Tolna Megyei Népújság, 1963. június (13. évfolyam, 126-151. szám)

1963-06-25 / 146. szám

i 6 TOLNA MEGYEI NÉPŰJSÁG 1963. június 25. NB III. Nagymányok legyőzte Mohácsot, Dombóvár pedig az Sz. Petőfit Az NB III. utolsó előtti forduló­jában a legnagyobb érdeklődés a tavasszal otthonában jól szerepelt Szekszárdi Dózsa és Kaposvár küzdelmét kísérte. Sajnos, a várt jó játékkal csak a vendégcsapat rukkolt ki, a Dózsa minden tekin­tetben alulmaradt ellenfelével szemben és így a Honvéd teljesen megérdemelten jutott a győzelem birtokába. A másik szei . Ji csapat Dom­bóváron vendégszerepelt. A Szek­szárdi Petőfi hanyatlását mutatta meg ez a találkozó is, mert a Pe­tőfi nagy gólarányú vereséget szenvedett a dombóvári vasutas­csapattól. A Tolna megyei csapatok be­csületét Nagymányok mentette meg mohácsi győzelmével, amely igen értékes. A bajnok PBTC Kalocsán is nagyarányú győzelmet aratott, a másik pécsi csapat, a Bányász azonban csak döntetlen eredményt ért el az idény végére formába lendült Nagykanizsai Bányásszal szemben, és így a Kaposvári Hon­véd előtt megnyílt a lehetőség a második hely megszerzésére. Szé­kesfehérvár legyőzte Baját, Sió­fok nyert Pécsszabolcs ellen, a Nagykanizsai Dózsa pedig Kis­kunhalasnak rúgott hat gólt. így a bajnoki táblázaton Dombóvár után Pécsszabolcs és Kiskunhalas áll a legrosszabbul. A forduló mérkőzéseiről az alábbiakban szá­molunk be. Dombóvári VSE—Szekszárdi Petőfi 6:1 (3:1) Dombóvár, 500 néző. Vezette: Kovács. Dombóvár: Sárkány — Marosi, Ughy, Varga — Lehőcz, Kalmár — László, Tapaszti. Ge­lencsér, G. Kiss, Kulcsár. Sz. Pe­tőfi: Greifenstein — Tancz, Gel- lér, Garamvölgyi — Ulrich, Bos- nyák — Huth, Bárány, Rostási, Má- linger. Zörényi. Már a 3. perc­ben G. Kiss jó labdával kiugrik és megszerzi i hazai csapat első gólját. 1:0. A Í2. percben G. Kiss már csak Greifensteinnel áll szemben. de kihasználatlanul hagyja a nagy gólhelyzetet. A vendégcsapat csak szögletekkel tud válaszolni a gólra, de azok eredmér ■ "elenek A 15. percben Gellér ..-est vét. amelyet Ge­lencsér értékesít. 2:0. Hat perc múlva szép ellentámadás végén Málinger szépít. 2:1. Ezzel aztán a vendégcsapat el is lőtte puska­porát. Huszonöt perces mezőny­játék alakul ki közben a 22. perc­ben Lehőcz megszerzi a harmadik hazai gólt. 3:1. Szünet után már az 5. percben újra eredményes lesz Gelenc ér 4:1. Ezután unalmas, csapkodó mezőnyjáték következett, amely, ben elsősorban a lélek nélkül játszó szekszárdi csapat »vezet-*. Csak a végén élénkül meg isméi a küzdelem. A 40. percben Kul­csár lő újabb gólt. 5:1, majd a befejezés előtt 2 perccel Tapaszti állítja be a végeredményt. 6:1. Dombóvár szép győzelemmel búcsúzott az NB III-tól és most már csak az osztályozó mérkőzé­sekben reménykedhet. Jók: Le­hőcz, Kalmár, Gelencsér, Kul­csár, míg a szekszárdi csapatból nem lehet senkit sem dicsérni, Kaposvári Honvéd—Szekszárdi Dózsa 2:0 (2:0) Szekszárd, 500 néző. Vezette: Hegyes. Kaposvár: Bogyai — Schmidt, Tamási, Léber — Muzs- lai, Láng — Tulok, Németh, Sza­bó, Palkovics I., Szűcs. Edző: Rád- nai István. Sz. Dózsa: Szlavicsek — Tamási, Novák, Bencze — Gyu­rik, Kacsányi — Dósai, Majnay, Ungi, Kormos, Gahó. Edző: Ke­mény Tibor. Kezdetben a hazai csapat egyenrangú ellenfél volt. Tizenöt perc után a vendégcsapat kereke­dett felül. Jobban is kezelték a labdát, jobb erőben is voltak és nagyobb igyekezettel is küzdöttek, mint a Dózsa, amelynek közvet­len védelme ezúttal is sok hibát vétett. Miután Dósai beadása a felső lécen csúszott végig, a má­sik kapunál a 28. percben szög­let után a szabadon hagyott Szabó fejelt a szekszárdi kapuba. 1:0. Nem sokkal később Szabó átcse­lezte magát a Dózsa védelmén és lövése félmagasan jutott a bal sarokba. 2:0. A 42. percben ismét nagy gólszerzési alkalmat szalasz­tottak a vendégek. Németh lövése a felső kapufáról pattant ki. Szünet után szinte végig a Dó­zsa támadott, de a vendégek oko­san a játék lassítására töreked­tek, szinte áttörhetetlen védőfalat alkottak kapujuk előtt és így a Dózsa hiába támadta végig a má­sodik félidőt, nem sikerült szépí­tenie. Pedig Kormos. Dósai, Ungi, Majnay és Gahó előtt egyaránt nyílott gólhelyzet. A jobb erőben lévő. nagyobb igyekezettel játszó vendégek min­den tekintetben felülmúlták a hazai együttest, amely az idény eddig leggyengébb játékát nyúj­totta. Az eredmény kialakulására döntő kihatással volt, hogy a Dó­zsa az első negyedóra helyzeteit nem tudta kihasználni-. Jók: Pal­kovics I. (a mezőny legjobbja), Schmidt, Németh, illetve Bencze és Gyurik. További eredmények: Kalocsa —Pécsi BTC 1:5 (0:2), Mohács— Nagymányok 0:1 (0:11, S“é'"ei­fehérvár—Baja 2:0 (0:0), Siófok— Pécsszabolcs 3:1-(1:0). Nagykani­zsai Dózsa—Kiskunhalas 6:1 (3:1), Pécsi Bányász—Nagykanizsai Bá, nyász 1:1 (0:0). A bajnokság állása: 1. Pécsi BTC 29 20 5 4 84:41 45 2. Kaposvári Honv. 29 17 7 5 68:27 41 3 Pécsi Bányász 29 15 11 9 55:28 41 4. Székesfehérvár 29 17 7 5 45:27 41 5. Szekszárdi Dózsa 28 13 4 11 61:49 30 6. Nagyk. Bányász 29 12 6 11 49:42 3C 7. Baja 29 10 8 11 34:40 2e 8. Mohács 29 11 5 13 35:46 22 9. Kalocsa 29 10 6 13 52:69 26 10. Nagymányok 29 12 2 15 43:61 26 11. Sz. Petőfi' 29 9 5 15 31:54 23 12. Nagyk. Dózsa 29 7 9 14 45:53 7? 13. Siófok 29 8 6 15 40:56 22 14. Pécsszabolcs 28 6 9 13 36:45 21 15. Kiskunhalas 29 7 7 15 33:54 21 16. Dombóvár 29 8 2 19 32:52 18 Színes csatárjáték, meglepő eredmények a megyei bajnokságban Botrány az Építők mérkőzésén A megyei bajnokság utolsó előtti fordulója sok meglepetést tartogatott a labdarúgás hívei számára. A legkellemetlenebb meglepetést a Dom,sóvá:'—Szek­szárdi Építők mérkőzés, még szombaton szolgáltatta. A dombó­vári Gálosi és a szekszárdi Bandi együttes kiállítása után botrány tört ki, amelynek során a szek­szárdi Scheffer a levonuló Oálo- Eit megütötte. Közben a szekszár­di Kollár is a kiállítás sorsára ke­rült a játékvezető megsértése miatt, így negyedórával a befeje­zés előtt a játékveze ő lefújta a mérkőzést. A meglepetések élén Tolna bonyhádi győzelme áll A tartalé­kos bonyhádi csapat ellen ala­csony színvonalú találkozón Tol­na két gólos előnyt szerzett az első félidőben. Szün-:t után a ha­zai együttes erősített, kapujához szegezte a tolnaiakat, de a bony­hádi csatársor egyszer sem tud­ta bevenni Schmidt kapuját. Szerdán kerül lejátszásra Pécs- szabolcson a Pccsszabolcs—Szek­szárdi Dózsa találkozó. Vasárnap pedig a következő párosításban búcsúznak a csapatok az NB III 1962—63. évi küzdelmeitől: Nagy- kanizsai Bányász—Kiskunhalas. Eaja—Sí ófok, Pécsszabolcs—Nagy. kanizsai Dózsa, Szekszárdi Petőfi Székesfehérvár Kaposvár—Dom­bóvár Nagymányok—Szekszárdi Dózsa, Pécsi BTC—Mohács. Pécsi Bányász—Kalocsa. zeteket is kihasználatlanul hagy­ta x' iJ- ■­__________,_ü_____:_ A próhirdetések Bátaszék viszont lényegesen ke­vesebb támadását három góllal fejezte be, és így pillanatnyilag Bátaszék két pont előnnyel vezet a harmadik helyért folyó küzde­lemben. Pakson Győré vendégszerepeit. A hazai csapat számára nem je­lentett különösebb akadályt a vendégcsapat legyőzése, mert a vendégek csak a mezőnyben ját­szottak elfogadhatóan, a kapuba egyáltalán nem voltak veszélye­sek. Kisdorogon Gerjen vendégsze­repelt: 0:0-as félidő után K,sdo- rog büntetőből szerezte meg a ve­zetést, majd befejezés előtt 10 perccel a második gólt is. Részletes eredmények: Paks— Győré 4:0 (2:0), Fadd—Simontor- nya 4:1 (0:1), Szekszárdi Építők— Dombóvár 3:5 (1:4), (félbeszakadt), Bonyhád—Tolna 0:2 (0:2). Máza— Dunaföldvár 8:1 (3:1), Hőgyész— Bátaszék 1:3 (0:2), Kisdorog—Ger­jen 2:0 (0:0). Mázán az élmezőnyhöz tartozó A bajnokság állása Dunaföldvár nem várt arányú ve­1. Móza-Szószvár 27 20 5 2 87:26 45 resége volt a meglepetés. Ezen a 2. Bonyhád 27 17 3 7 77:25 37 találkozón az idegfeszültségből 3. Bátaszék 28 16 5 7 61:41 37 felszabaduló Máza-S -ászvür végre 4. Dombóvár 27 14 7 6 67:35 35 bajnokhoz méltó já'ékkal rukkolt 5. Tolna 27 13 7 7 52:30 33 ki. 6. Dunaföldvár 27 11 11 5 68:44 33 7. Paks 27 10 9 8 46:37 29 Faddon egy félidőn át vezetett 8. Simontornya 27 9 7 11 45:44 25 Simontornya. De aztán — miután 9. Fadd 27 10 4 13 48:64 24 Fadd büntetővel egyenlített — a 10. Kisdorog 27 9 5 13 35:56 23 hazai együttes simán fordította 11. Gerjen 27 9 4 14 45:61 22 meg a vesztésre álló mérkőzés 12. Sz. Építők 27 8 5 14 48:66 21 sorsát. 13. Győré 27 8 2 17 44:72 18 Hőgyészen a hazai együttes vé­14. Cikó 27 7 3 17 29:75 17 gigtámadta a mérkőzést. Csatár­15. Hőgyész 27 2 3 22 21:97 7 sora azonban a jobbnál jobb hely­16. Gyönk visszalépett Az apróhirdetés dija szavan­ként hétköznap 1,— Ft. vasir. nap és ünnepnap 2.— Ft. Az első és minden tovébbi vasta­gon szedett szó két szónak szá­mit. Az utolsó bajnoki forduló pá­rosítása: Győré—Faddk'Simon tor­nya—Szekszárdi Építők, Dombó­vár—Kisdorog, Gerjen—Bonyhád, Tolna—Máza-Szászvár, Dunafóld- vár—Hőgyész, Cikó—Paks. Egy jó állapotban Iává 407-es Moszk- vies eladó. Szedres, Rákóczi u. 25 (164) Általános iskolát jó eredménnyel vég­zett fiút ipari tanulónak felveszünk. Je­lentkezés iskolai bizonyítvány felmutatá­sával. Szekszárd, Mártírok tere 24. Szek­szárdi Patyolat Vállalat. (168) A Szedresi Gépállomás fel­vesz Dieselmotor-szerelőket Jelentkezés a gépállomás vezetőségénél. (103) Az É. M. 44. sz. Állami Épí­tőipari Vállalat (Budapest, V.-ker. Kossuth L. tér 13-15.) azonnal felvesz budapesti munkahelyekre kőműves, öcs, állványozó szak­munkásokat, építőipari könnyű­gépkezelőket, kubikosokat, férfi segédmunkásokat. Szállást és napi egyszeri ét­kezést biztosítunk. Munka­ruha és — vidékieknek — tanács-igazolás szükséges. Szakmunkások szerszámot hozzanak magukkal. ' (7) A Déldunántúli Áramszol­gáltató Vállalat Szekszárdi Üzletigazgatósága azonnali felvételre keres t fő építésztechnikust, 1 fő vizsgázott gépkocsi­előadót és 1 fő gyors- és gépírót Fizetés a rendeleteknek meg­felelően, megegyezés szerint. Útiköltséget felvétel esetén térítünk. (93) A Tolna megyei Mg. El- s látó Vállalat kereskedelmi j képzettséggel rendelkező j szakelőadót ■ : keres felvételre. A mezőgazdasági gépalkat- i ■ részekhez értők előnyben. Jelentkezés az AGROKER j Vállalat Szekszárd. Mátyás j király u. 63—65. sz. (159) j ■ ■ ■■■■i,■■■■■■■ •• A Déldunántúli Textil- és Felsőruházati Nagykereske­delmi Vállalat szekszárdi le- rakatának méter-osztálya 1963. július hó 1-től 10. napjáig. félévi leltározást tart Ezen idő alatt az árukiszol­gálás szünetel és az osztály zárva tart. A leltározó osztály tekin­tetében ezen idő alatt írás­beli megrendelést elfoga­dunk, leltár utáni kiszállí­tásra. A konfekció-osztály ezen [ idő alatt Is zavartalanul üze­mel. mert ott a jelzett idő­ben leltározást nem tartunk. Kérjük az érdekelt kis­kereskedelmi vállalatokat, hogy beszerzéseiket a fen­tiek figyelembevételével esz­közöljék. (148) FIGYELEM! FIGYELEM! Július 1-én Hőgyész, Kossufh fér 553 sz. alaff megnyitjuk méretes DIVAT­SZALONUNKAT Női, férfi- és gyermek- ruhákat hozott anyagból (alakítást is) vállal a Sí mon- tornyai Vegyesipari Vállalat hőgyészí telephelye.. 3'’lefon: 9. (Iroda: 23). ,113) Uuuusi 1-ÉN f MAGÁNAUTÓK KÖTELEZŐ __/CHPV S ZAUATUSSÁGI BIZTOSÍTÁSÁNAK ff® »utiotMc B ,2, }fI TÓ U54)