Tolna Megyei Népújság, 1970. szeptember (20. évfolyam, 204-229. szám)

1970-09-01 / 204. szám

Kettős győzelem az országos ifjúsági atlétikai CSB-n Szekszárdi Dózsa—Újpesti Dózsa 55:49 Szekszárdi Dózsa—Bp. Vasas 61:45 Szombaton és vasárnap Újpes­ten a Megyeri úti pályán rendez­ték az országos ifjúsági atlétikai CSB fordulóját. A találkozót nagy érdeklődés előzte meg, mert eddig az Újpesti Dózsa és a Budapesti Vasas veretlen volt. A kétnapos verseny során a szekszárdi atléta lányok nagyszerű küzdőszellemről tettek tanúbizonyságot és kettős győzelmet arattak. Az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy az Újpesti Dózsa egyik legjobbját, Balatonit, sérülés miatt nélkülözni volt kénytelen. A vasárnapi for­duló után most három csapatnak van 1—1 veresége: az Újpesti Dó­zsának, a Bp. Honvédnak és a Szekszárdi Dózsának. Ami a versenyzők egyéni telje­sítményét illeti, Kovács Klára 600 méteren. König Katalin a 100 mé­teres gátfutásban, Kovács Éva a magasugrásban, König Katalin a távolugrásban aratott győzelmet és 559 cm-re javította a megyei if­júsági csúcsot, amelyet ugyanő tar­tott 445 cm-rel. Torma a gerelyhají­tásban 38.12-vel új egyéni csúcsot dobott. Kovács Éva egy centimé­ter híján elérte legutóbbi csúcs­eredményét. ( RÉSZLETES EREDMÉNYEK: 100 m: síkfutás: . . .2. König 12.9, . . .6. Bártfaí 14 (ellenszélben fu­tottak a versenyzők). 200 m: 1. König 26. ...5. Bártfai 27.7. König gyorsan visszavágott a 100 méteres síkfutásban elszenve­dett vereségért és Bártfai sem végzett az utolsó helyen. 600 m: l. Kovács É. 1:40.1, 2. Nagy 1:43.7. Értékes kettős győ­zelmet arattak a szekszárdi kö­zéptávfutók. 160 m gát. 1. König 15.7, . . .3. Perecsi 16.9. Perecsi egyéni re­kordját állította be. Magasugrás: 1. Kovács É. 161. . . .5. Győrffy 146. Kovács Éva is­mét 160-on felüli eredménnyel győzött, Győrffy egyéni csúcsot ugrott. Távolugrás: 1. König 559 (új me­gyei ifjúsági csúcseredmény, a ré­git is ő tartotta 545-tel), . . .4. Ko­vács É. 510. Mindketten nagy küz­delmet vívtak a helyezésekért. Súlylökés: . . .4. Greif 10.87, 5. Búzás 10.70. A rendkívül erős me­zőnyben a szekszárdi versenyzők nem érték el legjobb eredményei­ket. Díszkoszvetés: . . .4. Búzás 28.92, 5. Greif 26.12. Gyengén dobtak a diszkoszvetők, de a megszerezhe­tő pontokat így is elérték. Gerelyhajítás: . . .2. Torma 38.12, . . .4. Szabadi 34.38, Torma egyé­ni csúcsot hajított, de Szabadi is jól küzdött. 4x100 m váltó: . . .2. Szekszárdi Dózsa (Pető, Kovács, Bártfai, Kö­nig) 51.5. Rosszul sikerültek a vál­tások, de ez már a végső győzel­met nem befolyásolta. Végeredmény: Szekszárdi Dózsa —Újpesti Dózsa 55:49. Szekszárdi Dózsa—Bp. Vasas 61:45, Újpesti Dózsa—Bp. Vasas 56:48. Kisdorog Gj5nk és Paks nyert vidéken Még öt csapat veretlen a megyebajnokságban Érdekes mérkőzésekkel folytatódott a megyei bajnokság. Gyönk Fornádon, Kisdorog Szekszárdon őrizte meg veretlenségét. A for- nádi találkozón a gyönki csapat már 5:0-ra vezetett, végül is azon­ban csak egy góllal nyerte a találkozót. Szekszárdon a Kisdorog vesztésre álló mérkőzést fordított meg. Faddon a 89. percben egyen­lített Tengelic. Hőgyészen a hazai csapat tett ki magáért és látvá­nyos gólokkal győzte le Tolnát. Paks Szászvárott remekelt: fél tu­cat gólt lőttek a paksi csatárok. Bonyhád Tamási ellen szerezte meg első győzelmét. Simontornyán Bölcske már a negyedik dön­tetlent harcolta ki. Az Alpári—Dunaföldvár 0:0-as mérkőzésen is góliszonyban szenvedtek a csatárok. Dombóvár viszont legyőzte Szedrest. Úgy látszik, hogy a gólkülönbség bevezetése használt a csatár­játéknak. A negyedik fordulóban is majdnem 4 gól jut egy-egy mérkőzésre. Kisdorog, Paks, Gyönk, Tengelic és Bölcske még min­dig vereti en. ALPÁRI SE—DUNAFÖLDVÁR 0:0 Szekszárd, 100 néző. Vezette: Ró­zsa II. Alpári: Schneider — Gyu­rik, Havasi, Szabó I., Matus, Tur­csik (Szabó II.), Horváth, Digner, Rózsa, Györgye, Takler. Duna- földvár: Zsebeházi — Varró, Lu- dányi, Jónás, Bencsik, Lukács, Hosszú, Gallai (Gál), .Bogár, Tóth, Rivnyák. Az első félidőben a Tesz- lert és Pelliont nélkülöző hazai csapat ellen meglepetésre Duna­földvár játszott lényegesen job­ban, de a sok helyzet közül egj’et sem tudtak értékesíteni. főleg Schneider kitűnő védése miatt. Szünet után kiegyenlítettebb lett a játék, de mind a két csapat kihagyta helyzeteit. Az eredmény igazságos. Jók: Schneider, Szabó 1., illetve Bencsik, Lukács, Gal­lai és Tóth, BONYHÁDI PETŐFI—TAMÁSI 1:0 (0 :Q) Bonyhád, 150 néző. Vezette: Ró­zsa I. Bonyhád: Kovács — Kolev, Kovácsi, Lőrincz. Domány, Sza­bó, Fandák, Kuhl, Szász, Bau­mann, Tóth. Tamási: Horváth — Gyarmati, Tóth I.. Farkas, Jura- sics, Tóth H., Németh, Szálai, Noé, Filótás, Sándor. Csere: Ko­csis. Csapkodó, unalmas 1áték. Egyik csapat sem tudott mezőny- fölényt kiharcolni. Többször ke­rültek ugyan a kapuk veszélybe, de a csatárok a iegjobb hejvzcle- ket is elügyetlenk ídték. Szünet után Bonyhád kezdett jobban és sorra vezette a veszélyes táma­dásokat. A 15. percben Tóthot a tamási védők a 16-oson belül fel­vágták, a büntetőt azonban Kuhl mellélőtte. Bonyhád támadott to­vábbra is, és a 29. nercben Szász megszerezte a győzelmet. Jók: Kolev. Fandák, Szász, Tóth. il­letve Tóth I., Farkas, Tóth TI. — Veszprémi — FADD—TENGELIC 1:1 (1:0) Fadd. 300 néző. Vezette: Dra- veez. Fadd: Fenyvesi — Rácz I.. Kovács. Bencze, Szőes, Gálfi. Rácz n., Papp, Schuszter, Kovács 11.. Farkas. Csere: Hudanek. Ten- gelic: Kaspari — Balogh. Bölcs­földi, .Gáncs I., Jilling, Gáncs II., Pámer, Sallai, Hűi bér. Zsíros. Molnár. Csere: Dombi. Nagy len­dülettel kezdett a hazai csapat. A 13. percben Schuszter ment el a balszélen, beadását Kovács IX. értékesítette. 1:0. A 25. nercben Kovács U. föléfejelt. maid Schusz- ter lőtt fölé. A vendégcsapatból Molnár a 40. percben az üres ka­pu mellé lőtt. Szünet után 20 nercig Fadd tá­madott. de a lövéseket nem kí­sérte szerencse. Ezután fcliöti Tf>n^iio és a 44. percben Saljai ämseWte magát az egész védel­men. Fenyvesi azonban nup fogta a lábát. A 11-est Molnár értéke­sítette. 1:1. A hazai ocanat megérezte Kugli és Kohári hiányát. Az eredmény igazságos. Jók; Kovács rL„ Feny­vesi, Bencze, Szűcs, illetve Ba­logh, Pámer, Gáncs II. — Pánczél — SIMONTORNYA—BÖLCSKE 0:0 Simontomya, 10o néző. Vezette: Atkári. Simontornya: Andráskó. Kara, Kurek, Molnár, Király, Kar­dos, Péter, Bregovics, Baka, Ge- ruszi, Ihász. Csere: Halbax, Csó­ka. Bölcs ke: Morovik — Végh. Papp, Kővári, Sipos, Kiss, Pásti, Tóth, Máj rák, Katz, Hídvégi. Cse­re: Krausz, Papp, Prigyek. Végig változatos és jó iramú küzdelmet vívott egymással a két csapat. A játékosok azonban csupán lelke­sedésből vizsgázta* jelesre, mert érdemleges gólhelyzetet nem tud­tak a mérkőzés fci> amáu össze­hozni. A mezőnyben valamivel a hazaiak támadtak többet, de a mutatott játék alapján a döntet­len igazságos. Jók: Kurek. Király, illetve Kiss, Sipos, Kővári és DOMBÓVÁR—SZEDRES 2:1 (1:0) Dombóvár, 400 néző. Vezette: Kleiber. Dombóvár: Foki -- Sza­bó I., Vida, Szabó III., Szabó II.. Lakos, Dubovánszky, Pintér, Gaál, Pál, Tóth. Csere: Szigeti cs Ko­vács. Szedres: Lukács — Tóth, Tornai, Böcskei, Sirc.cn, Vecsei, Nagy. Boros, Szabján, Loboda, Ferkelt. Csere: Horváth, Stróbl. Hazai fölénnyel kezdődött a já­ték. A 15. percben Pál 8 méter­ről a kapus kezei között fejelt a szedresi kapuba 1:0. Nem sokkal később Szigeti lövését a kapus kiütötte Tóth elé, akinek lövését a gólvonalról Böcskei kézzel mentette. A megítélt 11- est azon-: ban Tóth mellélőtte. Szünet után a 10. nercben Hor­váth durva játék miatt a kiállítás sorsára jutott. Tíz emberrel is rákapcsolt a vendégcsapat és a 20. percben Ferkelt révén egyen­lítettek. 1:1. Ezután Dombóvár át­vette a játék irányítását ;s a 25. percben Pál révén megszerezte a győztes gólt. Végig hazai fölény, bár a ki­hagyott 11-es miatt nagyon meg kellett küzdeni a győzelemért. Jók: Vida, Szabó III. Gaál, Pál. illetve Lukács, Loboda és Ferkelt. GYÖNK—FORNÁD 5:4 (5:1) Fornád, 150 néző. Vezette: Teier- ling. Hazai támadásokkal indult a mérkőzés. Huszonöt percen át nagy nyomás nehezedett a gyön­ki kapura. A 27. percben Császár gurított a hazai kapuba. 1:0. Két perc múlva Kiss rúgott gólt. 2:0. Újabb két perc elteltével Péter volt eredményes. 3:0. A 55. perc­ben Káló hazaadására Kovács későn mozdult, Császár értékesí­tette a helyzetet. 4:0. Kezdés után Kiss lőtt gólt. 5:0. A félidő befejezése előtt három perccel Németh szépített. 5:1. Szünet után Fornád irányította a játékot. Az ötödik percben Hadobás 5:2-re alakította az ered­ményt. A 12. percben Bamzs lőtt gólt. 5:3. A 22. percben Csík ér­tékesített egy szögletet. 6:4. Ha­zai támadásokkal fejeződött be a mérkőzés, azonban nem kísérte szerencse a csatáról« lövéseit. Jók: Zsiga, Zsilinszki, Császár, illetve Csík, Hadobás, Káló. — Molnár — HÖGYÉSZ—TOLNA 5:3 (3:2) Hőgyész, 400 néző. Vezette: Ba- ráth. Nagyszerű első íélideji já­ték után remek gólokat látha­tott a hazai közönség. A 10. perc­ben Penes volt eredményes, l :0. Két perc múlva Asztalos volt a gólszerző. 2:0. Majd a 25. percben Pintér lőtt gólt nagyszerű egyéni alakítás után. 3:0. A vezetés el­lenére kissé visszaesett a hazai csapat és feljött Tolna. Előbb Cseh öngólja alakította az ered­ményt 3:i-re, majd Somorjai volt eredményes. 3:2. A II. félidőben óriási küzdelem folyt. A 10. percben Pintér újra kétgólos vezetéshez juttatta a ha­zaiakat. 4:2. A következő tolnai ellentámadás mindjárt góllal fe­jeződött be, amikor Horváth volt eredményes. 4:3. Az utolsó ne­gyedórában nagy iramot diktált a h,azai csapat és Pintér góljá­val alakult ki az 5:3-as vég­eredmény. Megérdemelten győztek' a haza­iak. Jók: az egész hőgyészi csa­pat, különösen Barabás IT.. Pin­tér, illetve Horváth és Beck. KISDOROG—SZ. DÓZSA II. 3:2 (0:1) Szekszárd, 100 néző. Vezette: Pozsonyi. A listavezető ellen az enerváltan küzdő hazaiak egy félidőn át vezettek, de Kisdorog lelkes és határozott csatári áték- kal, remekbe szabott gólokkal 3 :l-re elhúzott és a hazai csapat csak a hajrában tudott szépíteni. Góllövők: Fazekas III., Fazekas I. és Boda, illetve Lódri (2). Jók: Boda, Domokos és Fazekas I. míg a Dózsából senkit sem lehet dicsérni. PAKS—MÁZA-SZÁSZVAR II. 6:0 (3:0) Szászvár. 100 néző. Vezette: Eretnek. Végig nagy fölényben volt a paksi csapat és gólzápor­ral nyert. Góllövők: Kródi és Bányai 3—3. Jók: Bányai, Kródi, Keresztes, illetve Gylmesi. A mezőny legjobbjai Dombóvár—Szedres: Gaál (Dombóvár) Fornád—Gyönk : Csík (Fornád) Hőgyész—Tolna: Barabás II. (Hőgyész) Máza-Szászvár II—Paks: Bányai (Paks) Fadd—Tengelic: Kovács I. (Fadd) Bonyhád—Tamási: FandáK (Bonyhád) Simontornya—Bölcske: Papp (Bölcske) Sz. Dózsa—Kisdorog: Boda (Kisdorog) Alpári—Dunaföldvár: Schneider (Alpári) A Szekszárdi Dózsa—Máza-Szászvár NB Il-es mérkőzés első gól­ját lövi a kép jobb sarkán lévő Kalász. A vetődő Hadrik már nem tudja a labda útját állni. A Dunaf öld vári Szövetkezeti Sportkor kézilabdázói (fehérben} #hl7-re győztek — Szekszárdon — az Alpári SE csapata ellen. Labdarúgásban is Alpári SE—Dunaföldvár mérkőzésre került sor, mely gól nélküli döntetlennel ért. véget. Egy érdekes jelenet, ketten a földön és a fehér mezben játszó Alpári-csatár kapura fcő, de gól ebből sem születik. A megyebajnokság listavezető csapata Kisdorog, a Szekszárdi Dózsa II ellen 3:2 arányban nyert. Fonyódi (Sz. Dózsa) elől Stökler, a kisdorogiak kapusa véd.