Tolna Megyei Népújság, 1963. június (13. évfolyam, 126-151. szám)

1963-06-12 / 135. szám

6 TOLNA MEGYEI NfiPÜJSAG 1903. június 12. Á megyei labdarúgó-bajnokságért Tolna—Fadd 2:0 (0:0) Tolna, 500 néző. Vezette: Kim- le. Tolna: Ezer — Horváth, Kláb, Pata — Merk, Pucsli — Blaskó, Latz, Schmelz, Gálíi, Hideg. Fadd: Márkus — Bencze, Hídvégi, Gye- nis — Joó, Schuszter — Papp, Rábóczky, Kugli, Fehér. Fadd csak 4 csatárral játszott. Az egész első félidőt zuhogó esőben ját­szották a csapatok. Nagy fölény­ben játszott Tolna a teljesen vé­dekezésre berendezkedett faddiak ellen, de a hazai csatárok helyze­teiket kihasználatlanul hagyták. Szünet után a 15. percben szög­letrúgás után Latz szerezte meg a vezetést a hazai együttesnek. 1:0. A gól után a 10 emberrel játszó Fadd ragadta magához a kezdeményezést. Tolna teljesen be­szorult és csak 5 perccel a befe­jezés előtt szabadul fel a hazai térfél. Akkor azonban nagy haj­rát vágott ki és a befejezés előtt 2 perccel Blaskó 2:0-ra alakítja a végeredményt. Kitűntek: Ezer, Pucsli, Latz, illetve Schuszter, Kugli és Fehér. Dombóvár - Cikó 7:1 (4:0) Dombóvár, 200 néző. Vezette: Pogány. Dombóvár: Nagy — Mik­lós, Korpádi, Tamás — Fazekas, Gálosi — Horváth I., Kőműves, Réthy, Horváth II., Gál. Cikó: Gáspár — Illés II., Németh, Illés I., — Fazekas, Érni — Treitz, Si­monies Tamás, Illés III., Ba­logh. Már a 3. percben a hálóba jutott Kőműves lábáról a labda. 1:0. A gól után kemény beleme- nések tarkítják a ' játékőt.*' TÍZ perc eltelte után egymás után újabb gólokat ér el Dombóvár Réthy, Horváth I. és Kőműves lövésével. 4:0. Szünet után Miklós késlekedik a labda elrúgásával, Tamás a kifutó Nagy felett a hálóba küld­te Cikó becsületgólját. 4:1. A já­tékvezető kénytelen volt a csapat- kapitányokat a sportszerű játék­ra figyelmeztetni. Ennek ellenére Simonies belerúg Horváth II-be, amiért a kiállítás sorsára jut. Az esetnél 5 percig áll a játék, mert a cikói játékos nem volt hajlandó elhagyni a pályát. A kiállítás után Réthy, Kőműves és újra Kőműves gólja állítja be a vég­eredményt. 7:1. Parázs jelenetek­kel ér véget a találkozó. Kitűntek: Miklós, Korpádi, Ta­más, Kőműves, Réthy, illetve Né­meth és Emi. Bátaszék — Kisdorog 6:0 (2:0) Bátaszék, 400 néző. Vezette: Bessenyei. Bátaszék: Fellegi — Nagy, Toronyi, Máté — Bozsolik, Imre — Sándor, Bodony II., Ma­gyar, Tóth, Székely. Kisdorog: Krommer — Becze I., Gscheidt II. Gscheidt I. — Simon, Becze II. — Miszler, Sárkány, Losonczy, Klein, Bányai. Zuhogó esőben a mérkőzést hazai rohamok vezetik be. Már a 3. percben Krommer- nek két ízben is közbe kell avat­koznia. A 15. percben Székely szerzi meg a vezetést. 1:0. A 39. percben Sándor szögletet ível be és Máté fejeli be Krommer ka­pujába a labdát. 2:0. Szünet után Tóth lövését Krommer hárítja, de azt már nem tudja megakadályozni, hogy Toronyi 18 méteres szabadrúgá­sából be ne találjon a kisdorogi kaouba. 3:0. Állandósul a hazai fölény, különösen azután, hogy a 17. percben a kisdorogi Simon a kiállítás sorsára jut. A 33. perc­ben szöglet után Toronyi lesz eredményes, majd 2 perc múlva 11-eshez jut a hazai csapat. Ma­gyar lövését Krommer előbb ki­üti, de a befutó Tóth belövi a labdát. 5:0. A befejezés előtt egy perccel Székely beállítja a vég­eredményt. 6:0. Csúszós talajú pólyán a hazai csaoat minden tekintetben felül­múlta ellenfelét és ilyen arány­ban is megérdemelten győzött. Kitűntek: Toronyi, Bodonv II., Székely illetve Krommer és Klein. Stang Simontornya - Győré 4:2 (3:1) Simontornya 400 néző. Vezette: Farkas. Simontornya: Haidinger — Kara, Szabó I, Szabó II, — Havel, Gahó — Micskó, Beidek, Baka, Kondor, Pénzes. Győré: Wiedemann — Link, Botz, Dukai — Bodony I, Láng — Kulcsár, Vatai, Horváth, Ditrói, Bodony II. Hazai támadások után Baka az 5. percben az ötösről fölé lövi a labdát. A györei támadások egye­lőre nem jelentenek veszélyt a simontornyai kapura. Ditrói ér­vénytelen gólja a mérkőzés első eseménye. A 22. percben azonban már a hazai csapat szerez veze­tést. Kondor elfut a jobbszélen és beívelése megakad a hálóban. 1:0. Tíz perc múlva Pénzes csíp el egy hazai adást és máris 2:0 az eredmény. Két perc múlva Kon­dor lesz eredményes 3:0. Ezután a simontornyai védők a vendég­csapat egyik támadását csak sza­bálytalanság árán szerelik. A szabadrúgásból Ditrói a sorfal felett a hálóba küldi a labdát. 3:1. I Szünet után már a 2. percben ismét Ditrói révén ér el újabb gólt a vendégcsapat. Ezúttal 11-est értékesít a csatár. 3:2. A 17. perc­ben állítja be Pénzes a végered­ményt. 4:2. A hátralévő időben Simontornya fölénye jegyében folytatódik a küzdelem. Kitűntek: Kara, Kondor. Pénzes, illetve Dukai, Láng, Ditrói. Dunaföldvór — Szekszárdi Építők 3:1 (2:C) Dunaföldvár, 300 néző. Vezette: Streer. Dunaföldvár: Lidinger — Szalay, Polgár, Szigeti — Kővári, Skuta — Kiss, Verebi, Csik, Bá­lint, Sörös. Sz. Epitők: Szabópái — Pegler, Erdélyi, Scheffer — Bandi, Kovács — Zemánn, Odor, Kollár, Fertőszegi, Lizák. Enyhe hazai fölény alakult ki a mérkő­zés elején. A 4. percben úgy me­nekültek meg a vendégek a gól­tól, hogy a labda elakadt a sár­ban a gólvonalon. A 15. percben kavarodás támadt az Építők ka­puja előtt. Végül Verebi lövését Szabópái már csak a gólvonalon túl tudta megfogni. 1:0. Csapkodó mezőnyjáték után a 40. percben Bálint lesz eredményes. 2:0. Szünet után csak annyiban vál­tozik a helyzet, hogy a vendég­csapat is többször jut szóhoz. A 12. percben Verebi hagy ki gól­helyzetet, a túloldalon viszont 30 méteres szabadrúgáshoz jut az Építők, amelyből Kovács lő Li­dinger hálójába. 2:1. A mérkő­zés végeredményét a 32. percben Sörös állította be. 3:1. A mély talaj miatt nem ala­kulhattak ki folyamatos támadá­sok. A hazai csapat rászolgált a győzelemre. Jók: Polgár, Szigeti, Kővári, Illetve Erdélyi és Kollár. Gerjen Paks 2:1 (1:1) Gerjen, 200 néző. Vezette: Csor­dás. Gerjen: Fekete — Csató, Haáz, Farnek — Finszter, Gy. Taba — Klement, Szabó, Szebé- nyi, Pangó, Katz. Paks: Kiss — Lisztmayer, Vidn, Horváth — dr. Koncz, Wolf — Farkas, Aradi, Né­meth, Farkasdi. A vendégek 10 játékossal vették fel a küzdelmet. Már az első percekben Gerjen heves támadásokat vezetett, azon­ban a szakadó eső síkossá tette a talajt, ami sorra megtréfálta a játékosokat A 15. percben Haáz hazaadása a fű vön megcsúszva jutott a hazai kapuba. 0:1. A vá­ratlan öngól azonban nem törte le a hazai csapatot, továbbra is nagy akarással játszottak, az egyenlítés mégis csak a 40. perc­ben sikerült, amikor Szabó nagy lövése a felső lécről levágódva jutott a gólvonalon túlra. 1:1. Szünet után továbbra is a ha­zai csapat irányította a játékot. A hazai csatárok nem találták fel magukat a síkos talajon. A | vendégek jobbszélen Farkas ré­vén igyekeztek támadáshoz jutni, de egy-két szögleten kívül mást nem tudtak elérni. Már-már úgy nézett ki, hogy a vendégeknek sikerül 10 játékossal elvinni az egyik pontot, amikor egy balol­dali beadás után Katz a 40. perc­ben remek fejeléssel juttatta a gólba a labdát. 2:1. A harmadik Múlt év októberében, a VII forduló után, a 3. helyen állt a Szekszárdi Petőfi NB Il-es ko­sárlabda-csapata. Az azóta le­játszott 11 mérkőzésen mind­össze 2 győzelmet arattak a szekszárdiak, és a bajnokság ta­vaszi fordulója után a 8. helyre csúsztak vissza. A számok nagy visszaesésről tanúskodnak, meg kell azonban vizsgálni a mentő­körülményeket is. A 11 mérkőzésből 7 idegenben került lejátszásra, s a 9 vereség­ből 5 minimális arányú "olt. A bajnokság harmadik részében jó­val kedvezőbbek a Petőfi esélyei. A 3—7. helyeken álló 5 csapat mind Szekszárdra jön, s csak négyszer kell idegenben játszani. Az eddigi 8 hazai mérkőzésből hatot megnyert a csapat, így jó hazai szereplés mellett még az előkelő 5. hely sem elérhetetlen. A bajnokság állása a tavaszi mérkőzések után: 1. Soproni Postás 18 15 3 900:682 33 2. Tatabánya 18 13 5 922:746 31 3. Kinizsi Keksz 18 13 5 829:746 31 4. Bp. Szpartakusz 18 11 7 796:792 29 5. Győr 18 8 10 839:502 26 6. Zalaegerszeg 18 8 10 843:874 26 7. Soproni Vasút 18 7 11 881:951 25 8. Szekszárd 18 7 11 768:856 25 9. Székesfehérvár 16 6 12 753*357 24 io. Betonútépítők 18 2 16 717:932 2C Nagydorog már megnyerte a bajnokságot A Paksi Járási Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága a dunakömlődi tsz labdarúgó-csapa, tát törölte a bajnokságból, soro­zatos távolmaradás miatt. A szö­vetség a dunakömlődi csapat eredményeit megsemmisítette és az eddig lejátszott mérkőzések, valamint a megsemmisített ered­mények alapján a bajnokság ál­lása: 1. Nogydorog 2. Modocso 3. Kanacs 4. Pusztahencse 5. Németkér 6. Dunakömlőd 7 7 -------- 27-3 1« 8413 20:14 9 6 3 12 19*12 7 7 3—4 15:18 4 8 -------- 4 3:37 — visszalépett TENISZ Az eső miatt félbeszakadt a Dombóvári VSE—Szekszárdi Petőfi találkozó A sorsolás után az első két pár Marosi Mihály (Sz. Petőfi) és Csurgai László (DVSE), vala­mint Greilich Gyula (Sz. Petőfi) és Erdős Tibor dr. (DVSE) lépett pályára. Marosi az első játszmát 1:6 arányban elvesztette, maid foko­zatosan belemelegedett és végül 1:6, 6:2, 6:2 arányban nyerte a legjobb dombóvári fiú ellen a mérkőzést. Sokkal szorosabb volt a küz­delem a másik pályán. A két gém-különbséget igen nehezen tudta csak Greilich megszerezni. Mindkét játékos szívósan játszott, de végül is a szekszárdi verseny­ző állóképessége felülkerekedett, és 8:6 arányban nyert. A következő két pár: dr. Fe­nyőházi László (Sz. Petőfi)—Ri- csovics László (DVSE), dr. Fodor László (Sz. Petőfi)—Keszthelyi László (DVSE). Fenyőházi dr.—Ricsovics. Fe­nyőházi szívósan küzdött. Küz­deni akarása dicséretet érdemel, de a dombóvári fiú megérdemel­ten győzött. Dr. Fodor László—Keszhelyl László küzdelme az eső miatt 2:5 gém-állásnál félbeszakadt. Gaál Zoltán (Sz. Petőfi)—Iván Gyula (DVSE) mérkőzése a szek­szárdi fiú győzelmére állt, azon­ban 4:l-es gém-állásnál az eső miatt meg kellett szakítani a mér­kőzést. Szekszárdi siker a siófoki atlétikai versenyen Vasárnap mintégy 500 induló részvételével Siófokon került le­bonyolításra a Győrök—Polllch vándordíjas ifjúsági atlétikai ver­seny, amelyen megyénk is kép­viseltette magát szekszárdi és bonyhádi versenyzőkkel. Több, mint 30 sportkör vett részt az emlékversenyen, amelynek ver­senyzői 4 órás verseny keretében mérték össze erőiket esős időben, rossz pályán, de kifogástalan ren­dezésben. A megyét képviselő szekszárdi és bonyhádi versenyzők közül a Szekszárdi Dózsa ifjúsági gárdája rendkívül szép sikert ért el, mert az 1963. évi pontversenyben a negyedik helyen végzett és nem sok hiányzott ahhoz sem, hogy az Üjpesti Dózsát megelőzve a har­madik helyet Is megszerezzék. A Tolna megyei versenyzők közül Krassay mind a 100 méteres, mind pedig a 200 méteres női síkfutásban az első helyen végzett. De talán még az első helyénél is értékesebb, hogy 12.4-el új me­gyei felnőtt és ifjúsági csúcsered­mény született a 100 méteres sík­futásban, és az új megyei csúcs egyúttal I. osztályú eredmény is. Krassayn kívül Bányai is győzel­met aratott a 800 méteres női síkfutásban. A fiúk közül a jó formában lévő Scherer Pétert Il­leti dicséret, hogy érettségi felké­szülése közben is egyéni csúcsot futott 100 méteren és 645 cm-es ugrásával a második helyet sze­rezte meg a távolugrásban. A szekszárdi versenyzők közül ered­ményükért Krassay és Bányai tiszteletdíjat kapott. De nemcsak az egyéni eredményekért érde­melt a Dózsa elismerést, hanem a csapatteljesítményért is, hiszen a több, mint 30 sportkör at­létájának a versengésében el­ért negyedik hely, amely egy­ben vidéki legjobb eredmény­nek is számít, feltétlenül elismerésre méltó. A Tolna megyei versenyzők az aláb­bi eredményeket érték el: Lányok: 100 m: 1. Krassay (Szekszárdi Dózsa) 12.4 (új megyei felnőtt és ifjúsági csúcseredmény), I. osztá­lyú szint. 200 m: 1. Krassay (Szekszárdi Dózsa) 26.8. 800 m: 1. Bányai (Szekszárdi Dózsa) 2:35.—. 4x100 m: 4. Szekszárdi Dózsa (Búzás, Virág, Eördögh, Bárdos) 52.4. Mozolai edző a váltóban Krassayt nem indította, mert nem akarta megterhelni az első éves ifjúsági versenyzőt, pedig vele a váltó lényegesen előbbre végzett volna. Fiuk: 100 m: 4. Scherer (Szekszárdi Dózsa) 11.3. Távol: 2. Scherer (Szekszárdi Dózsa) 645. Gerelyhajítás: 6. Boross (Bony­hádi Gimnázium) 47.04. 4x100 m: 4. Szekszárdi Dózsa (Gujás, Szabópái, Sándor, Scherer) 46.8. A pontverseny végeredménye: 1. Bp. Honvéd 66 pont, 2. Csepeli Vasas 56, 3. Újpesti Dózsa 46, 4. Szekszárdi Dózsa 41, 5. MTK 34, 6. FTC 32, 7. Pécsi Sportiskola 30 pont, stb. Kerékpár Vajda 47 kilométeres óraátlagoí hajtott A Tolna megyei Kerékpár Szö­vetség vasárnap rendezte Tolna megye 1963. évi országúti, egyen­kénti indításos bajnokságát. A versenyen az esélyesek győztek. Országos viszonylatban is jónak mondható kilométer/óra átlaggal, így például az ifjúsági Vajda a 25 kilométeres távot — közepes hátszéllel — 32,15 perc alatt tette meg, ami 47 kilométeres óraátlagnak felel meg. Eredmények: 50 kilométeres egyenkénti indításos bajnok: Gazdag István (Szekszárdi Szpar- takusz). 38 kilométeres óraátlag­gal, 2. Pintér-Baranyi (Szekszárdi Szpartakusz). Ifjúságiaknál baj­nok: Vajda Ferenc (Szekszárdi Szpartakusz) 38 kilométeres óra­átlag, 2. Szűcs József (Szekszárdi Szpartakusz), 3. SzakáJy László (Szekszárdi Szpartakusz). A 3 percenként rajtolt verseny­zők Dunaszentgyörgynél fordultak vissza. Itt még Vajda eredménye volt a legjobb (47 kilométeres óraátlag), de visszafelé ellenszél­ben Gazdag hajtott jobban. A többi versenyző is hasonlóan magas átlagot ért el a versenyen. A Szekszárdi Szpartakusz ver­senyzői vasárnap Budapesten áll­nak ismét rajthoz. Nyugati csoport: Ökölvívó NB II 1. Tatabánya 5 4 — 1 67:33 8 2. Vasas 5 4 — 1 65:34 8 3. Mereszjev HSE 5 3 — 2 59:41 6 4. Szekszárdi Dózsa 4 3 — 1 46:34 6 5. Győri ETO 5 2 1 2 50:50 5 6. Pécsi VSK 5 1 1 3 .>9:61 3 7. FTC 4 1 — 3 22-r8 2 8. Kőszegi Ágyx. 5 — 5 31 :o9 —