Tolna Megyei Népújság, 1963. október (13. évfolyam, 229-255. szám)

1963-10-16 / 242. szám

) \ ß fSnVA MECTEI NftPCíSAS 19Ö3. »ki«i>er 16. eS^ii> O labdarúgó-bajnokságért Á megyei BÁTASZÉK—CIKÓ 6:0 (1:0) Bátaszék, 600 néző. Vezette: Nagy. Bátaszék: Bodony I — Bo- Zsolik, Toronyi, Máté — Nagy, Magyar — Kedves, Bodony IX, Honti. Kalász, Székely. Csere: Flotz. Cli:ó: Csibl — Bogos, Né­meth, Szegedi — Petz, Illés ÍII — Treitz II, Treitz I, Illés I, Si­monies, Érni. Az első félidőben változatos játék alakult ki. A vendégek lendületét a hazaiak nagyobb technikai felkészültség­gel ellensúlyozták. A so. percben Hanti a kapufát találta el. Hat pete múlva ugyanő 17 méterről megszerezte a Vezetést. 1:0. Szünet után megváltozott a já­ték képe. Az 5. percben a lesre játszó tikéi védelem mögül Bo­dony II kiugrott és 2:0-ra alakí­totta a mérkőzés eredményét, Nem sokkal később 11-eshői Ma­gyar újból gólt lőtt. 3:0. A 21, percben Nagy egyéni játék Utón volt eredményes. 4:0. Tíz perc múlva ugyanő ismételte meg előbbi gólját. 5:0. A 42. percben Bodony II állította be a végered­ményt. Szikiét után a bátáazéki csa­társor megtalálta a cikóiak les- taktikájának ellenszerét. Kitűn­tek: Bozsolik, Tororlyi, Nagy Hon­ti illetve Németh és Treitz I. — Stang — SIMONTÖRNY A—GÉBJÉN 1:1 (1:0) Simon tornya, 200 néző. Vezette: Bencze. Simontomya: Haidinger — Király, Szabó III, Kara — Havel, Gahó — Micskó, Beidek, Barocsai, (Szabó II.) Balta, Pén­zes. Gerjen: Fekete — Csató, Kle- méftt, Famek — Flaszter, Gy. Taba — Papp, Szebényi, Szép­völgyi, Pongó, Katz. Simontomyai támadásokkal kezdődött a mérkő­zés. A 10. percben Szépvölgyi ke­rült gólhelyzetbe, de Haidinger tisztázott. Á 27. percben Batoesai — Pénzes volt a labda útja és Pénzes nem hibázott. 1:0. Szünet után Barocsai helyett Szabó II. állt be, aki lényegesen jobban irányított. Simontornya mezőnyfölényre tett szert, több gólhelyzet is volt a gerjeni kapu előtt, de a vendégvédelem lelke­sen védekezett. A 25. percben Baka szabálytalankodott. A meg­ítélt szabadrúgást Pongó értékesí­tette. 1:1. Iflicskó kapufája volt még esemény. Simontornya közelebb állt a győzelemhez, azonban csatárai­nak lövését nem kísérte szeren­cse. Kitűntek: Haidinger, Havel (a mezőny legjobbja), Pénzes. Király, illetve Fekete, Farnek, Pongó, Szépvölgyi, Baum DUNASÍENTGYÖRGY— HŐGYÉSZ 3:1 (2:0) Dunaszentgyörgy, 400 néző. Ve­zette: Pogány. Dunaszentgyörgy: Dömötör — Pál, Gyöngyösi I, Gödör — Kiss III, Molnár — Gyöngyösi II, Kiss I, Horváth, Debreczeni, Kiss II. Hőgyész: Borsos — Máté, Gallai, Krizl — Nichter, Korsós — Pál, Martin, Magyar, Stehler, Ti Ilmán n. Du­naszentgyörgy már az 1. percben gólt ért el. Borsos Gyöngyösi erős lövését szögletre ütötte. A beívelt szögletet Gyöngyösi II fejelte a léc alá. 1:0. Negyedóra után fel­jött Hőgyész. Nichter próbálko­zott — eredménytelenül. Ezzel szemben a 38. percben Kiss II el­futott ée a bal sarokba lőtte a labdát. 2:0. Szünet után a 15. percben Gyöngyösi II elfutott Gallai Hor­váth élé fejelte a labdát, aki 22 méterről nagy gólt lőtt. 3:0. Tíz perc múlva Martin lefutotta a védelmet és Dömötör mellett seé­pített. 3:1. Ezután Horváth és Debreczeni már csak Borsossal álltak szemben, de a kapusba lőt­ték a labdát. A játék képe alapján a hazai csapat győzelme megérdemelt. Jók: Dömötör, Gyöngyösi I és II, Horváth, illetve Borsos, Nichter és Magyar. Csajági TAMÄSI—KISDOROG 3:2 (1:0) Tamási, 400 néz® Vezette: Vá- radi. Tamási: Khiesz — Szabó, Szálai, Kelemen — Tóth, Kardos — Hegedűs, Pavelka, Kiss, Ko­vács, Tóth. Kisdorog: Krommer — Fazekas, Gscheidt I, Gscheidt II — Simon, Miszler —- Sárkány, Cseke I, Caeke II, Becze II, Bá­nyai. Élénk iramban indult a két csapat küzdelme, gól azonban csak a 37. percben született, ami­kor Hegedűs lőtt a jobb felső sarokba. 1:0. Szünet után egy baloldali tá­madás nyomán a vendégek kö­zépcsatára kiegyenlített. 1:1. Nem sokkal később a balösszekötő a vezetést is megszerezte. 1:2. Ta­mási azonban nem adta tel a küzdelmet. A 37. percben Pavelka és Kovács játszott össze és Ko­vács kiegyenlített. 2:2. öt perccel a befejezés előtt Pavelka átívelt a jobboldalra és a befutó Kardos a hálóba talált. 3:2. Kitűntek: Kardos, Szalai, Kovács, illetve Krommer és Bányai. dr. Király TOLNA—SZ.GÉPJAVlTÖ 2:2 (0:1) Tolna, 400 néző. Vezette: Klei­ber. Tolna: Ezer — Guld, Kláb, Pata — Pucsli, Merk — Somorjai, Latz, Schmale, Gálfíy, Strick. Szekszárd: László — Roller, An­tal, Hegedűs — Molnár, Koeh — Rodán, Sajgó, Szüts, Vörös, Saljai. Tolna kezd jobban és meglepetés­re mégis a vendégek érnek el gólt a 15. percben Sajgó lövésé­vel. 0:1. Tolna a gól után i* fö­lényben játszik, de helyzeteit az ideges tolnai csatársor nem tudja kihasználni. Szünet után a 7. percben a ha­zai együttes Pucsli révén egyen­lít. 1:1. A tolnai támadások újabb gólt hoznak. A 19. percben Latz lövése kerül a szekszárdi kapuba. 2:1. Sok helyzet marad kihaszná­latlanul a továbbiakban a szek­szárdi kaparnál, újabb gólt azon­ban a szekszárdi csapot ér el. Pa­ta felvágja Rodánt és a megítélt büntetővel egyenlít a szekszárdi együttes. 2:2. Egyenlítés után nagy hajrába kezd Tolna, de most már jól áll a lábán a szek­szárdi védelem. Jók: a szekszárdi védelem, va­lamint Rodán, Sallai, illetve Pucsli és Ezer. — Fekete — DOMBÓVÁRI SPART.—FADD 5:2 (0:1) Dombóvár, 300 néző. Vezette: Aknák Dombóvár: Dobos — Mik­lós, Shatz, Both — Arató, Schnei­der — Ughi, Horváth, Réti, For­gács, Csutorás (Garamvári). Fadd: Márkus — Kiss I, Hídvégi, Ben­cze — Berényi, Kugli — Hága, Schuszter, Fehér, Kiss III, Kiss II. A hazai csapat álmosan kezd, míg Fadd letess játékkal lepi meg a dombóváriakat. Az első félidő nagy részében Fadd irá­nyított és a 15, percben Schusz­ter fejesgóljával megérdemelten vezettek. A második félidőben beállt Már csak a Szekszárdi Honvéd veretlen A megyei IX. osztályú labdarú­gó-bajnokság vasárnapi forduló­jában a dalmandi csapat nem utazott el Ozorára. Ebben az ügyben a megvei labdarúgószö- Vetség kedden döntést hozott: A dalmandi csapatót kizárta a baj­nokságból. A keleti csoportban a Szekszár­di Honvéd Tengelícet győzte lé otthonában 3:2-re. Nagyarányú győzelmet aratott Decs is, a tar­talékosén és 30 percig 10 ember­rel játszó ÖCsény ellen. Sió&gár- don Nagydorog jó játék után 3:1 arányban vereséget szenvedett. míg Bogyiszló Szedrest otthoná­ban győzte le. A nyugati csoportban Iregszem- cse Szakcs ellen győzött 2:l-re, míg Döbrftköz Tevel ellen 4:0-ra, Szakály Fornád ellen 2:0-ra nyert. Eredmények: Keleti csoport: Szedres—Bo­gyiszló 1:2, Sióagárd—Nagydorog 3:1. Tengelic—Szekszárdi Honvéd 2:3, Decs—Öcsény 5:1. Nyugati csoport: Iregszemcse—Szakcs 2:1, Döbrököz—Tevel 4:0, Szakály— Fornád 2:0, özorft—Dalmand mér­kőzés elmaradt, a két pont 0:0 gólaránnyal Ozoréé. A bajnokság állása: Keleti csoport: 1. Szekszárdi Honvéd 9 2. Sióagárd 9 3. Bogyiszló 9 4. Nagydorog 9 5. Decs 8 6. Tehgelic 9 7. Öcsény 9 8. Szedres 8 ■v Nyugati 1. Tevel 9 2. Ozora 8 3. Szökés 8 4. Fornád 8 5. íregsZémese 7 6. Szakály 8 7. Döbrököz . 7 8. Dalmand 7 8 1 — 47:14 17 5 1 3 20:16 ii 5 — 4 15:20 10 2 3 4 24:18 7 3 1 4 19:22 7 2 3 4 27:39 7 3 1 5 16:28 7 1 2 5 10:21 4 csoport: 4 3 2 24:18 11 5 1 2 15:16 11 4 1 3 16:1,5 9 3 2 3 , 24:15 8 3 . 1 3 18:19 . 7 3 1 4 21:25 ‘ 4 2 1 4 18:1!) . 5 — 4 3 11:18 4 Garamvári gyons és szemfüles já­tékával magával ragadta csatár- társait és ez eredményességben is megmutatkozott. A 8. percben Forgács egyenlített, majd öt perc múlva újból Forgács lő gólt 2:1. A 15. percben Horváth 3:l-re alakítja az. eredményt. Egy gyors ellentámadás után Fehér 20 mé­terről jól eltalált lövése jutott Dobos kaoujébe. 3:2. Hazai táma- dások után Garamvári lőtt gólt, majd 10 perc múlva a faddi vé­delem 11-est vét. melyet Réti ér­tékesít. 5:2. Jók: Garamvári. Horváth, For­gács. Shatz, illetve Schuszter, Fehér és Kiss III. Csütörtökön: Inina menve—Z*la «we ifjúsági labdarógg-mérkíízés Október 17-én csütörtökön dél­után 14 órakor Szekszárdon ját­szik Tolna megye ifjúsági labda­rúgó-válogatottja. Zala megye if­júsági válogatottja ellen. Me­gyénk ifiválopatottja eddig már több közös edzést tartott, mely­nek alapján a következő játéko­sok kerültek a keretbe: Széles (Máza-Szászvár), Kőmű­ves (Dombóvári VSK). Paop. Lu- bastyik, Fenyvesi ÍFaddi Tsz SK). Tzsgum (Tolna), Baka (Simontor­nya), Dobos, Garamvári (Dombó­vári Spartacus). Ili, Ár'-i (Paksi Kiniz°i). Hiev D-mes (Bonyhádi , Vas-"'V Hegedűs. Nagy (Sz. Gép- 1 javító). Hatalmas küzdelemben Péntek dr kiemelkedő egyéni játékával Sxeksxárdi Petőfi — Kaposvári Honvéd 65:62 (29:30) Szekszárd, 250 néző. Vezette: Marcz és Judik. Hallatlan izgal­mak közepette zajlott le az NB II-be jutás sorsát nagymérték­ben befolyásoló szekszárdi mér­kőzés. Az első pontokat a hazai csapat érte el, de a jobban véde­kező és pontosabban dobó ven­dégek ragadták magukhoz a ve­zetést, bár ők sem tudtak lénye­ges előnyre szert tenni. Péntek dr. beállításával karmestert ka­pott a szekszárdi csapat és Pén­tek dr., Hunyadi, Dajka kosarai­val egymásután 10 pontot értek el. (23:18). Nem sokáig örülhettek azonban a vezetésnek, az utolsó percekben a vendégeknek sike­rült a vezetést megszerezni. Szünet után felváltva estek egy ideig a kosarak. Máhr, Dajka, Péntek df. válaszolgatott, a Hon­véd kosaraira és Posta ki ponto­zásával megkezdődött a tartalék­játékosok felvonultatása is. 49:45 arányban vezetett a Petőfi, ami­kor Hargitait; szabálytalanságért végleg kiállította a játékvezető. Ennek ellenére a Petőfi percei következtek és különösen Péntek dr. küzdött igazi sportemberhez méltó igyekezettel és nyugalom­mal. Már csak öt perc volt vissza, amikor a játékvezető fordítva ítélt meg egy szabálytalanságot és Hunyadit végleg kizárta a já­tékból. öt perccel a befejezés előtt tehét Posta, Dajka, Danóczy. Hargitai, Hunyadi nélkül folyta­tódott a hallatlanul izgalmas küz­delem. Szerencsére azonban a tartalékok várakozáson telüli tel­jesítményt nyújtottak, — külö­nösen Bodri — és így végig ve­zetve szereztük meg a győzelmet. A sérült Péntek dr. nagyszerű Jelenet a palánk alatt. egyéni teljesítménye és a szek­szárdi tartalékok önfeláldozó; eredményes játéka hozta meg a hazai győzelmet A legjobb do­bók: Péntek dr. 18, Hunyadi 11, Dajka 9, voltak, míg a vendégeké Kacskovics 17 és Gombos 11 ért el legtöbb pontot. Ez a felvételünk akkor készült, amikor 2 perc volt vissza a mér­kőzésből és Szekszárd csak 1 ponttal vezetett Bodri büntetőt dob: A 259 néző lélegzetvisszafojtva figyelte Bodrit, aki nyugodtan dobta mindkét büntetőt a kosárba. FIGYELEM] Sürgős esetben a Tamási Vegyesipari Ktsz női és férfiszabó-részlege 2—3 nap alatt készíti el ruháját Néhány nap alatt felsőruháját, kabátját megjavítja (23)