Tolna Megyei Népújság, 1966. március (16. évfolyam, 50-76. szám)

1966-03-16 / 63. szám

© TOLNA MFCS YET NÉPÚJSÁG 1966. március Í6. Vasárnap örökítettük meg... Ökölvívó NB II Szekszárdi Dózsa—Budapesti Chinoin 10:10 Szekszárd, 500 néző. Vezette: Bokor és Máriási. Pontozott: Szol­noki. Már az elmúlt idényben az NB II-ben a pontozás és a mér­kőzésvezetés színvonala kritikán aluli és gátja a sport további fej­lődésének. Hogy nem alaptalanok ezek a megjegyzések, bizonyította az idénykezdeten mutatott bírás­kodás és a folytatás is. Mindezek­re a Chinoin elleni mérkőzés tette fel a koronát. Ha a Magyar Ököl­vívó Szövetség idejében nem vet gátat ennek a versenyzési stílus­nak, akkor az ökölvívásnak való­ban nem lesz helye a sportágak között. A mérkőzésen különben a Dózsa igen mérsékelt teljesítményt nyúj­tott és lényegében az eredményt igazságosnak mondhatjuk. Két durva mérkőzésvezetői és pontozói hiba is előfordult a találkozók so­rán. A szekszárdi Tóth biztosan nyerte meg mérkőzését, mégis el­lenfelét hirdették ki győztesnek, a mérkőzés második részében pedig a hiba helyrehozásaképpen Kunt léptette le a vezetőbíró Frei he­lyett. A találkozóról az alábbiak­ban számolunk be: Légsúlyban a Dózsa nem indí­tott versenyzőt 0:2. Almacht ellen Simont a máso­dik menetben leléptették. Almacht a sokat szabálytalankodó, de gyor­sabb Simon ellen nem tudott ki­bontakozni. Simont a második me­netben sorozatos szabálytalanság miatt a vezetőbíró leléptette. 2:2. Sörös—Gyömbér. Sörös a fejét szabadon hagyta és a kemény Gyömbér sok ütést helyezett el rajta. Ugyanakkor Sörös ütései sorra célt tévesztettek. A harma­dik menetben Gyömbér beleíejelt Sörös szemhéjába, akit erős vér­zés miatt leléptettek. 2:4. Markos—Pethő. Markoson meg­látszott a hosszú kihagyás; techni­kás ellenfele rendszerint elhajolt ütései elől, fejeléseit pedig a ve­zetőbíró nem torolta meg. A har­madik menetre elfogyott Markos ereje, már csak dulakodás folyt a szárítóban, amelyben a jobb erő­ben levő Pethő bizonyult jobbnak. Pontozással győzött Pethő. 2:6. Tóth—Gyömbér II. Gyömbér erőszakos harcmodorral, sokszor szabálytalanul támadott, de Tóth jó időben ütött balegyenesekkel megállította és kemény jobbhor­gokkal és jobbegyenesekkel is sok értékes pontot szerzett. A két pon­tozó mégis Gyömbér győzelmét látta. (A példátlanul elfogult íté­let ellen a közönség percekig tün­tetett) 2:8. Árpás—Földes!. Árpás az első menetben kitapasztalta ellenfele gyengéit és aztán Földesi már csak szabálytalanságok árán tudta fel­tartani a szekszárdi versenyzőt A második menetben Földesit soro­A Bonyhádi Spartacus csapata Zalaegerszegen lépett szorítóba, ahol a hazai csapat 14:6 arányú győzelmet ért el a Spartacus ellen. A bonyhádiak közül Máté, Szabó és Borda győzött. A bíráskodásra ugyanaz jellemző, mint ami a Szekszárd—Chinoin mérkőzésen volt: a legteljesebb elfogultság, részrehajlás. zatos vállbedobások miatt le kel­lett léptetni. 4:8. Eigenbrót—Szvacsak. Eigenbrót kemény egyenesekkel és horgokkal kezdett. Már az első menetben „megfogta” ellenfelét, aki a mér­kőzést feladta. 6:8. Frei—Kun. Rendkívül csúnya dulakodás folyt két meneten át Frei állandóan támaszkodott, tolt és lökött de Kun se tudott ki­bontakozni. Mind a kettőnek két- két intése volt, amikor a rnérkő- zésvezető Kun leléptetésével a mérkőzést beszüntette. 8:8. A kö­zönség zöme Frei leléptetését ér­tette, ezért nagy meglepetést kel­tett az eredménynek egy kis hu­zavona után történt kihirdetése, amely lényegében visszaadta a jogtalanul elvett pontokat a hazai csapatnak. 8:8. Félnehézsúlyban Halásznak a Chinoin nem tudott ellenfelet adni, így 10:8-ra alakult a mérkőzés ál­lása Szekszárd javára. Botos—Trapp. Trapp már az el­ső menetben Botost állcsúcson ta­lálta, aki megingott és 8 után sem tudta tovább folytatni a küzdel­met. 10:10. A bajnokság állása: 1. Győri Dózsa 4 3 — 1 43:37 6 2. Zalaegerszeg 4 2 1 1 49:31 5 3. Bp. Chinoin 4 1 3— 42:38 5 4—5. Bonyh. Sp. 4 2 —2 37:43 4 4—5. Szombath. 4 2 — 2 37:43 4 6. Nagyk. Dózsa 4 1 1 2 41:39 3 7. Szeksz. Dózsa 4 1 1 2 34:46 3 8. Soproni VSE 4 1 — 3 37:43 2 Zalaegerszeg—Bonyhádi Spartacus 14:6 Kosárlabda Előkészületi mérkőzések Egy héttel az NB II rajtja előtt, előkészületi mérkőzésen Szigetvár női és Dunaújváros férficsapatát látta vendégül a Pe­tőfi női és férficsapata. A két mérkőzés között a szi­getvári és a szekszárdi úttörő leánycsapatok találkoztak. A leg­fiatalabb kosaraspalánták között nem egy ügyes és tehetséges já­tékost láthattunk mindkét csapat­ban. A szigetvári lányok érettebb és fejlettebb játékukkal biztos győzelmet arattak. A szekszárdi csapatban felfedezhettek a nézők egy nagyon tehetséges játékost, Ringenbach Mária személyében. SZEKSZÁRD—SZIGETVÁR 59:47 (21:19) összeállítás: Kurucz (4), Bor- csáné (3), Budavári (26), Varga (14), Fusz (3). Csere: Falvai (9), Titte, Turányi, Prantner, Németh. Bíztató játékukkal, helyenként jól játszva, biztosan győzött a Petőfi. A két NB II-es csapat között az I, félidőben fej-fej MA DÉLELŐTT: MTS Tolna megyei Tanácsa ülést tart Ma, szerdán délelőtt 10 órakor izekszárdon, az MTS Tolna me­gyei Tanácsa a városi tanács nagytermében ülést tart. Lépő László, a megyei TS elnöke be­számol az elmúlt év munkájáról, valamint javaslatot tesz az 1966. *vi feladattervek elfogadására. 3zt követően a tanácsülés meg­tárgyalja a hároméves verseny- xaptár-terv ja vaslatot. Az ülésen jól dolgozó aktívák jutalmazá­sára is sor kerül. melletti küzdelem alakult ki. A szigetváriak a gyors támadásokat erőltették, míg a Petőfi a pozíció­játékot alkalmazta. A II. félidőben jó dobóteljesít­ményt nyújtva, egyre jobban el­húzott a szekszárdi csapat Vé­dekezésben is jól zártak az egyes csapatrészek, de a lepattanó lab­dák megszerzésében nem jeles­kedtek a hazai lányok. Kitűnt: Budavári, Varga, Ku­rucz és Falvai. SZEKSZÁRD—DUNAÚJVÁROS 74:65 (34:20) összeállítás: Posta (8), Péntek dr. (8) — Horváth (4) — Laczkó (14), Krasznai (4). Csere: Hunyadi (6), Bodri, Bogdán (8), Hargitai (12), Báli (5), Pálmai (1), Tirin- ger (4). A kétszer 30 perces mérkőzésen a Petőfi váltakozó teljesítményt nyújtott. Az I. félidő eredménye így alakult: 10. perc 16:2, 15. perc 22:6. Ebben a szakaszban nagyon jól, ügyesen játszottak a szekszárdi fiúk. Gyors támadás­szövés és jó, megbízható védeke­zés. Ez jellemezte a Petőfi já­tékát. Utána visszaesett a csapat és 34:20-at mutatott a jegyzőkönyv félidőben. A II. félidőben is jobban kez­dett a hazai csapat. A 10. perc­ben 51:35 volt az eredmény és ekkor is, ha nem is az I. félidő elején látott játékot nyújtották a szekszárdi fiúk, jó játszottak. A II. félidő 20. percében, tehát a rendes játékidő lejártakor 66:46- ra vezetett a Petőfi. Az utolsó tíz percben a sok eladott labda, rossz védekezés miatt a 20 pontos ve­zetés erősen lecsökkent. Kitűnt: Posta, Krasznai, Eacz- kó (a mezőny legjobbja), Bogdán. Énekes Árpád Szekszárdon Március 18-án, pénteken Szek­szárdon, a BM-klubban — a Szekszárdi Dózsa Sportkör meg­hívására — Énekes Árpád, a ma­gyar ökölvívó-válogatott edzője élménybeszámolót tart. Sokat tanultunk Gábor Tamástól Gábor Tamás, a tokioi olimpia győztes párbajtőr-csapatának tag­ja a Balassa János Kórház klub- helyiségében tartott előadást. Olimpikonunk előadása egyé­niségéhez hű, spontán megnyilat­kozás volt. Megkapott bennünket világversenyzőnk példamutató szerénysége, mellyel tizenhét éves múltjáról beszámolt. A jelenlé­vők sok hasznos tapasztalatot meríthettek az elmondottakból, valamint a feltett kérdésekre megadott válaszokból. A részletekre kiterjedő taktikai tanácsok annál is inkább hasz­nunkra váltak, mivel vívóinkkal eddig kevés lehetőségünk volt versenyezni és tapasztalatokat szerezni. Megtanulhatták ifjúsági és serdülő vívóink, hogy nem szabad kishitűnek lenniök, de el­lenfeleiket sem becsülhetik le: minden találatért teljes odaadás­sal kell küzdeniük. Tisztázódtak megyei szinten a vívás verseny zsüriképzés problémái is. Meg­győződhettünk arról is, hogy vi­déki viszonylatban nincs okunk a pesszimizmusra. Ezúton mondunk még egyszer köszönetét az MVSZ-nek és az MTS megyei tanácsának és nem utolsó sorban Gábor Tamásnak, hogy nagyszerű előadásából ta­nulhattunk és tapasztalatokat szerezhettünk jövő sportmun­kánkhoz. TAMÁS ANDRÁS vívóedző A rossz idő ellenére is sokan voltak kiváncsiak a Petőfi első idei bajnoki mérkőzésére. Gépünkkel a mérkőzés előtti pillanatokat rög­zítettük: Cser (balról), a Szekszárdi Petőfi kapitánya kezet fog a bogyiszlói csapat kapitányával, Horvátb-tal. Jobbról Zsigmond já­tékvezető. Ez a felvételünk a Szekszárdi Dózsa—Máza-Szászvár előkészületi mérkőzésen készült. Rossit (a képen balról) állandóan két-három védő őrizte, de még így is többszőr lerázta magáról őrzőit és ve­szélyeztette a bányászok kapuját. A szekszárdi járásban vasárnap rendezték — a körzeti székhelye­ken — a mezei futóversenyeket. Tolnán több mint százan álltak rajthoz. Képünk a serdülők versenyét ábrázolja. A téli spartakiád sakk megyei döntőjén a második és harmadik helyért folyik a játszma. Balról: Jentler János (Nagymányok), jobbról: Baranyai Lajos (Tolna).