Tolna Megyei Népújság, 1965. szeptember (15. évfolyam, 205-230. szám)

1965-09-15 / 217. szám

A e TOI.HA MEGYEI NEPŰJSAG J&C5. ssepiember 15. Megérdemelten nyerte Bonyhád a Tolna megyei ökölvívó-rangadót Bonyhádi Spartacus—Szekszárdi Dózsa 11:9 Szekszárd, 1000 néző. Vezette: Nagy és Sárközi. Pontozott a pi­henő vezetőbíró és Zádari. A rendkívül zsúfolt szekszárdi sport- program ellenére is megteltek a szabadtéri színpad széksorai. A szurkolók között természetesen sok volt a bonyhádi is. Nagy volt a mérkőzés előtt a taktikázás az összeállítással. Ennek az lett az eredménye, hogy Oláh félnehéz- súiyban került össze Halásszal, a nehézsúlyú mérkőzést pedig Borda és Kálmán vívta. A Dózsa lég­súlyban nem indított versenyzőt és így a vendégek 2:0-ás vezetésé­vel indult a találkozó. A Dózsá­ban Lampert, Botos és Miklósi hiányzott a csapatból, de a ven­dégeknél is akadt összeállítási meglepetés. A mérkőzésen Bony- hád egységesebb, jobban felké­szült csapat benyomását keltette, így győzelme megérdemelt. A Dó zsában csak Horváth, Árpási és Halász ütötte meg az előző évek során kialakult mérteket. A mér­kőzésekről az alábbiakban számo­lunk be. (Elől a bonyhádi ver­senyzők.) Dénes I. ellenfél nélkül nyert 2:0. Horváth pontozással győzött Ko­vács ellen. Horváth kezdettől fog­va rohamozott. Kovács csak a második menet közepétől kap­csolt rá, ekkor nagy horogcsata alakult ki a két versenyző között. A harmadik menetre mindketten visszaestek, így megmaradt Hor­váth pontelőnye. 2:2. Az első menet alapján a közönség szekszárdi győzelmet várt, de Lukács (balról) a második menetben fölénybe került, mely a szek­szárdi versenyző mérkőzésfeladásához vezetett. jobb- és balegyenesekkel, horgok­kal fogadott. Ferencz a második menetre már feladta a mérkő­zést. 5:7. Mohácsi döntő fölénnyel győ­zött Eigenbrót éllen. Éiganbrót jól kezdett fiatal ellenfele ellen, aki azonban már az első menet­ben derekasan verekedett. A má­sodik menettől kezdve Eigenbrót taktikából rosszul vizsgázott. Bencze pontozással győzött Frei ellen. Ez volt a találkozó leg­gyengébb színvonalú mérkőzése. A harmadik menet elején a két pontatlanul ütő versenyző mér­kőzése döntetlenre állt, de aztán Frei intést kapott és ezzel biz­tosan nyert Bencze. 7:9. Oláh a második menet végén feladta Halász ellen. Végig nagy horogcsata folyt a két nagysze­rűen felkészült versenyző között. Halász csak a második menet vé­gén' „kapta” el Igazán Oláht, aki a haimadik menetre már nem is állt ki. 9:9. Borda pontozással győzött Kál­mán ellen. Kálmán váratlan jobb­kezesekkel készített elő, aztán ke­mény balegyeneseket, horgokat ütött. A második menetben már nehezebben mozgott, Borda foko­zatosan feljött és az övé volt a menet is. A harmadik menetben aztán Borda irányította a küzdel­met Kálmán, a nagy csaták hőse alá­rendelt szerepet játszott, Borda megérdemelten győzött. 11:9. A megyei labdarúgó-bajnokságért MAZA-SZÁSZVAR— SIMONTORNYA 10:0 (5:0) Szászvár. 500 néző. Vezette: Ranga. Szászvár: Stoics — Lahó, Roth, Szé­les — Németh, Bakó — Szőcs, Ró­zsa, Jónás, Wéber, Gyorsok. Simon- tornya; Nagy — Závodi, Gahó, Kara — Baka, Cseh — Baranyai, Brego- vics, Király, Pénzes, Csuti. Az első tíz percben a hazai csapat már há­rom helyzetet hagy ki. A 19. percben Wéber—Jónás akció után Rózsa szer­zi meg a vezetést. 1:0. Három perc múlva Wéber a gólszerző. A 28. percben Pénzestől Wéber megszerzi a labdát és háromra növeli a hazai gólok számát. A 39. percben Rózsa a gólszerző, a 43. percben Németh egyé­ni akció után lő kapura, amikor a visszapattanó labdát ismét Rózsa ér­tékesíti. 3*0. A második félidő harmadik percé­ben Jónás átadását Szőcs küldi kapu­ra, a labda Pénzesen irányt változ­tatva jut Nagy kapujába. 6:0. öt perc múlva a mérkőzés legszebb akciója fut a pályán. Szőcs—Rózsa—Jónás a labda útja. az utóbbi visszaperdít Rózsa elé. aki szép csel után gólt lő. 7:0. Három perc múlva Németh lövése a kapufáról jut a hálóba. 8:0. Teljesen Máza-Szászvár irányítja a játékot, a 18. percben a vendégvé­delem lest reklamál, közben Gyorsok gólt lő. 9:0. Befejezés előtt két perc­cel Rózsa állítja be a végeredményt. 10:0. A vendégcsapat ezen a mérkőzésen gyengén játszott, csak sportszerűsé­géért dicsérhető. A hazai csapatban a csatársor teljesítménye volt az át­lagon felül. SZEKSZÁRDI gépjavító —DUNAFÖLDVÁR 8:1 (3:0) Szekszárd, 200 néző. Vezette: Varga. Sz. Gépjavító: Keiser — Hegedűs II., Erdélyi, Bencze — Fricsi, Fülöp — Steig, Szűcs, Zemán, Hideg, Muhari. Dunaföldvár: Lindinger — Aszalós, Szigeti, Czobor — Kraisek, Skuta — Beéri, Tóth I., Both, Tóth II., Pósa. Hamar eldőlt a mérkőzés sorsa. Ze­mán már a nyolcadik percben védel­mi hiba után nem hibázott. 1:0. Két perc múlva Szűcs talált Lindinger kapujába. 2:0. A 15. percben kezdett Dunaföldvár, a büntetőt Hideg érté­kesítette. 3:0. A 37. percben Pósa a hálóba is fejelt, de a játékvezető les címén itt sem adott gólt. Aztán Tóth hibázott a Gépjavító kapuja előtt. Szünet után a 14. percben Lindin­ger kiejtett egy labdát és Hideg lőtt n dunaföldvári kapuba. 4:0. Ezután Czobor ll-esből megszerezte a be­csületgólt, de már a 26. percben újabb Gépjavító gól után rezdült meg a háló Zemán lövése nyomán. A hátralévő negyedórában a vendég­csapat összeomlott és a Gépjavító csatárai még háromszor találtak be a dunaföldvári kapuba. így alakult ki a 8:l-es végeredmény. Jó napot fogott ki a Gépjavító, ugyanakkor mélyen tudása alatt sze- renelt Dunaföldvár ezen a találkozón. Kitűntek: Kaiser, Erdélyi, Fülöp és a csatársor, míg a dunaföldvári csa­patból senkit sem lehet dicsérni. Halász (jobbról) ezúttal is remek gű ellenfele, Oláh kénytelen Balogh—Sörös döntetlen. Az el, ső menetben Sörösnek nagy volt a fölénye, a nagyerejű egyenese­ket, horgokat azonban Balogh szinte fel sem vette. Ahogy Sö­rös kifulladt, úgy jött fel Balogh és már a második menet az övé volt. A harmadikban óriási küz­delmet vívott egymással a két versenyző. Sörös okosan szurkált, közelharcba lehetőleg nem bocsát­kozott, így kiegyenlítette Balogh erőfölényét. A közönség tapssal fogadta a döntetlen eredmény ki­hirdetését. 3:3. A Szabó—Tóth találkozó első menetében Szabó a földre esett szekszárdi versenyzőt állj után megütötte, ezért a mérkőzésveze­tő Szabót leléptette. 3:5. Lukács ellen Pánczél a harma­dik menet előtt feladta. Kemény küzdelmet vívott Lukáccsal, a Dózsa újoncával. Előbb Pánczél „fogta” meg Lukácsot, majd a visszaeső Dózsa-versenyző lett roggyant a második menet végére és erős vérzése miatt fel is adta a küzdelmet. 5:5. Ferencz veszt Arpási ellen. Fe- renczet kétszer is megintette a vezetőbíró fejelésért, akit Árpási formában öklözött és jó képessé- volt feladni a küzdelmet. Szurkálás helyett kihajtotta ma­gát és a fiatal Mohácsi már a második menet végére döntő fö­lénybe került, a harmadik menet­ben még fellángolt Eigenbrót, de már nem tudta elkerülni, hogy döntő fölény miatt Mohácsi győ­zelmét ne hirdessék ki. 7:7. A Népújság totótippjei: X. Bp. Honvéd—Vasas x 2 2. MTK—Csepel 1 2 3. Győr—Újpesti Dózsa x x 4. Komló—Ferencváros Z x 5. Pécs—Dorog 1 1 6. Ózd—Salgótarján 1 x 7. Tatabánya—Szeged X X 8. Egyetértés—Budafok X x 9. Oroszlány—Szombathely X x 10. Budai Spart.—Várpalota X X XX. Sz. MÁV Előre—Kap. Kin. x X X2. Izzó—Borsodi Bányász 2 x 13. SZVSE—Budapesti Előre I x +1 14. Foggia—Bologna x 2 Pótmérkőzések: 15. Juventus—Napnli x 2 16. Brescia—Milan X 2 A két nehézsúlyú ökölvívó delméből biztosan került ki lesen a Bonyhádi Spartacus senyzője. Borda. (A képen ról.) PAKSI KINIZSI- SZEKSZÁRDI PETŐFI 1:1 (0:0) Paks, 400 néző. Vezette: Schnierer. Paks: Árki — Pranc, Vilmányi, Né­meth — Váczi. Vida — Farkas, Kró- di. Kohári, Velenczei. Wolf. Szek­szárdi Petőfi: Greillch — Tamás, Cser, Bosnyák II. — Simon, Csizma­dia — Garamvölgyi, Bárány, Rostás!. Bosnyák I., Baka. Közepes iramú küzdelmet vívott egymással a kél csapat. A csatárok egyik oldalon sem tüntették ki magukat, általában csak gyatra lövések mentek a kapura, amelyek a védőknek nem okoztak gondot. Szünet után a nyolcadik percben Paks szerezte meg a vezetést. Velen­czei jó labdát tálalt Kohári elé, amellyel elfutott, a kifutó kapust is kicselezte és így vitte a kapuba a labdát. 1:0. A 29. percben egyenlítet­tek a vendégek. Rostás! kisodródott a bal oldalra és onnan küldött be­adása tisztán találta Garamvölgyit, aki hat méterről nem hibázott. 1:1. Bosnyák lövése volt még az esemény, amelyet Árki szögletre ütött. Kitűn­tek: Vilmányi. Váczi, Velenczei, il­letve Csizmadia, és Rostási. — LÉVAI — TAMÄSI—BÁTASZÉK 0:0 Tamási 500 néző: Vezette: Berta. Tamási: Kurdi — Pintér, Mészáros, Demkó — Tóth I., Palotai — Schnei­der. Kiss, Kelemen, Kintli, Pavelka. Bátaszék: Horváth — Simon, Nagy, Pomsár — Aradi, Magyar — Szikora, Tóth I., Makk. Tóth n., Hostyánszky. Ideges hangulatban kezdődött a vál­takozó iramú küzdelem. A 15. perc­ben Pavelka, Kiss volt a labda útja, de az utóbbi fölé lőtt. Ezután is jobbára mezőnyjáték folyt a két 16-os között. A kapuk ritkán kerültek ve­szélybe. Szünet után erős iramban kezdett Tamási. Támadást támadás követett, de a csatárok lövéseit nem kísérte szerencse, vagy a Jól záró és idejé­ben közbelépő védelmek mentettek. Az egész találkozó két gyenge csa-' társorral, de jól záró védelemmel rendelkező csapat küzdelmét hozta. Az eredmény Igazságos. Kitűntek: Demkó, Palotai, Kintli, Illetve Sí" mon. Magyar és Makk. «- KIRÁLY dT. — CIKÓ—KISDOROG 2:2 (2:1) Cikó. 200 néző. Vezette: Sipos. Kő­vári — Szeiler, Szegedi, Illés I. —■ Madaras, Keresztes — Fazekas, Treitz I., Stumpf, Antal, Forral. Kisdorog: Krommer — Sárkány, Újvári, Jakab — Cseke, Dénes — Krum, Fazekas. Domokos, Krémer, Klein. A negyedik percben Treitz jó labdát tálalt Forrai elé, aki elfutott és megszerezte a ha­zaiaknak a vezetést. A 15. percben Klein ügyesen húzta el a labdát a védők elől, de aztán három méter­ről a kapusba lőtte azt. A 21. perc­ben ugyanő szép cselek után a fel­ső sarokba vágta a labdát. 1:1. A 33. percben Forrai lefutotta a védel­met és beadásából Fazekas a hálóba fejelt. 2:1. A második félidő nyolcadik percé­ben Antal a kapusba lőtte a labdát. A 18. percben Kisdorog úgy egyenlít, hogy Domokos lövése alig vánszorog át a kapuvonalon. 2:2. A 42. percben még Klein kapufája volt az ese­mény. Az első félidőben a hazaiak támadtak többet, jól is játszottak. Szünet után" Cikó visszaesett, Kis- dorog átvette a játék irányítását és megérdemelten vitte el az egyik baj­noki pontot. Jók: Kővári, Szegedi. Forrai, illetve Krommer, Dancs és Klein. BOGOS — FADD—BONYHAD 3:2 (2:2) Fadd, 1200 néző. Vezette: Zsigmondi Fadd: Fenyvesi I. — Rácz, Hídvégi, Csapó — Mácsik, Farkas — Petrics.. Lubostyik, Schuszter, Kiss, Fenyvesi II. Bonyhád: Kovács — Guzorán, Ambrus, Fricsi —- Mező, Péter — Pataki, Barabás, Szász, Fláding, Wágner. Bonyhád csak annyiban vál­toztatta meg szerdai kupacsapatát.: hogy a csatársor tengelyében Szász kapott helyet. Csúcsközönség előtt Bonyhád már az első percben meg­szerezte a vezetést. Hídvégi lyukai? rúgott és a hibát Szász kihasználta. 0:1. Mind a két csapat nyílt sisakkal játszott. Váltakozó, jó iramú volt a játék. A 20. percben Schuszter el­futott, a kapust is kicselezve egyen­lített. 1:1. A 36. percben Schuszter az alapvonalról küldte Petrics fejére a labdát. 2:1. A hazaiak azonban nem sokáig örülhettek a vezetésnek. A bizonytalankodó faddi védelem mel­lett Fláding a 36. percben kiegyenlí­tett. 2:2. Szünet után a negyedik percben Petrics 30 méterről lövésre szánta el magát és a labda a meglepett Kovács felett vágódott a kapuba. 3:2. Ez­után nagy harc folyt a bonyhádiak részéről a kiegyelítésért, de ez nem sikerült már. Fadd színvonalas mérkőzésen egyen­rangú ellenfele volt a kupaküzdelmek során nagyszerűen szerepelt bony­hádiaknak. Megérdemelt győzelmé­vel Fadd megőrizte hazai veretlensé­gén Jók: az egész faddi csapat, il­letve Ambrus és Barabás. — NYIRAT1 — TOLNA—FORNÁD 1:1 (0:1) Tolna. 300 néző. Vezette: Pető. Tol­na: Rajos — Szépvölgyi. Kláb. Strau- binger — Merk. sohaff’er — Nemecs- kó, Latz, Somorjai, Pongó, Isgum. Fornád: Kovács I. — Bucskó, Ko­vács III.. Zsilmann — Sárközi, Sa­mu — Kántor, Pálfl, Bazsonyi, Csík. Kovács II. Tolnai támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. Ezeket a tolnai támadásokat csak egy-egy esetben szakította meg fornádi ellentámadás. Mégis a 35. percben Kovács II, lövé­sével Fornád szerezte meg a vezetést. 0:1. Szünet után is Tolna irányította a játékot, de a jól védő Kovács meg­akadályozta a tolnai góllövési kísér­leteket. A 25. percben Tolna átcso­portosította .csapatát. Kláb ment a csatársor tengelyébe. Ez használt, mert a 35. percben Kláb lövésével Tolna legalább az egyik pontot meg­mentette. 1:1. A 40. percben Tolna Szépvölgyi révén újabb gólt ért el, de ezt a játékvezető les címén már nem adta meg. A 42. percben még Somorjai kapufája volt az esemény. Isgum sérülése miatt Tolna a 25. nerctől kezdve lényegében tíz em­berrel játszott és mivel eredetileg is három tartalékkal szerepelt, a lel­kes, önfeláldozóan küzdő vendég­csapat megérdemelten vitte el az egyik bajnoki pontot Tolnáról,