Tolna Megyei Népújság, 1967. október (17. évfolyam, 232-257. szám)

1967-10-05 / 235. szám

CSELGÁNCS Kevés induló a megyei ifjúsági atlétikai bajnokságokon Falb Gábor (Bonyhád) a 200 és 400 méteres gátfutás, s a 400 mé­teres síkfutás győztese. 3000 méter: elöl Garbacz, a győz­tes, mögötte a második helye­zett Lehőcz. (Mindkettő Dózsa- versenyző). Á 800 méteres síkfutás győztese Szuprics Magda (Sz. Dózsa). A versenyen meghívottként részt vett Kristofics László (Duna- földvár). Ideje a 400 méteres gáton 01,3. Szombat—vasárnap Szekszárdon ren­dezte meg a Tolna megyei Atlétikai Szövetség a megyei ifjúsági atlétikai bajnokságot. A versenyen kevesen in­dultak, de azok sok versenyszámban rajthoz álltak. így, az egyéni eredmé­nyek erősen a várakozás alatt ma­radtak. A női bajnokságok zömét a Szekszárdi Dózsa szerezte meg. meg­lepetésre azonban a férfi ifjúsági bajnokságok során a Bonyhádi Gim­názium eggyel több bajnokságot nyert, mint a Szekszárdi Dózsa. Részletes eredmények: Lányok: 100 m: 1. Deé (Sz. Dózsa) 13.3, 2. Kajtár (Sz. Dózsa) 13.5, 3. Formadi (Sz. Dózsa) 13.7. 200 m: í. Deé (Sz. Dózsa) 27.1, 2. Kajtár (Sz. Dózsa) 27.8. 400 m: 1. Formadi (Sz. Dózsa) 64.8, 2. Szuprics (Sz. Dózsa) 65.1, 3. Kardos (Bátaszéki VSK) 71.2, 4. Bottler (Sz. Dózsa) 72.7. 800 m: 1. Szuprics (Sz. Dózsa) 2:38.7, 2. Kardos (Bátaszéki VSK) 2:40.5, 3. Rottler (Sz. Dózsa) 2:54.5, 4. Lehőcz (Sz. Dózsa) 2:57.2. 80 m gát: 1. Leitkám (Tolnai Gim­názium) 17.4. Meghívott: Szagri (Sz. Dózsa) 14.2, ISMÉT GALAMBOS AZ EDZŐ A Dombóvári VSE labdarúgó-csa­patával vasárnap már ismét Galam­bos István edző utazott el. Ennek előzménye: a szombaton tartott el­nökségi ülésen — részint a közvéle­mény nyomására — felkérték, vegye át ismét a csapat irányítását. Dom­bóvári tudósítónknak Galambos Ist­ván így nyilatkozott: ’— Lehet, hogy kissé későn történt a csapathoz a visszatérésem, ennek ellenére bízom, hogy sikerül elkerül­nünk a kiesést. Helyzetünk súlyos, de nem reménytelen. Dombó vár ott négy mérkőzést játszunk és ezeket meg kell nyernünk. Ez nyolc pontot jelent. Bízom abban, hogy vidéken is egy-két pontot összeszedünk és ez elég lesz a bentmaradáshoz. A 15. PERCBEN MÁR 2:0 A Máza-Szászvári Bányász a Győri MÁV DAC ellen remekül kezdett és az első negyedórában kitűnő csa­tárjáték után már két góllal bebiz­tosította győzelmét. Az első gól Né­meth lövéséből esett, melyet szép ak­ció előzött meg. A második gól Szöllősit dicséri. A győri csapat me­zőnyben szépen, korszerűen játszott, de kapura nem voltak veszélyesek. Ennek ellenére sikerült egyszer Szto- ics hálójába juttatni a labdát és ak­kor néhány percig úgy nézett ki, hogy szoros lesz a küdelem. 2:0-ás vezetés után is. Szerencsére Nagy I. fejes góljával megnyugtatta a kedé­lyeket és mérkőzés után boldogan tárgyalhatták a szurkolók és játéko­sok az esélyeket a bentmaradáshoz, ami a vasárnapi győzelemmel egyre biztatóbb. A NEGYEDIK MÉRKŐZÉS 10 JÁTÉKOSSAL A Bonyhádi Vasas csapata vasár­nap a bőrgyár ellen ismét tíz em­berrel játszott. A bonyhádiaknak ez már negyedik mérkőzésük, amikor a A Szekszárdi Központi Sportkör közgyűlése ■■í' A Szekszárdi Központi Sportkör ma. október 5-én, 17 órai kezdet­tel tartja vezetőség- és küldött­választó közgyűlését Szekszárdon, a belvárosi pártalapszervezet helyisé­gében. A nemrégiben alakult sportkör közgyűlésén az elnökségi beszámo­lót és a számvizsgáló bizottság be­számolóját vitatják meg, majd meg­választják a sportkör elnökségét és a városi küldöttközgyűlés küldötteit. Győzelem Esztergomban Az MHS Tolna megyei Elnökségé­nek motoroskiubjában az elmúlt hónapokban némi fellendülés talál­ható. Ezt bizcmyftja, hogy október l-én, vasárnap — Esztergomban — az országos motocross-bajnokságon — Pannónia Kupáért -n? Csölönyi Ferenc szekszárdi versenyző 125 köb­centiméteres kategóriában, Danúvia motorkerékpárjával győzött. A szek­szárdi versenyző a nehéz terepen, l? kilométeres távon nyerte el a nagy­számú közönség elismerését és tet­szését. , Magasugrás: 1. Felföldi (Bátaszéki VSK) 135, 2. Vetró (Sz. Dózsa) 130, 3. Nemes (Sz. Dózsa) 130. Távolugrás: 1. Deé (Sz. Dózsa) 487, 2. Kajtár (Sz. Dózsa) 438, 3. Formadi (Sz. Dózsa) 436, 4. Felföldi (Bátaszéki VSK) 430. Súlylökés: 1. Felföldi (Bátaszéki VSK) 9.24, 2. Vetró (Sz. Dózsa) 8.49, 3. Barna (Sz. Dózsa) 8.08, 4. Papp (Sz. Dózsa) 7.90. Meghívottak: 1. Kiss (Bátaszéki VSK) 10.92 2. Kóródi (Bá­taszéki VSK) 9.04. Diszkoszvetés: 1. Tóth (Sz. Dózsa) 32,02, 2. Felföldi (Bátaszéki VSK) 28.34. Meghívottak: 1. Kiss (Bátaszéki VSK) 32.66, 2. Kóródi (Bátaszéki VSK) 31.30. Fiúk: 100 m: 1. Mészáros (Sz. Dózsa) 12.5, 2. Sárosl (Sz. Dózsa) 12.8. 400 m: 1. Falb (Bonyhád) 58.3, 2. Garbacz (Sz. Dózsa) 59.0, 3. Tucsni (Sz. Dózsa) 59.9. 800 m: 1. Garbacz (Sz. Dózsa) 2:18.8, 2. Tucsni (Sz. Dózsa) 2:18.5. 1500 m: 1. Lehőcz (Sz. Dózsa) 4:39.6, 2. Garbacz (Sz. Dózsa) 4:43.0. 3000 m: 1. Garbacz (Sz. Dózsa) 10:05.0, 2. Lehőcz (Sz. Dózsa) 10:37.2. 110 m gát: 1. Szanyi (Bonyhádi Gimnázium) 17.4, 2. N. Kovács (Báta­széki VSK) 22.1. játékidő nagy részében tíz emberrel küzdenek, részint kiállítás, részint &érülés miatt. így volt ez a PEA3, Dunaújváros, Siófok és vasárnap a Pécsi Bőrgyár ellen. Az első félidő 25. percében az egyik pécsi védő Ba­rabást hátulról fellökte, míg a má­sik teljes erővel a gyomrába rúgott. A bonyhádi vezetők gépkocsival Ba­rabást azonnal kórházba vitték, ahol vizsgálat alá vették. A mérkőzés után Barabást magukkal vitték Bony­hádira, ahol jelenleg is orvosi ápolás alatt áll. Sérülése: erős zúzódás. Előreláthatólag két-három hétig nem számíthatnak játékára. A mérkőzésről még annyit: a Pécsett kiharcolt dön­tetlen további önbizalmat adott a csapatnak, ami biztató a soron kö­vetkező mérkőzések szempontjából. KESERVES GYŐZELEM Az év eddigi leggyengébb játékát produkálta a Dombóvári Spartacus, és csak szerencsével tartotta otthon a két bajnoki pontot. A fomádiak —, akik mindvégig lelkesen, keményen, de sportszerűen küzdöttek —, a mér­kőzés után percekig szótlanul ültek az öltözőben, bántotta őket, hogy két perccel a befejezés előtt kapták a gólt. A többet támadó hazai csa­pat győzelmét jogosnak tartották, de nagyon leverte őket, ahogy kapták a gólt. A hazai ötösfogat nagy hiba­százalékkal és lelkesedés nélkül ját­szott. Csak a veterán G. Kiss men­tette meg a csapatot, amikor Gaál buktatása után a csavart labdát G. Kiss fejjel juttatta a fonnád! kapuba. Érdemes a közönségről is említést tenni: ha nem megy a csapatnak a játék, azzal nem tesznek jót, hogy ál­landó bekiabálásokkal, szidásokkal illetik játékosaikat. A közönség csa­lódott a játékban, de csalódott a ha­zai csapat is, mivel a régóta várt bizr- tatást ezen a vasárnapon sem kap­ták meg. KÖZÖMBÖSSÉG SZEKSZÁRDON A szüret éreztette hatását Szek­szárdon. hiszen a Dózsa NB III-as mérkőzésén alig 200-an voltak kint. A mérkőzést pedig érdemes volt meg­nézni, mert a Dózsa helyenként jól Bonyhád járási művelődési ház, 250 néző. NB n-es csapatbaj neki mérkő­zésen nagyarányú vereséget szenve­dett az erősen tartalékos bonyhádi csapat. Három súlycsoportban nem indítottak a hazaiak versenyzőt. Hi­ányzott Andó, Dénes és Borda. A mérkőzések közül csupán a pehely- és nehézsúly úak találkozója tartott három menetig. A jól küzdő pécsiek kitűnő erőnlétüknek köszönhetik fö­lényes győzelmüket. Részletes ered­mények (elöl a pécsi versenyzők): Papírsúly: Kovács ellen Krome- renszky feladja. Kovács végig jobb a bonyhádi versenyzőnél. Szépen, zár­tan öklözik. Kromerenszky sokat fe­jel és sorozatos szabálytalanságáért a második menetben leléptetik. 2:0. Légsúly: Tatai ellenfél nélkül győz.. Andó kézsérülés miatt nem indult. 4:0. Harmatsúly: Babai ellen Dobandi feladja. Babai rutinosabb a kezdő Dobandinál. aki jól küzd két mene­ten át. Iglódi edző a második me­netben bedobja a törülközőt — na­gyon helyesen —, kímélve fiatal ver­senyzőjét. 6-4). 200 m gát: l. Falb (Bonyhád) 30.0, 2. Tucsni (Sz. Dózsa) 31.9. 400 m gát: 1. Falb (Bonyhád) 67.3, 2. Kristofics K. (Dunaföldvár) 68.3, 3. Tucsni (Sz. Dózsa) 69.5. Meghívott: Kristofics L. (Dunaföldvár) 61.3. Magasugrás: 1. Faragó (Dunaföld­vár) 170, 2. N. Kovács (Bátaszéki VSK) 170, 3. Szegedi (Sz. Dózsa) 160, 4. Kristofics (Dunaföldvár) 155. Távolugrás: 1. Mészáros (Sz. Dózsa) 6.25, 2. Sárosi (Sz. Dózsa) 581, 3. Faragó (Dunaföldvár) 575, 4. László (Dombóvár) 529. Hármasugrás: 1. Görbéi (Sz. Dózsa) 11.99 2. Faragó (Dunaföldvár) 11.92, 3. László (Dombóvár) 11.10. Súlylökés: 1. Szanyi (Bonyhádi Gim­názium) 11.41, 2. Mészáros (Sz. Dózsa) 11.39, 3. Juhász (Bátaszéki VSK) 10.79, 4. Póta (Bogyiszlói 10.60. Meghívottak: 1. Doszpod (Sz. Dózsa) 11.17. Diszkoszvetés: 1. Szanyi (Bonyhádi Gimnázium) 38.56, 2. Mészáros (Sz. Dózsa) 34.70, 3. Faragó (Dunaföldvár) 33.70, 4. Juhász (Bátaszéki VSK) 33.04. Meghívottak: 1. Tóth (Sz. Dózsa) 41.86, 2. Doszpod (Sz. Dózsa) 38,88, 3. Bu- csányi (Sz. Dózsa) 34.70. Gerelyhajítás: 1. Szanyi (Bonyhád) 48.34. 2. Mészáros (Sz. Dózsa) 39.0, 3. N. Kovács (Bátaszéki VSK) 36.28. 4. Póta (Bogyiszlói 32.72. Meghívottak: 1. Bucsányi (Sz. Dózsa) 54.10. kimaradt zött Dunaújváros ellen. Nem kétséges, hogy Siófok, a Pécsi BTC. Baja és a Szekszárdi Dózsa külön versenyt vív a bajnoki címért — az NB H-be jutásért 1— és ez annak sikerül, ame­lyik csapat nyugodtabb lesz és ered­ményesebb játékot tud nyújtani a hajrában. A szüret sem lehet ment­ség, és azt kell mondani hogy a leg­nagyobb közömbösség mutatkozik meg Szekszárdon, hogy vajon lesz-e a megyeszékhelynek NB Il-es csa­pata. Mert ezúttal ismét itt az alka­lom — ki tudja hányadszor —, hogy a csapat az NB II-be jusson. A csa­patot biztatni kell a hátralévő mér­kőzéseken és minden bizonnyal a játékosok még jobb teljesítménnyel, győzelemmel hálálják meg azt a szurkolóknak. NYÍLT sisakkal Ideges hangulatban kezdődött Hő- gyészen a Nagymányok elleni mér­kőzés. Ennek elsősorban az volt az oka, hogy a három játékvezető kö­zül csak kettő jélent meg és vezette a mérkőzést. Dicséret illeti őket, mert olyan hibát, mely a mérkőzés végeredményét befolyásolta volna, nem követtek el. A találkozó szín­vonalas volt és a közönség ezúttal kedvére láthatott parádés gólokat is, aminek főként oka, hogy mindkét csapat nyílt sisakkal játszott, in­kább a támadásra, mint a védekezés­re fektették a fő súlyt. TOLNA NYERTE A RANGADÓT Háramszázötven néző előtt játszott Tolna és Mözs férfi kézilabda-csapata, mely egyúttal a megyebajnokság rangadója is volt. A két tábor szurko­lói óriási hangpárbajt vívtak e^’más­sál. A mözsiek táblákkal, trombi­tákkal és hasonló erő® hangot adó hangszerekkel vonultak fel. Amikor ezt a tolnaiak meglátták — ők sem akartak elmaradni — gépkocsiba szálltak és néhány perc múlva ha­sonlóan felfegyverkezve értek vissza. Óriási iramban kezdett mindkét csa­pat. Mözs szerezte meg a vezetést, de Tolna fokozatosan átvette a já­ték irányítását, de a félidő végéig je­lentős előnyt nem tudott magának kiharcolni. 10:8. A második félidő Pehelysúly: Rákosi pontozással veszt Máté ellen. Máté nagyon okosan bok­szol az első menetben. Játékosan szép egyeneseket ütve „kitán colja” ellenfelét. A második menetben bel­li a re alakul ki és ez a menet is még Mátéé. Rákosi a harmadik menetben erősít, de Máté előnyét nem tudja behozni. 6:2. Könnyűsúly: Sdrdz ellen Szabó fel­adja. Csak az első menetben volt jobb Szabó. Nagy erejű horgait Sárdi jól állja. A második menetben sárdi feljön, Szabót fogásért meginti a bíró. A harmadik menetre Szabó tel­jesen elkészül erejével és feladja a kilátástalan küzdelmet. 8:2. Kisváltósúly: Horváth feladja Lukács ellen. Lukács minden egyenese tisz­tán talál. Sokat és keményeket üt. A második menetben olyan fölénybe kerül a bonyhádi versenyző, hogy a pécsi edző jobbnak látja a mérkőzést feladni. Vastaps köszönti a kitűnően öklöző Lukácsot. 8:4. Váltósúly: Győri ellen Farkas fel­Jól sikerült bemutatkozás A közelmúlt napokban került sor Szekszárdon az első városi bajnok­ságra cselgáncs sportágban. A ver­senyt nagy érdeklődés előzte meg. ami a várakozásnál nagyobb sikert hozott. A bajnokságban a Szekszárdi Dózsa és az Alpári SE versenyzői mérték össze tudásukat, s egy kivé­tellel a Dózsa-versenyzők szereztek meg a városi bajnoki címeket. Káz- mér Zsdgmond edző szerint további versenyeket rendeznek a sportág nép­szerűsítése érdekében. A városi baj­nokság végeredménye: Ifjúságiak: Pe­helysúly: 1. Homok László (Sz. Dó­zsa), 2. Somogyi Lajos (Sz. Alpári). Könnyűsúly: 1. Csordás Jenő (Sz. Dózsa), 2. Kollár Tamás (Sz. Alpári). Középsúly: 1. Gáspár Mihály (Sz. Dózsa), 2. Cikor Dezső (Sz. Alpári). Felnőttek: Pehelysúly: 1. Danóczy Miklós (Sz. Dózsa), 2. Bodor Ferenc (Sz. Alpári). Könnyűsúly: 1. Juleszkó Pál (Sz. Alpári), 2. Szabó Antal (Sz. Dózsa). Középsúly: 1. Mezei Mihály (Sz. Dózsa), 2. Szalma Károly (Sz. Alpári). elején Tolna bizonyult jobbnak, öt­gólos előnyt szerzett, de Mözs jól hajrázott, a kiegyenlítés azonban nem sikerült, így 19:18-ra Tolna nyerte a rangadót. A mérkőzés a megye kézilabdasportjának nagy fejlődését bizonyította. A fiatalabb és techniká- sabb tolnai csapattal szemben a mözsiek taktikai érettsége állt szem­ben. A lendületesebben és helyenként ötletesebben játszó tolnai csapat meg­érdemelte a győzelmet. kitűnt: Schmidt, Szűcs, Dunai, illetve Fekete és Tóth. VÄRATLAN EREDMÉNY A megyei labdarúgó B-ben elkese­redett harc folyik úgyszólván vala­mennyi mérkőzésen. Dalmandon a szomszédos Szakcs vendégszerepeit, ahol az első félidő 20. percében ll-es- ből a szakcsiak jutottak vezetéshez. A második félidő 20. percében Csép­lő góljával kiegyenlített a hazai csapat, öt perc múlva Lehőcz, négy perc múlva Teszler talált a idegek kapujába. A mérkőzés végeredményét a 40. percben Teszler gólja áhította be, és 4:l-re győzött a hazai csapat. A mérkőzés mindvégig küzdelmes és sok szabálytalansággal tarkított volt. melyben a vendégcsapat jeleskedett. A találkozót közel 400-an nézték vé­gig és a nem várt arányú győzelem­nek egyformán örült a szurkoló- tábor és a csapat. TfZ GÓL BÖLCSKÉN A bölcskei szurkolók is sok gólt láthattak vasárnap, bár a találkozó nem egészen hozta azt az eredményt, melyet szerettek volna. A mérkőzés ötödik percében már 2:0-ra vezetett Szedres, majd öngóllal 2:l-re alakult a mérkőzés. A második félidő 25. percében 5:1 volt az eredmény Szed­res javára, amikor Bölcske óriási hajrába kezdett. 5:2 lett az eredmény, majd ismét Szedres i ütött gólhoz (6:2). A 30. percben Bölcske lőtt gólt, így 6:3-ra alakult a mérkőzés. A 34. percben már 6:4 volt az eredmény és a levegőben lógott a további gól is. Majoros játékvezető ekkor Bölcske javára 11-est ítélt. Határtalan volt az öröm. A 11-esből azonban nem lett gól, mert a labda a kapufát találta el. így a mérkőzés végeredménye 6:4. Majoros játékvezető szerint a bölcs­kei csapat azért szenvedett vereséget, mert nem találta meg a szedresiek lestaktikájának az ellenszerét. A mér­kőzés során több mint húsz esetben kellett — les miatt — megállítani a bölcskei csatárokat. adja. Az első menetet a technikás Farkas nyeri. A második menetben a fáradtság jelei mutatkoznak Far­kason. Ha Farkasnak edzése lesz, aligha talál legyőzőre súlycsoportjá­ban, az NB II-ben. 10:4. Nagyváltósúly: Kovács > I. ellenfél nélkül győz. Bonyhád nem indít ver­senyzőt. 12:4. Középsúly: Kovács II. ellen Oláh feladja. Kovács többet üt és meg­nyeri az első menetet. A második menetben Oláh rosszul üt és kezét fájlalva feladja a mérkőzést. 14:4. Félnehézsúly: Paku ellenfél nélkül győz. 16:4. Nehézsúly: Cipri pontozással győz Tatai ellen. A menet elején már Tatai bal csapott horoggal ,,megfogja*’ Ciprit, akire nyolcig számolnak. A pécsi versenyző jól állja Tatai üté­seit és bár nem üt nagyokat, de többet, mint a bonyhádi versenyző, és mert Tatait fogásért megintik, Cipri nyeri a mérkőzést. Dicséret il­leti Tatait küzdőképességéért. ® Komlós =» Ami a tudósításokból játszott és fél gőzzel is biztosan győ­Ökölvívó NB II Pécsi Steinmetz SE—Bonyfiád 18:4