Tolna Megyei Népújság, 1964. október (14. évfolyam, 230-256. szám)

1964-10-20 / 246. szám

Cs TOI,NA MEGYEI NßPilJSAG 1SS4. október 3ii. NB lll-as csapataink — a szekszárdi csapatok Az NB Ill-ban vasárnap a legna­gyobb sikert ezúttal a nagymányoki gárda érte el, mert Nagykanizsáról, a Bányász otthonából is hazavitte a bajnoki pontokat. Dombóvár a Pécs- szabolcs ellen aratott nagy gólarányú győzelmet. Máza-Szászvár pedig a Szekszárdi Dózsát fektette kétvállrá. A legkevesebb jót a Szekszárdi Pe­tőfi mérkőzéséről lehet elmondani. Kiesésre álló csapatunk unottan, lé- lektelenül játszott és teljes mértékben rászolgált a vereségre. A szomorú a dologban az, hogy a Petőfi ilyen fel­készültségű csapatot 2—3 évvel ezelőtt kényelmesen 2—3 góllal biztosan győ­zött le. Nagymánvok és Máza-Szász- vár ha így halod, még elkerülheti a kiesést, hiszen még 5 forduló vissza van. A forduló mérkőzéseiről az aláb­biakban számolunk be: MÁZA-sz Asz vári bányász- szekszárdi DÓZSA 2:0 (0:0). Szászvár. 300 néző. Vezette: Both. Az első félidőben hullámzó játék ala­kult ki. A Dózsa játszott kulturáltab­ban. de a csatárok egyik oldalon sem tudták kihasználni a gólhelyzeteket. A 35. percben Gahó jó helyzetben hi­bázott, öt perc múlva viszont Tárnok csak úgy tudott menteni, hogy a sa­ját kapuja fölé lőtte a labdát. Szünet után már a 3. percben az egvik Dózsa-védő kézzel ért a labdá­hoz és Kanizsai a büntetőből megsze­rezte a vezetést. 1.0. A gól letörte a vendégcsapatot. Felrázta viszont a hazaiakat akik a 18. percben újabb gólt értek el. Rózsa átkígyózott a Dózsa-védőkön és lövése Tárnok lá­bán irányt változtatva jutott Lickert kapujába. 2:0. A Dózsában Novák lett ezután a balszélső Ungi helyett. A belügyi csapat vezetett is néhány tá­madást. de csatársorában nem volt átütő erő. Ezután több szabálytalan­ság csúszott a játékba, ellaposodott a küzdelem, mindkét csapat belenyugo­dott az eredménybe. Kitűntek: Kani­zsai, Kádár, Rózsa, illetve Tárnok. Soós, és Kormos. jHenczi kivételével NAGYMÁNYOKI BRIKETT- NAGYKANIZSAI BÁNYÁSZ 1 :o (0:0). Nagykanizsa, 1000 néző. Vezette: Huber. A nagymányoki csapat nagy lelkesedéssel vetette magát a küzde­lembe és teljesen kiegyensúlyozott volt a játék, sőt, volt időszak, ami­kor Nagymányok teljesen beszorí­totta ellenfelét. Erinek ellenére gólt áz első félidőben nem sikerült elérni. A II. félidőben a nagymányoki csa­pat irányította a játékot és egymás után vezette formás támadásait. Rö­vid időn belül két gólt is ért el a nagymányoki csapat, azonban a já­tékvezető les címén nem adta meg. A 28. percben nagy kavarodás tá­madt a hazai kapu előtt és Molnár kihasználta a kínálkozó alkalmat, megszerezte csapatának a győzelmet jelentő gólt. 1:0. A nagymányoki csapat megérde­melten szerezte meg az értékes pon­tokat, mert az egész csapat remekül játszott, ezen belül különösen a vé­delem, míg a csatársorból Molnár és Demeter játéka tűnt ki. DOMBÓVÁRI VSE—PÉCSSZABOLCSI BÁNYÁSZ 6:2 (2:1). Dombóvár, 500 néző. Vezette: Réczei. Sorozatos Bányász-támadások után 30 méteres lövés Sárkány hasa alatt jutott a hálóba. 0:1. Hat perc múlva Tapaszti fejesgóllal egyenlít. 1:1. So­rozatos dombóvári támadások után a 18. percben fordulásból, Tapaszti lö­vése jutott kapuba. 2:1. A második félidő második percében Kőműves 3:l-re, majd a 25. percben G. Kiss 4:l-re alakítja a mérkőzés állását. Nem sokkal később egy erőt­len ellentámadás után Sárkány hibá­jából ismét gólt ér el a vendégcsapat. 4:2. Nem sokkal később Tapaszti, majd G. Kiss lövésével kialakul a 6:2- es végeredmény. Az egész dombóvári csapat lelkesen és jól játszott. Különösen Egyed, László, Sonkoly és Tapaszti játéka érdemel dicséretet. NAGYKANIZSAI VTE— SZEKSZÁRDI PETŐFI 2:1 (1:1). Szekszárd, 100 néző. Vezette: vTegzes. Az első félidőben a Petőfi támadott.- győztek A 14. percben Bosnyák átadását Ga- ramvölgyi gólhelyzetben fölé fejelte. Majd Bosnyák lövése kapufára, onnan a kapus ölébe jutott. A 30. percben védelmi hibából Matyók gólt lőtt. 1:0. A 35. percben Bárány beadásából Bos­nyák fejese jutott a kapus alatt a hálóba. 1:1. Szünet után únottan, minden lelke­sedés nélkül játszott a hazai együt­tes, amely ellen Németh révén már a 2. percben ismét védelmi hibából megszerezte a győzelmet jelentő gólt a vendégcsapat. 2:1. Alacsony színvonalú, iram nélküli küzdelemben győztek a vendégek az enerváltan küzdő hazaiak ellen. Részletes eredmények: Taszár— Nagykanizsai Dózsa 1:1 (0:0), Dombó­vár—Pécsszabolcs 6:2 (2:1), Szekszárdi Petőfi—Nagykanizsai VTE 1^2 (1:1). Nagykanizsai Bányász—Nagymányok 0:1 (0:0). Kalocsai Kinizsi—Kalocsai Honvéd 1:0 (0:0), Baja—Kaposvár 0:1 (0:0), Máza-Szászvár—Szekszárdi Dó­zsa 2:0 (0:0). Pécsi EAC—Mohács 1:0 (0:0). A bajnokság állása: 1. KaDOsvár 25 20 2 3 73:21 42 2. Pécsi EAC 25 14 4 8 39:25 30 3. Baja 25 12 6 7 29:27 30 4. Kalocsai K. 25 13 3 9 41:45 29 5. Nagyk. B. 25 12 4 9 41:30 28 6. Nagyit. VTE 25 12 4 9 38:31 28 7. Dombóvár 25 13 2 10 49:41 28 8. Szekszárdi D. 25 10 6 9 39:34 26 9. Kalocsai H. 25 9 4 12 44:49 22 10. Mohács 25 9 4 12 27:32 22 11. Nagyk. D. 25 8 6 11 22:35 22 12. Nagymányok 24 6 8 10 26:33 20 13. Pécsszabolcs 25 7 6 12 33:49 20 14. Máza-Szászvár 24 7 4 13 28:41 18 J 5: •Sz. Petőfi 25 5 7 13 28:48 17 16. Taszár 25 5 6 14 34:50 16 A következő forduló párosítása: Mo- | hács—Taszár, Nagykanizsai Dózsa— , Máza-Szászvár, Szekszárdi Dózsa— Baja. Kaposvár—Kalocsai Kinizsi, Ka­locsai. Honvéd—Nagykanizsai Bányász. Nagymányok—Szekszárdi Petőfi, Nagykanizsai VTE—Dombóvár, Pécs­szabolcs—Pécsi EAC. Bonyhád pontot vesztett Bátasséhen, ismét Dombóvár as élen A megyei bajnokság vasárnapi for­dulója ismét csekély érdeklődés ‘ niel- lett bonyolódott le. A forduló mérkő­zésein ezúttal a hazai csapatok jeles­kedtek. Mindössze a Szekszárdi Hon­véd tudott- győzni Tamásiban, vala­mint Simontornya és Bonyhád szer- zett pontot. Utóbbinak azonban ez a „pontszerzés” első helyébe került, mert Dombóvár nagyarányú győzelme révén nemcsak pontszámban előzte meg nagy riválisát, de gólaránya is jobb lett." A csúszós talajon sok sza- bálytalanság történt. Emiatt ismét bőven akadt a fordulóban büntető­rúgás. Akadt egv kellemetlen esemény is. mégpedig Cikón. A II. félidő 13. percében a dunaszentgyörgyi csapat levonult. A forduló mérkőzéseiről az alábbiakban számolunk be: GERJEN—SIMONTORNYA 1:1 (0:0). Gerjen, 300 néző. Vezette Paulai. Az első félidőben Simontornya táma­dott, de eredménytelenül. Szünet után megváltozott a játék képe. Gerjen nagy becsvággyal vetette magát a küzdelembe és a 15. percben Bán révén meg is szerezte a vezetést. 1:0. Továbbra is Csérjén játszott nagy fö­lényben. mégis a befejezés előtt öt perccel Haáz röviden rúgott ki egy kirúgást, László elcsípte, és egyenlí­tett. 1:1. Az újjászervezett gerjeni csapat sikerrel rajtolt. Góllövők: Böjtös, Petries 2—2. Kugli és Hídvégi, illetve. Bencsik. Nyirati DOMBÓVÁR—KISDOROG 7:0 (3:0). Dombóvár. 200 néző. Vezette: Varga II. A hazai csapat ezen a találkozón gólarányt akart javítani és ez rá­nyomta bélyegét a küzdelemre. Kis­dorog megszállta kapujának előterét és szívósan védekezett. Az első félidő góllövői Dobos, Réthi és Béres vol­tak. Szünet után kiegyenlítettebb volt a küzdelem. Krommer sokszor nagy bravúrral tisztázott, mégis Horváth és Réthi góljával, majd Csutorás két büntetőjével 7:0-ra alakult a végered­mény. Zádori SZEKSZÁRDI HONVÉD-TAMÁSI 2:1 (1:1). Tamási, 200 néző. Vezette: Berta. Alig kezdtek, Micskó beadásából Szántó a vendégeknek szerezte meg a vezetést. 0:1. A 20. perctől Tamási került nagy fölénybe, de csak a 43. percben tudott egyenlíteni Schneider lövésével. Szünet után eleinte a ha­zai csapat rohamozott, de a sorozatos támadásokat nem kísérte szerencse. Ezután a Honvéd vette át a játék irányítását, és a 41. percben Kelemen hazaadását Brucker elcsípte, és meg­szerezte csapatának a győzelmet. Király dr. FADD—DUNAFÖLDVAR 6:1 (6:1). Fadd, 400 néző. Vezette: Pető. A faddi csatársor az első félidőben gol- lövő cipőjét húzta fel. Az első negy­venöt perc gólratörő játékával győ­zelme ilyen arányban is teljesen meg­érdemelt volt. Dunaföldvár a máso­dik félidőben jobban játszott. de csatársora nem tudott megbirkózni a faddi védelemmel. A találkozón mind­két részről egy-egy tizenegyes esett. Totóeredmények 1. SBTC—Özd 5:0 1 2. Oroszlány—BVSC 3:1 1 3. MAVDAC—MVSC 0:0 x 4. Egyetértés—Dunaújváros 1:0 1 5. Budafok—Nyíregyháza 0:1 2 £. Bp. Spartacus—Eger 1:3 2 7. Baglyasalja—SZMTF 2:3 2 8. Ny. MSE—Bp. Előre 0:3 2 9. SZVSE—Jászberény 1:2 2 10. Mosonm.—Budai Sp. 2:1 1 11. Catania—Cagliari 2:1 1 12. Foggia—Genoa 0:0 x 13. Juventus—Bologna 1:0 1 + 1 14. Messina-s-Milan. 0:2 2 TOLNA—PAKS 2:0 (2:0). Tolna, 400 néző. Vezette: Váradi. A 3. percben Somorjai révén jutott ve­zetéshez a hazai csapat. Ezután is Tolna támadott és a 15. percben Straubinger volt eredményes. Nagy volt a küzdelem, a játék színvonala azonban lényegesen alatta maradt a vártnak. Szünet után eleinte Paks kezdeménvezett többet, majd Tolna vette át a játék irányítását:, de az eredmény nem változott. Fekete CIKO—DUNASZENTGYÖRGY 3:0 (2:0). Félbeszakadt. Cikó. 250 néző. Ve­zette: Németh. Hazai fölénnyel és eredményességgel indult a találkozó. A 15. Dercben Simonies, negyedóra múlva Tamási talált be a .dunaszent- gvörgyi kapuba. 2:0. Szünet után a 17. percben Németh látványos gólt lőtt. 3:0. A következő percben Dömö­tör kaouiából a 16-oson kívülre fu­tott. ott összeütközött Nérr>e+h-tei. aki szabálytalankodott. A iá+ékverető «■zahadriígádt ítéH a v<'ndéöek iaT,ára. Pömü+ör azonban hn«v (vonata levonul, ha Nérrrt*h nőm ke­rül a kiállítás sorsára. Minthogy a játékvezető döntését nem változtatta meg, a vendégcsapat levonult. A ven­dégcsapatból a Ii. félidő 10. percé­ben Debreczenit a játékvezető kiál­lította. Gurzó SZEKSZÁRDI GÉPJAVÍTÓ— i HŐGYÉSZ 5:1 (3:0). Szekszárd, 100 néző. Vezette: Zsig- mond. A csúszós talaj nehéz feladat elé állította a játékosokat. Kapushi­bákból alakult ki az 1:1 Zemán és Reiser lövésével. Hőgyész sokat tá­madott eleinte, és a hazaiak csak a 30. perc után jöttek fel, ekkor azon­ban Zemán góljával megszerezték a vezetést is. Szünet után a fürgébb cs a csúszós talajon jobban mozgó meg­fiatalított szekszárdi ötösfogat jobban feltalálta magát és Nichter hiába ment hátra. Marosi 2. és Zemán gól­jával megérdemelten nyert a hazai csapat. * BATASZÉK—BONYHÁD 1:1. Bátaszék. 500 néző. Vezette: Kimle. Nagy küzdelmet vívott egymással a két csapat. A vendégek nagyobb technikai felkészültségét a hazai pálya előnye kiegyenlítette. Az I. félidőben először Bonyhád ért el gólt Vaida ré­vén 1:0. Az utó1 só percben Toronyi egyenlített. 1:1. A IL félidőben Bony­hád támadásai a lelkesen küzdő báta- széki védelmen akadtak el, ha a ka­puig jutottak, akkor a jó formában lévő Bodony hárított. A tartalékos Bátaszék váratlanul nehéz diónak bi­zonyult a bajnokjelölt Bonyhádnak. A bajnokság állása: 1. Dombóvár 26 21 2 3 76:23 42 2. Bonyhád 26 19 3 4 74:23 41 3. Simontornya 21 16 3 8 68:41 35 4. Tolna 27 14 4 9 79:40 32 5. Bátaszék 27 12 7 8 57:47 31 6. Paks 27 11 8 8 52:31 30 7. Sz. Honvéd 26 13 3 10 83:55 29 8. Fadd 27 12 5 10 50:55 29 9. Dunaföldvár 27 10 5 12 55:66 25 10. Sz. Gépjavító 27 11 2 14 34:50 24 11. Kisdorog 27 10 3 14 41:57 23 12. Tamási 26 8 3 15 36:54 19 13. Cikó 27 7 4 16 40:66 18 14. Gerjen 25 7 3 15 31:55 17 15. Hőgyész 27 6 4. 17 38:82 16 16. Dunaszentgy. 25 4 3 18 23Í92 11 4- — Két büntetőpont-levonás. A következő forduló párosítása: Ho­gy észr—Dombóvár. Kisdörog—Bátaszék, Bonyhád—Cikó, Dunaszentgyörgv— Gerjen, Simontornya—Tamási, Szek­szárdi Honvéd—Fadd, Dunaföldvár— j Paks, Szekszárdi Gépjavító—Tolna. I ... Apróhirdetések... Az apróhirdetés dija, szavanként netUöznap 1.— Ft. vasárnap és ünnepnap 2,— Ft. A2 első és minden tovább) vastaqon sze­dett szó két szónak számít. Takarítót keres 4 órára a Tolna megyei KISZÖV. Szekszárd, Széchenyi u. 53. (114) Értesítjük kedves vevőin­ket. hogy vetőmagboltunk­ban. Szekszárd, Széchenyi u. 65. kaphatók jácint- és tulipánhagymák, különböző fajtákban. (124) Közöljük vevőinkkel, hogy leltár miatt az árukiadás október hó 22-től novem­ber 4 ig szünetel. Papír- ériékesítő Vállalat. Szek- szá rd. (130) Figyelem! G,ökeres szölő- cltványok ős lugasgyűjte­mények őszi szállításra kaphatók. Valiskó László, Abasór, Újszőlőtelep 775. (127) Zongora, nagyméretű, príma állapotban eladó. Cím: Szekszárdi Hirdető­ben. (131) Értesítjük a lakosságot. Hogy a törköly bérfőzését vállalatunk november hó 10-ével megkezdi. Előjegy­zéseket már most foga­dunk, naponta 8—17 órá g. Tolna megyei Szesz- és Ödítőitalipari Vállalat. (117). ITT AZ ŐSZ! Korszerű, divatos Férfifelöltők | és átmeneti kabátok nagy választékban Mintás, tweed karakterű anyagokból több színben 470.— — 750,— Ft-ig. I.EGYEN MINDIG •IÖI. ÖLTÖZÖTT! (39) | FIGYELEM! Értesítjük vásárlóinkat, hogy 1964. év végi elszámoltató leltárunhat MŰTRÁGYA, NÖVÉNY- VÉDÖSZER és ÄLLATI- TÄPSZER­, szakmában az alábbi helyen j és időben tartjuk: i Szekszárdi raktárban októ­ber 26-től 30-ig, Dombóvári raktárban október 26-től 28- ig. Leltár alatt az árukiadás szüneteL I Kérjük vásárlóinkat, a szíik- j séges növényvédőszereket és i állati tápszert időben meg- j rendelni szíveskedjenek, j hogy leUár előtt ki tudjuk i szállítani. || Tolna megyei‘Mezőgazdasági Ellátó V. AGROKER Szekszárd. (118) Komlói Építőipari Vállalat cserélne KOMLÓI 2 SZOBÁS ÖSSZ­KOMFORTOS illetve EGY SZOBA ÖSSZKOMFORTOS LAKÁSOKAT SZEKSZÁR­DI HASONLÓ lakásokért Jelentkezés levélben Domo­kos József személvzeti ve­zetőnél Komlói Építőipari Vállalat. (106) I _____ ___________________ T olna megyei Tanácsi Építő­ipari Vállalat azonnali belé­péssel felvesz kőműveseket, festőket, ácsokat, műköveseket, kubikosokat, segédmunkásokat, vízvezeték-szerelőket. Jelentkezni lehet Szekszárd, Keselyüsi u. 6. sz. munka­ügyi osztály és vidéki épí­tésvezetőségein. (93)