Tolna Megyei Népújság, 1966. október (16. évfolyam, 232-257. szám)

1966-10-18 / 246. szám

6 TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG Időé. október 18. ■I ♦ ♦ ♦ Győzőn a Dombóvár Székesfehérváron í iáza-Szászvár egy pont előnnyel vezet az NB lll-ban A gyönyörű októberi vasárnap délután kevés nézőt vonzott Tolna megyében. NB-s csapataink kivétel nélkül idegenben szere­peltek, a megyei bajnokság pedig olyan alacsony szírnnmalú, hogy nem csoda, ha a mérkőzéseket nem látogatja a közönség. Dombóvár NB ll-es csapata Székesfehérvárott szerepelt a MÁV elten. A két testvércsapat tét nélküli mérkőzésén a dom­bóváriak várakozáson felüli teljesítményt nyújtottak és mind a két bajnoki pontot elhozták Székesfehérvárról. \ Sikeresen szerepeltek NB Ill-as csapataink is ebben a forduló­ban, annak ellenére, hogy mindkét együttesünk idegenben lépett pályára. Közülük Máza-Szászvár volt lényegesen nehezebb hely­zetben a Nagykanizsai Dózsa ellen és így a Nagykanizsán kihar­colt döntetlen legalább olyan értékes, mint a Szekszárdi Dózsa pécsi győzelme az egyik sereghajtó: a Pécsi Helyiiparral szem­ben annál is inkább, mert ez a pont Máza-Szászvár első helyét jelentette. A megyei bajnokságban rendkívül gólszegény fordulóra kerüli sor. Nem kevesebb, mint 9, a csapatok fele maradt gólképtelen ebben a fordulóban és egyszerre két mérkőzés is 0:0-as ered­ményt hozott. Vidéken a vendégcsapatok mindössze 4 gólt és két gól nélküli, valamint egy 2:2-es döntetlent tudtak elérni. Hat mérkőzés a hazaiak győzelmével végződött. A forduló meglepetését Fadd szolgáltatta a hőgyészi 2:2-es döntetlen eredménnyel. Faddon kívül a Szekszárdi Honvéd és Simontornya hozta el az egyik bajnoki pontot. A Honvéd Tamá­siból, Simontornya pedig Dombóvárról a Spartacustól. A Szek­szárdi Gépjavító sorrendben hatodik győzelmét aratta. Ezúttal az ősszel jól szerepelt tolnaiaktól vette el a bajnoki pontokat. A forduló mérkőzéseiről az alábbiakban számolunk be: NB II. Dombóvári YSE—Székesfehérvári MÉV Előre 1:0 (0:0) A megyei labdarúgó-bajnokságért Székesfehérvár, 400 néző. Ve­zette: Bacsó. Dombóvári VSE: Bancsi — G. Kiss, Egyed, Potó — Beke, Kalmár — Sonkoly, Már­ton, Tapaszti, Tassá, Varga. Ed­ző: Galambos István. Székesfe­hérvári MÁV Előre: Lipovszky — Pál, Bátor, Pajor — Dávid, Ács — Präger, Jasper, Kerék, Szőke, Nagy. Edző: Bódi Ferenc. Várat­lanul két pont birtokába jutott a dombóvári vasutascsapat. A dombóváriaknak az volt a tak­tikája, hogy kapujuk előterét megszállták és nem hagyták lö­véshez a hazai csatárokat. A ja­vuló formában szereplő dombó­vári vasutascsapat nagyszerűen betartotta a taktikai utasításokat és így hiába játszott a mérkő­zés legnagyobb részében mezőny­fölényben a székesfehérvári csa­pat, csatárai nem jutottak lövés­hez. És ami ilyenkor lenni szo­kott, a föllazult székesfehérvári védelemiben kínálkozó réseken igyekezett a DVSE ellentámadá­sokat vezetni. Az első félidő gól nélküli döntetlennel zárult. Szünet után sem változott a helyzet. A fehérvári csatárok csak a 70. percben küldték ál­landó mezőnyfölényük ellenére az első lövést a dombóvári kapura és így az önfeláldozón t\ romboló dombóvári védők és a gyámol­talan székesfehérvári csatárok jó­voltából a székesfehérváriak a második félidőben sem tudták bevenni Bancsi kapuját. Ezzel szemben a Vasút szinte egyetlen helyzetét használta ki a máso­dik félidőben Márton révén. 1:0. A gól után parázs küzdelem ala­kult ki, de most már a DVSE tartotta az eredményt. önfeláldozó játékával a Dom­bóvár rászolgált a győzelemre. Kitűntek: Egyed, a mezőny leg­jobbja, Potó, Kalmár és Márton, illetve Pál és Dávid. További eredmények: Pécsi VSK—Várpalota 5:1 (2:1), Eszter­gomi Vasas—Soproni Textiles 0:0, Budai Spartacus—Pécsi Bá­nyász 3:1 (3:1), Zalaegerszegi TE —Veszprémi Haladás Petőfi 2:0 (1:0), Fővárosi Autóbusz—Pápai Textiles 3:0 (0:0), III. kér. TTVE —Zalaegerszegi Dózsa 3:1 (2:1), Kaposvári Kinizsi—Győri Dózsa 3:1 (2:0), Vasas Izzó—Mosormar gyaróvári TE 7:0 (3:0). A bajnokság állása: 1. Várpalota 28 20 4 4 69:26 44 2. Autóbusz 28 16 7 5 54:25 39 S. Zalai TE 28 16 5 7 57:27 37 4. Pécsi Bányász 28 13 10 5 48:33 36 5. Pécsi VSK 28 15 5 8 54:34 35 6. Esztergom 28 11 10 7 43:23 32 7. Győri Dózsa 28 13 6 9 44:34 32 8. Budai Spartacus 28 9 13 6 44:32 31 9. Sz.íeh. MÁV 28 10 11 7 28:26 31 10. Vasas Izzó 28 11 6 11 39:41 28 11. Dombóvár 28 10 7 11 35:45 27 12. Sopron 28 9 6 13 38:37 24 13. Zalai Dózsa 28 8 8 12 34:45 24 14. Veszprém 28 10 4 14 40:53 24 15. III. kér. TTVE 28 8 5 15 36:55 21 16. Kaposv. Kinizsi 28 5 8 15 24:49 18 17. Pápa 28 5 5 18 24:56 15 18. Magyaróvár 28 1 4 23 22:92 6 NB III. Máza-Szászvár— Nagykanizsai Dézsa 0:0 Nagykanizsa, 800 néző. Vezet­te: Kiss. (Pécs). Máza-Szászvár: Süveges — Hucker, Róth, Bocz — Lahó, Kádár — Pernecz, Ró- z^a, Gyorsok, Németh, Szöllősi. Nagykanizsa: Pilcz — Fazekas, Kovácshegyi, Markovics — Filó, Tálosi — Strassz, Ferii, Majoros, Kisuczky, László. A Bányász- csapat edzője, Palatinusz János a mérkőzés előtt pontosan meg­határozta minden játékos fel­adatát. A cél: megakadályozni az ellenfelet a gólszerzésben. így az egész mérkőzés ideje alatt a bó- nyászcsapat védekezésre rendez­kedett be. A hazai csapat nagy mezőnyfölényben volt végig, de az első percekben a máza-szász- vári védelem megingásait nem tudták góllá értékesíteni. Süveges kitűnő érzékkel hárította a leg­veszélyesebb helyzeteket is. A II. félidő 10. percében a bá­nyászcsapat kapuvédőjének a fel­ső sarakból kellett kinyomni Ko­vácshegyi 25 méterről küldött sza­badrúgását. öt perc múlva a gól­vonalról tisztázott a védelem. A Dózsa-csatárők képtelenek voltak áttörni a védelmi falat, és ese­tenként sportszerűtlenségekhez is folyamodtak. Ezeket azonban a kitűnő játékvezetői hármas min­dig megtorolta. A 22. percben Róth szorongatott helyzetből szög­letre mentett, amit Süveges tisz­tázott. Nyolcvanöt perces szórás védekezés után gyors támadásba lendült a bányászcsapat, és ké­vésén múlott, hogy nem lőttek gólt. Gyorsok a kifutó kapus fö­lött átemelt és a labda a felső kapufáról jutott a játéktéren kí­vülre. A mérkőzés "utolsó percé­ben a hazai csatárok tehetetlen­ségükben Süvegest kíméletlenül támadták, de a kitűnő kapuvédő sérülten -is tovább védett. Az utolsó percekben ismét a hazai csapat szorongatott, de a bá- nyászcsapat valamennyi tagja vé­dekezésbe vonult és önfeláldozó- an küzdött az eredmény tartá­sáért, ami sikerült is. Szekszárdi Dózsa—Pécsi Helyiipar 3:2 (2:0) Pécs, 200 néző. Vezette: Vajda. A szekszárdi csapat a következő összeállításban szerepelt a vasár­nap délelőtti mérkőzésen: Lickert — Szalay, Tárnok, Kálmán — Herczig, Bencs — Micskó, Ta­kács, Szűcs, Rossi, Budimácz. A csapatban két év óta először ka­pott helyet Takács. Hazai roha­mok vezették be a találkozót. Az 5. percben azonban a Dózsa át­vette a játék irányítását. Már a 10. percben meg is szerezte a ve­zetést. Jobboldali szögletrúgás utón Rossi Szűcshöz továbbított, aki nem hibázott. 1:0. Továbbra is a Dózsa irányította a küzdel­met. A 20. percben Micskó csel után 18 méterről jól eltalált lö­véssel alakította ki a félidő ered­ményét. 2:0. Ezután is a Dózsa rohamozott, de Szűcs két alka­lommal is hibázott ordító gól­helyzetben. Szünet után visszaesett a Dó­zis. Ellaposodott a játék is. Az ötödik percben a hazaiak 20 mé­teres szabadrúgást rúghattak, amely Tárnokot érintve jutott a szekszárdi kapuba. 2:1. A gólra fellelkesedtek a hazaiak és időn­ként kíméletlen játékba kezdtek. A 25. percben a balszélső 3 méte­res lesről elfutott, begurított, ka­varodás támadt a Dózsa kapuja előtt és a hazaiak kiegyenlítet­tek. 2:2. Ezután megindult a harc a győztes gól megszerzéséért. A szerencse a Dózisának kedvezett. A 28. percben a pécsi jobbhátvéd lyukat rúgott, Budimácz elé ke­rült a labda és a csatár nem hi­bázott. 3:2. Ezután mind a két csapat belenyugodott az ered­ménybe, már érdemleges esemény nem akadt. A szekszárdi csapat­ból Tárnok, Szalay és Micskó játékát illeti dicséret. További eredmények: Pécri Érc­bányász—Nagykanizsai VTE 5:1 (2:1), Baiai Vasas MTE—Duna- úivárosi Énítők 5:0 (3:0), Lovászi Bányász—Pécsi BTC 2:1 (2:1), Pé­csi EAC—Zalaegerszegi Építők 2:2 (0:0), Lábodi MEDOSZ— Nagy- kanizsai Bányász 1:0 (1:0), Sió­foki Bányász—Mohácsi TE 3:2 (3:0). A bajnokságban Máza- Szászvár ugrott az élre egypon­tos előnnyel, mivel lábod l:0-ra legyőzte a listavezető Nagykani­zsai Bányászt. A bainoksá« állása: 1. Máza-Szászvár 26 16 5 5 55:37 37 2. N.kanizsai B. 26 16 4 6 45:34 36 3. N.kanizsai D. 26 15 6 5 48:56 36 4. Pécsi Éreb. 26 15 5 6 41:19 35 5. Baja 26 15 3 8 54:30 33 6. Lábod 26 13 4 9 49:32 30 7. Sz. Dózsa , 26 13 4 9 49:46 30 8. Pécsi BTC 26 11 7 8 41:32 29 9. NVTE 26 8 6 12 47:55 22 10. Siófok 26 8 6 12 26:32 22 11. Pécsi EAC 26 6 9 11 22:34 21 12. Dunaújv. Ép. 26 7 5 14 36:49 19 13. Lovászi 26 5 8 13 28:55 18 14. Mohács 26 2 13 11 19:34 17 15. Zalaegerszeg 26 4 8 14 34:62 16 i6. Pécsi Helyiipar 26 5 5 16 22:49 15 BOG YISZLC—MAG Y DOROG 3:0 (1:0), Bogyiszló, 200 néző. Ve­zette: Atkári. Bogyiszló: Ferenczi — Füleki, Waldraff, Haller — Osztermayer, Hajdú I. — Hrotkó, Horváth, Kiss, Hajdú II. Boda. Nagydorog: Szulics — Sáfrány, Peterdi, Markó — Nyíró, Jaksa — Iker, Domonkos, Szabó, Csil- léry, Varjas. Az első félidő nagy részében alacsony színvonalú, csapkodó játék folyt a pályán. A 37. percben kezezésért 11-est ítélt a játékvezető, amit Kiss értékesí­tett. 1:0. A II. félidő 3. percében Hajdú II. védheitetlen gólt lőtt. 2:0. Ez­után nyomasztó fölénybe került Bogyiszló, de a lövéseket rendre hárította a nagydorogi kapus. A 37. percben Eoda állította be a végeredményt. 3:0. A játék alap­ján a hazaiak győzelme teljesen megérdemelt. Jók: hátvédhármas és Hrotkó, illetve Szulics. Kiss TAMÁSI—SZEKS2ÁRDT HON­VÉD 0:0. Tamási, 300 néző. Ve­zette: Baráth. Tamási: Németh — Szemes, Mészáros, Demkó — Tóth, Noé — Palotai, Schneider, Jurasics, Kiss, Németh, Sz. Honvéd Márkus — Eerki, Soós, Zlatarics — Danes, Latorczai — Márton, Varga, Kovács, Lizák, Demeter. Változatos jó iramú mérkőzés. A Honvéd a mezőny jól adogatott, azonban csatárai eredménytelenek voltak. A félidő 20. percétől Ta­mási feljött és három nagy gól­helyzetet hagytak a csatárok ki­használatlanul. A II. félidőben Tamási enyhe fölényével folytatódott ,a játék. Újra helyzetek maradtak ki a szekszárdi kapu előtt. A 8C. perc­ben a Honvéd középhátvédje kéz­zel érintette a labdát a 16-oson, Kiss a szabadrúgást alig lőtte mellé. A további percekben már nem történt érdemleges esemény, mert mind a két csapat belenyu­godott az eredménybe. Jók: Né­meth a mezőny legjobbja és az egész csapat, illetve Lizák és De­meter. Király dr. SZEKSZÁRDI PETŐFI—BÁTÁ­SZÉK 2:0 (1:0). Szekszánd, 100 néző'. Vezette: Zsigmond. Sz. Pe­tőfi: Greifenstein — Cser, Kísér­ői, Turgonyi — Vasé, Bosnyák — Bognár, Garamvölgyi, M ité, Rostási, Böcskei. Húszperces kölcsönös tapogatózás után, amely­ben inkább a vendégeknek akad­tak helyzeteik, a Petőfi került fölénybe és a 29. percben Bos­nyák szögletét Máté közvetlen közelről értékesítette. 1:0. Szünet után a Petőfi már a 3. percben Rostási beadásából, Bos­nyák révén újabb gólt szerzett. 2:0. Ezután már érdektelen játék folyt kihasználatilain Petőfi-heiy- zetekkel. Alacsony színvonalú, lanyha iramú mérkőzésen biztosan nyert a hazai együttes. Incsut SZEKSZÁRDI GÉPJAVÍTÓ— TOLNA 1:0 (1:0). Szekszárd, 15J néző. Vezette: Schnierer. Sz Gép­javító: Kereki — Tóth II. Kláb, Scheffer I — Becze, Kaiser — Tóth I. Odor, Scheffer II, Hi- degh, Fülöp. Tolna: Wiesner — Pucsli, Baranyai, Straubinger — Latz, Merk — Pata, Pintér, Beck, Horváth, Scheffer. Széllel hátban az első félidőben sokkal többet támadtak a vendégek, de a Gép­javító megerősített védelmét nem tudták áttörni. Baranyai hibá­jából a 30. percben Scheffer ré­vén szél ellen is megszerezte a vezetést a hazai együttes. 1:0, Szünet után is többet kezdemé­nyeztek a vendégek, de a Gépjaví­tónak volt több helyzete. Az ered­mény igazságos, mert a tolnai csapat rossz napot fogott ki, csa­tárai igen rossz irányzókkal lőt­tek. Jók: Kláb, Kaiser, Becze, illetve a tolnai csapatból nem le­het senkit sem kiemelni. Incsut PAKS—DVSE II. 4:0. (2:0). Paks 500 néző. Vezette: Meixner. Paks: Árki — Weixer, Vilmányi, Né­meth II. — Váczi. Vida — Bá­nyai, Németh I., Farkas, Kródi, Koháry. DVSE II.: Vörös — Fenyvesi, Horváth, Kakas — Ko­vács, Pintér — Lénárt, Sörös. Pandur, Krasznai, Szőts. Mezőny­játék után Paks került fölénybe és a 30. percben Kródi révén a paksi csapat szerezte meg a veze­tést 1:0. A 44. percben újabb gólt értek el a hazaiak. Bányai szögletét Vida értékesítette. 2:0 Szünet után a 48. percben Fai­kas mintaszerű beadására Kródi rárohant és fejjel értékesítette. 3:0. A hazaiak a 83. percben állí­tották be a mérkőzés végeredmé­nyét Vida balról beadott, és a berohanó Németh I. gólt lőtt. 4:0. Paks lelkesen, kitűnően ját­szott és lehengerelte az NB Il-es tartalékokat. Jók: Vilmányi, Yá- czi, Németh és Kródi, illetve éö- rös, Pandur, Krasznai. — tévay — HÜGYÉSZ—Fadd 2:2 (1:0). Hő- gyé&z, 200 néző. Vezette: Teier- ling. Hőgyész: Balogh — Szentes. Gallai, Budai — Vitzl, Barabás — Hopp, Magyar, Pintér, Aszmann, Stehler. Fadd: Fenyvesi — Híd­végi, Aradi, Kovács — Böjtös, Farkas — Petries, Lubostyik, Schuszter, Csapó, Fenyvesi. Ha­talmas iramú mérkőzést láthatott a közönség. Az első félidő 21. percében Vitzl megszerezte a ve­zetést a hazaiaknak. 1:0. A gólra az első félidő hosszabbításában, a 46. percben Lubostyik válaszolt a vendégek részéről. 1:1. A II. félidőt mind a két csa­pat végigtámadta, de mindkét részről kimaradtak a gólhelyze­tek. A 48. percben Fenyvesi rú­gott gólt 1:2, majd a 60. percben Pintér állította be a mérkőzés végeredményét. 2:2. Az eredmény igazságos és megfelel a játék ké­pének. Jók: Budai, Vitzl és Ba­logh, illetve Hídvégi, Lubostyik és Fenyvesi II. ^ — Balogh — NAGYMÁNYOK—FORNÁD 4:2 (2:0). Nagymányok, 100 néző. Ve­zette: Varga. Nagymányok: Volár — Tóbiás, Teleki, Kóka — Nagy, Bareith II. — Nánás, Pataki, Khiesz, Bareith I., Schmelz. For- nád: Kovács I. — Buczkó, Ko­vács II., Samu — Soós, Sárközi — Dölles, Kántor, Tóth, Pálfi, Csuta. Mindvégig sportszerű ke­retek között játszódott a mérkő­zés, ahol a hazai csapat közepes játékkal fektette kétvállra a baj­nokság végére elfáradt fomádia- kat. A gólok sorrendje: az első félidő 22. percében Khiesz volt eredményes. 1:0. A második gól a 29. percben született, Pataki— Nánás—Pataki akcióból. 2:0. A IL félidő 19. percében Khiesz lőtt gólt. 3:0. ll-es*ből Sárközi révén Fámád szépített. 3:1. A 32. perc­ben Schmelz ugrik ki a jobb­szélen. 4:1. Befejezés előtt hat perccel a fomádi csapatból Tóth alakítja ki a végeredményt. 4:2. Jók: Teleki, Kóka, Pataki, il­letve Kovács I. és Sárközi. További eredmények: Dombó­vári Spartacus—Simon tornya 0:0, Bonyhádi Vasas—Kisdorog 4:0 (1:0), A bajnokság állása: 1. Boinyhád 29 27 1 1 112:15 55 2. Sz. Petőfi 29 20 4 5 69:23 44 3. Fadd 29 20 2 7 82:33 42 4. Nagymányok 29 19 2 8 72:51 40 5. Paks 29 16 5 8 79:38 37 6. Sz. Honvéd 29 12 5 12 66:51 29 7. Tolna 29 12 4 13 55:46 28 8. Fornád 29 13 2 14 62:61 28 9. Simontornya 29 11 5 13 50:64 27 10. Sz. Gépjavító 29 11 4 14 47:62 26 11. Tamási 29 11 3 15 52:71 25 12. DVSE n. 29 11 2 16 63:72 24 13. Hőgyész 29 10 3 16 59:72 23 14. Domb. Spart. 29 9 4 16 38:65 22 15. Bogyiszló 29 10 1 18 51:66 21 16. Kisdorog 29 8 5 16 32:70 21 17. Bátaszék 29 8 3 18 42.88 19 18. Nagydorog 29 5 1 23 40:123 11 A következő forduló párosítása: Sz. Petőfi—Tamási, Bátaszék— Szekszárdi Gépjavító, Tolna— Dombóvári Spartacus, Simontor­nya—Bonyhád, Kisdorog—Nagy­mányok, Fornád—Bogyiszló, Nagy­dorog—Pales, Dombóvári VSE— Hőgyész, Széleszárd i Honvéd— Fadd,