Tolna Megyei Népújság, 1965. augusztus (15. évfolyam, 180-204. szám)

1965-08-06 / 184. szám

'4 6 —u. * - ■ «a ÍOLNA MEGYEI NÉPŰJSAG 1985. augvstiui 8* cjjrffi 4 HŰÉ 4 H ♦ nKSr——JB.--------mám—-~mUkr^— P illanatképek a szekszárdi strandról A Bonyhádi Vasas az MNK nyolc legjobb csapata között Bonyhádi Vasas—VM Egyetértés 3:1 (2:0) Szerdán délután ismét meg­indult a személyautók, motorke­rékpárosok és a gyalogosok ára­data a bonyhádi sporttelep fölé. Szinte az egész megyéből kép­viseltették magukat a labdarúgó- csapatok, a szurkolókkal együtt. A mérkőzés megkezdésére közel 3000 ember állta körül a pályát. Az öltözőben Losonczi István edző az utolsó taktikai utasításo­kat adta a játékosoknak. Külön kért minden játékost, hogy pon­tosan tartsák be a kidolgozott taktikát, mert csak így lehet eredményt elérni a jobb képessé­gű csapattal szemben. A játéko­sok valamennyien ígérték, hogy nem lesz baj, megfogadják az utasítást. Stadler játékvezető sípjelére a következő összeállításban kezdett a két csapat: Bonyhád: Kovács — Wágner, Ambrus, Fricsi — Mező, Péter — Pataki, Barabás, Szász, Vajda, Fláding. Egyetértés: Lan- di — Ficzere, Csetényi, Zimo- nyi — Horváth, Berán — Kecs­kés, Tóth, Sátori, Gerencsér, Ba­latoni. A bonyhádi csapat előtt nyílt az első gólszerzési lehetőség. A negyedik percben szabadrúgás­ból beívelt labdát Pataki lőtte kapura. A vendégvédelem sakk­matt volt, de a felső kapufáról mezőnybe pattant a labda. Már az első percekben változatos, jó iramú volt a játék. A biztos győ­zelemre számító budapesti játé­kosok meglepetéssel látták, hogy ezen a mérkőzésen nehéz lesz győzni. A bonyhádi játékosok, amikor megkapták a labdát, mindis üres térbe mentek vele, ha kellett cseleztek, de nem „ad­ták el”. így lényegesen többet volt a hazaiak birtokában a lab­da. s ez magával hozta, hogy a játékot a Vasas irányította. A 8. percben a vendégcsapat közép­csatára Sátori került jó helyzet­be, de a lövés a kapufát találta. A 15. percben a sokat mozgó és helvét állandóan- változtató Fláding a halszélről éles lö­vést küldött kapura, a labda a védőkről kipattant és Pa­taki biztosan helyezte Landi kapujába. 1:0. A gólra a vendégcsapat heves tá­madásokkal válaszolt és a 17. percben meleg pillanatok adódtak Kovács kapuja előtt, végül sike­rült a védelemnek felszabadítani. Nem sokkal később a kitűnően játszó Balatoni éles, lapos lövését Kovács jó érzékkel védte. Ki­egyensúlyozott, változatos volt a játék. elé tálalta, aki a labdával ka­pura tört. A góllövőhelyzetbe került csatárt az Egyetértés vé­delme csak szabálytalanság árán tudta feltartóztatni. A játékvezető határozottan 11-est ítélt, melyet Pataki nyugalommal küldött félma- gasan a léc mellé. 2:0. A mérkőzés szünetében a bony­hádi edző további utasításokat adott a játékosoknak, majd di­csérte őket, hogy szépen betartot­ták az utasításokat. A II. félidőben is jól kezdett a hazai csapat és a 7. percben Péter jól eltalált lövését a felső sarokból szedte ki Landi. Negyed­óra után erősített az Egyetértés, és beszorult Bonyhád. A 17. perc­ben Kovács önfeláldozóan vető­dött a Gerencsér lábán lévő lab­dára. A következő percben gól­lá érett a vendégcsapat fölénye. Kavarodás támad a bonyhádi ka­pu előtt ás Sátorinak sikerült fejjel továbbítani a labdát Ko­vács kapujába. 2:1. A következő tíz perc is a vendégcsapaté volt. Beszorult a Vasas nagy nyomás nehezedett a védelemre. A 19. percben Kovács ismét kitűnő reflexszel hárította a gólba tartó labdát. Lassan enyhült a vendég­csapat fölénye, ismét Bonyhád irányított. A 22. percben Szász harcolt ki szögletet, Fláding be­ívelt labdáját Landi remekül szedte le. A 25. percben egy gyors Egyetértés támadás után Kovács kapujába került a labda, a vendégjátékosok már egymást ölelgették, hogy sikerült a ki- egyenlítés, azonban a játékvezető nem adta meg a gólt, mert a partjelző jelezte, hogy kéz­zel juttatták a labdát a háló­ba. Két perc múlva ismét Kovács volt akcióban; kifutással megza­varja a jó helyzetben lévő Ge­rencsért, így a labda a kapu mel­lé jut. A 30. percben ismét szögletet harcolt ki a bonyhádi csapat, a beívelt labdára ezúttal Lan­di rosszul mozdult ki, aláfu­tott és Szász biztosan fejelt a kapuba. 3:1. öt perc múlva Ambrus a kapura törő Tóthot hátulról elkaszálta. A játékveztő a bonyhádi játékost ezért — elhamarkodottan — ki­állította. A szabadrúgást Kovács jó érzékkel öklözte ki. Ettől kezdve a tíz emberrel játszó Bonyháddal szemben megkezdő­dik a durvaság. Először Mezőt, majd Vajdát terítették le a ma­gukról megfeledkezett Egyetértés játékosok. A 43. percben szögle­tet ért el az Egyetértés, de Ko­vács ismét a helyén volt. Egyénileg a bonyhádi csapatból helytelen lenne megemlíteni bár­kit. hiszen valamennyien kiváló teljesítményt nyújtottak, örven­detes, hogy a fiatal játékosok jól beleilleszkedtek a kollektívá­ba és játékuk színvonala elérte azt a szintet, mely feltétlenül a csapat emelkedését hozza magá­val. Végül hadd említsük meg a nagyszámú szurkolótábort, mely bíztatásával, lelkesítésével önbi­zalmat adott a játékosoknak és ezzel jelesre vizsgáztak. — Ny. — Harc a gólszegénység ellen Az egész világon nagy harc folyik a gólszegénység ellen, a labdarúgás­ban. A szakemberek és a szaksajtó is keresi ennek az okát. Egyesek úgy vélik, hogy azért kevés a gól, első­sorban a bajnoki mérkőzéseken, mert a csatárok technikailag nem eléggé képzettek, „kevés idejük van” a lab­da lekezelésére, nagy területre van szükségük, hogy lendületet tudjanak venni a kapuralövéshez. Vannak, akik azt az álláspontot képviselik, hogy a pontozásos rendszer oka a gól­szegénységnek, ugyanis a győzel­met két, a döntetlent egy ponttal jutalmazzák — s ez nem elég ser­kentő. Nem véletlen azért, hogy sok csa­pat eredményei mellett szerepel a 0:0, vagy az egy gól különbségű győzelem. A Szovjetszkij Szport, a Futbol szerkesztőségéhez, valamint a Szovjet Labdarúgó Szövetséghez nagyon sok levél érkezett, amelyben a labdarú­gás kedveiői különféle javaslatokkal jelentkeztek a pontozási rendszer megváltoztatására. A szövetség elnök­sége foglalkozott ezzel a kérdéssel, ég kísérletképpen bevezeti az A-osz- tály második csoportjának tarta­lékbajnokságában az új pontozási rendszert. Ez már az őszi idényben érvénybe lép, s ezen keresztül igyekeznek le­mérni — lesz-e hatással a gólszüret­re. A javaslat szerint egy gólos győze­lemért 12, kétgólosért 13, háromgó­losért 14, négygólos győzelemért 15, öt vagy annál több gólos győzelemért 16 pontot adnak. Egygólos vereségért 4, kétgólos vereségért 2, négygólos vereségért 1 pontot kap a vesztes. Ha öt vagy ennél több góllal veszít, ak­kor nem kap pontot, döntetlen ese­tén a csapatok osztoznak a pontokon, s mindegyik 8—8 pontot kap. SPORTHÍREK A vendégcsapat, különösen a halszclső és a balösszekötőt játszó — Nagymányokról el­került — Gerencsér révén veszélyeztetett. Iey a 28. percben egy beívelt lab­dára Gerencsér emelkedett ki a bolyból, de fejéről a labda, ha centikkel is, de, kapu mellé ju­tott. A 30. percben 20 méterről küldött lövést Kovács kiejtette, a labdára Tóth rajtolt, közben Ko­vács is rávetődött. Az Egyetér­tés játékosa sportszerűen, átlép­te a kapust, bár lehet, hogy el­lenkező esetben gólt szerezhetett volna. Ezután ismét a bonyhádi csapat percei következtek. A csatárok állandóan változ­tatták helyüket, és a megka­pott labdákat ügyesen meg­játszották. A 35. percben Fláding éles lövé­sét védte Landi, majd a 39. perc­ben a vendégek jutottak szabad­rúgáshoz. A 18 méterről megítélt szabadrúgást elkönnyelműsköd- ték, a labda mellément. A 42. percben újabb gólt ért el Bony­hád. Fláding mesterien levett egv hátulról küldött labdát, Pataki A szekszárdi városi TS Garay János emlékversenyt rendez. A verseny időpontja augusztus 19— 20, melyet Szekszárdon a városi sporttelep tekepályáján rendez a szövetség. Nevezéseket augusztus 7-ig fogad el a városi tekeszövet­ség. (Szekszárd Hunyadi u. 5.) * Szerdán délután Cikón került lejátszásra a vasárnapról elma­radt Cikó—Szekszárdi Dózsa ifjú­sági labdarúgó-mérkőzés. 0:0-as félidő után a Szekszárdi Dóizsa 4:1 arányban győzött és ezzel az ifjúsági labdarúgó-bajnokság; ta­vaszi bajnoka lett. * A Magyar Röplabda Szövetség értesítette Cikót, hogy az MNK soron következő ellenfelük Szeged csapata lesz. Mint a cikói vezetők közölték, arról nem kaptak értesí­tése, hogy melyik szegedi, csapat­ról van szó. A mérkőzést délelőtt 10 órakor rendezik Cikói* *. * A Máza-Szászvári Bányász ököl­vívócsapata vasárnap délután Dunaföldvárott barátságos mérkő­zést vív a Dunaföldvári Vörös Lo­bogó csapata ellen. A jj.láza-Szász­vári úszók ugyancsak vasárnap, 14 órai kezdettel úszóbemutatót rendeznek a most létesült duna- földvári uszodában. * Tóth Ferenc, a Szekszárdi Dózsa versenyzője országos hadsereg- bajnokságot nyert diszkosz vetés­ben, 40,47-es eredménnyel.. A Budapesti Tűzoltó Dózsa Szekszárdon A Szekszárdi Dózsa Sportkör meghívására augusztus 8-án va­sárnap délelőtt a Budapesti Tűz­oltó Dózsa NB III-as labdarúgó- csapata játszik Szekszárdon ba­rátságos mérkőzést. A Szekszárdi Dózsa csapata a vasárnap dél­előtti mérkőzést felkészülésnek használja fel az augusztus 15-én kezdődő NB III-as rajtra. A Budapesti Tűzoltó Dózsa el­leni mérkőzés 10,30 órakor kezdő­dik Szekszárdon a Dózsa-sport- telepen. „Harc” a vízben. ...és akik csodálják. Fotó: Bakó Jenő