Tolna Megyei Népújság, 1964. május (14. évfolyam, 101-126. szám)

1964-05-06 / 104. szám

© TOI,NA MEGYEI NÉPÚJSÁG 19G1. május G. cS ♦ ff -^ O + Bi ♦T-j Jó eredmények Sxeksxárd város atlétikai bajnokságán Krassay beállította a 100 méteres csúcsot Az elmúlt hét végén rendezte meg a városi atlétikai szövetség a megyeszékhely 1964. évi atléti­kai bajnokságainak küzdelmeit. Bár éppen csak, hogy megindult az atlétikai idény, egyes verseny­zők mindjárt kiváló eredmények­kel vétették magukat észre, azt bizonyítva, hogy nagyszerűen si­került alapozásuk, és formájuk az idény ellenére máris kiváló. Kü­lönösen Krassay ért el jó ered­ményt, aki beállította a női fel­nőtt és ifjúsági 100 méteres csú­csot. De jó eredményeket értek el a távolugrók is. A bajnokság, rész­letes eredményeit az alábbiakban ismertetjük: Nők: 100 m: Serdülők: 1. Virág (Sz. Dózsa) 13,5, 2. Kajtár (Sz. Dózsa) 14,2, 3. Vanitsek (Közgazdasági Technikum) 14,8. Ifjúságiak: 1., Krassay (Sz. Dózsa) 12,4, (megyei csúcsbeállítás), 2. Bárdos (Sz. Dó­zsa) 12,8, 3. Cseke (Sz. Dózsa) 13, 4. Mocsári (Sz. Dózsa) 13,2, 5. Bendes (Sz. Dózsa) 13,6, 6. Schul­ler (Sz. Dózsa) 14. Felnőttek: 1. Hamar (Sz. Dózsa) 12,6, 2. Bányai (Sz. Dózsa) 14.6, 3. Tóbiás (Sz. Dó­zsa) 14,9. Magasugrás: Serdülők: 1. Vi­rág (Sz. Dózsa) 140, 2. Horváth (Közgazdasági Technikum) 135, 3. I Szagri (Közgazdasági Technikum) 130. Ifjúságiak: 1. Eördögh (Sz. Dózsa) 143, 2. Cseke (Sz. Dózsa) 135, 3. Bendes (Sz. Dózsa) 135, 4. Horváth (Közgazdasági Techni-1 kum) 135. Felnőttek: 1. Törökné (Sz. Dózsa) 143, 2. Hamar (Sz. Dó­zsa) 130. Távolugrás: Serdülők: 1. Virág (Sz. Dózsa) 498, 2. Kajtár (Sz. Dó­zsa) 443, 3. Famadi (Szekszárdi Közgazdasági Technikum) 431. If­júságiak: 1. Cseke (Sz. Dózsa) 510, 2. Bendes (Sz. Dózsa) 499, 3. Bár­dos (Sz. Dózsa) 481. Súlylökés: Serdülők: 1. Szál on - tai (Sz. Dózsa) 9,78. Ifjúságiak: 1. Bende (Sz. Dózsa) 9,08. 2. Bendes (Sz. Dózsa) 8,67, 3. Tóth (Sz. Dó­zsa) 8,31. Felnőttek: 1. Törökné (Sz. Dózsa) 11,—. Diszkoszvetés: Serdülők: 1. Sza- lontai (Sz. Dózsa) 28,56. Ifjúsá­giak: 1. Papp (Sz. Dózsa) 29,34, 2. Bende (Sz. Dózsa) 28,84. Felnőt­tek: 1. Törökné (Sz. Dózsa) 33,39. Gerelyhajítás: Felnőttek: 1. Tö­rökné (Sz. Dózsa) 35,05. 2. Varga (Sz. Dózsa) 33,65. Férfiúk: 100 m: Serdülők: 1. Erményi (Sz. Dózsa) 12,8, 2. Könyves (Sz. Dózsa) 13,1, 3. Somorjai (Sz. Dó­zsa) 13,2. Ifjúságiak: 1. Valkai (Sz. ITSK) 12,3, 2. Pósta (Sz. Dózsa) 12,3, 3. Szabópál I. (Sz. Dózsa) 12,4. 400 m: Serdülők: 1. Novikov (Sz. Dózsa) 56,5. Ifjúságiak: 1. Gu- I jás (Sz. Dózsa) 55,—, 2. Seres (Sz. Dózsa) 55,2, 3. Szabópál I. (Sz. Dó­zsa) 55,8. Felnőttek: 1. Gaál (Sz. Dózsa) 56,—, 2. Zsedényi (Sz. Dó­zsa) 59,8. I 1000 m: Serdülők: 1. Málinger (Sz. Dózsa) 3:00,8. 2. János (Szek­szárdi ITSK) 3:11,—. Ifjúságiak: 1. Seres (Sz. Dózsa) 2:45.6, 2. Ko­vács (Sz. Dózsa) 2:46,5, 3. Gujás (Sz. Dózsa) 2:59,5. Felnőttek: 1. Gaál (Sz. Dózsa) 2:44,—, 2. Zsedé­nyi (Sz. Dózsa) 2:58,—. Magasugrás: Serdülők: 1. Barsi (Szekszárdi Közgazdasági Techni­kum) 160, 2. Rutkai (Sz. Dózsa) 155, 3. Szabópál II. (Sz. Dózsa) 150. Ifjúságiak: 1. Marton (Szek­szárdi Közgazdasági Technikum) 165, 2. Posta (Sz. Dózsa) 160. 3. Szabópál I. (Sz. Dózsa) 160. Távol ugrás: Serdülők: 1. Rutkai (Sz. Dózsa) 520, 2. Könyves (Sz. Dózsa) 505, 3. Barsi (Közgazdasági Technikum) 502. Ifjúságiak: 1. Já­nos (Sz. Dózsa) 577. 2. Simon (Sz. Dózsa) 565, 3. Somogyvári (Sz. ITSK) 564. Súlylökés: Serdülők: 1. Módos (Sz. Dózsa) 10,09 (5 kg). Ifjúsá­giak: 1. Lévai (Közgazdasági Technikum) 11.67, 2. Mátis (Szek­szárdi ITSK) 10,72, 3. Varga (Szekszárdi ITSK) 10,70 (6 kg). Felnőttek: 1. Doszpod (Sz. Dózsa) 12,58 (7,26 kg). Diszkoszvetés: Serdülők: 1. Mó­dos (Sz. Dózsa) 31,26 (1,5 kg). Felnőttek: 1. Doszpod (Sz. Dózsa) 42,07, 2. Serfőző (Sz. Dózsa) 37,20, 3. Baki (Sz. Dózsa) 36.63 (2 kg). Gerelyhajítás: Felnőttek: 1. Abaházi (Sz. Dózsa) 52,70. Az NB III tavaszi fordulójának első félidei mérlege A nyolcadik fordulóval jutot­tunk a tavaszi forduló felén. Csa­pataink az eddigiek során csak valamivel nyújtottak gyengébb teljesítményt, mint a félfordulós bajnokságban, ahol 75 mérkőzé­sen 78 pontot szereztek. Ezúttal ugyanis 40 mérkőzésen 41 pontot gyűjtöttek csapataink, tehát az átlagos eredménnyel elégedettek lehetünk. Ha azonban a csapatok „egyé­ni” teljesítményeit tekintjük, ak­kor várakozáson aluli, és a vára­kozásnak megfelelő teljesítmé­nyekkel találjuk magunkat szem­ben. Ha az őszi és a mostani he­lyezéseket egymással szembeállít­juk, akkor azonnal láthatjuk, hogy mire gondolunk. Őszi bajnokság: 2. Nagymányok 3. Dombóvár 9. Sz. Dózsa 10. Máza-Szászvár 13. Szekszárdi Petőfi Tavaszi bajnokság: 3. Szekszárdi Dózsa 4. Dombóvár 10. .Máza-Szászvár 11. Nagymányok 15. Szekszárdi Petőfi Az eddigiek során várakozás­nak megfelelő teljesítményt nyúj­tott a Dózsa, amelynek védelme Nováknak a balhátvéd posztjára történt állításával megerősödött és eddig a legkevesebb gólt kapta Moháccsal egyetemben. Ugyanak­kor csatársorának gólképessége lényegesen nem csökkent, és ed­dig a Dózsa csatársora volt a legeredményesebb. A csapat Ba­ján, Pécsszabolcson és a Szekszár­di Petőfivel szemben vesztett 1—1 pontot és Dombóvárott maradt alul. A csapat vidéki teljesítmé­nye ad ismét okot az aggodalom­ra: az eddigi 4 vidéki mérkőzés mérlege Ugyanis 2 döntetlen és egy vereség, valamint egy zöld asztal mellett megszerzett győze­lem. A hátralévő 7 mérkőzés ezért ígérkezik rendkívül nehéz­nek, mert a Kaposvár és a Mo­hács elleni találkozók vidéken ke­rülnek sorra. A Dombóvári YSE "*SS£ után is magára talált és ma már a Dózsával azonos pontszámmal, a 4. helyen áll. Pécsszabolcson és a Kaposvári Kinizsivel szemben maradt alul, viszont négy vidéki mérkőzéséről egyszer győztesen, egyszer pedig egy ponttal tért ha­za, otthonában pedig még nem vesztett pontot. Korpádival és Kőművessel erősödött a csapat, különösen Kőműves révén a csa­társor eredményessége nőtt meg. A csapat hátralévő ellenfelei között találjuk Mohácsot, Baját, a Nagykanizsai Bányászt, a PEAC-ot, de közülük csak a mo­hácsi mérkőzésre kell a csapat­nak utaznia. Igaz viszont, hogy a hátralévő 7 mérkőzés közül né­gyen vidéken kell majd a csapat­nak szerepelnie és minden igye­kezetükre szükség lesz, hogy a csapat jelenlegi helyezését meg­tarthassa. Máza-Szászvártói nem vártunk ebben a bajnokságban sem kirob­banó eredményt. A csapat lelkes, küzdeni tudó játékosokból áll, akik képesek meglepetésre is. Ed­dig 43 százalékos a csapat ered­ménye. Három hazai mérkőzést nyert az együttes, egyet: a Mo­hács ellenit, elvesztette. Ezzel szemben Szekszárdiéi éppen a múlt vasárnap, ponttal tért visz- sza. A csapat még négyszer ját­szik otthon. Ellenfelei között van Kaposvár, Dombóvár, Nagymá­nyok és Pécsszabolcs. Jó lenne, ha sikerülne három vidéki mérkőzé­sén egy pontot elcsípnie és akkor 13 pont körüli teljesítménnyel fordulhatna az őszi idényre. Nagymányok get szenvedett. Ezért nyújt a csapat lényegesen gyengébb teljesítményt, mint a félfordulós bajnokságban, ahol várakozáson felüli teljesítmény­nyel a második helyet szerezte meg. Akkori sikerének az volt a titka, hogy csatársora ontotta a gólokat és mérkőzésenként átlago­san három gólt szerzett. Most vi­szont a nagymányoki csatárok 8 mérkőzésen csak 7 gólt lőttek. Minthogy a csapatnak Nagymá- nyokcxn már csak 3 mérkőzése lesz a tavaszi idényben (Dózsa, Taszár és Baja), sok függ majd a vidéki mérkőzések eredményétől. A Szekszárdi Palőli nSí leggyengébb teljesítményt. Úgy látszott, hogy a frissítés, az ala­posnak tűnő felkészülés meghoz­za majd az eredményt. A csapat népes szurkolótábora kénytelen tudomásul venni, hogy lassúbb az együttes, mint valaha. Még négy hazai mérkőzése lesz a csapatnak (Kalocsa, Mohács, Dombóvár, Pécsszabolcs). Eddig négy szekszárdi mérkőzésen dön­tetlen eredmény született, ugyan­akkor pedig Kalocsán 0:6, Nagy­kanizsán 1:3, Taszáron 0:0 volt az eredmény, és vereséggel végződött a Nagykanizsai Dózsa elleni, szek­szárdi találkozó is. A csapat ered­ménytelensége csatársorában ke­resendő, hiszen 8 mérkőzésen 7 gól, — sovány eredmény. Mi csapataink eddigi teljesítmé­nyével, a kivételektől eltekintve, elégedettek vagyunk és nagy eredménynek könyvelnénk el. ha a tavaszi idény végén nem lenne Tolna megyei csapat a kiesési zó­nában. Tizenkilenc pontos hátránnyal kezd a visszavágón Szekszárd Kecskeméti Katoija József Gimnázium — Szekszárdi Gimnázium 55:36 (19:14) Május 4-éri, hétfőn Kecskemé­ten találkozott egymással a Kö­zépiskolás Kosárlabda Kupa. elő­döntőjében a két csapat. Azon­nal a kecskeméti csapat ragadta magához a kezdeményezést és a hatodik percben 6:2-re elhúzott. Tíz perc eltelte után kiegyen­súlyozott lett a játék, sőt, a 15. percben már csak két pont elő­nye volt (16:14) a hazai csapat­nak. A félidő végére azonban újra Kecskemét erősített és tp- vábbi három ponttal, 19:14 arány­ban nyerte az első félidőt. A második félidőben is a ha­zai csapat kezdett jobban és a negyedik percben 21:16, sőt a tizedik percben már 37:24 arány­ban vezettek. Az utolsó öt perc­ben a szekszárdi csapatból Bu­davári és Bán a kipontozás sor­sára jutott és ezzel végérvénye­sen eldőlt a mérkőzés sorsa. A szekszárdi gimnázium csapatából Budavári 17 és Vancsa 11 pontot szerzett. A kecskeméti gimnázium győ­zelme megérdemelt. A három magyar ifjúsági válogatottal ren­delkező |iazai csapat még ma­gassági fölényben is volt, melyet nem sikerült a szekszárdiaknak ellensúlyozni. A csütörtöki szek­szárdi visszavágón tehát 19 pon­tos hátránnyal kezd a szekszárdi gimnázium. Új turista szakosztály Szekszárdion A MÉSZÖV szekszárdi székhá­zában vasárnap délután megala­kult a Tolna megyei földműves- szövetkeáetek Vörös Meteor Sportkörének természetjáró-szak­osztálya. Az alakuló ülésen részt vett Berger Mihály, a megyei természetbarát-szövetség titkára, Eberling István, az MTS képvi­selője, Schmidt Mihály, a MÉSZÖV szb-titkára és Steinbach Antal, a Vörös Meteor Sportkör elnöke is. Az új turistaszakosztályba huszonhármán léptek be eddig, a szakosztályt Horváth Júlia veze­ti, Miseties Sándorné a gazdasá­gi ügyeket intézi, Kovács Frigyes pedig a túrafelelős tisztét tölti be. Az új turistakor tagjai részt vesznek a május 10-i megyei ter­mészetjáró-találkozón is. Kun János, a Dunaföldvári Vö­rös Lobogó atlétája az idei évad­ra is lelkiismeretesen készült. A kétszeres spartakiád országos bajnok, május 2-án Bátaszéken a súlylökést 13,26-os dobással nyerte. Surány Éva, a paksi gimnázium második osztályos tanulója az iskola legjobb atlétái közé küz­dötte fel magát. Távolugrásban 4,60-as eredménnyel, 100 méteren 13,4-es idővel hívta fel magára a figyelmet. 00 • G óltotó Beküldési határidő május 9 Máza-Szászvár—Dombóvár (NB III.) Tamási—Tolna (megyebajnoki) Bonyhád—Kisdorog (megyebajnoki) PÓTMÉRKŐZÉSEK: Dunaföldvár—Bátaszék (megyebajnoki) Fadd—Gerjen (megyebajnoki) A beküldő, neve, és címe:-o ■o G OS M 'CŰ > <D Ellenőrző szelvény