Tolna Megyei Népújság, 1964. október (14. évfolyam, 230-256. szám)

1964-10-07 / 235. szám

c TOLNA MEGVET NF.PÜJSAO 1ÖŰ4. október T. A megyei labdarúgó-bajnokságért Értékes győzelem: Bonyhádi Spartacus— Ferencváros 11:9 Vasárnap délelőtt került sor Bonyhádon, a Bonyhádi Sparta­cus—Ferencváros \B Il-es ököl­vívó-mérkőzésre. Mivel a buda­pesti csapat nem egyezett bele, hogy szabadtéren rendezzék a ta­lálkozót. így azt kénytelenek vol­tak a járási művelődési ház nagytermében tartani. A terem zsúfolásig megtelt, sőt nagy számmal maradtak kívül is szur­kolók. A bonyhádi csapat értékes két pontot szerzett ezen a mérkő­zésen, hiszen a Ferencváros már 9:5 arányú vezetésre tett szert, és innen fordította meg maga ja­vára a mérkőzést a hazai csapat. Ezúttal a versenyzők nyugodtab- ban és magabiztosabban öklöztek, mint Szekszárdon a Dózsa ellen. Ennek köszönhetik, hogy a fel­javult Ferencvárossal szemben Tusa (jobbról) három meneten át remekül öklözött, és megérde­melten győzött. Paks—-Tamási 3:0 (3:0) Tamási, 300 néző. Vezette: Si­pos. Paks: Árki — Horváth, Vil- mányi. Németh — Yass, Vida — Farkas, Kródi, Bencsik, Kohári, Wolf. Tamási: Kurdi — Kelemen, Mészáros, Tóth II. — Tóth I., Demkó — Palotai, Schneider, Ju- rasics, Kintli, Pavellca. Már a negyedik percben formás paksi támadás után Farkas beadásából Kródi megszerezte a vezetést. 1:0. Váltakozó iramú játék alakult ki. A tizedik percben Pavelka kapu­ra lőtt, de Árki a helyén volt. A 15. percben újabb gól esett. Far­kas szabadrúgása előbb visszapat­tant a sorfalról, de nem sokkal később Wolf fejjel Kródi elé ját­szott, aki nem hibázott. 2:0. A 18. percben Tóth I. a kapufát találta el. Az utolsó negyedóra is válto­zatos játékot, de paksi gólt ho­zott. A 43. percben Bencsik 11 méterről állította be a végered­ményt. 3:0. Szünet után Tamási irányította a játékot. Palotai. Kintli előtt vol­tak gólszerzés; alkalmak, de ki­használatlanok maradtak, és a vendégcsapat sem tudott újabb eredményt elérni. Kitűntek: Kródi, Árki, Bencsik. illetve Mészáros. Schneider és Kintli. - Király dr. — Simontornya—Bátaszék 2:1 (2:1) Bátaszék, 300 néző. Vezette: Völgyesi. Simontornya: Halbaksz — Németh, Szabó, Kara — Baka, Gahó — Baranyai, Király. Lász­ló. Barocsai, Pénzes. Bátaszék: Bodony I. — Bozsolik, Nagy. Hon­fi — Zágonyi, Magyar — Dittrich, Bodony II., Toronyi, Tóth, Szé­kely. Gyenge színvonalú mérkő­zésen, a hatodik percben László kiugrott és megszerezte a veze­tést. 1:0. A 16. percben László is­mét eredményes volt. 2:0. A hazai együttes a gólokra elkeseredett támadásokat vezetett és a 40. percben Toronyi révén sikerült is szépítenie. 2:1. Szünet után a 12. percben szép bátaszéki támadás után Bodony II. a felső kapufát találta el. Hét perc múlva ismét László előtt nyílott gólhelyzet, de Bodony II. lábravetődéssel tisztázott. Gyenge színvonalú mérkőzésen a tehetetlen hazai csapat durva­ságokkal igyekezett ellensúlyozni Simontornya nagyobb felkészült­ségét. Az. eredmény igazságos. Jók: Szabó, László, míg a hazai csapatból nem lehet kiemelni sen­kit. — Stang — sikerült a győzelmet kiharcolni. Részletes eredmények: (elöl a bonyhádi versenyzők): Ellenfél nélkül győzött Pálfi, mivel Bonyhád nem állított ellen­felet. 0:2. Dénes II.—Papp döntetlen. A bonyhádi fiú hatalmas ütéssel ro­mét eldöntetlennek ítélik meg a találkozót. 3:5. Szabó pontozásos győzelmet arat Nyírbátori ellen. Szabó re­mekül öklöz, és már az első me­netben nyolcig padlóra küldi el­lenfelét. A második menetben további előnyt szerez Szabó, majd ellen. Az első menet ritkán lá­tott nagyi ramú horogcsatát, iz­galmakkal telített meneteket hoz. Az első menetben Berecz váll- dobásért intést kap. A második menetben hasonló élvezetes küz­delem alakul ki. A harmadik menetben Turza erősíteni tud, de Berecz is remekül helytáll. Turza pontozással győzelmet arat. 5:7. Bencze pontozással veszt Gáli ellen. Gáli elegánsan, mutatósán öklöz, míg Benczének nem talál minden ütése. A második menet­ben Bencze feljön és kemény ütéseivel kiegyenlítetté teszi a menetet. A harmadik menetben ismét Gáli jobb és ezzel meg­nyeri a mérkőzést. 5:9. Tusa pontozással győz Gangó ellen. Meglepően jól öklöz Tusa és az első menetben nagy fölényt harcol ki. A második és a har­madik menet is a bonyhádi ver­senyzőé és így biztos győzelmet arat. 7:9. Borda ellen nem állít verseny­zőt a Ferencváros, így ellenfél nélkül győz Borda. 9:9. Tatai ellen Nagyot felkészület­lenség címén a mérkőzésvezető lelépteti. Tatai néhány kemény ütése után Nagy a padlóra kerül, hanja le ellenfelét és nagy fö- a harmadik menetben Nyírbátori maíő miután ez a jelenet meg­lényre tesz szert. A második me- fejelésért intést kap, és így egy ismétlődik, még az első menetben netben Papp feljön és kiegyen- pillanatra sem vitás Szabó győ- a mérkőzésvezető Nagyot felké­súlyozottá válik a küzdelem. A zeime 5.5 születlenség miatt lelépteti, győz B' ^ n9 • is élénk küzdelmet hoz. ahol egy- _ „ . . „ . , „ ... Ez a felvételünk a Denes II.—Papp mérkőzés első meneteben szer Lukacs, egyszer Gyambar a készült, amikor a kép jobb oldalán lévő Dénes a sarokba szorítva kezdeményező. A pontozók is- támadta ellenfelét. Tolna—Fadd 3:0 (3:0) Tolna, 500 néző. Vezette: Schnierer. Tolna: Wiezner — Hor­váth, Kláb, Pata — Bildhéber, Merk — Széles, Schalli, Straubin- ger, Pucsli, Gálfi. Fadd: Aradi — Rácz, Hídvégi, Bencze — Kugli, Joó — Papp I., Schuszter, Pet­ries, Farkas, Fehér. Tolna kezdett jobban, és a 12. percben Strau- binger révén meg is szerezte a vezetést. 1:0. A 14. percben ugyancsak Straubinger került helyzetbe, lövését Aradi kiöklöz­te, és Széles juttatta hálóba a lab­dát. 2:0. Sok helyzet maradt ez­után kihasználatlanul, majd a 38. percben ismét Straubinger volt eredményes. 3:0. Szünet után Fadd támadott az első 20 percben. A szépítés a le­vegőben lógott, de a csatárok te­hetetlenek voltak a tolnai kapu előtt. A faddi nyomás alábbha- gyásával Tolna is feljött, de gólt a hazai együttes sem tudott már elérni. Sportszerű mérkőzésen biztosan nyert a hazai csapat, amely külö­nösen az első félidőben játszott jól. Kitűntek: Horváth. Merk. Schalli, Pucsli, illetve Hídvégi, Petries és Farkas. Hőgyész—Kisdorog 2:1 (0:1) Högyész, 20Ö néző. Vezette: Ko­vács. Hőgyész: Borsos — Szentes I., Kovács I., Szentes II. — Ker­tész, Kovács II. — Pintér, Nich- ter. Reiser, Ulrich. Stehler. Kis­dorog: Krommer — Fazekas, | Gscheidt, Bányai — Gseke I., Becze — Krum, Domokos, Kóka, Krémer, Cseke II. Hőgyész fö­lényben játszotta végig az első félidőt. Mégis egy ellentámadás végén Kovács öngóljával a ven­dégcsapat szerezte meg a vezetést. Kovács (jobbról) értékes döntetlent ért el Iróczival szemben. 0:1. A 40. percben Krémer után- rúgás miatt a kiállítás sorsára ju­tott. Szünet után folytatódott a hazaiak fölénye. Előbb Reiser egyenlített, majd Nichter lövésé­vel alakult ki a 2:l-es végered­mény. Az utolsó percekben a kis- dorogi csapatból Domokos, Kóka és Cseke I. a kiállítás sorsára ju­tott. Kitűntek: Pintér. Kovács II.. Borsos, illetve Krommer (a me­zőny legjobbja). — Balogh — Cikó—Szekszárdi Honvéd 4:1 (3:0) Cikó, 300 néző. Vezette: Szabó I. Cikó: Csibi — Illés II., Szege­di, Szeder — Fazekas, Madaras — Treitz II.. Tamás. Stumpf, Petz, Németh. Szekszárdi Honvéd: Márkus — Horváth, Kálmán. Ra­jos — Szőts, Pfaff — Micskó, Brucker. Barabás, Szántó. A ven­dégcsapat csak tíz emberrel ér­kezett Cikóra. Már a harmadik percben megszületett az első gól Tamás révén. 1:0. A Honvéd rit­kán jutott szóhoz. A 24. percben érett ismét góllá a hazaiak fölé- | nye. Treitz talált a hálóba. 2:0. A Honvéd ellentámadásai sorra si-1 kertelenül végződtek. A 38. perc­ben a hazaiak ismét Tamás révén jutottak gólhoz. 3:0. A második félidőben a Honvéd próbálkozott, de csatársora nem tudott veszélyes lenni, végül Illés II. hazaadott és ebből a vendégek öngóllal szépítettek. 3:1. Az utol­só goinál Stumpf lefutotta a Hon­véd védelmét és beállította a vég­eredményt. 4:1. A hazai csapat a helyzetek alapján nagyobb arány­ban is győzhetett volna a 10 fővel játszó vendégek ellen. Kitűntek: az egész cikói csapat, illetve Kál­mán és Szántó. Bonyhádi Vasas —Sz. Gépjavító 2:0 (10) Szekszárd. 200 néző. Vezette: Bencze. Bonyhád: Kovács — j Wágner I., Endrődi, Fries! — Me- i ző, Péter — Pataki, Vajda, Klein, 1 Fláding, Wágner II. Szekszárdi Gépjavító: Kovács — Naszladi, 1 Antal, Hegedűs — Scheffer, Odor — Marosi, Sajgó, Sallai, Szűcs, Vörös. A 18. percben már megszerezte a vezetést a vendég­csapat. Kavarodás támadt a ha­zai kapu előtt és Klein a hálóba küldte a labdát. 1:0. Az első fél­idő kiegyenlített küzdelmet ho­zott. Szünet után, a félidő első felé­ben sem változott a helyzet. A Gépjavító a mezőnyben egyenran­gú ellenfél volt, de a kapu előtt elfogyott a csatárok tudománya. A 20. percben ismét kavarodás támadt a hazai kapu előtt, és a labda a 16-osra került, ahonnan Mező megtalálta az utat. 2:0. A félidő második felében vissza­esett a hazai együttes. Mezőnyben a Gépjavító sem játszott rosszul, de a bonyhádiak nagyobb tapasztaltsága a kapu előtti határozottságban és ered­ményességben mutatkozott meg. Kitűntek: Mező. Pataki. Klein, míg a hazai csapatból csak Ko­vácsot lehet dicsérni.