Tolna Megyei Népújság, 1964. június (14. évfolyam, 127-151. szám)

1964-06-23 / 145. szám

6 TOLNA MEGYEI NEPÜJS'IO 1061. június £3. Váratlan győzelmek és vereségek az HB lll-ban Az NB Ili. utolsó fordulójá- an váratlan győzelmek, pont- zerzések és veréségek váltogat­ok egymást. A leger edménye- ebben az NB III. utolsó helye- ettje: a Petőfi szerepelt, amely Ikes és eredményes játékkal ukkolt ki Pécsszabolcs ellen. Vz ezúttal hosszú labdákkal átsző szekszárdi csapat rangé­ig gólhelyzetet dolgozott ki. és zek egy részét ki is használta, lómaím hosszú idő után ismét \ lendítő kereke volt a szek- zárdi támadásoknak. Nem várt győzelmet aratóit ’ászáron a belügyi csapat. A aérkőzés sorsát egyetlen gól öntötte el. de ez a két bainoki ont megszerzését jelentette. Ízzel a győzelemmel a Dózsa i tavaszi bajnokság harmadik oelyén végzett. Értékes döntetlen eredménvt rt el Nagymányok is Kalocsán, _ Kinizsivel szemben. A váratlan pontszerzések mel- itt váratlan vereségekről is szá- rsot kell adnunk. Dombóvár az dény leggyengébb játékát nyúj- otta és otthonában is alul­maradt az egyetemistákkal szem- len. A Máza-Szászvár rendkívül meches napot fogott ki. Az első élidöben egyenrangú ellenfele -olt a tavaszi bajnoknak. Addig azonban, amíg Kaposvár kihasz­nálta helyzeteit. Máza-Szászvár i legjobb helyzeteket is elügyét­én kedte. Amikor aztán a ha- ai együttesben Gyorsok a ll-est s kihasználatlanul hagyta, telje­jen összeomlott a hazai csapat *s a vendégek nagyarányú győ­zöl met arathattak. A tavaszi bajnokság végén a Dózsa a 3. helyezett. Dombóvár, Nagymányok. Máza-Szászvár a középmezőnyben foglal helyet, a Petőfi pedig 4 ponttal lemaradva a bentmaradást jelentő 12. he­lyezettől. az utolsó. Szekszárdi Petőfi — Pécsszabolcsi Bányász 5:1 (3:1) Szék,szárd. 3U0 néző. Vezette: Mihala. Sz., Petőfi: Greilich — Vass.. Lakner. Garamvölgyi — Simon. Huth — Hómann. Tiha­nyi, Bárány. Bosnyák Gellér. Pécsszabolcs: Marton — Kiss, Rozsa I., Glatz — Antal. Weit — Gróf. Énok. Rózsa II.. Ha- lena. Mázli. Már az első két percben Gellér és Bosnyák gól­helyzetet ' hagyott kihasználatla­nul. Ezután inkább a vendég­csapat kezdeményezett. 10 per­cen keresztül. A 16. percben, so­rozatos gólhelyzetek után Hó- mann nagyszerűen ment el a jobbszélen, pontosan ívelte be a labdát Bárány fejére, aki a bal sarokba fejelt. 1:0. Váratlanul egyenlítettek a vendégek a 31. percben. Énok szabadrúgását Greilich kiejtette és a befutó Antal »kiegyenlített. 1:1. Ugyan­így érte el második gólját a ha­zai csapat is. Bosnyák lövése kipattant, és Gellér nem hibá­zott. 2:1 A 44. psrcbcn Hómannt buktatták a bányászvédők a 16- os sarkánál. Lakner a balra- mozduló kapus mellett a labdát a jobb sarokba lőtte. 3:1. Szünet után az első 20 perc a vendégeké volt. Gólhelyzetet is hagytak kihasználatlanul. Ezután azonban ismét Petőfi-irohamok következtek. A 25. percben Gel­lér 30 méteres szabadrúgása vá­gódott félmagasan a bal sarokba. 4:1. Majd 10 perc múlva Bos­nyák keresztlabdáját a leálló bányászvédelem mellett Hómann lőtte a kapu közepébe. 5:1. A Petőfi az egész tava -zi idény legjobb játékát nyújtotta. Len­dületesen játszott a csapat és a hosszú kiugratások mindig sok gólhelyzetet eredményeztek, ame­lyek közül sokat ki is használ­tak a csatárok. Ilyen arányban is megérdemelten győzött a Petőfi. Kitűntek Hómann — a mezőny legjobbja —. de az egész csapat dicséretet érdemei, míg a vendégeknél senki sem játszott átlagon felül. Szekszárdi Dózsa— Taszár 1:0 (0:0) Taszáron 300 néző előtt talál­kozott a két csapat. Sutyor játék- vezetése mellett. A Dózsa a következő csapattal szerepelt. Lickert — Tamási. Tárnok. Ben- cze — Gyurik. Soós — Molnár, Majnay. Ulrich. Kormos Lizák. Meglepően jól kezdett a tarta­lékos Dózsa, és lelkes játékuk­kal mezőnyfölényt harcoltak ki. Az első helyzet a 20. percben adódott, de Molnár közelről a kapusba lőtte a labdát. A kö­vetkező negyedórában L»z k két­szer is jó helyzetbe került, de az utolsó pillanatban rontott. A II. félidőben újra a Dózsa kezdeményezett. Többször át ját­szották: a taszári védelmet; de gólt csak a 20. percben tudtak elérni. Kormos a kaputól 20 méterre kapta a labdát, két védőt átjátszott és 10 méterről a felső sarokba lőtt. A gól után is a Dózsa maradt fölényben, de gólt már nem tudtak lőni. A Dózsa első győzelmét aratta vidékén — méghozzá erősen tartalékos csapattal. Az egész együttes lelkesen játszott, de különösen Lizák. Kormos és Soós játékát kell dicséihj. Nagymányoki Brikett— Kalocsai Kinizsi 0:0 Kalocsán, mintegy ezer néző előtt a nagymányoki csapat a következő összeállításban kez­dett: Bancsi — Hucker Komá­romi, Tób'ás — Nagy. Farkas — Demeter. Becze, Kozma Wéber. Csordás. Jó iramú, változatos mérkőzésen két egyenlő erőt képviselő csa/pat küzdött egy­mással. A 15. percben Kozma került jó helyzetbe, de lövése kapu mellé jutott, majd a Ki­nizsi-csatárok dolgoztak ki hely­zeteket, de a nagymányoki vé­delem mindig időben tudott közbeavatkozni. A második félidő kiegyen­súlyozott játékot hozott, közben néhány gólhelyzet adódott mind­két csatársor előtt. A 35. perc­ben a kapufa- mentette meg a nagymáayoki csapatot a góltól, majd öt perc múlva Demeter erős lövése mór gólba tartott; amikor a labda Kozmában el­akadt. és irányt változtatva hagyta el a játékteret, A nagymányoki csapat mind­végig lelkesen és jól játszott, a döntetlent feltétlen kiérdemelte. A csapatból különösén Bancsi, Komáromi és Farkas játéka emelkedett ki. Pécsi EAC — Dombóvári VSE 2:1 (1:0) Dombóvár. 600 néző. Vezette: Boda. Dombóvár: Egyed I. — G. Kiss. Egyed II, Potó — Fa zekas. Varga — Gelencsér. Ta- paszti, HorVth. Sankclv. László A szezon . leggyengébb játékát nyújtotta a hazai csapat és védelmi hibából már az 5. percben gólt kapott. 1:0. To­vábbra is a vendégcsapat táma­dott. több helyzete volt, azonban gólt a félidő befejezéséig nem tudtak elérni. A második félidőben is a ven­dégcsapat kezdeményezett többet. A 20. percben újabb gólt ért el a PEAC. 2:0. Ezután a hazai csapatot felforgatták. G. Kiss előre ment. Tapaszti ment hátra a helyére, és ezzel valamit ja­vult a csatársor játéka. A be­fejezés előtt 5 perccel G. Kiss révén szépített a vasutascsapat. 2:1, A vendégcsapat végig lelkesen játszott, minden dicséretet meg­érdemel lelkes játékáért. A ha­zai csapatból Fazekas Sonkoly játszott átlagon felül, a többiek gyenge napot fogtak ki. Bódogh Kaposvári Kinizsi Máza-Szászvár 7:0 (2:0) Szászvár, 400 néző. Vezette: Belczer. Kaposvár: Kovács — Ba­logh, Ziliszár, Zak — Bíró, Szigeti — Jutási, Szabó, iierbel, Göncz, Laczkovics. Máza-Szászvár: Ve­res — Róth II., Bakó, Széles — Szabó, Kádár — Hernádi, Jónás, Ditrói, Gyorsok. Hazai támadá­sokkal indul a mérkőzés, és a 4. percben Ditrói mellé lő. A má­sik oldalon Herbei váratlan lö­vését védi Veres. A 8. percben Hernádi tisztára játssza magát, azonban óriási helyzetben a kapu fölé küldi a labdát. A 12. perc­ben Kádár könnyelmű hazaadá­sát Szabó elcsípi, és élesen lő a ' jobbsarokba. 1:0. A 17. percben Göncz egyéni alakítás után lő a jobbsarokba. 2:0. Válaszképpen Jónás lő. Kovács kiüti, de a má­zai csatár nagy helyzetből mellé lő. Igen jóiramú, változatos a já­ték. A hazai csapat egyenlő ellen- ] félnek bizonyul a mezőnyben az éllovassal szemben, de a csatárok! a befejezéssel adósak maradnak, j Szünet után Ziliszár Hernádi- | val szemben szabálytalankodik: j 11-es. A büntetőt Gyorsok lövi, 1 de lövését Kovács kivédi. A sok1 helyzet és a 11-es kihagyása letöri a csapatot és a vendégek egymás . után érik el újabb góljaikat. A | gólok szerzői sorrendben: Herbei, Göncz, Göncz, Herbei, Szabó. 7:0. Bírálat: Az első félidőben a ha­zai csapat teljesen egyenrangú el­lenfél volt, de szünet után a sok helyzet és 11-es kihagyása letörte a hazai csapatot és a tavaszi I bajnok tetszés szerint érte el gól- j jai. Kitűntek: Szigeti, Herbei, míg a hazai csapatból senki sem nyúj­tott átlagon felüli teljesítményt. Henczi Részletes eredmények: Nagy- kanizsai Dózsa—Mohács 1:0 (1:0), Baja—Kalocsai Honvéd 2:1 (2:0). Nagykanizsai Bányász—Nagy- kanizsai VTE 0:2 (0:0). A tavaszi bajnokság végeredmény«: 1. Kaposvár 15 12 1 2 43:13 25 2. Baja 15 8 4 3 19:12 20 3. Sz. Dózsa 15 7 4 4 26:15 18 4. Kalocsai Kinizsi 15 8 2 5 23:28 13 5. Mohács 15 8 1 6 18:12 17 6. Pécsi EAC 15 8 1 6 21 :18 17 7. Nagyk. Bányász 15 6 3 6 18:15 15 1 8. Dombóvár 15 7 1 7 27:28 15 ’ 9. Nagymányok 15 4 6 5 16:15 14 ! 10. Nagyk. VTE 15 6 1 8 19:18 13 I 11. Máza-Szászvár 15 5 3 7 18:27 13 ' 12. Nagyk. Dózsa 15 6 1 8 14:23 13 13. Kalocsai Honv. 15 5 2 8 26:35 12 14. Pécsszabolcs 1i 4 3 8 19:28 11 15. Taszár 15 4 2 9 2?:31 10 16. Sz. Petőfi 15 2 5 8 15:31 Az esélyesek győztek, így csak az utolsó fordulóban dől el a tavaszi elsőség a megyei bajnokságban A megyei bajnokság utolsó élőt- | Fadd értékes győzelemmel tér­ti fordulója sem hozott döntést a hetett haza Simontornyáról, amely tavaszi elsőség kérdésében. Báta- I „tamási” formában játszott és a szék, Paks, Simontornya már ko­rábban kiesett az elsőségért ví­vott harcból, de a versenyben lé­vő Öt csapat közül még szeren­csés körülmények összejátszása esetén bármelyik lehet tavaszi el­ső. A legesélyesebb kétségkívül az otthon játszó Dombóvár, bár Tolna lesz az ellenfél, amely ugyancsak élre ugorhat dombó­vári győzelmével az esetben, ha Bonyhád elvérzik Tamásiban. A végső döntést tehát csak az utol­só forduló hozhatja meg. Az utolsó előtti fordulóban már szombaton megindult a harc a bajnoki pontokért. A Dombóvári Spartacus az első félidőben bi­zony nem játszott hibátlanul, de a másodikban aztán kárpótolta a közönséget: jó játék után bizto­san nyert a Sz. Gépjavító ellen. Bonyhád váratlanúl nehezen szerezte meg a bajnoki pontokat Gerjen ellen. Tolna könnyen győzött Duna- földvár ellen, az első perctől kezdve nem volt kétséges a mér­kőzés sorsa. szerdai mérkőzéssel a lábában kissé fáradtnak is látszott. A Szekszárdi Honvéd délelőtti mérkőzésen győzte le a paksiakat biztosan. Tamási tartja jó formáját, ami­nek Bonyhád ' aligha örül. A szerdai gólzáporos mérkőzés után Dunaszentgyörgyről Is biztosan vitték el a bajnoki pontokat a ta­másiak. A forduló nagy meglepetését Hőgyész szolgáltatta, amely nem­várt arányban fektette kétváilra a bajnokság hajrájára visszaesett Bátaszéket. A kisdorogi találkozót a hazai csapat nyerte meg Cikóval szem­ben. A cikói csapatból két kiállí­tás is volt. Részletes eredmények a követ­kezők: Szekszárdi Honvéd—Paks 4:1 (2:1), Simontornya—Fadd 2:5 (1:2), Duna szén tgyörgy—Tamási 1:3 (0:3), Bonyhád—Gerjen 2:0 (2:0), Hőgyész—Bátaszék 5:2 (2:0), Sz. Gépjavító—Dombóvár 0:4 (0:1), Tolna—Dunaföldvár 7:1 (3:0), Kisdorog—Cikó 2:0 (2:0). A bajnokság állása: 1. Dombóvár 14 11 1 2 36:11 21x 2. Bonyhád 14 10 1 3 41:15 21 3. Tolna 14 8 3 3 50:14 19 4. Sz. Honvéd 14 9 1 4 44:24 19 5. Fadd 14 8 3 3 25:25 19 6. Bátaszék 14 6 4 4 26:22 16 7. Simontornya 14 7 1 6 37:28 15 8. Paks 14 .5 5 4 17:13 15 9. Kisdorog 14 6 1 7 23:21 13 10. Tamási 14 5 3 6 22:23 13 11. Dunaföldvár 14 5 3 6 24:34 13 12. Sz. Gépjavitó 14 ' 5 1 8 14:30 11 13. Gerjen 14 i 4 2 8 13:27 10 14. Hőgyész 14 3 2 9 19:42 8 15. Cikó 14 2 1 11 17:40 . 5 16. Dunaszentgyörg.v 14 2 — 12 17:62 4 A vasárnapi forduló párosítá­sa: Dombóvár—Tolna, Bátaszék— Sz. Gépjavító, Cikó—Hőgyész, Gerjen—Kisdorog, Tamási—Bony­hád, Fadd—Duna szén tgyörgy, Paks—Simontornya, Dunaföldvár ■—Sz. Honvéd. Ered mények A megyei II. osztályú labdarú­gó-bajnokság eredményei: Döbrö- köz—Kurd 8:4, Iregszemcse—Ozo- ra 0:3, Szakály—Gyönk 1:0, For- nád—Győré 2:0, Szakcs—Závod 5:2, Tevel—Kéty 1:3. * NB 11-es ökölvívó-csapataink vasárnap bajnoki pontokért küz­döttek. A Bonyhádi Spartacus csapata a Pécsi VSK csapata el­len 11:9 arányú győzelmet aratott, míg a Szekszárdi Dózsa Győrben az ETO csapatától 12:8 arányban szenvedett vereséget. * A tamási járási labdarúgó-baj­nokság eredményei: Btlecska— Tolnanémedi"3:l, Magyarkeszi— Üjireg 2:9, Fürgéd—Regöly 6:0. Varsád—Nagyszokoly 2:0, Pince­hely—-Koppányszán tó 4:1. Isméi csak kéStafálatos szelvények vannak a géltoMan A góltotó 14-es számú szelvényein ismét csak kéttilálatos eredményt ért el néhány olvasónk, hármas találat ezúttal sem volt. Az első díjat Bán Zsuzsa (Szekszárd, Sziuha György u, 16. b.) míg a 10 darab totószelvényt Becz Ferenc (Tolna, Marx Károly u. 37) kapta. Székelyi József (Tolna, Szedres! út 13.), ifjú Gerendái János (Fadd, Rózsa u. 11.), Varga János (Fadd. Alvég u. 2.) sportkönyv-jutalomban részesü Hek. 15. Góltotó Beküldési határidő: június 27. Tamási—Bonyhád (megyebajnoki) Dombóvár—Tolna (megyebajnoki) Dunaföldvár—Sz. Honvéd (megyebajnoki) ! PŐTMÉRKÖZÉSEK: Fadd—Dunaszentgyörgy (megyebajnoki) Cikó—Hőgyész (megyebajnoki) A beküldő neve, és címe: Ellenőrző szelvény