91. Diszkosz: 17 évesek: ...5. Greif Erika 28,46. Gerely: 17 évesek: ...2. Szabadi Irén 34,30. Női ■pontverseny végeredménye 1. Szekszárdi Dózsa 69 pont, 2. Győri Dózsa 44,5, 3. Szolnoki MÁV 37, 4. Szombathelyi Haladás 28, 5. Balassagyarmat 21, 6. Baja5 Vasas 18 ponttal. A fiúk versenyében gerelyhají­tásban a 18 évesek kategóriájában Steib László 52,70-es eredmény­nyel az 1. helyen végzett. Magas­ugrásban a 17 évesek csoportjá­ban Szentesi István 170 centi­méterrel 4. lett. Szentesi kivételével valamennyi­en a Szekszárdi Dózsa verseny­zői. A budapesti verseny eredményei: Budapestén rendezték az orszá­gos vidéki évjáratos serdülő- bajnokságot, a 15—16 édesek ré­szére : Eredmények: 600 m: 16 évesek: 1. Kovács Klára 1:37,8. 300 m: 16 évesek: ...2. Kovács Klára 42,6, ...4. Ta- káts Dóra 43,8. 80 gát: 16 éve­sek: ...5. Győrffy Katalin 14,1. 15 évesek: ...6. Petrits Judit 13,5. Magas: 16 évesek: ...5. Győrffy Katalin 145. Súly: 15 évesek: ...2. Búzás Erzsébet 10,66, ..5. Torma Ibolya 9,96. Diszkosz: 16 évesek: ...8. Sotkó Anikó 25,04, 15 évesek: ...7. Búzás Erzsébet 29,82. Gerely: 16 évesek: ...3. Sotkó Anikó 31,30. 15 évesek: l. Torma Ibolya. 36,08. A fiúk eredményei: 100 m: 15 évesek: ...5. Landauer Pál 11,8. Távol: 15 évesek: ..5. Landauer Pál 601. Diszkosz: 15 évesek: ...6. Szabó Ferenc 34.52. Gerely: ...4. Szabó Ferenc 41,40. (Takáts Dóra Paksi Kinizsi, a többi a Szekszár­di Dózsa versenyzője.) •• Ot csapat még veretlen, kettő nyeretlen a megyebaj nők ságban Vasárnap az ötödik bajnoki fordulót bonyolították le a megyei bajnokságban. Ezúttal csonka volt a forduló, mert a Szedres—Al­pári mérkőzést a honvédelmi nap miatt későbbi időpontra halasz­tották. Ez a forduló sem múlott el meglepetés nélkül. Tamásit és Tolnát érte kellemetlen meglepetés, mert Tamásiból Fadd, Tolná­ról pedig Fornád vitte el a bajnoki pontokat. Gyönk, ugyancsak meglepetésre, csak az egyik pontot tudta megszerezni Dombóvár­ral szemben. A többi mérkőzésen a hazai csapatok győztek, kivéve Tengelicet, ahol a Dózsa egy pontot szerzett. Közülük Kisdorog nagyszerűen játszott, Paks azonban csak az első félidőben elégített ki, szünet után visszaestek. Már csak némiképpen számít meglepe­tésnek Bölcske sima győzelme Bonyhád felett. Nagy meglepetések voltak a megyei ifjúsági bajnokságban is. A Szekszárdi Dózsa Tengelicen kétgólos, Máza-Szászvár pedig Kisdo- rogon egygólos vereséget szenvedett. így már csak Dunaföldvár és Fadd áll vereség nélkül. FADD—TAMÁSI 1:0 (0:0) Tamási, 200 néző. Vezette: Ma­joros. Fadd: Fenyvesi — Rácz I, Kovács, Bencze, Szűcs, Kugli, Rácz II, Papp, Schuszter, Kohári, Farkas. Csere: Hudanek. Tamási: Gyarmati — Demkó, Tóth I, Far­kas, Tóth II, Jurasics, Németh, Háti, Noé, Dobján, Sándor. Az első félidőben változatos játékot vívott a két csapat, jobbára faddi me­zőnyfölénnyel. A második félidő 15. percében dőlt el a mérkőzés sorsa. Egy előrevágott labdára Schuszter rajtolt és megszerezte csapatának a győztes gólt. 1:0. A goira Tamási heves támadásokkal válaszolt, a faddi védelem kétszer is a gólvonalról tisztázott, de az egyenlítés nem sikerült. A lelkesebben játszó vendég­csapat megérdemelte a győzelmet. Jók: Papp, Kovács, Farkas, illetve Demkó, Farkas. — Kurdi — BÖLCSKE—BONYHÁD 3:0 (1:0) Bölcske, 400 néző. Vezette: Ki­rály. Bölcske: Morovik — Végh, Papp, Kővári, Sipos, Kiss, Szauer, Tóth, Majrák, Varga, Hidvégi II. Csere: Pásti és Gárdái. Bonyhád: Kovács — Forrai, Kovácsi, Lő- rincz, Domány, Szabó, Vandák, Baumann, Szász, Kuhl, Tóth. Cse­re: Pere. Váltakozó játékkal kez­dődött a mérkőzés. Mindkét csa­pat vezetett néhány veszélyes tá­madást. A félidő végére Bölcske átvette a játék irányítását és a 37. percben Majrák átadásából Szauer megszerezte a vezetést. 1:0. A második félidőre a vendégek elfáradtak, Bölcske fölénybe ke­rült, ami a 12. percben Varga, majd a 20. percben Szauer lövésé­vel érett góllá. 3:0. A félidő má­sodik felében Bölcske sok gól­helyzete közül egyet sem tudott ki­használni. Nagy iramú mérkőzésen Bölcske biztosan és megérdemelten győ­zött. Jók: Kiss, Kővári, Varga, Hidvégi, illetve Forrai, Kovácsi és Domány, — Kovács — így kellett volna 1. Ózd—Eger 3:2 1 2. Egyetértés—Pécsi P. 0:0 x 3. MÁV DAC—ZTE 2:0 1 4. SZMTE—BKV Előre 0:2 2 5. Szfv. MAV-Bp. Spart. 1:0 1 b. Cegléd—KISTEXT 1:0 1 7. DEAC-Pénzügyőr 1:2 2 8. Szarvas—Szol. MÁV 1:1 x 9. Gyula—Középületép. 1:3 2 10. Kiskunf.—Budafok 2:3 2 11. Lehel—Szeg. VSE 2:0 1 12. Veesés—Szeg. Dózsa 0:2 2 13. Sátoraljaújhely—Volán 1:2 2 +1 14. Máza-Sz.—Pécsi Ércb. 2:2 x GYÖNK—DOMBÓVÁR 1:1 (0:1) Gyönk, 300 néző. Vezette; Var­ga. Gyönk: Zsiga — Habjanecz. Zsilinszki, Tamás, ' Stefán, Hor­váth, Péter. Kiss, G. Molnár, Ba­lázs, Császár. Dombóvár: Kac(ur — Tamás, Szóka, Vida, Korpádi, Szabó, Lakos, Pál, Gaál, Ócsag, Völgyesi. Az első félidőben a vendégcsapat lépett fel támadólag és a 25. percben Lakos jól eltalált lövése jutott a hálóba. 0:1. To­vábbra is Dombóvár a többet kez­deményező, kapura azonban ke­vés veszélyt jelentettek. Hatalmas becsvággyal küzdött szünet után a hazai csapat. A helyzetek sorát teremtették meg a dombóvári kapu előtt, azonban vagy a vendégcsapat védelme há­rított, vagy a gyönki csatársor kö- rülményeskedett. A második fél­idő egyetlen gólja Molnár lövésé­ből, a 20. percben esett. 1:1. A hazai csapat a második félidő teljesítménye és helyzetei alapján közelebb állt a győzelemhez. Jók: Habjanecz, Zsilinszki, Stefán, Csá­szár, illetve Lakos és Pál. — Bölcsföldi — PAKS—HÖGYÉSZ 3:0 (2:0) Paks, 600 néző. Vezette: Ritzel. Nagy iramban kezdődött a talál­kozó. Paks már a második perc­ben vezetést szerzett, amikor Bá­nyai volt eredményes. 1:0. To­vábbra is olajozottan működött a paksi gépezet és két kapufa is je­lezte a hazai csapat fölényét. A 18. percben Csorna lőtte a félidő második gólját. 2:0. Szünet után Hőgyész alaposan megszervezte védelmét. Meglepe­tésre Paks visszaesett és a körül­ményesen játszó csatárok nem tud­ták feltörni a jól záró hőgyészi védelmet. Csorna csak a 90. perc­ben állította be a mérkőzés vég­eredményét. 3:0. DUNAFÖLDVÁR— * SIMONTORNYA 4:2 (2:1) Dunaföldvár, 300 néző. Vezette: Pcch. Dunaföldvár: Zsebeházi — Jónás, Ludányi, Varró, Nagy, Lu­kács, Hosszú, Bencsik, Bogár, Riv- nyák, Tóth. Csere: Vidáts. Simon- tornya: Halbax — Kara, Kurek, Molnár, Kardos, Csepregi, Király, Brégovics, Geruszi, Ihász. Csere: Csóka. A második percben Hosszú beadását Halbax „bevédte”. 1:0. öngól. A 16, percben 11-eshez ju­tott a vendégcsapat és máris 1 :l lett az eredmény. Ezután me­zőnyjáték következett. A 41. perc­ben Hosszú volt eredményes. 2:1. Szünet után a 7. percben Ben­csik átemelte a kapuson a lab­dát, de a védők a gólvonalról mentettek. Dunaföldvár irányította a játékot. A 23. percben Bencsik hat méterről a kapusba lőtt. Utá­na azonban Hosszú beadását már értékesítette. 3:1. A 41. percben is­mét Bencsik volt eredményes. 4:1. Több hazai helyzet után a 43. perc­ben Kardos szabadon maradt és szépített. 4:2. A hazai csapat a helyzetek alap­ján nagyobb arányban is nyerhe­tett volna, a közepes iramú, vál­tozatos mérkőzésen. Jók: Bencsik, Nagy, Hosszú, illetve Kurek, Kar­dos és Molnár. — Szegvári — FORNÁD—TOLNA 4 :1 (1:0) Tolna, 300 néző. Vezette: An- dorka. Fornád: Kovács I — Bucz- kó, Káló, Soós. Hadobás, Csik, Né­meth, Banizs, Szalai, Délczeg, Horváth. Csere: Stemler, Pálfi. Tolna: Imre — Vincze, Beck, Horváth II. Guld, Link, Somorjai, Pintér, Horváth I, Stroch, Schäf- fer. Csere: Garbacz és Fuxler. Már a mérkőzés első perceiben kitűnt, hogy Fornád játssza a jobb labda­rúgást. Hátvédei szorosan, kemé­nyen fogták a tolnai csatárokat, középpályásai és csatárai pedig so­kat mozogtak. Gyorsak, lendülete­sek. voltak. A gól mégis kapus­hibából született, a 12. percben, Szalai lövéséből. 1:0. A második félidő hetedik per­cében Délczeg 2:0-ra növelte a vendégek előnyét. Ezután feljött Tolna. A 13. percben ll-eshez jutott a 'hazai csapat, amelyet Strich értékesített. 2:1. A 38. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. A tolnai védők büntetőhöz jut­tatták a vendégeket. A 11-est Káló értékesítette. 3:1. Közben a ll-eshez letett labdát Beck elrúg­ta. amiért a kiállítás sorsára ju­tott. A 42. percben Stemler állí­totta be a végeredményt. 4:1. Jók: Káló, Délczeg. Csik. míg a hazai csapatból senki sem érde­mel dicséretet. — Saramó — TENGELIC—SZEKSZÁRDI DÖZSA II. 2:2 (0:2) Tengelic, 500 néző. Vezette: -Sebestyén. A vendégek szereztek kétgólos vezetést, de a hazaiak ezt az előnyt a második félidő­ben lelkes játékkal kiegyenlítet­ték. Góllövők: Sallai és Gáncs II., illetve Kormos 2. KISDÓROG—M.-SZÁSZVÁR II. 7:0 (3:0) Kisdorog, 300 néző. Vezette: Bo­gos. Az első félidőben Fazekas II. mesterhármasával vezettek a hazaiak. A második félidőben Ke­rekes, Klein, majd Fazekas II. háromszor talált a hálóba, így alakult ki a 7:0-as végeredmény. A mezőny legjobbjai Tamási—Fadd: Tengelic—Sz. Dózsa II: Kisdorog—M.-Szászvár II: Paks—Hőgyész: Tolna—Fornád: Gyönk—Dombóvár: Dunaföldvár—Simontornya: Bölcske—Bonyhád: Papp (Fadd) Pámer (Tengelic) Domokos (Kisdorog) Kővári (Paks) Káló (Fornád) Zsilinszki (Gyönk) Bencsik (Dunaföldvár) Kiss (Bölcske) Események képekben A 12:l2-es végeredménnyel végződött Szekszárd—OGSC NB li es ké­zilabda-mérkőzés egy jelenete: támad Szekszárd. Dombóvárott rendezték a röplabda Országos ifjúsági Kupa megyei döntőjét. A fiúcsapatok közül a Bá<as t ki Gimnázium bizonyult legjobbnak. Jobbról Bátaszék a .Dunaföldvár ellem mó l / ^ a lányesapaioKnaj a Dombóvári Gőgös Gimnázium végzett az első helyen. A dombóvári csapat már a Kakasd ellen aratott győzelmé­vel lényegében bebiztosította az első helyet. Jobbról a dombóvári, balról a kakasdi lányok. A Szekszárdi Vasas—Marcali NB ITI-as mérkőzésen Fiath a > gólt szerzi a szekszárdi csapatnak.