Tolna Megyei Népújság, 1968. augusztus (18. évfolyam, 179-204. szám)

1968-08-24 / 198. szám

Ami a tudósításokból kimaradt Sportműsor SZOMBAT: Atlétika: Tolna megye atléta­válogatottja Baján vesz részt az NB I B-s viadalon. Kezdési idő: 17 óra. A részt vevő három csapat: Bácts megye, Tolna megye, MAFC. VASÁRNAP: Atlétika: Tolna megye atléta-* válogatottja folytatja szereplését Ba­ján, Bács megye és a MAFC ellen. A verseny 10 órakor kezdődik. A megyei ifjúsági CSB három helyen kerül megrendezésre: Bátaszéken: Dunaföldvár. Tolna és Bátaszék. Dombóvárott: Pincehely, Bonyhád és Dombóvár. Hőgyészen: Lengyel. Tamási és HÖgyész. Kézilabda: A Tolnai Vörös Lobogó csapata otthonában játszik, ellen­fele a Budapesti Kinizsi Húsos, Kezdési idő 10 óra. A Simontornyai BTC férficsapata a Lőrinci Fonó ellen mérkőzik Budapesten, ll óra­kor. Megyebajnokság: Nők: Gyönk— Tolna 10.00. Sz. Bőrdíszmű—Bony­hádi Cipő 10.00, Mözs—Kocsola 10.00, Dombóvári Kesztyűgyár—Nagy dörög 10.00, Máza-Szászvár—Sz. Kórház 10.30. Férfiak: Gyönk—Tolna 11.00, Alpári SE—Bonyhádi Cipő 8.00. Mözß— Dombóvár 12.00, Simontomya II— Hőgyész 11.00, Máza-Szászvár—Szek­szárdi Kórház 11.30. Labdarúgó NB II: A Máza-Szász- vári Bányász csapata Zalaegersze­gen. a Dózsa ellen mérkőzik, 15.30- kor! V: Sabácz. Labdarúgó NB III: Dombóvárott, a két helybeli NB Ill-as csapat ta­lálkozik egymással, a Spartacus- pályán, kezdési idő 16 óra. V: Kiss. A Szekszárdi Dózsa a Bonyhádi Vasas együttesét fogadja Szekszár- don, 16 órakor. V: Végh. Labdarúgó-megybajnokság: Nagy­mányok—Bátaszék 15.30. V: Eretnek. Fadd—Bogyiszló 16. V: Szinger, Si­montomya—Tolna 16. V: Pech, For- nád—Tamási 16. V: Horváth, Alpári SE—Sz. Vasas 10. V: Váradi II, Du­naföldvár—Paks 16.00. V: Nagy I. Klsdorog—Szedres 16.00. V: Andorka, Tengelic—Gyönk 16.00. V: Pogány. Labdarúgó megyei 6: Kölesd— Szakos 16. V: Rózsa, Sióagórd— Dunaezentgyörgy 16. V: Majoros, Döbrököz—Cikó 16. V: Németh, Dal- mand—Hőgyész 16. V: Váradi I, Bonyhádi Petőfi—Várdomb 16. V: £ető, Ozora—Nagydorog 1«. V: Teierling. Bölcske—Kéty 16. V: At­kári. „ jTv Labdarúgó II. osztály: Kanacs— Pálfa 16. V: Farkas, Báta—Zomba 16. V: Bogos, Gerjen—öcsény 16. V: Pásztor, Kajdacs—Alsóhídvég 16. V: Magyar, Pusztahencse—Kakasd 16, V: Berta II, Dunakömlőd—Madocsa 16. V: Király, Ujireg—Nagykónyi 16, V: Schmidt, Kurd—Kocsola 16. V: Berta I, Tolnanémedi—Majos 16. V: Rittlinger, Pincehely—Szakály 16. V: Hurai, Mucsi—Felsőn án a 16. V: Ne­mes. Járási bajnokság: Murga—Grábóc 16. V: Benkő, Mórágy—Kismányok 16. V: Takaró, Izmény—Mucsfa 16. V: Szabó, Kalaznó—Závod 16. V: Fá­bián, Lengyel—Tevel 16. V: Szőcs. Bonyhádvarasd—Aparhant 16. V: Kiszler, Kaj mád—Bölcske II 16. V: Antlíinger. Tengelic-Szőlőhegy—Né­metkér 16. V: Farkas, Szekszárd­Szőlőhegy—Sárpilis 16. V: Takács, Medina—Györköny 16', V: Domsa, Szálka—Harc 16. V:' Simon. PÉLDÁTLAN AZ NB ID-BAN Szinte példátlan az NB III. törté­netében, hogy a kisorsolt bajnoki lab­darúgó-mérkőzés elmaradjon. A Stein­metz SE—Lábod labdarúgó-mérkőzés pedig elmaradt. Hogy miért, erről Gabi Géza, a találkozó kiküldőt* já­tékvezetője a következőket mondotta el: *— A mérkőzésnek 10.30-kor kellett volna kezdődnie Pécsett a bőrgyári pályán. Néhány perccel múlott 10 óra, amikor — a pécsi csapat után — a lábodi csapat igazolását kézhez kap­tam és az előírásnak megfelelően át­néztem. Már az első minősítési köny­vecskében feltűnt, hogy lejárt a sport­orvosi engedély ideje. Fokozódó ér­deklődéssel néztem át a többi köny­vet is, és hamar megállapítottam, va­lamennyiben érvénytelen, lejárt az or­vosi engedély. Azonnal szóltam a csa­pat intézőjének, aki a fejéhez kapott, és nagyon csúnyát mondott. Néhány másodpercen belül a vezetők egymás között vitatkoztak, mindegyik a má­sikat okolta, alig tudtam szót érteni velük. — Van még harminc percük, — mondtam — intézkedjenek, próbálja­nak sportorvost keresni, aki elvégzi a vizsgálatot. Megkezdődött a körte­lefonálás. szaladgálás, de eredmény­telenül. Közben lejárt a harminc perc várakozási idő és így természetesen a bainőki mérkőzés elmaradt, Hogy a közönség mérkőzést láthasson, a két csapat "között barátságos össze­csapásra került sor, melyet 5:3 arány­ban Lábod nyert Ezt természetesen nem mi. kiküldött játékvezetők ve­zettük hanem a lelátóról kértek fel erre a tisztségre egy nézőt. Az ügy­ben az NB TTI-at irányító Baranya meevei Labdarúgó Szövetség dönt, és a két pontot 0:6 gólaránnyal minden bizonnyal a Steinmetz SE kapja. A MÁSODIK FÉLIDŐ IS 45 PERCES A bajnok! mérkőzések 2x45 percből állnak, de erről sokszor megfeledkez­nék a játékosok. Amikor néhány perc van vissza a találkozóból, gyakran le­állnak és bélén vugszanak az ered­ménybe. lev történt ez a Bogyiszló— Vagvmápvofk felnőttmérkőzésen Is. A H. félidő 40. percében a közönség és a hazai játékosok már elkönyvelték magokban, hogy az egyik nont Bo- gyiszlón marad, amikor váratlan for­Mözs veresége Hőgyészen A megyei kézilabda-bajnokság 12. fordulójában csak három női és há­rom férfimérkőzést rendeztek. Máza- Szászvár—Gyönk női és férfi, vala­mint a Szekszárdi Kórház—Dombóvári Kesztyűgyár női mérkőzések a csapa­tok közös megállapodása szerint ké­sőbbi időpontban kerülnek lejátszás­ra. A Szekszárdi Kórház férficsapatai es a játékvezető hiába várta a faddl csapatot. Minden bejelentés nélkül Fadd mindkét együttese távolmaradt a szekszárdi mérkőzésről. Eredmények: Nők: Nagydorog—Si­montomya 5:8 (3:4). ifi: 1:4 (1:1), B. Cipőgyár—Tolnai VL II. 29:3 (10:0), Kocsola—Sz. Bőrdíszmű 4:27 (3:13), ifi: 5:5 (1:3). Férfiak: Hőgyész—Mözs 19:15 (6:8), ifi: 5:12 (4:8). B. Cipőgyár —Tolna 13:18 (7:13), ifi: 26:9 (12:4), Dombóvári VSE—Alpári SE 19:13 (9:8). dulat következett be. A játékvezető Bogyiszló javára ítélt szabadrúgást és a letett labda, mely a nagymányokí térfélen került játékba, hamar az ellenfélhez jutott, mert Bálint, aki a szabadrúgást végezte, gyengén találta el és az előrehúzódott bogyiszlói kö­zéphátvédhez, Szekereshez nem ju­tott el. Ebben közrejátszott az is, hogy a gyenge lövésbe az egyik nagy- mányoki játékos beletette a lábát és azt megszerezve néhány méter veze­tés után felismerte a helyzetet. Jól látta, hogy a középhátvéd Szekeres előreme-nt, de még nem ért vissza. Ezért Bareith-hez adott, aki úgyszól­ván akadálytalanul törhetett kapura. Az egyébként kitűnően védő bogyisz­lói kapus, — Szulics — ezúttal kapu­jából kifutott, de közben megtorpant bizonytalanná vált és ez elég volt ahhoz, hogy Bareith megszerezze Nagymányoknak a győzelmet jelentő gólt. MI TÖRTÉNT BÁTASZÉKKEL? Ezt kérdeztük Majoros Ferenctől. a Bátaszék—Ki?dorog labdarúgó-mérkő­zés partjelzőjétől. Mint ismeretes, az eddig egyenletes és jó teljesítményt nyújtó Kisdorogot Bátaszék 4:l-re gvőzte le. A mérkőzésről Majoros játékvezető ígv n vitatkozott: — Az első félidőben Bátaszéket se­gítette a szél, de ezt nem tudták ki­használni. mindössze egv gólt rúgtak, melyre Kisdoroe is góllal válaszolt, így l:l-es döntetlennel ért véget az I. félidő. A II. félidő elején az egyik kisdorogi védő reflexmozdulattal hoz­záért a labdához, melyért Berta já­tékvezető jogosan ítélt 11-est, amit Nagy értékesített. Két perc múlva szén akció futott végig a pjUván és Székely legjobb naniaira emlékeztető góllal megszerezte Bátaszéknek a har­madik gólt. A találkozó végeredmé­nyét a 40. percben a teli esen meg­zavarodott kisdorogi védelem mel­lett Bodonv állította be. Hoev mi történt Bátas7ékkel? Nem ját«»zo+t rosszul, azonban meg kell mondán*. Kisdorog mezőnyben lén vege .sen szeb­ben látszott, csak érmen csatársoruk volt meddő. Fzen a mérkőzésen rrdrú- ha elfelejtették volna, hogvan kell eóH lőni. Anélkül pedig nem lehet győz«!. APA — FIÁVAL Alkotmányunk ünnepén érdekeo labdarúgó-mérkőzést játszottak Hő­gyészen. A helybeli fmsz a Vegyesipa­ri Ktsz csanata ellen látszott i— nagy­pályás — labdarúgó-mérkőzést. A ktsz csapatában két Pech István is szere­pelt. A 46 éves volt hőgyész! labda­rúgó jelenleg labdarúgó-játékvezető, és a 15 éves fia. A mérkőzésen egyforma erők ke­rültek egymással szembe és a jobban hajrázó ktsz együttese azzal nyert, hogy helyzeteit kihasználta, így a kupát a ktsz-esek birtokolják. A mérkőzés után a községben nem lehetett boldogabb embert találni Pech Isvánnád. ami érthető is. Nemcsak ő, hanem fia is gólt rúgott az fmsz kapujába és ezzel nagyban hozzá­segítették csapatukat a győzelemhez. „SÜLYOS” BÜNTETÉS Az NB III. tavaszi fordulójának utolsó mérkőzésén a Pécsi Helyi- ipar—Mohács találkozón a pécsi csa­patból Győri-Kisst a játékvezető kí­méletlen, durva játékért kiállította. A mérkőzésen Dravecz István működött, mint partjelző és tőle tudjuk, mi is történt. — A mohácsi csatár kicselezte a Helyiipar fedezetjátékosát, Győri- Kiset, aki miután a mohácsi játékos már 2—3 méterre vezette a labdát, utánafutott, és kíméletlenül felvágta. Ezzel azonban nem elégedett meg. A földön fekvő csatárnak többször még a gyomrába is taposott. Mint utólag kiderült, ezért a felháborító sportsze­rűtlenségért, melyért Tolna megyé­ben — jogosan — legalább 6 hónap el­tiltást adnak, ha nem többet, Győri- Kiss mindössze két hetet kapott, ö azonban még ezt is soknak találta, és megfellebbezte. Szerencsére ezt a bün­tetést már felsőbb főkon is enyhének találták, és nem csökkentették. JOBB VOLT A B. PETŐFI A labdarúgó megyei B. rangadóját játszották augusztus 18-én Hőgyészen, amikor a listavezető Bonyhádi Petőfi látogatott a Hőgyészl MEDOSZ-hoz. A mérkőzés az I. félidőben nem ho­zott szép játékot mindkét részről több szabálytalanság történt. A II. félidőre feljavult a bonyhádi csapat, ugyanakkor a hazaiak fokozatosan visszaestek. A mérkőzés egyetlen gól­ját a n. félidő közepén szerezték a bonyhádiak. Ettől kezdve teljesen az ő kezükbe került a mérkőzés irányí­tása és az 1:0-ás végeredmény még Hőgyészre nézve hízelgő, mert a bony­hádi csapat — a II. félidőben — lé­nyegesen a hazaiak fölé kerekedett. Ezzel a bonyhádi csapat 27 ponttal a bajnoki táblázat élén biztosan vezet, a 22 pontos Hőgyész és az ugyancsak 22 pontos Sióagárd előtt. SPORTHÍREK A Bonyhád Járási Asztalitenisz Szö­vetség augusztus 20-án III. osztályú minősítő versenyt rendezett Bonyhá- don. A versenyszámok győztesei: Egyéni: idős Jánosi (Sz. Vasas), férfi páros: Kisvárdai—Leichner (Bonyhádi Vasas). Női egyéni: Handler (Sz. Va­sas). Női páros: Faragó—Handler (Sz. Vasas), vegyes páros: Kisvárdai (B Vasas— Undi (DVSE). Úttörő fiú: Hahn (Bonyhádi Vasas). * Augusztus 20-án a Mucsi Tsz SK labdarúgócsapata a Dombóvári Spar­tacus NB III-as labdarúgócsapatát lát­ta vendégül barátságos mérkőzésen, melyen a vendégek 4:2-re győztek, — írja Vajda Ede mucsi tudósítónk. • A tamási járási labdarúgó-bajnokság nyugati csoportjának állást: l. Med- gyes 14 pont, 2. íregszemcse 14, 3. Magyarkeszi ll, 4. Nagyszokoly 9. 5. Felsőnyék 8, 6. Pári 7, 7. Fürgéd 6, 8. Adorján 1 ponttal. A megyei labdarúgó-szövetség el­nökségének határozata alapján augusz­tus 25-én, vasárnap a megye vala­mennyi labdarúgó-mérkőzésének első félidejében egyperces gyászszünetet tartanak, így emlékeznek a közelmúlt­ban elhunyt Schmierer László játék­vezetőre. * Szeptember 8-án kezdődik a labda­rúgó tartalékcsapatok közötti bajnok­ság. Ennek sorsolása: szeptember #: Decs—Dombóvári VSE. Szekszárdi Dó­zsa—Máza-Szászvár. Szeptember 15: Máza-Szászvár—Dees, Dombóvári VSE —Szekszárdi Dózsa. Szeptember 22: Szekszárdi Dózsa—Decs. Dombóvári VSE—Máza-Szászvár. Szeptember 29: Dombóvári VSE—Decs, Máza-Szász­vár—Szekszárdi Dózsa. Október 6: Decs—Máza-Szászvár, szekszárdi Dó­zsa— Dombóvári VSE. Október 13: Decs —Szekszárdi Dózsa, Máza-Szászvár— Dombóvári VSE. Krutek József iregszemcsei levele- / zőnk írja: Augusztus 20-án félbesza­kadt Iregszemcsén a Magyarkeszi el­leni járási bajnoki mérkőzés. Erre azért került sor, mert íregszemcse a befejezés előtt öt perccel gólhoz ju­tott, melynek jogosságát a magyar­keszi játékosok kétségbevonták. A mérkőzés utón a Játékvezetőt a ma- gyarkesziek szidalmazták, durva jel­zőkkel illették. Á hét 11-e : Wolf (Paks) Bodony (Bátaszék) Márkus (Paks) Vilmányi (Paks) Jilling (Tengelic) Bencze (Fadd) Tóth (Szedres) Bareith Fiáth (Nagymányok) (Sz. Vasas) Pata (Tolna) Fenyvesi II. (Fadd) Tartalék csapat: Szulics (Bogyiszló), Nagy (Dunaföldvár), Makk (Alpári SE.), Lukács (Bátaszék), Tóth (Gyönk), Gáncs III. (Tenge­lic), Nagy (Bátaszék), Füredi (Sz Vasas), Klein (Kisdorog). Fehér (Alpári SE.), Molnár (Tengelic). A MEZŐNY LEGJOBBJAI; Paks—Szekszárdi Vasas: Alpári SE—Fomád: Bátaszék—Kisdorog: Szedres—Dunaföldvár: Tolna—Tengelic: Bogyiszló—Nagymányok. Gyönk—Fadd: Vilmányi (Paks) Makk (Alpári SE) Bodony (Bátaszék) Tóth (Szedres) Jilling (Tengelic) Kóka (Nagymányok) Fenyvesi II. (Fadd) a vétel a hang, jól működnek az elektromos háztartási gépek, ha Javításukat kiváló szakemberek végzik! A ROSSZ rádiók, televíziók, magnetofon, lemezjátszók, hűtőszekrények, mosógé­pek, porszívók stb. tökéletes javítását a Bonyhádi Vasipari, Dombóvári Vasipari, Tamási Vegyes és Tolnai Fémipari és Sze­relő Ktsz korszerűen felszerelt részlegei­nél! Precis. gyors, kiváló munka, ssolid javítási árak! np«®t /ö\r«r«!iaáöi (306)