Tolna Megyei Népújság, 1965. március (15. évfolyam, 51-76. szám)

1965-03-23 / 69. szám

r > 6 TOLNA MEGYEI NÉPOJSÁG 1965. március 23, A Szekszárdi Dózsa kivételével Jól rajtoltak csapataink az NB Ill-ban Megindult a küzdelem a bajnoki pontokért ■ az NB Ul-ban is, s szép tavaszi idő kedvezett a mérkőzéseknek, amelyeken nem egy váratlan eredmény született. A Tolna megyei csapatok jól rajtoltak. A megszerezhető 8 pontból ötöt si­került megszerezni a két hazai és két vidéki mérkőzésen. A legértékesebb a Dombóvári VSE győzelme Lovásziban, ahol a második félidőben fordította a maga javára a mérkőzés sorsát a csapat. Nem várt arányú győzelmet aratott a Nagymányoki Brikett otthonában a másik újonc: a Sárbogárdi Petőfi ellen. Igen örvendetes lenne, ha a Brikettgyár csapata ezt a csatárjátékot a jövőben is meg tudná majd ismételni. A Dombó­vári Spartacus otthonában is kénytelen volt be­érni gól nélküli döntetlennel, mert hiába táma­dott sokat a csapat, csak egyetlen gólra futotta a csatárok erejéből, a játékvezető les miatt ezt sem adta meg. Csapataink közül csak a Szekszárdi Dózsa vesztett, amely a Pécsi EAC személyében kétség­telenül tapasztaltabb csapatot kapott a többinél. Viszonylag nehezen nyert a Pécsi Ércbányász otthonában is a Keszthelyi Haladás ellen, meg­lepetésre a Nagykanizsai VTE nyerte a rang­adót a Bányász ellen. Győzött a Bajai MTE és a Kaposvári Vasas MTE is. Nagymányoki Brikett— Sarbogárd 8:0 (3:0) Nagymányokon 600 néző előtt a következő összeállításban ját­szott a hazai csapat: Bancsi — Hucker, Komáromi, Bertha — Nagy, Farkas — Kozma, Becze, Molnár, Demeter, Schmelcz. A nagymányoki csapat végig me­zőnyfölényben volt, irányította a játékot, A 20. percben Demeter, 8 perc múlva Schmelcz, majd két perc múlva ismét Demeter volt eredményes. A II. félidőben folytatódott a nyomasztó hazai fölény és az ötödik percben De­meter góljával már 4:0 volt az eredmény. A 10. és a 12. percben Schmelcz szerzett a hazaiaknak gólt (6:0), majd Kozma beadása a középhátvéd fejéről jutott a sárbogárdi kapuba, (öngól) 7:0. A 40. percben Becze állította be a végeredményt. 8:0. Az újonc sárbogárdi csapat nem állította nagy feladat elé a nagymányokiakat. A gyenge el­lenfél ellen a győzelem akár még nagyobb arányú is lehetett vol­na. Kitűntek: Molnár (a mezőny legjobbja), Komáromi és Hucker. Dombóvári VSE - Lovászi Bányász 3:1 (1:1) Lovásziban 500 néző előtt ját­szott a két csapat. Dombóvár összeállítása: Egyed I. — Beke, Egyed II., G. Kiss — Lehőcz, Kalmár — Sonkoly, Kőműves, Tapaszti, Varga, Horváth. Az ötödik percben vezetést szerzett a hazai csapat. Kovács megsze­rezte az Egyedről kipattant lab­dát és közelről a hálóba juttatta. 0:1. A gól után kiegyensúlyozott mezőnyjáték folyt, az ellenfél ke­vesebbet, de veszélyesebben tá­madott, míg Dombóvár mezőny­ben szépen kombinált. A 35. perc­ben Horváth egy szabadrúgást a 16-osra továbbit, ahol Varga ka­pásból küldi a felső léc alá. 1:1. A II. félidőben a Vasutas már jobban játszott. A 7. percben Varga—Horváth akció után Kő­műves erős lövését a hazai ka­pus csak kiütni tudta, melyet Ta­paszti góllá értékesített. 2:1. A gól után a lovászi csapat táma­dásba lendült, de a vasutasvé­delem ezeket rendre hárította. A 22. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Egy jobbról beívelt labdá­ra Horváth futott és elhúzott a védeelm mellett, majd a labdát a hálóba küldte. 3:1. Az első félidőben idegesen, mereven játszott a Vasutas, de a II. félidőben rnár folyamatos volt a játéka. Valamennyi játékos lel­kesen játszott, bár az igazi for­máját a csapat még nem érte el. Dombóvári Spartacus— Nagykanizsai Dózsa 0:0 Dombóvár, 600 néző. Vezette Hermann. Dombóvár: Dobos — Miklós, Palotás, Tamás — Talló- si, Berki — Horváth, Marosi, Poór, Faragó, Béres. Nagykani­zsa: Patty — Strassz, Péhl, Víz­hányó — Endrei, Maurics — Te­leki, Kőbei, Pálosi, László, Ki- sutzky. Mind a két csapat biz­tonsági játékra törekedett, ezért mindketten a 4—2—4-es rend­szert alkalmazták. Az 5. perctől kezdve Tallósi előrement a tá­madások segítésére. A 18. perc­ben Faragó szögletét Palotás alig fejelte kapu fölé. Azután Faragó hagyott ki nagy helyzetet. A túlsó oldalon viszont Tamás mentett az utolsó pillanatban László elől. Szünet után előbb a Dózsa ka­pott jobban lábra, azonban jó) zárt a hazai védelem. Húsz perc után feljött a hazai csapat. Tamás 25 méteres lövése került kapu fölé, majd Berki húzott el a bal szélen. Lövése kipattant Marosi elé, aki Poór elé tálalt. A csatár lövése a felső sarokban kötött ki, a játékvezető azonban les miatt nem ítélt gólt. Támadott a hazai csapat, de csatársora nem bírt a vendégek védelmével. Tiz perccel a befejezés előtt Faragó ollózva küldött kapura egy lab­dát, de a Dózsa kapuvédője a helyén volt. A Spartacus kezdeti elfogódott­ságát hamarosan levetkőzte és csak csatársorának gyámoltalan­ságán és a nagyszerűen védő nagykanizsai kapuson múlott, hogy első NB III-as mérkőzésén nem szerezte meg mind a két bajnoki pontot. Kitűntek: Tallósi, A bajnol Palotás, Dobos, illetve Patty, Víz­hányó és Pálosi. Zádori Pécsi EAC—Szekszárdi Dózsa 2:0 (1:0) A Szekszárdi Dózsa a követ­kező összeállításban játszott Pé­csett: Szlávi esek — Tamási, Tár­nok, Szalay — Ulrich, Szűcs — Dósai, Kormos, Novak, Lizák, Nagy. Az első percek a Dózsáé voltait, és gólhelyzetet is terem­tettek. A negyedik percben Dó­sai a földön fekvő kapusba lőtte a labdát. Ez az óriási kihagyás megbosszulta magát, mert a kö­vetkező percben a hazai csapat ért el gólt. A többméteres lesen álló csatár kapta a labdát, a vé­delem lest reklamálva leállt, a játékvezető továbbot intett és megszületett a PEAC vezető gól­ja. 1:0. Közben Dósai megsérült. A 10. percben egy PEAC-táma- dás alkalmával Tárnokot fejbe­rúgták, úgy hogy 20 perces ápo­lás után tudott csak visszatérni a pályára, de játékára társai már nem számíthattak. A II. félidő 6. percében a pá­lya közepén szabálytalanságot vétettek a Dózsa játékosok, de a pécsi csatárok 20 méterrel előbb­re vitték a labdát és míg a dó- zsások reklamáltak, a labda két húzás után Szlavicsek kapujába jutott. 2:0. Ezután nagy PEAC- fölény alakult ki, majd az utolsó tíz perc ismét a Dózsáé volt, miközben két gólhelyzet maradt kihasználatlanul. A Dózsa lényegében kilenc em­berrel küzdötte végig a mérkő­zést, mivel Dósai a második fél­idő ötödik percéig játszott csak, gs Tárnok is teljesen harcképte­lenné vált sérülésekor. További eredmények: Kapcs­vtári MTE—Siófoki Bányász 2:1 (1:1), Nagykanizsai VTE—Nagy- kanizsai Bányász 1:0 (1:0), Pécsi Ércbányász—Keszthelyi Haladás 3:1 (2:0), Bajai MTE—Mohácsi TE 2:0 (1:0). tság állása: Totóeredmények 1. Bp. Honvéd—Csepel 3:0 1 2. Cyőr—Szeged 1:0 1 3. Pécs—MTK 3:1 1 4. Ózd—Ferencváros 1:3 2 5. Tatabánya—Dorog 1:0 1 6. Dunaújváros—Oroszlány 1:0 1 7. III. kér. TTVE—MÁVDAC 0:2 2 8. Szombathely—Diósgyőr 0:1 2 9. Esztergom—Láng 0:0 x 10. Várpalota—Pécsi Bányász 2:1 1 11. Kap. Kinizsi—Pécsi VSK 1:2 2 12. Genoa—Torino 1:2 2 13. Mantova—Internazionale 0:1 2 + 1 14. Szóin. MÁV—Bp. Spart. 3:1 1. Nagymányok 1 2—3. Bajai MTE 1 2—3. Pécsi EAC 1 4. Nagykanizsai VTE 1 5—6. Pécsi Ércbányász 1 5—6. Dombóvári VSE 1 7. Kaposvári Vasas MTE 1 8—9. Dombóvári Spartacus 1 8—9. Nagykanizsai Dózsa 1 10. Siófoki Bányász 1 11—12. Lovászi Bányász 1 11—12. Keszthelyi Haladás 1 13. Nagykanizsai Bányász 1 14—15. Szekszárdi Dózsa 1 14—15. Mohácsi TE 1 16. Sárbogárdi Petőfi 1 1 — — 8:0 2 1 — — 2:0 2 1 — — 2:0 2 1 — — 1:0 2 1 — — 3:1 2 1 — — 3:1 2 1 — — 2:1 2 — 1 — 0:0 1 — 1 — 0:0 1 — — 1 1:2 — — — 1 1:3 — — — 1 1:3 — — — 1 0:1 — — — 1 0:2 — — — 1 0:2 — —-PC 1 0:8 — A következő forduló párosítása: Nagykanizsai Dózsa—Lovászi, Sió­fok—Dombóvári Spartacus, Mo- 1' hács—Sárbogárd, Keszthely—Ba­ja, Szekszárdi Dózsa—Pécsi Érc­bányász, Nagykanizsai Bányász— Pécsi EAC. Kaposvár—Nagykani­zsa! VTE. Dombóvári VSE — Nagymányok. A megyei labdarúgó­bajnokságért Bátaszék és Kisdorog győzött a vendégcsapatok közül A tavasz első napján a megye hét községében is útjára indult a bőrlabda, hogy a legnépszerűbb sportág, a labdarúgás kedvelői is hódolhassanak kedvenc sportjuk­nak, a szurkolók serege pedig szó­rakozva figyelhesse a csapatok küzdelmét.. Megszülettek az első gólok, — sajnos az első kiállítás is. A játék bizony nagyon idény eleji volt. Még a tavaly NB Ill-ban szereplő Szekszárdi Petőfi és Máza-Szászvár mérkőzésén is sok volt a labdakezelési hiba és csak időnként csillant meg az a tudás- különbség, amely ezeket a csapa­tokat az elmúlt évben még az NB III-ba emelte. Az érdeklődés is alatta maradt a vártnak. Csak alapos szervezőmunkával és ter­mészetesen javuló teljesítménnyel lehetne a nézők százait vissza­csalogatni a pályára. Pedig a szur­kolók érdeklődése létkérdése len­ne a csapatoknak. Az első fordulóban a Máza- Szászvár és a Szekszárdi Petőfi biztos győzelmet aratott. Szek- szárdon a Gépjavító csatársora nem okozott gondot a Petőfi vé­delmének, ugyanakkor a Gép­javító védelme komoly hibákat vétett, amelyekből gólok szület­tek. Szászváron Róth Patát meg­rúgta, amiért a játékvezető kiállí­totta a magáról megfeledkezett csatárt. De Pata is olyan sérülést szenvedett, hogy a második fél­időben mind a két csapat 10 em­berrel volt kénytelen pályára lépni. Tamásiban Cikó vendégszere­peit. A hazai csapat minden te­kintetben jobbnak bizonyult és a forduló egyik legnagyobb arányú győzelmét arathatták a hazaiak,- A vendégek még a 11-est sem tud­ták értékesíteni. Pakson mindjárt az első for­dulóban a járási rangadóra ke­rült sor. Ezúttal azonban szinte alig volt érdeklődés és a hazai csapat nem várt, könnyű győzel­met szerzett a felkészületlen dunaföldváriak ellen. Nagyszerűen rajtolt a bátaszéki csapat is, a megyei bajnokság egyik újonca ellen aratott nagy­arányú győzelmet. Bogyiszló so­kat támadott, de csatárai ideges­ségükben a legjobb helyzeteket is kihasználatlanul hagyták. Bonyhádon Simontornya ven­dégszerepeit. A megyei bajnokság várható két élcsapata közül az otthon szereplő Bonyhádi Vasas került ki győztesen az össze­csapásból, 3 gól különbségű győ­zelmével. A Szekszárdi Honvéd őcsény- ben játszotta le idei első megyei bajnoki mérkőzését. Megszületett az első megleptés is, mert a hon­védcsapat alulmaradt Kisdoroggal szemben. A megyei bajnokság nyolcadik mérkőzését Faddon kellett volna lejátszani a fomádi csapatnak. A mérkőzést azonban el kellett ha­lasztani. Részletes eredmények a követ­kezők: Szekszárdi Petőfi—Szek­szárdi Gépjavító 3:0 (1:0), Máza- Szászvári Bányász—Tolna3:1 (2:0), Tamási—Cikó 4:0 (2:0), Paks— Dunaföldvár 4:0 (3:0), Bogyiszló— Bátaszék 0:4 (0:1), Bonyhád— Simontornya 4:1 (1:0), Szekszárdi Honvéd—Kisdorog 0:1 (0:1), A bajnokság állása: 1—3. Bátaszék l 1 — — 4:0 2 1—3. Paks 1 1 — — 4:0 2 1—3. Tamási 1 1 — — 4:0 2 4. Sz. Petőfi 1 1 — — 3:0 2 5. Kisdorog 1 1 — — 1:0 2 6. Bonyhád 1 1 — — 4:1 2 7. Máza-Szászvár 1 1 — — 3:1 2 8—9. Fadd — — — — 0:0 — 8—9. Fornád — — — — 0:0 — 10. Tolna 1 — — 1 1:3 — 11. Simontornya 1 — — 1 1:4 — 12. Sz. Honvéd 1 — — 1 0:1 —* 13. Sz. Gépjavító 1 — — 1 0:3 — 14—16. Bogyiszló 1 — — 1 0:4 — 14—16. Cikó 1 — — 1 0:4 — 14—16. Dunaföldvár 1 — — 1 0:4 — A következő forduló: Cikó— Máza-Szászvár, Szekszárdi Petőfi —Bogyiszló, Bátaszék—Bonyhád, Simontornya—Fadd, Fornád— Szekszárdi Honvéd, Kisdorog— Paks, Dunaföldvár—Tamási, Tol­na—Szekszárdi Gépjavító. Mindkét NB Il-es ökölvívó-csa­patunk győzött vasárnap. A Szek­szárdi Dózsa a Nagykanizsai Dó­zsa ellen győzött 15:5-re, míg a Bonyhádi Spartacus csapata 16:4 arányban győzött a Győri ETO ellen. A győri csapat több súly­csoportban nem tudott versenyzőt állítani és így született a bonyhá­diak győzelme. >1« Vasárnap került sor a gyönki labdarúgócsapat visszavágó mér­kőzésére Kölesden. A találkozón 1:1 (0:0) döntetlen eredmény szü­letett. * A Dunaföldvári Gimnázium súlyemelő szakosztálya március 27-én szombaton délután látja vendégül a szedresi súlyemelőket. A dunaföldváriak a szedresieknek májusban adják vissza a látoga­tást. * NB I-es eredmények: Budapesti Honvéd—Csepel 3:0 (0:0), Vasas— 1 Komló 3:1 (1:1), Győr—Szeged 1:0 (0:0), Tatabánya—Dorog1 1:0 (1:0), Pécs—MTK 3:1 (1:0), Ferencváros —Ózd 3:1 (0:0). NB I. B.: Debreceni VSC—Szé­kesfehérvári VT 1:1 (1:0), Győri MÁVDAC—III. TTVE 2:0 (1:0), Ganz-MÁ VÁG—Szállítók 0:0. Diósgyőri VTK—Szombathelyi Ha­ladás 1:0 (1:0), Miskolci VSC— Jászberényi Lehel 2:0 (1:0), Du­naújvárosi Kohász—Oroszlányi Bányász 1:0 (1:0), Budafoki MTE Kinizsi—Nyíregyházi Spartacus 6:0 (4:0). NB II. Ny. csoport: Pécsi BTC —Zalaegerszegi TE 1:1 (1:0), Zala­egerszegi Dózsa—Ikarus 0:0, Bu­dai Spartacus—Győri Dózsa 3:0 (2:0), Várpalotai Bányász—Pécsi Bányász 2:1 (0:1), Esztergomi Va­sas—Láng SIC 0:0, Kaposvári Hon­véd—Veszprémi Haladás Petőfi 3:1 (1:1), Pécsi VSK—Kaposvári Kinizsi 2:1 (1:0), Mosonmagyar­óvári TE—Pápai Textiles 2:1 (0:1), Székesfehérvári MÁV Előre—Fő­városi Autóbusz 1:0 (0:0). t