Tolna Megyei Népújság, 1967. november (17. évfolyam, 258-283. szám)

1967-11-10 / 266. szám

Kosárlabda Szekszárdi győzelem az Ifjúsági Kupa elődöntőjén Kézilabda MNK Hétfőn-kedden Szekszardon, a közgazdasági technikum torna­termében rendezte a Tolna me­gyei Kosárlabda Szövetség az If­júsági Kupa szekszárdi elődön­tőjét. A Szekszárdi Vasas női csapata számára pompás sport- sikert hoztak a küzdelmek. A három, jó képességű csapat kü­lönösen érdekes küzdelmet ví­vott egymással és a szép számú érdeklődő számára válóban érté­kes ajándékot szolgáltattak a lá­nyok a kupa elődöntőjének a megnyerésével. Különösen a Bu­dapesti Központi Sportiskola el­leni mérkőzésük alakult hallat­lanul izgalmasan és érdekesen. A férfitalálkozókon a Pécsi VSK csapata bizonyult a legjobbnak. Mögötte reálisan alakult ki a sorrend, amelyben a Szekszárdi Vasas férEicsapata a 3. helyre került, ök a pétiek legyőzésével harcolták ki a harmadik helyet. Azonban a Pécsi VSK-t és a Bp. Eötvös Gimnáziumot már csak megszorítani tudták, nem tudtak beleszólni az első helyért folyó küzdelembe. A torna újabb ál­lomása volt a szekszárdi ifjúsági kosárlabdasport fejlődésének. Bí­zunk abban, hogy mind a két együttes hasznosítja a tornán tapasztaltakat és még sok örö­met szereznek majd a szekszár­di kosárlabda-szurkolóknak. Részletes eredmények: Lányok: Budapesti Központi Sportisko­la—Székesfehérvári Építők 87:57 (29:26). A budapestiek szoros el­ső félidő után biztosan nyerték a találkozót a jó képességű székes- fehérváriak ellen. Szekszárdi Vasas—Székesfehér­vári Építők 79:58 (43:28). Mind­két félidőben a Szekszárdi Vasas irányította a játékot és ilyen arányban is megérdemelten nyert Szekszárdi Vasas—Budapesti Központi Sportiskola 56:51 (24:31). Nagyszerűen kezdett a szekszárdi csapat. A 10 pontos vezetés azonban egy kissé el- bizaikodottá tette őket. Feljöttek a vendégek és teljesen ők irá­nyították a játékot, a félidőben már vezetésre is szert tettek. Szünet után a közönség fergete­ges bíztatására ismét a szekszár­di lányok vették a kezükbe a mérkőzés irányítását. Hiába ke­rült Schmidt és több társa is a kipontozás sorsára, Geiszhauer vezérletével a szekszárdi csapni kiharcolta a megérdemelt győ­zelmet. Nagyszerű mérkőzés volt méltó volt az ünnep sportese­ményeihez. Az Ifjúsági Kupa 1. Szekszárdi Vasas 2 2 — 135:109 ! 2. Bp. Küzp. S. I. 2 11 133:113 3 3. Székesfehérv. Ep. 2— 2 115:161 2 Legjobb dobók: 1. Török (Szé­kesfehérvár) 64 pont, 2. Geisz­hauer (Szekszárdi Vasas) 57, 3. Szőke (Budapesti S. I.) 39, 4. Schmidt (Szekszárdi Vasas) 29, 5. Antal (Bp. Központi S. I.) 27, 6. Harsányi (Szekszárdi Vasas) 24, 7. Szabó (Bp. KIS) 23, 8. Székely (Bp. KSI) 18, 9—10. Csá­kány (Bp. KSI) és Lehoczky (Szé­kesfehérvár) 13—13 pont. Fiúk: Szekszárdi Vasas—Péti MTE 66:60 (29:20). Pécsi VSK—Bp. Eötvös Gimn, 63:62 (37:30). Er­ről a két mérkőzésről keddi szá­munkban már beszámoltunk. Pécsi VSK—Péti MTE 85:42 (50:21). Nagy tudáskülönbség volt a két csapat között. Pécsi VSK—Szekszárdi Vasas 64:53 (29:23). Végig jól tartotta magát a szekszárdi együttes. Bp. Eötvös Gimnázium—Péti MTE 76:44 (35:31). Ezúttal is jól játszott az Eötvös Gimnázium ás biztosan nyert. Bp. Etövös Gimnázium—Szek­szárdi Vasas 96:59 (42:25). Ezút­tal nyújtotta a szekszárdi csa­pat a legkevesebbet, nem készí­tette komolyabb erőkifejtésre az Eötvös tanulóit. Az Ifjúsági Kupa elődöntőjének végeredménye: 1. Pécsi VSK 3 3 — 212:157 6 2. Bp. Eötvös G. 3 2 1 234:166 5 3. Szekszárdi Vasas 3 1 2 173:200 4 4. Péti MTE 3 — 3 126:227 3 A legjobb dobók: 1. Érd ősi (Eötvös Gimnázium) 70, 2. Ba­logh (Pécsi VSK) 67, 3. Elmauer (Szekszárdi Vasas) 62, 4- Gom­bás (Pécsi VSK) 60, 5. Gáli (Pé­ti MTE) 49, 6. Zsigmond (Szek­szárdi Vasas) 44, 7. Hajas (Eöt­vös Gimn.) 35, 8. Körösi (Szek­szárdi Vasas) 32, 9. Vári (Eötvös Gimn.) 30, 10. Gallér (Péti MTE) 27 pont. Tolnai VL—Váci A Tolnai Vörös , Lobogó NB Il-es női kézilabdacsapata Vácott a FORTE-gyár csapata ellen ját­szott MNK-mérkőzést. A találko­zóra végig esőben, sáros, csúszós pályán került sor, ahol a hazai­ak meglepően jól kezdtek. A mérkőzés 10. percében már 4:1- re vezetett a váci csapat A tolnai lányok ekkor taktikát változtat­tak, a játék lassítására töreked­tek, ami eredménnyel is járt, az ellenfelet kizökken tették lendüle­tes támadásából. A félidő befe­jezése előtt 5 perccel a tolnai lányok kiegyenlítettek, és az utol­só három percben további két Hőgyész, 50 néző. Vezette: Csordás. Hőgyész: Nándor — Máté, Magyar, Szentes, Witzl, Gallai, Aszmann, Nichter, Pin- tói', Hopp, Pillánk Sz. Dózsa: Licker — Budimácz, Tárnok, Komáromi, Hereiig, Turcsik, Ungi, Kormos, Mi cakó, Szűcs, Szabókovács. A megyebajnokság­ban kiesés ellen küzdő hőgyészi csapat váratlanul jő játékkal lepte meg NB III-as ellenfelét. A kezdés után azonnal határta­lan lelkesedéssel szőtték támadá­saikat és a Dózsa gyakran meg­ingó védelmét többször átját­szottál, A sorozatos hazai táma­dás a 20. percben gólt eredmé­nyezett. Nichter egy előre­vágott labdával egyénileg kitört és megszerezte a vezetést. 1:9. A gól után hiába erősített a Dó­zsa, a gyengén és tervszerűtlenül játszó csatársora nem bírt a jól tömörülő védelemmel. A szek­szárdi csapat sok hibával, erőt­lenül küzdött. A félidő végéig FORTE 12:4 (6:4) gólt juttattak a hazaiak kapu­jába, így. 6:4-es vezetéshez ju­tottak. A II. félidőben a tolnai lá­nyok végig fölényben voltak és könnyedén érték- el góljaikat, a teljesen visszaesett hazaiakkal szemben. A győzelem ilyen arány­ban is megérdemelt. Dicséretet érdemel a csapat valamennyi tagja, hiszen vesztésre álló mér­kőzést fordítottak meg a maguk javára. Taktikailag és lelkesedés­ből ismét jelesre vizsgáztak a lányok. Gólszerzők: Tóthné (6), Wiedemann (2), Rüll (2), Belucz (2). Pintér, majd Pilács előtt adó­dott gólszerzésd lehetőség, de az üres kapu mellé emeltek. A II. félidő 2. percében Vadasi közelről leadott lövését védte Licker. A 16. percben Nichter a kifutó kapus mellett lőtt mel­lé. Ezután feljött a Dózsa, me­zőnyben többet kezdeményezett A 35. percben Kormos a 16-as vonaláról kapásból lőtt a hálóba 1:1. A következő percekben Szűcs, majd Szabókovács lövése kerülte el a kaput. A 42. perc­ben Nichterhez pattant a labda, aki két csel után a leálló védőit« között az üres kapuba gurított. 2:1. A Dózsa lélektelenül játszott, és az ellenfél lebecsülése rrveg- bosszúlta magát A hogy észlek győzelme megérdemelt, amelyért a csapat valamennyi játékosát dicséret illeti. A Dózsából senki sem nyújtott elfogadható teljesít­ményt. — F. — 3ól - van - Iá - nyolc! pis^Hntői*nríc eredménye: Határtalan örömet okozott kedden délután a Szekszárdi Vasas kosaras lányainak győ­zelme, amit a Budapesti Köz­ponti Sportiskola felett arat­tak. A kislétszámú, de rend­kívül lelkes közönség a mérkő­zés után hosszan ünnepelte a küzdelem hőseit, a játékosokat. A nézők sapkát, kalapot, eser­nyőt dobáltak a levegőbe, majd a játékosok és az edző is sorra került, óriási volt az öröm. S szűnni nem akarva, zúgott a: Jól - van - Iá - nyok. Hogyan is született meg az eredmény? Az országban hat helyen folyt osztályozó, az országos Ifjúsági Kupa elődöntője. Szek- szárdon a Budapesti Központi Sportiskola az NB I-ben sze­replő Székesfehérvári Építők ifjúsági csapata és a Szekszár­di Vasas lányai küzdöttek az országos döntőbe jutásért. A szekszárdiak mindkét mérkő­zésüket kedden játszották. Dél­előtt a székesfehérváriakat kitű­nő játékkal, nagyszerű csapat­munkával fektették kétvállra Délután került sor a döntő mérkőzésre, amit részletes tak­tikai megbeszélés előzött meg. Ezen Szabó Ödön edző, a tak­tikai érettségre alapozott. Ugv számított, hogy a hazaiaknál helyet kapnak az NB II-ben jó néhányszor szerepelt kezdő­ötös tagjai, akik rutinjukkal feltétlen eldönthetik a mérkő­zés sorsát. Valóban, ez is dön­tő volt, de a játékosok ezen kívül önmagukat múlták felül. Az első félidő végén, hét pon­tos előnnyel fordulhattak a budapestiek. Ekkor még a szurkolók közül legtöbben Va­sas-vereséget vártak. A II. fél­időben mindkét csapat szorgal­masan ..gyűjtögette" a szemé­lyi hibákat. Gigászi küzdelem folyt a pályán. A szekszárdiak lelkesedése, győzniakarása mel­lett döntő volt a jó erőnlét. A heti öt edzés gyümölcsöztette hatását. A csapat minden' tag­ja nagyszerű teljesítményt ért el. A szekszárdi csapatnak most sikerült másodszor az or­szágos döntőbe jutás. (Először 1964-ben jutottak a döntőbe.) A sok jó trí iesítmény közül Geiszhauer Schmidt I.. Turá- nyi I. játékát kell elsősorban dicsérni, de alig maradt el mö­göttük Harsány!, Prantner és Sík teljesítménye. Az országos döntőre — a jó szereplés érdekében — továb­bi rendszeres edzést tart a csapat és reméljük, az ottani szereplés további fejlődést biz­tosít a szekszárdi lányoknak. Jól játszott Bus és Simon A hét tizenegye NB HL Ucker (Sz. Dózsa Cser Tárnok Soás Turf ojvyi (Sz. Vasas) (Sz. Dózsa) (Fadd) <Sa. Vasas) Fládinc Papp n. (Konyhád) (Fadd) I.irJiU WÁgner II. IVUcskó Schuszter (Sz. Vasas) (Bonyhádi (Sz. Dózsa) (Fadd) MEGYEBAJNOKSÁG: Halbax (Simontornya) G. Kiss Vil mányi Markó Dóbiás (D. Spartacus) (Paks) (Sz. Alpári) (Nagyményok) Korpád! JUIlag (D. Spartacus) • (TengeUc) Memecslcó Somorjai Kiéin Kovács II. (Tolna) (Tolna) (Kisdorog) 'romád) Labdarúgó MNK Hőgyész—Szekszárdi Dózsa 2:1 (1:0) Mint arról már hírt adtunk, november 7-én Budapesten ta­lálkozó i a -Budapest—-Vidék if­júsági jbcla rúgó-válogatott. A Vidék válogatottjában két Tol­na megyei is helyet Icapott. Si­mon Ferenc tengelici és Bus Lász­ló a Bonyhádi Petőfi ifjúsági játékosa. A mérkőzést megtekin­tette Dér István, a megyei' ifjú­sági válogatott kapitánya is. A két Tolna megyei játékc* szerep­léséről, valamint a mérkőzésről a következőket mondotta: — Mindkét játékosunk jól helytállt. Játékukkal a budapesti szakvezetők is elégedettek vol­tak. Teljesítményük azonban még jobb lehetett volna, ha az egyesületi vezetők nem lennének önzők. Ez esetben Búsnak nem kellett volna dagadt bokával játszani, mert véleményünk sze­rint semmi nem indokolta, hogy a Bonyhádi Petőfi előtte való nap Bust Dalmandon szerepel­tesse. A gyenge fizikumú bony­hádi játékosnak két egymást kö­vető napon, ilyen mérkőzés sok, és egészségileg káros is. Ugyan­ez ' vonatkozik Simonra is. Az első félidő harmincadik percéig — amíg erőnlétileg bírta — a mezőny legjobbja volt, de foko­zatosan visszaesett. Mivel a Ten- gelic—Simontornya mérkőzés eredménye nem befolyásolja a tengelici csapat helyezését, hi­szen bajnokságra nem törnek — ki nem eshetnek — Simont nem lett volna szabad játszatni, no­vember 6-án. — A megyei labdarúgó-szövet­ség a jövőben nagyobb figyelem­mel kíséri a válogatott játéko­sok egyesületi foglalkoztatottsá­gát és mindent elkövetünk, hogy a jövőben hasonló esetek ne forduljanak elő. Az elmondottak ellenére is a két játékos becsü­lettel helytállt, elégedettek vol­tak teljesítményükkel. A Buda­pest—Vidék ifjúsági válogatott l:l-es eldöntetlennel ért véget. Ezért 11-es rúgások döntötték el a kupa sorsát. Mindkét csapat öt 11-est rúgott. Minden rúgást más-más játékosnak kellett el­végezni. A Vidék csapatából a tengelici Simon is rúgott bünte­tőt, amit értékesített is. Végül Budapest csapata azzal nyerte a mérkőzést, hogy mind az öt bün­tetőrúgást értékesítették, míg a vidékiek csak négyet. így a ku­pát, valamint az érmeket — melynek átadását a televízió is közvetítette — a Budapest vá1' gatottja nyerte el — fejezte be nyilatkozatát Dér István. SPORTHÍREK A Simontornyai BTC vívó- szakosztálya november 5-én és 6-án házi vívóbajnokságot rende­zett. November 7-én fővárosi él­sportolók tartottak előadást, ví­vóbemutatót, majd a Simontor­nyai BTC női és férfi tőrcsapata a Budapesti Vörös Meteor csa­patával rendezett versenyt. • A november 6-i bajnoki labda­rúgó fordulóban Gyönkön Kadur, a Dombóvári Spartacus megye- bajnokságot nyert csapatának kapuvédője a mérkőzés negyedik percében súlyos kézsérülést szen­vedett. Egy védésnél a labda egy méterre pattant tőle, utána ve­tődött, amikor rúgás érte kezét, "rttől kezdve Dombóvár tíz em- 'rrel játszott. Kadur sérülése úlyos. játékára hosszú ideig nem lehet számítani. Vasárnap kerül lejátszásra Ta­másiban, 13 órai kezdettel a Medgyes—Tolnanémedi járási döntő labdarúgó-mérkőzés, me­lyet a szekszárdi Dravecz vezet. A mérkőzés győztese nyer jo­got, hogy részt vegyen azon az osztályozón, amelyet a megyei II. osztályba jutásért rendez a szövetség. Az elmaradt Dunaföldvár— Szekszárdi Dózsa II. felnőtt lab­darúgó-mérkőzést vasárnap 10.30- kor játsszák le Dunaföldváron. Ezen a találkozón a dunaföldvá- ri csapat — a hétfői karambol miatt — még öt játékost nem tud szerepeltetni felnőtt csapatá­ból. helyüket ifjúsági júlékosok- kal töltik be. A november 6-ról elmaradt Dunaszentgyörgy—Du­naföldvár mérkőzést előrelátha­tólag november 19-én játsszák le.