Tolna Megyei Népújság, 1964. április (14. évfolyam, 76-100. szám)

1964-04-22 / 93. szám

6 tOI.NA MEGYEI NEpCJSAO 1964. április 22. A megyei labdarúgó-bajnokságért Simonfornya — Kisdorog 3:1 (2:1) Simontornya, 300 néző. Vezet- e: Vindies! Simontornya: Hai- iinger — Závodi, Barocsai, Né­meth — Szabó, Gahó — Bara­nyai, Beidek, Balogh, László, ?énzes. Kisdorog: Krommer — Gscheidt I, Gscheidt II, Bányai — Cseke II, Becze — Fazekas, Cse- ce I, Domokos II, Krémer, Domo- cos I. Negyedórái eseménytelen játék után a vendégek támadtak. \ 19. percben Haidinger a kirú­gásnál földberúgott, Krémer el- ;sípte a labdát és megszerezte Xisdorognak a vezetést. 0:1. A 13. percben Barocsai 11-est vétett, ie Cseke II. mellé lőtte a labdát. A 29. percben Závodi kereszt- abdájából Pénzes egyenlített 1:1, najd a 42. percben Beidek szög- 'étéből László fejesével vezetést s szerzett. 2:1. Szünet után a BTC sokat táma- iott, nagy helyzeteket hagyott ki­használatlanul, de csak a 34. nercben tudott újabb eredményt elérni, amikor Balogh egy csel atán lőtte hálóba Beidek átadá­sát. Kitűntek: Barocsai, Balogh, Gahó, illetve Krommer. Gscheidt I. és Cseke I. Róth Fadd — Bátaszék 3:2 (1:2) Fadd, 700 néző. Vezette: Kimle. Fadd: Fenyvesi — Farkas, Híd­végi, Bencze — Vass, Hága — Petries, Ráboezky, Schuszter, Joó, Kiss III. Bátaszék: Bodony I. — Bozsolik. Toronyi, iláté — Nagy, Tóth — Zágonyi, Bodony II, Honti, Kalász, Ditrich. Bátaszék már az első percben vezetést szerzett. Hídvégi magasan adott haza és a kapus feje felett a há­lóba hullott a labda. 0:1. A gól után Fadd támadott, de a báta- széki védelem jól állt a lábán. A 37. percben Rábóczky lövése visszapattant a kapusról, és Kiss III. nem hibázott. 1:1. A félidő Utolsó percében Zágonyi futott el és előreadásgt Ditrich értékesí­tette. 1:2. Szünet után már az első perc­ben Rábóczky kiegyenlített. 2:2. A 26. percben dőlt el a mérkőzés sorsa. Schuszter 16 méteres lövé­se jutott a bátaszéki kapuba. 3:2. Az utolsó percben növelhette volna Fadd előnyét, de Rábóczky a kapus kezébe lőtt. Jók: Hága, Bencze, Fenyvesi, illetve Tóronyi és Ditrich. — Nyirati — Bonyhód — Duna- szentgyörgy 5:2 (3:0) Dunaszentgyörgy, 400 néző. Ve­zette: Magyar. Bonyhád: Kovács — Váradi, Wagner I, Borsodi — Mező, Endrődi — Szabó, Pataki, Szászi, Fláding, Wágner II. Duna­szentgyörgy: Dömötör — Komá­romi, Kiss I, Horváth — Gyön­gyösi I, Gödör — Pál, Kozma, Fischer, Debreceni, Kiss II. A hazaiak lendületesen kezdtek, de helyzeteiket nem tudták kihasz­nálni. Jó iram után a 22. percben Endrődi révén a vendégcsapat ju­tott előnyhöz. 1:0. A 29. percben Fláding volt eredményes: 2:0. A 35. percben Dömötör aláfutott egy labdának és Wágner II 3:0-ra alakította a félidő eredményét. Szünet után jól kezdtek a ha­zaiak. Előbb Kiss II. jól eltalált lövéssel szépített, majd az 5. percben Debreceni futott el, ki­cselezte a védőjét és átadását Fischer juttatta a bonyhádi kapu­ba. 3:2. A gólok fellelkesítették a hazaiakat, de aztán Wágner II, 4:2-re, majd Szászi 5:2-re alakí­totta az eredményt. Jó iramú, színvonalas mérkőzé­sen megérdemelten győzött, a vendégcsapat. Kitűntek: Wágner I, Endrődi, Fláding, illetve Ko­máromi. Debreceni. — Dömötör — Tolna — Gerjen 2:1 (2:1) Gerjen, 400 néző. Vezette: Csor­dás. Gerjen: Fekete — Sallai, Klement, Farnek — Finszter I, Finszter II — Szebényi, Horváth, Csathó, Pongó, Szabó. Tolna: Ezer — Guld, Kláb, Pata — Merk, Sallai — Somorjai, Latz, Schmelz, Gálfi, Isgum. A 8. percben So­morjai egyedül futott el és lö­vésével Tolna vezetést szerzett. I ."0. Hazai próbálkozások után a 40. percben Isgum lövésével to­vább növelte előnyét a vendég­csapat. 2:0. A félidő utolsó per­cében Pongó 11-esből szépített. '2:1. Szünet után fokozódott a küz- | delem. Hiába támadott sokat a gerjeni csapat, a támadások befe­jezésével adós maradt. Küzdelmes mérkőzésen, bal- szerencsével vesztett a hazai együttes. Kitűntek: Farnek. Finsz­ter II, Pongó, Szabó, illetve Kláb, Latz és Gálfi. — Bráz — Dunaföldvór — Sz. Gépjavító 3:2 (1:1) Dunaföldvár, 300 néző. Vezette: Streer. Dunaföldvár: Lindinger — Klopcsik, Nagy, Györki — Kővári, Skuta — Csik, Sörös, Kakas, Tóth, Vitzl. Szekszárdi László — Naszladi, Antal, Hegedűs —Odor, Koch — Rodán, Zemann, Tóth, Szűcs, Sallai. A széltől támogatott vendégek irányítják a játékot. Jobbára a hazai térfélen folyik a játék. Mégis a 10. percben Kakas a félpályán kapott labdával meg­fut és 20 méterről leadott lövése laposan a jobb sarokba kerül. 1:0. Továbbra is a vendégcsapat tá­mad és Dunaföldvár csak ritkán jut át a vendégek térfelére. A 32. percben jobboldali szögletről jövő labdát Sallai fejjel juttat a háló­ba, 1:1. A II. félidőben már Dunaföld­vár támad a szél segítségével. A vendégek azonban lelkesebben és jól védekeznek. Közben Tóth sé­rülése miatt hosszú időn keresz­tül 10 emberrel játszanak a ha­zaiak. A 12. percben Skuta lab­dáját Kővári juttatja László ka­pujába. 2:1. A hazai támadások továbbra is veszélyesek, amit több kapuralövés is bizonyít. Még­is a 20. percben egy rossz haza­adást csíp el Zemann és máris 2:2. A 39. percben tudja csak a győzelmet megszerezni Dunaföld­vár büntetőből, melyet Csík érté­kesít. 3:2. Alacsony színvonalú játék, a vendégek lelkesebben, a hazaiak veszélyesebben támadtak. Jók: Kővári, Skuta, Györki, illetve An­tal. Koch, és Rodán. — Szegvári — Tamási —Cikó 4:1 (2:0) Tamási, 500 néző. Vezette: Hor­váth. Tamási: Khiesz — Tóth I.,1 Szalai, Tóth II. — Demkó, Mészá­ros — Kardos, Kiss, Schneider,' Kintli, Pavelka. Cikó: Petz — Il­lés, Horváth, Simonovics — Faze­kas, Madarász — Treitz I., Treitz II., Treitz III., Stumpf, Szeiler. Már az ötödik percben Tóth I. átadásából Kintli kapásból sze­rezte meg a vezetést. 1:0. A 18 percben Pavelka egyedül ment el a balszélen, és a kapust is kicse­lezve lőtt gólt. 2:0. A gól után is Tamási szorongatott. Szünet után a 7. percben Szalai hibája után Stumpf a 16-osról küldött szabadrúgásból szépített. 2:1. Ezután azonban Tamási per­cei következtek. Pavelka elfutott és 8 méterről újabb gólt lőtt. 3:1. Majd a kapust is kicselezve, egyé­ni játékkal állította be a vég­eredményt. 4:1. Jók: Demkó, Pa­velka, Mészáros, illetve Madarász, Szailer és Petz. — Király — Dombóvár - Paks 1:0 (0:0) Paks, 400 néző. Vezette: Pető. Dombóvár: Dobos — Vida, Schatz, Tamás — Béres, Arató — Séró, Horváth, Reisinger, Strasszer, Ga- ramvári. Paks: Árki — Liszt- mayer, Vilmányi, Sztanó — Ara­di, Váczi — Horváth, Farkas, Kródi, Vida, Németh. A helyi csa­pat irányította a játékot, de a csatárok csak a vendégcsapat vé­delméig juttattak el, a támadáso­kat mind a védelem, mind a ki­váló formában lévő Dobos hárí­totta. A mérkőzés egyetlen gólja a II. félidő harmadik percében egy ár­tatlannak látszó támadás folya­mán a paksi védelem díszkísé're- te mellett született meg Strasszer révén. 1:0. A helyi csapatból Far­kas, Kródi, és Vilmányi játéka, a vendégcsapatból Dobos, Tamás és Arató teljesítménye emelkedett az átlag fölé. — Golenszky — Sz. Honvéd — Hőgyészi HEDOSZ 6:3 (3:0) Tolna, 400 néző. Vezette: Né­meth. Sz. Honvéd: Rajos — Szöcs, Kálmán, Török — Nyitrai, Her- czig — Micskó. Brucker, Barabás, Szántó, Pfaff. Högyész: Martin — Máté, Nichter, Krizl — Kertész, Kovács — Magyar, Szentes, Gál­lal, Újvári, Pintér. A hőgyészi csapat szélsői révén kísérletezik távoli lövésekkel. A Honvéd fo­kozatosan átveszi a játék irányí­tását és Szántó három góljával a szekszárdi csapat bebiztosítja a vezetést. Szünet után a hőgyészi csapat­ban Nichter a csatársorba megy, Gallai húzódik helyére. Mindez nem sokat változtat a vendégcsa­pat játékán, mert újra a Honvéd irányít és előbb Szántó, majd Micskó góljával 5:0-ra alakul az eredmény. A Honvéd együttese ezután könnyen veszi a játékot és ez megbosszulja magát: először Magyar lő gólt (5:1), Majd Nich­ter 11-esből 5:2-re alakítja az eredményt. Ezt követően a Hon­véd jut 11-eshez, melyet Pfaff ér­tékesít. 6:2. A végeredményt Nichter távoli lövésével állítja be. 6:3. Kitűnteik: Nyitrai, Micskó, Szán­tó, Pfaff, illetve Nichter, Magyar és Gallai. — Kiss — Kosárlabda NB II Egy győzelem — egy vereség a vasárnapi mérleg A Szekszárdi Petőfi NB II-es kosárlabda-csapatai vasárnap otthonukban játszottak. A nők Kiskunfélegyházát, míg a férfiak Szeged csapatát fogadták. Szekszárd—Kiskunfélegyháza 45:35 (22:22) A szekszárdi lányok még min­dig nem a legjobb előjelekkel indultak a vasárnapi találkozó elé. A sérüléssorozat továbbra is kísérti a csapatot, ráadásul nincs is valami jó formában az együt­tes. A Petőfi a következő játéko­sokat szerepeltette: Varga I, Van- csa (5) — Budavári (23) — Varga II (4), Borcsáné (9). Csere: dr. Péntekné (4), Héjjas. Az I. félidő­ben fej-fej melletti küzdelem folyt a pályán, mindkét részről sok hibával. A szekszárdiak fő­leg védekezés közben vétettek hibákat. A II. félidőben a védekezésben feljavult hazaiak, két centeres játékukkal biztos győzelmet arat­tak. Kitűntek: Budavári, Borcsá­né, Péntekné. Szeged—Szekszárd 68:52 (31:31) A listavezető és veretlen sze­gedi csapat megérdemelt, biztos győzelmet aratott a gyenge napot kifogó, indiszponáltan játszó szekszárdiak ellen. Az I. félidő­ben még tartani tudta magát a hazai csapat, főleg Hunyadi ered­ményességével- Ekkor fegyelme­zetten játszottak a Petőfi játéko­sai, de már látszott játékukon, hogy nem eléggé magabiztosak. A II. félidőben visszaesett a Petőfi. Sorozatosan maradtak a helyzetek kihasználatlanul. A já­tékosok teljesen visszaestek, vé­dekezésük rossz és lassú, támadás­szövésük vontatott, átlátszó volt. A Petőfi összeállítása a következő volt: Péntek dr. (4), Németh (4) — Hunyadi (16) — Bodri (6), Krasznai (8). Csere: Posta (10), Funták (2), Danóczy (2), Kovács, Rohn. I megyei II. esztátyú női kézilabda-bajnokság sorsolása A győriek óvását elutasították A Magyar Ökölvívó Szövetség a napokban tett pontot az el­marad Pécsi VSK—Győiri Vasas ETO NB II-es ökölvívó-mérkő­zés ügyében. Mint ismeretes, a győri csapat azon a címen, hogy a terem hideg, nem állt ki a Pécsi VSK elleni mérkőzésre és mérkőzés nélkül hazautaztak, sőt mi több, óvtak. A MÖSZ a mérkőzést 20:0-as arányban a Pécsi VSK javára igszolta. A döntés után a bajnokság állása a következő: 1. Pécsi VSK 4 3 — 1 53:27 6 Kép es tofó 2. Gyári V. ETO 4 3 — 1 37:41 6 3. Szekszárdi Dózsa 4 2 — 2 47:33 4 4. Bonyhádi Sport. 4 2—2 <0:40 4 J. FTC 4 1 2 1 37:43 3 4. Nagyk. Bányász 4 1 1 2 37:43 3 7. Soproni VSE 4 1 1 2 33:45 3 5, Honv. Morosxjev 4 1 — 3 34:46 2 A tamási járási labdarúgó-bajnokság állása 1. Belec&ka 3 3 — — 19:2 6 7. 9 2. Koppányszántó 2 2 — — 5:1 4 ö. 9. 10. 11. 12. 13. 3. Pincehely 3 2 — 1 3:3 4 4. Tolaonémedi 3 1 1 1 4:4 3 5. Ojireg 2 1 — 1 3:1 2 6. Regöly 2 1 — 1 6:4 2 7. Varsád 3 1 — 2 7:6 2 t. Nagyszokoiy 2 1 — 1 4'4 2 f 9. Mogyorkeszi 2 1 — 1 5:13 2 14. 10- Dlásberény 3 — 1 2 0:4 1 15. 11. Fürgéd 2 — 2 1:8 — 46. A totó 17-es számú szelvényén szereplő mérkőzésekre Agg Dániel, a Szekszárdi Dózsa Ifjúsági lab­darúgó játékosa tippel. 1. BVSC—Szombathely 1 x 2. Nyíregyháza—Egyetértés 1 1 3. Ózd—Székesfehérvár 1 x 4. Borsodi B.—Dunaújváros X I 5. PVSK—Kaposvári H. x 1 6. Z. Dózsa—III. Kér. TTVE I j 1 x 1 1 Pótmérkőzések: 1 1 x l x ~ 1 2 x 2 A Tolató megyei Kézilabdo Szövetség közölte a módosított másodosztályú női kézilabda-bajnokság sorsolását, melyet az alábbiakban közlünk: Május 10: Nagydorogi Gimnázium—Kis­dorog. Bonyhádi Spartacus—Szedres, Decs —Sárpilis, Bonyhádi Cipő—Tolna II. Május 17: Tolna II.—Nagydorogi Gim­názium, Kisdorog—Bonyhádi Spartacus, Szedres—Decs, Sárpilis—Bonyhádi Cipő. Május 24: Sárpilis—Nagydorogi Gimná­zium, Tolna II.—Bonyhádi Spartacus, Kls- dorog-i-Decs, Szedres—Bonyhádi Cipő. Május 31: Nagydorogi Gimnázium— Szedres, Bonyhádi Sportocgs—Sárpilis. Decs—Tolna II., Bonyhádi Cipő—Kisdorog, Június 7: Nagydorogi Gimnázium— Bonyhádi Cipő, Bonyhádi Spartacus— Dees, Szedres—Kisdorog, Sárpilis—Tolna II. Június 14: Decs—Nagydorogi Gimná­zium, Bonyhádi Cipő—Bonyhádi Sparta­cus, Tolna 11.—Szedres, Kisdorog—Sár­pilis. Június 21: Nagydoragi Gimnázium- Bonyhádi Spartacus, Bonyhádi C'PŐ—Decs, Szedres—Sárpilis. Klsdorog*-»Tol«o II. 7. Góltotó Beküldési határidő április 25. Szekszárdi Dóssá—PEAC (NB III.) Dombóvár—Dunaföldvár (megyebajnoki) Tolna—Bonyhád (megyebajnokl) PÓTMÉRKÖZÉSEK: Sz. Gépjavító—Sz. Honvéd (megyebajnoki) Cikó—Fadd (megyebajnoki) A beküldő neve, és címe: Ellenőrző szelvény