Tolna Megyei Népújság, 1965. október (15. évfolyam, 231-257. szám)

1965-10-13 / 241. szám

6 •TOLNA MEGTFI NfiPŰJSAG 1965. október IS. Ökölvívó NB II. Szekszárdi Dózsa—Gyó'ri Vasas ETO 15:5 Szekszard, 300 néző. Vezette: Erős. (Berkes, Cseh.) A Dózsa 4:0-as veze­téssel indulhatott az NB II őszi idé­nyének, mert a vendégek sem Ha­lásznak, sem pedig a nehézsúlyban Botosnak nem hoztak ellenfelet. Addig, amíg a hazaiak technikailag képzettebbek voltak,^ a vendégek lé­nyegesen jobb erőnlétet, nagy küz­dőképességet tudtak felvonultatni. A szekszárdi versenyzők erőállapotán feltétlenül javítani kell, mert ellen­kező esetben a vidéki találkozókon ismét kellemetlen meglepetésben lesz részük a Dózsa öklözőinek. Eredmé­nyek (elől a szekszárdi versenyzők) Wágner ppntozással vesztett Nagy J, L. ellenében. Amíg erővel bírta Wág­ner okosan 'szurkált, de a közelharc­ban alulmaradt és a III. menetet erő­vel sem bírta. Megérdemelten győzött pontozással a .győri versenyző. 0:2. Almacht ellen Nagy II. Lászlót erős vérzés miatt a mérkőzésvezető le­léptette. Almacht irányította á mér­kőzést, de ’ a győri fiú zártan véde­kezett. helyenként jól verte kereszt­be Almacht támadásait. Nagy II Lászlót sorozatos fejelésért sem intet­te meg a mérkőzésvezető, viszont a harmadik menet végén erős Vérzés miatt mégis csak le kellett léptetnie a győri fiút. 2:2. Horváth—Szabó döntetlen. Horváth két meneten át nagyerejű horgokkal, egyenesekkel támadta Szabót, aki azonban hallatlanul birta az ütése­ket. A harmadik menetre Horváth el­készült erejével, erősen visszaesett, a menet valóban szabóé volt, de Hor­váth pontelőnyét már nem hozhatta be. Nagy meglepetés volt a döntet­len eredmény kihirdetése. 3:3. Sörös pontozással győzött Nagy J. ellen. A győri fiú tartott Söröstől, las­sú is volt, bár Sörös sem volt meg­győző. Ütései rendre célt tévesztet­tek és a III. menetre ő is alaposan visszaesett. Ennek ellenére nagy tech­nikai fölény mutatkozott Sörös javá­ra. 5:3. Miklósi döntő fölénnyel győzött Nagy Lajos ellen. Miklósi a szokott módon jobbal előkészített, aztán ha­talmas erejű balegyenesekkel támasz­totta ki Nagy Lajost, aki becsülettel állta a küzdelmet, két és fél mene­ten át és csak a III. menet végén a gongütés előtt jelentette ki a veze- tőbíró Miklósi döntő fölényét. 7:3. Árpás—Nagy Zoltán döntetlen. A hosszú karú, majdnem egy fejjel ma­gasabb győri fiú okosan szurkált és Árpás csak ritkán tudott közelharc­ba kerülni. A III. menetre aztán Ár­pás Is elkészült erejével és a döntet­len eredmény megfelelt a mérkőzés képének. 8:4. Elgenbrót döntő fölénnyel győzött őri ellen. Eigenbrót kezdettől fogva nagy lendülettel támadott, egyenesei, horgai sorozatosan betaláltak és a menet végén döntő fölény miatt a mérkőzésvezető őrit le is léptette. 10:4. Lampért—Kovácsiés döntetlen. A lé­nyegesen alacsonyabb Kovacsics ál­landóan a belharcot kereste és köz­ben tolt, lökött, fogott, fejelt. Lám* pert viszont ritkán találta meg en­nek a küzdőmodornak az ellenszerét, sokszor indokolatlanul átengedte a kezdeményezést is. Ennek ellenére a döntetlen eredmény ismét pontozói manőver révén született meg. 11:5. Halász ellenfél nélkül győzött. 13:5. Botos ellenfél nélkül győzött. 15:5 Bonyhádi Spartacus—Tapolca 15:5 NB II CSB-mérkőzés. Bonyhádon, a járási művelődési házban 300 néző előtt kitűnő bíráskodás (Nagy I., Sár­közi) mellett született meg a fölé­nyes bonyhádi győzelem. Részletes eredmények (előlállók a bonyhádiak) Dénes I ellenfél nélkül győz 2:0. Kovács pontozással győz Molnár el­len. Két keménykötésű 'öklöző 'nagy­szerű küzdelmét hozza a találkozó ■Mindketten nagyokat ütnek és parázs horogcsatában a többet ütő Kovács bizonyul jobbnak 4:0. Balogh—Kiss döntetlen. Egyforma erők küzdelme. Balogh csak az első menetbeli .előnyének köszönheti, hogy nem maradt alul a jó lábmunkájú Kissel szemben. A döntetlen Igazsá­gos. 5:1. Szabó pontozással győz Fehér ellen. Kemény, az ütéseket jól bíró verseny­zőt kapott Szabó ellenfélül. Szabó gyors, nagyerejű horgai kevésszer ta­lálták el Fehért. A második menet­ben megfogta Szabó horga a Honvéd versenj’zőt és ez pontozásos győzel­méhez elég volt. Szép mérkőzés volt. 7:1. Lukács ellen Vargát szabálytalan ütésért leléptetik. Lukács a nap leg* szebb öklözését mutatja be. Egyenes ütései rendre betalálnak ellenfele fe? jére, testére. Pontokkal vezet Lukács, amikor övön aluli ütést kap, ettől harcképtelenné válik. A bíró jól. látja a mélyütést, Vargát lelépteti. 9:1. Molnár ellen Kisanytk feladja. A rendkívüli ütőerővel, rendelkező fia­tal Molnár első jobbhorga megrendít tő. Nyolcig számolnak a Honvéd-ver­senyzőre, utána repül a törülköző. Molnár a közeljövő nagy ígérete. 11:1. Mohácsi kiütéssel veszt Borbély el­len. Az első menetet jól bírja Mohá­csi, szépen üt vissza. A második me­netben a tapasztaltabb Borbély kere­kedik felül és egy felütése rövid-bor­dán találja Mohácsit, akit a bíró ki­számol. 11:3. Szemcsukot Sáfár ellen leléptetik. Rengeteg ütés esik mindkét részről. Szemcsuk bátran harcol és küzd jó­nevű ellenfele ellen. A harmadik me­netben Sáfár ütésétől 8-ig számolnak Szemcsukra. Újabb belharc után a Kézilabda NB II Simnntornva - Budapesti ESC 18:16 (10:8) Simon tornya, 100 néző. A hazai Szünet után sem adta fel a együttes a következő játékosokat küzdelmet a BEAC. Az egyete- szerepeltette. -Nagy, Temesvári, misták megpróbáltak erősíteni és Vida, Vinczellér I., Szabó, Cser- a 17. percben ki is egyenlítettek, háti, Macher, Vinczellér II., Sán- Ekkor 14:14-re állt a találkozó. A dór, Déghy, Pólik. Végig jó iramú hazai együttes azonban még eb­mérkőzésen nagy küzdelmet ví- ben a percben újra átvette a ve­vőit egymással a két csapat. A zetést és ezt végig tartotta, kezdés a vendégeknek sikerült Az őszi forduló legjobb játékát jobban. Már 4:1 arányban veze- nyújtották a hazaiak. Helyzetei tett a BEAC, amikor Simontor- alapján nagyobb arányban is nya rákapcsolt és még a félidő nyerhetett volna az SBTC, amely­befejezése előtt nemcsak az ^K>n ',^a’ Cserháti, Sándor ját- ... szott kiemelkedően, de az egesz egyenlítés sikerült, de vezetéssel csapat dicsérotet érdemei, lelkes fordulhatott a hazai együttes a és eredményes játékáért, második félidőre. — Róth — Min sági Cipő—Tolnai VL 14:5 (7:1) bíró Sáfár döntő fölényét hirdeti kj. 11:5. Borda ellen Kosár feladja. A na­gyokat ütő vidék-bajnokságbt nyert Kosár ellen Borda nagy horgai hatá­sosnak bizonyultak és már az első menetben 8-ig számolnak Kosárra. A második menetben újabb rászámolás következik, majd ezt követően fel­adja a kilátástalan küzdelmet a Honvéd-edző. 13:5. Tatai ellen Szálait leléptetik. Dula­kodással tarkított mérkőzésen Tatai tisztábban üt ellenfelénél. A máso­dik menetben Szálait sorozatos sza­bálytalanságért. leléptetik. 15:5. KOMLÓS JÓZSEF tudósító Nagy érdeklődés Lengyelben az atlétikai bemutatón A Bonyhádi Járási TS vasárnap délelőtt jól sikerült atlétikai bemuta­tó versenyt rendezett Lengyelben. A Bonyhádi Gimnázium atlétái mellett néhány lengyeli MEDOSZ-sportoló is rajthoz állt. A községben nagy ér­deklődés nyilvánult meg a bemutató iránt, melyet közel háromszázan te- j kintettek meg: Eredmények: Nők: 100 m. 1. Zénón Katalin 16.1, 2. Németh Teréz 16.8. Távolugrás: 1. Németh Teréz 380, 2. Zénón Katalin 359. Magasugrás: 1. Németh Teréz 135 Férfiak: 400 m: Síkfutás: 1. Deme László 56,3, 2. Pataki Tibor 56,6, 3. Tóth Béla 58,7. 800 m.: 1. Pataki Tibor 2:10, 2. Hu- ger János 2:17,1, 3. Falb Gábor 2:18,9. Magasugrás: 1. Deme László 160. 2. Miskolczy József 150, 3. Horváth György 145. Távolugrás: 1. Deme László 567, 2. Miskolczy József 542. 3. Tóth Bé­la 527. Gerelyhaj ítás: 1. Szanyi Miklós 46.70, 2. Bakó János 40,35, 3. Miskol­czy József 34.65. Ifj. súlylökés: 1. Szanyi Miklós 10.90, 2. Bakó János 10.18. 3. Mis­kolczy József 9.67. A Tolnai Vörös Lobogó csapata a következő játékosokat szerepel­tette: Pestiná, Pohál. Belucz, Kár­pátiné, Szabóná, Wiedemann I., Barna. Csere: Wiedemann II., Ra­jos. A budapesti csapat rutinos játékosokkal lépett pályára és néhány perc alatt valósággal le­rohanta a tolnaiakat. Tíz perc játék után már 5:0-ra vezetett a budar-eti csapat. Negvedóra kel­lett. míg a tolnaiak némileg meg­találták a hazai csapat játékának ellenszerét és lassítani tudták az iramot. A félidő végéig a Minő­ségi csapata hét góllal terhelte Pestiné kapuját, melyre Tolna csak egy góllal tudott válaszolni. A II. félidő már szorosabb küz­delmet hozott, de ezt a játékrészt is 7:4 arányban a hazai csapat nyerte, így a mérkőzést végered­ményben 14:5-re, a lényegesen jobb játékerőt képviselő és na­gyobb rutinnal rendelkező buda­pestiek nyerték. Bölcske a paksi járás bajnoka A paksi járásban befejeződött a , labdarúgó-bajnokság, melyen öt csa­pat vett részt. A bajnoki címet ! Bölcske szerezte meg, Bikács előtt. A bajnokság állása: 1. Bölcske 2. Bikács 3. Kajdacs 4. Madocsa 5. Páifa 8 6 2 — 39:8 14 85—3 15:16 10 8413 28:22 9 8 2 1 5 12:24 5 8 1 — 7 10:34 2 Képek a Sz. Dózsa—Győr találkozóról Miklósi (balról) döntő fölénnyel győzött — ezúttal is remekül ök­lözött. ■' *' «Pp : ■' * i J-' mBmí Horváth (jobbról) ezúttal szívós ellenfelet kapott, aki két meneten át állta Horváth nagy ütéseit, sőt, a harmadik menetben még arra is volt ereje, hogy támadjon. A döntetlen nagyon hízelgő a győri versenyzőre nézve. Nagy rutinjának, technikai fölényének köszönhette Sörös pontozásos győzelmét. (Sörös jobbról.) Pontot vesztett a Szekszárdi Dózsa a megyei ifjúsági bajnokságban A megyei ifjúsági bajnokság va­sárnapi fordulója 37 gólt és nem egy váratlan eredményt hozott. A meg­lepetések élén a vezető Szekszárdi Dózsa paksi gól nélküli döntetlenje áll, holott a Dózsa eddig kétszer annyit gólt lőtt, mint Paks. Ezúttal viszont a Dózsa-csatároknak nem ment a góllövés. A másik meglepetés is szekszárdi csapat nevéhez fűződik. A középcsapatnak számító Szekszárdi Gépjavító, amely tavasszal Fornádon is győzni tudott, ezúttal saját pá­lyáján alulmaradt a fornádiakkal szemben. Ezekkel a szekszárdi bal­sikerekkel áll szemben a Szekszárdi Petőfi cikói győzelme, bár a cikói csapat csak a 15. helyen áll a baj­noki táblázaton. A fordulóban két nagyarányú győ­zelemre került sor. Tolna két szám­jegyű győzelmet aratott otthonában Bogyiszló ellen, Bonyhád pedig Má- za-Szászvár otthonában is nagyarányú győzelmet aratott a bányászok elle­nében. Kisdorog nyert Simontornya, Dunaföldvár Bátaszék ellen 2:0 arányban, Tamási pedig Faddot győz­te le 3:0 arányban. Ez utóbbi ered­mény is lényegében a meglepetések közé számít. Részletes eredmények a követke­zők: Máza-Szászvár—Bonyhád 1:7 (1:4), Szekszárdi Gépjavító—Fornád 1:3 (1:1), Kisdorog—Simontornya 2:0 (1:0), Dunaföldvár—Bátaszék 2:0 (1:0), Cikó—Szekszárdi Petőfi 2:4 (1:3), Tol­na—Bogyiszló 11:1 (5:0), Tamási—Fadd 3:0 (2:0), Paks—Szekszárdi Dózsa 0:0 A bajnokság állása: 1. Sz. Dózsa 25 21 1 3 101:15 43 2. Bonyhád 25 19 3 3 126:27 41 3. Tolna 25 16 4 5 72:28 36 4. Kisdorog 25 14 4 7 60:35 32 5. Fadd 25 15 — 10 66:49 30 6. Paks 25 13 2 10 44:54 28 7. Sz. Gépjavító 25 9 7 9 38:43 25 8. Tamási 25 10 3 12 36:53 23 9. Dunaföldvár 24 10 2 12 35:39 23 10. Máza-Szászvár 25 10 2 13 56:66 2? 11. Simontornya 25 7 5 13 37 i36 19 12. Sz. Petőfi 25 8 3 14 2ffc78 19 13. Fornád 25 7 2 16 45:67 16 14. Bátaszék 2Í 6 4 15 37:89 16 15. Cikó 24 5 4 15 32:76 14 16. Bogyiszló 25 5 2 18 30:88 12