Tolna Megyei Népújság, 1965. június (15. évfolyam, 127-152. szám)

1965-06-09 / 134. szám

1935. júnias 9. 0 TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG Ökölvívó NB II Bonyhádi Spartacus—Bp. Chinoin 12:8 NB Il-es csapatbajnoki mérkő­zésen a járási művelődési házban vasárnap délelőtt, telt nézőtér előtt, a kirobbanó erőben lévő bonyhádi versenyzők értékes győ­zelmet arattak. Részletes ered­mények (elöl a bonyhádiak); Légsúly: Dénes győz Simon el­len, akit a mérkőzésvezető a má­sodik menetben leléptet. Kemény horgaival Dénes vezetést szerez, ellenfele kétszer is csúnyán meg­fejeli, mélyen, ezért a leléptetés sorsára kerül. 2:0, Harmatsúly: Kovácsot sorozatos szabálytalanságért leléptetik Si­mon ellen. Az első menetben nagyszerű horogcsatát látunk a két versenyzőtől. Ez a menet ki­egyensúlyozott. A második me­netben Kovács elfárad- és sokszor üt tenyerest, emiatt kétszer meg­intik és a harmadik menetben le is léptetik. 2:2; Pehelysúly: Balogh Pethő ellen az első menetben feladja. Nagy­szerűen, szépen bokszol Pethő, és technikai fölénye olyan nagy, hogy Sándor edző kilátástalannak látja a küzdelem folytatását és az első menetben feladja. 2:4. Könnyűsúly: Szabó ellen Jegyer- nik feladja. A nap legszebb mér­kőzésén Szabó rendkívül kemény horgaitól a harmadik menetben kétszer is rászámolnak Jegyer- nikre, akinek edzője a törülköző felmutatásával jelzi, hogy feladja. 4:4. Kisváltósúly: Lukács kiütéssel győz Csáki ellen. Régen láttuk Lu­kácsot ilyen okosan öklözni. A csapkodó Csákit szépen veri ke­resztbe, egyenesei rendre betalál­nak. Egy szép, gyomorra mért ütéstől Csákit, az első menet vé­gén kiszámolják. 6:4. Váltósúly: Daradics fejelésért leléptetve Balogh ellen. Balogh szurkál, Daradics nagy ütésre megy. Meg is fogja Baloghot egy szép felütéssel. A pesti fiút kiszá­molják, és teljesen érthetetlenül, fejelés elmén Daradicsot lelépte­tik. 6:6. Nagyváltósúly: Mohácsi feladja Kun ellen. Ütésváltás nélkül adja fel Sándor edző a jó képességű Kun ellen a mérkőzést. 6:8. Középsúly: Bencze ellen Kiss feladja. Rögtön a gong után Ben­cze indul meg és nagyerejű jobb­egyenessel padlóra küldi Kisst. Háromszor számolnak rá Kissre, helytelenül, mert a harmadik le­ütésnél már döntő fölényt kellett volna kihirdetni a vezetőbírónak, így azonban mérkőzésfeladással fejeződik be a küzdelem, mert az edző a törülközőt bedobja. 8:8. Pélnehézsúly: Borda döntő fö­lénnyel győz Papp ellen. A fejjel magasabb Papp kezd egyenesek­A közönség nagy érdeklődéssel várta Szabó öklözését (a képen jobbról). A bonyhádi fiú ezúttal is bebizonyította, hogy jó képessé­gekkel rendelkező ökölvívó. Borda ismét csak két percen át öklözhetett, ez alatt ellenfelét há­romszor küldte padlóra, akit vé­gül döntő fölény miatt lcléptettek. kel. Borda csapott horgai meg- rendítőek és az első menetben há­romszor üti le Pappot. Döntő fö­lényét hosszan .tartó, taps köszönti. 10:8. lenfelét Tatai, és döntő fölény cí­mén Balázst a bíró a második menetben lelépteti. Tatai győzel­me a csapat győzelmét is hozta. 12:8. Komlós József A bajnokság állása: 1. Győri Dózsa 5 3 2 — 55:45 8 2. Sz. Dózsa 5 3 1 1 58:42 7 3. Bonyh. Spart. 5 3 — 2 55:41 6 4. Tapolca 5 3 — 2 57:43 6 5. Pécsi VSK 5 2 1 2 54:46 5 6. Bp. Chinoin 5 2 — 3 51:49 4 7. Nagyk. Dózsa 5 1 — 4 40:60 2 8. Győri V. ETO 5 1 — 4 26:70 2 ■ l> r m f |f|Í A népújság totótippjei: 1. Ausztria—Magyarország x 2 2. Szív. VT Vasas—Diósgyőr x 1 3. MÁV DAC—Szombathely 1 x 4. Oroszlány—III. kér. TTVE 1 1 5. MVSC—BVSC 1 x 6. Dunaújváros—Ganz­MÁVAG 1 x 7. Gyula—Bp. Spartacus 1 x 8. D. Honvéd—Kecskemét x 2 9. Nagybátony—Kistext 1 1 10. Borsodi B.—Kisterenye 1 1 11. SZMTE—Izzó 1 1 12. Kaposvári H.—Esztergom 1 x 13. Z. Dózsa—Budai Spart, x 1 + 1 és pótmérkőzés: 14. Venezia—Modena 1 2 15. Triestina—Alessandria x 1 16. Palermo—Brescia 1 2 Nehézsúly: Tatai döntő fölény­nyel győz Balázs ellen. Távolról indított, csapott horgaival három­szor küldte padlóra, pontos, áll- csúcsra mért ütésekkel fiatal el­Kékes Károly Dénes fiatal, de jól képzett ellen elet kapóit küzdőtársul. A bony­hádi versenyző (balról) jó állóképességének köszönheti győzelmét. Hosszas szenvedés után, életének 48. évében, 1965. é\ június hó 7-én, hétfőn a szekszárdi kórházban el­hunyt Kékes Károly, a Szekszárdi Petőfi Sportkör elnöke. Kékes Károly iskoláit *Pécsett vé­gezte. Itt kapcsolódott be a sport­mozgalomba. Több éven keresztül áktív labdarúgó volt Pécsett. Ta­nulmányainak befejezése után előbb Baranya megyei iskolákban tanított, majd Erdélyben működött igazgató tanítóként. 1945-től lett a nagymá- nyoki általános iskola igazgatója. Tizenöt éves működése alatt aktívan részt vett a község sportéletének az irányításában. Innen előbb a bony­hádi járáshoz, majd a megyei ta­nács művelődésügyi osztályára ke­rült tanulmányi felügyelőnek. Halálhírét a megye egész sport­Í közvéleménye osztatlan részvéttel fogadta. Temetése Szekszárdon, jú­nius 11-cn, pénteken délután 3 órai kezdettel lesz az alsóvárosi temető­I ben. Emlékét kegyelettel megőriz- znk­Á megyei labdarúgó-bajnokságért Máza-Szászvári Bányász __Szekszárdi Honvéd 1:0 (0:0) Szekszárd, 100 néző. Vezette: Pető. Máza-Szászvár: Sztoits — Lahó, Bakó, Géth — Németh, Kádár — S2őcs, Rózsa, Jónás, Wéber, Szegedi. Sz. Honvéd: Már­kus — Gergely, Kálmán, Berki —- Szőcs, Kovács — Barta, Szilágyi, Nyitrai, Papp, Soós. Erős széllel hátban a Honvéd kezdett, mégis Máza-Szászvár többet és veszé­lyesebben támadott az első fél­időben. Wéber már a 2. percben a kapufát találta el és ezután is löbb helyzete volt a vendégcsa­patnak, mint a Honvédnek. Az utolsó 5 percben is Wéber és Ró­zsa hibázott nagy helyzetben. Szünet után máza-szászvári ro. hamok után meglepetésre a Hon­véd is vezetett néhány formás támadást. A csapatok a csúszós gyepen is a földön igyekeztek tartani a labdát. A 15. percben dőlt el a mérkőzés sorsa. Szegedi beadása után Szőts közelről a honvédek kapujába fejelt. 1:0. A gól után Máza-Szászvár már nyugodtabban játszott. Biztos győztesnek látszott, amikor a 30. percben Kádár a kitörő Nyitrait szabálytalanul választotta el a labdától. Kálmán 11-esét azonban Sztoits szögletre ütötte. A vendégcsapat kultúráltabban játszott, helyzetei alapján na­gyobb arányú győzelmet is arat­hatott volna. A honvédek viszont a büntető értékesítésével az egyik pontot otthon tarthatták volna. Kitűntek: Kádár. Jónás, Bakó, illetve Gergely, Berta és Nyitrai. Szekszárdi Petőfi — Kisdorog 6:1 (2:1) Szekszárd, 100 néző. Vezette: Teierling. Sz. Petőfi: Mohácsi — Cser, Gellér, Böcskei — Vass, Csizmadia — Hómann, Huth, Bodnár, Bosnyák, Rostást. Kis­dorog: Krommer — Sárkány, Új­vári, Antal — Qseke, Krémer — Krum, Fazekas, Dancs, Klein, Domokos. Átmeneti visszaesés után javuló játékot nyújtott a Petőfi. Már az 5. percben meg­szerezték a vezetést: Huth elfu­tott, begurított és Bosnyák az ötösről nem hibázott. 1:0. Jó kez­dés után kiegyenlített a küzde­lem. A 40. percben Bodnár növel­te a hazaiak előnyét, de két perc múlva már Klein volt eredmé­nyes. 2:1. Szünet után iis a Petőfi táma­dott többet, de fél óráig nem esett gól. Bitkor Bodnár szögle­tét Gellér befejelte. 3:1. A 35. percben Bosnyák 18 méteres sza­badrúgása vágódott a jobb felső sarokba. 4:1. Az utolsó öt perc­ben pedig Hórnann góljai tették nagyarányúvá a hazai csapat győ­zelmét. Előbb a 42. percben ka­varodás után lőtt a kisdorogi kapuba, majd egy perc múlva fejesgóllal állította be a mérkő­zés végeredményét. 6:1. Jóiramú, helyenként színvona­las mérkőzésen javuló teljesít­ményt nyújtott a hazai csapat, amelynek védelme azonban néha bizonytalankodott. A Petőfi soro­zatos támadásainak súlya alatt a kisdorogi csapat az utolsó negyed­órában roppant össze. Jók: Bod­nár. Bosnyák, Róstásii, illetve Új­vári és Klein. ifi. TVCSNI Bogyiszló—Duna földvár 2:1 (1:0) Bogyiszló, 400 néző. Vezette: Pogány. Bogyiszló: Rácz — Tul- ler, Szekeres Borbély — Lén árt. Waldraff •— Boda. Baranyai, Ele­kes, Jagicza, Soós. Dunaföldvár: Lindinger — Szalai, Szigeti, Czo- i bor — Kovács, Skuta — Both, I Beéry, Antal, Csík. Tóth. Válta­kozó játék után a széllel hátban játszó Bogyiszló került fölénybe. A 10. percben szöglet után Jagi- cza fejelt kapu mellé. A 32. perc­ben Elekes átadását Jagicza előbb a kapusba lőtte, majd a vissza­pattanó labdát másodszorra a dunaföldvári kapuba küldte 1:0. A vendégek a 33. percben Antal révén nagy helyzetet hagytak ki­használatlanul. Szünet után is Bogyiszló irá­nyította a játékot. Dunaföldvár széllel hátban is csak percekig tudott a hazaiak fölé kerekedni. A 10. percben Csíknek 30 méter­ről küldött lövését Rácz elnézte. 1:1. Az egyenlítés után megindult a harc a győztes gólért. A 25. percben Szigeti kezezett a bün­tetőn belül. A megítélt 11-est Jagicza értékesítette. 2:1. Ezután a hazaiak kétszer beletaláltak a dunaföldvári kapuba, de a játék­vezető les miatt mind a két gólt érvénytelen í tette. Bogyiiszló a mérkőzés folyamán lényegesen többet támadott, meg­érdemelten nyerte a találkozót, amelyen Lén'árt. Waldraff, Jagi­cza illetve Cziobor, Antal és Csík tűnt ki. Simontornya— Szekszárdi Gépjavító 1:1 (0:1) Simontornya, 200 néző. Vezet­te: Németh. Simontornya: Hal­bax — Király, Szabó, Kara — Baka, Gahó — Baranyai. Pénzes. Barócsai, Balogh, Csuti. Szek­szárdi Gépjavító: Kovács — Kaiser, Erdélyi, Scheffer I — Fülöp, Fricsi — Steig, Sajgó, Zemán, Muhara, Scheffer II. Az első 25 perc enyhe hazai fölény jegyében telt el. A 26. percben váratlanul a vendégek szereztek vezetést. Zemán elfutott, lövése visszapattant és a menteni akaró Kara Scheffer II elé tálalt, aki nem hibázott. 0:1. Szünet után a hazai együttes nagy mezőnyfölényben játszott, de a Gépjavító önfeláldozóan küzdő védelme mindig menteni tudott egészen a 42. percig. Ek­kor jobboldali szöglet után Ko­vács nem tudta megszerezni a labdát és Barócsai belőtte a ha­zaiak kiegyenlítő gólint i;i. A Gépjavító szerencsés góllal szerezte meg a vezetést. Ezután 70 percig hiába támadott a hazai csapat, asak az utolsó percekben tudta Simontornya az egyik baj­noki pontot otthon tartani. A mutatott játék után az eredmény igazságos. Kitűntek: Kovács (a mezőny legjobbja), Erdélyi és Sajgó, illetve Szabó, Barócsai, Csilti. — RÓTH— ' Fadd—Tolna 2:0 (2:0) Fadd, 1000 néző. Vezette: Köő. Fadd: Fenyvesi II — Rácz, Híd­végi, Csapó — Bojtos, Farkas — Petrics, Lubostyik II, Schuszter. Fenyvesi I, Fehér Tolna: Rajos — Beck, Kláb. Straubinger — Merk, Pucsli — Somorjai, Brü­cker, Pongó, Gálfi, Isgum. Jó iramban, nagy közönség előtt in­dult a hűvös, esős idő ellenére is a küzdelem. Az első 20 perc­ben azonban a védelmek jeles­kedtek. A 21. percben megszüle­tett a faddi vezetés. Lubostyik jól eltalált 20 méteres lövése Raja? hasa alatt jutott a tolnai kapuba. 1:0. Az egyik tolnai el­lentámadás végén Gálfi lövését védte Fenyvesi I. A 44. percben Farkas jól eltalált lövése Merk lábán irányt változtatott és a lab­da Rajos hálójába került. 2:0. Szünet után mind a két csa­pat kivette a részét a támadások­ból, de a csatárok mind a két oldalon egyaránt elkapkodták a helyzeteket, vagy pedig a kapu­sok remekeltek. Fadd jó játékkal, megérdemel­ten nyerte a küzdelmet. Kitűntek: Fenyves] I, Lubostyik II, Fenyve­si II illetve Beck. Isgum és Gálfi. — NY1RATI —