Tolna Megyei Népújság, 1964. szeptember (14. évfolyam, 204-229. szám)

1964-09-29 / 228. szám

6 TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG 1M4. s cpte.nber 29. Jól szerepeltek csapataink az NB III vasárnapi fordulójában Első győzelmét aratta Máza-Szászvár A Gépjavító duiiaszenlgyörgyi veresége volt a forduló meglepetése Az NB Ill-ban óriási harcot vívnak a csapatok a kiesés elkerüléséért. Még ugyan nyolc forduló van vissza, de rendkívül éles a küzdelem, főleg az e.sö régiókban és a kiesésre áUó csa­patok ősszel lényegesen eredménye­sebben szerepelnek, mint tavasszal. Ebben a fordulóban végre a Tolna megyei csapatok helytállásáról adha­tunk beszámolót. A megye legjobb csapatának bizonyuló Dombóvár, Mo­hács ellen is biztos győzelmet aratott. Megszerezte első győzelmét az ősz íoiyamán az átszervezett Máza-Szász- vári Bányász is. Ezzel a győzelmével teijesen felzárkózott. Értékes pontot szerzett a Szekszárdi Dózsa is Nagy­kanizsán a Dózsától. Azért értékes ez a pont, csakúgy, mint Máza-Szász- vór győzelme, mert az ellenlábas, ki­esésben esetleg még érdekelt Nagyka­nizsai Dózsa ellen érte el. Ugyancsak értékes pontot szerzett Szekszárdon a Petőfi is a PEAC ellen, de ezzel a pontszerzéssel még nem si­került búcsút mondani a kiesési zóná­nak. Csapataink közül egyedül Nagy- mányok szenvedett egyetlen gólos ve­reséget Baján, de az ősszel rnég győ­zelem nélkül álló nagymányoki csa­pat talán éppen ezzel a mérkőzéssel talál magára, hiszen a második he­lyezett otthonában a 0:1 is értékes. A forduló meglepetését Taszár szol­gáltatta, mert a Kaposvári Kinizsitől pontot vett el. Nem várt arányú nagy- kanizsai győzelemmel ért véget a Ka­locsai Kinizsi-Nagykanizsai VTE ta­lálkozó is és a forduló legnagyobb arányú győzelmét egy másik nagyka­nizsai csapat, a Bányász aratta. A for­duló mérkőzéseiről az alábbiakban számolunk be: DOMBÖV ARI VSE—MOHÁCSI TE 2:0 (0:0) Dombóvár, 500 néző. Vezette: Kristóf. A dombóvári csapat a kővetkező összeállításban harcol­ta ki a győzelmét: Sárkány — László. Korpádi, Pdtó — Kalmár, Varga — Kőműves, Tapaszt!, Egyed II., G. Kiss, Sonkoly. A mohácsi csapat kezdett jobban és az első húsz percben egymás után vezette támadásait a hazai kapu ellen. A vasutasvédelem nagy munkát fejtett ki, és csak így si­került megakadályozni a vendé­gek gólszerzését. Fokozatosan fel­jött a hazai csapat, átvette a já­ték irányítását, majd a félidő közepétől a vendégek abbahagy­ták támadásaikat, és főként a vé­dekezésre fordítottak gondot. A félidő utolsó negyedórájában a vasutasok irányították a játékot, de gólt nem sikerült nekik elér­ni. A második félidőben a vendé­gek változatlanul a védekezésre helyezték a fő gondot, így gólt hosszú ideig, nem tudott szerezni a hazai csatársor. A 22. percben a mohácsi kapu előtt nagy tömörü­lés volt, a labda G. Kiss elé pat­tant, aki tíz méterről laposan a hálóba lőtt. 1:0. Továbbra is a ha­zaiak támadtak és tíz perc múlva Kőműves húzott el a jobbszélen, és beadását Tapaszti fejjel juttat­ta a vendégek kapujába. 2:0. A hátralévő időben teljesen egyol­dalúvá vált a játék, de az időn­ként 8—9 emberrel védekező Mo­hács megakadályozta a hazaiakat újabb gólszerzésben. A játék képe alapján a hazai csapat győzelme feltétlen megér­demelt. Kitűntek: László. Tapasz­ti, és G. Kiss. MÁZA-SZÁSZVÁRI BÁNYÁSZ— KALOCSAI HONVED 3:1 (0:1) Szászvár, 300 néző. Vezette: Bal­ezer. Máza-Szászvár: Süveges — Koller, Kanizsai, Széles — Varga, Kádár — Róth II.. Róth I., Jónás, Gyorsok. Gyurkó. Honvéd-táma­dásokkal’ kezdődött a mérkőzés. Már a második percben a gólba tartó labdát Kanizsainak kellett kivágnia. A 12. percben Gyorsok —Róth II. volt a labda útja. de a csatár óriási helyzetből hibázott. A 40. percben Róth II. került jó helyzetbe, de mellé lőtt. Két perc múlva azonban a vendégek vezet­tek. Kamrás átadásából Bende kö­zelről vezetést szerzett. 0:1, i A második félidő első negyed­órája kiegyenlített küzdelemmel telt el. A 23. percben formás jobb­oldali támadás után Gyorsok lőtt a hálóba. 1:1. Két perc múlva a hazai csapat a .vezetést is megsze­rezte. Kádár vezette fel a labdát, és aztán lövésre szánta el magát, ás a jól eltalált labda a kapu bal sarkában kötött ki. 2:1. Ezután ritkán látható, érdekes gól esett. Les miatt szabadrúgáshoz jutot­tak a vendégek. Az egyik hátvéd a 18 méteres szabadrúgást haza sarkalta, és a labda a meglepett Bencsik mellett a hálóban kötött ki. 3:1. Az első félidőben a vendégcsa­pat játszott jobban. Szünet után feljavultak a hazaiak, de a gól­arány túlzott. Jók: Kádár. Róth I„ Kanizsai, illetve Kamrás. Csala. és Houth. — Htnczi — NAGYKANIZSAI DÓZSA— SZEKSZÁRDI DÓZSA 0:0 Nagykanizsa, 400 réző. Vezette: Síadler. A szekszárdi csapat összeállítása: Lickert — Gyurik. Tárnok, Novák — Ulrich, Scós— Majnay, Kormos. Gahó. Lizák. Urgi. Jó iramú mérkőzést hozott a két belügyi csapat találkozója. Az első félidő kiegyensúlyozott játékot hozott egyik csapat sem ludott tartósan fölényt kiharcolni. Hol egyik, hol másik kapu voll veszélyben. azonban a védők mindig időben közbe tudlak avatkozni. A szekszárdi csatársor színesebben, ötletesebben játszott, mint a hazaiak, csak éppen a góllövés nem sikerült. A második félidőben is válto­zatos volt a játék. A 12. percben Majnay éles beadása a kapufáról Ungi elé pattant, aki jó helyzet­ben hibázott. Később Novak part­dobása a kaputól három méterre álló Kormos elé került, aki óriási helyzetben lyukat rúgott. A fél­idő közepén egy veszélyes hazai támadásnál Tárnok becsúszó sze­reléssel akart tisztázni, ami nem sikerült. így a játékvezető 11-est ítélt a szekszárdi csapat ellen. A büntetőt a remekül védő Lickert tisztázni tudta. A jó iramú mérkőzésen a szek­szárdi csapat lényegesen közelebb állt a győzelemhez helyzetei alap­ján. Különösen Lickert, Tárnok és Novák játéka emelkedett ki a szekszárdi együttesből. SZEKSZÁRDI PETŐFI— PÉCSI EAC 1:1 (1:1) Szekszárd. 330 néző. Vezette. Fenyvesi. Szekszárdi Petőfi: Mo­hácsi — Vass. Tamás. Cser — Zörényi. Böcskei — Bárány, Huth. Hómann. Gararrwölgyi, Bodnár. Már a 6. percben meg­szerezte a vezetést a hazai csa­pat. Baloldali támadás után Bod­nár elé került a labda aki éles szögből, közelről a pécsi hálóba lőtt. 1:0. A szekszárdi vezetés el­lenére nagy technikai különbség mutatkozott meg a vendégek ja­vára. akik formás támadásokat vezettek, de a befejezésekkel adósak maradtak. Az első fé'idő­ben mintegy öt tiszta gólhelyze­tet ügyetlenkedtek el. A 27. perc­ben Bodnár megsérült és innen kezdve nem volt teljes értékű já­tékos. Az egyenlítő gél a 22. perc­ben esett. Feketét buktat ák a 16- oson belül, a játékvezető fújt. és bér Fekete a hálóba juttatta a labdát, a játékvezető mégis ru- gatta a büntetőt. Ebből Rákóczi lőtte a labdát a jobb alsó sa­rokba. 11. Szünet után feljavult a Petőfi. A 14. percben Garamvölgyi pon­tosan talált Hómann fejére, de les miatt a játékvezető ezt a gólt sem adta meg. A vendégcsapat­nak volt ezután még gólszsrzési alkalma, de Kovács ismét tiszta helyzetből lőtt fölé. Végül .Cser únta meg a csatárok tehetetlen­ségét. kétszer is előretört és má­sodik lövését csak szögletre tud­ta tolni a pécsi kapuvédő. Az első félidőben klsssziskü- lönbség volt a két csapat között, és a hazaiak csak óriási szeren­csével tudták tartani az l:l-es eredményt. Szünet után fedezetei révén feljavult a hazai csapat, de ekkor sem volt veszélyes a csatársor a pécsi kapura. Kitűntek: Cser. Mohácsi, illetve Tüske. Márton. Bar.al. Mérei. BAJ A—NAGYMANYOKI BRIKETT 1:6 (1:0) Baja. 500 néző. Vezette: Sü­megi. Nagymányok: Bancsi — Hucker, Komáromi Ber a — Nagy. Tóbiás — Kozma. Becze. Deme­ter. Wéber. Csordás. A hazai csapat már a mérkőzés elején magához ragadta az irányítást, és formás támadásokat vezetett a nagymányoki kapu ellen. A tel­jesen megfiatalított bajai csapat lelkesen játszott és ennek ered­ménye. hogy a 21. percben sike­rült megszerezni a mérkőzés egyetlen gólját. Ceglédi révén. 1:0. A gól után kiegyensúlyozot­tabb lett a játék, a rsgymányo- kiak is vezettek támadásokat, azonban a csatárok a befejezéssel adósak maradtak. A második félidőben esett a játék színvonala. MindKét csapat rengeteg hibával játszott, külö­nösen a félidő közepétől esemény­telenné. unalmassá vált a játék. A bajai csapat lényegesen töb­bet kezdeményezett és kapura ve­szélyesebb volt. mint Nagy­mányok. így győzelme megérde­melt. A nagymányoki csspat csa­társora ezúttal ismét szárnysze­getten játszott, kapura nem vo’t veszélyes. Csak Bancsi. Komá­romi és Wéber játéka emelkedett ki. . Részletes eredmények: Szek­szárdi Pe őfi—Pécsi EAC 1:1 (1:1), Nagykanizsai Bányász—Pécssza- bolcsi Bányász 7:2 (3:1). Kalo­csai Kinizsi—Nagykanizsai VTE 1:5 (0:2). Baja—Nagymányok 1:0 (1:0). Máza-Szászvár—Kalocsai Honvéd 3:1 (0:1). Taszár—Kapos­vár 1:1 (0:0). Nagykanizsai Dózsa —Szekszárdi Dózsa 0:0. Dombó­vár—Mohács' 2:0 (0:0). A bajnokság állása; A megyei bajnokságban emel­kedő érdeklődés mellett játszot­ták le a. vasárnapi mérkőzéseket. 1A legnagyobb érdeklődés a dom­bóvári mérkőzést kísérte, de a ha­zai csapat biztos győzelmet ara- ' tofrt, és így az élen lévő két csa­pat között nem változott a hely- . zet. A fordulóban sok volt a bün- l tető, amely az élesedő küzdelme- jket mutatja. Pakson, Faddon és Bonyhádon ítélt büntetőt a játék- j vezető, de a három esetből csak , két gól született. Akadt egy szo- j morú sérülés is. A bonyhádi Fíá- Jding a második félidőben olyan súlyosan megsérült, hogy már j nem is tért vissza. Különben a bonyhádi mérkőzés volt a forduló |„legszikrázóbb" találkozója. Bony­hádi tudósítónk szerint a vendé- : gek összekeverték a lelkesedést a I durvaságokkal, és ennek volt a j következménye, hogy előbb a ; bonyhádi Szabó, majd a hőgyészi ! Máté került a kiállítás sorsára. A forduló meglepetését a Szek­szárdi Gépjavító szolgáltatta, mely az őszi forduló utolsó három mér­kőzésén négy pontot szerzett, de Dunaszantgyörggyel szemben alul­maradt. Pakson az első félidő még ki­egyenlített játékot hozott, de szü­net után nyomasztóvá vált a ha­zai csapat fölénye és egymás után potyogtak a gólok. Faddon. a tamási tartalékkapus nagyszerű teljesítménye volt a mérkőzés eseménye. Ennek tulaj­donítják, hogy a faddi csapat csak 2:0 arányban tudott nyerni. Bizonyos mértékben az is meg­lepetésnek számít, hogy a duna- fóldvári együttes nem tudott nyer­ni Cikó ellen és így a cikói csa­pat az egyik ponttal térhetett ha­za. A Szekszárdi Honvéd érdekes mérkőzésen fektette kétvállra Bá- taszéket. A honvédek mind a két félidőben eredményesebbeknek bizonyultak. Nagy küzdelmet és pontosztoz­kodást hozott a Kisdorog—Tolna találkozó is. A bajnokságban a forduló eredményei alapján a táb­lázat semmit sem változott. Min­den csapat az előző fordulóban elért helyezését tartotta meg. Részletes eredmények: Dombó­vár — Simon tornya 2:0 (0:0), Szekszárdi Honvéd—Bátaszék 4:2 (2:1), Dunaföldvár—Cikó 1:1. (1:0), Paks—Gerjen 8:0 (2:0), Fadd—Ta­mási 2:0 (1:0). Bonyhád—Hőgyész 5:0 (4:0), Dunaszentgyörgy—Szek­szárdi Gépjavító 1:0 (1:0), Kisdo­rog—Tolna 2:2 (1:1). A bajnokság állása: 1. Dombóvár 24 20 2 2 68:21 40 2. Bonyhád 23 17 2 4 60:21 36 3. Simontornya 24 14 2 8 61:38 30 4. Bátaszék 24 12 5 7 55:44 29 3. Tolna 24 12 4 8 73:38 28 6. Sz. Honvéd 24 12 3 9 80 ;50 27 7. Paks 24 10 7 7 47:27 27 S. Fadd 24 11 4 9 42:49 26 9. Sz. Gépjavító 24 10 2 12 28:45 22 10. Kisdorog 24 9 3 12 38:47 21 11. Dunaföldvár 24 8 5 11 42:55 21 12 Tamási 23 8 3 12 32:44 19 13. Gerjen 23 7 2 14 28:47 16 14. Cikó 24 5 4 15 32;61 14 15. Hőgyész 24 4 4 16 33:75 12 16. Dunaszt.-györgy 23 4 2 17 23:89 10 1. Kaposvár 22 18 2 2 69:17 38 2. Baja 22 12 5 5 29:20 29 3. Kalocsai Kinizsi 22 12 2 8 38:42 26 4. Nagykanizsai B. 2? 11 3 8 38.27 25 5. Dombóvár 22 12 1 9 42:37 25 6. Pécsi EAC 22 11 2 9 31:25 24 7. Nagyk. VTE 22 11 2 9 34:28 24 8. Sz. Dózsa 22 9 5 8 35:29 23 9. Mohács 22 9 2 11 24:28 23 10. Kalocsai Honvéd 22 8 3 11 35:45 19 11. Nagyk. Dózsa 22 8 3 11 2:33 19 12. Pécsszabolcs 22 6 5 11 27:41 17 13. Sz. Petőfi 22 5 6 11 26:43 16 14. Taszár 22 5 5 12 31 :40 15 15. Nagymányok 2) 4 7 10 21:31 15 16. Máza Szászvár 21 6 3 12 24:38 15 A következő forduló párasí­A következő forduló párosítása: Tolna—Fadd, Tamási—Paks, Ger­jen—Dunaföldvár, Cikó—Szek­szárdi Honvéd. Bátaszék—Simon- tornya. Dombóvár—Dunaszent­györgy, Szekszárdi Gépjavító— Bonyhád. Hőgyész—Kisdorog. A magyar kézilabda- válogatott Simont or nyán Szeptember 30-án, szerdán dél­után fél 6 órai kezdettel edző- mérkőzésen Simon tornyán szere­pel a magyar női és férfi kézi­labda-válogatott. Előbb a női, majd a férficsapat bemutatkozására ke rül sor. Az edzőmérkőzesen a válogatott ellenfele a simontor- nyai női és férficsapat les!. A megyei, elsősorban a simon- tornyal fejlődő kéiil iblasport megbecsülését jelenti a magyar válogatott simontornyai vendég­szereplése. Szeretettel köszöntjiik a válogatott együtteseket és kí­vánjuk, hogy látogatásuk ered­ményeképpen a kézilabda:* *;.ort to­vább fejlődjék. SPORTHÍREK fása: Péctszabolcs—Nagykanizsai Dózsa. Pécsi EAC—Taszár. Dom­bóvár—Máza-Szászvár. Sz.kszárdi Petőfi—Baja. Nasrvk3nizsai Bá­nyász—Ka’ocsai K n’tsi. Nagy- kanizsai VTE—Sz'kszárd! Dózsa Kalocsai Honvéd—Mo-hács. Nagy­mányok—Kaposvár. A Szekszárdi Járási Asztalite­nisz Szövetség november 1-től egyfordulós női és férfi asztali- tenisz csapatbajnokságot rendez. Nevezési határidő: október 10. Előreláthatólag a járási bajnok­ságot — költségesökkentés miatt — két körzetben rendezi a szö­vetség. * Szekszárdon ezer néző előtt nagy küzdelmet vívott egymás­sal a szekszárdi és bonyhádi NB j IT-es ökölvíyócsapat. A mérkőzést a hazai együttes nyerte 13:7 arányban. A találkozó lefolyásá­ról szerdai számunkban számo­lunk be. Az NB Il-es mérkőzés előtt került sorra a két csapat ifjúsági öklözőinek mérkőzése. A bonyhádiak három súlycsoport­ban nem állítottak ki versenyzőt, ezért a találkozót a szekszárdiak nyerték 22:0 arányban. A barát­ságos összecsapáson Szekszárd győzött 16:6-ra. Meglepetés is akadt. Bosnyák legyőzte a bony­hádi Tópartit, a szekszárdi Gált pedig a bonyhádi Molnár verte meg. Csötönyi. Kolompár, Novák. illetve Miklósi ellenfél nélkül győzött. További eredmények: (Elöl a szekszárdiak.) Bosnyálc— Tóparti 2:0, Gyimesi—Szőts 2:0, ( Erdei—Kelemen 2:0, Gál—Molnár 0:2. Rácz—Mohácsi 2:0. MUszka— Szemcsuk 0:2. Garamvölgyi—Po- í lápi 2:0. Jól szerepeltek a dalmandi lo­vasok az országos lovasbajnokság küzdelmein. A dalmandi Balogi a 160 cm-es díjugratásban az elő­kelő harmadik helyet szerezte meg Guza nevű lován. Ezzel az összesítettben a második helyen végzett Vészeli János mögött, aki 61 pontot szerzett a bajnoki versenyek során. Balogi eredmé­nye 60 pont volt. Balogin kívül iól szerepelt. Keppel is, aki 27 ponttal a 10. helyen végzett. * A járási labdarúgó-bajnoksá­gok eredményei: Paksi járás: Pusztahencse—Madocsa 4:0, Bi- kács—Pálfa 2:1, a Kajdacs—Né­metkér mérkőzés elmaradt. Bony­hádi járás: Aparhant—Nagymá­nyoki ITSK 5:2, Mucsfa—Zomba 3:1. A Lengyel—Majos és a Fel- sőnána—Izmény mérkőzés elma­radt * A megyei II. osztályú labda- rúgó-bajnokság eredményei: Ke­leti csoport: Sióagárd—Báta 1:1, Szedres—Nagydorog 2:4, Bogyisz- ló—Tengelic 1:1, Alsóhídvég— Bolcske 3:1. Az Ocsény—Decs mérkőzés későbbi időpontban ke­rül lejátszásra. Nyugati csoport: Döbrököz—Szakos 4:0. Fornád— Tevel 6:2. Szakái y—Kétv 4:1, I regszemcse—Závod 4 1 Kurd— Győré 2:2, Ozora—Gyünk 3:2. )