Tolna Megyei Népújság, 1964. június (14. évfolyam, 127-151. szám)

1964-06-16 / 139. szám

8 TOLNA WEG TE! NÉPÜJSÁG 1364. június 13. Csak Dombóvár győzött a Tolna megyei csapatok közül az NB lll-ban Meglepetések a megyei bajnokságban Kisdorog győzött Bátaszéken — Négyezer néző a mérkőzéseken Az NB III. vasárnapi fordu­lója nem sok örömet hozott a Tolna megyei szurkolóknak. Dombóvár kivételével. A vas­utascsapat Mohácsról is haza­vitte a bajnoki pontokat és ezzel megmentette a Tolna megysi csapatok becsületét. Egyéb örömünk azonban nem akadt. Szekszárdon a Dózsa— Nagykanizsai Dózsa mérkőzés előtt ünnepélyesen elbúcsúztat­ták Dósai Istvánt, aki több mint egy évtizeden keresztül szóra­koztatta a megye sportszerető kö­zönségét ragyogó játékával. A potyagólokkal tarkított mérkő­zésen hiába vezetett a Dózsa a mérkőzés nagyobbik részében 2li­re. a hajrában mégiscsak át­engedte a győzelmet a lényege­sem szerényebb képességű ven­dégcsapatnak. A Nagymányoki Brikett szin­tén otthonában maradt alul Ba­jával szemben. Nem termett babér a Szek­szárdi Petőfi számára sem Pé­csett. és elvérzett Máza-Szászvár is Kalocsán. Máza-Szászvár hét­közben játszotta le a PSAC el­leni elmaradt mérkőzését Pé­csett. A bányászcsapat értékes győzelmet aratott a találkozón 2:0 arányban nyert. A bajnoki táblázaton a Dózsa győzelemmel visszaszerezhette volna a második hfelygt.... „így,, azonban az ötödik helyre esett vissza. Dombóvár. Nagymányok és Máza-Szászvár a közép­mezőnyben fog'al helyet. A Szekszárdi Petőfi hátránya a behtmaradást jelentő 12 helyhez viszonyítva 4 pontra nőtt. Nagykanizsai Dózsa— Szekszárdi Dózsa 3:2 (1:2) Szekszárd, 600 néző. Vezette: Kulcsár. Sz. Dózsa: L'ckert — Tamási. Tárnok. Novák — Ul­rich. Soós — Dósai. Majnay. Ungi. Kormos. Gahó. N. Dózsa: Platty — Cseh. Tóth. Vízhányó — Endrei. Maurics — Teleki, Szigetvári. Gebauer, Jakab, Eger­vári. A mérkőzés előtt kedves ünnepség zajlott le a lelátó előtt. Dósai Pistát köszöntötték sorra a sportkör vezetői, játékostársai, sőt a vendégcsapat csapatkapi­tánya és edzője is virággal ked­veskedett. A köszöntésre Dósai megindultan válaszolt, és utána kezdődött utolsó bajnoki mér­kőzése Váltakozó játék után a 7. percben Novák hibájából Te­leki gólt ér el. 1:0. A gól után a hazai együttes többet táma­dott ugyan, de nem tudott mit kezdeni csatársora a vendégek megerősített védelmével. A 31. percben Dósai rosszul eltalált lö­vésébe Tóth beletette a lábát és a labda az egyensúlyát vesztett kapus mellett a hálóba jutott. 1:1. Két perc múlva Dósai szög­lete után kavarodás támadt és Majnay két méterről a hálóba küldte a labdát. 1:2. Szünet után folyamatosabbak lettek a Dózsa támadásai. A vendégcsapat teljesen védekezés­re kénvszerült. Az első félórában sok helyzet maradt kihasználat­lanul a nagykanizsai kapu előtt. Majnay a kapufát is eltalálta, de gól nem esett. A 26. percben Tárnok hibájából Sz1 get vári ki­egyenlített 2:2 A gólnál Llckerf és Novák is megsérült Dósai már korábban kapott húzódást, de mindhárman tovább játszot­ták. A 37. percben m-"»pecséte­lődött a helyi csapat sorsa. Szi getvári megszerezte a győztes gólt. 3:2. Egy perc múlva Gahó a kiállítás sorsára jutott. A Dózsának nem ment a játék. Harcos felfogásban csak Soós játszott. A csatársor helyzeteit nem tudta kihasználni. így aztán a szerény képességű ellenféllel szemben is alul maradt. Pécsi EÁC—Szekszárdi Petőfi 2:0 (0:0) Pécs. 500 néző. A mérkőzést szombaton délután, nagy meleg­ben játszották. A szekszárdi csa­pat a következő összeállításban lépett pályára: Greilich — Ga- ramvölgyl Lakner. Vass — Huth. Bosmyák — Hómann. Tihanyi. Simon. Bárány. Kollár. Az első félidő kiegyensúlyozott játékot hozott. Mind a két kapu több­ször is veszélyben forgott, de a csatárok egyik oldalról sem tudták kihasználni az adódó helyzeteket. / Szünet után teljesen megválto­zott a helyzet. A Petőfi csatársora visszaesett, nem tudták tartani a labdát. Állandóan a PEAC ro­hamozott. de az akciókból hosszú ideig az egyetemisták sem tudtak gólt elérni A 23. percben azon­ban szabadrúgáshoz jutottak és ezt értékesítették, majd 10 perc múlva -ismét szabadrúgásból állí­tották be a végeredményt. Bajai MTE — Nagymányoki Brikett 2:1 (2:0) Nagymányok. 800 néző. Vezet­te: Maderka. A nagymányoki csapat a következő összeállítás­ban szerepelt: Bancsi — Hu'-ker. Komáromi. Tóbiás — Nagy, Farkas — Kozma. Demeter. Wé- ber. Gera. Csordás. Hazai tá­madásokkal kezdődik a mérkő­zés. mégis az ellenfél ér el gólt. A 13. percben Szabó elhúz a jobbszélen és éles szögből kül­dött lövése Bancsi keze között jut a hálóba. 1:0. A gól meg­zavarja a hazai csapatot és ide­gesen. kapkodva játszik. Ennek eredménye, hogy a 31. percben újabb gól esik. Bancsi kifut, majd megtorpan, eleurítiák mel lette a labdát, melyet Barna juttat a hálóba. A haz^j csapat a második fél­időben is mélyen formája alatt játszik. Erőtlen támadások után a 17. percben sikerül Wébernek gólt elérni 2:1. A hátralévő idő­ben a bajai csapat az eredmény tartására törekszik. így a ha­zaiaknak még az egyenlítést sem sikerül elérni. A helyzetek alapján a bajai csapat győzelme megérdemelt. A nagymányoki csapatból külö­nösen a hái-védhármasmk volt több meglnvása. Csak Wéber és Csordás iátékát lehet dicsérni. További eredmények: Pécs- szabolcs—Nagykanizsai Bányász A szekszárdi csapat II. félidei 3:0. Nagvkan:zsai VTE—Kalocsai rossz iátéka alapján rásmíyált a K'nizsi 5:1. Kalocsa Honvéd— vereségre. A csapatból ■n'Mn Máza-S zá=zvár 3:1 Kaposvár— nyújtott senki kiemelkedő telje­Taszár 7:2. Mohács—Dombóvár síimén yt. 1:2. A bajnokság állása: 1. Kaposvár 14 11 1 2 37:13 23 2. Baja 14 7 4 3 17:11 18 3. Mohács 14 8 1 5 18:11 17 4. K. Kinizsi 14 8 1 5 28:28 17 5. Sz. Dózsa 14 6 4 4 25:15 16 6. Nagyk. Bányász 14 6 3 5 18:13 15 7. Pécsi EAC 34 7 1 6 19:17 15 8. Dombóvár 14 7 1 6 26:26 15 9. Nagymányok 14 4 5 5 16:15 13 10. Máza-Szászvár 14 5 3 6 13:20 13 11. Kalocsai Honvéd 14 5 2 7 25:33 13 12. Nagyk VTE> 14 5 1 8 17:18 11 13. Pécsszabolcs 14 4 3 7 18:23 11 14. Nagyk. Dózsa 14 5 1 8 13:73 11 15. Taszár 14 4 2 8 22:30 10 16. Sz. Petőfi 14 1 5 8 10:30 7 Az utolsó forduló párosítása: Nagykanizsai Dózsa—Mohács. Ta- szár—Szekszárdi Dózsa Máza­Szászvár—Kaposvár. Baja—Kalo­csai Honvéd Kalocsai Kinizsi— Nagymányok. Nagykanizsai Bá­nyász—Nagykanizsai VTE. Szék. szárúi Priőfi—Pécsszabolcs, Dom­bóvár—Pécsi EAC. Eredmények A megyei II. osztályú labdarú­gó-bajnokság eredményei. Keleti csoport: Báta—Decs 3:3, Tengelic —öcsény 3:2, Szedres—Bölcske 4:1, Nagydorog—Sióagárd 2:0, Al- sóhidvég—Bogyiszló 0:3. Nyugati csoport: Tevel—Döbrököz 3:2, Kéty—Szakcs 1:2, Závod—Fornád 3:0, Győré—Szakály 3:3, Gyönk— Iregszemcse 3:1, az Ozora—Kurd mérkőzés a második félidő 20. percében 4:l-es ozorai vezetésnél félbeszakadt, a kurdi csapat le­vonult. A tamási járási labdarúgó-baj­nokság eredményei: Diósberény— Pincehely, 3:5, Hegöly—Varsád 3:1, Nagyszokoly—Belecska 0:2, a Koppányszántó—Magyarkeszi il­letve az Üjireg—Fürgéd mérkőzés elmaradt, mivel a mérkőzésen Magyarl-csri és Fürgéd nem je­lent meg. A Szekszárdi Dózsa lövészei vasárnap idínynyitó versemen vettek részt Kaposvárott. A Bé­ke kupa versenyen a Szekszárdi Dózsa versenyzői mindhárom ver- senyszámot megnyerték. Csapat- versenyben 850 köregységgel lett első a szekszárdi együttes. Kima­gasló eredményeket értek el: Sze­keres Gyula, Tormássy Jánosné és Búzás István. * A Szekszárdi Petőfi sakkcsa­pata az NB II-be jutásért vasár­nap Pécsszabolcson vendégszere­peit. A találkozót a hazai csapat 7:5 arányban nyerte meg. A szekszárdi sakkozók közül Uzsoki Nagy és Kékes aratott győzelmet, míg Vörös, Sudár, Szegesdi és Si­mon döntetlenül mérkőzött. Egy kis szerencsével a mérkőzés ered­ménye kedvezőbben is alakulha­tott volna, hiszen többen hibáz­tak a végjátékban. A vereség azt jelenti, hogy a s~~'—•’órrii csapat nem jutott be az NB II-be. A megyei bajnokság tizenhar­madik fordulóját csonka fordu­lóként bonyolították le, mert a Tamási—Simontornya mérkőzést a szövetség hozzájárulása alap­ján június 17-én, hét közben játsszák le. A hét mérkőzésen is több, mint 4000 szurkoló figyelte a csapatok játékát. Ez is azt mu­tatja, hogy a közönség szereti az érdekes, színvonalas labdarúgást. A 13. bajnoki forduló is sok érdekességet, nem egy váratlan eredményt és súlyos sérülést is „szállított’. Dombóvárott Hőgyész szerezte meg a vezetést és bár gyorsan egyenlített Dombóvár, még a 75. percben is 1:1 volt az eredmény, de aztán a dombóvári csapat mégiscsak otthon tudta tartani a bajnoki pontokat. Bonyhád Cikón kétségkívül kul­turáltabb futballt játszott, mint a hazaiak, de Cikó is jó játékkal rukkolt ki és közel álltak itt is a meglepetéshez. Hiszen a 86. per­cig 0:0 volt az eredmény és a mérkőzés sorsát eldöntő gólok a két fedezetnek köszönhetők, mert a bonyhádi csatárok nem tudták bevenni a cikói kaput. Cikó a II. félidőben 10 emberrel játszott, mert Szeller agyrázkódást szenve­dett. Bátaszéken is nem várt megle­petés született. Kisdorog szerezte meg a vezetést, Bátaszék csak szünet után tudott egyenlíteni, de aztán Domokos újra a vendég­csapatot juttatta vezetéshez. Bá­taszék ennek ellenére otthon tart­hatta volna az egyik bajnoki pon­tot, mert 11-eshez jutott, de To­ronyi a büntetőt mellégurította. Faddon is érdekesen alakúit a találkozó. Fadd jól kezdett és az első félidőben 3:0 arányban veze­tett. Szünet után feljött a Hon­véd, de 4:1 után már az is siker­nek számított a vendégcsapat számára, hogy egészen szorossá tudta tenni a mérkőzést. Pakson a vendégcsapat szerezte meg a vezetést és Paksnak min­den tudására szüksége volt, hogy legalább az egyik bajnoki pontot otthon tarthassa. Pedig sokat tá­madott a paksi csapat, azonban csak egyetlen gólra tellett erejé­ből. Gerjenben sima győzelmet ara­tott a hazai csapat. Mégsem tud­nak örülni a gerjeniek a nagy gólarányú győzelemnek, mert 10 perccel a befejezés előtt a gerje- ni Szépvölgyi és a dunaszentgyör- gyi Dömötör összecsapása után Szépvölgyi a gyepen maradt és mint később kiderült, lábtörést szenvedett. Tolnán is váratlan eredmény született: a tartalékos tolnai csa­pat nem bírt a rendkívül lelkes szekszárdi csapattal. A Gép­javító már a 4. percben 2:0-ra vezetett. Tolna ugyan még az el­ső félidőben kiegyenlített, szünet után azonban hiába játszott szin­te egykapura, a győzelmet nem tudta megszerezni. Részletes eredmények: Dombó­vár—Hőgyész 3:1 (1:1), Bátaszék— Kisdorog 1:2 (0:1), Cikó—Bonyhád 0:2 (0:0), Gerjen—Dunaszent­györgy 6:2 (4:1), Fadd—Szekszár­di Honvéd 4:3 (3:0), Paks—Duna- földvár 1:1 (0:1), Tolna—Szekszár­di Gépjavító 2:2 (2:2). A bajnokság állása: 1. Dombóvár 13 10 1 2 32:11 19x 2. Bonyhád 13 9 1 3 39:15 19 3. Tolna 13 7 3 3 43:13 17 4. Szekszárdi Honvéd 13 8 1 4 40:23 17 5. Fadd 13 7 3 3 20:23 17 6. Bátaszék 13 6 4 3 24:17 16 7. Simontornya 12 7 1 4 35:18 15 8. Paks 13 5 5 3 16:9 15 9. Dunaföldvár 13 5 3 5 24:27 13 10. Kisdorog 13 5 1 7 21:21 11 11. Sz. Gépjavító 13 5 1 7 14:26 11 12. Gerjen 13 4 2 7 18:25 10 13. Tamási 12 3 3 6 14:22 9 14. Hógvész 13 2 2 9 14:40 6 15. Cikó 13 2 1 10 17:38 5 16. Dunaszentgyörgy 13 2 — 11 16:59 4 x=büntetőpont-levonás. A következő bajnoki forduló : Gerjen, Kisdorog—Cikó, Hőgyész párosítása: Szekszárdi Honvéd— —Bátaszék, Szekszárdi Gépjavító Paks, Simontornya—Fadd, Duna- ] —Dombóvár, Tolna—Dunaföld­szentgyörgy—Tamási, Bonyhád— i vár.---- — mm • Mi K ővári Lajos (Tolna-sziget) nyerte a góltotó első díját A 13. számú góltotóban ismét csak kéttalálatos szelvények akadtak, abból is csak négy. A szerencse Kővári Lajos olvasónknak kedvezett és az első díjat, az öngyújtóval felszerelt cigarettatár­cát ő nyerte. A 10 darab totószelvényt Pirgi .József (Tolna Alkot­mány u. 25.) kapta, míg Luszka Ferenc (Dunaföldvár), Rcncz Fe­renc (Tolna, Marx K. u. 37.) könyvjutalomban részesültek. 14. Góitctó Beküldési határidő június 20. Dunaszentgyörgy—Tamási (megyebajnoki) Sz. Gépjavító—Dombóvár (megyebajnoki) Kisdorog—Cikó (megyebajnoki) PÓTM ÉRKÖZÉSEK i Fornád—Győré (megyei II. osztály) Tevel—Kéty (megyei II. osztály) Ellenőrző szelvény A beküldő neve, ős címe: