Tolna Megyei Népújság, 1966. április (16. évfolyam, 77-101. szám)

1966-04-26 / 97. szám

TOT V* Wfwrwí Vfprt.TB/tO 1966. április 25. Vereség as NB IV ben — A Dóssá csak egy pontot ssersett Mohácstól Bonyhád 5:0-ra nyerte a rangadót, Fornád kikapott Bátaszéken a megyei bajnokságban Vasárnap, időnként viharos erejű keleti, délkeleti szél szán­totta végig a pályákat és állította nehéz feladat elé a játékosokat, hiszen nehezen lehetett kiszámítani, a labda útját. Ha csapataink e vasárnapi teljesítményét tesszük mérlegre, nem sok örömünk tellett eredményeikben: A Dombóvári VSE elvérzett Budapesten a lényegesen tapasz­taltabb, az NB U élvonalában tanyázó Fővárosi Autóbusszal szem­ben. Az NB III vasárnapi eredményei sem voltak sikeresebbek. Máza-Szászvár nagy küzdelemben, de alulmaradt Pécsett az Érc^ bányásszal szemben, Szekszárdon pedig Mohács vitte el az egyik bajnoki pontot a Dózsa otthonából. A körülményesen és lassan kombináló Dózsa-csatársor nem tudta feltörni a megerősített vé­delmit vendégcsapat „betongyűrűjét”. A megyei bajnokságban a bonyhádi rangadót a hazai együttes nemcsak biztosan, de nagyarányú győzelemmel nyerte úgy, hogy gólt sem kapott. Fadd meglepetésre Dombóvárott is győzni tudott a Spartacus ellen. Szekszárdon is a levegőben lógott a meglepetés, mert 68 percig 0:0 volt a Sz. Petőfi—Nagy dörög mérkőzés ered­ménye, de aztán az utolsó negyedórában mégiscsak felülkereke­dett a hallatlanul gyenge napot kifógó hazai együttes. Az ‘él­mezőny csapatai közül Fornád vérzett még el Bátaszéken. A ven­dégcsapatok közül pedig Paks (Bogyiszlón) és a DVSE II (Szek­szárdon á Gépjavító ellen) győzött. Fővárosi Autóbusz — Dombóvári VSE 1:0 (1:0) Kispesten, a Lehel utcai pályán 200 néző előtt került sor a mér­kőzésre. F. Autóbusz: Rothermei — Pólik, Merényi, Solti — Orbán, Bohus — Lepsényi, Gyenes dr., Kiss, Mezei, Dauda. Dombóvár: Csutorás — G. Kiss, Egyed,, Potó — Korpádi, Kalmár — Sonkoly, Beke, Varga, Tapaszti, Garamvári. A dombóvári csapat egyenrangú ellenfél volt a fővárosi csapattal szemben. Az első félidő kiegyen­súlyozott játékot hozott, miköz­ben egy-két • gólszerzési lehetőség is kihasználatlanul maradt. A fő­városi csapatnak csak úgy sikerült a mérkőzés egyetlen gólját meg- szei'ezni, hogy Kalmár lábán a labda irányt változtatva jutott Csutorás kapujába. A huszadik percben 11-est ítélt a játékvezető Dombóvár ellen, de a büntető­rúgást Csutorás remek érzékkel védte. A második félidőben is egyenlő erők küzdelme folyt a pályán és három ízben nyílott gólszerzési lehetőség a dombóvári csatárok előtt de idegességükben elrontották azokat. Kitűntek: Merényi, Csutorás, G. Kiss, Varga és Garamvári. További eredmények: Budai Spartacus—Sopron 0:0, Győri Dó­zsa—Várpalota 2:0, a listavezető első veresége. III. kér. TTVE— Pécsi Bányász 0:1, Zalaegerszegi Dózsa—Kaposvári Kinizsi 1:C, Esztergom—Mosonmagyaróvár 7:0, Székesfehérvári MÁV—Zalaeger­szegi TE 3:2, Pécsi VSK— Veszprém 3:0, Vasas Izzó—Pápa 2:1. A bajnokság állása: 1. Várpalota 8 6 1 1 19:8 13 2. Főv. Autóbusz 8 6 — 2 15:5 12 3. Pécsi VSK 8 5 1 2 13:5 11 4. Győrt Dózsa 8 5 1 2 16:7 11 5. Veszprém 8 5 — 3 8:14 10 6. Esztergom 8 4 1 3 22:8 3 7. Pécsi Bányász 8 4 1 3 10:8 3 8. Zalaeg. Dózsa 8 4 1 3 10:10 9 9. Zalaegerszegi TE 8 3 2 3 14:13 3 10. Vasas Izzó 8 4 — 4 10:14 8 11. Budai Spart. 8 2 3 3 9:9 7 12. Pápa 8 2 3 3 3:6 7 13. IH. kér. TTVE 8 3 — 5 12:14 6 14. Dombóvár 8 2 2 4 6:10 6 15. Székesfehérvár 8 2 2 4 5:11 6 16. Sopron 8 2 1 5 4:9 5 17. Kaposvár 8 1 2 5 2:14 4 18. Mosonmagyaróvár 3 1 1 G 6:19 3 Hiányzott a lelkesedés a Dózsa játékából: Szekszárdi Dózsa — Moha esi TE 0:0 Szekszárd, 300 néző. Vezette: Tegzes. Sz. Dózsa: Bencze — Kuik, Novák, Szalay — Tárnok, Bencs — Kormos, Kőműves, Szűcs, Topor, Rossi. Mohács: Varga — Gyévai, Tompitv, Sehrenf — Szabó, Peres — Rettig. Gombár, Völgyesi, Bánfai, Cson­tja. Az NB III. döntetlen csapatá­nak játéka (a mohácsi csapatnak mind a hat mérkőzése döntetlenül végződött) a várt játékot hozta. A 4. percben a vendégek értek el gólt lesről. Jobbára a mezőnyben hullámzott a játék, a kapuk nem igen kerültek veszélybe. A 10. percben Szűcs távoli lövését ütöt­te szögletre a mohácsi kapus, a túlsó oldalon a 19. percben Cson- da lövését nyomta Bencze kapu fölé. A 33. percben a berobbanó Rossi lábát elhúzták a védők, de a játékvezető nem adott 11-est. A 39. percben Csonda beadását Gombár fejelte teljesen tisztán kapura. Szünet után a Dózsát támogatta a szél. A sok húzással játszó, Dó- zsa-csatárok azonban nem tudtak mit kezdeni a sokszor 5 hátvéd­del védekező vendégek ellen. A 9. percben Rossi távolról lövésre szánta el magát. 30 méteres lö­vését a kapus kiejtette, de nem volt a közelben csatár. A 24. perc­ben Rossi beadását Kormos tisz­tán kapta, de Kőművesben el­akadt lövése. A. hátralévő időben a két csatárral támadó vendégek több veszélyes helyzetet, hoztak össze a Dózsa kapuja előtt, de a vendégek csatárai is rossz irány­zókkal lőttek. Csalódtak csapatukban vasárnap délután a Dózsa szurkolói. A csa­tárok alig kísérelték megcélozni a kaput. Mohács a védekezés' magasiskoláját mutatta be, de két csatárral is sok helyzetet terem­tett, de gyatrán lőttek. így a dön ­tetlen igazságos. A Dózsában a sok mérsékelt teljesítmény kö­zül Novák, Bencze és Rossi játéka emelkedett ki. Körülményesen játszott a há­nyás zcsatársor PÉCSI ÉRCBÁNYÁSZ— MAZA-SZÁSZVAF. 2:1 (2:1) A Máza-Szászvári Bányász Pécsett az Ércbányász ellen a következő összeállításban játszott: Süveges — Lahó, Róth, Bocz — Németh, Kádár — Pernecz, Rózsa, Jónás. Szőlősi, Szegedi. A pécsi csapat ragadta magához a kez­deményezést, s enyhe fölényben játszott. A kilencedik percben Pernecz buktatásáért szabadrú­gáshoz jutott Máza-Szászvár, de a szabadrúgást Róth a kapu mellé lőtte. Formás támadás után ér­tek el a hazaiak gólt. Petrese- vics átadásából a jobbösszekötő szép gólt lőtt Süveges hálójába. 1:0. Néhány perc múlva egyen­líthetne Pernecz, de a lövés kapu mellé megy. A 25. percben újabb gólt kap Máza-Szászvár. Petresevics a kifutó Süveges felett erős lövést küldött, mely a léc alatt jutott a hálóba. 2:0. A 35. percben Jónás előtt nyílott alkalom gólszerzésre, de a ka­pusba rúgta a labdát, majd a védőknek sikerült felszabadítani. A 43. percben Szőlősi átívelt Rózsa elé, aki fordulásból az alsó sarokba küldte a labdát. 2:1. A második félidőben a máza- szászvári csapat már magabizto­sabban, színesebben játszott, de a csatársor ebben az időszakban sem tudta góllá értékesíteni enyhe fölényét. Már a második percben Pernecz lövése a kapu mellé jutott, majd az ötödik percben Németh lövését a kapus csak kiütni tudta, a kipattanó labdát Pernecz kapásból küldte kapura, de az Ércbányász kapusa védett. Az enyhe mezőnyfölény ellenére sem sikerült Máza- Szászvámak a gólszerzés. A 36. percben Németh szabadrúgását Rózsa fejelte kapura, de a labda az üresen hagyott kapu mellett jutott túl az alapvonalon. A 40. percben Petresevics gólt ígérőén tört kapura, de Lahó a 16-osnál visszarántotta, a szabadrúgás Süveges kapuja mellé ment. A máza-szászvári csatársor ez­úttal körülményesen játszott, hiányzott az átütőerő, ennek ellenére a helyzetek és a játék képe alapján legalább a döntet­lent megérdemelték volna. További eredmények: Pécsi He­lyiipar—Nagykanizsai Bányász 0:1 (0:0), Lábod—Zalaegerszeg 4:2 (3:0), Lovászi—Dunaújváros 2:2 (1:0), Baja—Nagykanizsai VTE 2:3 (1:3), Pécsi Ércbányász—Má­za-Szászvár 2:1 (2:1), Pécsi EAC— Pécsi BTC 0:1 (0:0), Nagykanizsai Dózsa—Siófok 1:0 (1:0), A bajnok­ság érdekessége, hogy Mohács a 6. forduló után is veretlen is meg nyeretlen is. Rajta kívül már csak a Nagykanizsai Dózsa veretlen és a Zalaegerszeg nyeretlen. A bajnokság állása: Kosárlabda NB II A férficsapat ismét vereséget szenvedett, a nők fölényes biztonsággal győztek Vasárnap hazai pályán játszot­tak a szekszárdi kosarasok. A fér­ficsapat alacsony színvonalú mér­kőzésen gyenge játékot és főleg gyenge dobóteljesítményt nyújtva ismét kikapott. A női csapat köny- nyedén játszott és fölényes biz­tonsággal. nagyarányú győzelmet aratott. KAPOSVÁRI honvéd— SZEKSZÁRD 44:38 (25:21) összeállítás: dr. Péntek (4), Pos­ta (10) — Horváth (2) — Hargitai (11) Krasznai. Csere: Bodri (1), Laczkó, Báli. Az első félidő fej­fej melletti küzdelmet hozott, bár végig a vendégek vezettek. Ebben a játékrészben a szekszárdiak fe­gyelmezetten játszottak, de döntő helyzeteket hagytak kihasználat­lanul. A II. félidőben sem tudott ki­bontakozni a hazai csapat. Az óri­ási szél bizonytalanná tette a do­básokat, így elsősorban a tábla alatti játék került előtérbe, sajnos ezt vagy nem, vagy nagyon gyen­gén alkalmazták a Petőfi játéko­sai. Az első félidei fegyelmezett játékból sem láthattunk sokat a II. félidőben. Rengeteg eladott labda, kimaradt helyzet és 16 ki­hagyott büntető tartozik a mérkő­zés krónikájához. Kitűnt: Hunyadi és Bodri. SZEKSZÁRD— BP. MNB 87:36 (33:11) Összeállítás: Kurucz, Borcsáné (8) — Budavári (35) — Varga (20), Csepreghy (21). Csere: Fusz. Fal­vai, Titte (3), Schmidt I. A Petőfi női csapata könnyű győzelmet ara­tott. A csapat tartja jó formáját. Az első félidőben az elején nehe­zen lendült játékba a gárda. Hosszú percekig alig-alig esett kosár. Belelendülve, különösen a félidő derekán láthattunk a csa­pattól ügyes és szellemes megol­dásokat. A II. félidőben kicsit alábbha­gyott a Petőfi játékkedve. Az em- berfogásos védekezésbe több hiba csúszott, s az ellenfél ezeket ki is használta. A hajrára ismét fel­élénkült a játék és fölényessé vált a Petőfi győzelme. Kitűnt: a teljes kezdőötös. Megyei labdarúgó-bajnokság Bonyhád—Sz. Honvéd 5:0 (2:0), Bonyhád, 1000 néző. Vezette: Vá- radi. Bonyhád: Kovács — Wag­ner, Ambrus, Fricsi — Mező, Pé­ter — Pataki, Vajda, Máté, Bara­bás, Fláding. Sz. Honvéd: Már­kus — Latorczai, Berki, Soós — Kovács, Hegedűs — Demeter, Li­zák, Papp, Márton, Varga. Viha­ros bonyhádi támadások vezették be a mérkőzést. A 12. percben góllá érett a bonyhádi fölény. Máté góljával l:0-ra alakult az eredmény. A gól után is Bony­hád maradt támadásban, a Hon­védnek alig akadt helyzete. A félidő második gólját is Máté sze­rezte. 2:0. Mind a két gól remek csatárteljesítmény volt. A II. fél­idő is Bonyhád fölényét hozta. A gólok a következő sorrendben estek: 10. perc. Fláding 3:0, 27. perc. Máté 4:0. 42. perc. Mező 5:0 Jók: Mező, Fláding, Máté, illetve Berki és Lizák. RÉDER Sz. Petőfi—Nagydorog 3:0 (0:0). Szekszárd, 200 néző. Vezette: Bi­hari. Sz. Petőfi: Greifenstein — Cser, Gellér. Kisérdi — Vass, Böcskei — Hómann, Bárány, Má- linger, Garamvölgyi, Rostási. Nagydorog: Böröcz — Lengyel, Peterdi, Világh — Mogyoróssi, Laták — Szabó, Galambos, Nagy, Csuprik, Varjas. 70 percen át szánalmasan vergődött a szek­szárdi csapat. A hátralévő 20 percben alakult ki a 3:0-as vég­eredmény. Góllövők: Rostási, Bá­rány és Garamvölgyi. Az egész nagydorogi csapat dicséretet ér­demel lelkes játékáért. Dombóvári VSE II—Szekszárdi Gépjavító 4:2 (1:1), Szekszárd, 100 néző. Vezette: Pech. Dombóvár: Bancsi — Horváth I, Komáromi, Péter — Takács. Varga III — Varga I, Krasznai, Horváth II, Drót, Tassi. Sz. Gépjavító: Kereki — Kovács, Kaiser, Scheffer I — Scheffer II, Ódor — Loboda, 1. N.kanizsai D. 6 5 1 __ 11:4 11 3. Fadd 7 5 — 2 20:6 10 2. N.kanizsai B. 6 5 — 1 14:3 10 í. SBTC—Vasas 0:0 X 4. Fornád 7 5 — 2 17:7 10 3. Sz. Dózsa 6 4 1 1 11:6 9 2. Dunaújváros—U. Dózsa 2:2 X 5. Sz. Honvéd 7 4 1 2 13:10 9 4. Pécsi Ércbányász 6 4 1 1 9:6 9 3. MTK—Pécs 2:2 X 6. Nagymányok 6 4 — 2 16:7 8 5. Lábod 6 3 2 1 11:5 8 4. DVTK—Ózd 2:2 X 7. DVSE TI. 7 3 1 3 16:13 7 6. Máza-Szászvár 6 3 2 1 9:6 8 5. Eger—BVSC 1:3 2 8. Tolna 7 3 1 3 13:11 7 7—8. Pécsi EAC 6 2 2 2 5:5 6 6. Egyetértés—Budafok 2:3 2 9. Hőgyész 7 3 1 3 13:22 7 7—8. Mohács 6 — 6 — 2:2 6 7. Szombathely—SZEAC 2:0 1 10. Paks 6 2 2 2 11:8 6 9. N.kanizsai VTE 6 2 2 2 7:9 6 8. CVSE—Szóin. MÄV 1:1 X U. Simontornya 7 3 “ 4 11:11 6 10. Pécsi BTC 6 2 1 3 5:7 5 9. Szóin. MTE—Bp. Spart. 1:2 2 12. Bátaszék 7 3 — ‘4 17:24 6 11. Lovászi 6 1 2 3 7:12 4 10. B.csaba—Bp. Előre 3:2 1 13. Sz. Gépjavító 7 2 1 4 10:18 5 12. Baja 6 2 — 4 8:14 4 11. Brescia—Roma 3:0 1 14. Kisdorog 7 2 1 4 7:17 5 13. Pécsi Helyiipar 6 1 2 3 2:7 4 12. Foggia—Lanerossi 0:0 X 15. Domb. Spart. 7 1 2 4 5:14 4 14. Siófok 6 1 1 4 3:6 3 13. Juventus—Milan 3:1 1 16. Tamási 6 1 1 4 6:14 3 15. Dunaújváros 6 1 1 4 5:9 3 + 1 17. Bogyiszló 7 1 — 6 7:18 2 16. Zalaegerszeg 6 — — 6 6:14 — 14. Napoli—Fioren ti na 0:4 2 18. Nagydorog 6 1 — 5 7:20 2 Szűcs, Zemán, Hidegh, Muhari. Az első félidő nagy részében jobbára mezőnyjáték folyt, eny­he Gépjavító-fölénnyel. Szünet után Dombóvár átvette a mérkő­zés irányítását és biztosan nyer­te a találkozót. Góllövők: Varga I, Tassi, Drót (2), illetve Muhari és Zemán. Jók: Komáromi, Drót, Tassi, illetve Odor. ifj. TUCSNI Tamási—Simontornya 2:1 (1:1), Tamási, 400 néző, Vezette: Berta. Tamási: Németh — Demkó, Mé­száros, Patonai — Palotai, Tóth — Pintér, Törő, Hága, Jurasics, Szemes. Simontornya: Nagy — Kara, Szabó, Király — Baka, Havel — Kőműves, Cseh, Bara­nyai, Pénzes, Csuti. Jó iramú mér­kőzés. Váltakozó küzdelem, ön­góllal nyert a hazai csapat. Gól­lövők: Pintér, Szabó (öngól), illet­ve Kőműves. Jók: az egész tamási csapat, illetve Nagy, Szabó és Baranyai. KIRÁLY DR. Nagymányok—Hőgyész 5:1 (3:0) Nagymányok, 200 néző. Vezette: Eretnek. Nagymányok: Balogh — Tóbiás, Molnár, Bertha — Teleki, Nagy — Kozma, Bareith I, Schmelcz, Wusching, Bareith II. Hőgyész: Bősz — Máté, Gallai, Szentes — Kertész, Magyar — Pintér, Aszmann, Nichter, Witzl, Stechler. A hazai csapat végig irányította a játékot. Hőgyész lel­kesen küzdött, de ez kevés volt a technikásabb hazaiak ellen. Gól­lövők: Bareith I (2), Bareith II, Schmelcz, Kozma, illetve Stechler. Kitűntek: Molnár, Bareith I, Te­leki, illetve Bősz, Garai és Nich­ter. További eredmények: Dombó­vári Spartacus—Fadd 1:3 (1:2), Bogyiszló—Paks 0:4 (0:3), Báta- szék—Fornád 2:1 (2:0), Tolna— Kisdorog 4:0 (2:0), A bajnokság állása: 1. Bonyhád 2. Sz. Petőfi 7-------18:0 U 5 11 17:4 11