Tolna Megyei Népújság, 1967. szeptember (17. évfolyam, 206-231. szám)

1967-09-26 / 227. szám

' Pontot szerzett Máza-Szászvár Kaposvárott Bonyhád legyőzte a listavezető Siófokot A vasárnapi fordulóban sok bősz- fokon kívül Baja is súlyos vereséget put, vagy jó érzékkel mentett Mo- szantó körülmény mellett akadtak szenvedett Dunaújvárosban, így a Dó- hácsi. reménykeltő jelenségek is. Elsősor- zsa és az előtte állók között csők- A II. félidőben ismét faddi roha­ban az NB III-asok helytállására gon- kent a hátrány. dőlünk. Az NB II-esek közül ezúttal is* Má- bőd ellen za-Szászvár szerepelt jobban, mert arattak. Kaposvárról is ponttal tért haza mok következtek. A 21. percben Dicséretet érdemel Fadd, mert Lá- Márkus kirúgását Petries Bogos elé nagyarányú győzelmet csúsztatta, aki lefutotta a védelmet és a kifutó kapus felett a hálóba A forduló után csak a lelkesedés emelt. 2:0. Lábod ezután durvasá­Dombóvár viszont kiábrándítóan ját- nélkül és egészen kezdetlegesen ját- gokkal igyekezett megakadályozni szott. szó, a helyzetek sorát kihagyó Szék- a faddi csatárok góllövési kísérleteit. szárdi Vasast kell elmarasztalnunk Sajnos, a játékvezető gyengén ve- Az NB III legnagyobb meglepetését azért, mert a többi Tolna megyei zette a mérkőzést, mert az előtte Bonyhád szolgáltatta, amikor meglepő csapatnak nem segít a kiesés elleni lejátszódó sportszerűtlenségeket nem biztonsággal fektette kétváUra a lista- harcban. toroltó meg. A 35. percben Ilosfai vezető Siófokot. A hazaiak fölényét A megyei bajnokságban Paks csak megsértette a játékvezetőt és a ki- az 1:0-as mérkőzéseredmény nem is gól nélküli döntetlen eredményt ért állítás sorsára jutott. A 40. percben mutatja hűen. el Nagymányokon így a vesztett született meg a hazái csapát 3. gól­A Szekszárdi Dózsa is megnyerte pontokat tekintve, a Dombóvári Spar- ia, partdobás után Fenyvesi II tisz­kaposvári mérkőzését és mivel Sió- tócus előnye már 2 pontra nőtt. NB II. Máza-Szászvár—Kaposvári Kinizsi 1:1 (1:0) tán kapta a labdát és a kifutó Mo hácsi mellett élesen lőtt a lábodi kapuba. 3:0. Dicséretet érdemel az egész hazai csapat lelkesedéséért, de egyénileg közülük is Bencze (a mezőny leg­jobbja), Soós, Farkas, Fenyvesi II, illetve Mihóka és Fülöp I nyújtott átlagon felüli teljesítményt. Puskás Kaposvár. 1500 néző. Vezette: Unger. Máza-Szászvári Bányász: Sztoics — L . , E«. Nemeth. Bakó, PÉCSI HELYIIPAR—SZEKSZÁRDI VASAS 3:1 (0:1) zsi-csatárokat. Ebben a játékrészben egyszer azonban mégiscsak megingott a bányászvédelem és ekkor Laczko- „ , J . _ __ Hacker, Nagy I.. Jónás, Szöllősi, vies megszerezte az egyik pontot ' Nagy II. Kaposvári Kinizsi: Kovács jelentő egyenlítő gólt. A hátralevő Pécsi ‘ 2£a­- időben nagy küzdelem folyt a győz- s£lyT Jan2°' G/ÖI2 * Sza tes gól megszerzéséért, amelyben a *a^ P* ^°Z.^CSÓ FrePP^n Kanlondi, — Balogh. Szabó, Báli, Simon, Nagy, Balázs, Kiss. Szabó II. Göncz, Lacz­kovics. Vidéki sikert eredményezett hazai csapat fölényt harcéit ki, de ^reppán II. Sz vasas: Kerekl — a bányászcsapat javuló formája. Az most már a Máza-Szászvár védelme Cser' Kláb, Arató, Csilleri, Turgonyi, jól állt a lábán és sikerült az egyik Garamvölgyi. Loboda, Lizák, Eos' • ........... nyák. Gyémánt. Az 5. percben Ga­r amvölgyi fölélőtt, de utána a ven- Tovább javul Máza-Szászvár. Ezt dégek előtt adódott két gólhelyzet, ni 1 ia pilon éo P'/PkPt a támadásokat mutatta a kaposvári találkozó is. amelyet- ugyancsak kihasználatlanul r^aSÍok .SúSS ló Szűkig van erre a javulásra, mert a hagytak. Mind a két csapat rend­első félidőben javuló formájának tu- . dalában nagy lelkesedéssel kezdte a pontot hazavinniök. játékot a bányászcsapat. Egymás után gördültek a támadások a Kinizsi ka­?ez^éktáU°1)eeZAttlövé^k0íréá^íSkávll hátralevő két hónapban még'kémén? kívül gvengén játszott. Meglepetésre ]fc7,.eK is De. A iO\ eseK íranyzeKdVai PieLStá]<. „árnak q-7 bOviiHaem D,,mAl o „nntUdnlr irín'irítnttálr a iátéknt azonban meg baj volt, vagy a kapos­vári kapus volt a helyén. Az első fél csaták várnak az együttesre. Remél- n vendégek irányították a játékot. ,us v„,. a ,.elveu „. jük azonban, hogy a javulás tartós mégis a 16. percben a hazaiak íze­idéiben Tónás 1ó labdát kaoott és lesz es a hányászcsapátnak nem lesz- reztek gólt. Bosnyák hosszú indltá- naevvzerű lövésével szemben Kovács nek kies^si gondjai. Különösen akkor, sával Lizák ment el és a hosszú már 'tlhetetlenvolt A vezető í61 ha az együttes továbbra is ilyen lel- sarokba gurított. 0:1. A gól után megnyugtatta a bánvászcsaDatot kesen és ilyen harcos felfogásban sem változott a játék képe. Mindkét me'n ugtatta a ^yaszcsapatót, játszlk> A bajnokl táblázaton Máza- oldalon nagy helyzetek maradtak amé'v méP inkább fölénvbe került A oajnoici taoiazaton Szünet után a várakozásnak meg- Szá*^várnak egy pont előnye van a kihas7nálatlanul. A 31. percben 100 fe’elő-n feljöttek a ha^ak P^ito- kiesési inában levő. eddig legjob- százalékos gólhelyzetet tisztázott SbbcLzjátékuk rtvén“oiériy£^ÍS- *£•?**&* merült. Innen kezdve rültek és sók helyzetet hoztak össze t?0)110?,1 c*ak statisztált. , . Sztoics kapuja előtt. A bányászcsapat Kaposvári Kinizsiből Balogh, Szabó Szünet utón a sérült Csillén love- védelme azonban jól rombolt, nem és Nagy nyújtott átlagon felüli tel- se a kapufáról jött visf£a- ne­igen hagyták lövéshez jutni a Kini- jesítményt. jobban a vendegek kcT-ébc k’™ e ■* J ,y. a kezdeményezés. Időnként nagy nyomás nehezedett a Vasas védel- mére. A 10. nercben, miután Bosnyá- kot kétszer is lökték és egyiket sem fújta le a játékvezető, a magáról megfeledkezett csatár megütötte el­lenfelét. A 16. percben szöp1et, után _ ^ „ TT r, , T-nöó lövéséből egyenlített Pécs. 1:1. Dombóvár. 1100 nezó. Vezette: Dom- fejelte. Az 5. percben remek osszjá- N£cV perc múlva P. Kovács a ve­5; Mbcrvircnh«,. wnirth _ Beke. ték után Pataki került nagy hely- otgat is megszerezte. 2:1. A ha­zetbe, de lövése alig kerülte el a Tájaknak mÄn ezután is leti volna kaput. A 7. percben Fazekas a kifutó «Wenlítési alkalmuk, de főv^rv^n Dombóvár: Dobos — Tamás, Egyed, kapusba lőtte a labdát. Továbbra is T r^0(ia minden góibelv/etet elügyef- Potó, Sonkoly, Kalmár, Márton, Ta- Bonyhád maradt támadásban. Siófok lenkedett A hosszabbításban, a 4T paszti. Varga. László, GaramvárL Alá- ' diesen beszorult, csak 2 csatárama- rieben Kovács ismét a leálló csony színvonalú, csapkodó játék, radt elöl. A 17. percben formás tá- v^ps-védelem mellett volt eredmé- i.« i w" - * gyenge ráadás után Pataki elé került a nyes. 3:1. Pécsi T-Top ­Nagykanizsai Bányász—Dombóvári VSE 4:1 (3:1) bai. Nagykanizsa: Hajdú Bolla, Németh, Takács II., Tálasi Harcz. Boda. Major, Lukács. Szigeti, Egyed könnyelműsége és játékvezetés miatt a vendégcsapat labda, aki a kifutó' kapus mellett még- További’ eredmények; ilyen arányban is megérdemelten győzőit a lelkesedés nélkül játszó ha­zaiak elten. szerezte a vezetést. 1:0. A 21. percben v<^i<Sn óriási kavarodás támadt a siófoki ­:n. kapu előtt, de a bonyhádi csatárak ,-><--• Az 5. percben Varga lőtt mellé, még az üres kaput is elvétették. A ßa-ja s:o (2:0). nr.„0iműa« t\/í«rt*~n o "7. percben egyenlíthetett volna Sió- ' —1 Á megyei labdarúgó-bajnokságért Fornád—Tolna 2:2 (0:1) Forná3, 200 második félidő' elején Tamási kezdett néző. Vezette: Telerling. Fornád: Ko- jobban, többet támadott, de védelmi vács I — Buczkó, Sárközi, Soós. hibából mégis Cseke talált a hálóba. Priger, Kovács IV., Samu, Bazsonyi, 0:1. A 22. percben Kiss egyenlített, Kovács III, Kovács II, Csuta. Tolna: a mérkőzés utolsó percében — a ha- Wiesner — Vincze, Schmelcz, Pata, zai fölény ellenére is *— védelmi hi- Babos. Merk, Somorjai, Pintér, Szé- bából Klein szerezte meg Kisdorog les, Scheffer, Horváth. Fornád .már győztes gólját. 1:2. Jók: Újvári, Ju- a 2. percben a 16-osról szabadrúgás- rasics, illetve Bittner (a mezőny leg­hoz jutott, amelyet Kovács II a sor- jobbja) Klein és Domokos, falba lőtt. A 6. percben Kovács II — Dobján — csak a kapussal állt szemben, de kő- Tengelic—Bátaszék 5:1 (2:0) Tenge­zelről mellégurított. Fornádi fölény lie, 500 néző. Vezette: Köő. Az első alakult ki és a 8. percben ivovacs io perc után a hazaiak vették át a II., a 10. percben Samu, majd a 20. játék irányítását és a 15., valamint a percben Bazáonyi lőtt fölé. A 25. 26. percben lőtt góljukkal 2:0-ás ve- perctől kezdve feljött Tolna és a zetést szereztek. A második félidő félidő végéig uralta a mezőnyt, 15. és 18. percében a hazaiak újabb amelynek eredményeképpen a 35. két gólt, lőttek. A vendégek a 29. percben Széles révén meg is szerez- percben ' szépítettek. A mérkőzés te a vezetést. 0:1. A 36. percben Hor- utolsó percében esett az utolsó ten- váth a 43. percben pedig Somorjai gelici gól. Góllövők: Molnár 2, Jil- kapufát lőtt. ling, Sallai, Gáncs II, illetve László. A II. félidő a hazai csapat fölényé- Jók: Szűcs (a mezőny legjobbja), vei kezdődött és a 3. percben Samu Simon, Molnár, Kurtinák, Bozsolik egyenlített. l:l. Továbbra Is nyo- és Hurtony. masztó hazai fölény jellemezte a já­tékot és a 15. percben ismét Samu volt eredményes 2:1. Ezután ellapo­sodott a küzdelem, unalmas mezőny­játék folyt. A 25. percben szöglet- rúgás után Kovács I röviden men­tett, a labda Horváth elé került, aki közelről nem hibázott. 2:2. A hátra­lévő időben a vendégcsapat támadott többet, de a hazai védelem jól állt a lábán. Az eredmény igazságosnak mondható. Jók: Sárközi. Priger, Sa­mu, Kovács II, illetve Vincze, Merk, Széles és Horváth. — Molnár — Nagymányok—Paks 0:0. Nagymá- nyok. 200 néző. Vezette: Berta. A 90 percből 60 percet a hazai csapat volt támadásban, a csatársor sok gól­helyzetet dolgozott ki, de a befeje­zéssel adósak maradtak. A paksi csapat inkább ió védekezésével tűnt ki, színes csatárjátéka ezúttal el­maradt. Jók: Volár, Nagy, Pataki, illetve Németh I, Vilmányi és Váczi. Bogyiszló—Hőgyész 3:1 (1M). Bo­gyiszló, 200 néző. Vezette: Csordás. Kiegyensúlyozott első félidő után a jobban hajrázó bogyiszlói csapat a II. félidőben ilyen arányban is meg­érdemelten győzött. Góllövők: Bild- héber, Horváth, Strick (ri-esből) illetve Hopp. Jók: Szekeres, Oszter- mayer, Strick, illetve Gallai, Szen­tes. — Sípos — Simontornya—Gyönk 3:1 (3:0). Si­montomya, 100 néző. Vezette: Hor­váth. A hazai csapat már az első fél­időben bebiztosította győzelmét. A II. félidőben ellaposodott a játék és ebben a játékrészben Gyönk szépí­teni tudott. Góllövők: László, Mol­nár, Halbax, illetve Péter, Séta. — Róth — Sz. Alpári SE—Dombóvári VSE II — Bállá — Dunai'itv^os Egyed könnyelműen Majorba rúgta a . __ labdái, aki elment Dobos mellett és fok, de Erdei cselsorozat után jó megszerezte a vezetést. 1:0. Kilenc helyzetből fölélőtt. A siófoki csapat per\: múlva Egyed újra hibát vétett ebben a játékrészben csak ritkán ve- Szigetl ott termett és nem hibázott, szélyeztetett. 1:1 (1:0). Dombóvár, 500 néző. Vezet­te: Kovács. Alacsony színvonalú mérkőzésen a vendégcsapat minden erőlködés nélkül szerezte meg az A tartalékcsapatok eredményei 1. D. Spartacus 19 13 4 2 51:16 30 ~-v- »-'onW a Vasút otthonában. Paks 20 13 4 3 49:21 30 GóUövők: Róth, illetve Szőcs. Jók: 8. Tengelic 20 13 1 6 63:34 27 Róth, és Demeter, illetve Bertók és Fornád 19 8 6 5 38:32 22 5. Simontornya 18 8 5 5 39:33 21 — Sebők — 6. Nagymányok 20 7 5 8 40:39 19 Tamási—Kisdorog 1:2 (0:0). Tamási, 7. Bátaszék 19 7 5 7 37:42 19 300 néző. Vezette: Sipos. Az első fél­8. Tolna 10 7 3 9 44:34 17 idő ?.0 perce során változatos játék 9. Sz. Alpári SE 18 7 3 8 40:48 17 alakult ki. A 20. és 22 percben Kiss 10. Kisdorog 17 6 4 7 x25:36 16 lövései tévesztettek célt. A 38. ~>erc­11. Tamási 18 5 3 10 27:33 33 ben Klein nagy helyzetet hagyott ki. 12. Hogy ész 20 4 4 12 25:50 12 Ezután Tamási került fölénybe, de 13. Bogyiszló 19 4 3 12 21:49 11 nem tudta kihasználni helyzeteit. A 14. G-yönk 18 3 4 11 29:61 10 Bajnoki táblázatok Nb II: 1. Győri Dózsa 2. Táncsics SE 3. Zalaegersz. 1 4. Szombath. Ci 5. Veszprém . 6. Pécsi VSK 9. Pápa 10. Nagykanizsa 11. Zalaeg. Dózsa 12. P. Ércbányász 13. Máza-Szászvár 14. Fűzfő 15. Dombóvár 16. Sopron NB 1. Siófok 2. Pécsi BTC 3. Baja 4. Sz. Dózsa 5. Dunaújváros 6. Lábod 7. Pécsi EAC 8. Pécsi Volán 9. Kaposvár 10. Pécsi Honvéd 11. Bonyhád 12 Mohács 13. Fadd 14. Pécsi Helyiipar 15. Pécsi Kinizsi 16. Sz. Vasas 22 14 5 3 35:13 33 22 13 2 7 45:33 23 22 12 3 7 44 :31 ?7 22 11 3 8 48:27 25 22 8 8 6 38:39 24 22 9 5 8 38:31 23 22 9 5 8 29:37 23 22 8 6 8 37:33 22 22 9 4 9 31:33 22 22 8 6 8 36:39 22 22 8 4 10 28:38 20 22 6 6 10 27:33 18 ' 22 6 6 10 25:31 18 22 6 5 11 23:37 17 22 7 2 13 26:37 16 22 6 2 14 26:44 14 III: 22 13 6 3 34:17 32 22 11 7 4 39:21 29 22 14 — 8 49:31 28 22 11 6 5 38:28 28 22 10 5 7 42:26 25 22 10 3 9 31:23 23 22 7 9 6 33:28 23 22 8 7 7 20:20 23 22 8 5 9 29:27 21 22 7 6 9 30:36 20 22 7 5 10 38:40 19 22 6 6 10 22 :29 18 22 7 4 11 28:40 13 22 7 4 11 20:43 18 22 5 6 11 28:48 16 22 3 5 14 24:48 11 Megyebajnokság: 2:0. A hazaiakat letörte a' vendégek gyors eredményessége és ismét A II. félidőben folytatódott a bony­nagykanizsaiak értek el gólt. Egyed csapat fölénye A 6. percben Harc/, elé adta a labdát, aki 3:0-ra Fláding szabadrúgásai Iszak nagy alakította a mérkőzés eredményét, bravúrra! a felső sarőkbol kióklózte. Átcsoportosított a Vasút. Tapaszti lett A siófoki csapat ebben a íatékrész- a középhátvéd. Fokozatosan feljöttek ben teljesen elkészült erejével még a hazaiak de csak a 45. percben gólhelyzetet sem tudott összehozni. • _ . . . . A lű-flI+rtf+O n O t udtak szépíteni Varga révén. 3:1. -- --- . --■ A II. félidő 5. percében elfeküdt az egész védelmet, de aztán a kifutó egyik kanizsai játékos, nagy tömő- kapusba lőtte a labdát. A 35. perc- rülés támadt, a játékvezető teljesen ben Pataki szabadnigásbol a kapu /r> volt. P-i- 't utánrúgásért végül felé ívelt labdáját Szászfát lépésről is kiállította. Ideges lett a hangulat mind a nézőtéren, mind a pályán. Csak 10 perc múlva csitultak le A 32. percben Fazekas lefutotta az hangulat senkitől sem zavarva, fölélőtte. Két ' perc múlva ismét Szász került jó ________ _ _ helyzetbe, azonban a kifutó kapus k edélyek. A Vasút támadást tárna- mentett. Az utolsó helyzet i^nét dásra vezetett, de az eredményen Szász előtt adódott, aki 7 méterről a nem tudott már változtatni, sőt, 20. percben Szigeti 4:l-re alakította a mérkőzés eredményét. A gól után vendégcsapat az eredmény tartá­k apufát találta el, Hosszú idő után lelkesedésből ki­tűnőre vizsgáztak a bonyhádiak. Erőnlétben is, technikailag is felül­sóra rendezkedett be és ez sikerült mij];t0k a bajnokjelöltet. Jók: Az egész is. mert a tömören vedekezo nagy- bonyhádi csapat, különösen Wágner kanizsai védelemben nem találtak rest n ^ Ambrus, Fláding -és Pataki, illetve Iszak (a mezőny legjobbja), Réder _ hazai csatárok. A Vasúiból Tapaszti és László ját- pehér és Erdei szott elfogadhatóan, míg a vendég- csapatban Takács II., Szigeti, Major játszott átlagon felül. A játékvezető a szezon leggyengébb játékvezetését nyújtotta. Sebők F ADD—Z A VÖD 3:0 (1:0) Fadd, 800 néző. Vezette: Báli. Fadd: , , _ Márkus — Kovács, Soós, Bencze, További eredmények; Táncsics SE hídvégi, Farkas, Petries, Papp, — Veszprémi Vegyész 4:3 (1^3), Pécsi SchuS7ter. Fenyvesi II, Bogos. Lá­VSK—Pápai Textiles 0:0, Zalaeger­szegi Dózsa—Fűzfői AK 1:0 (0:0), Győ­bod: Mohácsi — Fülöp II, Mihóka, Ilosfai, Fuszek, Fülöp I, Borzás, Le­ri MÁV DAC—Szombathelyi Cipőgyár bá‘ csóL Németh, Pintér. Hazai 4:2 (2:1). Zalaegerszegi TE—Soproni rohamokkal kezdődött a mérkőzés. Textiles 2:1 (2:1), Győri Dózsa Pécsi Az ejsb 20 percben öt jó helyzet ma- Ércbányász 2:1 (0:1). -----­NB ITI BONYHÁD—SIÓFOK 1:0 M -0) Bonvhád. 1000 né’ző. Vezette Győré. radt kihasználatlanul. A 23. perc­ben Petries beadásából Schuszter fejjel csúsztatta a hálóba a labdát. 1:0. A 24. percben Márkusnak ve­szélyes helyzetben kellett tisztáznia. ____v._____ A félidő hátralévő részében hazai B onyhád: Kovács — Wágner II. Amb- támadások futottak a pályán, azon- rur'. Frirsi. Barabás. Péter, Fazekas, ban az eredmény nem változott. Pataki. Vajda, Fláding. Szász. Sió- petrics. Fenyvesi II, Bencze és fok; Iszak — Babán, Fehér, Kárpáti, schuszter lövései kerülték el a ka- Krest. Schádl, Erdei. Németh, Ke­rényi. Somogyi. Pelyva. A bonyhádi ----------------------------—:— ----Z— c sapa ragadta magához a kezdemé- A megyei labdarugo-szovetség koz- nye7óc' \7, 1. percben Fazekas a li, hogy a héten hivatalos óráit nem jóbbszé^n e’^ntott, éles beadását a szerdán, hanem csütörtökön, a szo- menteni akaró Fehér majdnem gólba kott időben és helyen tartja. Kézilabda NB II Simontornya—Pécsi Ércbányász 16:11 (7:3) Simontonyán, 250 néző előtt, a követ­kező játékosokkal harcolta ki a győ­zelmet a hazai csapat: Nagy, Vin- czellér II, Szabó, Hólik, Dégi, Te­mesvári, Vinczellér I, Cserháti, Vida. Szebeni. A hazai csapat végig kezé­ben tartotta a játék irányítását és közepes iram is elég volt ahhoz, hogy biztosan győzzön az Ércbányász ellen. A simöntomyai csapat végig 4—5 góllal vezetett, így egy pillana­tig sem volt kétséges a simontor- nyai győzelem. A hazaiak góljá< Cserháti (8), Szabó (5), Vinczellér I. (2) és Hólik szerezte. Bár az egész csapat jól játszott, de külön kell dicsérni Dégit és Nagyot, átlagon felüli teljesítményükért. BVSC—TOLNA 16:9 (9:3) Tolnán került lejátszásra a mér­kőzés, ahol a vendégcsapat meg­lepően jól kezdett és a nyolcadik percben már 5:0-ra • vezettek. A tol­nai lányoknak nem ment a lövés, de a szerencse sem szegődött mellé­jük, mert az első tíz percben öt esetben a kapufát találták el. A fél­idő végéig két esetben jutott Tolna büntetőhöz, de ebből csak az egyi­ket tudták értékesíteni. A 16. perc­ben ismét kapufát dobtak és csak a 22. percben sikerült 9:3-ra szépí­teni. A második félidő ötödik percében már 11:3 volt az eredmény a ven­dégcsapat javára, amikor Tolna kez­dett jól játszani és nyolc perc alatt négy gólt lőttek a vendégek kapu­jába. A 17. percben kettős kiállításra került sor és megtört a tolnaiak lendülete, ismét a vendégek kerül­tek fölénybe és szerezték góljaikat. Két tolnai játékos is küzd a labdáért és még szabálytalansághoz is kénytelenek folyamodni, 'de így is a budapesti kislány szerezte meg a labdát. A tolnai csapat csak a második básokkal is párosult —. rászolgáltak A oi nornhnn 1 c-a T3o tüdőben, tíz percen át játszott jól. a vereségre. A budapesti csaoat ez­A 24. percben 16.9-es állásnál Be- Különben lelkesedés nélküli, meddő úttal taktika, fegyelem és lelkesedés luez is a kiállítás sorsára Jutott. játékukkal — mely a pontatlan do- szempontjából is’ Tolna fölé nőtt