Tolna Megyei Népújság, 1966. november (16. évfolyam, 258-282. szám)

1966-11-15 / 269. szám

6 TOLNA MEGYEI NÉPÜJSÁG 1966. november 13. Dombóvár pontot hozott Győrből — Máza-Szászvár második, az Sz. Dózsa nyolcadik lett az I\B Ill-ban Bonvhád nyerte a rangadót, csak az utolsó fordulóban dől el, ki lesz a harmadik feljutó a megyei bajnokságból Kellemetlen hűvös, esős idő fogadta a vasárnap pályára lépő csapato­kat a végéhez közeledő idei bajnoki idényben. Az NB Ill-ban már az utol­só fordulót játszották és csapataink közül a Máza-Szászvár pécsi győ­zelmével megtartotta második helyezését. A megfiatalított Szekszárdi Dó­zsa végig lelkesen küzdött, de végül is az utolsó percben lőtt góllal a ' Pécsi BTC mind a két bajnoki pontot elvHte Szekszárdról, annak elle­nére, hogy a vezetést a szekszárdi csapat szerezte meg. Az NB Jl-ben két fordulóval a bajnokság befejezése előtt nagy iz­galmak közepette bonyolították le a 32. fordulót. Dombóvár Győrben ven­dégszerepeit és a Győri Dózsánál gól nélküli döntetlen eredményt ért el. s ezzel értékes pontot szerzett. A megyei bajnokságban az otthonában játszó Bonyhád lényegesen jobb is volt és így Bonyhád nagyarányú győzelmet aratott a rangadón. A feljutásra esélyes Fadd, Nagymányok és Paks egyaránt nyert otthoná­ban és így csak az utolsó bajnoki fordulóban dől el, hogy hármójuk közül melyiknek sikerül majd kiharcolnia az NB Ul-ba jutást. A többi mérkőzésen egy kivételével sorra az otthon játszó csapatok szerezték meg a bajnoki pontokat. A Dombóvári Spartacus a Szekszárdi Gépjavítót, a Szekszárdi Honvéd Fornádot, Hőgyész Kisdorogot, Bogyiszló meglepetésre Tolnát győzte le. Tamásiban a Tamási—DVSE Ti mérkőzés döntetlenül végződött. NB 11. Gvőri Dózsa—Dombóvári VSE 0:0 Győr, 200 néző. Vezette: Both. Győri Dózsa: Halasi — Egyházi, Halász, Buri — Karácsony, Huj- ber — Nyári, Szalóki Domonkos, Szerbeczky, Vígh. Edző: Horváth Zoltán. Dombóvári VSE: Ban- csi — Tamás, Egyed, Potp — Beke, Kalmár — Sonkoly, Már­ton, Tapaszti, Varga, Tassi. Ed­ző: Galambos István. Dombóvár mind a két felidő­ben önfeláldozóan védekezett és a hazaiak góllövési kísérleteit szinte csírájában fojtották el a védők. A dombóvári támadósor több tagjának is védő feladata volt ezen a találkozón. Elöl csak 1—2 csatár tartózkodott, termé­szetesen ezek a csatárok sem ve­hették fel a siker reményében a harcot a hazai hátvédekkel és így alakult ki a 0:0-as döntetlen eredmény, amely a dombóvári csapat számára komoly fegyver­ténynek számít A mérkőzés so­rán Bancsi, Egyed és Potó szinte emberfeletti teljesítményt nyúj­tott, a hazaiaknál Egyházi, Ha­lász és Szerbeczky játéka emel­kedett az átlag fölé. A hátra­levő két mérkőzésen a dombóvá­riak szeretnék befogni a bajnoki táblázaton előttük álló Székes- fehérvárt, a Vasas Izzót és a Győri Dózsát. Reméljük, hogy ezek közül egyik vagy másik si­kerül is. További eredmények: Székes- fehérvári MÁV—Esztergomi Va­sas 1:1 (1:0), Kaposvári Kinizsi— Mosonmagyaróvári TE 4:2 (1:0), Pécsi VSK—Zalaegerszegi TE 2:1 (1:0), Pécsi Bányász—Vasas Izzó 3:0 (0:0), Zalaegerszegi Dózsa— Pápai Textiles 1:1 (1:0), Fő­városi Autóbusz—Soproni Tex­tiles 3:0 (3:0), Budai Spar­tacus—Veszpémi Haladás Pe­tőfi 3:1 (1:0), Várpalotai Bá­nyász—III. kér. TTVE 4:2 (0:0). A bajnokság állása a hátralevő két forduló előtt a következő: Esztergom ______ B udai Spart. Győri Dózsa Vasas Izzó Sz.fehérvár Dombóvár Sopron Z Dózsa III. kér. TTVE Veszprém Kaposv. Kin. Pápa 32 14 H 7 54:26 39 32 11 15 6 32 13 8 11 32 14 6 12 32 11 12 9 32 12 8 12 32 10 32 9 32 9 32 10 32 7 32 5 7 15 9 14 6 17 4 18 9 16 7 20 52:36 46:38 46:46 33:35 38:48 44:47 40:51 44:63 42:63 32:54 27:63 Magyaróvár 32 1 4 27 25:110 6 Az első vonal feletti Várpalota már feljutott A második vonal felettiek még feljuthatnak, a har­madik vonal alatti Mosonma­I-------------------------------------------------* 1. Várpalota 32 22 5 5 *77 :S3 49 2. Pécsi Bányász. 32 17 10 5 57:35 44 3. Autóbusz 32 18 7 7 60:29 43 4. Zalai TE 32 18 5 9 67:32 41 5. Pécsi VSK 32 18 5 9 61:36 41 Totóeredmények 1. Győr—Bp. Honvéd 2. Pécs—Tatabánya ' i 3. MTK-C. Dózsa 4. Dorog—Ózd 5. Dunaújváros—Salg. BTC 8. Eger—komló 7. Egyetértés—Ganz-MAVAG S. Oroszlány—BVSC 9. Szállítók—MÁV DAC 10. Sz. fehérvár—Miskolc 11. Jászberény—Bp. Spartacus 12. Gyula—Szolnoki MÁV 18. Pénzügyőr—Bp. Előre +1 U. Izzó—Pécsi B. 6:1 0:0 2:4 4:2 0:0 0:1 1:0 2:0 4:0 I 0:0 X 1:1 x :l í 0:3 2 Tóth Erika két éve sportol a Hő- g-yészi MEDOSZ atlétikai szak­osztályában. A fiatal lány a me­gyei kiválasztó versenyen nem volt jó formában, de így is 31,80- as dobásával az első lett. Eddigi legjobb eredménye 36 méter. Nemcsak gereiyvetésben, hanem egyéb sportágban is jól helytáll. Két éve, az országos úttörőbaj- nokságon kislabdadobásban or­szágos második leit 62 méteres dobásával. A Hőgyészi MEDOSZ Sportkör Tóth Erikától az elkö­vetkező években további jó sze­replést várt, melyhez minden alapfeltétele megvan gyaróvár már kiesett az NB II­ből. NB III. Pécsi BTC—Szekszárdi Dózsa 2:1 (0:0) Szekszárd, Dózsa-edzőpálya. Vezette: Tegzes. Pécsi BTC: Se­res — Kővári, Bárácz, Keidl — Harsányi, Varga — Görgényi, Gyurkovics, Hauschl, Horváth Bencsik. Sz. Dózsa: Lickert — Budimácz, Tamási, Szalay — Herczig, Bencs — Micskó, Túr esik, Kálmán, Topor, Ungi. A fel ázott talaj, a vizes fű és a végig szemerkélő eső alaposan próbára tette a két csapat játékosait. A Dózsában a „nevek” helyett fia­talok kaptak helyet, Kálmán csa­tárjátéka azonban nem volt sze­rencsés megoldás. A techniká- sabb vendégek kaptak jobban lábra, de az első gólhelyzet csak a 20. percben adódott, amikor Hauschl lőtt fölé az ötösről, öt perc múlva Micskó már csak a kapussal állt szemben, de labdá­ja elakadt Seresben. Szünet után a Dózsát segítette a szél, mégis kiegyenlített volt a játék az első 20 percben. Ez­után a Dózsa lendült támadásba és a 25. percben Budimácz sza­badrúgása után Ungi elé került a labda, ciki a hazaiaknak sze­rezte meg a vezetést. 0:1. Nem sokkal később megismétlődött az előbbi gól. Most Harsányi ívelt szabadrúgást a Dózsa kapuja elé és Horváth sem hibázott. 1:1. A hátralevő időben mind a két csa­pat kivette a részét a támadá­sokból. Már-már úgy látszott, hogy a két csapat megosztozko­dik a bajnoki pontokon, amikor a 45. percben szögletrúgás után Hauschl labdája gólba tartott és Tamási még beljebb segítette. 2:1. Újrakezdés után a játékveze­tő már az óráját nézte és véget vetett a küzdelemnek. Kellemetlen időben is jó ira­mú változatos küzdelmet vívott egymással a két csapat. A PBTC nem érdemtelenül jutott a győze­lem birtokába. Viszont a meg­fiatalított szekszárdi csapat sem keltett csalódást. Kitűntek: Bá­rácz, Hauschl, Görgényi, illetve Tamási, Ungi és Bencs. További eredmények: Lábodi MEDOSZ—Nagykanizsai VTE 1:2 (1:2), Pécsi Helyiipar—Dunaújvá­rosi Építők 6:1 (2:0), Nagykani­zsai Bányász—Zalaegerszegi Épí­tők 4:0 (2:0), Bajai MTE—Nagy- kanizsai Dózsa 9:2 (1:2), Pécsi EAC—Máza-Szászvár 3:5 (1:1), Pécsi Ércbányász—Mohácsi TE 3:0 (1:0), Lovászi Bányász—Sió­foki Bányász 4:2 (2:1). A bajnokság végeredménye: 1. N.kanizsai B. 30 30 4 6 2. Máza-Szászvár 30 19 5 6 3. Pécsi £reb. 30 18 5 7 55:25 44 67:44 43 47:21 41 4. Bajai MTE 5. N.kanizsai D. 6. Pécsi BTC 7. LAbod 8. Sz. Dózsa 9. NVTE 10. Siófok 11. Dunaújváros 12. Pécsi EAC 13. Lovászi 14. Pécsi Helyiipar 15. Mohács 30 18 30 15 30 14 30 14 30 13 30 10 30 9 30 8 30 6 30 6 30 8 30 4 4 8 6 9 7 9 4 12 4 13 8 12 6 15 7 15 10 14 10 14 5 17 13 13 09:34 52:41 46:35 53:38 50:52 54:58 31:39 40:56 27:55 32:62 37:55 22:38 16. Zalaegerszeg 30 5 8 17 36:75 18 Az első vonal feletti három csapat feljutott az NB II-be. A második vonal alatti Zalaegerszeg kiesett az NB III-ból. A megyei labdarúgó-bajnokságért Bonyhád—Szekszárdi Petőfi 5:1 (1:0). Bonyhád, 400 néző. Vezette: Sipos. Bonyhád: Kovács — Wágner, Amb­rus, Fricsi — Mező, Péter — Pataki, Barabás, Máté, Fláding, Vajda. Sz. Petőfi: Greifenstein — Turgonyi, Gel- lér, Kíséreli — Németh, Máté — Nyit- rai, Garamvölgyi, Bárány, Rostás!, Bosnyák. Közepes iramú küzdelmet hozott a rangadó. A bonyhádi csa­pat végigtámadta a mérkőzést. Az el­ső félidőben még az Sz. Petőfi bírta erővel, amit bizonyított az első fél­idő eredménye is. A félidő gólja a 23. percben esett. Szögletrúgás után Barabás továbbította a labdát a háló­ba. 1:0. A II. félidőben Bonyhád fo­kozta az iramot és a félidő végéig állandóan a vendégcsapat térfelén folyt a játék. A Petőfi csak nagy­ritkán veszélyeztetett. A további gólok a következő sorrendben estek: 50. perc: Fláding 2:0, 53. perc ll-esből: Turgonyi 2:1, 58. perc: Vajda 3:1, 63. perc: Fláding 4:1, 70. perc ll-esből: Fláding 5:1. RÉDER Bogyiszló—Tolna 2:1 (0:1). Bogyiszló, 50 néző. Vezette: Csordás. Bogyiszló: Tóth — Füleki, Waldraff, Holier — Hrotkó, Osztermayer — Pilisi, Hor­váth, Kiss, L/énárt, Borbély. Tolna: Wiesner — Pata, Pucsli, Straubinger — Merk, Havasi — Somorjai, Pintér, Beck, Scheffer, 'Horváth. Az első fél­idő nagyobb részében kiegyensúlyo­zott volt a játék. A játékosok sokat csúszkáltak a pályán. A 30. percben Somorjai elfutott és megszerezte csa­patának a vezetést. 0:1. A II. félidő kezdetén Tolna nagy hajrába kezdett, de újabb gólt nem tudott elérni. A második félidő kö­zepétől feljött Bogyiszló. ötletesen játszottak csatárai és mind veszélye­sebbek lettek az ellenfél kapujára. A II. félidő 21. percében egyenlített Bogyiszló Borbély révén. 1:1. A 30. percben pedig a győztes gólt is meg­szerezte. Kiss 20 méteres szabadrúgás­ból a tolnai kapuba juttatta a labdát. 2:1. KISS Paks—Simontomya 9:2 (3:1). Paks 400 néző. Vezette; Köő. Paks: Árki — Sipos, Vilmányi, Németh II — Bányai' Váczi, Németh I — Kródi, Farkas, Koháry, Wolf. Simon- tomya: Nagy I — Kara, Gahó, Ki­rály — Baka, Nagy H — Pintér, Pén­zes, Molnár, Csuti, Rabóczky. 20. perc: Farkas balról Kródi elé tálalt, Kródi a kapus mellett gólt lőtt. 1:0. 36. perc: Molnár jobb ódáiról a meg­mozduló Árki mellett kiegyenlített. 1:1. 38. perc: Koháry középről kapott egy labdát és egy csel után 2:1. 42. perc: Jobboldali szöglet után kavaro­dás támadt a simonjfcarnyai kapu előtt Vilmányi a bolyból kiugorva gólt lőtt. 3:1. 60. perc: Wolf baloldali beadását Koháry értékesítette. 4:1. 65. perc: Váczi középen kapott labdát és 5:1. 67. perc: Jobb oldalról Koháry kapott labdát, lőtt és 6:1. 69. perc: Molnár középen kiugrott 6:2. 75. perc: Kródi középen átcselezte a védelmet és a hosszú sarokba lőtt 7:2. 78. perc: Far­kas 20 méteres lövése a kapufáról visszapattant, Bányai rárobbant és fejjel tette be a Kinizsi 100. gólját. 8:2. 88. perc: Koháry beállította a végeredményt. 9:2, LÉVAY Tamási—Dombóvári VSE II 0.H, Ta­mási. 50 néző. Vezette: Csipák. Tamá­si: Németh — Szemes, Pávelka, Dem- kó — Tóth, Schneider — Palotai, Noé, Jurasics, Németh, Nyíró. Dom­bóvári VSE II: Vörös — Takács, G. Kiss, Kakas — Kovács, Lénáit — Krasznai. Horváth, GaramvárL, Jan- dur, Szőts. Kellemetlen esős időben közepes iramú mérkőzés. A nagyon sáros pálya mind a két csapat játé­kosait alapos próbára tette. Tamási részéről formás támadásokkal indult a mérkőzés, de a lövések nem sike­rültek. A 20. perctől kezdve Tamási nagy fölénybe került, fölényét 8 sa­rokrúgás is jelezte, de gólt nem tu­dott elérni a hazai csapat. Felgyorsult szünet után a játék. Tamási 10 percen belül két gólhely­zetet is kihagyott. Dombóvár a 35. percben szabadrúgáshoz jutott, Krasz­nai lövése azonban elsurrant a kapu felett. Tamási kihagyott helyzetei alapján a győzelemhez közelebb állt. Jók: Szemes, Palotai, Noé és Pavel- ka. illetve G. Kiss, Takács, Horváth és Szőts. KIRÁLY DR. Hőgyész—Kisdorog 2.1 (0:0). Hő­gyész, 100 néző. Vezette: Barát. Hő­gyész: Balogh — Máté, Gallai, Budai — Szentes, Vitel — Pintér, Aszmann, Nichter, Magyar, Stehler. Kisdorog: Sebestyén — Fazekas Hl, Jakab, Pál — Cseke, Márton — Réder, Fazekas I, Klein, Fazekas II, Sárkány. Az el­ső félidőben váltakozó iramú volt a mérkőzés. A hőgyészi csapat négy gólhelyzetet hagyott ki. A második félidőben Hőgyész át­vette a játék irányítását. A 12. perc­ben Magyar 20 méteres bombalövése a hálóban kötött ki. 1:0. A 36. perc­ben Stehler állította be a végered­ményt 2:0. A 38. percben Klein sértő megjegyzést tett a játékvezetőre amién az kiállította a kisdorogi já­tékost. A kiállításra Réder, aki a csapat edzője, csapatát lehívta a pá­lyáról. A játékvezető öt percnyi vá­rakozás után a mérkőzést lefújta. Jók: Máté, Vitel és Balogh, illetve Jakab. Fazekas L BALOGH Szekszárdi Honvéd—Fórnál 4:2 (2:1). Szekszárd, Vezette: Váradi. Szekszár­di Honvéd: Márton — Varga, Lizák. Berki — Andrisok, Kovács — ZLata- rics, Danes, Papp, Varga, Demeter. Fornád: Kovács I — Buczkó, Kovács IH, Csuta — Samu. Tóth — Dölles. Sárközi Bazsonyl. Pélfi. Kovács II. A Honvéd könnyen vette a játékoit. ezért a vendégeknek igen sok hely­zetük akadt, de Fornád helyzeteit nem tudta kihasználni és még így is biztosan nyertek, a honvédek. A Honvéd Danes révén szerezte meg a vezetést 1:0, majd Varga nö­velte a honvédek előnyét. 2:0. A ven­dégek Tóth révén szépítettek az első félidőben. 2:1. Szünet után Papp gól­jára 3:1, Bazsonyi fejes góllal vála­szolt 3:2, majd Berki állította be a végeredményt. 4:2. TUCSNI Fadd—Nagydorog 4:0 (1:0). Fadd, 300 néző. Vezette: Zsigmond. Fadd: Fenyvesi — Kovács, Hídvégi, Aradi — Böjtös, Farkas — Petries, Lubas- tyik, Sehuszter, Fenyvesi II, Bogos. Nagydorog: Szulics — Szabó I, Sáf­rány, Sebestyén — Nyirő I, szabó II — Iker, Nyíró U Csilléry, Majsai, Varjas. Az első 45 percben mindkét csapat előtt adódott gólhelyzet, saj­nos azonban ezek mind kimaradtak egy kivételével. A 42. percben sze­rezte meg a vezetést Lubastyik. 1:0. A második 45 perc már élénkebb volt Fadd vette át a játék irányítá­sát. " így a 10. percben Petries lőtt gólt. 2:0. A 17. percben Farkas volt eredményes. 3:0. Majd a 24. percben Petries be is állította a végeredményt, 4:0. NYÍR ATI Nagymányok—Bátaszék 4:3 (3:0). Nagymányok, 500 néző. Vezette: Ber­ta Nagymányok: Szőcs — Dóbiás, Teleki, Lemle — Nagy, Barelth II — Kozma, Pataki. Nánási. Molnár, Wu- sching. Bátaszék: Horváth — Monigi. Nagy. Makk — Bozsolik, Hosmyánsz- ky — Búzás, Magyar, Toronyi, Ko­vács I, Kovács II. Pataki a 12. perc­ben Nagymányoknak szerzett veze­tést. 1:0. Továbbra is Nagymányok kezdeményezett többet és a 21. és 30. percben Nagymányok Nádasi révén tovább növelte előnyét. 3:0. Bátaszék- nek az első félidőben helyzete sem volt. Szünet után a 10. és a 15. pere között a vendégcsapat három gólt ért el és kiegyenlített. 3:3. A 32 percben Molnárt a 16-os>on belül fel­vágták, a megítélt 11-est Teleki ér­tékesítette. 4:3. Biztos vezetés után nehezen nyert a hazai csapat. Jók: Nádasi, Pataki, Lemle. illetve Toro­nyi, Nagy és Hosnyánszky. ORBÁN További eredmények: Dombóvári Spartacus—Szekszárdi Gépjavító 2:1 (1:1). A bajnokság állása: 1. Bonyhád 33 29 3 1 122:20 61 2. Sz. Petőfi 33 23 4 6 78:30 50 3. Fadd 33 22 2 9 »0:39 46 4. Nagymányok 33 22 2 9 86:58 46 5. Páka 33 20 5 8 101:40 45 6. Sz. Honvéd 32 14 5 13 76:58 33 7. Tolna 33 14 5 14 62:50 33 8. Fornád 33 15 2 16 70:71 32 9. Tamási 33 12 5 16 56:76 29 10. Simontomya 33 12 5 16 57:82 29 11. DVSE II 33 12 3 18 70:80 m 12. Hőgyész 32 12 3 17 63:77 27 13. Sz. Gépjavító 33 11 5 17 51:73 27 14. Bogyiszló 33 12 1 20 59:74 25 15. Domb. Spart, 33 10 5 18 43:73 25 16. Bátaszék 33 9 5 19 51:95 23 17. Kisdorog 33 8 5 20 35:82 21 18. Nagydorog 31 5 1 25 40:132 11 Megjegyzés: Az első vonal feletti Bonyhád és Szekszárdi Petőfi már bejutottak az NB HI-ba. A második vonal feletti Fadd, Nagymányok és Paks még esélyes a harmadik és fel- I jutást jelentő hely megszerzésére. A harmadik vonal alatti Nagydorog ki­esett a megyei bajnokságból. A SZABAD FÖLD KUPA GYŐZTESE a mindszenti Tiszavirág; Termelőszövetkezet csapata a Népstadionban (MTI-fotó — Kovács Gyula felvétele)