Tolna Megyei Népújság, 1969. május (19. évfolyam, 98-123. szám)

1969-05-03 / 99. szám

V \ Hőyyész—Paks n forduló meglepetése: 1:0 (1:0) Az Sz. Vasas nyerte a rangadót Több mini 3000 • néző előtt került sorra a má­jus l-i bajnoki forduló a megyei bajnokságban. Különösen Tengelicen, Bogyiszlón, Tamásiban és Faddon volt átlagon felüli érdeklődés, félezer, .'vagy még ennél is több érdeklődő. •v A forduló meglepetését Hőgyész szolgáltatta, amely áz első félidőben lőtt góllal a maga javá­ra fordította a mérkőzés sorsát. Szünet után Paks sokat támadott, > de a hőgyészi védelem, Ba­laskó val az élen, mindent hárított. Szekszárdon alig 200 néző volt kíváncsi a rang­adóra, amelyen a Vasas a vártnál, különösen a2 első félidőben, gyengébben játszott. Szünet után a 2. percben elért gól döntötte el a mérkőzés sorsát. Javuló formában játszott Tengelic és Tamási, amely Tolna, illetve Simontornya ellenében szé­rezte meg a két bajnoki pontot. Fadd Gyöhk el­len nyert biztosan, Dunaföldvár pedig Kistíoix^ot küldte haza vereséggel. Szedres az Alpárival szemben bizonyult jobbnak. . Meglepetésre ezúttal a tartalékcsapatok ide­genben is nyertek. A Dózsa Bonyhádon, ,a Máza-,. Szászvár pedig Bogyiszlón. Mivel az NB II-ben nem volt forduló, minden bizonnyal erősebb * csa­patot tudtak pályára küldeni. Mivel Paks is elvesztette veretlenségét, most már nincs veretlen csapata a megyebajnokság­nak. Az ifjúsági bajnokságban még mindig Bo- gyiszló a kuriózum, mert a 9. fordulóig még egyetlen gólt sem lőttek, azonban már kaptak 34-et. * Hírek —Eredmények A megyei ifjúsági labdarúgó­bajnokság eredményei: Sz. Vasas —Fornád 11:0 (5:0), Tengelic—Tol­na 1:1 (0:1), Bonyhád—Sz. Dózsa 2 :l (1:0), Bogyiszló—Máza-Szász- vár 0:2 (j0:1), Tajnási—Simontor­nya 3:5 (1:2), Hőgyész—Paks 1:2 (0:1), Fadd—Gyönk 1:1 (0:0), Du­naföldvár—Kisdorog 3:0 (1:0). Polecsák Ferencet, a Bonyhádi Cipőgyár kézilabda-játékosát egy hétre tiltotta el a fegyelmi bi­zottság. í A Szekszárdi Járási Asztalite­nisz Szövetség április 27-én rende­zett serdülő seregszemléjének eredménye: Egyéni: l. Bihari Endre, 2. Kontra Tibor, 3. Endrődi János (mindhárom sióagárdi). Csa­patban: 1. Tolna .(Csöglei, Stróbl), 2. Sióagárd I. (feihari, Endrődi), 3. Sióagárd II. (Kontra, Gálos). A megyei labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága Horváth Já­nost (Kölesd) és Teszler Józsefet (Dalmand), május 5-ig, Varjas Ferencet (Nagydorog) május 12-ig tiltotta el a játéktól. Zsiga Lász­lót (Gyönk) valamint Balogh Andrást (Alsópél) július 28-ig til­totta el a játéktól, de a végre­hajtást november 28-ig felfüggesz­tette. A megyei labdarúgó-szövetség hozzájárult, hogy a ftlájÜS '11-íe kisorsolt Szekszárdi Vasas—Bony­hádi Petőfi megyebajnoki labda­rúgó-mérkőzést későbbi időpont­ban játsszák le. i A megyei kosárlabda-bajnokság eredményei: Nők: Dombóvári VSE—Paksi Gimnázium 44:51, serdülők 15:48, Paksi Kinizsi- Dombóvári Apáczai Gimnázium 43:78. serdülők: 33:23, Paksi Gim­názium—Bátaszéki VSK 69:56, ser­dülők: 25:32, Szekszárdi Vörös Meteor—Dombóvári VSE 44:22, serdülők: 29:5, Szekszárdi Vasas n—Bajai Fehérnemű II. 53:37, Bonyhádi Cipő—Bajai Fehérnemű II. 38:21. Férfiak: Dombóvári VSE —Paksi Gimnázium 79:23, serdü­lők: 18:89, Paksi Gimnázium—Bá­taszéki VSK 34:81, serdülők: 59:62. Szekszárdi Vasas—Bajai Bácska II. 94:36, Bajai Vízügy H—Dombó­vári VSE 85:91. $ A Tolna megyei Lövész Szak- szövetség május 4-én, vasárnap délelőtt 11 órakor Szekszárdon, a városi sporttelepen rendezi a ser­dülő korúak megyei légpuskás se­regszemléjét. Ezen a .tárások, va­lamint Szekszárd város 1—4. he­lyezést elért versenyzői vehetnek részt. Vasárnap, május 4-én kerül sor Szekszárdon a kézilabda országos Serdülő Kupa megyei döntőjére. Az ünnepélyes megnyitót 8.50-kor tartják a Szakmunkásképző Iskola udvarán. A női mérkőzéseket ugyanitt, a férfimérkőzéseket a városi sporttelepen rendezik. » Május 1-én lejátszották az el­maradt Decs—Cikó megyei B lab­darúgó-mérkőzést. A decsi csapat Ódor mesterhármasával 2:0-ás fél­idő után 3 :l-re győzött. Az ifjúsá­gi találkozót Cikó nyerte 30-re. e A Paksi Vörös Meteor ököl­vívó-szakosztálya a Budapesti Magyar Pamut gárdáját látta vendégül meghívásos mérkőzésen. 200 néző előtt 10:10-es végered­mény alakult ki. A paksiak kö­zül Szinger II., Czéli, Sumicz, Bán és Feil győzött, míg Gyömrei, Haag, Takács, Hanoi és Kozák vesztesként hagyta el a szorítót. SZ. VASAS—FORN AD 1.*« (0U» Szekszárd, 200 néző. Vezette: Sipos. Sz. Vasas: Molnár — He­gyi II, Buttás, Turgonyi, Hegyi I, Topor, Pataki, Majsai, Fehér, Ingu, Rostási. Csere: Fiath. For­nád: Kovács I — Buczkó, Pri- ger, Káló, Hadobás, Tóth, Mol­nár, Délczeg, Kántor, Kovács EE, Csuta. A Vasas kezdett jobban, Majsai, Topor, majd Fehér lövé­sét védte Kovács I. Alacsony szín­vonalú, csapkodó játék folyt, ahol Fornád többet kezdeménye­zett. A 30. percben Fehér a ki­futó Kovács I. fölött az üres ka]>u mellé emelt. Szünet után a 2. percben szög­letet harcolt ki a Vasas. Fiath beívelt lövését röviden mentette Kovács I és Fehér közelről a hálóba lőtt. 1:0. Ezután feljött a Vasas, de a körülményes csatár­sor a legjobb gólhelyzeteket is kihagyta. A 42. percben Csuta lövését Turgonyi a gólvonalról vágta ki. Jók: Buttás, Topor, Hegyi I, Hegyi II, illetve Csu­ta, Tóth és Délczeg. TAMÁSI—SIMONTORNYA &s2 (2:0) Tamási, 500 néző. Vezette: Sza­bó. Tamási: Kurdi — Topa, Mé­száros, Farkas, Háti, May, Nóé, Tóth, Kiss, Sándor, Schneider. Csere: Horváth, Gyarmati. Si­montornya: Nagy I — Kara, Nagy II, Kiár, Havel, Beidek. Molnár, Lakatos, Kurek, Geruszi, Lukács. Cser: Halbax. Az első félidőben. változatos, jó játék alakult ki. A 20. percben Nóé beadását Schneider fejelte a ka­puba. 1:0. A 30. percben Mé­száros szabadrúgása a felállt? si- montornyai sorfal fölött élesen vágódott a hálóba. 2:0. Szünet után a 10. percben Mol­nár révén szépített a vendég­csapat. 2:1. Ezután teljesen a ha­zaiak vették át a játék irányí­tását és nagy fölényben játszot­tak. A félidő közepén Schneider 2 és Kiss 2 góljával már 6:1 arányban vezetett Tamási. A 85. percben 11-esből Nagy n beállí­totta a végeredményt. 6:2. Jók;- Schneider, Farkas, Mészáros, Há­ti, illetve Geruszi és Nagy II. — Kurdi — DUNAFÖLDVÁR—KISDOROG 2:1 (1 U>) Dunaföldvár, 350 néző. Vezette ■ Szalai. Dunaföldvár: Dunai — Klapcsik, Kővári I, Kővári in, Nagy I, Lukács, Jónás, Bencsik, Hosszú, Rivnyák, Cziczinger. Csere: Bogár és Csizmadia. Kis­dorog: Stockier II — Antal, Sár­kány, Stockier I, Jakab, Faze­kas n, Kiss, Fazekas I, Domo­kos, Klein, Krémer. Csere: Se­bestyén. Változatos, de ese­ménytelen játékot hozott a mér­kőzés első negyedórája. A 19. percben 30 méteres szabadrúgás­ból Lukács nagyerejű lövése vá­gódott kapuba. 1:0. A 40. perc­ben egymás után két kapufát lőt­tek a hazaiak. Szünet után a 19. percben Ben­csik elfutott, középregurított és a jókor érkező Hosszú meg­szerezte a második gólt. 2:0. Ez­után lanyhult az iram és a 34. percben védelmi hibából Sebes­tyén szépített. 2:1. A találkozó nem hozott szép játékot, a ha­zaiak könnyelműsége majdnem megbosszúlta magát. Jók: Lu­kács, Nagy I, Kővári I, illetve Jakab, Fazekas I és Klein. — Szegvári — HÖGYESZ—PAKS 1:0 (1:0) Hőgyész, 400 néző. Vezette: An- dorka. Hőgyész: Balaskó — Bősz, Gallai, Barabás, Szentes, Vitzl, Magyar, Pintér, Aszmann, VaÜa- si, Piláts. Csere: Biró és Martin. Paks: Márkus — Kiss, Vilmányi, Németh, Váczi, Kródi, Kajári, Bányai, Keresztes, Csorna, Váb- ró. Csere: Acs. A hazai csapat nagy lelkese­déssel kezdett és az első negyed­órában különösen jól játszott. A 16. percben gyors hazai táma­dás után Aszmann szerezte meg a labdát és az erős lövésével szemben tehetetlennek bizonyult a paksiak kapusa. 1:0. A hátra­lévő játékidőben kiegyenlített küzdelem alakult ki, nagy mun­ka hárult mindkét csapat védel­mére. A második félidőben a vendégcsapat támadott többet, mezőnyfölényt is kiharcolt. A sorozatos paksi támadásokat a hőgyészi védelem, Balaskóval az élen hárította. Jók: Balaskó, Ma­gyar, Pintér, illetve Váczi, Kró­di és Vilmányi. — Nichter — SZEDRES—ALPÁRI SE 2:1 (1:0) Szedres, 150 néző. Vezette: Vá- radi. Szedres: Bálint — Böcskei. Cser, Koleszár, Simon, Horváth I, Tóth, Papp, Ferkelt, Horváth n, Demkó. Csere: Farkas, Mé­száros. Alpári SE: Bottyán — Tóth, Makk, Fenyvesi, Turcsik, Zombai, Szabján, Söjtör, Schisz- ler, Rózsa, Lódri. Csere: Csapó. A 16. percben Horváth n nagy helyzetben hibázott. A 23. perc­ben Ferkelt kapura tört és a 16- os vonaláról leadott lövésével Szedres megszerezte a vezetést. 1 :ü. Szünet után a 13. percben . ismét Horváth II hibázott, ami­kor az ötösről fölélőtt. A 31. percben Horváth II a sok ki­hagyott helyzet után egyéni alakításból növelte a hazai gólok számát. 2:0. Eg3' perc múlva egy ellentámadás végén Söjtör sza­badrúgásból szépített. 2:1. Jók: Koleszár, Tóth, Cser, Horváth n, illetve Szabján, Fenyvesi és Söj­tör. — Tibai — TENGELIC—TOLNA 3:0 (0:0) Tenglic, 600 néző. Vezette: Gabi. Tengelic: Szűcs — Rudolf, Si­mon, Gáncs I, Jilling, Gáncs ül, Tóth dr.. Bölcsföldi, Sallai, Mol­nár, Gáncs II. Tolna: Varga — Vincze, Beck, Oláh, Havasi, Far­kas, Brucker, Somorjai, Herczig, Strick, Scheffer. Csere: Horváth. Az első félidőben a nagy me­legben egyik csapat sem tudott kibontakozni. Gólhelyzet mind a két kapu előtt adódott, a csatá­rok azonban nem tudták azokat kihasználni. « A II. félidőben megélénkült a játék. A 7. percben Jilling tá­voli kapáslövését Varga nem tudta védeni. 1:0. A 9. percben egyenlíthetett volna a vendég­csapat, Somorjai közeli lövését azonban Szűcs védte. A 20. perc­től Tengelic átvette a játék irá­nyítását, a 25. percben Gáncs H szép fejesgóllal növelte a ha­zaiak előnyét. 2:0. A 27. percben Sallai egyéni alakításból állította be a végeredményt. 3:0. Jók: Gáncs ül, Simon, Jilling, illet­ve Havasi és Strick. — István — FADD—GYÖNK 4*1 Fadd, 300 néző. Vezette: Szin­ger. Fadd: Soponyai — Oláh, Kovács, Bencze, Farkas, Gálfi, Koltai, Papp, Schuszter, Kiss, Baros. Gyönk: Zsiga, Laszk n, Zsilinszky, Stefán, Laszk I, Wolf, Péter, Kiss, Tóth, Molnár, Császár. Csere: Bodnár. Az 5. percben Schuszter a kivetődöfct kapust kicselezte, de beadásáról a belső csatárok lemaradtak. A 15. percben Koltai szerezte meg a vezetést. Eseménytelen fél­óra után Zsiga jó reflexszel védte Farkas éles lövését. A II. félidő 2. percében Farkas lövé­sével 2:Q-ra alakult a mérkőzés állása. A gólok további sorrend­je: 6. perc: Kiss, 3:0 (il-es gól), 12. perc: Molnár 3:1, K. perc: Kiss, 4:1. A 23. percben Gyönk szépíthetett volna, de Molnár a büntetőrúgást mellélőtte. Jók: Farkas, Gálfi, Kiss, illetve Zsiga, Tóth és Császár. A játékvezető kitűnően bíráskodott. — Bojtos — Tartalékcsapatok eredményei« Bonyhádi Petőfi—Szekszárdi Dó­zsa H 1:2 (0:1), Bogyiszló—Máza- Szászvár n 2:3 (1:3). Sportműsor VASÁRNAP Atlétika: A megyei atlétikai szö­vetség Szekszárdon a városi sport­telepen rendezi ifjúsági seregszem­léjét. Kezdés 9 órakor. . Kézilabda: Szekszárdon a Szak­munkásképző Intézet bitumenes pályáján, valamint a városi sport­telepen 9 órától országos serdülő kupa megyei döntő. Kosárlabda: A Szekszárdi Vasas NB n-es női csapata Pécsett a Tanárképző ellen mérkőzik. Me­gyebajnokság: Dombóvári VSE— Szekszárdi Vasas (férfi) 11, ser­dülő 14.30, Dombóvári VSE—Szek­szárdi Vasas II. (női) 12.15, ser­dülő 13.39, Bátaszéki VSK—Bajai Vízügy n. (férfi) 9, Bátaszéki VSK—Szekszárdi Vörös Meteor (női) 10.15, serdülő 11.30, Dombó­vári Apáczai Gimnázium—Paksi Gimnázium (női) 10, serdülő 12.30, Dombóvári Apáczai Gimnázium- Paksi Gimnázium (férfi) 11.15, serdülő 13.45, Bonyhádi Cipő- Paksi Kinizsi (női) KO, serdülő 11.15. ököliÁvás: A Bonyhádi Sparta­cus NB n-es ökölvívócsapata 10.30- kor a művelődési házban a lista­vezető és még veretlen Budapesti Építők csapatát fogadja. Lövészet: Szekszárdon, a városi sporttelepen 11 órától légpuskás megyei seregszemle, serdülők ré­szére. Labdarúgó NB II.: A. Szekszárdi Dózsa a Bauxitbányászt fogadja a szekszárdi sporttelepen 16 órakor Bajnoki táblázatok Megyebajnokság 1. Sz. Vasas 8 6 1 1 22:6 13 2. Fornád 8 5 1 2 16:6 ll 3. Fadd 8 4 3 1 22:12 11 4. -Paks • « 6 5 — 1 21:4 10 "5. Dunaföldvár 8 5 — 3 15:10 10 6. Kisdorog 7 3 2 2 9:8 8 7. Tengelic 8 4 — 4 13:14 8 8. Tamási 8 4 — 4 11:16 8 9. Szedres 6 3 — 3 9:14 6 10. Tolna 8 3 — 5 7:12 6 11. Alpári SE. . 6 2 1 3 8:11 5 12. Simontornya ­6' 2 1 3 12:18 5 13. B. Petőfi 6 2' ■— 4 11:13 4 14. Eogyiszló 7 1 2 4 4:15 4 15. Hőgyész 8 2 — 6 4:16 4 16. Gyönk • * 6 — 1 5 4:13 1 Ifjúsági ­bajnokság 1. Sz. Vasas 8 8 _ — 49:2 16 2. B. Petőfi 8 7 —’ 1 35:6 14 3. Simontornya 7 5 — 2 23:14 10 4. Kisdorog 7 4 1 2 15:7 9 5. Dunaföldvár 8 4 1 3 21:12 9 6. Tengelic 8 4 1 3 14:13 8 7. Paks 7 4 — 3 13:9 8 8. Tolna 8 3 2 3 19:16 8 9. Fadd 8 3 2 3 1705 fi 10. Gyönk 7 3 2 2 11:21 8 ll. Sz. Dózsa 7 3 1 3 12 rw 7 12. Szedres 7 3 — 4 13:16 6 13. Tamási 8 3 — 5 16:32 6 14. M.-Szászvár 7 2 — 5 11:16 4 15. Fornád 7 2 •mm 5 17:36 4 16. Hőgyész 8 1 7 K>T32 2 17. Bogyiszló 8­— ? «R33 Megyei B Felnőttek 1. Ma jós 7 4 2 ll6:8 *8 2. Decs 7 4 1 2 llíí 9 3. Pálfa 7 3 3 1 21:14 9 4. Kölesd * 4 1 2 1130 9 5. Nagydorog 7 3 2 2 17.-8 8 6. Sióagárd 7 3 2 2 34:8 8 7. Dalmand 7 4 — 3 16:18 8 8. Bölcske 7 2 2 2 14:5 7 9. Ozora 7 2 3 2 1605 7 10. Bátaszék 7 2 2 3 13:17 6 11. DöbrököB 7 2 2 3 603 6 12. Szakos 7 2 1 4 7 08 6 13. Cikó 6 1 1 5 900 3 14. D.szentgyörgy 7 X l 5 »386 Ifjúságiak %. D.szentgyörgy 7 6— 1 3fr:í2 12 2. Cikó 7 4 3 — 16:8 11 3. Bátaszék 7 5 — 2 23:8 10 4. Bölcske 7 4 1 2 26:8 9 S. Döbrökce 7 4 1 2 21:9 9 6, Kötesd 9 4 1 2 2603 9 7. Majos f 4 — 3 »02 8 8. Pálfa í 3 1 3 no1 | S. Dalmand 7 9 % 3 905 9 10. Decs 7 2 — 5 1205 § 11. Szakos 7 £— 5 I3c36 4 12. Ozora 7 a — 6 605 4 13. Nagydorog 7 i— 6 9c30 2 H. Sióagárd f 6 206 2 A Máza-Szászvári Bányász idegen, ben, Fűzfőn mérkőzik fi árakat. Labdarúgó NB lll.t Dombóvá­ron rangadóra kérni sor, amikar a Vasút a Szövetkezet együttesét fogadja. Kezdési idő n őrá. A Nagyraányoki Brikett együttese is otthon játszik, az ellenfél Barcs együttese. Kezdés 16.30. A Bony­hádi Vasas idegenben, Pécsett a Porcelán ellen lép pályára 30 őr kor. Labdarúgó ntegpebaíobkság» Paks—Szedres, V.: Szálát. Simoa- tornya—Gyöttk. V.: Pech. Máza- Szászvár II—Kisdorog. V.: Paczo- lad. Sz. Dózsa n—Fornád. VL3 Benke. Alpári SE—Tolna. V.: wé- ber. B. Petőfi—TengeKc. Vá­radi. Bogyiszló—Sz. Vasas. VL3 Molnár. Tamási—Dunaföldvár. VLs Vindics. Hőgyész—Fadd. Vrf Drá- vecz L Labdarúgó megyei Bt Bátaszék —Sióagárd. V.í Magyar, Szakos— Bölcske. V.: Bittllnger. Cikó—Dű­li aszentgyörgy. V.: Rózsa. Nagy­dorog—Decs. V.: Simon. Pálfa— Kölesd. Vt Varga. Majos—Dal­in ami. v.: KlszJer. Ozora—Döb- rököz. Vk Drávecz EL Labdarúgó LL osztály. Duna- kömlőd—Zomba. V^: Mexner. Kaj- daes—Kéty. V.: Farkas. Madocsa —Alsóhidvég. V.: Mérges. Báta— Rakasd. V.: Sudár. Harc—Alsópél. V.: Andorka n. Gerjen—öcsény. V.: Nagy. Kurd—Felsőnána. V.: Havasi. Győré—Szakály. V.: Sza­bó L Nak—Iregszemcse. V.: Eret­nek. TJjireg—Tolnanémedi. V.: Varga II. Kocsola—MuesL V.: Szi­li. D. Vasút II—Medgyes. V.; Végh. Az utóbbi mérkőzés kez­dési ideje 15.15, a többi találkozó kezdési időpontja egységesen W óra. A mezőny legjobbjai Sz. Vasas—Fornád: Buttás (Sz. Vasas) Tengelic—Tolna : Gáncs III (Tengelic) Szedres—Alpári SE: Koleszár (Szedres) Tamási—Simontornya: Schneider (Tamási) Hőgyész—Paks: Balaskó (Hőgyész) Dunaföldvár—Kisdorog;: Lukács (Dunaföldvár) Fadd—Gyönkí Kiss (Fadd) Budapesti Nemzetközi Vásér Május 16-26. Nyitva: reggel 9 óráig. M órától, este 16, 19, 20, 21, 22, és 23-áu clu. 2 órától este 9 óráig. A pavilonokat este 8 órakor zárják. Vidéki látogatóinkat a vásár­igazolvány 33 százalékos uta­zási kedvezményre, és a vásár egyszeri megtekintésére jogo­sítja. Vásárigazolvány besze­rezhető a MÁV jegypénztárai­nál, az IBUSZ menetjegy iro­dáinál, valamint a városi és községi tanácsoknál. (12)