Tolna Megyei Népújság, 1966. július (16. évfolyam, 154-180. szám)

1966-07-05 / 157. szám

e TOLVA MEGYEI NÉPÚJSÁG 1966. július 3. (gg ♦ ♦ m ♦ ——Jaaitr^--------------«fcESP—■—JMc mm D ombóváron 2:2 a Nyári Kupában — A megyei bajnokságban az Sz. Petőfi Nagymányokon is győzött döntetlen a Fadd—Fornád találkozó Hetes eső után a vasárnapi fordulóra nyári meleg köszöntött be. Így nem csoda, hogy a szurkolók nagy része távolmaradt a forduló mérkőzéseiről, mégis több mint 4000 néző látta a megyei bajnokság utolsó, teljes fordulóját. A vasárnapi események élén az NB II-ben szereplő Dombóvári VSE Nyári Kupa-mérkőzéséről kell beszámolnunk. Az első júliusi vasárnap ellenére is 1400 néző volt kíváncsi a találkozóra, amely végig óriási iramot, nagy küzdelmet és végül is pontosztozkodást hozott. Az első félidőben az NB II. nyugati csoportjának listavezetője veze­tett 2:l-re, mert ügyesen használták ki a vár­palotai csatárok a hazai védelem megingá­sait. Szünet után aztán nyomasztó fölénybe ke­rültek a hazaiak és a 2:2 a vendégcsapatra volt hízelgő. A megyei bajnokság végére formába lendült szekszárdi csapat folytatta sikeres szereplését. Ezúttal Nagymányokról is hazahozta a bajnoki pontokat és ezzel a győzelmével megerősítette helyét a megyei bajnokság élcsoportjában. A megyei bajnokság utolsó fordulója zajlott le vasárnap. Már csak öt elmaradt mérkőzés van vissza: a Nagydorog—Tamási, a Paks—Nagy­mányok, a Bátaszék—Sz. Petőfi, a DVSE—Szek­szárdi Honvéd és az Sz. Gépjavító—Dombóvári Spartacus. Jelenleg Bonyhád után az Sz. Petőfi, Fadd sorrend alakult ki, de továbbra is ver­senyben van a harmadik helyért Nagymányok is. A többiek közül Fornád 20, Paks, a DVSE II., v az Sz. Honvéd és Hőgyész 17—17 pontos, de közülük nem hisszük, hogy valamelyik is képes lenne arra, hogy beleszóljon az első négy küzdel­mébe. A forduló hét mérkőzése a várt ered­ményeket hozta. A legnagyobb arányú győzel­met a Szekszárdi Honvéd aratta Kisdorog ellen (9:0), de nagy gólkülönbségű győzelmet aratott Bonyhád is a Gépjavító felett (5:0), Hőgyész pedig Simontornyát verte 4:0-ra. A sereghajtók jól szerepeltek a hajrában; Tamási a Dombóvári Spartacust, Bogyiszló Bátaszéket győzte le. Nagy­dorog azonban vereséget szenvedett Dombó­váron. Pakson az utolsó 10 percben szerezte meg a győzelmet a hazai csapat Tolna ellen. Faddon pedig szintén meglepetés született. A hazai csa­pat nem bírt az ismét formába lendült Formád­dal és kénytelen volt megelégedni egy döntet­lennel. Eredmények: Várpalotai Bányász—Dombóvári VSE 2:2 (2:1) Dombóvár, 1400 néző. Vezette: Kamarás. Várpalota: Daróczi — Takács, Friedvaiszky, Csapó — Süke, Gupcsi — Kisbej. Horváth II, Romankovics, Falkovics, Jónás. Dombóvár: Bancsi — G. Kiss, Egyed, Potó — Korpádi, Kalmár — Horváth, Tapaszti, Tassi, Feny­vesi. Varga, A vendégcsapat kéz-, debt jobban és már a 3. percben megszerezte a vezetést. Horváth II, a felezővonalon kicselezte Egyedet, tisztán tört kapura és Bancsi felett a kapu közepe táján a léc alá lőtt. 1:0. A dombóvári ellentámadás során Tapaszti fejese szállt fölé. Válto­zatos, jóiramú volt a játék. A 6. percben Palkovics lövését védte Bancsi. A másik oldalon Fenyve­sit szerelték az utolsó pillanatban a védők. A 15. és 23. percben tűzi­játékot rendeztek a hazai csatá­rok a várpalotai kapu előtt, a vé­dők azonban mindkét esetben, ha üggyel-bajjal is, de felszabadítot­tak. A 27. percben egyenlített a hazai csapat. Korpádi hosszú átadására Varga rajtolt rá és-mintegy 8 méterről védhetetlenül vágta a labdát a kapu közepébe. 1:1. A 30. percben ismét Várpalota szerzett vezetést. Egy hosszú előreadás Egyed előtt az ötösön felpattant, és a mögüle kiugró Horváth II biz­tosan lőtt a hálóba. 2:1. Galambos edző? Egyedet lehív­ta a pályáról. Komáromi állt be helyette. A 35. percben óriási gól­helyzet maradt kihasználatlanul a várpalotai kapu előtt. Varga erős beadását Daróczi kiejtette, Tapaszti lőtt, de a labda a bal ka­pufát érintve elhagyta a játék­teret. A 37. percben Korpádi be­adását szedte le a csatárok elől a vendégcsapat kapusa. Egy perc múlva Tapaszti fejese ment mellé. A Vasút támadott többet. A 40. percben Tapaszti ment el a jobb­oldalon, hátragurított. Tassi lőtt, a labda az egyik védő kezéről pat­tant a mezőnybe, a játékvezető azonban nem adta meg a 11-est. A II. félidőre a hazaiaknál Fenyvesi lett a középcsatár, Var­ga a balösszekötő, Tassá a balszél­ső. A 3. percben már egyenlített a hazai csapat. Korpádi beadását Horváth Fenyvesi elé perdítette a kő­zépcsatár pedig a labdát a bal alsó sarokba csúsztatta. 2:2. Az 5. percben Tapaszti fejelt fölé. Állandóan a hazaiak támadtak, a várpalotai védelemre óriási nyo­más nehezedett. A 12. percben egy ellentámadás során Roman­kovics fejese alig szállt mellé. A 18. percben Tapaszti hagyott ki nagy helyzetet. Három lépésről a kimozduló kapusba lőtte a labdát. A 25. percben a vendégcsapat is cserélt. Romankovics helyett Pa­lotai állt be. A 30. percben Ta- pasztit jó helyzetben nyomták a 16-oson belül. A 35. percben Feny­vesi lövése a jobb kapufa mellett csúszott az alapvonalon túlra. Egy perc múlva Tapaszti kapáslövését ütötte szögletre Daróczi. Majd Komáromi hatalmas erejű szabad­rúgása zúgott el a bal felső sarok mellett. A 41. percben Varga lö­vését csak másodszorra tudta meg­kaparintani Daróczi. Az ellentáma­dás során Jónás lövését védte Bancsi. A nagy meleg ellenére is válto­zatos, jó iramú, színvonalas volt a mérkőzés. Az első félidőben ki­egyenlített volt a játék, a ven­dégek két védelmi hibából kétszer is vezetéshez jutottak. A második félidőt végigtámadták a hazaiak. A vendégcsapat játékosai csak rit­kán jöttek át a felezővonalon. A döntetlen eredmény a várpalotai csapat számára hízelgő. A dombóvári csapat kapujában Bancsit a gólokért nem lehet hi­báztatni. A hátvédhármasban Ko­máromi higgadt játéka emelke­dett ki, de G. Kiss és Potó sem vétett lényeges hibát! A legjobb csapatrész a fedezetpár volt. Kor­pádi rengeteg támadást akasztott meg, előreadásai pontosak voltak, mindkét hazai gól tőle indult el. Kalmár méltó segítőtársnak bizo­nyult. A csatársor legjobbja Var­ga volt. Az egész pályát beját- szotta, jól hozta helyzetbe társait és lőtt egy gólt is. Rajta kívül Ta- pasztinak és Tassinak második félidei játékát lehet kiemelni. Hor- váthnak ezen a mérkőzésen nem ment a játék. A vendégcsapatból Daróczi, Sü­ke és Horváth II játéka emelke­dett ki. Kamarás játékvezető a 16-o6on belüli szabálytalanságok elbírálásában a hazaiak terhére többször is tévedett. HALMAI További eredmények: Kaposvári Kinizsi—Pénzügyő­rök 5:1 (1:1), Veszprémi Haladás— Székesfehérvári MÁV Előre 3:2 1:1. A kupa állása az első forduló után: 1. Kaposv. K. 11----------5:1 2 2. Veszprém 1 1-----------3:2 2 3 . Dombóvár 1 — 1 — 2:2 1 4. Várpalota 1 — 1 — 2:2 1 5. Sz.-fehérv. 1------1 2:3 — 6 . Pénzügyőrök 1-------1 1:5 — Bajnoki táblázatok Kézilabda megyei bajnokság: 3. Nagydorog 10 6 — 4 49:37 12 4. Máza-Szászvár 8 6 — 2 55:40 12 Férfiak: 5. Kocsola 8 5 — 3 102:47 10 6. Sz. Bőrdíszmű 10 5 — 5 61:52 10 1. Mözs 8 8 — 169:76 16 7. Bonyh. Spart. 8 4 1 3 44:49 9 2. Fadd 9 5 2 2 127:112 12 8. Sim. Gimn. 10 3 2 5 54:73 8 3. Gyönk 9 6 — 3 126:118 12 9. Bonyhádi Cipő 10 2 1 7 35:64 5 4. Tolna 8 5 — 3 151:123 10 10. Tolna H. 10 1 2 7 55:86 4 5. Domb. Spart. 8 4 1 3 130:137 9 11. Gyönk 10 2 — 8 31:64 4 6. Sim. BTC II. 932 4 135:139 8 7. Szeksz. Honvéd 7 3 — 4 128:142 6 Tekebajnokság: 8. Bonyhádi Cipő 9 2 1 6 104:165 5 9. Máza-Sz ászvár 8 2 — 6 91:117 4 1. Dombóvári Spartacus 6 40.5 14.303 10. Szeksz» ITSK 9 1 — 8 112:137 2 2. Szeksz. Gépjavító 6 35 13.890 3. Szeksz. Spartacus 6 27.5 13,992 Nők: 4. Bajai Spartacus 6 19 12.061 1. Sim. BTC 10 9 — 1 80:56 18 5. Bonyhádi Spart. 6 13 12.501 % Mözs 9 7 —-2 54:34 14 6. Domb. Spart, n. 6 8 10.549 Megyei bajnokság SZEKSZÁRDI HONVÉD—KIS- DOROG 9:0 (2:0). Szekszárd, 100 néző. Vezette: Pogány. Sz. Hon­véd: Lovrics — Berki, Soós, He­gedűs — Latorczai, Kovács — Danes, Varga, Lizák, Papp, Már­ton. Kisdorog: Sebestyén —Sár­kány, Krum, Fazekas III. — Cse- ke, Antal — Kerekes, Fazekas I., Klein, Fazekas II., Illés. A Hon­véd irányította a játékot és a 20. percben Lizák révén meg is sze­rezte a vezetést. 1:0. A 35. perc­ben 11-est vétett a kisdorogi vé­delem, Lizák értékesítette. 2:0. A kisdorogi ellentámadást Klein mellélövéssel fejezte be. Szünet után nyomasztó fölény­be került a hazai együttes, amely már a 4. percben Papp buktatása miatt újabb 11-eshez jutott. Li­zák lőtt ismét a kisdorogi ka­puba. 3:0. A 7. percben Varga buktatásáért ítélt 11-est a játék­vezető, amelyet ismét Lizák ér­tékesített. 4:0. Ezután megindult a gólözön. Lizák, Lizák, Papp, Varga, Lizák sorrendben találtak be a kisdorogi kapuba. Jók: Li­zák, Varga, Soós, illetve Illés, Klein. DVSE II.—NAGYDOROG 6:2 (3:0). Dombóvár. 600 néző. Vezette: Saári. Dombóvár: Böcz — Horváth, Beke, Varga I. — Varga III, Takács — Lénárt, Krasznai, Gacamvári, Tóth, Szőcs. Nagydorog: Szulics — Szabó I., Domonkos, Világh — Kovács, Mo- gyoróssi — Zsolnai, Lengyel, Csilléry, Szabó II., Varjas. A nagydorogi csapat csak a máso­dik félidő első 20 percében bi­zonyult egyenrangú ellenfélnek. A dombóvári csatárok a gólokon kívül sok gólhelyzetet is kihagy­tak és ezért a 6:2-es eredmény a nagydorogi csapat számára volt hízelgő. A 85. percben Krasz- nait (Dombóvár) és Mogyoróssit (Nagydorog) durvaság miatt a já­tékvezető leküldte a pályáról. Góllövők: Garamvári 2, Szőcs, Takács, Tóth, Lénárt, illetve Csil­léry, Domonkos. Jók: Beke, Ta­kács, Horváth, Garamvári, illet­ve Domonkos, Szulics, Lengyel. Halmai PAKS—TOLNA 2:0 (0:0). Paks: 700 néző. Vezette: Csordás. Paks: Kiss — Pranc, Vilmányi, Németh II. — Váczi, Vida — Farkas, Kró- di, Németh I., Kohári, Wolf. Tolna: Wiesner — Pata, Beck, Straubinger — Merk, Pirgi — Garbacz, Pucsli, Latz, Brücker, Vincze. A két rivális mérkőzése az első félidőben, a nagy meleg­ben csapkodó játékot hozott. A két együttes szinte semmit sem tudott bemutatni a labdarúgás szépségéből. A második félidő kö­zepétől a paksi együttes feljött, sok támadást vezetett, jobban és szebben is játszott, mint ellen­fele és megérdemelten tartotta otthon a bajnoki pontokat. Az utolsó tíz percben Paks valóság­gal a kapujához szegezte a tol­naiakat. Az első gólt a 83. perc­ben Váczi, a másodikat a 87. percben Kródi szerezte. Kitűntek: Vilmányi, Váczi, Németh I., il­letve Pata, Pirgi. Lévay TAMÁSI—DOMBÓVÁRI SPARTACUS 4:2 (3:1). Tamási, 500 néző. Vezette: Kleiber. Ta­mási: Németh — Szemes, Mészá­ros, Dernkó — Tóth, Noé — Pa­lotai, Törő, Jurasics, Kiss, Pin­tér. Dombóvár: Kadur — Szigeti, Újvári, Greschnár — Kovács, Arató — Csulák, Hegedűs, Do­mokos, Szabó, Kovács. Változatos, jó iramú játék. Az 5. percben a vendégek hátvédje kezezett, a 11-est Mészáros értékesítette. 1:0. A 20. percben Törő visszagurít Jurasicsnak, aki 16 méterről gólt lő. 2:0. A 35. percben jobbolda­li támadás után Palotai Törő elé adott, Törő átlépte a labdát és Kiss újabb gólt lőtt. 3:0. A 40. percben kapu előtti tömörülésből a Spartacus 11-eshez jutott és Újvári nem hibázott. 3:1. Szünet után lanyhult az iram. Újvári szabadrúgása, tamási já­tékost érintve jutott a tamási kapuba. 3:2. A 85. percben Pin­tér egyéni játékkal állította be a végeredményt. 4:2. Lelkes, oda­adó játékkal megérdemelten nyeri Tamási, amelyben mindenki lel­kesen játszott. A vendégcsapatból Újvári, Hegedűs és Kovács tet­szett. Király dr. BOGYISZLÖ—BÁTASZÉK 1:0 (0:0). Bogyiszló, 400 néző. Vezet­te Zsigmond. Bogyiszló: Rácz — Borbély, Szekeres, Füleki — Waldraff, Pilisi — Horváth, Hrot- kó, Kiss, Lagó, Osztermayer. Bátaszék: Pópa — Makk, Pom- sár, Lukács — Simon, Aradi — Mayer, Hosnyánszky, Tóth I., Bo- zsolik, Tóth II. Nagyon szoros és főként a második félidőben izgalmas mérkőzést láthatott a bogyiszlói közönség. Az első fél­időben sok volt a pontatlan le­adás mindkét részről. A 14. perc­ben Kiss mellélőtte a 11-est, ami hajrára buzdította a bátaszékie- ket és megzavarta a bogyiszlói együttest. A második félidőben fergete­gesen támadott a bátaszéki csa­pat, mégis a 72. percben a bo­gyiszlói Kiss lőtt szép gólt. 1:0. A 85. percben Waldnaff a máso­dik 11-est a kapusba lőtte és így maradt az 1:0-as eredmény. A lá­tottak alapján a bogyiszlói győ­zelem megérdemelt volt. Jók: Rácz (a mezőny legjobbja), Wald- raff és Szekeres, illetve a báta­széki hátvédhármas. Kiss BONYHÁD—SZ. GÉPJAVÍTÓ 5:0 (2:0). Bonyhád, 600 néző. Ve­zette: Burányi. Bonyhád: Kovács — Wágner, Ambrus, Fricsi — Mező, Péter — Pataki, Vajda, Szász, Fláding, Wágner II. Sz. Gépjavító: Kereki — Tóth, Fülöp, Kaiser — Klézli, Becze — Pesti, Scheffer, Szűcs, Odor, Fehér. Kezdés után Bonyhád ragadta magához a kezdeményezést és végig irányította a játékot. A Gépjavító tíz emberrel védeke­zett és nagy ritkán előrevágott labdákkal kísérletezett. Bonyhád, góljain kívül, rengeteg gólhely­zetet hagyott kihasználatlanul. A bonyhádi gólokon Vajda, Szász, Wágner, Pataki (11-es,) Mező osz­tozott. Kitűntek: Wágner, Vajda, Pataki, illetve a sok gól ellenére is Kereki és Fülöp. Réder HÖGYÉSZ—SIMONTORNY A 4:0 (1:0). Hőgyész, 300 néző. Ve­zette: Sipos. Hőgyész: Barte — Máté, Nichter, Budai — Kertész, Magyar — Pintér, Vitzl, Reiser, Aszmann, Bősz. Simontornya: Nagy — Koczkás, Barocsai, Ki­rály — Gahó, Havel — Pintér, Pénzes, Molnár, Baka, Csáki. A hazai csapat, két fedezete révén, végig mezőnyfölényben játszott. Végig a hazaiak irányították a játékot és’ ilyen arányban is meg­érdemelték a győzelmet Simon­tornya széteső játékot nyújtott, csatárai a kapura alig voltak ve­szélyesek. Góllövők: 43. perc: Aszmann, 48. perc: Gahó (öngól), 53. perc: Bősz, 58. perc: Aszmann. A mérkőzés 75. percében a kü­lönben sportszerű .mérkőzésen sajnálatos sérülés történt. Bősz kisebb agyrázkódást szenvedett. Kitűntek: Az egész hőgyészi csa­pat, illetve Barocsai és Pénzes. Balogh További eredmények: Nagi'má- nyok—Sz. Petőfi 1:3 (0:2), Fadd— Fornád 1:1 (0:1). A bajnokság állása: 1. Bonyhád 17 16 — 1 67:9 32 2. Sz. Petőfi 16 12 2 2 42:10 26 3. Fadd 17 11 1 5 49:22 23 4. Nagymányok 16 16 2 4 40:24 22 5. Fornád 17 9 2 6 36:32 20 6. Paks 16 7 3 6 35:24 17 7. Sz. Honvéd 16 r. 1 3 6 36:28 17 8. DVSE II. 16 8 1 7 39:35 17 9. Hőgyész 17 8 1 8 38:41 17 10. Kisdorog 17 6 2 9 17:41 14 11. Simontornya 17 5 3 9 24:37 13 12. Tolna 16 5 2 9 25:30 12 13. Bogyiszló 17 6 — 11 28:37 12 14. Bátaszék 16 5 2 9 28:48 12 15. Domb. Spart. 16 5 2 9 22:39 12 16. Tamási 16 5 2 9 23:41 12 17. Nagydorog 16 4 1 11 29:56 9 18. Sz. Gépjavító IC 3 3 10 17:39 9 1 1