Tolna Megyei Népújság, 1969. szeptember (19. évfolyam, 202-226. szám)

1969-09-23 / 220. szám

Atlétika König a tárolugrás serdülő országos bajnoka Vas-ái'nap Budapesten két pályán rendezték a ser­dülőkorú atléták országos bajnokságát. Az A-ka­tegória (15—16 évesek) a Népstadion edzőpályáján, a B-kategória (13—14 évesek) a BEAC-pályán ver­senyzett. Megyénkből a Szekszárdi Dózsa Báta- ezéki VSK. Hőgyészi MEDOSZ, Dunaföldvári Spar­tacus, Bonyhádi Gimnázium és Szekszárdi KSE in­dította versenyzőit, akik várakozáson felül szere­peltek és nagyon szép sikereket értek el. Az ered­mények közül kiemelkedik König Katalin, a Tol­nai Gimnázium tanulójának a Szekszárdi Dózsa versenyzőjének eredménye, aki az egyik legklasz- szikusabb versenyez ám ban, a távolugrásban orszá­gos bajnokságot nyert és a 80 méteres gátfutás­ban is nagyszerű eredménnyel lett 4. Eredménye megyei csúcsnak, a nagy hátszél miatt nem hite­lesíthető. Búzás Erzsébet súlylökésben lett má­sodik és Kovács Klára Torma Ibolya, valamint a bát&széki gyaloglócsapat szerzett bronzérmet. A dunaföldvári Jendrolovits ezüstérme is dicsére­tet érdemel mert rangos mezőnyben szerezte. Részletes eredményei» Árkategória: Távolugrás: Országos bajnok König Katalin (Sz. Dózsa) 542. Edzője: Mozolai János. 600 m. síkfu­tás: ...3, Kovács Klára (Sz. Dózsái 1:39- 80 m gátfutás: ... 4. König Katalin (Sz. Dózsa) 11.9, ma­gasugrás: ... 4, Simon János (BátasEék) 165, súly- lökés: ... 5. Greif Erika (Sz. Dózsa) 10.33. ... 7. Németh Mária (B átasz ék) 9.77, 800 na. síkfutás: • • 7* Páü József (Bonyhádi 2:10.2 B-kategória! Súlylökés (3 kg): ... 2. Búzás Erzsébet (Sz. Dó­zsa) 11,94, diszkosz (íkg) : ...2. Jendrolovits Pál (Dunaíöldvár) 39.48, ... 5. Szabó Ferenc (Sz. Dó­zsa) 35.10, 3 km. gyaloglócsapat: ...3. Bátászéki VSK, gerely hajítás: ... 3. Torma Ibolya (Sz. KSE) 34.26 ... 5. Höffier Erika (Hőgyész) 27. gerely­hajítás (GOO gr): ... 5. Szabó Ferenc (Sz. Dózsa) 41.68 diszkosz vetés: ... 5. Torma Ibolya (Sz. KSE) 27.02, 6. Búzás Erzsébet (Sz. Dózsa) 26.30, 60 m. «flcfútácm é#. &. Csaba Györgyi (Bátaszék) 8.2. Kosárlabda HB II Szekszárd—Szegedi EOL 63:42 (28:17) Vasárnap ismét hazai pályán játszott a Sz. Va­sas női csapata. A szekszárdi lányok végig vezet­ve biztos győzelmet arattak a szegedi egyetemis­ták felett A mérkőzés nem hozott magas színvona­lú játékot, sőt még küzdelemre sem késztették a hazaiakat a vendégek. A Vasas-lányok könnyedén, különösebb erőfeszítés nélkül győztek. Miután a mérkőzés végső kimenetele egy pillanatig sem volt kétséges, a Vasas csapata sokat, bátran cserélt és a cserejátékosok ismételten helytálltak. Szekszárd: Harsányi (22), Pettermann (4), Cs3p- reghy (2), Skoda (14), Schmidt I. (8). Csere: Fal­vai, Ulrik (5), Deák (4), Turányj, Schmidt II., Binder (4). Szeged: Mikuska (6), Kiss (8), Vígh (12), Schmidtné (6), Kraykó (6). Csere: Izing, Ker­tész. Halász (2), Gunda, Szénásy (2). Kezdetben sok hibát vétettek a játékosok, s ez alól a haza­iak sem voltak kivételek. Pontatlan indítások, át­adások, előkészítés nélküli dobások jellemezték az első perceket. Amíg a hazai csapat nem rendezte sorait, fej-fej mellett haladt a két együttes. 10:10. Utána szinte ugrásszerűen javult a Vasas-játéko­sok teljesítménye, s pillanatok alatt elhúztak. Ez­után ismét ellaposodott a játék. Szeged nem tu­dott kibontakozni. Nehezen találták meg az egye­temisták az 1—3—l zóna ellenszerét. A szekszár­diak is elég könnyelműen játszottak, kényelmes- kedtek. Szünet után a Vasas lényegesen jobb teljesít­ményt nyújtott. A sok csere ellenére is zökkenő- mentes volt a csapat ősszjátéka, s egyre bizto­sabbá vált a hazai győzelem. Akárcsak az L fél­időben, a szekszárdiak elsődleges feladatnak te­kintették a ponterős Schmidtné kikapcsolását. S ez várakozáson felül sikerült, hiszen mezőnyből nem ért el pontot a szegediek üdvöskéje, összesen 6 pontot dobott — mind büntetőből. A mérkőzésen, ha nem is nyújtott kiemelkedő teljesítményt a Vasas, megnyugtatóan játszott, s biztosan nyert. Kitűnt: Harsányi, Skoda. Schmidt I* Binder, illet­ve Vígh és Kiss. A megyei labdarúgó-bajnokságért Paks imponálóan játszott — Az Sz. Vasas nehezen nyert A megyei bajnokság vasárnapi fordulóján * nehezebb feladat P&ksnak jutott. Mégis a Kinizsi oldotta meg jobban feladatát, mert a szedresi mérkőzését is imponáló játékkal nyerte meg, az Sz. Vasas pedig jó kezdés után hullámvölgybe került és csak a második félidei játékával szolgált rá a Bogyiszló elleni győzelem­re. Fadd nagyarányú győzelmet aratott Hőgyész ellen, Gyünk Simon- tornyát fektette kétvállra, a Ten gelic—Bonyhád és a Dunaíöldvár —Tamási találkozók döntetlenül végződtek. Sajnos, a tolnai talál­kozó 1:0-as Alpári vezetésnél a II. félidő 27, percében félbesza­kadt, a játékvezető beszüntette a mérkőzést. PAKS—SZEDRES 4:2 (3:1) Szedres, 250 néző. Vezette: Bi­hari. Paks: Márkus — Kiss, Vil­in ányi, Németh, Váczi, Kródi, Ka- jári, Bányai, Keresztes, Csorna, Vábró. Csere: Mármarosi, Jávor. Szedres: Bálint — Simon, Cser, Koleszár, B öcs kei, Horváth II., Papp, Ferkelt, Stróbl, Szabján, Simon II. Csere: Horváth, Far­kas Az első percekben Paks nagy iramban kezdett és Vábró révén meg is szerezte a vezetést, 1:0. Szedres Ferkelt révén a 14. perc­ben egyenlített. 1:1. A 30. perc­ben Csorna újra a vendégeknek szerezte meg a vezetést. 2:1. A félidő eredményét a 44. percben ugyancsak Csorna állította be. 3:1. Szünet után a hazaiak kezd­tek jobban és Ferkelt góljával már a 4f percben szépítettek. 3:2. Egy perc múlva azonban Paks Bányai révén gólt lőtt. 4UL Es ezután már csak eredményte­len mezőnyjáték folyt. Paks imponálóan játszott, meg­érdemelten nyert. Jók: Csorna, Kródi, Kiss, illetve Cser, Böcs- kei. Ferkelt, — Tibai — »Z. VASAS—BOGYISZLO 2:0 (0:0) Szekszárd, 100 néző: Vezette: Zsigmond. Sz. Vasas: Molnár — Hegyi ü., Buttás, Turgonyi, Tana, Topor, Rostási, Fehér, Hegyi I., Bosnyák, Fiath. Csere; Szabóko­vács, Takler. Bogyiszlói támadá­sokkal kezdődött a játék. A ven­dégcsapat az első percekben ka­pufát lőtt. A Vasas lassú táma- aósszövése nem jelentett veszélyt a Bogyiszló védelmére. Különösen kiütközött néhány játékos lassú­sága és szerkezetileg sem volt együtt a csapat. Az első félidő­ben mezőnyjáték folyt némi Va­sas fölénnyel, de egyik csaoat sem ért el gólt. Szünet utón fel­gyorsult a játék és előbb Fehér, majd Fiath fejesgólja jelentett élményt az eléggé szürke játék­ban. 2:0. A hátralévő időben a Vasas támadott, de újabb gólt nem tudott elérni A Vasas fáradt csapat benyo­mását keltette. Bogyiszló lelkes, helyenként ötletes játékkal dicsé­retet érdemel TENGELIC—B. PETŐFI 1:1 (1:1) Tengelic, 400 néző. Vezette: Vá- radi. Tengelic: Szűcs — Nagy, Bölcsföldi, Gáncs I., Simon II., Zsíros, Pámer, Sallai, Gáncs III.. Gáncs II.. Molnár. Csere: Iker. Bonyhád: Vesztergombi — Krum, Forrai, Szász, Fricsi, Dőringer, Barabás II., Csordás, Danes, Ba­rabás I., Balázs. Csere Kuhl. A vendégek azonnal gyors táma­dásba lendültek és a 6. percben Danes a leálló tengelici védelem mellett a kapuba talált. 0 U. A gól után a hazaiak irányították a játékot és Gáncs II-nek a 37. percben lőtt góljával egyenlítet­tek ki. 1:1. A n. félidőben inkább a haza­iak uralták a pályát. Elkesere­dett rohamokat indítottak a győz­tes gólért. A vendégek elégedet­tek voltak az eredménnyel és okos védekezéssel sikerült az egyik pontot megszerezniük. A hazaiak sok gólhelyzetet hagytak ki, így közelebb álltak a győze­lemhez. Jók: Bölcsföldi,, Pámer, Gáncs I., Zsíros, illetve Barabás II., Forrai és Csordás. — Balta — ALPÁRI SE—TOLNA 1 U> (Félbeszakadt) Tolna, 300 néző. Vezette: Hopp. Alpári: Bottyán — Nagy, Szabján, Fenyvesi, Csapó, Turcsik:, Tóth, Rózsa , Tes zi er Szabó Lódri. Cse- rec Gyurik és .Hajdú. Tolna: Imre — Víncze, Beck, Oláh, Merk, Schaffer, Guid, Herczig, Horváth, Sfcrficli, Somorjai, Csere: Isgum Krékó. Az első félidőben válto­zatos játék folyt. A hangulat a játéktéren és a közönség között a bíró sorozatos tévedései miatt egy­re feszültebbé vált. A 40. percben Tolna gólt lőtt. amit a játékveze­tő nem adott meg. A II. félidő 5. percében Szabó az Alpárinak sze­rezte meg a vezetést. 1:0. Néhány perc múlva az Alpári hátvédje kézzel ütötte ki a labdát a gól­vonalról. a játékvezető továbbot intett. A 25, percben Hercziget az Alpári 16-osánál a védők fellök­ték és az eredmény: szabadrúgás az Alpári javára. A közönség be­kiabálásai állandósultak, mire a játékvezető a 27. percben lefújta a mérkőzést. *=■ Saramé — GYÖNK—SIMONTORNY A 3:2 (2:1) Gyönk, 400 néző. Vezette: Dra- vecz. Gyönk; Zsiga — Wolt, Ste­fan, Simó. Zsilinszky. Laszk I, Kiss, Molnár, Tóth, Péter, Csá­szár. Simon tornya: Halbax. Kara. Nagy I., Kiár, Havel, Jobbágy. Sze­lei. Kurek Baka Beidek. Rábócz- kt. Csere: Nagy n. Már az 5. percben gólt ért ei a hazai csa­oat, Molnár révén. 1:0. A 16. perc­bén Rábóczki jól eltalált lövésé­vel a simontornyai csapat kiegyen­lített. 1:1, A hazaiak fölénye után a 38, percben Császár 6 méterről vo*t eredményes. 2:1. A n. félidőt végig a hazai fölény jellemezte. A csatárok sok helyzetet teremtet­tek a simontornyai kapu előtt, de csak Császár talált a hálóba a 18. percben. 3:1. A szépítő gól Baka révén esett a 90. percben. 3:2. Jó iramú és színvonalas, mér­kőzésen a helyzetek arányában nagyobb is1 lehetett volna a gól­különbség. Jók; Zsiga, Simó, Mol­nár, Császár, illetve Halbax, Nagy és Havek — Bölcsföldi — DUNAFÖLDVAR—TAMÁSI 2:2 (2:1) I Dunaíöldvár, 350 néző. Vezette; Bőte. Dunaföldvár: Dunai — Bo­gár, Kővári Majláth Nagy, Lu­kács, Jónás, Bencsik, Hosszú, Riv- nyák, Kimlei. Csere; Cziczinger. (Skuta). Tamási: Horváth — To­pa, Tóth, Savanyó, Háti Szalai Noé, Máj, Kiss, Sándor, Schneider, Tamási már a 2. percben Kiss ré­vén gólt ért el. 0:1. A vendégek csak szórványosan, de gólratörőb- ben támadtak. A hazai támadások után a 29. percben Hosszú elfu­tott és remek gólt lőtt. 1:1. A 44. percben Rivnyák zavart keltett a kapu előtt és a begurított labdát Hosszú értékesítette. 2:1. Szünet után a 14. percben Sán­dor révén Tamási kiegyenlített. 2:2. Ezután 9—10 emberrel vé­dekezett a vendégcsapat. Az utol­só negyedóra a hazaiaké volt de az eredmény már nem változott. A lelkesen játszó és többet tá­madó hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. jó játékvezetés. Kitűnt: Kővári, Bogár, Nagy. Hosszú, illetve Topa, Schneider és Mái. — Szegvári — FADD—HÖGYÉSZ 4:0 <2:0) jltu nezo. vezette: pozso nyi. Fadd: Fenyvesi — Oláh Ke vács, Bencze. Gálfi Kugl Farkas, papp. Kiss, Ba ros, Aradi. Hőgyész: Ba ■- Vitai, Magyar, Szentes Nichter, Barabás, Pintér Biró Aszmann, Asztalos. Bieloratzky Hőgyész kezdett jobban és bát ran támadott. A 3. percben Pin ®meIt fölé, a 6. percben pe dig Aszmann hibázott jó helyzet ben Ezután feljött Fadd és a 28 P?.rlCbeI1 Papp lövése a védők kö zött rést talált. 1:0. A 36. perc ^ Papp lövését Balaskó csal beljebb tudta segíteni. 2:0 Szünet után is Fadd támadót többet. A vendégek csak szórvj nyos támadásokat vezettek. d< mindig veszélyesen. Közben Nich a^^61*- As'zmann kapufát lőtt A 25. percben Baros gólja 3:0-r< alakította az eredményt majd ; 36 percben Kiss állította be : mérkőzés végeredményét. 4-0 Váj tozatos jó iramú mérkőzést hozot a találkozó. Az eredmény túlzott Jók: Fenyvesi Bencze, Gálfi. Kiss illetve Magyar. VitzL Aszmann Pintér. — Pénczét — A kétnapos nemzetközi kézilabda-mérkőzés döntőjét a Szek­szárdi Kórház férficsapata játszotta Bács Topolya ellen. A szekszárdi csapat biztosan nyert, s ezzel első lett. A női csapatok közül a Szekszárdi Bőrdíszmű és Bács To­polya együttese mérkőzött az 1—2. helyért. A gólerősebb ju­goszláv csapat nyerte a mérkőzést, és ezzel a női tornál. A Szekszárdi Vasas NB Il-es női kosárlabda-csapata bizto­san győzött a Szegedi EOL ellen. Bencze. Bogyiszló kapuvédője az egyik védő segítségével tisztáz Bosnyák (Sz. Vasas) elöl.