Tolna Megyei Népújság, 1967. június (17. évfolyam, 127-152. szám)

1967-06-09 / 134. szám

Góllövőlista NB UI. 10 gólos: Tarr (Dunaújváros). 8 gólos: Máté (Bonyhád), Krémer, Petrity (Baja). 7 gólos: Kása (Pécsi Kinizsi), Gu­lyás (Kaposvár). 6 gólos: Pataki (Bonyhád), Loboda (Szekszárdi Vasas), Gombár (Mohács). 5 gólos: Borzás (Lábod), Erdei (Siófok), Freppán I. (Pécsi Helyi­ipar), Rossi, Kormos (Szekszárdi Dó­zsa), Hauschl (Pécsi BTC), Schuszter (Fadd), Varjas II. (Pécsi Kinizsi), Légrádi (PEAC). hád), Németh, Tomka (Dunaújvá­ros), Varsányi (Pécsi BTC), Micskó (Szekszárdi Dózsa). 2 gólos: Borzás II., Lebár (Lábod), Bartha, Balogh, Takács (Kaposvár), Für I. (Dunaújváros), Gorkovics, Nyilas (Baja). Kerényi, Somodi (Sió­fok), P. Kovács (Pécsi Helyiipar), Varjas I. (Pécsi Kinizsi), Egri, Cső­re, Milkovics, Dobos (Pécsi Hely­őrség), Ungi (Szekszárdi • Dózsa), Farkas, Vámos (Pécsi BTC), * Girám, Tolna megye ifiválogatott— Budapest II. ifiválogatoft 2:1 (2:0) 4 gólos: Rostási (Szekszárdi Vasas), Márity, Rausch (Baja), Kocsis (Dunaújváros), Petries (Fadd), Gör- gényi (Pécsi BTC), Bódog (Pécsi Volán). 3 gólos: Kovács (Pécsi Volán), Ta­kács, Posta, Fülöp (Lábod), Né­meth, Pelyva (Siófok), Kovács, Ka­lász (PEAC), Vajda, Szász (Bony­Az 50. edzés után A megyei kosárlabda-bajnokság­ban a Paksi Gimnázium női csapata áll az élen. Ezt az eredményt hosszú, kitartó, kemény munka előzte me?. Szentesi Alajos test­nevelő eredményes munkáját nagy­ban hozzásegítette az a fegyelem, mely a női csapatot jellemzi. A héten már túljutnak az ötvenedik edzésen, hat lánynak egyetlen hiányzása sincs, míg a másik hat lánynak mindössze egyetlen iga­zolt hiányzása van az edzésekről. A csapat szeretné megtartani ve­zető helyét és nem titkolják: a bajnoki címet akarják megszerez­ni. Vasárnap nehéz mérkőzés előtt állnak, mert Konyhádon a Cipő­gyár csapata ellen lépnek pályára. A találkozó szoros küzdelmet ígér és mindkét csapat esélyes a baj­noki pont megszerzésére. László (Pécsi Volán), Svaier (Mo­hács), Fazekas (Bonyhád). Megyebajnokság: 12 gólos: László (Simontornya). 11 gólos: Sallal (Tengellc). 10 gólos: Varga (Sz. Alpári SE). 8 gólos: Kródi (Paks). 7 gólos: Illés (Dombóvári Spar­tacus), Tóth (Bátaszék), Németh I. (Paks). 6 gólos: Osztermayer (Bogyiszló), Rábóczky (Simontornya), Gáncs II. (Tengellc). Kovács II. (Fornád), Kozma (Nagymányok), Bodony (Bá­taszék). 5 gólos: Szalai (Tamási), Kiss (Kisdorog) Tóth, Molnár (Gyönk), Aszmann (Hőgyész), Gera (Nagy­mányok), Délczeg (Fornád). 4 gólos: Somorjai (Tolna), Kovács, G. Kiss (Dombóvári Spartacus), Jil­ting (Tengellc), Nádasi (Nagy­mányok). 3 gólos: Nagy (Bátaszék), Tarr (Paks), Kiss (Tamási), Pataki. Bn- reith (Nagymányok), Krémer, Cse- ke (Kisdorog), Fehér (Sz. Alpári SE), Pintér. Pata (Tolna). 2 gólos: Pusztai (Tengellc), Pavel- ka, Schneider. Pintér (Tamási). Pin­tér, Magyar (Hőgyész), Aradi. Ma­gyar (Bátaszék), Farkas (Paks), Srhmelcz (Tolna). Molnár (Tengelic), Füieki, Csehi (Bogyiszló), Jankó, Sé­ta (Gyönk). Danes Tormási (Sz. Al­pári SE), Pálfi (Fornád), Domokos (Kisdorog), Gaál (Dombóvári Spar­tacus). Szekszárd 300 néző, vezette: Stadler. Tolna niegye: Gaál — Schmidt, Barabás, Fledrich, Mai­sai, Simon, Ferkelt, Füieki, Bús, Hosnyánszki, Fiáth. Budapest II.: Furák — Palócz, Pál, Márkus, Szabó K., Szabó I., Ludaits, Hor­váth, Ridács, Zöldi, Varga. Az első percek Tolna megye ifjú­sági válogatottjának fölényét hoz­ták. Sorozatos támadás utón a 3. percben Füieki leadását Bús nagy erővel vágta a hálóba. 1:0. Ezután tovább élénkült az iram és a fővárosi csapat is több ve­szélyes támadást vezetett, a vé­delem azonban tisztázott. Várat­lanul esett a Tolna megyei vá­logatott második gólja. A 15. percben Hosnyánszki a 16-o«on belül cselezett, ketten támadták, a kapus is kifutott, de a róla le­pattanó labdát a menteni akaró Pál saját kapujába rúgta. 2:0. Az öngól a vendégcsapatnak adott szárnyakat. A 17. percben védőink egymásra vártak, Zöldi a kifutó Gaál fölött átemelt, de a labda a kapu fölé szállt. A 18. percben a budapesti csapat ka­pust cserélt. A 20. percben Fi­áth megsérült, helyére Bacs jött be. Kapkodóvá vált a Tolna me­gyei válogatott játéka. A 27. percben Ludaits 18 méteres sza­badrúgása után a kapufán csat­tant a labda. A vendégcsapat át­vette a játék irányítását, nagy nyomás nehezedett védelmünkre. A második félidő elején a ven­dégcsapat kezdett jobban és a 2. percben Horváth távoli lövé­sére Gaál rosszul futott lei, Maj- sai a gólvonalról mentett. Csatá­raink körülményesen és lassan szőtték a támadást, Bacs pedig nem találta helyét a pályán. A 4. percben Szabó K. vezette fel a labdát. Átjátszotta a védőket, Ridácshoz továbbított, aki az el­mozduló Gaál mellett a kapuba lőtt. 2:1. A gól felrázta a fővá­rosi csapatot és tetszetős, szép és gyors támadásokat vezetett. A 24. percben az igen gyengén játszó Ferkelt helyére Hepp jött be. Védelmünk nagy küzdelmet ví­vott a gyors csatárokkal, akik sorozatos támadásokkal veszé­lyeztettek. A második félidő egyetlen szép támadását a 33. percben vezette válogatottunk. A Tolna megyei váloga­tott ezúttal igen gyenge játékot produkált, teljesítménye messze elmaradt az elmúlt heti budapesti játékától. Jók: Majsai, Barabás, Simon, Bús, Gaál, il­letve Pál, Ludaits, Zöldi, Szabó K. és Szabó I. — fekete — Labdarúgás MEGYEI „B” Felnőttek.: 1. Bölcske 10 7 1 2 31:17 15 2. Sz. Vasas II. 10 6 2 2 23:13 14 3. Szakcs 10 4 5 1 13:9 13 4. Sióagárd 10 5 3 2 20:14 13 5, Cikó 9 4 4 1 28:18 12 6. Szedres 10 4 3 3 27:22 11 7. B. Petőfi 10 4 3 3 16:14 11 8. Dszt.-györgy 10 4 2 4 22:28 30 9. Dunaföldvúr 10 4 1 5 16:18 9 10. Dalmand 10 4 1 5 15:22 9 11. Ozora 9 3 2 4 17:23 8 12. Nagydorog 10 2 3 5 20:24 13. Győré 10 2 2 6 9:16 6 14. Sz. Dózsa II. 10 — 10 10:29 — Ifjúságiak: 1. Bölcske 10 9 1 — 40:2 19 2. Sz. Vasas 10 9 — 1 54:10 30 3-4. Cikó 9 7 — 2 27:17 34 3—4. B. Petőfi 10 6 2 2 27:14 14 5. Sz. Dózsa 10 6 1 3 19:8 13 6. Sióagárd 10 4 3 3 18:11 11 7. Szedres 10 4 1 5 22:29 9 3. Dunaföldvár 10 4 1 5 13:26 9 9. Dalmand 10 2 3 5 18:24 7 10. Ozora 9 3 1 5 16:32 7 11. Nagydorog 10 3 1 6 15:36 7 12. Dszt.-györgy 10 1 3 6 16:29 5 13. Győré 10 1 2 7 10:27 4 14. Szakcs 10 — 1 9 6:36 1 A megyei bajnokság állása a tartalekcsapatok eredményeivel 1. D. Spartacus 12 7 3 2 25:10 17 2. Paks 12 7 2 3 28:18 16 3. DVSE II. 12 7 2 3 23:23 16 4. M.-Szászvár II. 12 6 3 3 34:24 35 5. Tengelic 12 6 1 5 30:24 13 6. Bátaszék 12 5 3 4 22:23 33 7. Simontornya 11 4 4 3 23:15 32 8. Sz. Alpári SE. 12 5 2 5 31:31 12 9. Nagymányok 12 4 4 4 23:24 12 10. Kisdorog 1? 5 2 5 22:24 12 11. Tamási 12 4 2 6 21:20 10 12. Fornád 12 4 2 6 18:23 10 IS. Hőgyész 12 3 3 6 17:26 9 14. Bogyiszló 12 3 3 6 14:22 9 15. Tolna 11 2 3 6 18:23 7 16. Gyönk 12 2 3 7 16:35 7 Munkatársunk vasárnap kora reg­geltől késő estig küldhbözó sport- rendezvényeket látogatott — főként olyan helyeken, ahová ritkán jut­nak el a megyei, vagy a járási TS és a különböző szakszövetségek tag­jai. Ezt látta munkatársunk reggeltől estig: 7.45: Kaj mádon a helybeli kézilabdás lá­nyok a Szekszárdi Kórház csapatát fogadják bajnoki mérkőzésre. A háló a kapun már fent van, a lányok megkezdik a bemelegítést, megérke­zik a szekszárdi csapat is. Körül­nézem a pályát: elszomorító állapot­ban van. Közepe salakos, oldalt fü­ves. A vonalakat mész helyett hal­vány fűrészpor jelzi. A kapuk mé­rete alacsonyabb az előírtnál. Nagy Károly, a sportkör elnöke ad ma­gyarázatot: — Sajnos a pályánk rossz, de a nyáron rendbe tesszük, megnagyítjuk. Ha igaz, kapunk vörös salakot is hozzá. Persze az is kellene, hogy a gazdaság is segítene bennünket. Sok a problémánk. Az idén már a har­madik helyre költöztetik az öltö­zőnket. Jó tekepályánk volt, amit három éve lebontottak, mert a helyé­re ház épült. Akkor mindent meg­ígértek, de most már azt mondják, a sportkör vegyen anyagot és építse fel. Ha sürgősen nem történik vál­tozás, mindnyájan beleúnunk és abbahagyjuk az egészet, nincs értelme a szélmalomharcnak. Pedjg kézila'o- dásaink is megérdemelnék a nagyobb támogatást, hiszen a járási bajnok­ságban az élen vannak. 8.50: Nagydorogon a Máza-Szászvári Bá­nyász női kézilabdacsapata az el­lenfél. Viszonylag sok nézője van a mérkőzésnek, ahol megfelelően előkészített pálya fogadta a csapato­kat. Az első félidőben jól megy a hazaiaknak, de Roncsek Imre edző kesereg: — Az első félidőben mindig jól megy a csapatnak, vezetünk, dd a második félidőben visszaesnek a lá­nyok, sorra veszítjük el mérkőzése­inket. A játékvezető hétméterest ítélt Nagy- dorog ellen. Felhördül a közönség: — Vedd le a szemüveged, talán ak­kor jobban látsz — így a bírónak. Ez hetes? — kiabálja tele torokkal egy másik szurkoló. Néhány fiatal az oldalvonal mellett szaladgál föl- alá, mintha ezzel sikerülne rábírni a játékvezetőt, hogy döntését meg­változtassa. Nincs ok az izgalomra, a nagydo­rogi kapus kivédi a hetest. Közben Lili Katalin szászvári kislány el­esik. combján tenyérnyi helyen le­jön a bőr. A szünetben néhány nagy­dorogi fiú előzékenyen a mentő­ládáért szalad. Jóleső érzés látni ezt az igyekezetei, segíteni akarást. De amikor kinyitják a menlőládát, még a lélegzetem is eláll: egymás hegyén hátán minden. Az egyik fiú> előveszi az ollót, amit teljesen kikezdett a rozsda. Szemünk összetalálkozik: a fiú szó nélkül süllyeszti vissza az ollót a tasakba, majd a dobozva. Vé- "•'11 a kislány combját beszórják ultraseptyl porral. REGGEL TOL — ESTIG Roncsek edzőnek igaza lett: a má­sodik félidőben „eltűnt” a hazai csa­pat, a máza-szászvári lányok öt perc alatt hat gólt dobtak és ezzel lénye­gében eldőlt a mérkőzés sorsa. Le- csendesedtek a kedélyek, már a bí­ró is jó volt, mindenki belenyugo­dott a vereségbe. A humor csak egy tized másod­percre feledteti a nézőkkel, hogy az NB n-es csapat vesztésre áll. Sza­bó Ödön edző az egyik nézőnek ma­gyaráz: — Ha rendelkezésre állna Borcsá- né és Kurucz. talán más lett volna az eredmény. Borcsáné igazoltan van távol, de nem tudjuk, Kurucz miért nem jött el, pedig a kezdő csapatba vettük számításba, egész héten így készültünk és taktikailag is építettünk rá. A szekszádi Dózsa-pályára futva érkeznek a pálfai röplabdások. Né­meth Miklós csapatkapitány magya­rázkodik: — Már tíz kilométert jöttünk, amikor észrevettük, hogy a gépkocsi menetlevelét otthon felej­tettük, vissza kellett fordulni, és ezért késtünk. Nem történt különös baj, a pállal­ak öt perc alatt felöltözve álltak a pálya szélén, és megkezdődött a Szekszárdi Spartacus elleni bajnoki mérkőzés. A gondosan előkészített pályán — melyért a pályagondnok feltétlen dicséretet érdemel — két olyan csapat mérkőzött, ahol a já­tékosok átlagkora harminc körül volt. Az „öreg rókák” bemutatták a röplabdasport szépségét és szín­vonalas, izgalmas küzdtelemben a pálfaiak győztek. a Medgyes-pusztai Harcos Ut Terme­lőszövetkezet támogatásával három he­te kezdtük az öltöző építését. Tég­lát, valamint tetőanyagót tőlük kap­tunk, ajtót és ablakot a sportkör vett. Nemcsak a sportolók, de a szurkolók is kivették részüket az építkezésből, átlag hatvanan dolgoz­tunk rajta. Most már csak a vakolás van hátra. Érdemes megnézni belülről is az öl­tözőt: a középső helyiségben mosdó hat csappal, a víz a padláson elhe­lyezett tartályból folyik. Jobbról es balról öltözők. A vízcsap csöveire gondosan vasalt törülközők vannak kikészítve, önkéntelenül megkérde­zem: honnan kapják a vizet? —mer* nem látok kutat a közéiben. Szabó István a legtermészetesebb hangon kijelenti: — A 250 literes tartályt minden mérkőzés előtt, szombaton megtölt­jük. Mi hordjuk a labdarúgókkal együtt a vizet a környező házakból. Körülnézek. A legközelebbi ház legalább 300 méter. Ez aztán sport­szeretet. lelkesedés! Példaképül ál­líthatjuk őket nagyon sok sportkör elé. Kérnek, látogassam meg őket máskor is. Megígérem. Úgy gon­dolom, megérdemlik. A Soós Sándor művelődési házban nagy a szekszárdiak öröme. A döntőbe jutott Vecsei bajnokságot nyert és Mészáros is közel állt ah­hoz, hogy a dobogó legmagasabb fokára kerüljön. Sajnos az érdek­lődés elmaradt attól, amit az orszá­gos bajnokság megérdemelt volna, pedig a színvonalra — különösen vasárnap — nem panaszkodhattak a nézők. A vidéki egyesületek vezetői elismerőleg nyilatkoztak a rende­zésről, melyből Mestyán Adám vál­lalta az oroszlánrészt. Végül említ­sük meg, hogy a jelenlévő szakem­berek egyhangú döntése alapján a legtechnikásabb versenyző részére ki­írt tiszteletdíjat a salgótarjáni Far­sang kapta. A városi sporttelepen már kifutott az Sz. Alpári SE és a Gyönki MEDOSZ labdarúgócsapata. Kez­dés után rögtön a gyönkiek értek el gólt és ez fellelkesítette a vendé­geket. A gyönkiek között nem lát­tam Molnárt és Tóthot. A szakosz­tályvezetőtől Heidt Józseftől kértem magyarázatot, mely így hangzott: — Monár nem játszik többet ná­lunk, elütöttük. A múltkor ittasan ment a pályára, de sajnos nem ez volt nála az első eset. Fegyelmet aka­runk teremteni. Tóth igazoltan van távol, ővele nincs semmi probléma. Mindössze néhány percig marad­tam, néhány felvételt készítettem és irány a kosárlabda-mérkőzés. A Szekszárdi Petőfi—Szigetvár női kosárlabda-mérkőzés szünetében ér­keztem. A szekszárdi csapat öt pont­tal vezetett a listavezető szigetvá­riak előtt. A második félidőben a szekszárdi csapat visszaesett, Szi­getvár vezetéshez jutott, amikor ed­zőjük mérgesen bekiabált: — Klárikám, neked nincs más dol­god, mint Csepreghyt fogni. Ekkor megszólalt egy néző: — Bocsánat, már nem Csepreghy, hanem Postáné — és ez nagy kü­lönbség. Tamási központjában megkérdez­tem: melyik úton jutok el Medgyes- pusztára? A fiatalember először végigméri engem, majd a Trabantot és meg­kérdezte: — Nem talál jobb helyet a megyében Medgyes-pusztánál? Végül kiderült, hogy a megkérde­zett labdarúgó várta az autót, Diós- berénybe mentek. Hívott: menjek velük, oda jobb az út. Néhány má­sodpercre megfordult a fejemben, hogy igaza van. de szerencsére még­is Medgyes mellett döntöttem. Nem bántam meg. Ami az utat illeti, elég rossz volt. De nézzük, hol is fekszik Medgyes? Tamásihoz tíz kilométer, Ujireghez és Nagykónyihoz négy kilométerre fekszik. Mindenhonnan csak földes útról lehet eljutni Medgyesre. Meglepő kép fogad: gondosan elő­készített, kimeszelt pálya, szabvá­nyos méretű kapufák, a nézőtér el­kerítve a játéktértől, és ami szenzá­ció, az öltöző. Szabó Istvántól, a sportkör elnökétől kapok magyará­zatot: — Tavaly alakult labdarúgócsapo- tunk. Nagyon szerelik a sportot a pusztán, hiszen a mérkőzés itt a vasárnap délutáni szórakozást je­lenti. Megmutatja az öltözőt és közben mondja: — A nagykónyi tanács és Nagykónyiban az Iregszemcse el­leni mérkőzés l:l-re all, az első fél­idő 30. percében, amikor megérke­zem. Igyekszem feltűnés nélkül el­helyezkedni a nézők között. A kapu mögött megyek el, amikor egy harcias asszony öklét rázza és kiabál: — A négyest ma még agyonverem, nem megy haza élve. Nem eszik olyan lorrón a kását Nagykónyiban sem. Az asszony le- csendesül, majd a második félidő­ben hazamegy. A páiya vegyes benyomást kelt. Talaja elég rossz, a kapufákon is akadna javítanivaló, viszont az egyik oldalon nagyop szépen elkerítették, míg a másik oldalon a leszakított drót mutatja, hogy hol volt a kö­zönséget a pályától elzáró dróthuzal. A nézők egy része most az oldal­vonal mellett áll. Jön a jegyszedő. Tőlem négy méterre három fiú és három lány áll. A jegy szedő hango­san mondja: 6x2—12. Tizenkét fo­rintot kérek. A lányokból az egyik megszólal: nekem nem keli jegy már vettem. A jegyszedő vitázik, mire a lány otthagyja, és a hátam mögött megy el, hogy ne kelljen jegyet váltani, önkéntelenül végig­nézem. Elegáns fehér körömcipő, szürke szoknya, halvány kockával, fehér kardigán — minden bizony­nyal olasz honban gyártották, — a vállán fekete vállpántos táska. Ahogy elnézem, szüleinek legalább 1200 fo­rintjába került a gondosan össze­állított kollekció. De ő nem vesz jegyet. Nincs két forintja, inkább vitázik a jegyszedő­vel, aki végül, beleún, otthagyja. A lány visszamegy társaihoz és egy farönkre ül, majd rágyújt egy ci­garettára, mint aki jól végezte dol­gát. ö a „menő”. Átrázta a jegysze­dőt. Egy kicsit mosolygok rajta, egy kicsit sajnálom is. Úgy látszik, mással nem tud ki­tűnni. Vagy mégis? Igen. Most veszem csak észre, hogy egy ősz hajtincs van a hajában. Majdnem elfelejtem: a hazai csa­pat könnyen megadta magát és Iregszemcse jó játék után, sok gól­helyzet kihagyása mellett is 4:í-re győzött. 1 -Ny­A megyei Ifjúsági bajnokságban Paks, Tamási és Gyönk is győzni tudott, (Tamási és Gyönk idegenben). A forduló meglepetését Tamási szol­gáltatta a Dombóvári Spartacus le­győzésével, de meglepetés Kisdorog tolnai veresége is. Részletes eredmé­nyek: Tolna—Kisdorog 3:0 (0:0), Sz. Alpári—Gyönk 1:9 (1:2), Bogyiszló— Máza-Szászvár 0:7 (0:3), "Tengelic— Fornád 0:2 (0:1). Hőgyész—DVSE II. 2:4 (1:1). Paks—Simontornya 5:1 (3-:!). Dombóvári Spartacus—Tamási 0:3 (0:2), Bátaszék—Nagymányok 2:1 (0:1). 12 11 — 12 12 8 7 7 5 5 5 4 4 4 4 2 12 4 — 12 3 1 12 12 12 12 12 11 12 12 12 11 1. Paks 2. Tamási 3. D. Spartacus 4. Gyönk 5. Kisdorog 6. Nagymányok 7. Bátaszék 8. DVSE 9. Simontoirnya 10. Tengelic 11. Hőgyész 12. Máza-Szászvár 13. Tolna 14. Fornád 15. Sz. Alpári SE 16. Bogyiszló 12 — 1 11 BONYHÁDI JÁRÁS: Eredmények: Tabód—Váralja l:l. Aparhant—Kalaznó 1:0, Bonyhád­varasd—Kakasd 1:3, Tevel—Felső­nána 2:2. A Kisvejke—Závod mérkő­zés elmaradt. A bajnokság állása: 36:9 41:9 33:13 38:24 28:20 37:17 24:25 32:24 22:24 17:16 17:26 20 *.21! 13:28 14:26 19:61 6:54 1. Kakasd 7 5 1 1 18:6 11 2. Tevel 7 3 3 1 18:14 9 3. Kalaznő 7 4 — 3 10:4 8 4. Závod 6 3 2 1 7:4 8 5. Aparhant 7 2 4 1 9:8 8 6. Bony hád varasd 7 3 2 2 9:10 8 7. Felsőnána 5 2 3 — 12:6 7 8. Váralja 7 2 2 3 17:15 7 9. Tabód 7 — 1 6 2:20 1 10. Kisvejke 6 ~ 6 1:16 Kosárlabda Nők: Bonyhádi Cipő—Bálaszéki VSK 76:11 (39:4), Szekszárdi Vasas II.—Dombóvári VSE 44:42 (18:2), Paksi Kinizsi—'Szekszárdi Vörös Me­teor 46:57 (24:29). Szekszárdi Vasas II.—Szekszárdi Vörös Meteor 37:25 (14:7), Bajai Fehérnemű ifi—Dombó­vári Apáczai Gimnázium 42:16 (25:7>. Férfiak: Bonyhádi Vasas—Bátaszéki VSK 64:32 (29:17), Szekszárdi Vasas- Dombóvári VSE 60:14 (29:26). Bajai Vízügy II.—Dombóvári Apáczai Gim­názium 98:55 (50:15), Bajai Bácska Ifi—Bajai Bácska II. 57:71 (27:29). Kerékpár A Kaposvár—Siófok: útvonalon és Siófokon rendezték a Sió Kupa or­szágúti és háztömbkörüli kerékpár- versenyt. A versenykerekesek I. osztályában Fejős Ferenc az idén először indult első osztályú versenyen és a győz­tes nagykanizsai Babati mögött a- első napon a második helyen vég­zett. A két nap összesített versenyé­ben pedig az előkelő harmadik he­lyet szerezte meg. megelőzve győri szombathelyi, székesfehérvári ellen­feleit. Gerendái a két nap össze­sített versenyében negyedik lett az I. osztályban. A II. osztály futamában Sersli Tibor szerepelt várakozáson felül: gépcserével is az összetett versenv- hon negyedik lett. Az Hiúságiak ••‘■■senyében Klézli a második nanon bukott és biztos harmadik helyről az ötödik helyre került.