Tolna Megyei Népújság, 1969. szeptember (19. évfolyam, 202-226. szám)

1969-09-16 / 214. szám

Atlétika Értékes helyezések az országos bajnokságon A Magyar Atlétikai Szövetség szombaton és vasárnap rendezte az utánpótlás és ifjúsági egyéni, valamint a serdülő összetett or­szágos* bajnokságokat Budapesten. Versenyzőink értékes helyezéseket szereztek rendkívül erős mezőny­ben. Landauer 200 méteres gáton ismét javított egy tizedet saját megyei csúcsán. Szuprics Magda 1500 méteren ugyancsak megjaví­totta a megyei csúcsot, amit eddig is ő tartott. König hatalmas küzde­lemben minimális különbséggel szorult a második helyre. Általában várakozás felett sze­repeltek versenyzőink és nagy kár, hogy például a bonyhádi Sebes és a hőgyészi Tóth hiányzott a versenyről. Szatmári jól kezdett az ötpró­bában. de gáton rontott és kiesett a versenyből. A bátaszéká csapat jó kezdés uün a második na­pón visszaesett. A dunaföldvárí Molnár feladta az ötpróbát. Deme és Landauer gátfutásai dicséretet érdemelnek. Megemlítjük, hogy az eílenszél sokat rontott az eredmé­nyeken. EREDMÉNY EK! Utánpótlás bajnokság: (18—2L évesek). 100 m: ...6. Deé Márta (Sz. Dózsa) 12,8 (előfutam 12.7). 200 m: ...4. Béé Márta (Sz. Dózsa) 25,8. 800 m: ...5. Szuprics Magda (Sz. Dózsa) 2:21.4, 1500 m: ...i. Szuprics Magda (Sz. Dózsa) 4:50.5 távol: ...8. Deé Márta (Sz. Dózsa) 5.50. súly: ...8. Felföldi Éva (Sz. Dózsa) 10.24, diszkosz: ...8. Felföl­di. Éva (Sz. Dózsa) 35.82. Ifjúsági bajnokság (17—18 éve­sek): Magas: ...3. Kovács Éva (Sz. Dózsa) 156. 100 gát: ...7. Perecsi Ilona (Sz. Dózsa) 17.5 (előfutam 17.3), gerely: ...3. Nyerges Mária (Bátaszék) 37.14, 110 gát : ...7. De­me József (Bátaszék) 16.1 (elő­futam 15.6) 200 gát: ...3. Landauer Géza (Sz. Dózsa) 26.7, 310 gát: ...3. Deme József (Bátaszék) 41.3. ...5. Landauer Géza (Sz. Dózsa) 42.4. Serdülő összetett bajnokság (15 —16 évesek): Lány ötpróba: ...2. König Katalin (Sz. Dózsa) 3767 pont. Csapatban: 6. Sz Dózsa (Kö­nig—Kovács—Hollósi) 9073 pont. König végeredményei: 100 na: 13, magas: 145, távol:, 537, súly; 3.29, 80 gát: 12.4. Eredmények NB 1 B: BKV Előre—Várpalota 1:0, Pécsi Bányász—Zalaegerszegi TE l:l Bp. Spartacus—Miskolci VSE 4:2, FŐS RED Szál Utók—Bé­késcsaba 0:0, Székesfehérvári MÁV—Nagybátony 4:0, Kecskemé­ti Dózsa—Oroszlányi Bányász. 3:1, Szegedi EOL—Szolnoki MTE 4:1 Videoton—Ganz MA VÁG 5:1, Ózd —Győri Dózsa 1:1. NB II: Kaposvári Knizsi—Pé­csi VSK 1:1, siófok—Bauxitbá­nyász 1:0, Pécsi Ércbányász—Nagy­kanizsa 4:0, Győr—Táncsics SE 4:0 Pápa—Dorog 1:1, Veszprém— Szombathely 1:2 (1:0). NB III: Pécsi Volán—Barcs 0:3. Pécsi BTC—Sárbogárd 0:0. Pécsi EAC—Lábad 1:2, Dunaújváros— Mohács 2:2, Baja—Bonyhád 6:0. Megyei bajnokság: Bogyiszló— Tengejic 0:1, Bonyhádi Petőfi— Tolna 1;L Megyei ifjúsági bajnokság: Ta­mási-Szekszárdi Vasas 0:2, (0:1). Bogyiszló—Tengelic 1:0 (1:0), Bonyhád—Tolna 2:0 (1:0), Sz. Dó­zsa—Kisdorog 3:0 (1:0), Máza­Szászvár— Gyönk 15:0 (6:0), Si­mon tornya—Paks 10:2 (4:0). Fadd —-Szedres 2:1 (0:0). Hogy éscz—Du­naföldvár 2:0 (0:0). Megyei B: Bátaszék—Ozora 10:1, ifi: 4:1. Majos—Döbrököz 8:2, ifi: 1:1, Pálfa—Dalmand 2:1, ifi: Dal- mand késése miatt elmaradt. Nagydorog—Kölesd 5:2 ifi: 7:1, Ci- kó—Decs 3:1, ifi: 6:0, Szakcs— Dunaszentgyörgy 3:2, ifi; 1:3, Sió-, agárd—Bölcske 2:4, ifi: 1:8. Megyej n. osztály: Iregszemcse —Kurd 3:0 ifi: 4:0. Pincehely— Győré 2:1, ifi: i:4. Dombóvári VSE n—Nak 3:2, ifi: 3:0, Medgyes —Dombóvári Szövetkezeti n 5:2, ifi 0:5 Felsőnána—Mucsi 4:1, ifi: 14:0, Szakály—Ujireg 4:4, ifi; 0:5. ToLnanémedi—KocsoLa 5:1, ifi: 6:1. Ajsótengelic—Dunakömlőd 3:1 ifi: 2:0 Rakasd—Kajdacs 1:2, ifi: 1:4. Zomba—őcsény 4:1, ifi: elmaradt. Kéty—Harc 1:2, ifi: 0:2, Alsópél— Gerjen 3:0. (I. félidő 40. percében Gerjen levonult), ifi:» 1:1. Báta— Madocsa: elmaradt. Járási bajnokság: Nagyszokoly— Nagyszékely 3:1, Pincehely—Var­sád 0:4, Fürgéd—Magyarkeszi 2:2, Felsőnyék—Simon tornya IL 1:3. A Dóssá biztosan győzött Fűzfő ellen Kellemetlen meglepetések az NB III-bau A szombati és a vasárnapi mérkőzések váratlan eredményeket hoztak. A kellemesek közül elsősor­ban a Szekszárdi Dózsa Fűzfő elleni nagyarányú győzelmét kell említenünk. Máza-Szászvár idegen­ben viszont hiába vezetett l:0-ra_ mégis nagyará­nyú vereséget szenvedett. Az NB lll-ban kellemetlen meglepetések adód­tak. Bonyhád súlyos vereséget szenvedett Baján, ugyanakkor a Kaposvári Vasas MTE a Dombóvári VSE otthonából vitte haza az egyik bajnoki pontot. A Dombóvári Szövetkezeti Sportkör csapata gyenge ellenállást fejtett ki a Steinmetz elleni mérkőzé­sen és 7:1 arányú súlyos vereséget szenvedett. Egyedül a nagymányoki csapat szerepelt elfogad-* hatóan és ezzel megmentette NB Ill-saink becsüle­tét, amikor 1:0-ás vereséggel küldték baza a Pécsi Porcelán csapatát. Sz. Dózsa—NIKE Fűzfő 5:0 (3:0) Szekszárd. 1200 néző. Vezette: Szabó. Sz. Dózsa: Lipovszky — Jerabek, Gell ér, Lelovics, Csor­dás, Kalász, Rónai (Szűcs dr.), Lizák (Fenyvesi), Micskó, Frep- pán. Török. Edző: Nagy János. Fűzfő: Marcsik (Horváth) — Ba­jor, László, Kiss, Zaharovics, Ba­latoni, Nyeste, Fehér. László n. Megyeri, Saller. Edző. Boros Jó­zsef. Nagyszerűen kezdett és a 4. percben már vezetett a hazai csa­pat. Kalász Török lábára tette a labdát, aki 12 méterről a bal sa­rokba lőtt. 1:0. Aztán Török és Freppán játszott össze, de Török mellétalált. A 10. percben Kalász megsérült, de 1—2 perc után to­vább játszott. A 14. percben ve­szélyeztettek először a vendé­gek, de egymás után kétszer is messze mellélőttek:. Ezután me­zőnyjáték alakult ki. Geller rosszul adott haza. de Lipovszky bátor vetődéssel megszerezte a labdát. Az utolsó negyedórában ismét remekelt a Dózsa. Freppán beadása még elcsúszott a belső csatárok lába előtt, de két perc múlva Csordás 40 méteres nagy lövése irányt változtatott Balato- nin és az ellenkező sarokba vá­gódott a labda. 2:0. Törököt és Freppánt ..faragták” legtöbbször a védők, akik sokszor szabályta­lan eszközökkel küzdöttek. Egy ilyen faragás után, a 38. percben Marcsik kiütötte Török szabad­rúgását. pontosan a 17-oson álló Freppán elé, aki félmagasságban lőtt a sarokba. 3:0. A második félidő is góllal kez­dődött. Az 1. percben Török és Freppán játszott össze és Frep­pán a bal sarokba gurított. 4:0. Ezután visszaesett a Dózsa, kap­Almásfüzitő—Máza-Szászvár 4:1 (0;0) Almásfüzitő. 300 néző. Vezette: Borsos. Almásfüzitő: Siklósi — Takács, Simon (Sidi), Rakó (Pau- lik), Tóth I, Háklár. Lázár. Nagy. Mátrái, Radics, Tóth II. Edző: Rozs János. Máza-Szászvár: Kép­író — Jónás, Kővári, Bocz, Bakó, Nagy I, Czebei, Németh, Wéber (Szálai). Kerkai (Nagy II), Ogli- zán. Edző: Bodony János. A MáZa-Szászvári Bányász edzője a mérkőzés előtt pontos taktikai elgondolását ismertette játékosai­val, melynek alapja a szervezett védekezés volt. Ennek köszönhe­tő, hogy az I. félidőben hiába birtokolta többet Almásfüzitő a labdát, gólt nem értek el, mert a máza-szászváríak önfeláldozóan védekeztek. Természetesen, ami­kor a helyzet megengedte, gyors ellentámadásba lendültek a ven­dégcsatárok, és a fellazult hazai védelem többször jött kellemet­len helyzetbe. A n. félidő elején egy gyors ellentámadás után Wéber meg­szerezte Máza-Szászvámak a ve­zetést. 0:1. A hazaiak fergeteges támadásokkal válaszoltak a gólra és 3 perc alatt 3 gólt értek el, 3:l-re alakult a mérkőzés állá­sa. Ettől kezdVe Máza-Szászvár feladta védekező taktikáját, tá­madásba lendült és néhány perc alatt 5 gólhelyzetet dolgoztak ki a csatárok, de idegességükben valamennyit elrontották. Ezzel szemben a hazaiak ismét gólhoz jutottak és kialakult a mérkő­zés 4:l-es végeredménye. Kitűnt: Simon. Paulik, Radics, illetve Kővári. Czebei és Nagy I. NB LEI Nagymányok— P. Porcelán 1:0 (1:0) Nagymányok, 500 néző. Vezette: Miczi. Nagymányok: Volár — Kozma, Széles, Hódosi, Teleki, Pataki, Tresch, Kollár. Demeter, Farkas, Túrós. Csere: Nádasi. Porcelán: Sipos — Szabó, Futó. Szauer, Heil, Szüts, Vertiós. Szo- bics, Vitkovics, Mischli, Rajbár. A védekezésre berendezkedett Porcelán ellen Nagymányok jól kezdte a játékot. Az első lü perc jó iramban, a hazaiak tá­madásaival telt el. A szorosan embert fogó védők miatt igazi gólhelyzet azonban nem tudott kialakulni. A mérkőzés egyetlen gólja az első félidő 20. percében esett. Demeter tisztán kapta a labdát, a jobbösszekötő helyén ki­ugrott és a kimozduló ffapus mellett a kapu jobb oldalába lőtt. 1:0. Tíz perc múlva egyenlíthetett volna a vendégcsapat, azonban a döntő pillanatban a jobbössze­kötő hibázott és Volár menteni tudott. A 30. percben Pataki előtt adódott óriási helyzet, azonban három méterről hibázott. A második félidő 4. percében Demeter ismét kiugrott, már csak hosszú huzavona után tudta helyreállítani a rendet. Nem tudta a nagymányoki csa­pat megismételni lábodi jó játé­kát. Főleg a középpályások mond­ták fel a szolgálatot, de a véde­lem is gyakran zavarba jött. Jók: Hódosi. Kollár, Volár, il­letve Szabó és Heil. — Orbán — Szabó, Garamvári, Varga, Barta. Csere: Bertók, Végvári. Kapos­vár: Dezső — Ittvás, Bagi, Szé­kács, Szentgóti, Horváth I, Erdős, Fülöp. Herbei. Horváth II, Ba­logh. Csere; Bíró. Dombóvári tá­madásokkal kezdődött a mérkő­zés. de a vendégcsapat kapuja nem került veszélybe. A 12. perc­ben Garamvárit már másodszor vágták fel kíméletlenül, a csa­tár 5 perces ápolás után vissza­tért a pályára, de tovább játszani nem tudott és a 20. percben vég­legesen elhagyta a játékteret. Dombóvári fölény után a 22. perc­ben Biró lövését nehezen védte Bancsi. A másik oldalon pedig Bertók nagyerejű szabadrúgását fogta a Vasas kapusa. A Vasút támadott többet, — eredmény­telenül. A n. félidő 3. percében Horváth II Szabót „leterítette”, Szabó utánarúgott a kaposvári játékos­nak, és a játékvezető mindkettő­jüket kiállította. A 22. percben Sonkoly lövését védte a vendé­gek kapusa. Beke lövése pedig elkerülte a kaput. Nyomasztó volt a Vasút fölénye, de gólhely­zetbe nemigen tudtak kerülni a csatárok. A 36. percben Biró előtt kínálkozott gólszerzési lehetőség felszabadítót? ,ÖVéS PlUanatában Alacsony színvonalú mérkőzés, gyenge játékvezetés. A kiesés el­len harcoló kaposvári csapat vé- gig óriási erőbedobással küzdött. Jók: Potó, Kakas. Bertók. illetve Dezső, Bagi és Horváth I. — Halmai — Steinmetz SE—Domb. Szöv. SE 7:1 (3:0) Pécs, 100 néző. Vezette: Bállat. D. Szövetkezeti SE: Velner — Szóka. Tamás, Péter, Vida, Kor­pád!, Tamai I., Hertelendi Tak­sonyi, öcsag, Kovács. Csere: Do­bos. Meglepően jól kezdett a dombóvári csapat. Hertelendi. majd Vida előtt is kínálkozott gólszerzési lehetőség, de hibáztak a csatárok. Hosszú mezőnyjáték után Gyurkovlcs révén megszerez­ték a vezetést a hazaiak. í :0. Négy perccel később újból Gyur- kovics volt eredményes. Mind­inkább visszaesett a szövetkezeti csapat és a 40. percben a hazai­ak csatára 30 méterről talált a dombóvári kapuba. 3:0. Szünet után a 3. percben újból eredményes volt a Steinmetz. 4:0. Ezután újabb gólok estek. A 10. percben már 5:0-ra alakult a mérkőzés állása. Dombóvár tel­jesen szétesően játszott. A 18. percben 6:0-ra alakult az ered­mény. A 25. percben Taksonyi— Kovács ossz játék után az egyik védő lábáról a saját kapujába pattant a labda, öngól. 6:1. A 32. percben állították be a hazaiak a mérkőzés végeredményét. 7:1. A szövetkezeti együttes mélyen formája alatt játszott, széteső já­téka miatt szenvedett ilyen nagy arányú vereséget. A csapatból senkit sem lehet dicsérni. — Gaál — MB*S CSAPATAINK legjobbjai; Szekszárdi Dózsa: Jera­bek, Máza-Szászvár: Kővá­ri, Dombóvári VSE: Kakas, Bonyhádi Vasas: Szegedi, Nagymányoki Brikett: Hó­dosi, Dombóvári Szövetke­zeti SE; nem volt. kodott a védelem, de a vendé­gek legveszélyesebb akciója csak az volt, amikor Nyeste a felső sarok mellett lőtte el a labdát. A 26. percben Törököt rugdalta Kiss, mindkettőjüket kiállította a játékvezető. A 38. percben Frep­pán és Szűcs háromszögelése után Freppán mesterhármassal ál­lította be a mérkőzés végered­ményét. 5:6. Remek első félidőt láthatott a közönség, a kitűnő játékvezető- hármas működése mellett. A Dó­zsa, a sokszor szabálytalan esz­közökkel. durván védekező vé­delmet teljesen szétzilálta és hely­zeteit jól használta ki. Szünet után* a nagy melegben ugyan visszaesett a csapat, de így is bőven rászolgált a nagyarányú győzelemre. Jók: Jerabek, Csor­dás. Kalász. Freppán. Lelovics, illetve Kiss I és Balatoni, Varga. Szegedi. Vajda. Csere*. Szász és Barabás. Baja már az 5. percben gólt ért el, amikor Bartutov lesgyanús helyzetből fe­jelt Mucska kapujába. 1:0. A 12. percben Bonyhád egyik leggólerő- sebb csatárát, Vargát kíméletle­nül lerúgták, 10 perc ápolás után derült ki hogy nem tudja foly­tatni a játékot. Helyére Szász állt be. Közben Mező öngólt vé­tett és ezzel Baja már 2:0-ra ve­zetett, A 20. percben Vajda le­futotta a védelmet, de közelről a kapusba lőtt. A 25. percben Szász öt méterről lyukat rúgott. Ebben az időszakban Bonyhád támadásai veszélyesek voltak és kiegyenlíthettek volna. A 30, percben Füleki öt méterről, sen­kitől sem zavartatva mellélőtt, A félidő végére ismét Baja vette át a játék irányítását. A második félidő W). percében ismét lesről engedték el a já­tékvezetők Bartulovot, aki nem hibázott, 3,*0. öt perc múlva Ambrust lerúgták, de már nem volt cserelehetőség, így ettől kezdve Bonyhád tíz emberrel ját­szott, A hátralévő időben hiába védekezett lelkesen Bonyhád, így sem tudták megakadályozni Baját hogy további három góllal ne ter­heljék Mucska kapuját. A bony­hádi esapatból Wágner. Szegedi, és Fláding játéka érdemel dicsé­retet. Ökölvívás A serdüli) és ifibajnokság első fordulója A Tolna jnegyei Ökölvívó Sző* vétség vasárnap délelőtt Pakson rendezte a megye serdülő és ifjú­sági körmérkőzéses bajnokságá­nak első fordulóját. A versenyen öt sportkör 43 versenyzője vett részt. Közülük 34-en versenyez­tek és kilencen, mim erőnyerők mérkőzés nélkül maradtak. Az első fordulóban felkészültségük*» kel és tehetségükkel kitűntek: Csap (Tolna), Tatai (Bonyhád), Bíró (Simontomya). Vecsei. Rik- kers, Kiss, Komjáti, Torma II., Torma m. (Szekszárdi Dózsa), Sumicz Bán (Paksi Szövetkezeti SK). A nap legszebb és legszoro­sabb mérkőzése a Sumicz (Paks) —Torma II. (SZ. Dózsa) mérkő­zés volt, melyen kis különbség­gel Sumicz megérdemelten gyt^ ZÖtt. A seregszemle jól sikerült, mind a versenyzők, mind a fiatal bírók taemdtatkozása részéről. Uj bíró­ként üdvözölték Sumicz I.-e* (Paks). valamint Tóth és Szabó sporttársakat (Szekszárdi Eredmények; Serdülők: Papír­súly : Runayi (Tolna) döntő fö­lénnyel győz 'Horváth (Simontor- nya) ellen. Könnyűsúly: Bíró (Sí-* montornya) dfgy. Gyömrei (Paks) ellen. Novák (Tolna) pontozással győz Mészáros n. (Paks) ellen. Kisváltósúly: Bakk (Tolna) pon­tozással győz Csap L (Tolna) el­len. Csap H. (Tolna) dfgy. Ta*> kács (Paks) ellen. Torma I. (SZ. Dózsa) pontozással győz Dudás (SZ. Dózsa) ellen. Váltósúly: Kajtár II. (Bonyhád) pontozással győz Duka (Tolna) ellen. Tatai (Bonyhád) pontozással győz Ras­ter (Bonyhád) ellen. Középsúlya Komjáti (SZ. Dózsa) dfgy. Zsilka n. (Bonyhád) elten. Zsilka L (Bonyhád) dfgy. Tenke (Simon- tornya) elten. Nagyközépsúlya Kiss (SZ. Dózsa) dfgy. MandJ (Paks) ellen. Ifjúságiak: Légsúly: Drégely (SZ. Dózsa) pontozással győz Szabó (SZ. Dózsa) ellen. Köny- nyűsúly: Vecsei (SZ. Dózsa) pon- tozáissal győz Simon (Sz. Dózsa) ellen. Rikkers (SZ. Dózsa) pon­tozással győz Berki (Paks) ellen. Kisváltósúly: Sumicz (Paks) pon­tozással győz Torma I. (SZ. Dó­zsa) elten. Nagyváltósúly: Bán. (Paks) ellen Kajtár (Bonyhád) aa első menetben feladta. így kellett volna 1. Csehszl—Magyarország 3:3 X 2. Nyíregyháza—Volán 13) 1 3. Saig. KSE—EVTK 3d t 4. Ormosbánya—Ikarus 1:3 z 5. Szóin. MÁV—Pénzügy. 0:0 X 6. Kis text.—Jászberény 3:4 7. Bari—Roma Irt) 1 8. Brescia—Milan félbeszakadt 9. Inter—-Bologna 1.H 1 10. Lanerossi—Napoli 1 11. Lazio—Torino 1 u X 12. Sampdoria—Cagliari 93) X 13. Foggia—Atalanta 1:0 1 14. Temana—Genoa 1:0 I 15. Perugia—Reggiana Z’A X Domb. VSE -K. Vasas Baja—Bonyhád 6:0(2:0) 0:0 Dombóvár. 500 néző. Vezette: Kiss. DVSE: Bancsi — Sonkoly. Potó, Kakas, Beke, Poór, László, Baja, 800 néző. Vezette: Ignácz. A bonyhádi csapatban a követ­kező játékosok kaptak helyet: Mucska — Fazekas, Ambrus, Wág­ner, Mező, Plesz, Füleki, Fláding. A megyei serdülő hárompróba 100 méterének futama. Középen a húrornpróba győztese: Petrits Judit (Sz. Dózsa). Eredeményei: 100 m: 13.«, súly lökés: 9.35, magasugrás: 135,