Tolna Megyei Népújság, 1970. augusztus (20. évfolyam, 179-203. szám)

1970-08-18 / 193. szám

König országos ifjúsági bajnok A Dózsa csapata bronzérmes ÉDOSZ-sportünnepély Augusztus 15—16-án • Debrecen­ben rendezte a MASZ az 1970. évi országos ifjúsági összetett egyéni és csapatbajnokságokat. Egyéni­ben König Katalin (Sz. Dózsa) igen szoros küzdelemben új me­gyei csúcseredménnyel nyert-» az ötpróbabajnokságot, edzője: Mo­zolai János, míg a Dózsa König— Kovács—Perecsi összeállítású csa­pata harmadik helyen végzett. A színvonalra jellemző, hogy a ne­gyedik helyezett csapat )s jcbb eredményt ért el, mint a tavalyi bajnok. König egye íi te’je.viimé- nyei: 100 gát 15 másodperc, súly 816, magas 147, távol 506, 200 m 26.1. A csapat másik két tagja is jól szerepelt. Kovács Éva 156-ot ugrott maga-ba, Peree.st 28 má­sodpercet futott 200-on. (A megyei csúcsot Deé tartotta 3408 ponttal.) Végeredmény: egyéni ötpróba: 1. König Katalin (Sz. Dózsa) 3889, 2. Wieland Ilona (Komló) 5888. 3. Balatoni Anna (V. Dózsa) 3886, 4. Nyíri Ibolya (Csepel SC) 3834, 5. Csapó Erzsébet (Szolnoki MÁV) 3741, 6. Riepl Erika (Csepel SC) 3724. Csapatverseny: 1. Csepel SC 10 651, 2. Dunaújvárosi Kohász 10 494, 3. Szekszárdi Dózsa 10 086, 4. Újpesti Dózsa 10 073, 5. Bp. Épí­tők 9697, 6. Bp. Spartacus 9494. fi megyei labdarúgó-bajnokságért Paks pontot vesztett Faddon — Dombóvár győzött Dunaföldváron A megyei labdarúgó-bajnokság második fordulójában a Paksi Kinizsi Faddra látogatott, és pon tot vesztett. Bonyhádon Kisdorog szerepelt, és a hazaiak alulmaradtak Kisdoroggal szemben 2:0 arányban, A Hogy ész—Szedres ta lálkozó gólnélküli, míg a Simon- tornya—Tengelic 2:2, a Bölcske—JTamási mérkőzés 1 :l-es döntetlen­nel ért véget. A Dombóvári Szövetkezeti csapat Dunaföldváron 2:l-re győzött, míg a gyönkiek Máza-Szá-szvár tartalékc~apatát győzték le idegenben, 3:? arányban. Szekszárdon, a Dózsa tarta­lékcsapata Tolna ellen 3:2-re nyert.* FADD—PAKS 1:1 (1:0) Fadd, 500 néző. Vezette: Rózsa. Fadd: Fenyvesi — Bencze, Ko­vács I., Rácz I., Szűcs, Kugli, Rácz II.. Kohári, Kovács II., Aradi. Paks: Márkus — Kiss, Vilmányi, Németh, Váci, Kővári, Keresztes, Bányai, Kródi, Vaj er, Szabadi. Csere: Franckó, Dömö­tör. Az I. félidő közepéig enyhefad- di fölény jellemezte a mérkőzést. Mindkét csapat Idegesen játszott, inkább a védelmek jeleskedtek. A 25. percben Rácz II. beadását Kovács II. közelről az alsó sa­rokba küldte. 1:0. A gól után Paks erősített, de nem boldogul­tak a faddi védelemmel. A II. félidőben. Paks kezdemé­nyezett, sőt teljesen tvette a játék irányítását is. Fadű csak elfutásokkal kísérletezett. A ha­zai játékosok elfáradtak, a véde­lemre egyre nagyobb nyomás ne­hezedett. Befejezés előtt 5 perc­cel Kródi kiugrott és közelről fejelt a hálóba. 1:1. Jók: Szűcs, Rácz II.. Kovács I., Papp illetve Kródi, Vilmányi és Kővári. SIMON TORNYA—TENGELIC 2:2 (1 :l) Simontornya, 200 néző. Vezette: Nemes. Simontornya: Andráskó — Kara, Kurek, Molnár. /sepregi, Havel, Kardos, Baum, Baka, Ge- ruszi, Ihász. Csere: Pordány. Tengelic: Soós — Dombi, Gáncs 1.. Hosnyánszki, Jilling. Gáncs 111.. Balogh, Sallai, Hujber. Zsí­ros, Molnár. Csere: Világh. Az I. félidő jó iramot hozott, de a já­tékosok fokozatosan elfáradtak, és a II. félidőben már esett az iram. Góllövők: Havel (ll-esből) 1:0, Hujber 1:1, a II. félidőben Baka szerezte meg a vezetést 2 :1. és a mérkőzés utolsó percé­ben Hujber egyenlített 2:2. Kitűnt: Csepregi, Geruszi. Kar­dos, Baka, illetve Soós. Hos- nyánszki, Zsíros, Hujber. , FORNAD—ALPÁRI SE 1:0 (1:0) kó, Csik, Káló, Hadobás. Molnár, Németh, Banizs, Szalai, Délczeg, Stemler. Alpári SE: Scnneider — Gyurik, Havasi. Szabó, Matus, Turcsik, Horváth, Digne, Pellion, Teszler, Takler. Csere: ivlncsik, Virág. Hazai támadások után a 10. percben Délczeg lövését véd­te Schneider, majd Stemler ha­gyott l#r%í.?tos gólhelyzetet. A 14. pejirafet Banizs szerezte meg a ha^aÜa&flak a vezetést. 1 :0. A IT/ J&idő már kiegyenlített volt, sőt Alpári került fölény­be. Nagy nyomás nehezedett a fornádi védelemre, a 83. percben mégis a hazaiak szerezhettek volna gólt, de Stemler erős lö­vését Schneider mentette. A helyzetek alapján a hazai győzelem megérdemelt. Kleiber Játékvezető kitűnően bíráskodott Jók: Csík, Hadobás. Délczeg, il­letve Havasi, Teszler és Takler. KISDOROG—BONY HAD ?:0 (0:0) Bonyhád, 200 néző. Vezette: Ró­zsa I. Kisdorog: Stökler — Antal, Sárkány. Boda, Götz, Fazekas III. . Kerekes II., Domokos. Klein, Fazekas IV. Csere: Illés, Klein II. Bonyhád: Kovács — Lili, Korrai, Fandák. Domány, Pere, Baumann, Khul, Kovácsi. Szász, Tóth. Cse­re: Guzorán. Baritz. A vendégek tá­madtak többet, de a 16-osnál elfo­gyott a tudományuk. Bonyhád lé­nyegesen kevesebbszer veszélyezte­tett, de akkor mindig zavarba jött a kisdorogi védelem. A 15. percben akár 3:.0-ra is vezethetett volna Bonyhád. A II. félidő 1. percében Faze­kas IV. beadását Klein értékesí­tette. l :0. A vendégek fölénybe kerültek. Bonyhád visszaesett. A végeredményt a 19. percoen Fa­zekas II. állította be 2:0. Kisdorog jobb volt, és megér­demelten győzött Kitűnt: Stök­ler, Kerekes, Klein I., Fazekas IV. illetve Kovács, Fandák és Szász. játék, a védelmek jól háiították a támadásokat. A 12. percben Jurasits révén Tamási szerzett vezetést. 0:1. Hosszú, váltakozó mezőnyjáték után a 43. percben Papp 25 méterről küldött szabad­rúgásból egyenlített. 1:1. A II. félidőben Bölcske nagy mezőnyfölényben volt, de hely­zeteit nem tudta góllá váltani. A helyzetek alapján Bölcske győzelmet érdemelt volna. Tamá­si szilárd védelmének köszönhe­ti az 1 pontot. Jók: Majrák, Mo- rovik. Szauer, Papp. illetve Hor­váth, Tóth, Noé. HÖGY ÉSZ—‘SZEDRES 0:0 HŐgyész, 400 néző. Vezette: Szabó. Hőgyész: Balaskó — Ba­rabás I., Aszmann, Erdős II. Vitzl. Magyar, Barabás II.. Pin­tér, Asztalos. Piláts, Erdős I. Szedres: Lukács — Tóth, .Tornai, Bocskei, Latz, Simon, Strobl, Nagy, Loboda. Boros, Ferkelt. Csere: Horváth. Egyenrangú ellenfelek küzdelmét hozta a mérkőzés. Az I. félidőben Hőgyész volt jobb, a másodikban Szedres. . Tóbb eset­ben csak a szerencse mentette meg a hazai kaput a oltói. Az utolsó 15 percben Hőgyész haj­rázott, de Asztalosnak ezúttal nem ment a góllövés. Jók: Aszmann, Magyar, Bara­bás II.. Asztalos, illetve Likacs. Stróbl, Ferkelt. DOMBÓVÁRI SZÖV. SÉ— DUNAFÖLDVAr 2:1- <l:I) Dunáföldvár, 300 néző1-. Vezette: Bertha II. Dombóvár: Magyari — Vida. Szabó L, Szabó II.. Szabó III., Paál. Gaál. Lakos. Széli, Pintér, Tóth. Csere: Szigeti. Ko­vács. Dunáföldvár: Bogár — Klopcsik, Ludányi, Varró, Csiz­madia, Nagy, Bencsik, Hosszú, Lukács, Rivnyák, Tóth. Csere: Lipták. Az első negyedóra 4 ha­zai szögletet hozott, de csak a 35. percben sikerült vezetéshez jutni Tóth révén. 0:1. üt perc múlva Paál* kiegyenlített Dombó­várnak. 1:1. A II. . félidőben a vendégek többet támadtak és a hazai vé­delem könnyelműsége után — Bogár elnézte a labdát — a dom­bóvári Tóth juttatta azt a háló­ba. 2:1. Utána Dunáföldvár hi­ába támadott, Magyari vagy a kapufa mindent méntett. Fornád. 200 néző. Vezette: Kle­iber. Fornád: Kovács I. — Bucz­Eredmények NB I.: MTK—Videoton 1:1, Sz. Haladás—Diósgyőr 3:2, Kába ETO —Szegedi EOL 2:0, Újpesti Dózsa ö:0, Salgótarján—Duna­újváros 3:1. Ferencváros—Pécs 3.1, Csepel—Honvéd 2:1. NB i. B: Bp. Spartacus—BVSC 2:2, BKV Előre—Kecskemét 0:0, Pécsi B.-Ganz-MÁVAG 1:1. DVSC —MÁV DAC 1:2, Oroszlány—Egyet­értés 1:2. Eger—Szív. MÁV Előre 1:2, Szállítók—Ózd 2:1, Szolnoki MTE—Zalaegerszegi TE l :4. NB II.: Dorog—Pápa 3:0, Pécsi Ércbányász—K. Rákóczi 2:0, Ajka —Bauxitbányász SE 4:1, Táncsics SE—Fűzfő 3:0, Almásfüzitő—PBTC 1:1, Zalaegerszegi D.—Savaria 3:1. NB III.: Marcali VM—PVSK 1:2, Barcs—Volán 0:0, Kaposvár—La­tinka SE 3:0, Baja—Lábod 4:0. A PEAC—Steinmetz mérkőzés ké­sőbbi időpontban kerül lejátszásra. Megyei ifjúsági bajnokság: Hő­gyész—Szedres 2:2. Máza-Szászvár II.—Gyönk 3:2. Sz. Dózsa II.— Tolna 1:0, Fadd—Paks 1:1, B. Pe­tőfi—Kisdorog 2:2, Simontornya— Tengelic 1:3. Bölcske—Tamási 1:1. Dunáföldvár—D. Szövetkezeti SE 6:1. Megyei B: Bátaszék—Ozora 2:0, jfi: 2:0, Máj os—Zomba 2:2, ifi: 2:2, Szakcs—Nagydorog 1:2, ifi: :0. Sióagárd—Dalmand 7:2, ifi: 4:1. Dunaszentgyörgy—Pálfa 1:1. ’fi: 3:1. Decs—Cikó 0:0. ifi: 4:5, Bogyiszló—Kölésd 1:0, ifi : 3 :1. Megyei II. osztály: Dunaköm­őd—Madocsa 3:5. ifi: 2:1. Alsópél -Kajdacs 0:1. ifi: 4:2, Németkér -Kéty 6:1. ifi: 4:0, Harc—Kakasd 2:2, ifi: 4:2, Gerjen—öcsény 2:3. az ifjúsági mérkőzés eredménye nem érkezett me^ . ...... B ÖLCSKE-TAMASI 1:1 (1:1) Bölcske, 350 néző. Vezette: Po­zsonyi. Bölcske: Morovik — Végh. Papp, Kővári, Sipos, Szau­er, Gárdái. Majrák, Hídvégi II., Csorna. Csere: Németh. Tamási: Horváth — Kocsis rótli I.. Far­kas, Jurasits, Tóth II.. Németh, Háti, Noé, Filótás, Sándor. Cse­re: Radiczki. Váltakozó volt a A TOLNA MEGYEI textilfeldolgozó VÄLLALAT, HŐGYÉSZ, pályázatot hirdet jogügyi csoport­vezetői állásra, Fizetés kollektív szerint. Jelentkezés személyesen, vagy írásban a vállalat igazgatójánál, Hőgyész, Fő u. 35. Telefon: Hőgyész 14. _________(2511 A vendégek lelkes játékukkal rászolgáltak a győzelemre. Jók: Magyari, Vída. Szabó I., illetve Bencsik, Varró és Hosszú. Máza-Szászvár II.—Gyönk 2:3 (l :2): Szászvár, 150 néző. Vezette: Andorka. Szekszárdi Dózsa II.—Tolna 5:2 (2:0). Szekszárd, 50 néző. Vezet­te: Wéber. cserépkAlyha­ÉPITÖ SZAKMUNKÁS MELLÉ FÉRFIDOLGOZÓK AT FELVESZÜNK ÉS BETANÍTUNK. Tolna megyei Építőanyag-ipari Vállalat, Szekszárd, Marx Károly u. 22. • (235! A mezőny legjobbjai Fornád—Alpári SE: Csik (Fornád) Hőgyész—Szedres: Aszmann (Hőgyész) Máza-Sz. II.—Gyönk Stefán (Gyönk) Sz. Dózsa II.—Tolna: Kormos (Sz. Dózsa) Fadd—Paks: Papp (Fadd) B. Petőfi—Kisdorog: Szász (Bonyhád) S.tornya—Tengelic: Kardos (S.tornya) Bölcske—Tamási: Papp (Bölcske) D.földvár—D. Szöv. SE: Magyari (Dombóvár) Vasárnap délelőtt Pakson rendezték a Tolna megyei élelmezési üzemek dolgozóinak sportünnepélyét, ott készültek felvételeink. (Tu­dósítás lapunk holnapi számában.